BE SOESTER COURÜi lerug naar den ouden tijd. Deze week in Soest. Als men het ergens aan merken kan, dat de oorlog voorbij is, dan is dat zeker aan onze voedselrantsoenen. In een tijdsverloop van 4 weken heboen we meer voedsel ontvangen dan in de laatste vier maanden vóór de bevrij ding. En mag dit tot groote tevreden heid stemmen, er blijft toch nog wel iets te wenschen over. Nu de levensmiddelen niet meer bij enkele kruideniers uitgereikt worden, doch de bekkers, slagers en de overige kcuidenlecs zijn ingeschakeld, nu ec op aardaopelbonnen aardappelen ver krijgbaar zijn en de melkboer melk voor ons heelt, nu worden aan de huisvrouwen te groote eischen gesteld. De behoefte is groot en dus moeten de aangewezen bon-artikelen denzelf- den dag gehaald worden en kan het gebeuren, dat men bij den kruidenier, bakker, groentenhandelaar en melk- winkel in de rij moet staan. Dat dit alles uren tijd kost is dan vanzelfsprekend, doch of dit werkelijk noodig is, is een andere vraag. Wij hebben ons afgevraagd, waarom de melk, de aardappelen en groenten en het brood niet weer rondgebracht kunnen worden. Waarom kan dit in Utrecht. Bilt hoven en vele andere plaatsen rondom ons wel? In de kringen van de desbetreffende detaillisten schijnt echter besloten te zijn nog niet aan huis te bezorgen, omdat aan een deei van hen, fietsen, carriers en dergelijke door de moffen ontstolen zijn. Gingen de niet-gzdu- peerden dus wel aan den slag, dan zou er van oneerlijke concurrentie gespro ken kunnen worden. Het lijkt ons alles te ver gezocht; daar moet een oplossing voor te vinden zijn. Moeders en de belangrijkste personen uit meer dan 5C00 gezinnen hebben nu reeds gedurende eenige jaren vele uren van den dag zoek gemaakt in de rijen voor pl.m. 200 winkels, cen trale keuken, distributiekantoor, uit- deelposten, abattoir, postkantoor, ge meentehuis, courantenbureaux en andere instellingen in onze gemeente. Met nog vele andere ongemakken van den oorlogstijd is dit verblijf der moeders buiten de woning een ramp voor de huisgezinnen en meer speciaal voor de kinderen. Hoeveel nuttiger kunnen de moeders deze uren niet aanwenden voor hun gezinnen? Gelukkig is in dit opzicht een kleine verbetering te bespeu en. De meeste couranten worden weer thuis gebracht en ook zullen vele melkhandelaren in de komende week hun klanten weer regelmatig bezoeken voor de afleve ring van hun producten. Maar hiermede zijn wij er nog niet. Niet alleen voor de gezinnen, maar ook voor de geheele samenleving is het van het grootste belang, dat wij in dit opzicht zoo vlug mogelijk naar den vooroorlogscben tijd teruggaan. We moefen weer aan den slag. ieder op zijn terrein. Te velen nog zijner, die zirh nog vastklampen aan het ge makkelijke leventje tijdens de oorlogs jaren en het vele werk, dat thans moet worden verricht, alleen overlaten aan het Miliair Gezag en het leger. Hoewel deze hulp niet gemist kan worden, vooral met het oog op het zoo hoog noodige vervoer, zullen wij moeten gaan beseffen, dat wij, niet alleen aan ons zelf, maar ook aan onze bevrijders verplicht zijn, al onze krach ten in te zetten, om in den kortst naogelijken tijd weer een draaglijke samenleving op te bouwen. Vrijdag 8 Juui 1945 21e Jaargang No. 6 UitgaveDrukkerij Smit - Soestdijk Bureau voor Redactie en Administratie Van Wecdestraat 35. Soestdijk Officïeetc Bekendmakingen. De Burgemeester der gemeente Soest brengt ten verzoeke van den Town Major te Baarn het navolgende ter openbare kennis Het is voor de burgerbevolking ver boden militair voedsel, uitrustings stukken, of cigaretten fe koopen of te bezitten. Personen, die in het bezit gevonden worden van dergelijke tikelen, zijn blootgesteld aan arrestatie en zware straffen. Burgemeester en Wethouders der ge meente Soest brengen fer algemeene kennis, dat door hen, uitoefenende de bevoegdheden van den Gemeenteraad is vasrgesteld een verordening tot intrekking van de bij besluit dd 30 Octobet 1944. Ie Afd. Nr. 2979 vast gestelde verorden inginzakehet verbod van het venten van melk. De verordening Jigt gedurende drie maanden op de secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing. A.s Zondag 10 Juni VOETBAL. S.E.C. II BAARN II, aanvang 1 uur. S.E.C. I BAARN I, aanvang2.30u. Terrein: Ingang Schrikslaan. Kindernitzendiog. Binnenkort zullen door de Nationale Commissie tot uitzending van Neder- landsche kinderen 1943 en door tus- schenkomst van Nederl. Volksherstel, Steenhoflstraat 5, ook uit onze ge meente een aantal kinderen van 4 tot 18 jaar voor herstel van gezondheid uitgezonden kunnen worden en wel naar Engeland, Zwitserland, Frank rijk, Be'gië, en Noord-Brabant. Ouders, die meenen. dat één of meer hunner kinderen wegens hun gezond heidstoestand hiervoor in aanmerking komen, worden verzocht zich voor 17 Juni roet hun kinderen tot hun huisarts te v/enden. Voetbal. Zondag 1.1. spelden het le en 2e elftal van Baarn op haar terrein een vriendschappelijkcn wedstrijd tegen het le en 2e elftal van S.E.C. De uitslagen waren BAARN II S.E.C. II 4-0 BAARN I - S.E.C I 1—3 Zondag 10 Juni a.s. vinden te Soest de revanche wedstrijden plaais. Om 1 uur spelen de reserve elftallen tegen elkaar, terwijl om half drie de ont moeting tusschen de eerste elftallen aanvangt. Aan spanning zal het niet ontbreken daar de Baamaars er alles op zullen zetten de 1 3 nederlaag van j.l. Zondag te wreken. Burgerlijke Stand. Geboren Theodorus, z. v. Koster en Th. v. Mo.^rselaar, Mathilde Jo- hanna Maria, d. v. P. J. C Dijkman cn M. H. Roest. Fvert, z. v. E.Jan sen en H. Dorland. Ondertrouwd W. H. Schlebaum, 57 jr. en J. Koning, 47 jr. Gehuwd: H. f. v Duin, 28 jr. en C. v. d. Laak, 2*i jr., G. Mom- 27 jr en A' M. Hoedemaker, 26 jr., H. Steenhuijssen, 24 jr, en A. v. Es, sen, 21 jrj Slösser, 40 jr. en B. M. Öresler, 36 jr. Overleden Cornelis J. Mulder. 84 jr., Derk T uinman, 42 jr., Maria Th. v. d. Leur, 17 jr., Gerdina v. Erven, 79 jr., Petrus v. Doorn. 87 jr, Predikbeurten. N.H. Kerk. Zondag 10 luni as. Oude Kerk 10 u. Ds Crarrer. 17 u Ds. Ambrosius.fEerones- BmnenbFm- makerk 10 u. Ds. Ambrosius, Hees 10 u Cand. Hartdorff. Zonnegloren 10 u. Geref Kerk Julianalaan 9.30 u en 4 u. Ds. Wouters. Soesterb.str 10 u. en 5 u Ds. Wierda. Chr. Ger. Kerk, 10 u. en 5 u. Ds. L. de Eruijne. Ver. v. Vrijz. Godsd. 10.30 u. Hr. E. van Loenen. Bilthoven. Dunkbetuiging aan het Zweed- sche Roede Kruis, Reeds enkele weken geleden is. op initiatief van Mevr. J. C. Simons de Ruijter, Da Costalaan 7b, Soest-Zuid, in samenwerking met een aantal da mes, actie gevoerd om aan het Zweedsche Roode Kruis, namens de burgerij van Soest, een dankbetui ging te zenden voor de prachtige hulpverleening in de hongerperiode. Aanstonds ondervond deze actie al ler sympathie, niet het minst van onzen burgemeester A. L. des Tombe, De heer D. Homsveld heeft een schitte rende oorkonde, met de wapens en vlaggen van Zweden en Nederland en Soest, tevens voorzien van een toepasselijk gedicht, opgesteld, hen en ander is in diverse winkels ten toongesteld. Daarbij werd elk hoofd of vertegenwoordiger van een gezin in de gelegenheid gesteld zijn hand- teekening te plaatsen en een gift te geven. Voor wat Soest-Zuid betreft is deze actie bijna gereed gekomen. In Soestdijk zal in de week van 10 tot 17 Juni nog gelegenheid zijn om te teekenen en een gift te schenken. Daarbij zal ook de oorkonde te be zichtigen zijn. Allen, die willen mee werken, kunnen dat doen aan de navolgende winkels Zaterdagmiddag bij J. Kronemeijer, Koninginnclaan hoek Hartweg; Dins dag bij H. v. d. Werken, Molenstraat 98; Dinsdag en Woensdag bij Albert Heijn.'Van Weedestiaat 22; Donder dag bij R J. Stempvoort, Birktstraat 24a; Maandag. Vrijdag en Zaterdag Da Costalaan 7 b. Na Zaterdag 16 funi wordt de oorkon de met handteekeningen opgezonden. DISTRIBUTIED1ENST SOEST. Uitsluitend voor aankoop op Zaterdag 9 Juni 1945 zijn geldig verklaard da navolgende bonnen van de Nood- kaart VI A en B en van de Noodkaart MG. Bon 17 400 gram Brood. Bon 18 300 gram Biscuits. Bon 07 112 gram Vleesch of 112 gram Vischof224gr Vleesch m groenten. Bon 19 224 gram Vleesch of 224 gram Visch of 448 gr Vleesch m. groenten. Bon 09 50 gram kaas. Bon 11 2 K G. Aardappelen. Bon B 488 100 gram Havermout. Bon 08 250 gram boter. Bon R 13 één pakje Sigaretten. Met ingang van volgende week zul len de levensmiddelen worden ver kocht op Maandag en Dinsdag, Woens dag en Donderdag, Vrijdag en Zater dag. Als gevolg hiervan zullen de hierboven genoemde levensmiddelen alleen worden verkocht op morgen (Za terdag 9Juni). Aardappelen mogen op a.s. Maandag nog worden verkocht. Het koopen van trilitaiie goederen is zooa's algemetn bekend, verboden. Vier peisonen. die ziih n:et aan dit verbod stoorden, werden in arrest gesteld. Mevr. De L. aan den Vinkenweg veitoonde dezer dagen plotseling ver schijnselen van verstandsverbijstering. Zij werd naar de W.A - Hoeve te Den Dolder overgebracht. De bekende Willem Wis maakte, gestoken in Engelsch uniform, dezer dagen de omgeving van de Wieksloot onveilig. Hij stal een motorrijwiel en nam daarmee de vlucht, toen hij zich door de B.S. ontdekt zag. De motor vloog echter in brand, waarom hij het voertuig in de sloot deponeerde. Hij belandde in de cel. J.l. Zaterdagavond werd door eeni ge bewonersvan Soest-Zuid aan de al daar gelegerde Car.adeesche officieren en minderen in Hotel,,De Boschvijvet" een bal aangeboden. Ook onze bur gemeester gaf door zijn aanwezigheid blijk van groote belangstelling. Nadat de heer Bickers de gasten har telijk welkom had geheeten. nam het geanimeerde bal een aanvang. Na afloop van den uitstekend ge slaagden avond dankte een der Ca- nadeesche gasten voor den buitenge woon gezelligen avond, waarna de muziek ten afscheid het Canadeesche en Hollandsche Volkslied liet hooren. Een met groote snelheid op de Steenhoffstraat rijdende Engelsche jeep, die moest uitwijken voor een tegenligger, stond voor de keus te bo'sen tegen dezen tegenligger of te gen een a'daar staanden boom. Hij koos het laatste en kwam, na eerst met den boom in aanraking te zijn geweest, terecht in de etalage van drogisterij Weijts. De spiegelruit en de winkelpui moesten het ontgelden. Dirk Duikelaar duikt in Soest. Het is de nieuwe revue van Benny Vreden, welke door hem en Jan On- stenk werd geschreven en vier maal in deze week werd opgevoerd voor eivolle temlandzalen. Niet minder dan 17 tafereelen, alles zeer origineel, vol afwisselingen schit terend weergegeven, gaven een uit beelding van de voornaamste oorlogs belevenissen en onder- en boven- grondsche gebeurtenissen. Met kennersblik waren de spelers gekozen, als gevolg waarvan de hoofd rollen in goede handen waren. Ook de andere meespclenden waren ten volle voor hun taak berekend. Het was het eerste tooneelwerk, dat in den nog pas zoo korten tijd der bevrijding werd gegeven en voor Soest geen alledaagsch werk. Het was af 1 De hulde, die door den heer Van Veeren, als voorzitter van de afd. Soest van Nederlandsch Volksherstel, op den eersten avond aan Benny Vreden en de medespelenden werd gebracht, was welverdiend. De dames moesten daarbij bloemen in ontvangst nemen. De heer H. Scholtmeijer, werk zaam bij de politie alhier, is met in gang van 15 Mei aangesteld tot inspecteur 2e klas.

Soester Courant | 1945 | | pagina 1