Huw-efyk. Baarn Soest KT Als „STOOF" verhuizen gaal, Gaat 't vlug en accuraat! Fa. STOOF PON Y-T AX Groothandelaar in ondermaatscl i visch voor de Balie. OMROEPERS voorheen G. FLINK BUSSUMMERSTRAAT27 Tel. 7489 - Hilversum SÖESTDIJK - Tel. 2186 Ritten voor Zon- en Feest- pagen TIJDIG bestellen. Wenscht U op zeer discrete wijze iii kennis te komen? Wendt U dan tot het grootste meest vooraanstaande bonafide Bureau in ons land. Volkomen serieuze bemiddeling! Discretie is voor ons een persoon lijke eerezaak. Alle inlichtingen worden U geheel vrijblijvend, in blanco couvert toegezonden door Bureau „Succour", Agathastr. 145, Den Haag. Telef. 2 lijnen 770754-770713. Kantooruren 109 uur. FRANS WOUTERS IN MUSIS. Er wordt den laatsten tijd veel amusementsmuziek in Baarn gebracht, doch als er gezelschappen optreden zooals dat van Frans Wouters, laat het publiek zich niet wachten. De zaal van Musis was dan ook weer goed bezet en mocht Frans Wouters over eenigen tijd voor de derde maal naar Baarn ko men, ook dan zal hij hier succes blij- ^ven boeken. Een vorige maal hebben wij uitvoe rig geschreven" over dit gezelschap en daarom, kunnen wij nu kort zijn. Rie Heimig trad voor de pauze op met Fr. Wouters, na de pauze was haar moeder haar partner. Haar optreden was zeer goed en viel zeer in den smaak. Het Hawaiïan-quintet, samengesteld uit het orkest van Frans Wouters en on der leiding van Joh. v. Willigen, oogst te veel bijval en het publiek toonde zich enthousiast. Ook de zanger Chris- tiani, die afzonderlijk optrad, ver mocht het publiek te bekoren. Al met al is het een avond geweest zooals we die' van Frans Wouters mochten verwachten. EVANGELISATIE. De bekende evangelist, de heer J. H. J. Fijnvandraat, uit Amersfoort, die reeds eerder in deze gemeente is op getreden, zal a.s. Donderdagavond te 7.30 uur een samenkomst leiden m het GebÖuw Borneostraat 1. Ieder is welkom. AARDIGE ATTENTIE. De altijd actieve afd. Baarn en Om streken van de Ned. Mij voor Tuin bouw en Plantkunde heeft de aardige attentie gehad haar leden een Hyacin- thenipolletje toe te zenden, bevattende 3 bollen. Het ligt in de bedoeling, om in Maart a.s. ter gelegenheid van de maandelijksche vergadering, een ten toonstelling te houden, waarvoor de bloemen, ontsproten aan deze bollen, kunnen worden ingezonden. RUMOER AAN DE EEM OM NIETS. De secretaris van de afd. Amers foort van den Alg. Hengelaarsbond gaf aan de politie kennis, dat Zondag-, morgen 2 personen met een boot bezig waren met schakels en lijnen visch te stroopen in het door genoemden Bond gepachte vischwater „Het Geslagen Wiel" en in de Eem. Bedoelde perso nen traden tegen hem en andere leden, die daar vischten, zeer brutaal op en weigerden hun naam op te geven. Zij hadden zich in de richting Eembrug, nog steeds visschende, verwijderd. Toen de politie op onderzoek uit toog, trof zij ter hoogte van de Bad inrichting aan den Aug. Jdnssenweg 2 mannen aan, die daar aan het vis- schen waren met een z.g. Walreep. Zij toonden een vergunning van den rechthebbende op het vischrecht, E. K., benevens een groote vischacta; het waren J. C. v. Z. en P. v. O. uit Am sterdam. Zij gaven toe in de buurt van den Groote Melm te hebben gevischt en aangesproken te zijn door een bur ger, die verzocht de vischvergunning te toonen. Dit hadden zij geweigerd omdat die persoon zich niet legiti meerde. De rivierpolitie zal thans een en ander uitzoeken. OOK EEN JUBILEUM. De Watertoren agn de Sophialaan bestaat 40 jaar. althans zoo leert een gedenksteen in den gevel, luidende J. E. Rijk, ingenieur, October 1903. Bestaat deze toren 40 jaar, het feit, dat Baarn voor het eerst een water leiding had, is al een paar jaartjes ouder, want de waterleiding werd reeds aangelegd in 1885. Velen zijn nog van meening, dat Baarn het water betrekt uit Soester- berg, uit de omlgeving van den Stom- pert. Dit is niet juist, het water voor de gemeente Baarn wordt onttrokken aan den bodem van de bosschen onder Hooge Vuursche en langs de spoorlijn naar Hilversum. GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het politiebureau werden se dert de vorige opgave als gevonden' aangegeven: heerenrijwieL, glacé hand schoen, kinderjasje, beige zadeldekje, speelgoedpaardje, kinderwant, porte- monnaie met inhoud, bruine dames handschoen, beige dameshandschoen, autoped met luchtbanden, wollen want. KERKNIEUWS. Donderdagavond a.s. te 7.00 uur zal Ds. v. Minnen, van Huizen, spreken in de Chr. Geref. Kerk, alhier. RIJWIELDIEFSTAL. Ten nadeele van Mej. IJ. v. d. B. werd in de L^anstraat eei^ rijwiel ge stolen. CLANDESTIENE VARKENS. Een C.C.D.-ambtenaar heeft v. V-, alhier, gearresteerd, omdat deze 2 clandestiene varkens bij zijn huis - hield. Later is v. V. weder op vrije voeten gesteld. OVERSPANNEN. Een ingezetene verzocht Vrijdag avond aan de politie opsporing van de 25-jarige, in Amersfoort woonachtige verloofde van zijn zoon, die des mid dags de woning van haar verloofde had verlaten en daar des avonds nog niet was teruggekeerd. Zij verkeerde in overspannen toestand en zou ver moedelijk in Baarn ronddwalen. GRASDIEFSTAL. Geklaagd werd over grasdiefstallen achter kasteel Groeneveld; het gras zou met bakfietsen worden wegge voerd. De politie zal toezien, dat on bevoegden daar niet' langer gras weg halen. GESLAAGD. Voör de resp. op 22 en 23 September gehouden „Pont"-examens te Utrecht er: Amersfoort voor Steno en Typen slaagden te Baarn: de dames: A. Kroes en A. Kwint, diploma Kantoor- stenograaf; de dames M. Helling, A. Ouderdorp en N. A. Roukes voor hét diploma Machineschrijven. De laatste voor de Eervolle Vermelding met snelheid van minstens 200 regels p. u.! Te Soest: Mej. T. de Wilde voor Kdntoorstenograaf, en voor het Snel heids-diploma MaChineschrijven. WITTEBROODSWEKEN. De voorstelling van „Wittebroods weken", het blijspel, dat het Noord- Hollandsche Tooneel onder regie van Jan C. de Vos voor „Vreugde en Ar beid" in Musis Sacrum bracht, was niet zoo druk bezocht als gewoonlijk andere ontspanningsavonden van „Vreugde en Arbeid" zijn. De reden hiervan wós niet, dat het gebodene geen 100 was, integendeel, doch dc oorzaak moet vermoedelijk gezocht worden in het feit, dat het Noord-Holl. Tooneel dit successtuk vorig jaar al in Baarn ten% tooneele bracht. Baarn is nu eenmaal nog niet zoo groot, dat één en het zelfde stuk 2 avonden een volle zaal zou trekken; het is jammer, dat daarmede geen rekening is gehouden. Wij zullen niet in herhalingen ver- Zilvergeld niet ingeleverd. Moeten wij de Bunschoter politie ■gelooven, dan hébben we ditmaal een groothandelaar in ondermaatschè visch uit Bunschoten voor de balie gezien. Tenminste, hij staat daarvoor bekend. De man was er zelf beduusd van. Hij begreep niet, dat de politie hem dan niet eerder te pakken heeft gehad, want het was de eerste maal, dat hij voor de rechters verscheen. Het was de bijna 60-jarige J. Dijkhuizen, die zich had te verantwoorden voor het in opslag h'ebben van plm. 20 kilo ondermaatsehe paling. De man vertel de, dat het zijn streven was arme menschen ook eens aan een zoodje visch te^ helpen en daarom verkocht hij de visch tegen een schappelijk prijsje.. De Ambtenaar was er zeker van, dat deze man veel kwaad sticht te met den verkoop van ondermaat sehe paling, waarvan in Bunschoten wel het broeinest is. Daarom eischte hij tegen dezen verd. een zeer hooge straf, n.1. 200.subs. een maand hechtenis. Een volgende maal zal principale hechtenisstraf volgen. De Wnd. Kantonrechter, mr. v. d. Mark, vonniste met 100.subs. 20 d. en met dezelfde waarschuwing. De groot handelaar weet dus waar hij zich aan t? houden heeft. Natuurlijk kwamen er meer onder maatsehe palingzaakjes aan de orde. Het is schering en inslag en de strijd er tegen schijnt hopeloos. Verschillen de motieven liggen daaraan ten grond- /slag. Een jongeman, gehuwd zijnde, vertelde, dat hij als suikerwerker 20 gulden in de week verdiende en daar van kon zijn gezin niet bestaan, dus zocht hij zijn toevlucht in handel m ondermaatsehe. Jacob Koelewijn heet de knaap, waarop de Kantonrechter reageerde met te zeggen, dat alle Koe- lewijnen in Bunschoten nu toch wel weten, dat handel in en vervoeren van „ondermaatsehe" verboden is. De be doeling iéts meer te verdienen, reken de de Ambtenaar hem zwaar aan en eischte 35.subs. 10 d. De Kanton rechter maakte er 15."subs. 5 d. van. H. J. v. V. uit Amersfoort had 7Té kilo ondermaatsehe paling geruild tegen eenige sigaren en kreeg dezelf de straf als zijn? voorganger. vallen om den inhoud van dit, uit 3 bedrijven bestaande blijspel weer te geven, daar dit vorig jaar reeds ge schiedde. Ook ditmaal werd het een gave vertolking, waarbij het moeilijk is te zeggen, wie het grootste aandeel in het succes had: Jan C. de Vos, als de philosoof Stiebel of zijn echt- genoote als Ulla Witte; beiden waren buitengewoon. Ook de overigen gaven zich geheel. Alvorens de voorstelling een aan vang nam. heeft de heer J. J. v. Wou denberg de aanwezigen-namens V. en A. welkom geheeten, waarbij hij in het bijzonder begroette den burgemeester, den hr. H. Froonbof en den wethouder Ir. J. P. Leeuwenburg. Spreker wekte de aanwezigen op deel te nemen aan de ontwikkelingscursussen, welke V. en A. dezen winter ook in Baarn geeft. Petersen. MAI^IENZA&GVEREENIGING „APOLLO." De Mannenzangvereeniging „Apol- lo" heeft hafflr wekelijksche repetitie avonden thans weder hervat. Als nieuwe Directeur is aangesteld de be kende musicus uit Baarn, de heer Wim ter Burg. Het ligt in de bedoe ling nog dit jaar een uitvoering te ge ven en de nieuwe leden, die zich in October nog opgeven, kunnen daaraan nog medewerken. De wekelijksche re petitieavonden worden thans gehou den in het gebouw van den Neder- landschen Protestantenbond (Vrijzin nig Godsdienstigen) des Dinsdags avonds, al/waar deze nieuwe leden gaarne welkom zullen zijn. VERKEERSOVERTREDINGEN. Wegens het zich laten voorttrekken door een automobiel is door de politie alhier aan twee wielrijders een aan kosten onderworpen politioneele waar schuwing uitgereikt. KANTONGERECHT AMERSFOORT. L. de Graaf wilde den Kantonrech ter wijs maken, dat hij 70 kilo onder maatsehe paling aan boord had voor zijn familie en had zijn oom medege bracht om dit te bevestigen, 't Werd natuurlijk niet geloofd en de eisch was niet malsch, 250.subs. twee maanden met 't gevang in het voor uitzicht. Vonnis 100.subs. 10 d. H Koelewijn vertelde, dat het hem speet, dat de man, waarvoor hij de paling had bestemd, deze niet gekre gen heeft, 't Was voor een vader van tien kinderen, die pas een half jaar in het ziekenhuis had gelegen. Tien kilo had hij vervoerd. De eisch luidde 40.subs. 20 d., doch de Kanton rechter hield rekening met het lief*' dadig doel van verd. en maakte er 15.subs. 5 dógen van. Gespaard voor den ouden dag. De twee volgende gevallen betrof fen zaken welke wij niet eerder voor dén Kantonrechter hebben medege maakt, n.1. de berechting van zaken van het niet inleveren van zilvergeld. De eerste verd., bij wien men 500. had gevonden, vertelde met tranen in de oogen, dat hij zijn vrouw op haar sterfbed had beloofd, niet aan het geld te zullen komen, tenzij in het hoogst noodige geval, 't Was bestemd voor den ouden dag." Zijn huishoud ster was echter naar den Ortskom- mandant gegaan en had verteld, dat er zilvergeld in huis was. Hierop moe;t de poliitie een onderzoek instellen. Het geld werd gevonden en in beslag genomen. Het waseen zielig geval, maar de man had het geld toch moe ten inleveren, want hij had er de volle waarde voor terug gekregen.En waarom het bedrag niet op een spaar bank gedeponeerd? De man is nu zijn geld kfwijt, want in de Verordening staat o.a. vermeld, dat bij overtreding het geld verbeurd verklaard wordt. Hij werd tot 15.boete veroordeeld. Het tweede geval was eveneens zielig.Ook hier ging het om plm. '500.—. Bij een huiszoeking voor een ander doel vond de politie het kistje met geld. Deze man had het ook voor den ouden dag bestemd en is nu ook zijn geld kwijt. Bovendien werd ook hier 15.boete opgelegd. Geen voorlamp had H. v. d. B. uit Soest op zijn rijwiel brandende, toen hi; des avonds door Soest fietste, wat hem op een bekeuring kwam te staan. Zonder achterlicht fietsten P.-B. uit Soest .en G. B. uit Baarn, die daarbij tegen de lamp liepen en proces ver baal tegen zich opgemaakt kregen. A. J. P. uit Soest deed het nog wat beter en had geen voorlicht, maar ook geen achterlicht, zoodat hij een dub bele bekeuring kreeg. MINDERJARIGE ZUSJES OP STAP. Vanwege de Kinderpolitie le Am sterdam werd alhier bij de politie na mens de ouders opsporing verzocht van twee minderjarige meisjes, zusjes, die zonder voorkennis en toestemming der ouders de ouderlijke woning te Amsterdam waren ontloopen en zich waarschijnlijk naar Soest hadden be geven. Op het verstrekte signalement werden de beide zoo op avontuur be luste meisjes door de surveilleerende politie op de Soesterbergschestraat aangehouden en naar het politiebu reau overgebracht. Den volgenden dag werden zij vanhier door hun vader afgehaald, zoodat deze escapade spoe dig ten einde was. JONGEN' UIT GESTICHT WEGGELOOPEN. Vrijdagnacht te ruim half twaalf kwam een jongen zich melden aan het politiebureau te Soest, opgevende J. H. tj heeten en afkomstig te zijn uit het Rijks Opvoedingsgesticht D>e Kruis berg te Doetinchem, vanwaar hij ont vlucht was. Bij ingesteld onderzoek bleek dit inderdaad juist te zijn. Hekt Gesticht werd gewaarschuwd en deri volgenden dag werd de jongen hier afgehaald. GEVONDEN VOORWERPEN. Blouse en jurk, Anna Paulownalaan 28; licht bruine jongenspel, Rem- brandtlaan 7a; heerenrijwiel, merk Warrington, pol.bur.; damesrijwiel, merk Gazelle, pol.bur.; huissleutel, Klaarwaterweg 39. RIJWIELDIEFSTAL. Door W. v. H. werd bij de politie aangifte gedaan, dat te zijnen nadeele vanaf de deel van zijn boerderij aan de Ferdinand Huycklaan een rijiwiel was ontvreemd. EIKENBLADEREN GEPLUKT. Thans, nu de herfsttinten zoo mooi zijn, vooral van de bladeren der Ame- rikaansche eikenboomen in de ge meentelijke bosschen aan en nabij de Soesterbergschestraat, trachtten velen zich daarvan enkele takken He ver schaffen. Zij nemen er geen genoegen mede, om van het fraaie geziéht in de bosschen te genieten en ook anderen daarvan te laten genieten, maar wil len ook thuis genieten en aarzelen niet mooie takken met prachtig don kerbruine bladeren af te snijden en mede te nemen. De gemeentelijke boschwachter controleerde een en .an der op j.1. Zondag en bekeurde aldaar niet minder dan zes personen wegens strooperij van Amerikaansche eiken bladeren en takken. De betrokkenen hebben dit slechts aan zich zelf te Wijten. Men blijve van die bladeren af en late ook anderen het mooie gezicht! Een strenge' controle zal hierop in de eerstvolgende weken worden gehou den. OPGELICHT VOOR VIJF PAAR SCHOENEN? A. G. v. D., die aan den Lange Brinkweg woonde, had een week ge leden aan een schoenmaker, die hem voorgaf v. M. te heeten en te Utrecht te'wonen, en die nog .wel schoenen- reparatie kon aannemen en spoedig kon 'afwerken, vijf paar schoenen me degegeven ter reparatie. Hem was toen beloofd, dat minstens een paar schoenen reeds den volgenden ,dag zou worden teruggebracht en de andere zeer spoedig daarna. Na een week was echter nog niets teruggekomen en beklaagde zich v. D. bij de politie. Volgens bekomen inlich tingen zou n.1. de «schoenmaker v. M. aan het te Utrechtopgegeven adres heelemaal niet bestaan en zou deze naam volkomen gefingeerd zijn. Waar schijnlijk is v. D. dus door den on bekende voor vijf paar schoenen op gelicht. Men zij voor dergelijke prac- tijken gewaarschuwd! BEKENDMAKINGEN BAARN. Verstrekking van Vitamine-D tabletten. De Burgemeester van Baarn maakt bekend, dat wederom gedurende de Wintermaanden Vatamine-D tabletten, ter voorkoming van rachitis (Engel- sche ziekte), zullen worden verstrekt ten behoeve van: a. 1 Alle kinderen in den leeftijd van drie maanden tot en met het der de levensjaar; b. Aanstaande moeders gedurende de laatste drie maanden van haar zwangerschap. Dé tabletten moeten op de hierna volgende data worden afgehaald aan het gebouw Eemstraat 10. van des namiddags 14.00 tot 17.00 uur; 15 October. 15 November. 15 Dec 14 Januari, 15 Februari, 15 Maart en 14 April, a.s. Zooveel mogelijk zal aan de perso nen die voor de verstrekking in aan merking komen, een kaartje worden gezonden. Zij. die een dergelijk kaartje niet ontvangen en toch recht meenen te hebben op de verstrekking van de ta bletten. kunnen zich daartoe ter Ge meente-Secretarie vervoegen op de 2e Afdeeling. Aan alle ouders wordt in het be- lang van hun kinderen dringend aan bevolen van deze mogelijkheid, om •mtamine-D tabletten aan hun kinde ren te kunnen verstrekken, gebruik te maken. Het gehalte van de tabletten is zoo gekozen, dat één tablet per week vol- doende is om^rachitis te voorkomen. Baarn, .4 October 1943. De Burgemeester voornoemd, H. Froonhof. De Gem.-Secretaris, B. de Die. P. 1379/1. Verantwoordelijk voor het redactioneele gedeelte van den inhoud: C. Haver, Hoofdredacteur. Soestdijk. Verantwoordelijk voor de advertenties: J. J. Immerzeel, Soestdijk. Uitgave en druk van: N.V. Eerste Soester Electri- sche Drukkerij, van Weedestraat 7^ Soestdijk. Kengetal: K 2253. BEKENDMAKINGEN SOEST. Schouiu. De Burgemeester der Gemeente 'Soest, waarnemende de taak van Bur gemeester en Wethouders van Soest, brengt ter openbare kennis van be langhebbenden, dat op Donderdag, 28 October a.s. zal worden gevoerd de Schouw over de in de gemeente gele gen wegen, voetpaden, waterleidingen, bruggen, heulen, heggen, enz. Belanghebbenden worden" daarom herinnerd aan de artikelen van het Reglement op het Onderhoud en Ge bruik der Wegen in de prov. Utrecht. Overtreding der daarin voorkomen de bepalingen wordt gestraft over eenkomstig dat Reglement. Soes^ 8 Octbber 1943. De Burgemeester voornoemd A. L. des Tombe. De Secretaris, J. Batenburg. Uitreiking Vitamine-D tabletten. Woensdag 20 October a.s. en ver volgens iederen eersten Woensdag der maand,gedurende de wintermaanden, zal wederom worden overgegaan tot het verstrekken van Vitamine-D ta bletten aan kinderen van 3 maanden tot 3 jaar. De uitreiking geschiedt voor SOEST van 10-12 uur en van 13.30-16 uur ten Gemeentehuize, en voor SOESTER- BERG van 10-12 uur op Dinsdag 19 Octöber a.s. en. vervolgens iederen bersten Dinsdag der maand in „Eg- ghermonde" aan de Amersfoortsche- straat No. 6. Bij het in ontvangst nemen der ta bletten moet het gele kaartje, alsmede de stamkaart van de personen voor wie de tabletten bestemd zijn, wor den getoond. In het belang der kinderen wordt dringend aangeraden gebruik te ma ken van de ffostelooze distributie der vitamine-D tabletten. Soest, 9 October 1943. 0 De Burgemeester, A, L. des Tombe. AMERIKAANSCHE BOEKHOUDING. „Mijne Heeren, Engelands creditposten kunnen wij ons al besparen." (Fritz Bock Orbis/Holland Pax s). TE KOOP: damesjap., m 42..17.50. 1 wollen j- pa i- talon. leeft. 9 j. 12.50. 2 pftten 2.50 per stuk. J. schoenen, m. 40? 15. Mevr. Kinwei, Noorderwcg 17, Soestdijk. WIE WIL RUILEN weck- flesschen v. fruit. Te koop^ 2-pers. marmeren waschaaf, met spiegelopzet en twee complete waschstellen, .^0 gld. Smit, Lange Bergstraat 15, Soestdijk. WERKSTER GEVR., voor 3 a 4 middagen p. week. Hoog loon. Tabernal, Am- sterdamschestraatweg 18K, Baarn, Tel. 3006. MEISJE GEVRAAGD v. d. en n., hoog loon» goede behandeling. Persoonlijke aanm. Noyons (per adres Mesco), Oude Gracht 135, Utrecht. t VERLOREN: groen kin derwantje. op JCorte Hart» weg of Koninginnelaan. Gaarne terug Holtus, Lan ge Bergstraat 2^ Soest. TER OVERNAME gre hondenmand, z.g.a.n. 7 borstel (haar) en kam 7 luxe lederen halsband, r en zweep 7.50; Muzi standaard m. partij m boeken 10.—; twee zWJ ovale portretlijsten m. 85 x 75, 10.eiken sc derijstandaard 5.5 ken waschbord 3.—; den lampenkap 3 groen waschstel 2.50; zeer groot, waschstel, gaaf 10.—; partij vor en lepels 3.teékenh en portefeuille 5.t' petr. toestellen. 2- en pits 8.foto-toeste gld.; twee zware strijkb ten met los handvat 5 bamboe kapstok 3. schaaf 7.50; nikkelen e trische waschketel, 220 1 12.50; Calorifère-kat me,4 pijp en plaat 3f Van Diggelen, Stadh derslaan 74. Soestdijk. Echtpaar, geëvacue- zoekt KOSTHUIS. P.G. gez. zonder kinderen, te vergoeding v. 25-26 p. Te bevragen Laanstr. Soestdijk.

Soester Courant | 1943 | | pagina 2