Soest Baarn Fel requisitoir tegen melkknoeiers. De inlevering van Radio- ontvang-toestellen te Soest. ÓUtyd Pudding PREDIKB OMROEPERS VOORTGEZET LAGER ONDERWIJS. Volgens de nieuwe bepalingen moet voldoende gelegenheid worden gege ven voor het nieuw ingestelde zooge naamde voortgezette Lagere Onder wijs. Dat is ook te Soest gedaan en bereids vanaf 1 April is aan de Chris telijke School te Soest daartoe gele genheid gegeven; deze Christ. Lagere School voor voortgezet onderwijs is gevestigd in het R.K. Jeugdhuis naast het St. Josephgebouw aan de Steen- hoffstraat, waarbij als hoofd dier school benoemd is de heer J. W. van den Heuvel, uit Soest, voorheen on derwijzer aan de Christ. School aan den Driehoeksweg. Thans is ook een Openbare School voor Voortgezet Lager Onderwijs in gesteld, die op 1 September in wer king zal treden. Als Hoofd daarvan heeft de Burgemeester benoemd de heer J. H. Wassing, thans Hoofd der Openbare Lagere School te Overlang- broek (Utr.), voorheen onderwijzer aan de Openbare Lagere School aan de Beetzlaan te Soest. Het ligt in de be doeling van die school een zoog. twee- klassenschool te maken, zoodat nog een tweede leerkracht daarbij zal wor den aangesteld, waarschijnlijk een on derwijzeres. 'Deze nieuwe scholen dienen voor het nieuw ingestelde verplichte zevende en achtste leerjaar. Zij, die de Lagere School hebben doorloopen en overi gens niet verder op school blijven, als bijv. op de U.L.O., de H.B.S., het Gym nasium of het Lyceum, moeten dan deze School voor Voortgezet Lager On derwijs volgen tot na het volbrengen van het achtste leerjaar; vrijstelling van dezen leerplicht wordt niet gege ven. Vanaf 1 September a.s. moet dus ieder leerplichtig kind deze schooi be zoeken, tenzij hij ander vervolg-on- derwijs geniet. DE VISCHVERKOOP. Zaterdag j.L was een groote hoe veelheid visch, voornamelijk gerookte paling en gerookte schol voor verkoop via een zestal venters te Soest be schikbaar. Het was thans de eerste maal, dat de nieuwe regeling in wer king kwam, doch het liep aanvankelijk nog wat stroef, doordat de venters hun komst te voren niet hadden aan gekondigd. Daardoor moesten zij ge- ruimen tijd wachten, aleer met den verkoop een aanvang kon worden ge maakt. De omroeper moest toch eerst worden gewaarschuwd en de bewoners vart een of meer bepaalde straten moesten door middel van dezen wor den opgeroepen, dat er voor hen visch was te verkrijgen. Aldra kwa men zij echter aan het Slachthuis en kon de verkoop aldaar normaal ver- loopen. Het groote voordeel voor de inwoners was wel, dat zij practisch niet meëb lang behoefden te wachten, vrijwel direct werden geholpen en dat zoo een iedereen op zijn beurt visch kon koopen. Onder de gegadigden was dan ook algemeen een waardeerende Wenscht U op zeer discrete wyze in kennis te komen? Wendt U dan tot het grootste meest vooraanstaande bonafide Bureau in ons land. Volkomen serieuze bemiddeling! Discretie is voor ons een persoon lijke eerezaak. Alle inlichtingen worden U geheel vrijblijvend, in blanco couvert toegezonden door Bureau „Succour", Agathastr. 145, Den Haag. Telef. 2 lijnen 770754-770713. Kantooruren 109 uur. stemming te bespeuren voor deze nieu we regeling. Enkelen, die geen visch- kaart hadden aangevraagd, klaagden wel is waar, doch waar er ruim 3900 vischkaarten zijn uitgereikt op pl.m. 4700 gezinnen, is wel gebleken, dat de wijze van publicatie voor die moge lijkheid ruimschoots voldoende is ge weest. Toch zal nog nader, worden overwo gen, of het nog mogelijk is aan dege nen, die nog geen vischkaart hebben aangevraagd, alsnog zulk een kaart uit te reiken, ondanks hun nalatigheid. Pogingen worden inmiddels onder nomen, om tijdig te weten te komen, wanneer en met hoeveel visch de vischventers komen, zoodat de geheele verkoop vooruit kan worden geregeld en nog vlotter kan verloopen. Daar voor is echter de medewerking van de vischventers noodzakelijk, die tevoren even moeten Telef oneeren. Doen zij dat niet, dan moet noodzakelijk worden gewacht met het aanvangen van den verkoop, tot de omroeper alle straten is afgeweest en het tijdstip van den aangekondigden verkoop is verstre ken. BALDADIGE JEUGD. De baldadige jeugd gaat nog steeds door met het uitvoeren van allerlei kattenkwaad, waaronder het voetbal len op den openbaren weg een voor name plaats inneemt. Vooral, nu te genwoordig practisch geen ruiten meer zijn te krijgen, is dat zeer hinderlijk, daar regelmatig de voetbal door een der ruiten van een aanbelendende woning gaat. Ook komt de bal veel in moestuinen en wordt daar dan weer uitgehaald, waardoor het gezaaide en gepoote gewas wordt vertrapt. Van eenige jongens aan de Linden- laan werd een voetbal afgenomen. Eenige andere knapen waren met een katapult aan het schieten op de Beetzlaan. De politie maakte aan dat gevaarlijke spelletje een einde en nam de katapult in beslag. TWEE BUSSEN MELK VERLOREN. De melkhandelaar G. v. D. te Soest- dijk had dezer dagen een nadeelig on geluk. Van zijn carrier liet hij twee bussen met melk vallen, waardoor de inhoud daarvan op den weg terecht kwam en dus verloren ging. Niet min der dan 45 Liter melk ging aldus te loor. CONTROLE OP KAMPHUIZEN. De politie houdt tegenwoordig re gelmatig controle op de verschillende kamphuizen en kampeergelegenheden, vooral nu in de weekeinden zooveel trekkers en treksters van elders naar hier komen. Bij een dezer controles werd een kamphuis aan de Birktstraat bezocht, waarbij bleek, dat zich daar ontoelaatbare toestanden voordeden in verband met het nachtlogies. De eige naar van dit kamphuis bleek geheel te goeder trouw te zijn en nam altijd de «noodige controlemaatregelen, doch deze werden blijkbaar door zijn bezoe kers later in den nacht weer ten deele te niet gedaan. Als gevolg daarvan heeft hij thans besloten voortaan geen nachtlogies meer aan trekkers en trek sters te verschaffen. GEVONDEN VOORWERPEN. Tabakspijp, van Weedestraat 7; Ier- sche terrier, Stadhouderslaan 100; por tefeuille met inhoud, van Weedestraat 22; fietssleuteltje, politiebureau; le deren tasch met boeken, Koninginne- laan 93. BILJARTEN. Successen der Biljartver. „Centraal." De eindstand in den wedstrijden om het kampioenschap van het Gooi- en Eemland, 2e klasse, luidt thans als volgt: gesp. gew. gel. verl. p. carr. brt. hs. gem. 1. A. J. Verkerk 7 6 0 1 6 847 197 33 4.30 2. B. Bosman 7 5 0 2 5 828 211 32 3.92 3. P. Poort 7 4 0 3 4 709 202 23 3.51 4. R. Kleinveld 7-403 4 729 220 21 3.31 5. J. Tiegers 7 3 0 4 3 722 223 22 3.24 6 G. v. d. Poel 7 3 0 4 3 713 247 36 2.89 7. Th. Veen 7 2 0 5 2 755 248 22 3.04 8. K. Molenaar 7 10 6 1 717 254 21 2.82 KANTONGERECHT AMERSFOORT. In de j.1. gehouden zitting van het Amersfoortsche Kantongerecht, heeft de Ambtenaar van het O.M., mr. Van Oppenraay, een fel requisitoir gehou den tegen verdachten, die zich terza ke melkvervalsching hadden te ver antwoorden. „Men moet", zoo zeide hij, „geen medelijden hebben met menschen die knoeien, maar wel met hen, die de dupe worden van minderwaardige practijken door onverantwoordelijke lieden, die er op uit zijn terwille van puur winstbejag onze levensmidde lenvoorziening te saboteeren." „Want wat kan het hun schelen", ging de Ambtenaar voort, „dat moeders zwak ke kinderen ter wereld brengen, dat kinderen de zoo hoog noodige melk wordt onthouden en dat de menschen in het algemeen nog slechtere kwali teit melk ontvangen?" Mr. Van Op penraay schroomde dan ook niet deze menschen misdadigers te noemen en hij noemde het een hoon voor de Ne- derlandsche rechtspraak, dat deze menschen niet zwaarder gestraft kun nen worden dan de daarvoor gestelde maximumstraf luidt. In het algemeen is er tegen dere qualificatie van dergelijke menschen weinig in te brengen en zouden wij den Ambtenaar kunnen steunen, ware het niet, dat hetgeen de verdediger, mr. Stadig, naar voren bracht, ook steekhoudend is. Het gaat o.i. niet aan alle gevallen gelijk te beoordeelen en wij kunnen ons voorstellen, dat er ook melkslijters zijn, die geheel onbewust de hun tenlastegelegde overtreding hebben begaan. En wanneer een be diende van een melkslijter onder eede komt verklaren, dat er tusschen het tijdstip van aflevering van melk en dat waarop de keurmeester een mon ster nam, niets, maar dan ook niets is gebeurd en de Ambtenaar volhardt in zijn beschuldigingen, waarmede hij dan een getuige a décharge meineed in de schoenen wil schuiven, dan heeft mr. Stadig uit Amersfoort geen onge lijk, wanneer hij daartegen protesteert, want de praktijk heeft voldoende be wezen, dat melkslijters ook wel eens de dupe worden van melkfabrieken. Aan dien indruk konden wij niet ontkomen, toen verd. Fontijn, een melkslijter uit Soest, terecht stond, omdat hij ondeugdelijke melk in zijn bezit had. De man verklaarde, dat hij zoo van de stoep der melkfabriek „De Soester" in de handen van een con troleur liep en ér dus onmogelijk iets met de melk gebeurd kon zijn. De Ambtenaar had twee maanden hech tenis geëischt, doch toen hij vernam, dat verd. Fontijn de melk van „De Soester" had betrokken, wijzigde hij dezen eisch in 200.— subs. een maand. En wanneer verd. dan voor de balie in het openbaar durft te zeg gen: „Kooy van „De Soester" knoeit als de hel", dan schijnt er bij die fabriek toch iets niet in orde te Bijn. In ieder geval zullen wij er meer van hooren, want de Kantonrechter hield de verdere behandeling van deze zaak aan om den keurmeester West te hoo ren en allicht dat er dan ook een tip van den sluier wordt opgelicht om trent verhoudingen bij „De Soester". In ieder geval dient te worden ver klaard waarom de Ambtenaar zijn eisch wijzigde en in hoeverre de kras se uitdrukking van verdachte Fontijn steekhoudend is. Drie zaken tegen melkslijter uit Baarn. De melkslijter Laseur uit Baarn had zich voor drie zaken te verantwoor den, betreffende melkknoeien. De man was nimmer met de gebefte heeren in aanraking geweest, maar toch had hij het deze keer toch wel verdiend. Want wanneer men voor drie feiten tegelijk terecht staat, dan hapert er toch wel iets aan. Nu maakte verd. niet den in druk een melkknoeier të zijn, maar slordig is hij wel. Zoo 'vertelde hij, dat melk waarmede hij naar zijn klan ten ging, twee uur onbeheerd in de Kerkstraat te Baarn heeft gestaan, zoodat daarmede toch van alles is kun nen gebeuren. Verd. trachtte een phi- lantropisch tintje aan het geval te ge ven door te zeggen, dat hij zijn klan ten wilde bevoordeelen met melk, die te veel vetgehalte bevatte, maar op het laatst kon hij niet anders zeggen dan dat er van z'n melk gestolen was en er dan water bij gedaan is. Bewij zen kon hij echter niets. Fantasieloos was de man niet, maar tenslotte liep hij met zijn uitvluchten te veel in de gaten, zoodat de Kantonrechter zeide, dat het derde zaakje hem toch ook verdacht voorkwam. De man legde zijn aanslagbiljet over ten bewijze, dat hij een gering inkomen had en de Ambtenaar voegde hem naar aanlei ding daarvan toe, dat zijn extra ver dienste als gevolg van melkknoeien wel niet aan den fiscus opgegeven zal zijn. De Ambtenaar had voor de drie feiten 190.subs. 2 maanden ge ëischt, doch de Kantonrechter veroor deelde verd. tot 80.— subs. 24 dagen hechtenis. In de eerstkomende dagen behooren de radio-ontvangtoestellen ingeleverd te worden op de navolgende plaatsen en data door de daaronder vermelde bewoners van perceelen aan de ge noemde straten. In het gebouw St. Ludgardus Vredehofstraat No. 3. Van 8.30 uur tot 12.30 uur. Woensdag 2 Juni 1943: Emmalaan, Hartweg, Helling weg, Louise de Co- lignyplein. Korte Bergstraat. Vrijdag 4 Juni 1943:r Heuvelweg, Ko- ninginnelaan (tot huisnummer 50). Van 14-18 uur. Woensdag 2 Juni 1943: Louise de Co- lignylaan, Korteweg. Vrijdag 4 Juni 1943: Koninginnelaan (van No. 50 tot No. 100), K. Brinkw. In het Gebouw St. Joseph: Steert- hoffstraat No. 30, ingang Uitrei kingslokaal Distributiekaarten. Van 8.30 uur-12.30 uur. Woensdag 2 Juni 1943: Kerkpad Z.Z (huisnummer 1 tot 50), Molenstraat, (huisnummer 1 tot 50). Vrijdag 4 Juni 1943: Klaarwaterweg, Middelwij kstraat. Van 14-18 uur. Woensdag 2 Juni 1943: Molenstraat (huisnummer 50 tot 100), Molenweg, Nassaulaan, Mendelssohnlaan. Vrijdag 4 Juni 1943: Molenstr. (huis nummer 100 en daarboven), Oranje- laan, Pieter de Hooghlaan. SOESTERBERG. In het Bureau v. Politie, Amers- foortschestraat 12, te Soesterberg, tusschen 9 uur en 13 uur, op 2 Juni 1943 door bewoners der Rade- makerstraat. 4 Juni 1943: door bewoners der Ban- ningstraat, Lt. Koppenlaan, Schoolw. Men herleze overigens de uitvoerige en volledige bekendmaking omtrent deze 'inlevering in ons nummer van Woensdag 26 Mei 1943 en volge de al daar gegeven aanwijzingen nauwkeu rig op. Juist thans.... want zij staat in i maag en smaakt i zoo heerlijk CONCERT C. O. V. De Chr. Oratorium Vereeniging, di recteur Jan Wagenaar, uit Utrecht, gaf Vrijdagavond een concert in de Ned. Herv. Kerk, alhier, hetwelk geheel gewijd was van werken van Bach. Met het geven van dit concert heeft de C.O.V. de vele Baarnsche liefheb bers van ernstige muziek, aan zich verplicht, want het is een mooie avond geworden. Het koor blijkt uitstekend ingezongen en was ten volle tegen de technische moeilijkheden van het pro gramma opgewassen, al viel er een enkele maal wel eens een ongerechtig- heidje te constateeren. Het is jammer, dat het koor "over zoo weinig mannen stemmen beschikt, een ongerief, dat zich ook dezen avond deed gevoelen. Het solistische gedeelte was zwak, met uitzondering van de sopraan, Mevr. v. Merkesteyn-de Noo, die zeer goed was en over een frisch, klokhel- der geluid beschikt. Haar voordracht was vol leven, en vooral in de eerste aria legde zij zooveel blijheid in. De Alt, Jo Klemann, had een hoog timbre; haar geluid voldeed ons niet in die mate als dat van b.v. Abbe de Vries, die wij onlangs in ditzelfde gebouw te beluisteren kregen; haar stem, hoewel er technisch niets op viel aan te merken, miste de diepte en warmte welke wij er zoo gaarne in beluisteren. De heeren solisten waren de minde ren van de dames. De tenor had 'n te klein stemvolume voor de ruimte. Zijn eerste inzet was zeer mager, la-, ter kreeg hij echter betere momenten. De bas was mede wat te min. Ook hij miste 't volle diepe geluid. Hoewel hii een ervaren zanger bleek te zijn, die technisch goed was en 'n uitstekende uitspraak had, had hij weinig voor dracht. In tegenstelling met den tenor, gaf hij den indruk niet voldoende zorg aan de voorbereiding van dit concert te hebben besteed, vandaar, dat hij te weinig aandacht aan den dirigent kon schenken. Het orkest, het U.S.O., Mej. Rie Muis, harmonium en de heer C. C. Vlam, clave-cymbel vervulden hun taak naar behooren, al vergat het or kest een enkele maal zijn plaats als begeleidende factor, waardoor de so listen niet te hooren waren. Zooals gezegd, de totaal-inhoud van het concert is goed en ongetwijfeld zullen velen naar een nieuw optreden van Jan Wagenaar met zijn orkest, belangstellend uitzien. Petersen. FRAUDE MET DISTRIBUTIE BESCHEIDEN. Zaterdag heeft de politie Mevr. Th. M. E. gearresteerd. Zij had op de Stamkaart van haar reeds lang afwe zigen echtgenoot onrechtmatig gedu rende eenige perioden distributiebe scheiden betrokken. GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het politiebureau werden als gevonden aangegeven de navolgende voorwerpen: Armbandje, damesrijwiel, zilveren ring met steen, cigarettenkoker, aan- teekenschrift, paar handschoenen, bad pak met handdoek, bankbiljet. Bekendmakingen Plaatselijke Distributiediensten. Distrïbuiiekringen Soest en Baarn/Eemnes. OPENSTELLING DISTRIBUTIE KANTOOR BAARN. Met ingang van 1 Juni 1943 is het distributiekringkantoor van Baarn, Cantonlaan 9, voor het publiek ge opend des ochtends van 8.30 tot 12 uur en des middags van 14 uur tot 15 uur. Zaterdags is het kantoor open van 8.S6 tot 10 uur. Het uitreikingslokaal aan de Eem- straat 10 te Baarn is voor het afhalen van distributiebescheiden geopend van 9 uur tot 12.30 uur en van 14 uur tot 16 uur. Er wordt aan herinnerd, dat op He melvaartsdag de distributiekantoren te Soest en Baarn gesloten zijn. DOKTERSDIENST OP HEMEL VAARTSDAG. Op Hemelvaartsdag zijn te raadple gen de artsen P. V. Astro, D. Doyer, S. Meihuizen en I. Vriesendorp. RIJWIEL ONTVREEMD. Ten nadeele van J. A. v. L. werd een rijwiel gestolen, hetwelk hij bij de R.K. Kerk had geplaatst. OVERREDEN. Bij het spelen is op den Brink een knaapje onder een wagen gekomen. Gelukkig had dit overrijden geen ern stige gevolgen, slechts een arm van het jongetje werd ontwricht. JUBILEUMWEDSTRIJDEN „EEMLAND". Onder groote belangstelling hadden Zondag jl. als besluit der Jubileum viering van de Sportvereeniging Eem land de wedstrijden plaats, welke aan vankelijk waren uitgesteld. De Eemland-adspiranten traden in het krijt tegen de jonge E.M.M.-ers en moesten na grooten tegenstand de vlag strijken met 3-1. Vervolgens kwamen de Eemland- „oudjes" en de „Baarn"-„baard- mannen" tegen elkaar, waarin de laat- sten bewezen nog over iets meer vi taliteit «i beschikken dan de Eemlan- ders, althans zij wisten de buit 3-2 op het laatste oogenblik nog mede te ne men. Een aardige, gemoedelijke wed strijd was het van oude sportmakkers. Hierna brak het hoogtepunt van den dag aan met den wedstrijd Eemland Baarn. Na een spontane huldiging door het „Baarn"-bestuur voor het behaal de kampioenschap en de thans ge volgde promotie, een en ander verge zeld van een schat van bloemen, volg de de wedstrijd, waarin beide partijen zich, zooals begrijpelijk in deze plaat selijke ontmoeting, tot het uiterste in spanden en in een hoogstaanden en vooral zeer sportieven strijd wist Baarn welverdiend de zege met 3-1 te bevechten. Het veeltallige publiek, circa 1200 bezoekers, heeft volop genoten van de- de waarlijk schitterend geslaagde ont moeting tegen Eemland's zusterveree- niging, waarmede een gelukkig con tact op deze wijze weer eens extra ver stevigd werd. INLEVERING RADIO-TOE STELLEN. Ingezonden bezwaarschriften of verzoeken om inlichtingen ontslaan niet van inleveringsplicht. Na afkondiging van de Beschikking betreffende het verbeurd verklaren van de zich in het bezette Nederland- sche gebied bevindende radio-ont vangtoestellen is bij het Hoofdbestuur VOOR HEMEL BAA Ned. Her 10 uur: Ds. E. H. Geb. v. Chr Geen dienst. Gebouw 1 10 uur: Ds. I. Kie Gereformee Oude Utree 10 uur: Ds. J. Bo Gereformee Laanstro Geen dienst. CHt. Ger 10 uur: Ds. L. K: Doopsgezinde 10.30 uur: Ds. J. 1 Nederl. Lutherse voor In- en Uitu Geen dienst. Ned. Pro Geen dienst. G.G. Leger des He. 8 uur: Opwekking Oosterstraat). LAGE VU1 Ned. Her 10 uur: Ds. D. Pl£ te Baarn. SOE! Ned. Hen Oude kerk, 10 u Schaick. Emmakerk 10 u.: Geref. Kerk L. de Coligr S Wouters. Kerk Soesterb.str H. W. Wierda. Herv. (Geref.) 10 uur: Ds. v. d. Christelijk C 1 uur: Ds. L. de 1 der P.T.T. een sti binnen gekomen, v treffende de inlevei gedaan. Het aantal is zoo groot, dat de op niet vóór den a leveringstermijn ku zonden. De houders stellen worden er d: op gewezen, dat het antwoord op door h< niet als een verontsc hen voor eventueel vering van een toe (Uitsluitend bij vooruit betaling). HET ADRES om Uw lam- pekap opnieuw te overtrek ken of te wasschen, is: G. Gillebaard, Van Lenneplaan 14, Soest. TE HUUR GEVRAAGD [Huis of gedeelte van een huis, door echtpaar met 1 kind, onverschillig waar. Br. onder No. 277, b. v. d. blad. Mevr. van Koningsbrug- gen, Lindenlaan 14, Soest- dijk^ vraagt NET MEISJE, liefst R.K., van 8 tot 5 uur, met middagkost. NET MEISJE, 20 j„ biedt zich aan voof assistentie huishouding of winkel. Br. No. 278, bur. v. d. blad. Net MEISJE GEVRAAGD, van 's morgens 8-12.30. Can tonlaan 7, Baarn. Gem. KAMERS te Baarr> AANGEBODEN, voor de zo mermaanden, met of zonder pension. Br. No. 56, Boek handel- Boering, Laanstraat 105, Baarn. TER OVERNAME GEVR.: Buitenmodel milit. kleeding, alle soorten, in prima staat. Ook overjassen en gummi. Br. met uitersten pr. aan Fa. B Schmidt, Raadhutetraat 209, Alphen a. d. Rijff INWONERS VAN BAARN! Bej. Dame, v.g.h., zoekt reeds lang 2 gestoff. ongem. of ged. gemy kam. met pension of gebr. k. en bedien. Zitk. p&rt. Slaapk., str. w. Liefst omg. station. Br. No. 57, Boekh. Boering, Laanstraat 105, Baarn. TE KOOP een zoo goed als nieuwe electrische pick-up in mooie onderzetkast 350. Rasch, Koninginnelaan 25, Soestdijk. TE KOOP: Moderne D.- Hoeden 7.50 en 5. Electrisch masseer-apparaat, 50.Van Beers, Birktstr. 9 A, Soest. Wegens huwelijk van het tegenwoordige, net DAG MEISJE GEVRAAGD in klein gezin, goed kunnende koken. Zon- en feestdagen vrij. Aanm. n.m. 7-8: Toren- laan 32, Baarn. AANGEBODEN: beste wei de voor vier pinken, in de Betuwe, tot November. Te bevragen bij J. Straver, Veenzoom 10, Soest. TE KOOP GEVR. slaapk.- ameubl., 2-pers., geen litsju- meaux, oude kwaliteit, van particulier. Br. No. 727, v. d. Ven's Boekhandel, Baarn. GEHOOR APPARATEN te koop gevraagd. De Wit, Waldeck Pyrmontlaan 34, Soestdijk.

Soester Courant | 1943 | | pagina 2