Baarn iiuuLe£>ij&>. COSI FAN TUTTE. Domme houding van een grondverkooper. OMROEPERS. Mr. A. SCHIMMELPENNINCK v. d. Oye -j- Te dezer plaatse is overleden Mr. A. Schimmelpenninck v. d. Oye, die als voorzitter van het Ned. Olympisch Comité tot buiten onze landsgrenzen bekendheid verwierf. De begrafenis vond Maandag j.1. op de Nieuwe Al- gemeene Begraafplaats alhier plaats. ECONOMISCH DELICT. •Een knecht van een melkhandelaar hier ter plaatse, werd gearresteerd we gens overtreding van de Melkdistribu- tiebeschikking. Reeds eerder werd zijn patroon voor hetzelfde feit gearres teerd. RIJWIELDIESTAL. Ten nadeele van J. A. v. W. werd bij hotel de La Promenade een trans- pcrtrijwiel gestolen. GEVONDEN VOORWERPEN. Het politiebureau verstrekt inlich tingen over de onderstaande gevon den voorwerpen: Jumper; portefeuille met inhoud; hond; deursleutel; broodbonnên; vul pen; jonge hond; paar kinderwanten; schoolétui; ceintuur; portemonnaie; Lipssleutel; paar heerenhandschoenen; regenmantel; zakmesje; huissleutel; zilverbon. 40-JARIG JUBILEUM. Een bekend ingezetene, de heer A. J. Hertogh, viert a.s. Vrijdag zijn 40- jarig zakenjubileum. Toen de heer Hertogh zich metter woon in 1903 in Baarn vestigde, ge schiedde dit in het pand Parkstraat 3, waar hij tot naar wij meenen 1914 of 1915 zijn bekende manufactu- renhandel dreef om deze toen te ver plaatsen naar het pand van den heer Vlietstra, gelegen op den hoek Laan straat-Oranjestraat. Niet alleen als zakenman verwierf de heer Hertogh bekendheid in ons dorp, ook naar het vereenigingsleven ging zijn belangstelling uit en zoo is hij thans nog en dit al sedert ja ren penningmeester van de V.V.V. „Baarns? Bloei".* Wij komen op dit jubileum nog na der terug. Door het hier ter plaatse reeds zoo bekende gezelschap, de Kameropera, werd op Donderdag 29 April in Musis Sacrum de Opera „Cosi fan Tutte" op gevoerd. Dit meesterwerk, in twee bedrijven van W. A. Mozart, zouden we in onze taal den titel geven: „Zoo doen zij het allen". Het gold ditmaal een bijzondere avond, daar de bezet ting grooter was als ooit te voren. Me dewerkenden waren Nelly Smit als Fiordiligi, Liddy van Veen als Dora- bella, Antoon Eldering als Guglielmo (verloofde van Fiordigili), Chris Ta veerne als Ferrando (verloofde van Dorabella), Antoon van Heyningen als Don Alfonso (vriend van Guglielmo en Ferrando) en Tops van de Berg als Despina (Kamermeisje). Verder werk ten mede het groote Kamer-Opera- Orkèst o.l.v. Wim Qui^pel en het koor „De Nederlandsche Sanghersconste" Wenscht U op zeer discrete wyze in kennis te komen? Wendt U dan tot het grootste meest vooraanstaande bonafide Bureau in ons land. Volkomen serieuze bemiddeling! Discretie is voor ons een persoon lijke eerezaak. Alle inlichtingen worden U geheel vrijblijvend, ^in blanco couvert toegezonden door Bureau „Succour", Agathastr. 145, Den Haag. Telef. 2 lijnen 770754-770713. Kantooruren 109 uur. o.l.v. Jef Somers. Het geheel ston^on- der leiding van Jaap Kool en de regie berustte bij Hans Strobach, die teverfs de ontwerper van het déoor en de costuums is. Het geheel werd vlot ten tooneele gebracht, zooals we het van dit bui tengewone en specifiek Hollandsche gezelschap gewend zijn (voor een zoo goed als uitverkochte zaal). De zang en het orchestrale gedeelte waren goed verzorgd evenals het spel. De korte inhoud van deze operais als volgt: Op een groot kasteel in Spanje Wo nen twee zusters, Fiordiligi en Dora bella, terwijl Don Alfonso ook daar zijn intrek genomen heeft. De twee verloofden van de beide meisjes, Guglielmo en Ferrando gaan met Don Alfonso een weddenschap aan, dat hun respectievelijke verloofden hun nooit ontrouw zullen wórden, terwijl Alfon so hun bewijzen wil, dat alle vrouwen hetzelfde zijn en ook zij hun verloof den tijdens hun afwezigheid zullen be driegen. De twee verloofden geven dan voor, dat zij door hun koning opge roepen zijn om te vechten voor het land en na een roerend afscheid ver trekken zij. Eenige dagen later echter komen zij weer terug, vermomd als mooren en worden niet herkend door de beide meisjes. Alfonso geeft voor, dat het twee oude vrienden van hem zijn en loodst ze zoo het kasteel bin nen. Inmiddels zijn de beide meisjes reeds door Despina en Alfonso be werkt, dat zij heusch niet tijdens de afwezigheid van hun verloofden hoe ven zitten te kniezen en gerust met andere mannen 'n beetje pret mogen maken. De beide jongens doen alle mogelijke moeite om de meisjes te ver leiden, maar deze blijven hun eed trouw en willen niets van hun weten. Dan nemen de jongens vergif en pas wanneer de toovermeester komt, (Despina heeft zich als zoodanig ver momd), keeren zij weer tot het leven terug. Tijdens de „nawerking" van het gif, zooals de toovermeester het noemt, moeten de meisjes alles doen wat jongens van hen vragen, anders kun nen zij niet "genezen. Met veel aarze1 ling gev^| zij lan daaraan toe en zoo is de eerste schakel gelegd. De omgang tusschen de twee moo ren en de meisjes wordt hoe langer hoe vertrouwelijker en 's avonds, wan neer zij een wandeling maken in den romantische maanverlichten tuin, geeft Dorabella toe en kust haar cavalier. Fiordiligi geeft echter niet zoo spoedig toe en het kost Ferrando nog veel moeite om haar over te halen, maar per slot lukt het dan en zoo. heeft Al fonso bewezen, dat ook hun verloof den, ondanks den eed van trouw, die zij elkaar zworen toen zij ten strijde trokken, toch ook hen bedriegen. De bruiloft wordt dan geviei d en weer is het Despina, die zich dit maal als „Notar" vermomt en het schijnhu welijk sluit. Net zitten allen aan het bruiloftsmaal of Alfonso ziet in de verte de twee verloofden aankomen. De meisjes weten zich geen raad en verstoppen de beide mooren in een ander vertrek. Snel gaan deze zich dan verkleeden en komen even later als de verloofden het vertrek binnen. De beide meisjes zijn erg zenuwachtig en aldra bemerken de twee terugge keerde soldaten, dat er iets niet in den haak is. De .meisjes biechten dan al les op en vertellen, dat zij getrouwd zijn met de twee mooren. De verloof den gooien hun breede mantels af en dan o taan de twee mooren voor de stom verbaasde meisjes, ontdaan van hun baard en tulband^ Na nog eenige verv/ikkelingen wordt dan tusschen' hen weer vrede gesloten en alles komt goed. Alfonso heeft zijn weddenschap gewonnen. Dit was wel de opvoering van de Kamer-Opera in Baarn tijdens dit sei zoen en ook deze avond stond weer op hoog peil. Het groote succes wat de spelers hadden, was dan ook Wel verdiend. Martens. R.K. SPORTVEREEN. „EEMLAND". Jubileumviering uitgesteld. Men deelt ons mede, dat de viering van het 25-jarig bestaan van de R.K. Sportvereeniging „Eemland", welke van 7 tot 10 Mei a.s. zou worden ge houden, tot-nadere aankondiging is uitgesteld. KANTONGERECHT AMERSFOORT. Verd. R. uit Eemnes had zijn hof-' stede en land verkocht aan N. voor 15.500.en daarop een voorschot van 3500.ontvangen. De grondka mer keurde deze verkoopsom niet goed en verleende goedkeuring tot dezen-, verkoop tot een som van 12.000. welk bedrag ook in de notarieele ac te staat vermeld. De kooper eischte nu het bedrag van 3500.terug, maar verd. zeide, dat hij dit geld nimmer van N. had ontvangen. De zaak Icwam nu voor den Kantonrechter en ook .hier heette va«d. de onder eede afge legde verklaring van N. liegen. De vrouw van N. verklaarde er van te weten, dat haar man het voorschot aan R. had uitbetaald. De Ambtenaar van het O.M., mr. van Oppenraay, vermaande verd. toch vooral de waar heid te zeggen, maar deze hield vol, dat hij de boerderij voqr 12000.en niet voor 15500.had verkocht. De Ambtenaar hield daarop een fel requisitoir en zeide, dat hier een der peilers van ons huidige prijzensysteem is aangetast. Een strenge boete is hier op zijn plaats. De eisch luidde 6000. subs. zes maanden. Verd. schrok van dezen eisch en bekende daarop het feit te hebben gepleegd. De Ambtenaar wijzigde daarna z'ijn eisch in 5000. subs. vijf maanden. De nieuwe Kantonrechter, mr, Von- kenberg, bracht verd. het verkeerde van zijn daad onder het oog en wilde rekening houden met de omstandig heid, dat verd. zich door deze hooge boete opnieuw lasten op de hals moet halen. Hij vonniste met 3500,subs. drie maanden. De Inspecteur van de Prijsbeheer- sching had reeds medegedeeld bij een vonnis van verdere maatregelen te zullen afzien. "Wie is de schuldige? Een controleur van de Luchtbe scherming te Baarn had op zekeren avond een verboden lichtuitstraling geconstateerd en bij nader onderzoek bleek, dat het perceel was bewoond door zekeren H. Hijwerd tenminste door H. te woord gestaan, maar in het proces verbaal is Mej. M. opgeroepen "als zijnde de schuldige. Het laatste Werd dan ook aangenomen. De getuige kreeg een standje omdat hij de vorige maal niet verschenen was en zal hier van de gevolgen moeten dragen. Mej. M. werd veroordeeld tot 4.subs. 2 dagen. Gerookt in den trein. Reeds herhaaldelijk^ is op de sta tions per luidspreker bekend ge maakt, dat het personeel der spoor wegen opdracht heeft gekregen tegen reizigers, die rooken in niet-rookcou- pé's, streng.op te treden. Vandaar dat er eenige personen terecht stonden. Een oud mannetje vertelde, dat hij zoo goed als nooit had gereist en op het bordje „Verboden te Rooken", geen acht had geslagen. Dit was na tuurlijk geen excqus en de Ambtenaar noemde het een onhebbelijke gewoon te het den medereizigers- op deze wij ze lastig te maken. De eisch% luidde 4.subs. 2 dagen, doch de Kan tonrechter maakte er 1.subs. 1 dag van. Een arbeidsman had in een niet- rook coupé een sigaret gerookt en zag zich deswege veroordeeld tot 3. subs. 1 dag. Deze had tegenover den conducteur een onhebbelijke houding aangenomen door te zeggen, dat hij de schikking in geen geval wenschte te betalen, want dat hij door te gaan zit ten eenige dagen vrij v§n dienst zou hebben. Toen de arbeidsman zeide, dat hij de boete niet kon betalen, ant woordde de Ambtenaar, dat hij dan eenige dagen vrij van dienst zou zijn. Hij zal echter wel de boete betalen. Een Utrechtenaar, die in den trein Amsterdam-Arnhem te Maarn door den conducteur in een tweede klasse coupé was aangetroffen, ofschoon hij een derde klas kaartje had, werd ver oordeeld tot 4.subs. 2 dagen. DE NIEUWE ZEEPBONNEN AANGEWEZEN. 556, 557 en de U-bonnen. Bon „S Textiel" voor scheerzeep. Tot en met 31 Mei 1943 geeft de bon „Algemeen 556" v*an de bonkaart voe dingsmiddelen evenals de bon „U Een- heidszeep" van de kinderen beneden den leeftijd van acht jaar uitgereikte kaarten, recht hetzij op het koopen van een stukje van 24% of 28 gram luchtgevulde eenheidstoiletzeep 40 of 57 of op het koopen van een stukje van 70 of 75 gram eenheidstoiletzeep 14, 15 of 21 7c, hetzij op het doen was- schen van vijf kilogram droge vuile wasch. De bon „Algemeen 557" van de bonkaart voor voedingsmiddelen en de bon „U Waschpoeder" van de aan kin deren beneden den leeftijd van acht jaar uitgereikte kaarten geven voorts tot en rrtet 31 Mei a.s.- recht op het koopen van 250 gram waschpj^der of zeeppoeder (oude of nieuwe samen stelling), hetzij op het doen wasschen van negen kilogram droge vuile wasch; de bon „U Toiletzeep" van de aan kinderen beneden den leeftijd van twee jaar uitgereikte kaarten geven recht op het koopen-van één stuk van 50 of voor zoover voorradig 7% gram toiletzeep (oude samenstelling). Bon S van de lextielkaart voor scheerzeep. Voorts geeft de bon „S Textiet' van de aan mannelijke personen van 15 jaar en ouder uitgereikte textielkaart DA tot en met 31 Augustus 1943_recht' op het koopen van 45 gram scheerzeep dan wel een tube of pot.6cheercrème. REEDS NU BRANDSTOFFEN- BONNEN AANGEWEZEN. Zoo spoedig mogelijk bij handelaar inleveren. De Secretaris-Genefaal van het De partement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart heeft bekend gemaakt, dat gedurende het tijdvak tot n met 3i'December 1943 elk der bonnen „15 BV", „16 BV", „17 BV", „18 BV" en „19 BV" van de nieuwe kaart voor vaste brandstoffen „T 116", waarvan de uitreiking thans plaats vindt, recht geeft op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen. Het publiek wordt ernstig in over- «weging gegeven bovenvermelde bon nen zoo spoedig mogelijk aan den le verancier,, bij wien hij als klant staat ingeschreven, te overhandigen; alleen dan zal het den brandstoffenhandela- ren mogelijk zijn om ieder gezin tijdig van een voorraad brandstoffen voor den komenden winter te vooi'zien. Ten aanzien van de verbruikers, die behooren tot de groepen B, C en D, alsmede van de verbruikers, die voor een toeslag in aanmerking komen, zullen binnenkort nadere mededeelin- gen volgen. Vaste brandstoffen voor koókdoeleinden. Tot en met' 30 April 1944 geeft de bon „11 KF" der kaart „U-115" voor vaste brandstoffen voor kookdoelein- den recht op het koopen van één een heid vaste brandstoffen met uitzonde ring van anthraciet. De verbruikers ^zullen met de op de^en bon aan te schaffen brandstoffen moeten toeko men tot 1 Juni 1943, daar eerst op de zen datum een nieuwe bon zal worden aangewezen. jtUwwInke- A. J. P. PUDDING voedzaam, tulver heerlijk fan smaak TWÉÉ KIPPEN GESTOLEN. Ten nadeele van A. v. d. B. aan de Ferdinand Huycklaan zijn Vrijdag twee kippen gestolen uit een hok na bij zijne woning. De politie tracht den dader op te sporen. DOOR HOND GEBETEN. Vrijdag is'het dochtertje van A. V. •door een hond in haar been gebeten, waardóór een verwonding ontstond. Na onderzoek bleek de hond toe te be hooren aan d. H., wonende te Soest. Door de politie wordt thans een on derzoek ingesteld naar het feit, of de ze hond als gevaarlijk moet worden aangemerkt, in welk geval een vast leggingsgebod of een muilkorfgebod zal worden uitgevaardigd. HONDEN VIELEN EEN MAN AAN. A. v. d. B., die Vrijdagavond thuis kwam, werd nabij zijn woning aan den Dorresteinweg plotseling aangevallen door drie honden, die hem tegen het lijf sprongen en zijn jas vernielden. Hij slaagde er in de dieren tenslotte van zich af té houden. Gebleken is, dat deze honden toebehooren aan een bewoner van de Laanstraat. Onder zoek naar dit geval wordt nader in gesteld, waarbij de vraag zal worden beantwoord, in hoeverre de eigenaar dier honden schadeplichtig is. 60 RANTSOENEN TABAK 'VERDWENEN. De winkelier W. S. te Soest had 60 bonnen, elk voor één rantsoen tabak medegegeven aan den bode v. 't N. te Soestdijk, om deze te brengen bij een grossier in tabakswaren te Amers foort, teneinde daarop tabak te kun nen betrekken. Ef bleek echter later, dat deze 60 bonnen aldaar nimmer zijn aangekomen, zoodat ze zijn zoek geraakt of gestolen zijn. Den grossier hebben ze echter in geen geval be reikt. Onderzoek naar deze aange legenheid wordt ingesteld. KLACHTEN OVER EEN PAAJ^D. Bij herhaling had B. v. B., wonende aan het Eerste Heeserlaantje alhier klachten over het paard, dat toebe hoort aan B. K., welk paard regelma tig zijn weiland verlaat om het erf, den grond en den tuin van v. B. te be treden. Dit maal waren daarbij weder gezaaide erwten opgegeten en ver trapt. De politie zal thans dit geval nader onderzoeken, meer speciaal, of K. wel de noodige voorzorgen in acht neemt, dat zijn paard niet vanuit zijn land loopt. MEISJE BLOEDEND DOOR HOND GEBETEN. Het dochtertje van W. G. Ie C. werd dezer dagen aangevallen door een hond en door dit dier zoodanig gebe ten, dat een bloedende wonde ont stond aan het linkerbeen. Bij nader ingesteld ondeszoek bleek deze hond toe te behooren aan zekeren Rwo nende aan de Laanstraat. Ook hier wordt een onderzoek ingesteld, of een vasthoudingsgebod of een muilkorf gebod geboden is. 20 KIPPEN GESTOLEN. Niet minder dan 20 kippen tegelijk werden ten nadeele van G. v. d. B. vanuit een hok nabij zijn woning, ge legen aan de Birktstr., 'gestolen. Zoo dra de diefstal was bemerkt, stelde de politie direct een uitvoerig onderzoek in, twaarbij tevens gebruik werd ge maakt van de hulp van den wacht meester Ta venier met zijn politiehond Wanda. 4fc?t mocht echter tot op he den niet gelukken een zoodanig spoor te vinden, dat tot opsporing van den. dader kon voeren. DRIE KONIJNEN ONTVREEMD. Uit een afgesloten hok, waarvan de sluiting vernield werd, nabij een wo ning aan ^e'Kerkstraat, zijn ten na deele van Mej. d. R. drie konijnen ontvreemd. P. 1379/1. Verantwoordelijk voor .het redactioneele gedeelte van den inhoud. C Haver, Hoofdredacteur. Soestdijk. Verantwoordelijk voor de advertenties: J J. Immerzeel, Soestdijk. Uitgave en druk van: N.V. Eerste Soester Electri- sche Drukkerij, van Weedestraat 7, Soestdijk. Kengetal: K 2253. HULPOPZICHTER G. HAAGE 25 JAAR* BIJ GEMEENTE WERKEN. Zaterdag j.1. herdacht de heer G. Haage, momenteel hulp-opzichter bij deh dienst van Gemeente Werken den dag. waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad van de gemeente Soest en te werk gesteld werd bij den dienst van Ge meente Werken, toenmaals nog ge noemd Openbare Werken. Dit feit werd Zaterdag j.1. ten kan tore van Gemeente Werken herdacht in een kleine, huishoudelijke feestelij ke bijeenkomst, waarop de wethouder van Gemeente Werken, en de Direc teur van dien dienst den jubilaris in hartelijke bewoordingen toespraken en hem gelukwenschten, mede namens het geheele personeel. Aan den heer Haage werd namens het Gemeente bestuur een enveloppe met inhoud aangeboden en namens het personeel van Gemeente Werken een fraai schil derstuk in lijst. De heer Haage dankte voor de vriendelijke woorden en het aangebo den geschenk, die hij op hoogen prijs had gesteld, waarna men nog eenigen tijd in onderling samenzijn bijeen bleef en de tijd van 25 jaar ge leden nog eens besprak. BILJARTEN. C. Stalenhoef (B.V. Centraal) kampioen 1ste kl. libre. De wedstrijden 1ste klas libre zijn beëindigd. Voor de B.V. „Centraal" is dit een buitengewoon succes geworden. C. Sta lenhoef is kampioen geworden van 't Gooi en Eemland 1ste klas libre. De eindstand was 1. C. Stalenhoef 7 5 115% 2. J. v. Velzen 7 4 1 2 4% 3. F. Heldeman Jr. 7 4 0 3 4 4. P. in 't Hout 7 4 0 3 4 5. J. Le Conté 7 3 0 4 3 6. F. Heldeman Sr. 7 3 0 4 3 7. J. Oosterlaag 7 2 0 5 2 8. W. Kitseléar 7 2 0 5 2 Deze week is de 2de klas libre be gonnen en ook de 3de klas libre, waar in ook leden van B.V. „Centraal" zijn geplaatst voor deze eind wedstrijden. LASTIG GEVALLEN. Door K., alhier wonende, is Zater dag bij de gemeentelijke politie aan gifte gedaan, dat hij op de. Molen straat lastig is gevallen doe# enkele bewoners aldaar, die tegen hem schreeuwen en scholden. Dat ge schiedde door deze lieden daarenbo ven in den tijd, dat zij binnenshuis moesten zijn, terwijl zij daarbuiten vertoefden. De politie heeft deze aan gifte in onderzoek genomen. LAST VAN BALDADIGE JONGENS. Wederom is een klacht bij de poli tie ingediend omtrent ernstige over last, die wordt ondervonden van bal dadige opgeschoten jongens. Ditmaal heben zij eenige bedden met aardbeien nabij den Kleine Melmweg betreden en ten deele vernield. Onderzoek naar de daders wordt ingesteld. HEERENRIJWIEL GESTOLEN. AT P. E. te Soest plaatste zijn rijwiel even onbeheerd en niet afgesloten ach ter het gemeentelijk distributiekan toor aan het Kerkpad. Toen hij terug kwam, was zijn rijwiel verdwenen MIS! Zwaar lichamel Maandagmorg Klaarwaterweg, H. tegenkwam, reeds langen ti, v. d. H. viel to< met een hard klap op zijn ho zijn rijwiel we wusteloos in dt 'terecht kwam. een onderzoek i en stelde hem i verhoor en na< verbaal wegens ernstig lichanw hebbend, zal zi op transport Utrecht om ald leid voor den O (Uitsluitend bij vooruit betaling). De Soester Boodschappendienst vervofert Uw goederen in Soest en omgeving per car rier of transportrijwiel. v. Weedestr. 52. Tel. 2263 Aanbevelend A. i QUIK. TE KOOP: pr. werkt geh. uitneembaar 35- eenig tuingereedschap Esmeijer, Soesterbergscl 133b, Soest. Gevraagd flinke WÏ STER, voor 1 dag p. we 2 halve dagen. Mollen 15, Baarn. TE KOOP: 2 stoelen 5.- p. st. Dameshoed, vilt, nieuw 12.50, stroo 15.—. Dames badpak 5.—, Heeren f'3.50. Haardketeltje, nikkel, z. g. a. n., 12.50. R. Venema Steenhoffstraat 79, Soest. Telefoon 2596. KWIEK BESTELDIENST, v. Weedestraat 25, tel. 2026. Gaarne tot Uw dienst. F. v. Ollefen. Heer o.l., zoekt voll. 1 SION, met huiselijk ver Brieven met prijsopg. N Boekhandel Boering, I straat, hoek Nieuws Baarn. TE KOOïf GEVRA/ tweedehands Rustbank matras, en een theemt Hamel, Amsterdamsch weg 4, Baarn, nabij Pc Aan huis gevraagd STEL- en VERAN WERK* Brieven No Boekhandel Boering, 1 straat 105, Baarn.

Soester Courant | 1943 | | pagina 2