Baarn T A K's Begrafenis Onderneming Brandstoflenhandel Soesterberq PONY-TAX Eerste Soester Ferme jongens, stoere knapen OMROEPERS £Ml t Wenscht U op zeer discrete wijze in kennis te komen? Wendt U dan tot het grootste meest vooraanstaande bonafide Bureau in ons land. Volkomen serieuze bemiddeling! Discretie is voor ons een persoon lijke eerezaak. Alle inlichtingen worden U geheel vrijblijvend, in blanco couvert toegezonden door Bureau „Succour", Agathastr. 145, Den Haag. Telef. 2 lijnen 770754-770713. Kantooruren 10—9 uur. SOE8TDIJK - TEL. 2186 Bitten voor Zon- en Feest dagen TIJDIG bestellen. Opgericht 1899 Fa. J. C. Haks Dz. DirecteurD. HOOLWERF. Telefoon 2731 KantoorHEUVELWEG 18. BEGRAFENISSEN TRANSPORTEN CREMATIES RIJWIEL GESTOLEN. Van den heer G. J .W. werd een transportrijwiel, hetwelk zijn bediende tijdelijk bij het postkantnor had neer gezet, gestolen. BOTSING TUSSCHEN 2 FIETSEN. Op den hoek Cantonlaan—Boschstr. zijn twee rijwielen met elkaar in bot sing gekomen. Een rijwielbestuurster kwam daarbij zoo leelijk te vallen, dat zij een been brak. Per rijwielbrancard werd zij naar het ziekenhuis vervoerd. Het uitzicht daar ter plaatse is zeer behoorlijk en toch ziet men daar tel kens dat aanrijdingen ternauwernood worden voorkomen. Waaraan zou dat liggen? DE JACHT OP TABAKSPLANTEN. Voor nog te velde staande tabaks planten worden rèeds zeer hooge prij zen betaald; 6.- a 7.t per plant is geen zeldzaamheid, terwijl hoeveelhe den van honderden planten van eige naar verwisselen. Niet ieder schikt het evenwel Sm dergelijke fantastische prijzen te betalen en daarom neemt men wel eens minder oirbare middelen t^ baat om aan een rookertje te ko men. Diefstal van tabaksplanten komt thans bijna dagelijks voor, dan hier, dan daar. Ditmal werd de heer M. de dupe, van wien tabaksplanten werden gestolen uit zijn tuin, gelegen- achter het voetbalveld. REGENJAS VERGETEN. De heer W. de B., die in zijn tuin aan het einde van de Oosterstraat had gewerkt, had daar zijn regenjas laten liggen. Toen hij het kleedingstuk thuis miste en het uit zijn tuin wilde terug halen, bleek de jas inmiddels te zijn gestolen. EXCURSIE NAAR CANTONSPARK. Dezer dagen zijn de leden der Streekcommissie van de V.V.V.'s in den Z. W.hoek der provincie Utrecht met hun dames o.a. de gasten geweest van de V.V.V. Baarns' Bloei. Na een gemeenschappelijken maal tijd, aangeboden door de VVV Baarns' Bloei in „Groeneveld" werd een wan deling gemaakt door Baarn, waarna onder leiding van Drs. A. Knol, Can- tonspark werd bezichtigd. Wij mochten geen uitnoodiging ont vangen om bij deze ontvangst van V.V.V.-bestuurszijde tegenwoordig te zijn, zoodat wij tot onzen spijt geen vollediger verslag kunnen geven. GEVONDEN VOORWERPEN. Sedert de vorige opgave werden bij de politie als gevonden gedeponeerd of aangegeven de navolgende voorwer pen: Sleuteltje, hond (ard. terrier), oud heerenrijwiel, jasje van Egyptisch lin nen, kinderspel voor het leeren lezen, sleutel van rijwielslot, kruiwagen. SCHAPEN GESTOLEN. Jhr. B .v .D. te Lage Vuursche deed bij de politie aangifte, dat te zijnen na- deele 4 schapen werden ontvreemd. ONTSPANNINGSAVOND TECHNI SCHE NOODHULP. Volkseenheid, m moeilijke tijden. Zaterdagavond gaf de Technische Noodhulp te Baarn een ontspannings avond in het gebouw Musis Sacrum voor hare leden en invité's, onder het motto „Volkseenheid in moeilijke tij den." De Dienstleider, Ir. J. P. Leeuwen burg, opende met een woord van wel kom den avond, waarna de Districts leider de Ruwe met enkele korte woorden het doel en streven van de Technische Noodhulp uiteenzette. Daarna was den verderen avond het woord aan Arbacus' Wonderschouw Gezelschap, dat „De Vroolijke Golf" bracht, een aantrekkelijk cabaretpro gramma met schetsjes, pai-odisten, goochelaars, humoristen, kaartenkun- stenaars en muzikale omlijsting, een programma, dat door alle aanwezigen ten zeerste werd gewaardeerd. .Men heeft zich dezen avond bijzonder ge amuseerd, wat dan ook de bedoeling was. KANTONGERECHT AMERSFOORT. BunSchoter visschers mogen het dan met de visscherij-voorschriften vaak niet zoo nauw nemen, wanneer men ze ziet in hun blauwe kielen en pilo- sche broeken, sommigen met zwart- gedeukte hoeden, doch allen met ver weerde gezichten, dan denkt men toch aan een lied uit onze jeugd: Ferme jongens, stoere knapenZij zijn vertrouwd met het water, het visschen is hun tot een tweede natuur gewor den. De overtredingen, waarvoor een vijftal terecht stonden, waren in hoofdzaak voor ondermaatsche viscii en het-visschen binnen de lijn. Op merkelijk was de goede wettenkennis van de heeren, zij weten heel goed, dat zij naast de wet handelden. W. B. vervoerde vier kilo onder maatsche bakvisch, waarvoor hij werd veroordeeld tot 10.— subs. 5 dagen, plus verbeurdverklaring van het net. Het andere feit, door verd. begaan, was erger. Hij had binnen de lijn ge- vischt. Twee verbalisanten van de waterpolitie hadden het duidelijk ge constateerd. Verd. gaf het feit toe en voegde er aan toe zich niet te hebben vergist. Het O.M. eischte 300.— subs. 50 dagen. De Kantonrechter vonniste met 100.subs. 50 dagen. W. en H. de G. hadden 87 kilo on dermaatsche visch aan boord gehad en deze verdachten gooiden het over een juridischen boeg met te beweren, dat aan boord gemeten en gewogen moest worden. Dit nu was niet geschied en dus was het proces-verbaal ongeldig. Kantonrechter en Ambtenaar dachten er anders over. Laatstgenoemde eisch- t- 200.subs. een maand, de eerste vonniste met 150.— subs. 50 dagen. Ernstig feit. Verd. J. C. G. had zijn persoonsbe wijs vervalscht en met opzet, om daarmede een ander van dienst te zijn. Verd. gaf dit toe. Het O.M. vond dit een zeer ernstig feit, hetgeen bleek uit den eisch, n.1. 150.— subs. 50 dagen. Mr. G. J. F. uit Deventer, die verd. bijstond, zeide, dat zijn cliënt uit menschlievendheid had gehandeld. Het vonnis luidde 100.'subs. 10 d. SCHUUR GESLOOPT. De Wed. F., aan de Birktstraat wo nende, deed bij de politie aangifte, dat van haar een houten .schuur, ge legen achter hare woning, grooten- deels was gesloopt. Ongerechtigden hadden planken eruit gesloopt en weg gevoerd en van het geheel was nu niet bepaald heel veel meer over, wat nog op een schuur leek. Een bepaalde verdenking bestond tegen zekere lie den. De politie stelt thans ln die rich ting haar onderzoek in. INBREKER-INSLUIPER. Vijf soortgelijke gevallen in Soest-Z. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft een inbreker, zich eigen lijk meer als insluiper-inbreker gedra gende, op een vijftal plaatsen in Soest- Zuid, aan de van Lenneplaan en de Hartmanlaan, een ongenood bezoek aan woonhuizen gebracht met de ken nelijke bedoeling te stelen, wat hem ook inderdaad gelukt is. In alle geval len is ongeveer op dezelfde wijze op getreden en het was een brutaal heer schap, zooals wel uit het navolgende blijkt. Het ernstigste geval deed zich voor bij een huis aan de van Lenneplaan, bewoond door den heer K. C. M. Door inklimming door een openstaand bo venraam, dat op een haak stond, ge lukte het den dader binnen te ko men, Vrijdagochtend te ongeveer 5 uur, toen alle bewoners natuurlijk in diepe rust waren. Hij doorzocht eerst de voorkamer en de gang, vanwaar hij uit een daar hangende jas mede- nam een geldswaardig bedrag van 970.-^,-benevens een gouden horlo ge met ketting, een gouden vulpotlood en een lederen portefeuille met be scheiden. Daarna ging hij eens een kijkje nemen in de achterkamer, al waar hij tot zijn schrik een slapend persoon ontdekte, die terstond wak ker werd. Het bleek namelijk, dat de broeder van den bewoner, M. B. M. daar was gelogeerd en beneden op een opklapbed sliep; deze was ook de eigenaar van het ontvreemde. De d-ef was brutaal, riep „Goeden Mor gen" en verdween weer uit de kamer. De logé dacht aanvankelijk, dat het een van de boven slapenden was ge weest, die even naar beneden was ge komen, doch toen hij verder niets meer hoorde, ging hij toch voor alle ze kerheid nog even kijken. Hij vond echter niets en niemand en legde zich weder ter ruste. Den volgenden och tend vroeg de bewoner, wat er toch aan de hand was geweest, want hij had zijn logé in den nacht hooren spo ken. Gezamenlijk ging men toen een onderzoek instellen, waarbij het bo venvermelde bleek. Een tweede geval deed zich voor aan een woning aan de Hartmanlaan, bewoond door N. B., alwaar een paar schoenen vermist werden, benevens enkele kleinere artikelen, waaronder wat brood, boter en peren. In hetzelf de perceel werd ten nadeele van P. A. d A. eenig linnengoed gestolen. De dief was hier binnengekomen door een hor van het keukenraam te ver wijderen, die wegens de zomersche temperatuur den nacht was blijven staan. Het derde geval deed zich voor aan de van Lenneplaan bij E. K., waar de dief door een kelderraampje een pond roomboter met drie blikjes geconden seerde melk wegnam. Vervolgens bleek hij ook nog een bezoek te hebben gebracht aan een perceel aan de Hartmanlaan, bewoond door M. A. G. K., vanwaar* hij buiten van de waschlijn eenig ondergoed me- denam, terwijl de man tenslotte van een perceel aan de van Lenneplaan ten nadeele van den bewoner H. H. N. vanuit een stoel in de open waranda 2 paar sokken en 1 paar wollen kou sen stalT Er bleek, uit gevonden sporen, dat de dief overal heeft geopereerd zon der schoenen, sokken of klompen aan, op bloote vdelen. Een uitvoerig onder zoek werd den volgenden ochtend, na de ontdekking, door de politie inge steld met behulp van de rijksspeur hond Wanda van den wachtmeester Tavenier, welk onderzoek echter tot op heden nog geen tastbaar resultaat heeft opgeleverd. Wel zijn eenige huis zoekingen gedaan, doch deze gaven geen resultaat. Het onderzoek wordt nog voortgezet. INBREKERS OPGESPOORD. De daders van den inbraak, die vo rig^ week gepleegd werd bij den heer J. M. aan de Louise de Colignylaan, is thans opgehelderd en de daders zijn gepakt en hebben reeds bekend. Het bleken t.e zijn eenige leden van een 12 man sterke bende van beroepsinbre kers, die in het Gooi, in Hilversum, Bussum en omgeving opereerden? Hier te Soest hebBen daarv&n 4 personen de hand in die inbraak gehad, name lijk d«ie mannen en een vrouw. Het onderzoek is nog in vollen gang, doch de geheele bende is reeds te Hilver sum ontmaskerd. De betrokken daders zijn reeds te Soest gehoord en hebben bekend zich aan dezen inbraak al hier, waar nog al veel werd ont vreemd, waaronder veel linnengoed, te hebben schuldig gemaakt. Een po ging om althans een gedeele van het ontvreemde nog te achterhalen bij een heler, wordt thans ondernomen. Gebleken is thans wel, dat de vrouw bij de heeren alleen maar diende voor aankleeding, om de aandacht van de hoofdzaak af te leiden. Het is een stel letje beroepsinbrekers van zwaar ge halte, met welker aanhouding te Hil versum dus een goede slag is geslagen. GEVONDEN VOORWERPEN. Heeren polshorloge met armband, Koninginnelaan 123; manchetknoop, Mecklenburglaan 3; zwarte gymnas tiekschoen, L. de Colignylaan 92 zilveren ketting met kruisje, Birktstr. 12 A; beige handschoen, Hartweg 32a; gele boxer (hond), Noorderweg 11. POGING TOT DIEFSTAL. De heer S., aan de Molenstraat Wo nende, deed bij de politie aangifte, dat zijn dienstbode een poging tot diefstal had gedaan. Deze toch was voornemens den volgenden dag te vertrekken en maakte daarvoor den- vorigen dag gebruik, door vast enke le artikelen, die aan Haar werkgever toebehoorden, apart te leggen om ze maar mede te nemen. Zij lag apart twee blikken met vleesch, eenige zak doekjes, een paar antieke bordjes en een kanten kraagje. Er rees echter verdenking en haar voornemen kwam ontijdig uit. De politie werd erin ge mengd en bewerkte, dat de „apart" gelegen zaken weer op de oorspron- kelijkè plaats werden gedeponeerd, terwijl de dienstbod? over haar straf baar voornemen ernstig werd onder houden. CITY THEATER. Toen Vrijdagavond het voorpro gramma in het City Bioscoop Theater te Soestdijk had gedraaid, moest de Directie tot haar spijt mededeelen, dat de hoofdfilm nog niet per trein uit Zuid Limburg was gearriveerd, zoodat de voorstelling geen doorgang kon vinden en de bezoekers dien avond onvernchterzake naar huis moesten gaan. JUBILEUM P.T.T.-KANTOOR Maandag j.1. was het 25 jaar gele den, dat de brievenbesteller J. v. d. Schelde in dienst trad bij de P.T.T. De jubilaris is in zijn functie welbekend bij het Soester publiek en ook zeer ge acht door zijn collega's, voor wie hij steeds veel deed; als hij hen op eeni ge wijze kon helpen, deed hij dat al tijd. len postkantore is dit jubileum op eenvoudige wijze herdacht, waarbij de directeur den jubilaris mededeelde, dat de PTT-dienst dezen dag ook wilde berdenken door zijn bevordering op dezen dag tot schrijver bij den P.T.T.- dienst me* als standplaats Soest, voor waar een mooi geschenk voor den be trokkene. FRUITDIEFST ALLEN. In den nacht van Vrijdag op Zater dag is ten nadeele van S. B. van een boom, staande achter zijn zaak aan de Laanstraat een hoeveelheid.van "onge veer 10 K.G. peren gestolen. Twee jongens werden hiervan verdacht en bij hen huiszoeking verricht, die echter niets heeft opgeleverd. Uit den boomgaard van P. O. aan de Louise de Colignylaan nabij den La zarusburg is nog al veel fruit van de boomen gestolen. Meer dan 15 K.G. appels zijn ont vreemd van een boom in den tuin van J. G. aan de Vondellaan. KIPPEN GESTOLEN. Ten nadeele van de familie F. aan den Noorderweg zijn uit het nachthok door verbreking van de sluiting er van twee kippen gestolen. Vier witte leghorns verdwenen uit een hok van J. d. B. achter diens wo ning aan de Beukenlaan, terwijl in het hok nog twee kippen dood werden aangetroffen. Gedacht werd aan dief stal, doch ook bestaat de mogelijkheid, dat een hond deze kippen heeft mede- gesleurd, daar in de omgeving sporen van hondenpooten zijn aangetroffen. v. Weedestr. 41, Tel. 2676 Vondellaan 17, Telef. 2307 SOEST BIJZONDERE KERKAVOND. Vanwege de Geref. Kerk wordt he den. Woensdagavond, een bijzondere Kerkavond met de mogelijkheid tot het stellen van vragen gehouden van 7.30 tot 8.30 uur, waar zal spreken Ds. B. Holwerda, van Amersfoort, over het onderwerp: „Hoe kan ik bidden?'' De avond vindt plaats in het Kerk gebouw aan de Louise de Colignylaan. RIJWIEL GESTOLEN. Weer is een rijwiel van voor de R.K. Kerk op het Nieuwerhoekplein gesto len, dat aldaar door een kerkganger- onafgesloten was neergezet. PRIJZEN VOOR KLEINE EETWAREN. O.a. voor bouillon en croquetten. Voor den verkoop van bouillon, soep, jus, croquetten, stamppot, slaatjes, vischballen en soortgelijke artikelerj j onder andere benamingen, anders dan door Horeca-bedrijven en Centrale keukens, geldt de prijzenbeschikking 1940 No. 1. Aangezien bedoelde artike len in de huidige samenstelling en kwaliteit niet op 9 Mei 1940 werden verkocht, is krachtens artikel, 1 lid 2 dezer beschikikng de prijs, welke er op dien datum voor zou zijn berekend, indien zij wel verkocht waren, de .hoogst toelaatbare. De gemachtigde voor de prijzen deelt nu mede, dat de volgende prijzen •als zoodanig zijn te beschouwen: Bouillon én soep getrokken van ten minste 500 gr. versche beenderen per 1 2 Liter water 0.15 per L. Jus 0.10 per 0.3 L. Croquetten, vischballen e d. 0.05 per 75 gr. Slaatjes 0.10 per 150 gr. Stamppot 0.20 per L. Bovengenoemde prijzen zijn derhal ve maximumprijzen, waarvan over schrijding door de inspecteurs voor de prijsbeheersching zal worden gestraft. Ondernemingen, die van het be drijfschap voor vee en vleesch speciale toewijzingen voor beenderen ontvan gen, kunnen in daartoe geëigende ge vallen tot den gemachtigde voor de I prijzen te Deventer een aanvraag rich ten voor het eventueel mogen bereke nen van hoogere dan de bovenver melde prijzen. BON 621 WEDEROM VERLENG. Nu tot 28 Augustus geldig. De geldigheid van bon algemeen 621, welke recht geeft op het koopen van een extra rantsoen van 100 gram cho colade of suikerwerk, is verlengd tot en met 28 Augustus a.s. VOEDINGSGEWASSEN IN EIGEN TUIN. Bruine Boonen. Wanneer de boonen volgroeid zijn, het meerendeel der scheeden geel is .geworden en het loof gaat afsterven, dan is het tijdstip aangebroken om de bruine boonenstruiken uit den grond te* trekken en te gaan drogen. Dat is .gewoonlijk omstreeks het begin van •September, soms ook reeds wat vroe ger, doch ooi# wel eens een paar we ken later. Nadat de boonenstruiken uit den grond zijn getrokken, worden deze in bossen van 3 a 4 met een touwtje om de wortels saam^abonden en te drogen gehangen. Dit kan ge schieden aan een ijzerdraad, dat tus- schen in den grond geslagen paaltjes is gespannen. Ook pleegt men de boonenstruiken wel op te hangen aan een hek, schut ting, muur of aan een boonstok, die ■horizontaal tusschen twee andere is bevestigd. Wanneer het een zonnige, droge September wordt, dan kunnen de boo nen op deze wijze na eenige weken volkomen droog zijn geworden en dan kunnen zij naar binnen worden g^- O VERTREDINGEN PRIJS- BESCHIKKING 1940. De vorige maal maakten we melding van het feit, dat tegen een tweetal personen proces verbaal werd opge maakt ter zake het veel te hoog ver- koopen van closetpapier, terwijl hun voorraad papier in beslag genomen werd. Den volgenden dag werden bei de personen weer op de Amersfoort- schestraat aangetroffen, waar zij clo setpapier te koop aanboden voor 60 gulden per gros. Daar zij aanvankelijk weigerden de herkomst van het papier te noemen, werden zij op grond hier van in arrest gesteld, tot den volgen den dag, toen zij de inlichtingen ter zake alsnog verstrekten. Met de vorige inbeslagname inbegrepen werden er totaal 2500 rollen closetpapier in be slag genomen. Voorts werd tegen een zekeren M. B. te Utrecht, van wien zij het papier te duur hadden gekocht, proces-verbaal opgemaakt ter zake overtreding van de Prijsbeschikking 1940. ven om ge werpen. Baarn, 1 De BEKEN) BEKEURINGEN. Een chauffeur van een vrachtauto kreeg een bekeuring voor het rijden zonder achterlicht. Drie personen voor het zich 's nachts in den verboden tijd op straat bevinden, twee personen voor het niet .kunnen toonen van hun persoonsbewijs. bracht. Het kan echter ook gebeuren, dat het in deze periode zeer veel blijft regenen. De boonen gaan dan rotten. Het is daarom veiliger ze op te hangen onder een open afdak of in een kip penhok, waar ze niet zullen nat rege nen. maar wel droog waaien. Voor zoover noodig, kan men de scheeden voor nadroging binnenshuis nog wel eenigen tijd bij een warmen kachel leggen. Ze moeten zoo droog zijn, dat ze rammelen. Daarna kunnen de boonen worden gedopt en in af wachting van het gebruik op een dro ge. donkere plaats worden bewaard. De Burgi nemende d> Burgemees Soest maat van de fin op perceel, tie E. 1836, fcortschestr te mogen q den is verdi Soest, 13 De De Secrei Bekendst Oisl Distributiei BEKENDMAKINGEN BAARN. Keuring van dekbokken. De Burgemeester der gemeente Baarn brengt ter kennis van belang hebbenden, dat op Woensdag, 25 Aug. a.s., aanvangende 3 uur namiddag, op het terrein van Hotel „De Pauw", aan den Eemnesserweg No. 59 alhier, van - wege de Provinciale Commissie voor de Geitenfokkerij in de "Provincie Utrecht, ingevolge^het bepaalde in art. 4 van het Reglement op het houden van dekrijpe bokken in de Provincie Utrecht, keuring zal worden gehouden van dekbokken. Op plaats en uur voornoemd, zal tevens door de Baarnsche Geitenfok- vereeniging gelegenheid worden gege- Openste Met ingan het distribui sluitend des De detaill voortaan inl wel des ocht uur. Het ove derdag geho 1.4.30 uur. Openstellii Het kringl dag geopenc van Eemnes, 12.00 uur en 15.00 uur. Inwoners Baarn met v Soest, 16 Nu het beg der-nadert, i: na de beëind zoen door ve gemaakt om spelen. Ook kwamen in 1 Quick en S.E Vliegtuig-tou: den verloren hun tegensta als S.E.C. k1 aantal invalle beoordeeling Baarn had Hilversumsch BAARN I de deze sterke 3* de vlag voor De volledigi V.V.O.G.S scheBe Qui 21;Baarn RECTIFICATIE. In een dankbetuiging advertentie, geplaatst in ons blad van 11 Aug. door W. H. Schle- baum Sr., leze men Dr. Ru- pert Jr. inplaats van abu sievelijk door ons vermeld Dr. Rupert Sr. Op Villa „Orta", Emma- laan 3, de Bilt bij Utrecht, wordt gevraagd een DIENSTMEISJE. Hoog loon en goede behan deling. Br. aan bovenstaand adres. TE KOOP GEVRAAGD: Opklapbed met spiraa'l, of ledikant met toebehooren. H. van Buuren, v. Weede- straat 43, Soestdijk. Jong echtpaar zoekt on- gemeub. KAMERS met vrije keuken, of gedeelte van huis. Br. onder l#o. 408, bur. van dit blad. 2 DIVANBEDDEN GE VRAAGD, in goeden staat en 2 wollen dekens; ook huiskamer ameublement, liefst matten zitting; tevens Vloerkleed of Mat. H. van den Heuvel, Beukenlaan la, Soest. Voor spoedig ge NET MEISJE v„d. voor d. en n., lief Lindenlaan 14, Soes TE KOOP z. g. a. emaille fornuis 17 echt lederen acteta gld. Biljouw, Olijke' Soest. TE KOOP AAN DEN: 1 wit Kinderle je*/ 30.1 paar Jt schoenen, m. 34, j Verwoerd, Hartw. 7a TE KOOP: een b je, maat 40, 90. Lambalgen, Acaciak Baarn. Juffrouw met kinc jaar zoekt BOVEN- NEDENHUIS of g daarvan (ongemeub Br. No. 80, Boekhand' ring, Baarn. Echtpaar zonder ren, vraagt tegen GEM. KAMER met van keuken en te Brieven No. 73, Boek Boering, Baarn. TE KOOP GEVTL Een Kinderledikantji onderhouden. Aange een v.o. zilvergrijze derwagen 55.E Klaarwaterweg 42, S

Soester Courant | 1943 | | pagina 2