ro e in| ST IS STROOPEN. Q2 DE NIEUWE TEXT1ELREGELING. v -at cu 0 v C c c c 1 -0? c -c v. O O O r DE ZEEVAART ALS LEVENSBEROEP. OMROEPERS KANTONGERECHT AMERSFOORT. UY kon zich niet meer herinneren of hij gerookt had, wel gaf hij toe met een pijp in den mond de coupé te zijn bin nengegaan. De Ambtenaar wees op verd.'s onsympathieke houding, want door zijn ontkennen was de Ambte naar genoodzaakt den treincontroleur uit zijn werk te halen om te getuigen, teneinde het wettig bewijs te kunnen vaststellen. De eisch luidde 8.- subs. 4 d., het vonnis 4.- subs. 2 dagen. Winkel of magazijn. Er waren ditmaal weinig Soester za ken, vandaar dat we melding maken van een principieele zaak: de Winkel sluitingsverordening betreffende Een agent van politie te Amersfoort zag op zekeren Woensdagmiddag een bedien de van het kruideniersbedrijf De Ve- luwe waren afleveren. De directeur van het bedrijf, die als verd. terecht stond, beriep zich er op, dat zijn zaak geen winkel is, maar een magazijn. Het is dus niet noodig, dat de verkoo- pers van het bedrijf om één uur het bezorgen staken, want zij hebben voor één uur het magazijn veriaten. De Ambtenaar was het met dezen uitleg niet eens, maar wees op den socialen inslag van deze Verordening, die ook het personeel een vrijen middag wil waarborgen. Daarom eischte spr. 30.- subs. 10 d. De Kantonrechter zal dezer dagen schriftelijk vonnis wijzen. AARDAPPEL VERVOER VOOR V OLKSTUINHOUDERS. De waarnemend Voedselcommissa- ris voor de provincie Utrecht maakt aan de houders van volkstuinen in de provincie Utrecht bekend, dat het ver voer van aardappelen van den volks tuin naar het huis van den volkstuin - houder vrij zal zijn, indien de v )igen- de bepalingen in acht worden geno men a. De tuin moet overeenkomstig de „Bodemproductie-beschikking 1942 Volkstuinen" zijn geregistreerd; b. Bij controle moet het registratie bewijs worden getoond; c. het huisadres op het persoons bewijs van den vervoerder moet gelijk zijn aan het huisadres, voorkomende op het registratiebewijs d. Het vervoer moet plaats vinden: 1. langs den kortsten weg van den volkstuin naar het huisadres 2. op een werkdag (dus niet op Zond.); 3. van Maandag t.m. Vrijdag tusschen 18 uur en V2 uur na zonsondergang, op Zaterdag tusschen 14 uur en V2 uur na zensondergang; 4 tusschen Juni en 1 November 1943; c. De hoeveelheid, welke in één keer wordt vervoerd, mag niet meer bedragen dan 25 Kg. Indien het huisadres op het registra tiebewijs en het persoonsbewijs niet overeenstemmen, dan dient betrokke ne zich ten spoedigste te vervoegen bij den P.B.H. in zijn district. Een volkstuinhouder, die niet is in geschreven als onder a bedoeld en dus niet in het bezit is van een r e g i s- tratiebewijs moet een v e r- voerbewijs aanvragen bij den P.B.H. in zijn district. Aan het hierboven gepubliceerde zal nauwkeurig de hand worden gehou den, terwijl geconstateerde overtre dingen zullen worden gestraft. BEKENDMAKINGEN BAARN. AANGIFTE VAN LEERLINGEN voor de Openbare Scholen in de Gemeente Baarn. Op 1 September 1943 worden leer lingen toegelaten tot de School voor gewoon lager onderwijs De Oorsprong; de School voor uitgebreid lager on derwijs De Oorsprong; de School voor gewoon lager ondenvijs de Openbare School No. 1; de School voor gewoon lager onderwijs de Oosterschool. Voor toelating tot een dezer scholen voor gewoon lager onderwijs moeten de kinderen vóór 1 October 1937 ge boren zijn. Aangifte kan geschieden bij het Hoofd der School of op het Ge meentehuis (Eerste Afdeeling), voor 14 Juli 1943, onder overlegging van het trouwboekje. O d) U. QJ li c C •im c CU Met ingang van 28 Juni 1943 zijn de .volgende distributiebescheiden geldig verklaard voor de verschillende soor ten textielproducten, waarvan tevens een opgave hieronder volgt A. van de Textielkaarten V 115 en V 215: 20 punten, nrs. 80 t.m 61/61, van de Textielkaarten V 315 en V 415: 20 punten nrs. 100 tot en met 81/81, van de Textielkaarten V 515 ,20 punten nrs. 100 t.m. 81/81, vervol gens alle punten van Textielkaart V 615, van de Toeslagkaart V 815, en van de Toeslagkaart V 715, 10 punten nrs. 30 t.m. 21/21. Op bovengenoemde punten zijn ver krijgbaar: kleedingstukken of stoffen, met dien verstande, dat voor den aankoop van: a. een z.g. „groot stuk", een onder deel daarvan of stof daarvoor, boven dien een speciale vergunning moet vereisdhte speciale vergunning moet worden ingeleverd; b. kousen of sokken bovendien de vereischte kousenbonnen of maenti- gingen moeten worden ingeleverd; c. luiers of luierstof, bovendien de vereischte luierbonnen of machtigin gen moeten worden ingeleverd; d. verpleegsterslinnen, bovendien de worden ingeleverd. B. Op elk der speciale kousen bonnen der Textielkaarten, tw.: J. K en L van de Textielkaart V 215; J en K van de Textielkaart V 115; J, K en L van de Textielkaart V 315; J, K en L van de Textielkaart V 415 kan direct tegen gelijktijdige afgifte van geldige textielpunten (gewone pun- tenwaardeering) een paar sokken of kousen worden gekocht. Op de nieuwe textielkaarten voor babies tot 1 jaar en voor kinderen van 1 tot 3 jaar be vinden zich geen 'kousenbonnen, aan gezien de aankoopmogelijkheid van kousen of sokken voor deze kleine kinderen niet beperkt is. C. Op elk der met de cijfers I, II, III, TV bedrukte extra-bonnen der Baby- Textielkaart (V 615) zijn 3 luiers of stof daarvoor verkrijgbaar tegen gelijktijdige inlevering van net voorgeschreven aantal speciale K of T punten of punten van de Textiel kaart of Toeslagkaart. Speciale punten. D. Speciale punten. Be halve bovengenoemde bonnen der tex tiel- en toeslagkaarten zijn met ingang van denzelfden datum de hieronder Sedert den tijd van den grooten Maarten Harpertsz. Tromp, „Die met syn stalen hart maakt span- giens klingen stomp", hebben Neer- lands zonen ter zee gevaren en als „Hoek van Europa" het recht op zee- en wereldhandel wel weten te verdedigen. In den strijd tegen wind en gol ven en bovendien in den strijd te gen alle vijanden van ons continent, wordt weer het hart van staal ge vormd, dat wij allen noodig hebben om Europa weer tot het leidende land in de wereld te maken. De groote traditie der Nederlan den wijst ons den weg, dien wij moeten betreden om ons deel te hebben in de taken, welk een nieuw vereenigd Europa al zijn burgers moet stellen, de zeevaart moet weer levensberoep van onze jongens worden, de zee moet wederom onze jeugd opvoeden. Is dat dan ook nu, gedurende den oorlog, mogelijk? Ja, want de Kriegsmarine neemt eiken Neder lander van onbesproken gedrag in haar rijen op en geeft hem dezelfde opleiding als iederen Duitschen jongen. In opeenvolgende publicaties zul len hier de mogelijkheden beke.id gemaakt worden, welke beroepen en opleidingen voor ons open staan wanneer wij gebruik maken van het voorrecht, tot de Kriegsmarine toe te treden. Verdere mededeelingen volgen. Alle Orts/kommandanturen ver strekken inlichtingen en aanw j- zingen. Uitknippen en bewaren. genoemde speciale punten geldig ver klaard, met daarachter een opgave van artikelen, welke op de verschil lende soorten speciale punten mogen worden afgeleverd. 1. Speciale K-punten. Deze punten zijn uitsluitend geldig voor kleeding (zoowel naar maat als confectie, ecx- ter geen stoffen aan het stuk), inclu sief bedrijfskleeding, luiers, luierstof, kousen of sokken, waarbij voor laatst genoemde twee artikelen geldt, dat bovendien nog een kousenbon of machtiging, terwijl voor luiers of lui erstof bovendien nog een luierbon of machtiging moet worden ingeleverd. Een uitzondering hierop vormen de Z.g. „groote stukken"; deze mogen niet op speciale K-punten worden afgeleverd. 2. Speciale G. S.-punten. Deze pun ten zijn uitsluitend geldig voor den aankoop van alle z.g. „groote stuk ken", onderdeelen daarvan of stoffen daarvoor, mits daarbij bovendien een speciale vergunning wordt ingeleverd. Zonder de daarbij behoorende speciale vergunning hebben de speciale G. S- punten derhalve geen waarde. 3. Speciale H. G.-punten. Deze pun ten zijn uitsluitend geldig voor den aankoop van alle geconfecti- onneerde huishoudelijke goede ren (dus geen stof daarvoor), inclusief alle soorten garen, lakens en sloopen, alsmede dekens (met uitzondering van donzen, gestikte en gewatteerde de kens, welke op leveringsvergunniag verkrijgbaar zijn). 4. Speciale S.-punten. Deze punten zijn uitsluitend geldig voor den aan koop van stoffen aan het stuk (inclu sief katoenen, graslinnen, flanellen, wolhoudende, enz.) met uitzondering van luierstof en stoffen ter vervaar diging van z.g. „groote stukken" en voor verpleegsterslinnen, waarvoor bovendien een speciale vergunning moet worden ingeleverd. 5. Speciale T.-punten. Deze punten zijn uitsluitend geldig voor den aan koop van alle op de textielkaart ver krijgbare artikelen, met dien verstan de, dat voor den aankoop van a. een z.g. „groot stuk", een onder deel daarvan of stof daarvoor, boven dien een speciale vergunning moet worden ingeleverd; b. kousen of sokken, bovendien de vereischte kousenbonnen of machti gingen moeten worden ingeleverd; c. luiers, luierstof, bovendien de vereischte luierbonnen of machtigin gen moeten worden ingeleverd; d. verpleegsterslinnen, bovendien de vereischte speciale vergunning moet worden ingeleverd. Machtigingen of vergunningen. E. Ten slotte kunnen de hieronder volgende machtigingen of vergunningen worden afgege ven, mits de datum van afgifte van deze machtigingen of vergunningen na 27 Juni 1943 ligt, t.w.: Bijzondere vergunnin gen. Hierop zijn vex-krijgbaar hand breigarens en babypaketten. Bij het aanschaffen van dei-gelijke artikelen dient tevens het vereischte aantal pun ten te worden ingeleverd. Speciale vergunningen. Op deze vergunningen zijn vex-krijg baar alle z.g. „groote stukken", on derdeelen daarvan of stoffen daarvoor, indien daarbij tevens het vereischte aantal punten der textiel- of toeslag kaart, speciale G. S.- of T.-punten worden ingeleverd. Leveringsvergunnin gen. Deze vergunningen zijn voor het publiek hoofdzakelijk bestemd voor de inrichting van een woning, tot aan schaffing van vloerbedeking, gor dijnen e.d. Kousenmachtigingen. Op deze machtigingen zijn verkrijg baar het op de machtiging aangege ven aantal paren kousen of sokken voor personen boven 3 jaar tegen ge lijktijdige inlevering van het voorge schreven aantal punten der textiel kaart of toeslagkaart, speciale K.- of T-punten. Diversen. Bovendien kunnen nog uitgereikt worden leveringsvergun ningen voor het inrichten van wo ningen in gevallen, waarin men als oorlogsgetroffene wordt aangemerkt, machtigingen in gevaljen van ramp en onder bepaalde voorwaarden spe ciale vergunningen voor mijnwerkers- en kellnerskleeding. De aandacht van het publiek wordt er nog op gevestigd, dat in afwijking van de voorgaande regeling geen huis houdelijke goederen op de textiel- of toeslagkaarten mogen worden ge kocht. Deze goederen zijn uitsluitend op speciale H. G.-punten verkrijgbaar. Voorts wordt gewezen op de zich op de textielkaart bevindende halve pun ten, welke dienen voor den aankoop van op halve punten gewaardeerde artikelen, zooals b.v. band, tres en schoenveters e.d. Bekendmakingen Plaatselijke Distributiediensten. Kringen Soest en Baarn/Eemnes. Aanvraag vrijstelling detaillisten in kruidenierswaren. Wegens de omstandigheid, dat diver se detaillisten niet bekend waren met de verplichting tot indiening van de „Aanvraag vrijstelling" en „Vragen lijst", wordt alsnog de gelegenheid geboden, deze formulieren tot uiter lijk 3 Juli a.s. in te dienen. Indien na dezen datum geen foimu- lier is ingediend, wordt aangenomen, dat betrokkenen niet meer in den de tailhandel werkzaam zijn en wordt hun codenummer onherroepelijk ver vallen verklaard. In twijfelgevallen wordt de hande laren aangeraden zich om inlichtingen tot het Distributiekantoor te wenden. Soest, 29 Juni 1943. P. 1379/1. Verantwoordelijk voor het redactioneele gedeelte van den inhoud C. Haver, Hoofdredacteur. Soestdijk. Verantwoordelijk voor de advertenties: J. J. Immerzeel, Soestdijk. Uitgave en druk van: N.V. Eerste Soester Electri- sche Drukkerij, van Weedestraat 7, Soestdijk. Kengetal: K 2253. BEKENDMAKINGEN SOEST. Geen spreekuur Burgemeester. De Burgemeester van Soest brengt ter kermis van. belanghebbenden, dat hij verhinderd is om op Woensdag, 30 Juni 1943, zijn gewone wekelijksche spreekuur te houden. Soest, 25 Juni 1943. De Burgemeester v00rn02w.il. A. L. des Tombe. Bijzonder voortgezet gewoon lager onderwijs. De Burgemeester der gemeente Soest, waarnemende de taak van het College van Burgemeester en Wet houders, gelet op de artikelen 72 en vlg. der Lager Onderwijswet 1920, brengt ter openbare kennis, dat naar aanleiding van een verzoek van het bestuur der Vereeniging „Een School met den Bijbel te Soest" is besloten de wettelijk voorgeschreven mede werking te verleenen tot stichting van een school voor voortgezet gewoon lager ondexwijs door beschikbaarstel ling van de groote benedenlocaliteit en een kleinere localiteit van het R.K Jeugdhuis aan de Steenhoffstraat. Aanvragen voor speciale punten en vergunningen voor textiel producten., Termijn begint pus op 5 Juli a.s. De Secretaris-Generaal van het De partement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt, in verband met de distributie van Textielproducten, bekend, dat de termijn tot het indie nen van aanvragen ter verkrijging van Speciale punten en Vergunnin gen, behoudens in noodgevallen, aan vangt op Maandag, 5 Juli 1943. Van 28 Juni 1943 af zal, op nader door de distributiediepsten te bepalen tijdstippen, de gelegenheid worden opengesteld om aanvragen in te die nen tot het inwisselen van na 11 April 1943 uitgereikte oude Speciale textiel punten en Vergunningen tegen nieuwe. VRAGEN Werk je in een fabriek of op een kantoor? Zit je op een H.B.S. of op een am bachtsschool? Is je vader industrieel of arbeider? Verdient hij duizend of honderd gulden per maand. Om deel te nemen aan een weer- sportkamp hehoeven deze vragen niet beantwoord te worden. De weerspoxrtkampen staan open voor iederen Nederladschen jongen van 16-18 jaar. Kosten zijn aan de kampen niet verbonden. De kampen duren een maand. Werkgevers en scholen moeten vrij geven. Werkgevers moeten loon doorbe talen. Werkgevers mogen deze maa ld niet van de vacantie aftrekken. Iedere Nederlandsche jongen een maand naar een weersportkamp. Meldt je aan bij het bureau voor Germaansche weersportkampen. te Utrecht, Koningslaan 9 of Amsterdam, Willemsparkweg 186. (Uitsluitend bij vooruit betaling). Gevraagd WERKSTER of MEISJE voor 2 halve d. of 1 heele dag p. w. Paulus smalfilm TER OVERNAME AAN GEBODEN: Perzisch Tapijt Asshar. 265 x 150 350.- en een Perzisch tapijt 370 x 230 250.-. Mahoniehouten Secretaire 150.-. 10 Indi sche pakken a 25.50. Een Projectie-appa TE KOOP GEVRAAGD tegen goeden prijs: Wan delwagentje. Mevrouw Bijl, Verbindingsweg 17, Baarn. Potterlaan 14, Soestdijk. MEISJE. Direct gevraagd voor tijdelijk bij 2 kinde ren, liefst boven 18 jaar. Mevr. de Bruijn, Eiken- horstweg 12, Soestdijk. WERKSTER GEVRAAGD, 2 a 3 keer per week, liefst 's morgens. Stadhouderslaan 56, Soestdijk. VERLOREN in Baarn klein gouden Damesarm- band-horloge. Tegen beloo ning terug te bezorgen, Baarn, Kerkstraat 4. Handweverij Edmond de Cneudt, Eemnesserweg 97- 99, Baarn, vraagt nette vrouwelijke of mannelijke KRACHTEN ter opleiding, tegen goed loon. raat 150.-. Te bezichtigen Woensdag, tusschen 10-12 en 20-22 uur: Darnen, Eem nesserweg 24, Baarn. Voor direct gevraagd JUFFROUW, bekend met verpleging. Nassaulaan 12. Baarn. Voor SCHOORSTEENVE GEN, Put-, Rioleering- en kruierswerk naar Schle- baum, L. de Colignylaan 82, Soestdijk. GAAT U VERHUIZEN? ^Wij koopen geheele of ge deeltelijke inboedels en zol- deixjpruimingen. Telef. 2026 of boodschap aan „Kwiek", besteldienst, Van Weede straat 25, Soestdijk, en wij komen bij U kijken. Te koop gevraagd ANTI QUITEITEN, kasten, klok ken en schilderijen. A. H. v. Brummelen, Beckeringhstr. 14, Telef. 2836, Soestdijk. VERLOREN. Handtasch- je, inhoudende persoonsbe wijs, paar nieuwe kousen, portemonnaie met inhoud. Tegen goede belooning te rug te bezorgen: H. v. Dor- restein, Vaardehoogtweg 2, Soest. Van particulier ter overn.: Damesmantelpak 42/44, z.g. a.n., vooroorlogsch, prima maatwerk 120.-. Dames wintermantel 42/44, prima, grijs 60.-. Dames rood le der sportjasje, z. g. a. n., 60.-. Ook genegen te x*ui- len tegen rijwiel met goede banden of prismakijker of goede schilderstukken. Eemnesserweg 83a, Baarn. TE KOOP AANGEBO DEN Accordeon, piano klavier, 80 bas, Hohner Verdi II 550.-. Schouten, W. de Zwijgerl. 7b, Baarn. SPOED. Jong echtpaar zoekt gemeub. zit-slaapka- mer met gebr. v. keuken, omgeving Soest, Baarn of Amersfoort. Br. No. 62, Boekh. Boering, Baarn. DAMES-REGENCAPE of Regenjas gevraagd. Eem- nesserweg 106, Baarn. FLESSCHEN. Potten, Lompen, Papier, IJzer, Me talen, Opruimingen enz koop ik tegen hoogen prijs. Wordt gratis afgehaald. H Wolfsen, Lange Brink weg 35 B, Soest FAUTEUILS. Te k. aan- geb. 2 Heeren-fauteuils, a 55.- p. stuk. 2 Dames fauteuils a 50.- p. stuk; licht-groen velours, in g. st. Staan te Den Haag. Br. Mevr. Meershoek, Hart manlaan 39, Soest.

Soester Courant | 1943 | | pagina 3