Het vraagstuk der politieke Delin Burgerligke stand. Voetbal. Plaatselijk nieuws. „Kasteel van Antwerpen" Groot Bal-Masqué Geldige bonnen. ROB DE AVONTURIER Hoe deze zaak tol een oplossing te brengen? GEVESTIGD: E. E. M. Jade, Bosstraat 19- W. C. Jesse, Bartolottilaan 10. W. v. Eijk; Van Lenneplaan 48- A. G. Helle doorn, Sparrenlaan 8. S. Jagtman- Clarke, Bosstraat 55. M. v. Middel koop, KI. Engendaalweg 24 L. J- Körndörffer, Eigendomweg 87. G. A- Leijen, Nieuwerhoekplein 10. C. L« Boots, Nieuwerhoekplein 10. I. J- de Bree, Hellingweg 4. W. Teunissen, Rembrandtlaan 14. Wed. M* H- v. Lier-Tibout Soesterb.straat 101. G. M. Krohorn, van Lijndenlaan 8. G> Donker, Middelwïjkstraat 34. A. Dirksen, H. Blaeckweg 2. B. Daube, Kerkpad Z.Z« 98. A- J. v. Gouw- Appel, Kampweg 48d. R. Lentz, Braamweg 84. G. E. L- Schweïtzer, Braamweg 84. H. Ramselaar, P- v- d- Breemerweg 4. J. Loos, Soesterberg- schestraat 125. A. Lorijn, Hartweg 2a. R. A. Riess, Plasweg 21- E. Racz- kowska, Ossendamweg 59. C. v. Don selaar, Bosstraat 59. M. C. Goldstein, Nieuwerhoekplein 10. M. Huiberts, Nieuwerhoekplein 10. A. v. Breen, Noorderweg 17. G. Reijo, Verl- Schoolweg 59. Wed. W. A- v. Appel- Truschel, Kampweg 48d. J. v. d- Rijd, Kerkstraat 10b. M. C. Ruijer, Molenstraat 82. E. v. d- Brink, 2e Heeserlaantje 10. M. L. van Bom mel, M. P. v. Bommel en P- R. van Bommel, Heideweg 22. Th. G. Hoogeboom, Korenweg 4. J- M. Groenstein, Korenweg 4. Ch« Somers, Vredehofstraat 4. G. Kar dol, Nieuweweg 46. O. v. d- Oos terkamp, Soesterbergschesfraat 111. E. F. L- Verspoor, K1- Engendaalweg 52. H. A. Temminck, Plasweg 55- H. G. Winkelman, Amersfoortsche- straat 71b. W. v. d- Broek, Hilde- brandlaan 10. H. v. Leuvefen, Molen straat 123. I. W. J* Gerards, Oude Utrechtscheweg 48. J. G. v- Roo- men, Groote Melmweg 2. R. F. v- d. Broek, Kerkstraat 28. J. Lager- weij, v. Weedestraat 15, H. Gorter, Kerstraat? 28. C. Tammer, Steenhoff- straat 46. VERTROKKEN: J. S. Reedijk, van Stadhouderslaan 39 naar Baarn. Emmalaan 6b. B- Seitz, van Amersfoortschestraat 18 naar Tegelen, Klooster _der Slotzus ters. I. van Hees, van O. Utrecht scheweg 48 naar Utrecht, Merel straat 14. T. Meijn, Amersfoortsche- schestraat 95 naar Indië. L. Lyprian, van Amersfoortschestraat 18 naar Tegelen, Klooster der Slotzusters. C. E. dé Leau, van Emmalaan 9 naar Hilversum, O. Engweg 3. N. de Rid der, van Soesterbergschesfraat 125 naar Asperen, Molenwal B 215. B. Slotegraaf, van Kampweg 32 naar Zeist, Paduaweg 6. Th. Lichthart, van Schoolstraat 29 naar Amster dam, Egelantiersgracht 35 hs. H, Buijs, van Buntweg 22 naar De Bilt, Hooidijk 137. H. A. F- SchÖlvinck- Berger, van Den Blieklaan 77 naar Nootdorp, Kerkweg 15. W. Coenraadts, van Van Weede straat 49 naar Barneveld, Vlugree 20. A. Vogelesang, van Soesterberg schesfraat 125 naar Delft, Koren markt 10. C. Vis, van Eigen domweg 87 naar Barneveld, Schoonderbeek- weg 10. C. A. Renser-de Visser, van Bartolottilaan 19 naar Amsterdam, Hagedoornweg 74 hs. J. C. Hodde, van Schoolstraat 21 naar Arnhem, W. v. Noortstraat 27. L- C. E. Zim- merman, van Vredehof straat 25 n. Den Haag, 2e v. Blankenburgstraat 15. C. H. J. Straver, van Kerkpad Z.Z. 80 naar Nootdorp, Kerkweg 15. H. P. Appelhof, van Eigendom weg 117 naar Nootdorp, Kerkweg 15. T. Verhoef, van Soesterbergsche sfraat 125 naar Driebeergen, Joh. v- Limbeecklaan 2. A. C. Bos, van Nieu weweg 5 naar Rotterdam, Wesfdu- elstraat 35b. M. v. Raay, van Soes terbergschesfraat 188 naar Utrecht, Annastraat llbis. N. H. Lodder, van Veldm. Montgomervweg 104 naar Kockengen, Langedijk 21a. L. Vis, van Vredehof straat 25 naar Den Haag, 2e Blankenburglaan 159. VERHUISD IN DE GEMEENTE: T. Renes, van Van Weedestraat 5 naar Prins Bernhardlaan 28. J. C- Meulink, van Prins Bernhardlaan 6 naar Vredehofstraat 4. M. P. Sille- vis,. van V osseveldlaan 33 naar Mid denlaan 1. H. G. W. Frijling, van Amersfoort schestraat 17 naar Amersfoortsche straat 19. M. M. de Vries, van Bos straat 179 naar Bosstraat 63. S. v- de Kuilen, van Bosstraat 80 naar Plasweg 52. H. A. Hulscher, van Krommew. 10 naar Dorresteinw. 40- De wedstrijd S.E.C.'s Graveland is door de bijzonder slechte weers omstandigheden niet doorgegaan. De drie andere voor S.E.C. vastge stelde wedstrijden gingen wel dooi en hadden het volgende resultaat. Laren 2—S.E.C. 2 0—4. S.E.C. 4—A..PWC- 4 8-4 Baarn 4—S.E.C. 5 2—1 FEESTAVOND S.E.C. Naar wij vernemen biedt het be stuur van S.E.C. haar leden, dona teurs en begunstigers een feestavond aan. Voor de leden vindt deze feest avond plaats op Maandag 18 Fehr. a.s. en voor de donateurs en be gunstigers op Dinsdag 19 Februari a.s., en wel in de groote zaal van hotel „Eemland". Tooneel en muziek vormen de hoofdschotel van het programma, met tot besluit een bal. KERKDIENST. Donderdagavond zal in de Ned* Herv. Kerk te Lage Vuursche een kerkdienst worden gehouden, waar in Ds. Van Hensbergen uit Loenen zal voorgaan. Onderwerp: „Kerk en Gezin". BAARN op Vrijdag 8 Febr. - Aanvang 9 u. Muziek Eddy Wils' dansorkest. Optreden van Jeanne Wils, tapdanseres- DEMASQUÉ 12 UUR. Costuum niet verplicht. Kaarten aan de zaal verkrijgbaar» Sluiting 5 uur. Directie R. SCHEPPERS. VOLKSDANSEN. Op initiatief van de Kath. Jonge ren-Gemeenschap alhier werd Zon dagmiddag in het parochiehuis aan de Vredehof straat een demonstratie van volksdansen gegeven door een volksdansclub te Utrecht. Na een inleidend woord door den aalmoezenier C. Reijers, werden velschillende dansen op uitnemende wijze gedemonstreerd, waarna volks zang ten gehoore werd gebracht. Tot slot werden zwaard- en pijp-1 dansen getoond. s Ook het publiek kreeg gelegenheid aan de dansen deel te nemen, waar van een druk gebruik werd gemaakt- Pastoor Smit dankte de Utrechte naren voor hun komst en hoopte, dat ook in Soestdijk spoedig een zelfde club het licht zou zien. Velen gaven zich als lid op. Zij, die lid van deze vereeniging wenschen te worden, kunnen zich melden bij den heer H. Lustenhou- wer, Heuvelweg 29 of aan het se cretariaat der K.J.G-, Wilhelmina- laan 17. PRINSES BEATRIX VERJAART. Ter gelegenheid van den verjaar dag van H. K. H. Prinses Beatrix werd Donderdagavond in de Oude Kerk aan de Torenstraat een feest avond gehouden, uitgaande van de Chr. Nat. Oranje-vereen. „Beatri^"- Na het gezamelijk zingen van het Wilhelmus opende de voorzitter met voorlezing van Psalm 72 en gebed. Hij heette vervolgens allen van har te welkom en sprak de hartgrondige wensch uit, dat onze Prinses voor spoedig moge opgroeien tot heil van het 'Nederlandsche volk en tot vreugde van de ouders. Na een marsch en een ouverture, uitgevoerd door het muziekcorps „Excelsior'' uit Spakenburg, was het woord aan Ds. A. C. C. den Hertog uit Rotterdam voor het uitspreken van zijn feestrede. Spr. memoreerde allereerst het heu gelijk gebeuren, nu juist acht jaar geleden, toen onze kroonprinses werd geboren. Als wij om Beatrix blij zijn, dan is dat omdat zij. de draad vormt tusschen Oranje en Nederland, een draad, die nimmer zal verbroken worden. De toekomst is in nevelen gehuld, maar onze blikken blijven gericht op Beatrix, de gelukkigmakende. Spr. dankte God, dat Hij de Ko ninklijke familie gedurende haar ballingschap had gespaard en ge zegend. Ook wees hij op eenige zeer duis tere perioden in onze geschiedenis: n.1. de Fransche overheersching, 't jaar 1918 toen er een revolutie dreig de en de troon in gevaar was en de bezetting door de Duifschers van ons land. Juist in dezen tijd voelden wij hoe verknocht wij waren aan het Oran jehuis. Ons nationaal bestaan is met Oranje groot geworden. Als de eerste Oran je een blik kon werpen op ons huidige Nederland, dan zou hij ze ker zeggen: „wat 'n gezegend land!" Nadat „Excelsior" nog eenige nunv mers had uitgevoerd, sloot de voor zitter met een dankwoord en gebed. Er was een goede opkomst. Voor de periode van 1 tot en met 8 Februari 1946 zijn geldig: Bonkaarten KA, KB, KC 602: 763 t-m. 769. 800 gram brood- 761, 762- 200 gram bloem. 760. 400 gram suiker. 759. 250 gram margarine. 758. 125 gram margarine. 757. 100 gram vet. 756. 100 gram kaas. 755. 2 doosjes lucifers. B 79, B 80. 400 gram brood. B 78. 1 k.g. aardappelen- B 77, C 77. 1 ei. Bonkaarten LA, LB, LC 602: 013, 014, 015 vleesch. 100 gr. vleesch. 016 vleesch. 8 oz. meat and veget. 009 aardappelen. 1 k.g. aardappelen- A 03 melk. iVa liter melk. B 03, C 03 melk. 3 liter melk. Bonkaarten KD, KE 602: 868, 869. 800 gram brood. 866, 867. 200 gram bloem. 865- 500 gram suiker. 864. 250 gram boter. 863. 125 gram margarine. 862. 100 gram kaas. 861. 1 ei. 860- 2 doosjes lucifers. C 71, D 72. 400 gram brood. E 71. 500 gr. rijst of kindermeel. Bonkaarten LD, *LE 602: 513, 514. 515 vleesch. 100 gr. vleesch- 509 aardappelen. 1 'k.g. aardappelen- D 03, E 03 melk. 5 liter melk. Tabakskaarten enz. T 11. 2 rants. fabaksartikelen. V 11 100 gram suikerwerken. X 11. 2 rants. tabaksartikelen. Voor de week van 10 t.m. 16 Fe bruari zullen nog bonnen worden aangewezen voor melk, aardappelen, jam, thee, tabak, versnaperingen en zuidvruchten. SOESTERBERG. NEDERLAND HELPT INDIë De opbrengst van de gehouden in zamelingen ten behoeve van het Co mité „Nederland helpt Indië" -fee- draagt f2.693.98, terwijl door giree- geeringen aan het Comité te Den Haag direct werd overgemaakt f 385-- zoodat dus in totaal werd ingeza meld f3.078.98. Voor „Nederlandsch Volksherstel" werd f6300.en voor de Stichting 19401945 f 5000.ingezameld. Door de bewoners van Soester- berg fc.a. 2000) werd dus in totaal f 14.378,98 geofferd. Hierbij komt nog, dat een twintigtal uit Arnhem en omgeving afkomstige geëvacueerde gezinnen, die vrij wel alles kwijt waren van een com plete inboedel werden voorzien, terwijl nog een vijftal vrachten meu bilair naar Tiel en Ubbergen werden verzonden. De Soesterbergers verdienen hef compliment, dat zij het hunne heb ben bijgedragen tot delging van de gemeenschappelijke nood. Maanden had de tocht door het oerwoud geduurd. De onherberg zaamste oorden waren ze door ge trokken en eindelijk waren ze met hun stalen woonwagen weer aange komen in het gebied nabij de berg- gordel. waarachter zich het geheim zinnige land moest bevinden. Teen was de benzinetank lek ge worden en zonder dat de reizigers er op verdacht waren, zaten ze zon der brandstof, eenzaam, in de uitge strekte wildernis. Lang bleven ze niet eenzaam. Want de bewoners uit deze streek wenden aan het mon ster, dat maar dagen lang onbe weeglijk bleef staan, en kwamen een kijkje nemen. Er waren vreemde wezens onder die bezoekers, die soms een onver wachte aanval deden op hun schuil plaats en met geweervuur op een afstand moesten worden gehouden. Wild was er in overvloed, maar hef was levensgevaarlijk zich ver van de tank te verwijderen. Zoo had den de drie reizigers weken door gebracht, steeds maar weer hopend, dat hun seinen zouden worden op gevangen. f Nimmer tevoren heeft de Neder- ïs en dus reeds drie jaar straf in den Aan den langen duur der berechting De landsche regeering voor een zoo vorm van interneering te pakken zit nog, behalve het bezwaar voor zijn t moeilijk iustitieel probleem gestaan! heeft en het Tribunaal beslist, dat de delinquenten zelve, een hoogst ganis; als dat, wat zich na den oorlog zijn delict zoo gering is, dat het bedenkelijke kant voor de maat- nimm heeft voorgedaan met berechting niet zwaarder mag gestraft worden schappij, den Staat. tend van de „politieke delinquenten" d.z- dan met acht maanden of een jaar Niet alleen zijn de delinquenten, den k allen, die zich tijdens de bezetting detentie, dan heeft hij dus een die tot de „lichte gevallen" gere- den op een strafwaardige wijze met den paar jaar „voor niets" gezeten! Wij kend moeten worden en zij, die deze vijand hebben ingelaten. Ik zeg: de meenen dan ook, dat voor de z.g.n- onschuldig gedetineerd zijn geweest, straft Nederlandsche, want de Fransche en „lichte gevallen" een andere weg hoogt verbolgen over de wijze waar- de st Belgische hebben na den vorigen we- zal moeten worden gevolgd, dien op met hun bezittingen is omge- terne' reldoorlog voor precies hetzelfde wij hierna zullen bespreken. sprongen, doch ook de behandeling in sp probleem gestaan. Het groote bezwaar van den langen in de kampen zelf heeft in veel cureu Ook daar begon men na den oor- duur weegt natuurlijk het zwaarst, gevallen den toets van behoorlijk- bijkor log vol ijver met de berechting waar het ten onrechte gedetineer- heid niet kunnen doorstaan. nen 1 van landverraders en collaborateurs, den betreft. Wij behoeven na de publicatie's, te, u: maar die ijver slonk met de maand Ieder weet wel, en de bevoeg- die hieromtrent reeds hebben plaats uitslu en het eind van het liedje was, de autoriteiten ontkennen dit heusch gevonden en na de ontstellende zooak dat geen der terdoodveroordeelden niet, dat veel B.S.-ers aan wie de openbaringen die Pater de Greeve sluit ook werkelijk den kogel of de strop arrestatie bij gebrek aan politie- voor de microfoon heeft gedaan, voor kreeg. ambtenaren was opgedragen, maar daar verder niets over te zeggen, nen 1 Zelfs Borms, „activist" en collabo- „raak gearresteerd" hebben. Ieder In veel plaatsen hebben de B.S.-ers, zich rateur bij uitnemendheid, werd na die „verdacht" was, werd ingepikt die met de arrestatie belast waren, woonj 10 jaar door de Vlamingen uit z'n en achter het prikkeldraad gezet.' getoond hun functie niet waard dit z« gevangenis gestemd! Zeer velen zijn reeds na korteren of te zijn; door hun plundering van die s Maar in al dien tijd was het land langeren tijd weer in vrijheid ge- de inboedels hebben zij den naam vensli ten prooi aan verdeeldheid en twist, steld, omdat bleek, dat hun arres- van het M.G. ten zeerste geschaad- 15 ja; aan politiek geharrewar en onder- tatie ten onrechte had plaats ge- Onschuldig gedetineerden, of zij, opgeh linge scherpslijperij, -die noodlottig vonden. Maar dat er momenteel, 9 wier misdraging van geringen aard dien was voor herstel van eenheid, vrede maanden na de algeheele bevrijding, werd geacht, komen „thuis"; dit op et en opbouw. nog tal van personen gedetineerd wil zeggen, zij vinden hun huis door blijk Het is de vraag of dit vraagstuk in zijn, die volkomen ten onrechte ge- anderen in beslag genomen en een voor België en Frankrijk gezamelijk wel arresteerd zijn, blijkt nog dagelijks- groot deel van hun inboedel „ver- tegen dien omvang had, die het thans ten Men vergete niet, dat alleen de dwenen". Het plaatselijk Beheersin- Buren onzent heeft. Het gaat bij ons „verdenking" van lidmaatschap van stituut wascht zijn handen in on- stads* om een slordige honderdduizend ge- een nat- soc. organisatie, naar de schuld; dit heeft pas geïnvenfari- leving vallen van gedetineerden, terwijl, als voorschriften van de „Algemeene seerd NA de plundering! Slechts dat a men de stemmen uit kringen, waar Lastgeving" voldoende grond voor in weinig plaatsen in ons land werd men geacht kan worden er wel arrestatie opleverde; bepaalde uitin- heeft de arrestatie een behoorlijk' benlf iets van te weten, mag gelooven, gen, bepaalde houdingen of gedra- verloop gehad, doordat de comman- pathic er nog minstens een 25.000 „op het gingen kunnen de meening hebben dant van de B.S. den commandant teïten lijstje staan". doen postvatten, dat iemand „niet van een arrestatieploeg persoonlijk Het t Dat onze regeering in Londen het heelemaal zuiver" was, wat voldoen- aansprakelijk stelde voor eventueel, vrijhe Nederlandsche volk bij voorbaat de was „verdenking" te koesteren nadrukkelijk verboden, plundering, zou verzekerde, dat iedere „collabora- met als gevolg: arrestatie. (Dit is Zoo had het overal behooren te laten teur", in welken vorm hij ook op thans gelukkig niet meer zoo.) De zijn! gevaaj strafwaardige wijze den vijand had gearresteerde moet dan maar of Dit zijn dus al twee categorïën van zou 1 gesteund, zijn straf niet zou ont- zelf of door middel van zjjn ad- persoren, die (met hun huisgenoo- lang 1 ïoöpën', lag in de rede. Niet alleen vocaat de autoriteiten tot de over- ten, familie en aanhang) tof geslagen mocle omdat daardoor voorkomen werd, tuiging brengen, dat of de schijn vijanden zijn gemaakt van de demo- boven dat het Nederlandsche volk eigen- heeft bedrogen, of er ten onrechte cratische orde, die na de bevrijding Het r richting zou gaan toepassen, wat zelfs schijn aanwezig is geacht. de „nieuwe orde" is komen vervan- metee den dood van duizenden schuldi- De dagbladen hebben de eerste gen. Naast deze tellen de infernee- over j gen, maar onvermijdelijk ook maanden na de bevrijding herhaal- rïngskampen tienduizenden, die te- ken, onschuldigen, zou hebben ten gege- delijk ervoor gewaarschuwd per- recht of ten onrechte, het kamp en cc volge gehad, maar in de eer- soonlijke veeten buiten spel te la- eens zullen verlaten met een wrok, spoor ste plaats omdat onze democrati- ten en zich niet in te laten met on- met een mentaliteit van: „als ik' voorz* sche rechtstaat eigenrichting niet controleerbare geruchten, doch be- me op de een of andere wijze nog tionaa duldt, doch daarin slechts plaats is zwaren tegen bepaalde personen eens kan wreken, zal ik het niet nezen voor berechting langs den grondwet- slechts dan naar voren te brengen, laten,' en dan zullen ze een kwaje Van telijken weg. indien men naar eer en geweten aan me hebben". Terecht, misschien van b Zeker, deze weg heeft zijn nadee- overtuigd was, dat deze gegrond over de ondervonden behandeling; maar len. Het grootste bezwaar is wel1 zijn. Dat de praktijk anders is ge- over het verloren gegaan zijn van pen de tijd dien ermede gemoeid is- weest, zal geen enkele ingewijde ont- hun bezittingen, waarover DE omdal Een deugdelijk vooronderzoek eïscht kennen. RECHTER verbeurdverklaring kon zijn 'g vaak maanden en men kan zich Een sterk staaltje daarvan kon men uitspreken, maar die rechtens ove- tionaa indenken wat zoodanig vooronder- eenigen tijd geleden in een plaatse- rigens onaangetast hadden behoorer. het i zoek beteekent, als het tiendui- lijk blad van een provinciestadje te blijven; over de wijze waarop thans zenden gevallen betreft, die stuk lezen. hun kinderen zijn behandeld gewor- die c voor stuk aan de beurt moeten ko- De directeur van een H.B.S. werd den. En voor dit laatste kunnen nog t mén. Het behoeft dan ook geen ver- gearresteerd voornamelijk op grond wij volstaan met verwijzing naar een ratioi wonderïng te wekken, dat het vaak van klachten tegen hem ingebracht publicatie in „Trouw" in December1 des c acht, negen maanden' duurde, voor door een vijftal leeraren, van wie 1.1., waarin ieder heeft kunnen lezen Welnt een gedetineerde verhoord werd; er vier, toen het er op aan kwam van een meer dan schandelijke be- listisc en dit ïs nog maar de éérste phase hun klachten zwart op wit te on- handeling dezer kinderen, die toch na ht van het vooronderzoek. Is het voor- derteekenen, verklaarden hun be- zeker niet aansprakelijk kunnen werke onderzoek voltooid, dan volgt of be- zwaren in te trekken! De vijfde gesteld worden voor de politieke af- lens handeling voor Tribunaal of Bijzon- was... een leeraar, die eenige jaren dwalingen van hun ouders. mede^ der Gerechtshof, of voorloopige dan tevoren tegelijk met den directeur Op welke wijze nu zou het mogelijk gezag wel definitieve buiten vervolging- naar deze functie gesolliciteerd had, zijn de bestraffing van de „lichte het c stelling, waarbij den delinquent be- doch toen gepasseerd was, sinsdien gevallen" te bespoedigen? afgesr paalde vrijheidsbeperkingen kunnen een kennelijken wrok tegen den Laten wij voorop stellen, dat straf lang worden opgelegd. directeur had gekoesterd en nu meer is dan „vergelding". Straf be- beare De Bijzondere Gerechtshoven, die zijn kans had schoon gezien om hoort ook corrigeerend en afschrik- bij ht de zwaardere gevallen behandelen, z'n vroegeren rivaal eens lekker een wekkend te zijn, dient tevens ter dat z zijn reeds eenige piaanden in func- hak te zetten. Na ampel onderzoek beveiliging van de maatschappelijke nional tie. In het Zuiden des lands wer- werd de directeur in vrijheid ge- orde. Voorts moet wel duidelijk' worde ken de Tribunalen reeds van Sep- steld, na... intusschen zeven maan- vastgesteld worden wat onder „lich- Het i tember af en wanneer men nu eens den daarvan beroofd te zijn ge- te gevallen" moet worden verstaan, zou i ziet, hoeveel gevallen tot dusver be- weest. Naar wij meenen zouden onder de- goedd handeld zijn geworden, dan kan Dat dit muisje nog een leelijk staar- ze laatste te brengen zijn alle po- mi men moeilijk anders dan tot de tje zal hebben voor den eenig over- litieke delinquenten, die niet meer den 2 mismoedige en ontmoedigende con- gebleven aanklager, wiens klachten dan „meeloopers" zijn geweest, die len" clusie komen, dat het nog wel drie, volkomen ongegrond werden be- dus geen leidende functie hebben kostei vier jaren kan duren eer men door bevonden, behoeft geen betoog. Las- bekleed en wïen overigens geen werk den berg is heengeworsteld, met al ter en smaadschrift zijn delicten enke le daad, gericht tegen eigen den v de eigenaardige consequéntie's van waar de rechtbank niet mee pleegt land of eigen landgenooten, kan pij z< dien! te spelen; gevallen, waarin gevan- worden telaste gelegd, en bovendien volkse Om maar één voorbeeld te geven: genisstraf werd opgelegd, behooren zij, die lid van eenige nat. soc. orga- dat e veronderstel eens, dat een gedeti- waarlijk niet tot de zeldzaamhe- nisatie zijn geworden of gebleven neerde over twee jaar aan de beurt den. i kennelijk „om den bröode

Soester Courant | 1946 | | pagina 2