Fugers' Radio Aan allen, Fugers' Radio UW Ri Deze week in Soest. Hoe gevaarlijk het is te spelen met onbekende voorwerpen bleek de zer dagen weer. Twee knapen R. V. t. K. en C- S., wonende Ossendam- weg en Buntweg, vonden tusschen de spoeling, welke zij hadden ge haald bij een militaire keuken aan de Soesterbergschestraat een buisje, gevuld met roode en witte stof. Toen zij de inhoud van het buisje met vuur in aanraking brachten, volg de een ontploffing, waardoor beide knapen aan hef gelaat, handen en andere deelen van het lichaam wer den gewond. Ook de Soester Besturenbond, welke in deji bezettingstijd werd ver boden, is weer herrezen. Het se cretariaat berust bij den heer W. van Eek, Beetzlaan 96. De eerste openbare vergadering, welke door dezen bond in samen werking met N.V.V. wordt gehou den, zal plaats hebben op Dinsdag 24 Juli a.s. in hotel Eemland. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. Zondagavond te half acht speelt S.E.C. op het terrein aan de Schriks- laan een wedstrijd tegen hef Hilver- sumsche DONAR. Donar, een sterke 3e klasser, zal S.E.C. de handen vol geven om al thans een goed figuur te slaan. Een gedeelte van de opbrengst komt ten bate van de vereeniging Donar, die door het oorlogsgeweld al haar ei gendommen verloor. Het S.E.C.-terrein is met eenige honderden zitplaatsen uitgebreid, zoodat het voor het publiek veel aantrekkelijker zal zijn de wedstrij den te volgen. De wedstrijd van het eerste elftal wordt voorafgegaan door een ont moeting tusschen S.E.C. II en DO NAR II. Vrijdagavond 13 Juli werd voor een publiek van genoodigden, het ondergrondsche cabaret van Benny Vreden, op den Engh, geopend. In een zijner conference's vertelde Benny Vreden, dat het de bedoeling Is, m dit cabaret de gedachte aan het ondergrondsche werk levendig te houden. En inderdaad was dit het geval, want niet alleen, dat er een uitgebreid repertoire van „on dergrondsche liedjes" op het publiek losgelaten werd, maar op de muren vindt men allerlei oorlogs-wel en -wee uitgebeeld, geestig geschilderd door den Larenschen schilder Wim van Nieuwenhoven. Op dezen openingsavond waren ver der aanwezig de chansonnière Fran- coise Flore, die het publiek met haar Fransche chansons boeide, ter wijl een klein ensemble, bestaande uit piano, viool, guitaar en harmoni ca voor de noodige entre-acfe en dansmuziek zorgde. Benny Vreden kondigde aan, dat er regelmatig programma-wisselingen zullen plaats vinden. Zoo is per 1 Augustus het volledige ensemble van Wim lbo geëngageerd, dat op het oogenblik in de kleine zaal van het Concertgebouw speelt. Tot elf uur heerschte er een gezel lige cabaret-sfeer, waarbij opgewekt gezongen, gemusiceerd en gedanst werd. Soest heeft zijn eigen Cabaret en we twijfelen er niet aan, of het zal ook vele vreemdelingen uit omliggende plaatsen trekken. Tenslotte memoreeren wij nog, dat dit „ondergrondsche cabaret" iede- ren avond van acht tot elf uur ge opend is. Predikbeurten. Zondag 22 Juli 1945. Ned. Herv. Kerk. Oudekerk. 10 uur Ds. de Vries, Emer. pred. 5 uur Ds. de Looze, Hilversum. Emmakerk. 10 uur Cand. Van Drent, Utrecht. Hees. 10 uur Ds. E. Groeneveld- Zon negloren 10 uur Ds. Blok, Amers foort. Evangelisatiesamenkomsten. Woens dag 25 Juli n.m. 8 uur in zaal Nieuw- straat 57 en kerkgebouw Hees. Geref Kerk. Soesterbergschestr. 10 en 5 uur Ds. B. Rademaekr te Bilt- hoven. Julianalaan 9.30 en 4.30 uur Ds. Krijt te Baarn. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5 uur Ds. JL. de Bruijne. Ned. Prot. Bond. 10.30 uur de heer A. 't Hoen, Baarn. De Nederlandsche Spoorwegen deelen ons mede, dat er met ingang van Maandag 23 Juli a.s. bussen zullen gaan rijden van Amersfoort- Baam-Hüversum. Plaatsbewijzen al leen op machtiging van de Kamer van Koophandel. Hef ligt in de be doeling, zoodra mogelijk, in be perkte mate trajectkaarten af te geven. Dienstregelingen worden na der aan de stations bekend gemaakt. Voor de tweede maal binnen zeer korten tijd werd ingebroken in de werkplaats van den rijwielhandelaar Van Boeijen aan de Birktstraaf. Een drietal rijwielen werden door de on- genoode gasten tot buit verklaard. Dinsdag werd de eerste vergade ring der Eenheidsvakbeweging te Soest gehouden. De voorzitter van het voorloopig be stuur sprak een woord van welkom tot de aanwezigen en het verheug' de spreker, dat er vooral ook jonge re arbeiders aanwezig waren. Vervolgens was het woord aan den heer Ter Wolbeek, die herinnerde aan de toestanden in de arbeiders klasse voor 1940, toen er 7 verschil lende vakcentrales waren. Tijdens de bezetting kwam echter de eenheid, eenheid in de illegaliteit en het verzet. Nog leeft de eenheids gedachte sterk onder de arbeiders, maar er zijn invloeden aan het werk om wederom verdeeldheid te zaaien. Fel hekelde spr. hierbij de methode van bestrijding door hef N.V.V. en de perscampagnes, die het voert on der den titel Eenheidsgezanïk. Spre kende over de stakingen fe Rot terdam zei de heer Ter Wolbeek, dat ook hier het publiek door de pers misleid werd. Er is niet zon der overleg gestaakt. Aan hef einde van zijn rede spoorde spr. de werkers van hoofd en hand aan mede te strijden voor de eenheid in de vakbeweging. Gedurende de periode van 13 Juli tot en met 19 Juli werden de klein handelaren met de nummers 17 tot en met 25 (gedeeltelijk) bevoorraad met 250 gram roode bessen per consument, de nummers 7, 18 tof en met 21 met 500 gram spercieboo- nen per consument, de nummers 60 tot en met 69 en 1 tot en met 5 (ge deeltelijk) met 200 gram tomaten per consument, de nummers 11 tof en met 27 komkommers voor 1, 2 en 3 consumenten, nummer 44 (ge deeltelijk) met 1 perzik per consu ment, de nummers 62 tot en met 69 en 1 tot en met 4 met 1 K.G. tuinboonen of 1 bos peen per con sument, de nummers 69 (restant) en 1 tot en met 52 met 500 gram meloenen of appelen of peren of pruimen per ingeschreven consu ment 7e periode. Ingebroken werd in de garage van S. aan de Van Weedestraat. Iwee motoren werden ontvreemd. Ook de R.K. Kiesvereenigïng al hier is als deel der R.K. Staatspartij weer herrezen. Men deelt ons mede, dat zeer binnenkort een ledenver gadering zal worden gehouden waar op o.m. een geheel nieuw bestuur zal worden gekozen. Ten nadeele van B. aan den Lan ge Brinkweg werden en koe en drie kippen ontvreemd. Meer dan ons lief is hooren we in de laatste dagen weer de brand- sirene. Zaterdagavond werd dit apparaat in werking gesteld voor een brand in een der bosschen van den heer In- singer aan het einde der Bosstraat, waar meerdere omgezaagde boomen, takkenbósschen en een flinke op pervlakte heide verloren gingen. Door het niet vakkundig aanbrengen van een kachelpijp brak Zondagmid dag fe 1 uur brand uit in een schuur van perceel Eikenlaan 15. De schuur ging verloren, maar de brandweer wist te voorkomen, dat schade aan de woning ontstond. Alsof dit alles niet genoeg was, ont stond door vonken uit de bakkerij schoorsteen, Maandagmorgen een groote brand in het pand van den heer Van de Flier, waardoor een der oudste panden van Soest ver loren ging en hef mooie pittoreske hoekje achter de Herv. kerk geheel verloren dreigde te gaan. De hevige wind zorgde er voor, dat het geheele pand spoedig één vlam menzee werd en dat door opgejaag de vonken ook de schuur, gebouwd aan het door den dichter Ferdinand Huijck vermaard geworden pand „De Drie Ringen" in brand geraakte. De brandweer, die spoedig ter plaat se was, bestreed met meerdere stra len de vuurhaarden, terwijl het rie ten dak van het pand van den heer Van Brummelen, alsmede een in de nabijheid staande hooiberg moesten worden nat gehouden. Veel omwonenden deden veel en goed werk met het bergen der meubelen. De burgemeester, die mede aan wezig was, roemde dan ook het op treden van brandweer en burgers. Het eenige dat gespaard bleef is de bakkerij, zoodat het bedrijf geen stagnatie ondervindt. Verder brak Donderdagmiddag nog brand uit in een schuur van E. aan den Schoutenkampweg. Ook hier was het onoordeelkundig plaatsen van 'n kachelpijp de oorzaak. Schuur en in houd gingen verloren. Het Post- en Telegraafkantoor is vanaf heden alsvolgt geopend; Voor geldzaken van 9-12 en 14-15 uur; zegelverkoop, aangeteekende stukken en telegraafdienst van 9-12 en 14-16 uur. Des Zaterdags na 12 uur is hef kantoor voor den post dienst gesloten. Op 't baanvak Amersfoort-Utrecht loopen thans dagelijks 6 treinen. De vertrektijden uit Amersfoort zijn: 7.50, 9.50, 11-50. 14.20 16.20 en 18.50 uur. Uit Utrecht vertrekken de treinen te 6.30, 9.00, 11.00, 13.30 15.30 en 17.30 uur. De tijden van aankomst cn vertrek te Soestduinen zijn 10 minuten na vertrek te Amersfoort en 27 minu ten na vertrek te Utrecht. Belangstellenden wijzen wij er op, dat bij het verkeershuis van „Soest Vooruit" steeds alle inlich tingen kunnen worden verkregen om trent dienstregelingen van spoor- en tramwegen door het geheele land. Geldige bonnen. Voor de week van22 tot en met 28 Juli 1945 zijn geldig verklaard de navolgende bonnen: 141, 142, 157 Res. en 158 Res., 400 gram brood. 159 Res., 600 gram biscuits. R 29 250 gram rijst of kindermeel. 143, 200 gram bloem. 144, R 30, 125 gram suiker. 145, 1 tablet chocolade of 55 gram gebroken chocolade. 146, 2 liter melk. R 31, 4 liter melk. T47, 148, 160 Res., 1 K.g. aardapp- 149, 100 gram versch vleesch of 112 gram vleesch of visch of 224 gram vleesch met groente in bl. 150, 112 gram vleesch of visch of 224 gram vleesch met groente in blik. Voor het tijdvak van 22 Juli tot en met 4 Augustus 1945: 151, 125 gram boter. 152, 153, 154, 125 gram margarine. 155, 100 gram kaas. Nog geldige bonnen tot 4 Augustus: GB. 501, GC 501 (inlegv.), 4Y.> 1- melk 111 en R 24, Va liter petroleum. Op deze bonnen mag eerst met in gang van Maandag 23 Juli worden gekocht. De bonnen 147, 148 en 160 Res. moe ten voor de centrale keuken worden ingeleverd. Met ingang van 22 Juli geven de rantsoenbonnen voor vleesch, behal ve op 100 gram versch vleesch zon der been en op vleeschwaren, ook recht op 112 gram vleesch of visch of 224 gram vleesch met groente in blik. Zelfverzorgers moeten inleveren de bonnen 141, 142, 157 Res., 158 Res„ 159 Res., 149 150, 146, R 31. 147. 148 en 160 Res. Men zie verder de officieele bonnen- lijst No. 27. Woensdag j.1. hield de afdeeling Soest van 'de Ned. Ver. tot Bescher ming van Dieren een ledenvergade ring in hotel „De Gouden Ploeg". Na bestuursverkiezing is het bestuur als volgt samengesteldA. v. As- selt, voorzitter; A. Langkamp, pen ningmeester; Mevr. M. G. Gijzen- Geerling, secr.esse; Mej. M. Spoor, A. C. Westveer, leden. In zijn openingswoord zeide de heer Van Asselt, dat de afd. Soest goed door de slechte tijden is heen gekomen; het aantal leden is groei' ende. Hij sprak woorden van lof aan het adres van inspecteur Van Baak, die veel en goed werk heeft gedaan. Besloten werd het verzoek te rich ten aan het Hoofdbestuur om de propaganda-film „S.O.S. voor het dier" weder te Soest te doen draai en. In het afgeloopen jaar is door de z.g. Asylcommissie reeds voor bereidend werk gedaan en zijn reeds eenige gelden ingezameld tot het doen inrichten van een goed die- renasyl te Soest. De volgende voorstellen werden naar voren gebracht ter behandeling op de eventueel fe houden alge- meene vergadering en wel om in plaats van prikkeldraad, dat dik wijls verwondingen veroorzaakt aan het vee, ronddraad te gebruiken voor het afzetten van weilanden e» om groote platen met propagandis tische voorstellingen te doen ver vaardigen ter plaatsing in scholen, wachtkamers enz. Ten slotte werd de noodzaak be sproken, om de in deze gemeente aanwezige dierendrinkbakken weder in gebruik te stellen, resp. eenige nieuwe te doen plaatsen. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, na een kortstondig lijden, onze geliefde Zoon en Broeder, Zwager en Oom, Pieter Wilhelm Gerhard Christiaan Foeken, in den ouderdom van 48 jaren. Baarn, Wed. P. C. W. Foeken- van Raaij J. H. A. Foeken G. Foeken- van Otterloo H. K. C. Foeken H. Foeken-de Zoete Amsterdam. G. C. van Rijn-Foeken J. D. van Rijn Bilthoven, A. W. M. Veldhuijsen- Foeken J, Veldhuijsen Baarn, H. E. A. Foeken E. Foeken-van Reenen Soestdijk. P. C. W. Foeken J. A. Foekèn- Schoemaker Baarn, A, A. J. v. d. Horst- Foeken G. v. d. Horst Soestdijk, K, C. C. Foeken J. Foeken.de Vries Baarn. D, A. M. Foeken M. I. Foeken-de Vries M, C, van Asselt» Foeken J. van Asselt Baarn, 16 ]uli 1945 Tromplaan 25 De teraardebestelling heelt plaats gehad op Donderdag 19 Juli 1.1., op de begraafplaats der Ned. Herv, Gemeente te Soest Verloofd Liesbeth Havermans en Peter Smits, Soest, 21 Juli 1945 Kerkpad 76, Soest Ondertrouwd Henk Voskuilen, en Gijsbertha v. d. Broek. Huwelijksvoltrekking bij nadere aankondiging. Soest, 18 Juli 1945. Kerkstraat 21a. Inplaats van kaarten. Jan Dirk Rnyztndaal en Lucie Koster Net meisje Bij het C gevraagd, spoedig, voor dag geplaatst oi dag en nacht. Hoog loon, goede kost. C. van Woer- kom. Beckeripghstraat 13, Salarisgre Gouden dameshor- jaar, P^s loge verloren. werks'tellir ten, mijn eenigste tijdver- Terugbezorging gevraagd Vaste aai drijf. Door deze betuig ik horloge met ketting en bal, genoemde firma mijn op- dierbaar souvenir, Juliana- ^"an een laan 77, Soest. Hooge be- Directeur looning. tuigschrift* den niet t Dankbetuiging* leverde mij een nieuwe Philips type 758 U (1945) waardoor ik staat ben vol- Burg.Grothestr.62,Soestdijk op van de radio te genie- Geen ontvangdag rechten dank. J. C. van Leeuwen, Hattmanlaan 49. Dankbetuiging- Net meisje ofwerK- ster Hiermede Voor de vele beween van S=vtaagd. Meisje voor heek niet-cliëntf deelneming en belangstel- of halve 'agen. Werkster C - - ket voor een paar dagen per k —eek. Aanmelden Steen- weer geoj Wij hebbe ling, ondervonden bij weeK. rtanmeiaen overlijden van m.,n besten hof(sttaat 23 So„t Gevraagd voor direct een kunt U bi meisje ge en neti voor dag of dag en nacht. H, Jansen Schuiling- Mevrouw de Boer, Barto- Thien. lottilaan 45. Soest. Jan Jansen Schuiling, betuig ik mijn oprechten dank. geven kennis van hun voor' genomen huwelijk. De Kerkelijke bevestiging Soes[ 12 juh 1945 zal plaats hebben 2 Aug. a.s. Steenbotfstraat 76. te 15 uur, in het gebouw van de N.P.B., Rembrandtlaan Zij, wiens woning door de gevraagd voor het besehil- Qe, te Soest, door den Weleerw. Duitschers bezet is geweest deren van kleine sierkunst- Zeergel. Heer. Dr. R. Mie- cn na vertrek dezer troepen voorwerpen en schilderijtjes, dema. vreemde meubelen of ande- FreSco-Fabriek. Eigendom- voor winkel Enkele zeer bekwame Schilders Huisadres Hartmanlaan 42, Soest. re goederen in hun woning weg 102> goest hebben aangetroffen, wor- Op 28 Juli hopen onze ge- den verzocht zich met FlinKe Rijwielher- liefde Ouders, Behuwd- en mij in verbinding te stel- steller, len. Wij missen veel meu- haifwas ot leetling gevraagd. btlait. serviesgoed enz, RijwielhandelC. v. d. Broek, 2 kamer. J. B. Cramer Njeuwstraat 13, Soestdijk. v. d. Bogaart. Net meisje gevraagd v, d. e. n. Grootouders, W. Wolfsen J. H. Wolfsen-van Doorn, den dag te herdenken, dat Java-Hotel. zij voor 25 jaar in het hu- Burgem. Grothestraat. welijk traden. Dat zij nog Goed salaris, veld. Laanst Rv lief 2 kar slaapkamer, tuin, voor m Soest of Baa Goed der No- H loon, goede behandeling. In dit blad, lang gespaard mogen blij- Va"'"len- bu""5' Een in ven is de wensch van hun kooi f dankbare kinderen, behuwd- neP aan en kleinkinderen. Te huur aangeboden ge- meub. zit-slaapkamer met pension voor 1 of 2 heeren. huis. Mevr. de Groot, Alb. Perkstraat 11, Hilversum. Soest, Parklaan 31. meu°' ^schoentn"8 t j oa pension voor 1 of 2 heeren. scnoBiien Receptie op Zaterdag zo grjevcn No. 142 bur. dezes. te koop gevraagd, evetueel kinderfiets, S goe keerende Hinde en babykleer geboden voc Juli, des namiddags van 2—4 Flink dagmeisje gevraagd. te ruilen voor weckfles- 72, Soestdijk Met dankbaarheid en groote vreugde geven wij U kennis van de voorspoedige ge boorte van onzen Zoon en Broertje Aart. H. van Kooij W. J. van Kooij» van Leeuwen Jan, Alida en Hendrik Jan Soest. 18 Juli 1945 Birktstraat IA Met dank aan Hem, die leven gaf en leven spaarde, geven wij U kennis van de geboorte van onzen zoon en broertje Cornelis. Maastricht Ds. C. van Ommen Soestdijk A. van Ommen-de Zoete Elly en Astie Soestdijk, 15 Juli 1945 Tijdelijk Stadhoudersl. 106 VERLOOFD Elsje Zaalberg van Zeist en Lawrence M. Hill. Dorrestelnweg 12. Soest. Ist A/T Reg't. R.C.A. Juli 1945. die ons een gezellig en har telijk „welkom thuis" heb ben voorbereid, onzen op- rechten dank A. Pothoven, Sergt. Majoor A. Pothoven Jt. Kerkdwarsstraat 12. HH!:Mevr. de Boer. Bartolotti- schen. O. v. d. Bor, Juliana- Voor de zeer vele bewijzen ]aan 45, Soest-Zuid. laan 50, Soestdijk. FlinKe werKster wli van Burgemeester en ^3,. Y'peTsoneü; van daadwerkelijke hulp, Zelfstandige hulp in de liefde en medeleven, we e jjUjsboucijng gevraagd, in brandweer, zoowel als van Soest-Zuid, wegens zenuw- buurtgenooten, vrienden en ZWakte der huisvrouw. Ruim Gevraagd kennissen mochten onder. salarjs Br No H6 Bur ne( me, -e Maandaa'i 1 boT-eggenwij V' d' blad' voor heele of ha|ve dagen, onzen warmen dank. Het Aangeboden nieuwe Mevr. Lubber», Middelwijk- plus-tour, ruime maat, in straat 44. ruil voor een rijwiel. Heu- onzen warmen dank. heeft ons de kracht gegeven opnieuw te beginnen. Fam. VAN DE FLIER velweg Kerkstraat 12, Soest Nette werKster gevraagd. 1 dag per week. Dankbetuiging* Dien, Rietje en Beppie Beuken. Steenhofistraat 63. bedanken voor een fijne nieuwe Philips 1945, Langs dezen weg betui gen wij onzen hartelij ken dank voor de vele bewijzen van belangstel ling ondervonden bij ons 25-j*arig huwelijks feest. J. S. RASCH. M. A. RASCH- VAN ELST. Lange Bergstraat 19, Soestdijk. Voor de vele blijken van belangstelling, op onzen huwelijksdag on dervonden, betuigen wij U onzen hartel ijken dank. K. DE BRUIN. C. DE BRUIN- Mevt. Venema, Steenhoff- straat 79. MannelijKe hulp gevraagd in onze expeditie- afdeeling. Aanmelden Bosch Mevr. Raedt, Nassaulaan Keuning N.V., Bremstr. vraagt een 11, Baarn. Les in bo bouwkund voor begin vorderden, voegd leera huijse, Plas Bata Scl vraagt vooi ling Kousen net meisje ol tegen hoog Schoenmaga terbergsches meisje WelKe expediteur voor halve dagen of werkster Door Verze kan retour-vracht aannemen voor enkele dagen per week. w°rdt gevraa Brabant-Soest? Brieven met ^jj, die in het bezit zijn van vermelding van prijs No. ecn Mulo diploma, accuraat HoOtdmteg 143 bureau van dit blad. werken en een tegen vast sa sie. Brieven wensen, kunnen solliciteren Gevraagd een nette Dienstbode werken en een KantoorbetreKKing voor den dag. Drogisterij naar vacante plaats bij Bosch Bfinks( r\71:11 «1 A K oiininn N V Hrffmctr Keuning N.V., Bremstr. 11. Baarn. Kennis van typen geeft voorkeur. De Vijzel", Molenstraat 4 Naaister gevraagd voor nieuw- en ZT~ T. verstelwerk, 1 dag p. week. RuI'en. Ik heb blauwe Mevr. v. d. Donk, Molen straat 9. FLESSCHEr IJZER en M te k W' Meisje gevraagd voor halve dagen. Bos, Braamweg 68. Falcon Tweed Regenjas en wil deze ruilen voor Lange Brinkw Egyptisch linnen dito. Ge- wone maat. Middelveld, Laanstraat 12, Baarn. Mevr. Beuker. Hertog Hen- gjj Bosch Keuning N.V.. driklaan 7. Baarn. vraagt, Bremstraat 11, Baarn, is Kampweg 48B Soesterberg werkt c goed als aan alle eischen. Uw adres Radio SCHOI UCVlddUU VUUL 1 uoy week. Mevr. Cramer, Java- Kampioen", Van Weedestr. Prins Hendri Hotel. Burgem. Grothestraat 51-53, Telefoon 2678. wegens vacantie, een noodhulp van 1 8 Aug. ev. halve dagen. Huisnaaister plaats voor een jongste Kantoorbe diende. Rijwielhersteller (aankomend) en een leerling VAN ECK. gevraagd voor 1 dag per gevraagd Rijwielhandel „De )D M /-*I...» 1/ V/un Wfoorloctr

Soester Courant | 1945 | | pagina 2