Baarn 4M Soest SUuAwe£ij&T HUL ROT m Wielrijders reden elkaar in de wielen. C&kttid Pudding\ HANDBALWEDSTRIJDEN „DUDOK DE WIT" Zondag j.1. hebben de Dames en Heeren van „Dudok de Wit" hun strijd aangegaan voor de competitie van het Ned. Handbal Verbond. De dames speelden tegen „Witte Kat" B-dames uit Utrecht. De heeren speelden tegen Amersfoort II-heeren uit Amersfoort. Om 10 u. speelden de heeren, maar ze moesten den strijd aanvangen met 3 invallers en ze hebben 'n zeer zwaren wedstrijd gespeeld tegen Amersfoort II. Er werd door beide elftallen vlug gespeeld, maar de ruststand kwam met een 30 voorsprong voor Amers foort II. Na rust werd er flinken druk uitge oefend op het doel van D. d. W., de keeper moest nog enkele malen nakij ken en het einde kwam met een 102 overwinning voor Amersfoort II. Het isjammer, dat juist bij dezen zwaren wedstrijd D. d. W. met 3 in vallers moest spelen tegen een elftal dat een klasse beter speelde. Toen de Dames om 11.15 uur moes ten beginnen, kwam D. d. W. met 2 invallers in het veld. Na 5 min. spelen namen de D. d. W.-dames de leiding en de ruststand kwam met 61 in het voordeel voor D. d. W. Na rust wisten zij nog vijf maal te doelpunten en het einde kwam dan ook met een 111 overwinning voor D.d. W. De D. d.W.- dames speelden een klasse beter als de „Witte Kat"-dames; er is nu-nog één wedstrijd te spelen en wanneer deze gelijk gespeeld wordt, zijn zij kam pioen van de 3de klasse Dames; deze laatste wedstrijd moet gespeeld wor den te Utrecht. Voor Zondag a.s. zijn er geen wed strijden vastgesteld, alleen worden er Bondswedstrijden gespeeld, waarvoor van D. d. W. voor de 2de klas wedstrij - den 2 dames gekozen zijn en voor de Dames 3de klas 2 Dames; in de Hee ren 3de klas 2 heeren en 2 reserve's. HET STATIONSPLEIN. De aanleg van het middenterrein van het Stationsplein is thans gereed gekomen en heeft nu een geheel an der beeld gekregen dan vroeger. Het hooge hout is, met uitzondering van dat hetwelk tegen het Amaliahek staat, verdwenen, zoodat men thans over het geheele plein een vrij uit zicht heeft. Dit valt vooral op, ko mende van de Spoorweglaan, waar men nu een geheel viij uitzicht heeft naar den Stationsweg. De nieuwe aanleg doet voor den Baarnaar, die het zoovele jaren anders gekend heeft, nog wat vreemd aan. Maar het zal wel wennen en dan kij ken we met nog meer belangstelling naar de bloeiende bloemenpracht, wel ke wij van den zomer kunnen ver wachten. DE CALEDONIANS KOMEN! Liefhebbers van goede dansmuziek kunnen a.s. Donderdagavond hun hart ophalen, nu Teddy Walker's bekend Hawaiï-ensemble „De Caledonians" dien avond in „Musis Sacrum" komen concerteeren. Dit dansorkest trekt overal volle zalen en vermoedelijk zal Baarn hierop geen uitzondering ma- Wenscht U op zeer discrete wyze in kennis te komen? Wendt U dan tot het- grootste meest vooraanstaande bonafide Bureau in ons land. Volkomen serieuze bemiddeling! Discretie is voor ons een persoon lijke eerezaak. Alle inlichtingen worden U geheel vrijblijvend, in blanco couvert toegezonden door Bureau „Succour", Agathastr. 145, Den Haag. Telef. 2 lijnen 770754-770713. Kantooruren 100 uur. ken. De Caledonians spelen op ver zoek, hetgeen nog een attractie te meer is; de costuums zijn werkelijk zeer bijzonder en het belooft een avond vol afwisseling te worden. De groote Rumba-attractie Mardnella zou alleen reeds voldoende zijn een volle zaal te trekken, zooveel te eerder dus nu er nog zooveel meer bekende médewer kers zijn. Vermelden wij nog, dat de aanvang is bepaald op 7.00 uur en ditmaal voor een goede rijwielstalling bij Musis Sacrum is gezorgd. SCHUUR AFGEBRAND. In den vroegen ochtend van Maan dag brak brand uit in een schuur aan de Noorderdwarsstraat, toebehooren- de aan den veehouder Dijs. De schuur ging in vlammen op, waarbij een kalf en een pink den dood vonden. Het overige vee (11 koeien) was uit voor zorg reeds losgelaten en liep angstig in de omliggende straten. 't WAS OM DE RIJWIELBANDEN BEGONNEN. Zondag hebben de heeren rijwieldie- ven van groote activiteit blijk gege ven, waarbij zij het ditmaal niet zoo zeer op de fietsen zelf, dan wel op de banden hadden voorzien. Niet min der dan 6 rijwielen werden ont vreemd, waarvan er 2 in het Rooster- bosch en de 4 overigen elders werden terug gevonden, natuurlijk ontdaan van de banden. Alle fietsen werden ontvreemd uit schuren, welke achter de resp. woningen zijn gelegen. RIJWIELDIEFSTAL. Ten nadeele van den heer J. B. werd Zaterdag een rijwiel ontvreemd, hetwelk geplaatst was achter een café aan den Stationsweg. DANSMUZIEK. Naar wij vernemen zal het bekende radio-dansorkest van Frans Wouters binnenkort een concert geven in het Flora-theater. GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het politiebureau zijn inlichtin gen te verkrijgen over onderstaande gevonden voorwerpen, welke aldaar werden gedeponeerd dan wel aangege ven: Bruin lederen portemonnaie met in houd; onderstel van lantaarn; melk bus; blauwe ceintuur; foxterrier; sleu tel. N.V. NEDERL. ALG. MIJ. VAN LEVENSVERZEKERING „CONSERVATRIX", BAARN. In de Vrijdag gehouden jaarlijk- sche Algemeene Vergadering van Aan deelhouders werden de Balans- en de Verlies- en Winstrekening goedge keurd en het Bestuur gedechargeerd. Het dividend werd bepaald op 7 (a. v. j.). De aftredende Commissaris, de heer Mr. C. Th. Krabbe, werd herkozen. Ir. de op de Algemeene Vergadering van Aandeelhouders volgende Verga dering van Verzekerden zag de aftre- d&ide Commissaris van Verzekerden, de heer Prof. A. A. Pulle, zijn mandaat verlengd. Aan het door de Directie op deze vergadering uitgebrachte verslag over 1942 wordt het volgende ontleend: Het verzekerd kapitaal steeg op 31 December 1942 tot 13.236.068.—. Aan termijn en eenige premiën werd ge boekt 476.107.— tegen 403.869 vorig jaar. j De premiereserve eigen rekening bedraagt 3.799.213.—, waarvoor de Balans de volgende rentegevende waarden aangeeft: Effecten 2.130.071. Onderhandsche Ge meente Leeningen 153.875. Vast goed 1.283.850 Eerste Hypotheek 360.570. Beleening op polissen 107.218. Bloote eigendommen 4.682. Andere Beleggingen 23.374. 4.063.640.— zoodat ile premiereserve ruimschoots door rentegevende waarden is gedekt. Materiaal en meubilair komt voor „Memorie" op de Balans voor. Er was geen rente-achterstand bij hypotheken. Executies van hypothe cair verbonden onderpanden vonden niet plaats. KANTONGERECHT AMERSFOORT. Het is gebeurd bij het station Soest- dijk. De gepensionneerde spoorman H. was per rijwiel op weg naar het sta tion Soestdijk. om zijn pensioen te ha len, doch moest even te voren den Wielrijder P. passeeren. Hij deed dit volgens zijn zeggen op de normale wijze, door hem aan de linkerzijde voorbij te rijden, maar schijnt toen te snel weer naar rechts te zijn gegaan. Hoe het zij, de achter hem rijdende 6C-jarige wielrijder P. kwam met het voorwiel van zijn fiets in aanraking met het achterwiel van den gepen- sionneerden spoorman, die zich voor den Amersfoortschen Kantonrechter had te verantwoorden, omdat hij als weggebruiker de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht. Verd. begreep niet, waarom hij hier moest verschijnen, want hij was zod on schuldig als een pasgeboren kind. Al thans zoo beweerde hij. P. was tegen zijn fiets aangereden. Nu was het op vallend, dat verd. zich niet veel meer van dit geval kon herinneren, maar wel wist hij met zekerheid te zeggen, dat hij de woorden: „Je hadt zeker niet in de gaten, dat ik zoo gauw naar rechts ging", tegen zijn slachtoffer ge bezigd, niet gespx*oken had. Uit de po sitieve verklaringen van het slachtof fer, dat juist van een begrafenis te rugkeerde en bij den val zijn broek had gescheurd, achtte het O. M., dit maal waargenomen door mr. baron Van Dedem, verd.'s schuld bewfezen en vorderde 15.subs. 6 d. Verd. vond deze straf te zwaar, doch de Kantonrechter ging ermede accoord, want het vonnis luidde conform. Zijn persoonsbewijs verloren. Het jongmensch J. v. E. te Soest had •zich te verantwoorden omdat hij op vordering zijn persoonsbewijs niet kon toonen. Hij vertelde dit te hebben ver loren en daarvan aangifte te hebben gedaan. Het bleek, dat hij geen blanco strafregister had, want de Kantonrech ter wist hem te vertellen, dat verd. reeds eerder wegens straatschenderij was veroordeeld. Daaraan is 't waar schijnlijk" te wijten, dat de Kanton rechter met den eisch van het O. M., 4.subs. 2 d., accoord ging. Niet goed verduisterd. Een inwoner van Baarn (Tromp- laan) had op zekeren avond zijn wo ning niet goed verduisterd en dit was door een controleur van de luchtbe scherming gezien en aan het politie bureau gerapporteerd. Deswege moest de man zich verantwoorden, doch hij liet verstek gaan. De controleur was wel verschenen en deze legde een ver klaring af, dat hij het feit had waar genomen. De eisch luidde 6. subs. 3 dagen, doch omdat verd. nog niet eerder voor zoo'n feit veroordeeld was, maakte de wnd. Kantonrechter, mr. v d. Mark, er 3.subs. 1 d. van. Nieuwe Ambtenaar O.M. geïnstalleerd. Voor den aanvang van deze zitting, die slechts weinig zaken bevatte, werd de nieuwe Ambtenaar van het O. M. bij de Kantongerechten Utrecht en Amersfoort, mr. B. F. R. v. Oppenraay, oud-chef van het Kabinet van den burgemeester van Haarlem, door mr. v. d. Mark geïnstalleerd. OUD-WETHOUDER s'JACOB OVERLEDEN. In den leeftijd van 67 jaren is alhier overleden Ir. F. s'Jacob, dit tot 1941 jarenlang wethouder van Publieke Werken dezer gemeente is gewfcest. De overledene was voorts oud-direc teur der Handelsinrichting te Amster dam en oud-directeur der Holland- Amerika-lijn. Maandagmiddag j.1. vond de ver- assching van het stoffelijk overschot te Westerveld plaats. SLECHTHOORENDEN. De Afdeeling Baarn-Soest en Omstr. van de Vereeniging tot Bevordering der belangen van Slechthoorenden, houdt a.s^ Vrijdagavond in het Ge bouw v. Chr. Belangen een bijeen komst, welke te 7.00 uur aanvangt. Er zal daar een voordracht worden gehouden over Betuwsche Novollen. VOETBAL. C.D.N.—S.E.C1—3 't Begin van dezen belangrijken Be kerwedstrijd was voor S.E.C. niet veel belovend, daar reeds de eerste aanval der Driebergenaren hun een doelpunt opleverde. Linksback van Kooy maai de finaal over den bal heen, waard oo- de C.D.N.-midvoor, die snel doorliep, alleen voor van Zoghei kwam en de onverwachtsche kans met een onhoud baar, schot besloot (10), Er was toen één minuut gespeeld en gelukkig niet ontmoedigd zette S.E.C. de tanden op elkaar, waardoor verscheidene snelle aanvallen op het C.D.N.-doel werden ondernomen. Reeds binnen de tien mi nuten ontstond na een S.E.C.-aanval een scrimage voor het C.D.N.-doel, waaruit midvoor Post met een goed schot* den achterstand wist te nivel- leefen (11). Gesteund door den krachtigen wind wist C.D.N. daarna het spel op de S.E.C.-helft te houden, 'maar de Soester verdediging stond zijn mannetjes en gaf de Driebergena ren geen kans om gevaarlijk te wor den. Intusschen zat de S.E.C.-voorhoe de ook niet stil en wist met snelle uit vallen eenige opluchting te brengen en de Driebergenaren kropen een keer door het oog van den naald, toen de staander een hard gelost schot van Karelse keerde. Aan de andere zijde wist vlak voor de rust doelman van Zoghei door een fraaie safe een zeker schijnend doelpunt te voorkomen. Het was intusschen een heele op luchting, toen de arbiter de rust aan kondigde, want nu kreeg SR.C. den sterken wind in den rug. 9 Na de rust Was linksbuiten Ver- woerd door van Veen vervangen en de S.E.C.-ers zetten de tweede helft di rect mét een krachtig offensief in en reeds binnen 5 minuten wist de links binnen, na handig samenspel, den C.D.N.-doelman van dichtbij te pas seeren (21). Dit doelpunt bracht de Driebergenaren eenigszins uit hun evenwicht, waarvan S.E.C. handig profiteerde en met verscheidene open aanvallen het de C.D.N.-verdediging danig lastig maakte. Er was zoo onge veer een kwartier in deze tweede helft gespeeld, toen linksbuiten v. Veen een fraaie afgemeten voorzet gaf, die door midvoor Post op de bekende manier met een keurigen kopbal in een schit terend doelpunt werd omgezet (13). De kampioenen, zoo'n achterstand in dit seizoen niet gewend, geraakten geheel uit hun spel en had S.E.C. toen het'zwaartepunt niet in de ver dediging gelegd en was 't meer o|p den aanval blijven spelen zeer zeker waren er nog meer doelpunten gekomen. In tusschen speelde de S.E.C.-achterhoe- de een sublieme partij; de S.E.C.-mid denspelers werkten als paarden en zetten meerdere malen met verre pas ses hun voerhoede aan het werk. De Driebergenaren tracht/ten het laatste kwartier met hard spel den wedstrijd te forceeren, maar dat lukte hun niet en een keer dachten wij zelfs midvoor Post, die een fraaie schiet kans kreeg, den voorsprong te zien vergrooten, maar zijn schot was te zacht. Ook eenige hoekschoppen op het C.D.N.-doel brachten geen succes. De laatste minuten waren weer voor C.D.N., maar er was geen doorkomen aan en toen een keer de C.D.N.-links- buiten op fraaie wijze door de S.E.C.- verdediging was gedribbeld, werd zijn voorzet op slechts enkele meters van het S.E.C.-doel nog naast geschoten. Er volgde daarop nog een S.E.C.-aan val en toen die met groote moeite Was afgeslagen, klonk het eindsignaal en had S.E.C. dezen zwaren uitwedstrijd verdiend gewonnen. CITY BIOSCOOP WORDT GEOPEND. De geheel gerestaureerde voormali ge Carlton Bioscoop te Soestdijk, thans herdoopt in „City Theater", Burg. Grothestraat, hoek Heuvelweg, zal op Vrijdag 16 April a.s. worden geopend met een buitengewoon openingspro gramma, waaronder de vroolijke Ba- varia-film „7 Jaar Geluk", met Theo Lingen en Hans Moser. juist thans.... i want zij staat in je i V maag en smaakt J zoo heerlijk DE VARKENSDIEFSTAL. Thans zes arrestaties. De diefstal van het varken ten na deele van J. v. S. aan den Utrecht- schen weg te Soest, heeft een groote nasleep gehad. In den nacht van Woensdag op Donderdag werd aldaar een drachtige zeug gestolen en het on derzoek bracht voorloopig geen spo ren van de daders aan het licht. Don derdagochtend werd nog een uitvoerig onderzoek ingesteld, als gevolg waar van bij talrijke personen, woonachtig aan den WiekslooterWeg huiszoeking werd gedaan. In een hok ter plaatse van den diefstal werden al de organen gevonden, die de dieven na slachting van het varken daar hadden achter gelaten, terwijl de mest daar door drenkt was van het bloed en ook ter plaatse een bijl werd gevonden met vele bloedsporen. Het was een drach tige zeug, die de dieven geslacht had den en ter plaatse werden mede aan getroffen 13 bijna voldragen biggetjes, die het leven nooit hadden aan schouwd. Vrijdag kreeg de Soester politie een tip van de recherche te De Bilt, en in samenwerking daarmede Werd ten huize van den slager D. H. aldaar bij na het geheele ontvreemde varken te ruggevonden, op enkele onderdeelen na. Dit vleesch, benevens de gebruikte slagersgereedschappen bij het afslach ten, die mede daarbij werden aange troffen, werd natuurlijk in beslag ge nomen. De slager D. H. werd aangehouden en naar het politiebureau te De Bilt overgebracht; hij werd gearresteerd. Nader bleek, dat het varken bij hem bezorgd was door een zekeren E. B. uit De Bilt. H. had inmiddels eenige geringe onderdeelen van het geslach te varken verkocht aan particulieren tegen 7.50 per pond. E. B. werd na tuurlijk ook gearresteerd en des nachts daartoe van zijn bed gelicht; op hem werd een bedrag van 190.gevon den, dat ook in beslag genomen werd. Nader onderzoek bracht aan het licht, dat de slager H. het varken gekocht had voor de kapitale som van 1260 van E. B. Het verdere onderzoek bracht aan het licht, dat nog meer aanwijzingen tegen andere personen werden gevonden, als gevolg waarvan nog in dien zelfden nacht werden aan gehouden en in verzekering gesteld te Soest drie verdachten in deze zaak, te weten P. B., J. W. en N. v. d. B., allen te Soest wonende. Ook z,ij werden van hun bed gelicht en ingesloten. Er bleek, dat deze drie personen, tezamen met E. B., die het varken later had vervoerd naar de Bilt, den diefstal hadden gepleegd. Op P. B. werd nog een bedrag van 225.— gevonden de anderen hadden het ontvangen geld reeds opgemaakt door hun schulden bij derden, die zij den laatsten tijd in ruime mate hadden gemaakt, te beta len. In verband hiermede is mede nog aangehouden de melkhandelaar T. uit de Bilt. Het varken was dien nacht vervoerd door de genoemde 4 verdach ten en was per rijwiel overgebracht, nadat 't te voren in twee stukken was gesneden. Het bleek op een meer dan schandelijke wijze te zijn gedood door talrijke bijlslagen, waarbij steeds ie mand ging kijken, of er geen onraad was, terwijl dan inmiddels het var ken aan zijn lot werd overgelaten. Tenslotte heeft men met deze bijlsla gen het varken ni^t kunnen dooden en heeft men zeer angstvallig en op zeer ondeskundige wijze het varkan gedood, dooreet talrijke malen met een mes in den buik te steken. Door dezen diefstal is tevens klaar heid gekomen in den diefstal van bo ter en vet aan den Plasweg, waarover een ander berichtje handelt. BOTER- EN VETDIEFSTAL. Vier daders aangehouden. De diefstal van boter en vet, Zon dagavond 4 April j.1. gepleegd ten na deele van L. aan den Plasweg is thans ook tot oplossing gebracht door de Soester politie. Het vet en de boter waren verpakt in kartonnen doozen en niet minder dan 852 pakjes met rant soenen margarine van Vz pond, waar onder een hoeveelheid bak- en braad vet van 200 gram en nog daarenboven 9 pakjes met rantsoenen roomboter van elk V2 pond waren daar gestolen. In totaal waren verdwenen 30 karton nen doozen en een hoeveelheid, over eenkomende met 861 rantsoenen. De zaak van den diefstal van het varken bracht hier ook meer licht. De ontvreemding bleek te zijn geschied Zaterdagmiddag 10 April en bij een huiszoeking bij T. B., een, Broeder van P. B., die wegens den diefstal van het varken in arrest was gesteld, bleek, dat onder den grond in de slaapkamer aldaar, slechts via een klein houten luikje te bereiken, ongeveer de helft van de gestolen hoeveelheid boter, vet en margarine daar aanwezig was, die natuurlijk vlot door de politie in be slag werd genomen. Het onderzoek naar de plaats, waar de andere helft van het gestolene is, wordt krachtig voortgezet. Als verdacht in dezen dief stal de hand'te hebben gehad, werden aangehouden en in verzekering ge steld T. B., voornoemd, alsmede W. H., P. H. B. en W. G. K., allen te Soest wonende. T. B. bleek de heler van het vet en de boter en margarine te zijn. Des nachts was de gestolen partij bij Het is U bt zwaarbeproe dam opnieuu oorlogsgeweli De omvanj richt aan par opnieuw zóó hem in huis borgen. Alle slotte bekent tot volledige ALGEMEEN! „SOE Op Woensd V.V.V. „Soes meene Jaarv 20.00 uur in i dijk. NEDERLAN VOOR LU De afdeel Jat De afdeelin eeniging voo haar jaarlijks ring houden 1943 te 20.00 1 Hotel-Café „I Middelwijksti VERVALS Door de pc de 19-jarige valschte .suik geboden ter Later is zij 1 bekentenis w steld. Proces opgemaakt. FAMILIEBERICHTEN. ANNY M. H. UITER DIJK-*OPPERHUIZEN HESSEL G. UITERDIJK danken, mede namens weder- zijdsche Ouders, voor de hartelijke belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Hilversum, 10 April 1943. Geraniumstraat 37. Heden ontsliep tot on ze groote droefheid, na korte, doch heftige ziek te, onze lieve Zuster, CHARLOÏTE WRAGGE. Uit aller naam H. G. WRAGGE. SOEST, 12 April 1943. Parklaan No. 20. De begrafenis zal plaats hebben Donderdag 15 April a.s., tegen twaalf uur, op de begraafplaats der Ned. Herv. Gemeen te te Soest. HUWELIJK. Om hierin succes te kt garandeeren, zijn gewc relatiès in alle kringen j zakelijk. Ned. grootst be delingskantoor heeft de2 laties door een weerga advertentiecampagne ir verschil! dagbl. Onze bc deling is voor alle leeft., gen, standen. Wij hebbei speciale afd. voor den renstand en voor tewei stelden in het buiten! 1 die een werkelijk ser kennism. zoeken, roepei op, zich tot ons te wei Hoe meer relaties, hoe successen wij tot stand nen brengen. Vraagt noj den in! Lijsten van dan en lijst van bladen, w; wij advert. worden met zonden. Neder! grootste welijksbemidd. kantoor land", Admiralengr. 219, sterdam. Geopend v. 2 en van 6 tot 9. Ook Zond., van 2 tot 6 uur. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, in vollen vrede, onze innig geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder, Mevrouw AMELIA JOHANNA BUDDING— Boeklage, in den ouderdom van 76 jaar. A. G. M. PIETERSZ Budding B. A. PIETERSZ A. J. BUDDING E. BUDDING— v. d. Hoeven en Kleinkinderen. SOEST, 13 April 1943. Molenstraat 45. TE KOOP Jacquet 25.een 60.handkar 30.— vens Studie-piano te gevraagd. Sukkel, B. thestraat 19, Soestdijk. Wordt gevraagd door echtpaar op leeftijd, in zit van eig. bedden, en; PENSION voor doorlobpênd of me bruik v. keuken, in ge: k. Br. m. prijs: adres 2 voórtlaan 8, Baarn. Gevraagd gebruikt WANDELWAGENTJ W. J. Sijbrant, Molukkt 6, Baarn. Dame, 30 jaar, eva vraagt aansluiting bij TENNISCLUB. Br. No. 37, Boekhandel ring, Laanstraat 105, Nieuwstraat, Baarn. Te koop gevraagd EEN KINDERWAGE liefst opvouwbare, in gc staat. G. B. Kool, Braar 45, Soest.

Soester Courant | 1943 | | pagina 2