GROOTE DINGEN. Burgerlijke stand. Plaatselijk nieuws. Geldige bonnen. ROB DE AVONTURIER HOE STAAT HET MET ONS VOEDSEL? Wild West in Soest D Er gebeuren soms in de wereld din gen, die alle andere in de schaduw stellen. Dan staan de bladen vol van alle mogelijke bijzonderheden, die op de ééne, in aller oogen hoogstbe- langrïjke slaan en al het andere, waf men voordien als van buitengewoon belang had beschouwd, schijnt er door aan beteekenis te verliezen. Dit geldt zeer zeker voor de groote al- gemeene vergadering van de Ver- eenigde Volken, welke thans te Lon den wordt gehouden en waar de af gevaardigden van 51 naties bespre kingen voeren, welke over de toe komst der wereld wellicht beslis send zullen zijn. De Belgische minister Spaak werd met eenige moeite tot voorzit ter gekozen. Voor ons land is het van groot belang, dat Nederland voor den tijd van een jaar in den Veiligheidsraad werd gekozen, een college» dat wel het belangrijkste or gaan van den nieuwen Volkenbond mag worden genoemd, ware het al leen maar, doordien deze Daad ook de bewapening der volken zal rege len. Ook het probleem der atoom energie zal misschien aan den Vei ligheidsraad ter oplossintf worden overgedragen. Ondanks de kleine strubbelingen, die zich ter vergadering reeds voor deden bij voorbeeld toen de voor zifter moest worden verkozen mo gen wij verwachten, dat er te Lon den goed en heilzaam werk zal wor den verricht. Vertrouwen in eikaars bedoelingen is daarbij een eerste vereischte- Een der dingen, die door de belang rijke tl.N-O.-vergadering min of meer naar den achtergrond werden ge schoven is wel het proces te Neu renberg, dat niettemin rustig voort gaat en eiken dag^. weer bewijzen aanvoert voor de groote misdaden, die de Nazi-leiders op hun geweten hebben. Zoo is gebleken, dat de heeren generaals van harte instem den met de wreede maatregelen, die de Nazi's namen en met het beken de praatje, dat de heeren van niets wisten behoeven zij in Neurenberg niet aan te komen. Met documenten wordt het tegendeel bewezen! Ook persoonlijk werden de heeren onder de loupe genomen en wat wij van een von Ribbentrop of van een Dö- nitz te hooren kregen, was niet veel fraais. Dönitz bijvoorbeeld had or der gegeven, geen vijandelijke schip breukelingen te redden. Heel veel leed, dat door toedoen van deze machthebbers over de we reld is gekomen, kan nimmer wor den vergoed, maar toch zij er met vreugde gewag van gemaakt dat te Parijs 't eindverdrag der Commis sie voor de herstelbetalingen werd geteekend en dat de definitieve re geling thans haar beslag krijgt. Een IntergealHeerd agentschap zal daartoe te Brussel worden geopend» Niet alleen in ons land, ook el ders heeft men te lijden van de ge volgen van den oorlog. In Frankrijk bereikten de economische moeilijk heden zulk een hoogte, dat de re geering zich genoopt zag, krachtige maatregelen te nemen. De Gaulle, die met vacantie was, keerde er voor terug en de Parijzenaars klaag den er zelfs over, dat ze minder te eten kregen dan tijdens de bezetting- Het brood dat „van den bon af" was, wordt nu weer gerantsoenneerd, doch 't regeeringsvoorstel, de dood straf te geven aan hen. die de voed selvoorziening sabotteeren, kon geen meerderheid vinden. De Fransche moeilijkheden werden gisteren bovendien niet weinig ver groot door 't plotseling aftreden van De Gaulle- Zoo heeft elk land zijn na-oorlogsche moeilijkheden. Ook Amerika, waar de stakingen niet van de lucht zijn- Mede door de gisteren ingetreden groote staking in de staalindustrie, waarbij het gaat om een loonsver hooging van 30 procent, staken in Amerika thans 1.500.000 man. GEVESTIGD; A. F. Hassing-v. d. Wijngaard, Oran jelaan 32. Wed- Th. C. Reinders- Jansen m. k., Oude Utrechtscheweg 48. P- T. v. d- End m- g-, Prins Bern- hardlaan 6. P. H. Smeets m. g., Lt- Koppenlaan 15. C. Bogerd m. vr., Amersfoortschestraat 124. D. Blom m. vr., Wijnand Toplaan 6. H. Beer m. vr., Zandgat 9c. J. Donkersteeg m. k., Amersfoortschestraat 95a. G. E. Mange-Commelin, Talmalaan 22. Mange m. k., Talmalaan 22. Wed. C. C. G. Heijer m. vr., Emmalaan 12* Wed. J. G. v. Maare-de Vries, Rem- brandtlaan 4. C. J. Jansen m g., Mo lenstraat 22. L- Ronken m. g., Re- gentesselaan 6. Wed. J. A. Schmein- Smulders m. k., Regentesselaan 6' E. H. v. Tuijl m. vr-, W Pyrmont- laan 56. A- Veenstra m. k., K. Kerk straat 7. H. D. v. Gel-Verhaaff, Klaarwaterweg 15. J. v. Heerde m. vr. Julianalaan 4. VERTROKKEN: C. P- Kesteloo m. g., van Dorrestein- weg 76 naar Amsterdam, Prinsengr. 220. W. J. Gijzelaar m. vr., van Nieuwstraat 4 naar Noordwijk, Bin nenweg 13. H. C. Planthof m. k., van Veldm. Montgomeryweg 94 naar ZuJen, Amsterdamschestraatweg. W. A. F. Caspersz m. vr., van Oranje laan 21 naar Den Haag, Fahrenheit- straat 640. Wed. M. H. Roelofs-Sae- sen. van Eigendomweg 76 naar Stou- tenburg, C 95. W. C. Bouwman m. g., van Soesterbergschestraat 120 naar Amerika. A. F. A. Regalado V 'Cas- tellanos van Oude Utrechtscheweg 48 naar Utrecht, Merelsfraat 14. A. F. Bogaard m. g., van Kampweg 52 naar Amsterdam, Fred. Hendrikstr- 27. I. G. A. Kal m. vr-, van Sophia- laan 1 naar Hilversum, Mauritslaan 25. J. J. Verjaal m. vr., van Ossen- damweg 41 naar Den Haag, Theij- lerstraat 128.Wed. D. J. v. Vuuren- Lensinck, van Burg. Grothestraat 48 naar Hotel Rijkelijkhuize. P. M. Goubitz-v. Os m. k., van Utrecht scheweg 125 naar Rotterdam, Zeeuw- schestraat 6. VERHUISD IN DE GEMEENTE: G. Laskaris m. vr., van Kerkpad Z.Z. 106 naar Lange Bergstraat 18. C. v* Brummelen m. vr., van Molenstraat 137 naar Kerkstraat 13. J. de Bruin m. vr., van Rembrandtlaan 13 naar Heideweg 52. H- C. Verton m. g., van Hïldebrandtlaan 15 naar Regentes selaan 14. J. J. J. v. d- Hoeven m- vr., van Soesterbergschestraat 133a naar Postweg 58. G. de Beer m. g., van Molenstraat 90 naar Molenstraat 88. G. Hospers m. g-, van Birktstraat 28a naar Sophialaan 15. F. R. E. Steïtner m. g., van Albert Hahnweg 1 naar Verl. Talmalaan 21. J. H- Isings m. g., van Waldeck Pyrmont- laan 18 naar Van Weedestraat 30- D. Ernsten m. vr., van Eikenlaan 35 naar Heideweg 52. G- Bijl m. k., van Heideweg 41a naar Heideweg 52. P. Jukken,ekke m. vr., van Vos- seveldlaan 17 naar Heideweg 37. R- van Kooten m. vr., van Soesterberg schestraat 93 naar Heideweg 5. A- L. de Beer, van Molenstraat 88 naar Molenstraat 90. J. P. Scheurwater m. vr., van Koninginnelaan 155 naar Molenstraat 65. Wed. W. F. G- L Pleijsier-Roëll, van Kolonieweg 12 naar Heideweg 5. W. P. Dijkman m. vr., van Nieuwstraat 35b naar Mo lenstraat 65. BUURTVEREENIGING „BEETZLAAN". Maandagavond gaf de Büurtvereeni- ging „Beetzlaan" een feestavond in „Eemland'', die tenvolle is geslaagd. Men heeft er gelachen en gezongen, uitbundig en spontaan, maar vooral gelachen. Gedurende ruim drie en een half uur voerde Kees Manders ons door het rijk van de vroolijkheid met ver schillende liedjes, conferences en schetsen. De eerepalm komt ongetwijfeld aan hem toe, maar ook de andere me dewerkenden, w.o. wij vooral opmer ken José Doom en „De twee Hol- landsche jongens" hebben recht op volle waardeering. Prachtig werd de „Parelvissers" gezongen en, niet te vergeten, het „Moederlied". Dit was nu kleinkunst in den waren zin van het woord. Dat er ook onder de Beetzlaners „artisten" van groot formaat schui len. bleek wel bij de opvoering van een schets, waarvoor zes personen uit de zaal verzocht werden hun medewerking te verleenen. Ook de goochelaar Antonini, oogstte veel succes met August, de spreken de pop- De „Beetzlaan" kan op een goeden avond terugzien. GOEDEREN UIT AUTO ONTVREEMD. De expeditie-onderneming v. Doorn te Amersfoort deed aangifte van ver missing van een pak tricotage en een doos inhoudende damesmantels. De goederen zouden uit den auto zijn ontvreemd in den tijd, dat de chauffeur zich ophield in een café aan de Birktstraat. INWONER AANGESCHOTEN. Naar wij vernemen werd de Soester inwoner, J. v. E., wonende aan den Wieksloterweg, de vorige week te Amersfoort door de politie aldaar, bij een poging tot ontvluchting na zijn arrestatie, aangeschoten, aan de gevolgen waarvan hij later is over leden. De meening, dat betrokkene door de Soester politie zou zijn aangescho ten, blijkt dus onjuist te zijn. SCHAPENWOL IN BESLAG GENOMEN. Het geval van de 23 schapen was oorzaak, dat een huiszoeking plaats had bij E. K. aan den Korte- weg, welke persoon zich onledig hield met het spinnen van wol, Drie zakken schapenwol werden in beslag genomen. Voor de periode van 20 Januari tot en met 2 Februari zijn de volgende bonnen officieel geldig verklaard: 700 t.m. 706. 800 gram brood. 707, 708. 200 gram bloem. 709- 400 gram suiker. 710. 1 tablet Engelsche chocolade- 711. 125 gram boter. 712. 250 gram margarine- 713. 125 gram margarine* 714- 100 gram kaas. B 61, B 62. 400 gram brood. B 63. 1 k.g. aardappelen. 005, 006, 007 vleesch. 100 gr. vleesch- 001 aardappelen. 2 k.g. aardapeplen. A 01 melk. P/s liter melk. B 01, C 01 melk. 3 liter melk. 800, 801. 800 gram brood. 802, 803. 200 gram bloem. 804. 250 gram rijst of kindermeel- 805- 500 gram suiker. 806. 1 tablet Engelsche chocolade- 807- 250 gram boter. 808. 125 gram margarine- 809, 100 gram kaas. D 61, D 62. 400 gram brood- E 61. 250 gram rijst of kindermeel- 505, 506, 507 vleesch. 100 gr. vleesch* 501 aardappelen. 1 k.g. aardappelen- D 01, E 01 melk. 5 litiejr melk. Tabakskaarten enz. T 09- 2 rants- tabaksartikelen. V 09- 100 gram versnaperingen. X 09. 2 rants. tabaksartikelen. 730 en 830. 3 L. petroleum. GEZELLIGE AVOND VAN SOEST-VOORUIT- De Vereeniging Voor Vreemdelin genverkeer „Soest-Vooruit" heeft er goed aan gedaan door Willy van Hemert, Tini Visser, Ko van de Bosch en anderen voor een van haar gezellige avonden te engageeren. Dit illustere gezelschap heeft Zaterdag avond werkelijk voor gezelligheid en vroolijkheid gezorgd. Zij hebben ons op een keur van lied jes, schetsen, parodiën en voor drachten vergast. Ofschoon het begin o.ï. waf* matig- was, wisten zij allengs bewondering af te dwingen voor hun gave kunst- Willy van Hemert ook bekend door de radio, was weer goed op dreef- Onverbeterlijk beeldde hij „de wa terleiding-leider" uit. „Dieuwertje Diekema", een parodie op een gedicht van Weremeus Bu- ning, werd op sublieme wijze voori gedragen door Ko van de Bosch- In „Laat ons bouwen" werden boer, intellectueel en arbeider gehekeld- Een der hoogtepunten vormde „Su- leika en haar 12 Bengaalsche Ko- ningstijders" door Tini Visser. Zij. wist de aanwezigheid van de roof dieren op het tooneel uitnemend te suggereeren. Peter Kellenbach zorg de voor passende muzikale begelei ding. Het was niet teveel gezegd, dat het een avond van goede kunst en vroo lijkheid zou worden. Met belangstel ling zien wij uit naar een volgende avond van „Soest-Vooruit". Het monster nam zijn kans waar- Onverwacht stoof het vooruit en verbrijzelde het bootje met een en kele beet van zijn sterke kaken. Het meisje viel in het water en Rob greep haar vast en trok haar op het droge* Het ondier kwam langzaam nader om korte metten met de vreemde indringers te maken. Een kogel stuit te af op zijn gepantserde kop. On- deriusschen verscheen een tweede exemplaar van deze ongure beesten aan de overzij. Ouwe Daan was er inmiddels in ge slaagd de vliegmachine terug te vinden en onmiddellijk was alles in den weer om de verloren geraakten terug te vinden. Eenige oogenblikken later kruiste het vliegtuig in de lucht* Heviger dan de regelrechte oorlogs schade heeft de uitputting van den bodem door onvoldoende bemesting onzen landbouw achterop geholpen. De cijfers die het Ministerie van Landbouw daarover heeft gepubli ceerd, zijn weinig minder dan ont stellend. Vooral 1945 blijkt een da ling in onze oogsten te vertoonen, die ons land op gelijken voet brengt met het buitenland. En dat terwijl wij juist zoet trotsch waren, dat on ze opbrengsten een heel eind uit staken boven die van Duitschland, België, Frankrijk, Engeland, enfin, noem de landen maar op, wij sloe gen ze allemaal met stukken! En nu? Wij zullen een paar cijfers noemen- Tusschen haakjes zetten wij er de cijfers van 1939 achter*. Daar gaan we: de wintertarwe bracht in 1945 gemiddeld p- h a. ep 2000 k.g. (3500) zomertarwe 1700 (3200), rogge 950 (2670), gerst 1900 (3500;, haver 1540 (2750), koolzaad 680 (2000), consu mentenaardappelen 13800 (23000), fa brieksaardappelen 13600 (28500) en suikerbieten 26700 (37500). Vooral het cijfer van de rogge laat zien, dat in het bijzonder de zand gronden aan het eind van hun krach ten zijn. De oorlog is werkelijk net op tijd afgeloopen, want verlenging van den strijd met nog een half jaar had ons geheel afhankelijk gemaakt van dezen volkomen ontoereikenden oogst, d.w.z. dat het geheele land zou zijn overgeleverd geweest aan een volstrekten hongersnood. Nu kunnen wij gelukkig onze behoef te aan broodgraan dekken uit in voer, terwijl de boeren hun graan naar behoefte mogen vervoeren aan het vee* Dat is van buitengewoon belang, nu de invoer van voedergranen tegen valt. In het vorige jaar is er maar 80.000 ton voedergraan binnengeko men (voor den oorlog gebruikten wij niet minder dan een millioen ton buitenlandsche granen voor ons vee*) Deze geringe invoer maakt het on mogelijk, de toegezegde 200 k.g. krachtvoer per dier te distribueeren. Dat zal nu niet meer worden dan ten hoogste 140 k.g. Dat is niet veel, maar gecombineerd met het zelfge- teelde graan is deze krachtvoeder- voorziening toch een weelde, zoo als we die de laatste jaren niet heb ben gekend en die haar uitwerking op de productie niet zal missen, zoodra de dieren hebben gekalfd en in de wei komen. Dit vrijgeven van het eigen graan voor veevoeder maakt het ook mo gelijk in den loop van dit jaar de kippenstapel belangrijk uit te brei den. In plaats van de armzalige tien die ren, die men in oorlogstijd op bedrij ven van tien en minder hectaren mocht houden, zal men zijn kip penstapel op deze bedrijven thans mogen uitbreiden tot 125 dieren- Voor de kleine bedrijven zullen de kippen daardoor weer een belang rijke post van inkomsten worden en dat hebben de kleine zandboeren hard noodig. Zoo groeit onze veestapel weer aan en verwacht mag worden, dat deze in 1947 den omvang van 1930 zal hebben bereikt. Maar het is niet zeker, dat men hem daarna nog zal laten toenemen, want de vooruit zichten voor den afzet onzer pro ducten zijn niet erg gunstig. Men moet dus eerst weten, hoeveel bo ter, kaas, condensmelk, bacon en eieren wij kunnen exporteeren, eer de overheid toestemming geeft om verder bij te fokken. De vooruit zichten voor de boter worden bij voorbeeld algemeen ongunstig be oordeeld; de kaas staat er iets be ter voor en de condensmelk hangt in sterke mate af van den loop der gebeurtenissen in Brïtsch- en Ne- derlandsch Indië. Voorzichtigheid is dus geboden, anders zitten wij in Het cadeautje, dat de Iersche re geering ons land in den vorm van een groote zending koebeesten deed toekomen, was een welkom geschenk en de gemeente Zeist was een der gelukkigen, die een pracht os voor de slacht kreeg toegewezen. Veel goede beesten zijn er ook in het Zeister slachthuis in de laat ste jaren niet geslacht en het is dan ook heel begrijpelijk, dat de belangstelling der Zeister slagers groot was, toen het dier ter slacht bank werd gevoerd. Blijkbaar hebben Iersche ossen ech ter meer verstand dan onze Hol- landsche rood- en zwartbonten en doorzag het dier de slechte bedoelin gen van de wreede Zeistenaren. Het beest nam daarom de „beenen". De heeren slagers moeten echter ge lijktijdig hebben begrepen, dat de Zeïster burgerij hen verantwoorde lijk zou stellen voor het gemis van hun toch al niet te groot wekelijksch stukje vleesch, waarom door vijf tien slagers in witte jassen en gewa pend met stokken en andere attribu ten een achtervolging werd ingezet- Ook de politie werd gealarmeerd, die per motor een dolle rit inzette- In zijn uitbundige vrijheidsvreugdq snelde de os steeds verder, motor en slagers vej: achter zich latend. Over boschpaden en door struik gewas ging het in de richting Soes- terberg, waar het dier zich ein delijk aan pl.m. 40 oogen wist te onttrekken. Boos gingen allen den weg naar Zeist terug. Sindsdien zijn ongeveer 14 dagen verloop en en genoot het dier .van zijn vrijheid totdat onze politie er de lucht van kreeg, dat zich op de heide achter de waterleiding en in de richting van de Stomperd, een voor deze omgeving vreemd dier op hield. Vijf politiemannen, gewapend met drie karabijnen en 2 revolvers gin gen op onderzoek uit en vonden na eenig zoeken 'n dier, dat het Ier sche benevens Zeister koebeest bleek te zijn. De vlug getroffen maatregelen wer den, ook nu weer te niet gedaan door een vlucht van den slïmmen os en een nieuwe jacht begon. Onze mannen hadden hierbij ech ter meer succes dan hun Zeister col lega's, maar zij pakten de zaak ook heel anders aan. Toen het beest even rust nam, na men de politiemannen het beest op den korrel 'en commandeerde inspec teur Voerman „vuur". De eerste klap was raak en in den tijd, die de os noodig had om te appellleeren, viel liet tweede schot en ook het derde- De Iersche os was niet meer. Wij weten niet wie eenige ruchtbaar heid heeft gegeven aan deze zich zoo CORRESPONDENTIE. Abonné te Soest. Wij ontvingen Uw ingezonden bijdrage, doch kunnen hiervoor geen plaats inruimen. Stuk ken. waarvan de afzenders ons niet bekend zijn, komen niet voor plaat sing in aanmerking. Wij hebben Uw schrijven doorgezon den aan den Raad van Oud-Illegale werkers. Redactie een minimum van tijd weer met een onverkoopbaar overschot. Om die re den heeft de actie tot opheffing van alle controle op de landbouwproduc tie weinig kans van slagen. De regeering kan moeilijk de ver plichting op zich nemen, alle land bouw-voortbrengselen tot onbeperkte hoeveelheden voor gegarandeerde, hooge prijzen te koopen. Onze bes te kansen liggen nog in een ver betering van de voeding van ons' eigen volk en in een algemeene ver hooging van den levensstandaard in West-Êuropa. De welvaart van boe ren en van burgers heeft dezelfde grondslagen. Als het de eene groep goed gaat en de andere niet, is er Iets mis. Dat moet men nooit uit het oog verliezen» ver op de Soester heide afspelende gebeurtenis, maar opvallend was 't wel, dat toen onze mannen, met van voldoening stralende gezichten,, overlegde op welke wijze de buit moest worden vervoerd, ongeveer gelijktijdig vrachtauto's arriveerden van de gemeentewerken te Spest en Zeist. Het was een Zeïster os, dus gingen de Soester auto's ledig naar huis. De Zeistenaren, die deze week smullen aan den Ierschen-Zeister- Soester os, overwegen thans aan de Soester politie een getuigschrift uit te reiken voor betoonde moed, be leid en. rechtvaardigheid. DE DRIE BETOOVERDE PRINSESJES. Aan de moeders en kinderen van Soest is hier een heel bijzondere me de deeling, n.1- De Sprookjesspe lers komen. Alom in den lande hebben ze veel succes en de kinderen zijn o zoo blij, om nu de zoo zeer bekende sprookjes van Grimm: Asschepoes- ter, Sneeuwitje, de Gelaarsde Kat, Repelsteeltje etc. te zien spelen. Die sprookjes, die de Juffrouw op school hun menig maal heeft verteld, of Moeder 's avonds voor 't naar bed gaan. De sprookiesspelers komen Woens dagmiddag 23 Januari, in Eemland en zullen dan het sprookje „De drie betooverde prinsesjes" voor U spe len. Komt allen en geniet naar har telust. Nadere bijzonderheden omtrent prij zen der plaatsen vindt U in eert advertentie in dit blad. Zooals de eerste lentenboden, de eerste sneeuwklokjes reeds hier en daar te voorschijn komen en nieu we krachten doet ontwaken, zoo roept het sprookje nieuwe krach ten op in de ziel van jong en oud- HAARKNIPPEN IN HET GEDRANG. De kanper O. aan de Steenhoff- straat heeft een aanklacht ingediend terzake vermoedelijke verduistering van twee eïecfriscne haarsnijmachi- nes, welke exemplaren door hem reeds lang geleden in reparatie wa ren gegeven. GOEDE VANGST. De politieke recherche deed dezer dagen een goede vangst. In de wo ning van K. aan den Pelikaanweg werd aangehouden Mej. H. M- Adema uit Leeuwarden. Bedoelde dame, die in genoemde plaats voor de S.D- werkte, was daar onder gedoken. ERNSTIGE AANRIJDING. Een ernstig ongeval heeft plaats ge had on de Kerkstraat, alwaar Mevr. v. d- Z., wonende aan het Kerkpad Z.Z-, werd aangereden door een motorrijder, komende uit de rich ting Amersfoort. De motorrijder bleek of niet erg menschlievend of bang voor de ge volgen te zijn. Hij liet het slachtof fer aan haar lot over en ging er met zijn motor vandoor. Hij kon echter worden ongespoord en bleek te zijn H.C.V. alhier. Een rijbewijs kon hij niet toonen. Zijn motor werd in be slag genomen. Het slachtoffer werd met een ge compliceerde beenbreuk naar het ziekenhuis te Amersfoort overge bracht. ONGEWONE RIJWIELDIEFSTAL. H. W- de B. alhier deed bij de poli tie aangifte van diefstal van zijn rij wiel, dat hij geplaatst had in de rijwielstalling naast café „De Gou den Ploeg"- Toen hij z'n rijwiel weer in ontvangst wilde nemen, was het verdwenen en bleek, dat het dochtertje van den houder der stalling het rijwiel had afgegeven aan een persoon, die voorgaf even zijn rijwiel te moe ten hebben voor een boodschap. Hij duwde het kind een gulden in de hand en zou het overtollige geld wel in ontvangst nemen, wanneer hij terugkwam. Man en rijwiel zijn nog niet weergekeerd. Er tre het lai den t; bonte Van z ken. J schien neer, of da den b die ir spoed film doemt om n bonte; Wat bijna bont? wat aan c Het r film die d duid je is, t.b.c. omda omge waar voor gen We v hoe c culoz om z De s thans word' Een drijf. van tuber renla rond< die i ware; en d< pen. einde tie c zoog* waar zijn bestr Fries eenig einde land was Het sum^ inste voor) uitst het het 1 dies en i opge volk bees vee er i; niet besn groo ondi twee ders 1-1 l jaar 0.9 nieu pro< ting ziek Maf le 1 wer nu de den vrij ver? heb er ver ied' wil' tb.'

Soester Courant | 1946 | | pagina 3