Baarn Soest Zijn qxiiten tiiel o-fi. tijd q,e.me.td. Fa. STOOF De smokkelaffaire te Baarn. Baarn ver kostbaa OMROEPEI Wenscht U op zeer discrete wyze in kennis te komen? Wendt U dan tot het grootste meest vooraanstaande bonafide Bureau in ons land. Volkomen serieuze bemiddeling! Discretie is voor ons een persoon lijke eerezaak. Alle inlichtingen worden U geheel vrijblijvend, in blanco couvert toegezonden door Bureau „Succour", Agathastr. 145, Den Haag. Telef. 2 lijnen 770754-770713. Kantooruren 109 uur. RIJKSPOSTSPAARBANK. In de maand November werd hier aan het Postkantoor op Spaarbank boekjes ingelegd 83.081.81 en terug betaald 36.918.55. Er werden 67 nieulwe spaarders in geschreven. TASCH ONTVREEMD. In de school aan den Dalweg werd van een onderwijzeres een damestaseh ontvreemd, inhoudende een zilver hor loge, een vulpen en 9.— aan geld. Bij onderzoek werd een en ander te ruggevonden bij de minderjarige J. G. K. DIEFSTAL VAN BRANDSTOF. Bij den handelaar G. werd Ys H L. anthraciet en 50 K.G. brechcokes ge stolen. DAAR GING DE KAAS. Ten nadeele van den heer J. v. S. werd dezer dagen K.G. kaas ont vreemd. HELER GEARRESTEERD. Ter zake heling van een gestolen rij wiel werd J. v. B„ alhier, in arrest ge steld. OPSPORING VERZOCHT. De heer R., alhier, verzocht opspo ring van zijn minderjarige dochter, die de ouderlijke woning had verla ten en vermoedelijk in Soest of :n 's-Graveland zou verblijf houden. Een paar dagen later werd de jongedame teruggevonden en naar de ouderlijke woning teruggebracht. GEITENDIEVEN GEARRESTEERD. Gearresteerd werden wegens dief stal en clandestien slachten van een geit, H. v. d. B. uit Eemnes, J. de W uit 's-Graveland en H. v. R. en M. B. uit Baarn. OP STAP. Twee minderjarige meisjes, die 4e Baarn thuis behoorden, werden :n Amersfoort aangehouden en bij de ouders teruggebracht. MIXED HOCKEY TOURNOOI. Ter gelegenheid van het 20-jarig be staan der hockey-vereeniging Kame leon te Bussum, werd Zaterdag en Zondag een mixed hockey-tournooi gehouden, waaraan uit onze gemeen te de B.H.V. en een team van het Baarnsch Lyceum deelnamen. Een spannende wedstrijd was wel die van B.H.V. tegen het sterke Baarn- sche Lyceum, waaruit de B.H.V. nocn- tans met een 4-3 uitslag zegevierend te voorschijn kwam. Ook van Kame leon A en B won de B.H.V.. doch moest in de keistad tegen Amersfoort het onderspit delven. In den return wedstrijd werd evenwel weer van de keistedelingen gewonnen, waarmede de B.H.V. tevens winnaar werd van het tournooi. INTREDE Ds. A. G. HARING. Overgekomen van de kerk van Bra- kel, heeft Ds. A. G. Haring zich Zon dagmiddag met een predikatie over Zacharia 11 7 aan de Ned. Herv. Ge meente van Lage Vuursche verbon den, na des morgens in zijn alnlbt Te zijn bevestigd door zijn vader Ds. J. Haring. Na genoemd Schriftgedeelte in ver band te hebben gebracht met de aan vaarding van zijn ambt te Lage Vuur sche en na gemeenschappelijk gezang van Psalm 79 4 en 7 richtte Ds. Ha ring zich met een korte toespraak tot zijn ouders, met name tot zijn vader, die hem nu reeds driemaal mocht be vestigen; tot den Burgemeester van Baarn, den heer H. Froonhof; tot Ds. B. Tuinstra, die als consulent veel zorg aan de gemeente heeft besteed; tot den Kerkeraad, Kerkvoogden en notabelen, tot het Hoofd en personeel der Chr. School, catechisanten, orga- niste en koster, tot de besturen der plaatselijke vereenigingen en eindelijk tot de gemeente in haar geheel, die allen op zijn belangstelling kunnen re kenen. Nadat gezongen was Psalm 72 11 en Ds. Haring in dankgebed was voor gegaan, sprak zijn bevestiger, Ds. J. Haring, den wensch uit, dat de predi king van zijn zoon mocht blijven zoo als zij steeds is geweest, n.1. een pre diking van Gods goedertierenheid, maar ook van zijn heerlijke wet. Ds. B. Tuinstra van Huis ter Heide vertolkte in welgekozen woorden de blijdschap der gemeente, die telkens werd teleurgesteld, doch op het ge bed weer een eigen Dienaar heeft ont vangen. Wil de Dienaar des Woords een goede herder zijn, dan moet deze ook een goed bidder zijn, doch dan dient, ook de gemeente steeds weer voor haar predikant te bidden. Spr. .verzocht de gemeente dit thans te wil len doen door het zingen van het laat ste vers van psalm 33. Met een woord van dank voor de gehouden toespraken en het uitspreken van den zegen, werd dezen dienst, welke door velen werd bijgewoond, besloten. ALCOHOL VERLOREN GEGAAN. Bij een fabriek aan de Torenlaan is een flesch. inhoudende 25 liter alco hol van 96 gehalte, gebroken. De eigenaar C. S. verzocht aan de politie hiervan proces verbaal op te maken, opdat hij nieuwe toewijzing kan ver krijgen. GEVONDEN VOORWERPEN. Sedert de vorige opgave werden bij de politie als gevonden aangegeven de onderstaande voorwerpen: beurs m. geld; hond; kinderwant; damëswant en een vulpen. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Naar wij vernemen heeft de le se cretaris van de afd. Baarn en Omstre ken der Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde, de heer H. Hooyer, zich niet meer herkiesbaar gesteld wegens gezondheidsredenen. SOESTERBERG UITREIKING DIPLOMA'S E.H.B O. Onder groote belangstelling had de vorige week Dinsdag in Hotel „Huis ten Halve" voor de afdeeling Soester- berg der E.H.B.O. de uitreiking 'der diploma's plaats aan hen, die kort ge leden te Utrecht het Eenheidsdiploma mochten behalen. Als genoodigden wa ren o.m. aanwezig de Burgemeester van Soest, Mr. A. L. des Tombe en de Commandant der L.B.D. te Soeste~- berg, de heer Fortuyn Harreman. Na opening door den voorzitter, den heer J. Veldman, had vervolgens door den Burgemeester in een toepasselijk toespraak de uitreiking der diploma's en de insignes plaats, waarbij hij jn verheugenis uitsprak in het midden der E.H.B.O.'ers te mogen wezen. Het behalen van het Eerste Hulp Diploma is een bewijs van belangstelling tn gemeenschapsgevoel.Want in het werk ligt een sociale taak, een hulp aan den naaste. Een dergelijke geest is verheu gend en van hooge waarde, daar dan het beste gegeven wordt om de beste resultaten te mogen bereiken. Mogen de gediplomeerden voldoening van hun werk hebben, tot heil van hunne medeburgers. De namen der gediplomeerden zijn als volgt; Mevr. J. M. Zeegers, Mej. A. E. Vonk, Mej. G. C. M. Veldman, Mej. H. Het hierna volgende geval dient ter inleiding, omdat het slot daarvan eerst over veertien dagen aan de or de komt. Mr. D. was voor den Amers- foorlschen Kantonrechter verschenen als gemachtigde voor zijn cliënt Dijk man te Soest. Hij vertelde van dezen man, dat hij vroeger zeer rijk zou ge weest zijn, „in de suiker had gezeten maar zijn geld was kwijtgeraakt. Daarom zag de man zich genoodzaakt pepsion te houden en daarmede komen wij vanzelf tot de overtredingD. had op zekeren avond zijn gasten niet op tijd bij de politie gemeld, zöoals de Politieverordening dat voorschrijft. Mr. D. ontkende in zooverre de te- lastelegging, dat het tijdstip om of streeks elf uur niet precies in de dagvaarding is weergegeven. Deze om schrijving o juridsche spitsvondig heid dat de politie ook vóór elf uur bij verd. kan geweest zijn en dan was zijn cliënt niet strafbaar. En beweerd wordt, dat de politie inderdaad vóór elf uur ten huize van verd. is geweest. Bovendien zou met de politie afge sproken zijn, dat de aangifte der gas ten eerst den volgenden dag zou mo gen plaats hebben. En om dit nu "e controleeren aan de hand van getui genverklaringen, werd deze zaak veer tien dagen aangehouden. Mr. Vonkenberg wil nu eenmaal het naadje van de kous weten. Daarom hield hij nog twee zaken aan. De eene Pastunink, de Hoeren G. v.an 't Hoen derdal, J. van 't Oever, A. H. Tam mer, J. E. G. Veldman, allen te Soes- terberg; Mevr. A. J. Schipper, Mej. J. P. de Graaf, beiden te Den Dolder; Mej. G. J. Meerveld en de Heer H. Westra, beiden te Huis ter Heide. Later op den avond verkreeg dokter Splinter nog het woord om erop te wijzen, dat de afdeeling, die het vo rige jaar haar eerste lustrum beleef de, een zekeren bloei beleeft en thans over een vaste kern van werkers be schikt. Het resultaat op de wedstrij den te Utrecht behaald, is een spoor slag om op den ingeslagen weg voort te gaan, waarbij in de toekomst ook het aantal wedstrijdploegen zal wor den uitgebreid. Tot dit doel moeten al len, ook de gediplomeerden, regelma tig blijven oefenen en moet er door de loden onder hunne kennissen propa ganda worden gemaakt voor toetre ding tot de E.H.B.O. Onder leiding van den 2den voorzit ter, den heer Haars, kreeg de avond een feestelijk karakter. Door een duo accordeon en piano werd gezellige mu ziek gemaakt. Door verschillende le den der afdeeling werden op niet on verdienstelijke wijze eenige éénacters ten beste gegeven, die wel in staat waren om den lachlust op te wekken, terwijl ook een vooidraohtkunstenaar niet ontbrak. Een hoogtepunt van den avond was het bezoek van Sint Nicolaas, die door middel van zijn knecht prachtige ca- deau's ten geschenke gaf aan de do centen, dokter Splinter en den heer Drost en ook namens dokter Splinter den heer Drost een studiewerk over „Verbandleer" cadeau -gaf. In van waardeering getuigende versjes wer den beide leeraren door hun leerlin gen bezongen. Bovendien ontvingen al le aanwezigen nog een verrassing, wat soms aanleiding gaf tot groote hilari teit. Voorts werden er op gulle wijze tractaties rongediend. Het was een hoogst aangename en gezellige avond, een verdiende afwisseling met het ernstige werk der E.H.B.O. In een slot woord sprak de voorzitter de hoop uit, dat spontaan zich vele nieuwe le den zullen opgeven! VRIJGESPROKEN. De 27-jarige koopman G. de G. ie Soest, die zich onlangs voor de Utr. Rechtbank had te verantwoorden, 'er zake van heling van gordijnen, tapij ten e.d., door zekere K. B., stoffeerder te Soest, gestolen ten nadeele van de erven baron H. A. Sch. en K. A. S. 3. (Werd Dinsdag 1.1. van het hem teri laste gelegde vrijgesproken. KANTONGERECHT AMERSFOORT. betrof een Leerplichtwetzaak in Bun schoten waar zou dit anders het geval kunnen zijn en de ander een aanrijding, waarbij een chauffeur van een auto door de afsluiting van een spoorwegovergang, bij de Vlasakkers te Amersfoort, is gereden. We komen daarop dus nader terug. De voorzitter van het Amersfoort- sche Sportfondsenbad, J. A. S. Sp., moest zich verantwoorden, omdat op zekeren avond het gebouw niet vol doende verduisterd was. De Burge meester had verd. hiervoor 25. - boete als strafbeschikkink opgelegd. Verd. was als voorzitter van het be stuur aansprakelijk gesteld, doch ;n de statuten staat omschreven, dat het geheele bestuur de Stichting moet vertegenwoordigen. Bovendien was verd. het er niet mee eens, dat sociaal werk dadelijk maar met een hooge straf beloond werd, want verd. doet zijn werk als voorzitter pro deo. Aan de overtreding had hij geen schuld, want jongens hadden het verduiste ringspapier van het raam gescheurd. De controleur van de Luchtbescher ming legde zeer gunstige verklarin gen af. Het Sportfondsenbad is altijd heel goed verduisterd en de medewe - - king iaat niets te wenschen over. Daarom legde de Kantonrechter 1. subs. 1 d. op, ofschoon het O.M. 25. subs. 5 d. had geëischt. HELER VEROORDEELD. Wegens heling van een rijwiel ver oordeelde de Utr. Rechtbank den 34- jarigen los arbeider H. v. E. te Soest tot 30.boete, subs. dertig dagen hechtenis. GESLAAGD. Te Utrecht slaagde voor het Rijks diploma Hoefsmid onze plaatsgenoot J. Wanzing. NEDERLANDSCHE PROTESTAN TENBOND. De nieuw benoemde voorganger van de afdeeling Soest van den Neder- landschen Protestantenbond (Veree- niging van Vrijzinnig Godsdienstigen), de hulpprediker A. Kalis der Ned. Herv. Kerk te Wieringenwaard en A> bekerk, heeft thans zijne benoeming te Soest aangenomen en zal waar schijnlijk omstreeks half Februari zijn functie alhier kunnen aanvaarden. WEIHNACHTSORATORIUM. Ook dit jaar zal de Koorvereeniging „Excelsior", onder leiding van haar dirigent, den heer Jan Bartelsman, we der met de jaarwisseling een groote uitvoering geven, waarvoor thans ;s gekozen het „Weihnachtsoratorium" van Johann Sebastiaan Bach, dat ten gehoore zal worden gebracht in de Oude Nederd. Hervormde Kerk aan de Torenstraat, te Soest, op Zaterdag middag l Januari a.s. Het Soester Symphonie Orkest zal er aan medewerking verleenen, even als 4 solisten. HANS EN GRIETJE. Zoo heeft het Amsterdamsch Kin- dertooneel dan ook in Soest een voor stelling gegeven van de sprookjes waarmede dit gezelschap in andere gemeenten zulk een succes heeft. De restauratie van de zaal in hotel Eem- land heeft het mogelijk gemaakt, dat voortaan in Soest een behoorlijke ge legenheid is voor het geven van een tooneelvoorstelling. Dat zulks op prijs gesteld wordt, heeft deze Zaterdag middag wel bewezen nu de jeugd was opgeroepen. Ook een voorstelling met een ander stuk voor ouderen zal on getwijfeld succes hebben, nu men dit kan bijiwonen in een behaaglijke sfeer en het noodige comfort. Het sprookje van Hans en Grietje is over-bekend, vandaar dat we niets over den inhoud zullen mededeelen. Het Amsterdamsch Kindertooneel bracht dit ten tooneele, zooals het dit steeds doet: ook nu was de voorstelling óf. Ook de monteering liet niets te wenschen over en de kinderen hebben dan ook een paar héérlijke uren in sprookjesland beleefd; menige glunde re snuit getuigde daarvan! Een volgende voorstelling wordt door de Soester jeugd met ongeduld verbeid. Verhuizen geeft geen narigheid Als „STOOF" vakkundig pakt en rijdt. voorheen G. FLINK BUSSUMMERSTR. 2 7. Tel. 7489 - Hilversum NUTSLEZING. Geestesleven van een West-Afri- kaansch negervolk. Zondag n.m. werd in de groote zaal van Hotel „Eemland" door de Aid. Soest van het „Nut" de tweede Win- terlezing gehouden. De opkomst vias zeer bevredigend te noemen. In zijn openingswoord herinnerde de voorzit ter, de heer J. Andriessen er aan, dat, toen het nieuwe bestuur optrad het aantal leden 67 bedroeg; 8 November j.1. was dit aantal gestegen tot 135 en thans (1 Dec.) tot 215. Het Bestuur zal zich beijveren het ledental nog meer te doen toenemen, en hij wekte een ieder op in eigen kring leden aan te werven. Verschillende omstandigheden wa ren er de oorzaak van, dat de lezing op een Zondagmiddag moest worden gehouden. Ook werd medegedeeld, dat in Soest-Zuid, waar ruiim Y* deel der leden woont, af en toe voordrachten zullen worden gehouden. Dr. Hofstra uit 's-Graveland, Di recteur van het Ethnolog. Museum, te Rotterdam, was uitgenoodigd een le zing te houden over „Het geestesleven van een West-Afrikaansch Neger volk." Spreker was n.1. in 1934-1936 door een Engelsch wetenschappelijk Instituut belast geweest het volkkun- dig onderzoek in de West-Afrikaan- sche Kolonie, Siërra Leone. Hij heeft dus gelegenheid gehad iife ruime mate met de aldaar wonende 'negerstammen (de Mendies) kennis te maken en daar door heeft hij de zeden en de ge woonten van die stamlmen onder zocht. Ook over hun Godsdienst heeft hij de aanwezigen vele bijzonderheden medegedeeld, omdat dit van groot be lang is met betrekking tot de geestes gesteldheid van die volken. Zoo lee- ren wij vergelijken en er over naden ken, op welke punten Wij, Europeanen van hen 'verschillen en in welke din gen wij toch ook weer met hen over eenkomen. De lezing werd gevolgd door licht beelden, die het geheel opluisterden. In de gedachtenwisseling kwam tot uiting, hoe de aanwezigen op de voor dracht reageerden. Het komt ons voor, dat het Be- •"Stuur van het „Nut" wederom een goede keus heeft gedaan, door den heer Hofstra voor een spreekbeurt op het gebied van Land- en Volkenkun de uit te noodigen. AANRIJDING IN DE BIRKT- STRAAT. In de Birktstraat vond Maandag morgen een aanrijding plaats, welke per saldo voor het slachtoffer nog be trekkelijk goed is afgeloopen, want het had nog erger kunnen zijn. Omstreeks 10.15 uur reed ter hoogte van den rijwielhandel Houdijk aan ie rechterzijde van den weg in de ricn- ting Amersfoort een vrachtauto, aan 'welke met een ijzeren stang een ande ren vrachtauto was gekoppeld, terwijl achter dezen gekoppelden wagen nog een andere vrachtauto reed en welk drietal door het signaal-gevende auto, we^ke tot nu toe onbekend is geble ven, werd ingehaald. Toen deze 4e auto de andere nage noeg was gepasseerd, moest zij uitwij ken voor een tegenligger, welke moei lijkheid de bestuurder oploste door de 2 gekoppelde wagens te snijden, waar door deze op het rijwielpad werden gedrongen. De zich per rijwiel in de richting Amersfoort begevende heer C. H., al hier, die op dat oogen'blik op het rij wielpad reed, werd door de rechter- achterzijde van den gekoppelden auto in de langs den weg staande heg ge smeten. terwijl ook een boom werd ge raakt. De heer H. bleek inwendige kneuzingen te hebben bekomen en moest per ziekenauto naar zijn woning Worden vervoerd. De bestuurder van een der vracht auto's deelde aan de politie mede. dat de autobestuurder, die de oorzaak van deze aanrijding was, even te voren een andere heer eveneens te hebben aan gereden. Dit bleek den heer T., alhier te zijn. ^De ook aan dezen vrachtauto-be- P. 1379/1. Verantwoordelijk voor het redacti'oneele gedeelte van den inhoud: J J. Immerzeel, w.n. Hoofdred., S'dijk. Verantwoordelijk voor de advertemes: J J- Immerzeel. Soestdijk. Uitgave en druk van: N.V. Eerste Soester Elec- trische Drukkerij, van Weédestraat 7, ooestdijk. Kengetal K 2253. stuurder onbekende auto was hem met groote snelheid voorbij gereden. Overtreding Warenwet. De Burgemeester van de gemeente Soest, waarnemende de taak van het College van Burgemeester en Wethou ders brengt ter openbare kennis, dat Willem Doorduyn, van beroep brood bakker, wonende te Soest, le Heeser laantje 2, bij vonnis van de Rechtbank te Utrecht dd. 11 November 1943 's veroordeeld tot 60.boete subs. 15 dagen hechtenis, wegens overtreding van artikel 10 van het Broodbesl Jit (Witbrood verkoopen met te laag dro ge stofgehalte). Bedoeld vonnis was onherroepelijk ap '20 November 1943. (Vervolg van pag. 1). Economische Rechter: De politie-uniform was altijd de vlag, die de lading moest dekken, nietwaar? Verdachte: Inderdaad. In zijn requisitoir zeide de Officier van Justitie, mr. Van de Roemer, dat deze verdachte slechts een onderge schikte rol heeft gespeeld. Daarom eischte spreker slechts zes maanden met aftrek van de voorloopige hech tenis en mét verbeurdverklaring van de in beslag genomen goederen. 25 GULDEN PER RIT. Vervolgens had zich te verantwoor den de 29-jarige wachtmeester T. P. Boender. Hij was overgehaald in een auto, die altijd ter beschikking stond voor politieele doeleinden, clandestien vleesch te vervoeren van Voorthui zen en andere plaatsen op de Veluwe naar Baarn. Toen zijn chef Van den Berg openlijk zijn fiat aan deze han delwijze gegeven had, voelde de wacht meester zich heelemaal niet meer be zwaard. Voor de ritten met clandestie ne paling ontving zoowel Van den Berg als Boender per keer 25. Deze ritten maakten de politiemannen mee in een volledige uniform. Officier van Justitie: Er bestaat dan wel geen verband tus- schen U en de moordenaars van den controleur, in Baarn, maar het is toch wel toevallig, dat op het moment., dat de moord geschiedde, u en uw chef niet aanwezig waren. De verdachte ontkende iets af te weten van den moord op den con troleur. De Officier van Justitie zeide in zijn requisitoir, dat deze politieman tn zijn chef het gezag van de geheele politie naar beneden hebben gehaaid. Zij hebben wel den eed afgelegd, doch zich daar niet naar gedragen. Spr. eischte tegen den wachtmeester een jaar en negen maanden met aftrek van de voorloopige hechtenis en met verbeurdverklaring van de in beslag genomen goederen. Ten slotte werd gehoord de opper- luitenant Van den Berg, die het hem ten laste gelegde wel toegaf. Verdachte zeide in Baarn niet le kunnen wen nen. Het was hem daar te stil. Economische Rechter: Door u als politiechef is groote schade toegebracht aan de volksgemeensch ap en dat kan niet zwaar genoeg worden gestraft. De eisch luidde twee jaar met af trek van voorarrest en verbeurdver klaring. De verdediger van Van den Berg en Boender, mr. Dietz, uit Baarn, vroeg clementie. De verdediger van Luschen, mr. Van den Hemel, vroeg ook voor zijn cliënt clementie. Hierna wees de Economische Rech ter vonnis. In deze zaak moeten wij. aldus spr., hard zijn. Hier speelt het gemeenschapsbelang een te groote rol. Zachte heelmeesters maken stinkende wonden en het publiek, dat zich voor een deel verkneuterd heeft in de ar restatie van zulke belangrijke figu ren in Baarn, móet weten, dat ie overheid hier streng weet in te grij pen. Het aanzien van de politie moet onder alle omstandigheden beveiligd worden. Het vonnis tegen Van den Berg luidde drie jaren, tegen Boender twee jaar en tegen Luschen een jaar. allen met aftrek van de voorloopige hech tenis en verbeurdverklaring van de bij hen in beslag genomen goederen. Roode Kinderlegit Plots'ling oork Ieder weeklaag „Waar is t kim Laat 't kind d\ Goed zijn ider Op het kaartje Ouders of voogden, vr tol 15 jaar een kindc Atnvraairformuliei Hoofden van scholen, (afd. Bevolking). Al hel Ned. R Prijs f 0.10 Mlnve VOE1 S.E.C. wint maar Wij schreven het zicht van j.1. Zaten op Birkhoven teger makkelijk zou héb het niet verder dan en mede door de toch kostbare 2-1 C.D.N. op Saestum, aars de kopplaats a. ren moeten afstaan Utrecht verrichl prestatie door Quic pen; door deze n< Amersfoorters thai strijd om den titel. In den wiedstrijd pong heeft het aan broken. Reeds kort men de studenten i doelpunt de leidinj bal van Kareisen b ker en nog voor de voerder van Ginkel voorsprong. In de 2e helft g< WIE RUILT z.g.a.n. zw. Damesschoenen, n driekwart hak, tegen schoenen, lage hak? ei vraagd baby tij lt je berg. Balistraat 2, Ba RUILEN: 2 p. Frï schaatsen met leer bet voor 1 paar damessc nen, m. 40; moet in go staat zijn. W. Strun Kostense, Beukenl. 9. S Mevrouw van Hall. P straat 4, Baarn, vraag MEISJE voor de moi uren. Gevraagd besch. DA als propagandistes vooi zende Mode Vaksc Vrije reis- en verblijfki plus hooge provisie. 1 ven Beethovenlaan Amsterdam. Zij, die on- of minve: gend zijn en in 1944 in merking wenschen te men v. POTERS, KUI MEST EN'OF EEN AA APPELLANDJE van 300 M-, kunnen zich c toe schriftelijk aanm« vóór 1 Januari 1944 kantore v. Gemeente ken, L. Brinkweg 49b, S TE KOOP een groen len kindermantel en 1: kapje. 4 jaar 45.S mestasschen 7.50. A waschtafel 50.T< raam 10.Stute, houderslaan 40. Soest c WIE RUILT korte t we jekker met zeilja voor lange Heerenja: tweedjas, maat 48, tuss 6-7 uur: Kempen, Tul 5. Baarn. IN BLIK BEWA1 filtreeren en versch-j drinken, dat is het ge! van een heerlijk kopje fiesurrogaat van SII DE WIT.

Soester Courant | 1943 | | pagina 2