Uw Massagraf te Soesterberg. Burgerlijke stand. S.E.C. I-DE VQLEWIJKERSII Plaatselijk nieuws. Geldige bonnen. ONS KONINGINNEFEEST. Predikbeurten. Firma Tjeert Lichthart „2 Smeden bankwerkers en lassshers I CITY-theater SOESTD1JK DU.SC^M GINGERS ROGERS TOM, DICK en HARRY Het groot* kest „D Mr. Henrj Mr. Motto Wim van Mevr.M.A zal in Sep AFWEZIG van 29 Aug. tot en met 15 Sept. Th. Veldhuijzen v. Zanten, Arts. J. HARDON Amersfoort, is tof 8 September AFWEZIG. W, v. Doorn INKOOP Leeriin Jan Klaa! sieri J. Sigaren Van Weed* eenige flinke jongens Flinke jongens en ander personeel Chem. fabriek „EEMLANDIA" Middelto avor Op het vliegterrein in onze gemeen te is na weken lang speuren en gra ven een groot massagrat bloot ge legd. Het ernstige vermoeden, dat in den bezettingstijd meerdere Nederlan ders op het vliegveld zouden zijn geiusileerd en begraven, was voor onze gemeentepolitie aanleiding, om reeds kort na de bevrijding een be langrijk onderzoek in te stellen. Langer dan een week werd door de politie gegraven op plaatsen waar men hoopte aanwijzingen te vinden, maar alle werk was zonder succes. Arbeiders, die in de oorlogsjaren op het vliegveld werkzaam waren ge weest, werden gehoord, maar ook dit leverde niets op. Hef graafwerk moest daarom op grooter schaal wor den voortgezet, waarvoor een 20-tal N.S.B.-ers uit het concentratiekamp te Amersfoort werden gebezigd en hoewel door deze lieden wekenlang onder deskundige leiding werd ge graven, bleef succes uit. Gelijktijdig werd echter langs ande re wegen gewerkt. De rijksrechercheur Kruithof te Zeist werd in de zaak betrokken, terwijl ook het Militair Gezag werd ingeschakeld, waarmede voor deze aangelegenheid een aparte dienst in het leven werd geroepen onder lei ding van Kapitein Sidenburg van het Militair Gezag. Naar meerdere kanten werd ge speurd, waardoor men een draad in handen kreeg, die van groot belang zou blijken te zijn. In het concentratiekamp te Cas- tricum werd n.I. een rijks-duitscher aangetroffen, die als tolk had dienst gedaan tusschen de gehate moffen en de getusileerde Nederlanders. In zijn bijzijn waren deze personen ge iusileerd en hoewel hij de plaats van hef graf niet juist kon aange ven, kwam vast te staan, dat fn de onmiddellijke nabijheid der nieuwe schietbanen hef graf was gelegen van niet minder dan 33 moedige Nederlanders, die op 19 November 942~op den rand van dit graf waren neergeveld en welke personen deel uitmaakten van een 90-tal voor namelijk jonge personen die, hoofd zakelijk in den Achterhoek en te Amsterdam waren gearresteerd we gens sabotagedaden. Na nog 14 dagen systematisch wer ken, n.I. op b Aug., werd de juis te plaats ontdekt, waarna, nadat al- le voorbereidingen waren getroffen, op 14 Augustus met de berging werd1 begonnen. Alle 33 personen konden worden geborgen en door onvermoeid wer ken ook worden geïdentificeerd. Volgens mededeelingen van boven- genoemden tolk zouden de 33 per sonen in groepjes van 3 tot 6 door een groep van 30 Üuïtschers zijn neergeschoten en hoewel bevel was gegeven voornamelijk op het hart van de personen te richten, blijken de meeste schoten fe zijn afgevuurd op hun hoofden. Meerderen waren dan ook aan het hootd nagenoeg onherkenbaar. Ook bleken de sche dels van meerdere personen met 'n hard voorwerp te zijn ingeslagen. Moedig zijn de jonge helden den dood ingegaan. Van de gunst om te worden geblin- doekt had slechts een 4-fal gebruik gemaakt en nagenoeg allen zijn met de kreet „Leve de Koningin' en „Leve het Vaderland'" den dood in« gegaan. Op beestachtige wijze zijn de slacht offers daarna in den kuil geworpen. Als een kleine illustratie kan in dit verband worden gewezen op het feit, dat het grat ontdekt werd door een voet van een der mannen, die met het hootd naar beneden in het graf sfond. Maar de Duitsche beulen zullen hun straf niet ontgaan. De daders zijn n.1. reeds bekend en de P.O.L). te Amersfoort speurt reeds met groo- ten ijver naar deze beestmenschen. Len woord van groote hulde bren gen wij aan ons politiecorps, dat dit GEBOREN. Hendrika Francisca, d. v. P. J. Poolen en A. P. v- d- Berg, Leiden. Wilhelmus, zoon van W. Pot en J. Bosman, Molenstraat 118. Jo- han Gerhard, zoon van P. Smits en C. M. Smits, Klein Engendaahveg 17. Maria Geertruida, dochter van H. J. Dolfin en M. Freriks, Soesterberg- schesfraat 22. Maria Catharina Griet je, dochter van G. v. d- Weerd en W- Worst, Soesterbergschestraat 83. Johanna, dochter van J. Spelt en A. Lammertse, Beetzlaan 10B. ONDERTROUWD. G. A. Eertman, 30 jr., landbouwer, Ootmarsum en J. M. Schimmel, 31 jr., Kerkpad Z.Z. 11. S. Fraai, 30 jr., metaalbe werker, en G. F. Muller, 39 jr., Ericaweg 4. G. Vervat, 32 jr., kleer maker, Heuvelweg 2 en R. Hars kamp, 32 jr., Baarn. C. v. Brumme- len, 38 jr., bakker, Kerkstraat 13 en M. W. Leertouwer, 29 jr., Molen straat 137. GEHUWD. A. Groenensteïjn, 23 jr., spoorbeambte en M. Muis, 22 jr., Nieuweweg 65. OVERLEDEN. Maria van Oostrum, 39 jr., ongeh., Soesterbergschestraat 125. Aart Harskamp, 83 jr., wednr- v. W. de Ruig, Beetzlaan 7. Zondag a.s., aanvang half drie, (Amsterdam). Muziek van The Royal Canadian Regement, onder leiding van den Drum Major Mason. Terrein Schrikslaan. Gewone prijzen. Van het Britsche Roode Kruis zijn, via het Nederlandsche Roode Kruis, een aantal voedselpakketten ontvangen, welke aan uit Nederland en Duitschland teruggekeerde poli- lïtieke en strafgevangenen kunnen worden uitgereikt. De pakketten dienen zoo vlug mo gelijk door of namens de betrokke nen te worden afgehaald bij het Nederlandsch Volksherstel, des mor gens tusschen 9 en 12 uur. In den nacht werd door de po litie een onderzoek ingesteld in 'n garage aan de Beukenlaan, alwaar door een bewoner uit Enschede een auto was gestald. Als verdacht van diefstal van deze auto werd aangehouden H. R. uit genoemde plaats en hoewel hij ont kende iets met den wagen uitstaan de te hebben, werd op hem een con tactsleuteltje gevonden, dat op be doelden wagen paste. Hij werd daarom ingesloten, waar na het onderzoek werd voortgezet. Hieruit bleek, dat man en auto wer den gezocht door de politie te Dui- vendrecht en dat R. deel uitmaakte van een groot complot, dat zich bij voorkeur onledig hield met het ste len van auto's. Vier van zijn collega's waren reeds gearresteerd. De Stichting 1940-1945 organiseert volgende week een weei< van her denking. In die week zal op de ingezetenen een beroep worden gedaan om door een gift te toonen, dat men degenen, die hun leven gaven in het onder- grondsch verzet tegen den bezetter, niet heeft vergeten. De Stichting stelt zich ten doel het lenigen der zedelijke, maatschappe lijke en stoffelijke nooden van per sonen of groepen van personen, die tijdens de Duitsche bezetting door daad of houding tof het binnen- landsch verzet hebben bijgedragen, alsmede van hunne gezinnen of na bestaanden, een en ander voor zoo ver zij den hierbedoelden bijstand zullen blijken te behoeven. Wij willen voor hen werken, daarbij acht slaande op de inmiddels alom bekende woorden van den gevallen geval met zoo grooten spoea heeft aangepakt en door taaie vasthou dendheid tot in de puntjes wist uit een te rafelen. dichter Jan Campert in zijn ge dicht „de achttien dooden": Gedenkt die deze woorden leest, mijn makkers in den nood en die hen nastaan 't allermeest in hunnen rampspoed groot De heer W Hoogenboom, een onzer beste Soester verzetsmenschen uit den bezettingstijd, opent a.s. Donderdag wederom zijn Sigarenma gazijn „Frisia" aan de Van Weede straat. Zooals bekend werd zijn zaak door de S.D. gesloten, zijn geheefe bezit weggevoerd, terwijl hij zelf voor langen tijd moest onderduiken. Wij begroeten hem bij zijn terug keer in den Soester middenstand en wenschen hem succes in zaken. Gaarne verwijzen wij naar de ad vertentie van de Handelsavondschool te Baarn, voorkomende in dit blad. Na een jaar van gedwongen rust kan ook dit onderwijs wederom be ginnen. Mocht de handelsavond school zich vóór en gedurende de oorlog zich verheugen in de belang stelling van ouders en leerlingen, dit zal zeker nog meer het geval zijn, nu de oorlog voorbij is. Im mers vooral nu zal 't van het groot ste belang zijn het handelsonderwijs te volgen. Op administratief gebied en wat de correspondentie betreft worden steeds hoogere eischen ge steld. Het bestuur verwacht dan ook: 1. Aanmelding van zeer veel nieu we leerlinen met medebrenging van rapporten. 2. Aanmelding van reeds ingeschre ven leerlingen. 3. Terugbezorging van alle boe ken, die nog in het bezit zijn van leerlingen of oud-leerlingen. 4. Dat ouders en leerlingen zich zullen houden aan de vastgestelde avonden. Belangstellenden wijzen wij nog even op den Nationalen kunstavond welke Woensdag 29 Augustus, te 7.30 uur, gehouden wordt in Religie en Kunst. Deze avond wordt gevuld met de clamatie door Mej. El. Perrin, o-m. verzen uit den bezettingstijd. Bo vendien zal Mevr. Later-Gouwe, be geleid door haar dochter Sonja, ver scheidene volksliederen ten gehoore brengen. Deze drie dames, die reeds in ver schillende plaatsen optraden, zullen U in Uw hoogste verwachtingen niet teleurstellen. Door Uw bezoek steunt U bovendien hef fonds 19401945, waarvoor de geheele opbrengst be stemd is. Dezer dagen \yas het 25 jaar geleden, dat de heer W. Groart zijn rijwielzaak aan de Van Weedestraat 36 opende. In verband met de tijdsomstandig heden en het nog ontbreken van rijwielen en onderdeelen, is dit feit slechts op zeer bescheiden wijze in besloten kring herdacht. De zangeressen en zangers, die medewerken aan den Volkszang, worden er aan herinnerd, dat de repetitie hiervoor plaats heett op Zaterdagavond van 8-9 uur in het gebouw FItheto. De repetitie's voor de gewijde zang worden Dinsdag 28 en Woensdag 29 Aug., 's avonds te 7 uur, gehouden in hetzelfde gebouw. Van 17 t.m. 23 Augustus werden de handelaren met de no's 18 rest t.m. 69 en 1 t.m. 18 bevoorraad met 500 gr. tomaten per consument, de no's 46 t.m. 55 met 1 komkommer voor 1 of 2 cons., de no's 1 t.m. 27 en 58 t.m. 69 4 maal en de no's 28 t.m. 57 5 maal met 500 gr. appe len of peren of meloenen of 250 gr. pruimen p. cons., de no's 1 t.m. 15 met 230 gr. druiven p. cons., de no's 45 rest t.m. 52 met 1 perzik p. cons. van de bonnen 70 en '71. Donderdag 23 Aug. was het 25 jaar geleden, dat de heer W. Bakker, wonende Parklaan 43, in dienst trad als ambtenaar bij de Ned- Spoor wegen, thans als adjunct-commies bij bij den commercieelen dienst, te Utrecht. Geldig zijn verklaard de navolgen de bonnen: Geldig tot en met 1 September 1945. 538, 539 100 gram versch vleesch of 112 gr. vleesch ot visch in blik. 540, B 573, B 574 2 L. melk. B. 18, C 18, inlegvel lJ/2 L- melk. 541, B 19 inlegvel, 1 K.g. aardapp. A 581. 2 K.g. aardappelen. Voor de centrale keuken moeten de bonnen A 581 en 538 ingeleverd worden. Zeltverzorgers moeten inleveren de bonnen voor vleesch, melk en aardap. 'lot 1 September zijn nog geldig: 528. 200 gram bloem. 529, 530. 125 gram gort. 531. 100 gram vermicelli. 532. 100 gram eipoeder. 533. 100 gram kaas. 536. 100 gram zout. 537. 225 gram huishoudzeep. A 561, A 562, A 563, A 564, A 565. 800 gram brood. A 566, A 567. 400 gram brood. A 568. 600 gram biscuits. A 570. 125 gram peulvruchten. A 571. 250 gram suiker. A 572. 125 gram boter. A 573, A 574, A 575. 125 gr.marg. B 561, B 562. 800 gram brood. B 563. 250 gram rijst of kindermeel. B 564, B 565. 250 gram suiker. B 566. 2 tabletten chocolade. B 567, B 568. 125 gram boter. B 570. 125 gram margarine. B 15 inlegvel. 800 gram brood. C 17 inlegvel. 2 tabletten chocolade. D 13 inlegvel. 800 gram brood. E 13 inlegvel. 250 gram rijst of kin dermeel. Slechts enkele keine wijzigingen zijn er gekomen in het in ons vorig num mer opgenomen programma der feestelijkheden in de a.s. week. Wel zijn er nog eenige belangrijke onderdeelen aan toegevoegd. 'Ier verkrijging van meer tijd voor de volks- en kinderfeesten zullen deze feestelijkheden niet op Vrij dagmorgen maar op den middag van dien dag worden gehouden, ter wijl des morgens de groote optocht zal plaats hebben. Groot en fraai zal deze optocht zeker zijn. Reeds nu werd een 40 tot 50-tal praalwagens, auto's enz. ingeschreven. Voor Zaterdagmiddag werd aan het programma nog toegevoegd de jaar- Iijksche „Loop door Soest", terwijl op den middag ook op het Be Quick-terrein aan de Ferd. Huyck-> laan een gecostumeerde voetbalwed strijd zal plaats hebben. Zondag 26 Augustus 1943. Ned. Herv. Kerk. Oudekerk. 10 uur Ds. Groeneveld. 5 uur Ds. Monster, Amersfoort. Fmmakerk. 10 uur Ds- Van Schaick. Hees. 10 uur Cand. Vonk Noordergraaf, Utrecht. Zon negloren 10 uur üs. Gerritsen, Amersfoort, in alle diensten weder- opbouwcollecte. Fvangeiisatïesamenkomst. Woensdag 29 Aug. n.m. 8 uur in zaal Nieuw- straat 57. Donderdag 30 Aug. a.s. Oudekerk. 7 uur Ds. van Schaick. Emmakerk. 7 uur Ds. Groeneveld. Geref. Kerk. Julianakerk 9.30 en 4.30. uur Ds. J. van Harmeien van Amstelveen. Wilhelminakerk. 10 en 5 uur nog onbekend. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5 uur Ds. L. de Bruijne. Ned. Rrot. Bond- 10.30 uur Ds. F* Kleijn, Den Haag. CORRESPONDENTIE. A. F. en A- D. te Soest - Uw in gezonden stukken bereikten ons, maar het is ons niet mogelijk daar voor plaats in te ruimen. Door papierschaarschte kan ons blad slechts éénmaal per week verschij nen, terwijl het formaat zoodanig is, dat meerdere berichten, verslagen, advertenties enz. geen plaats kunnen vinden. lot later dus. Heden ontvingen wij de treurige zekerheid, dat op 18 November 1944, in hef concen tratiekamp te Amers foort, gefusilleerd is, onze lieve zorgzame Man en Vader, Be huwdzoon, Broeder, Zwager en Oom, HENRICUS VAN KREUKELEN, in den leeftijd van 38 jaar. Gedurende de bezet tingsjaren had hij zijn leven feil voor het Vaderland- Hij stierf als een held met „Le ve Oranje" en „Leve het Vaderland" op de Kppen. Namens de diep bedroefde familie W. v. Breukelen- Verkerk. Cobus, Wies je en Ansje en familie. De begrafenis zal plaats hebben van uit Regentesselaan 4 te Soest, op Zaterdag 25 Augustus a.s., te 2 uur, op de begraaf plaats der Ned. Her vormde Gemeente te Soest. Vertrek van Regentesselaan 4, c.a. 1.15 uur. December 1941 sneu velde in de nabijheid van Koeching, op den leeftijd van 32 jaar, onze lieve Broeder, Zwager en Oom, GERARD GROENENDAAL, officier M.S.D. 2e kl. der Kon. Ned. Mar. a. b. van Hr. Ms. K 16. A. Koning- Groenendaal ir. C. Koning en kinderen. Soest, Augustus 1945. Vredehofstraat 25. CORNELIS VAN BRUMMELEN en MARIA WILHELMINA LEERTOUWER hebben de eer U ken nis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben D.V. Woensdag 29 Augustus a.s. Soest, 16 Augustus 1945. Kerkstraat 13. Molenstraat 137. Huwelijksinzegening in de Ned. Herv. Kerk (Oude Kerk) te Soest des nam. 1 uur, door den Welfcerw. Heer Dsr A. W. Ambrosius te Eemnes -Binnen. Thuis: Kerkstraat 13, Woensdag 22 Augustus a.s., na 4 uur. Toekomstig adres: Kerk straat 13, Soest. vraagt HCt BOI en krachten ter opleiding, leeftijd 15—30 jaar. Aanmel- in Hotel „Eemi den le Heeserlaantje 46. Vanaf Maadag 27 t. e. m. Donderdag 30 Aug. a.s. in de uiterst amusante film Toegang alle leeftijden. Vooraf uitgebreid WERELDNIEUWS o.a. Duitsche troepen verlaten Holland. Bemande vliegende bommen van Japan. Aanvangstijden: 1.30 en 3.30 uur. Plaatsbespreken dagelijks van 10—12 en 2—4 uur. j CITY Het familietheater van Soest fj Medewerkende! i Voorverkoop laan 10, Soest-7 Verder verkoo] Plaatsbespreken „Eemland". Leerare Ondergeteekende A. v. Nood, zaakgelastigde van den Heer E. Mon- toszinos, verklaart hier mede, dat het huis aan de Hildebrandlaan 15 en alle goederen, welke on der het goede beheer van den Heer H. Boelsma, Piasw. 31, staan, voorloopig nog zoo blijven. Buurtgenoofen en verde re lasteraars behoeven zich niet ongerust te ma ken; alles komt in orde. Inlichtingen te bekomen bij den Heer A. v. Nood en A. Montoszinos, 1ste Oosterparkstr. 228, Am sterdam. Voor de vele en tref fende bewijzen van deelneming, ondervon den bij het overlijden van onze lieve Zuster en Tante, MEVROUW A. VAN LIMBURG- DOUMA, betuigen wij onzen har- telijken dank. Familie Douma. Familie De Vries. Familie van Limburg. Soest, Augustus '45. Hartmanlaan 38. De plaatselijke doktoren nemen waar. Zanuwarts, ALLE SOORTEN ANTIQUITEITEN gezocht. Klaarwaterw. 8- Ammonia, waterverf, vtoeibaar behang. Weer voorradig bij Kerkstraat 24 Soest. tlesschen. lompen, ijzer en andere metalen, huiden en vellen. Afhalen van oud papier. D Huurdeman. Schoutenkampweg 2. Soest. NET MEISJE KRUIOENIERSBED. gevraagd om opgeleid te gevraagd, niet beneden worden voor den winkel. 17 jaar. A. v- Stemp- Banketbakkerij Schad- voort, Nieuweweg 72. delee, lorenstraat 6. EL. BAKKERSJONGEN en BROODBEZORGER PESION GEVR. per 1 Sept. door R.K. gevraagd. Adres J. Vonk, onderwijzer, liefst omge- B. Grothestraat 8. ving Mariaschool. Aanb. BELOONING G. L. A- Nljhuis, Konin- FiefStasch met bijl ver- ginnelaan 3>. WEGGELOOPEN. loren in de Beetzlaan. Terug bezorgen bij fam. wit doeshondje, manne- Vóórhaar, Beetzlaan 84 luisterend naar den tje, naam Mera. 1 egen be- loonïng terug bezorgen P. van Hof, Kerkstr. lüd GOEDE MELKWIJK te koop. Br. no. 236 bur. dezes. Ons V Neder Natuu Ook g CONSUL R.K. PERSOON 25 jaar, b.z.a- voor ex peditie- of sleepersbe- Braamweg 5, Soest-Zuid. DAME HUISH. (oud verpleegster) 52 j., b.z.a. bij heer, waar hulp v. ruw werk aanw. is- Br. no. 230 bur. dezes. FLINKE WERKSTER 's avonds Hall gevr. v. 1 of 2 dagen Zangspel p. w., volle kost en goed loon. Mevr. De Vries, drijf; kan goed omgaan Voor de maand Sept. met paarden en genegen auto te leeren rijden. Br. W. van Asch, Beuken laan 17, Tel. 2029. Programma's bandelaren en NET MEISJE OF JONGEN gevr. Stoom wasscherij Dubbel Blank", Gas- laan 3, Baarn. PENSION GEVR. voor dame m. een kind je. Br. no- 235 bur. dez. WONINGRUIL. Wie wil mijn woning m. gr. tuin te Gouda ruilen tegen woning in Soest of omgev.V Nette stand. Huurpr. f5.50 p. week. Mevr. v. Gent, Midde- TE KOOP theekast f20.-, witte lantstraat 12, Gouda, lak stoel f8.-, tuinslang met hulpstukken, aeer lang, f45.—, kleine ge Gevraagd, wegens huwe lijk der tegenwoordige, steènte verzameling f20, te£en Sept. VOOI Parklaan 1 muntenverzameling kastje f25.-, schilderij WERKSTER voor enkele dagen P- d. Ber- Mevr. Bloemink, Mid- Karl w. of meisje voor h. Na de gedwonge S.D. hopen wij c TE KOOP GEVR. Wij hopen door f2.-. Te ruilen divan te- j2 messenleggers, 8 tot voorheen, Uw vt gen fauteuil. Bartolotti- 12 bitterglazèn (geslepen laan 47.kristal) en afruïmmand- NAAR ROTTERDAM te of -emmertje. B. Gro- Heer zoekt personen-au- thestraat 16. achter glas f7.50, May boeken f2.-. litz methode Engelsch delwijkstraat 60. f 2.50, moderne roman Frescofabriek, Eigendomweg 102, Soest, vraagt unnr motoni. on hniithpwfirkinci. Goed to om een dezer dagen jongedame, in bez. tegen vergoeding, mee van schrijfmachine zoekt te rijden. Aanb. Beetho venlaan 2, lel. 2976. loon. gevraagd. Hoog loon. Schrikslaan 17 Soestdijk typewerk. Br. no. 232 b. v. d. bl. BIJVERDIENSTE Jongeman zoekt kost- Iemand gevr. voor het huis. Br. G. v. d. Broek, incasseeren v. kwitan ties en v. lichte kan- Schoolstraat 38. Gevraagd te Soest of toorwerkzaamheden. Br. omgcv. lief landhuisje, no. 245 bur. dezes. rug voor lief bene denhuis (huur f25.- p. maand) met grooten tuin in Utrecht. Br. no. 239 bur. dezes. Net dagmeisje gevr. v. 9 tot 4 u. m. mid- dagkost. Fugers, Korte Wie in de avonduren 118.— Brinkweg 36. Te koop gevraagd POSTZEGELS speciaal Ned. en Kol. en modern Europa. K. Filet, Bartolottilaan 49, Soest-Zuid. Giro 477676. tot 125.— wil verdienen met de bezorging van couranten Jongedame, in bez. van dïpl. steno en ty pen, Mulo en over kan toorroutine beschikkend, kan zich hiervoor melden zoekt passende betrek- bij Drukkerij Smit. Van king. Br. no. 231 bur. Weedestraat 35. dezes. Einddiplom exame Onderwijs handelsreke drijfsleer, b handelscorri neschrijven De school 1 mum schoo per schoolji Aanmelding tus, 's avon den Directe Dit jaar mo leerlingen 3 leerlingen s ploma med<

Soester Courant | 1945 | | pagina 2