Hoe 't bij de buren gaat. ROB DE AVONTURIER De strijd tegen het water. Het dappere Kleermakefije. O p e n b Bijeetikc God 1 Van dag tot dag zaten we den laatsten tijd min of meer in de be nauwdheid over den Veiligheidsraad van de U.N.O., de jonge organisatie der Vereenigde volkeren. Na Perzië Griekenland, na Grieken land de Indonesische kwestie, wel ke voor ons land van zulk eminent belang is. Een schooljongen zou zeggen: de Oe- krainers hebben ons erbij gelapt, ware het niet, dat de wijze waarop Nederland in en met Indonesië han delde en wil onderhandelen, zeker het daglicht kan verdragen en dat onze regeering geenszins een open bare behandeling der Indonesische kwestie behoeft te schuwen. Manoeilsky, de afgevaardigde der Oekraïne beschuldigde Engeland o. m. van het gebruik van steeds groo- tere en modernere wapens tegen de z.i. slecht gewapende Indonesiërs en hij meende, dat er in Indonesië een toestand heerscht, die een gevaar voor den internationalen vrede be teek ent. Bevin. de Britsche minister van bui- tenlandsche Zaken, die nogal eens gauw een mep op de tafel geeft. vraagt u hef maar eens aan Wï- sjinsky, den leider der Sovjet-dele gatie, die wel eens het Russische raadsel wordt genoemd diende de Oekraïner steving van repliek. Het zou een ramp zijn, als de Brit sche troepen uit Indonesië werden teruggenomen, verklaarde Bevin, die daaraan toevoegde, dat Britsche troe pen, die geïnterneerden naar de kust wilden brengen in hinderlagen waren gelokt en dat er dooden onder hen waren gevallen. Onze minister van Buitenlandsche Zaken, de heer Van Kleffens, weer legde alle beschuldigingen en ver zekerde, dat de leden van den Vei ligheidsraad spoedig zouden bemer ken, welk een liberale regeling Ne derland aan Indonesië bood. Wij hebben dat inmiddels gemerkt en het is slechts te betreuren, dat de royale en loyale voorstellen welke de Nederlandsche regeering den In donesiërs bood, niet veel eerder openbaar zijn gemaakt. Waarschijn lijk zou de Oekrainsche afgevaar digde dan geen termen hebben ge vonden om de kwestie in den Vei ligheidsraad te brengen. Nu draai de een en ander tenslotte weer om het zenden van een commissie (tout comme chez nous) die zich voor den Veiligheidsraad nader op de hoogte van de Indonesische toestan den zou stellen. Over die Indonesi sche kwestie zou nog heel waf zijn op te merken. De aard van de Nederlandsche voor stellen aan Sjahrir en de zijnen maakt het geschil echter tot een zuiver Nederlandsche en binnenland- sche aangelegenheid. zoo dat wij er hier verder het zwijgen toe doen en overstappen naar het Neurenberg- sche proces. De nazi-propaganda uit onzen be zettingstijd beschuldigde veelal de Russen van gruwelen, die deze ,,hee- ren" zelf bedreven. Wij hebben dat toen meermalen beweerd en deze beweringen vonden weer eens haar bevestiging in de groote serie feiten, die de Russische aanklager Roeden- ko te Neurenberg ter tafel bracht: barbaarsche vernielingen van steden, dorpen en cultuurmonumenten; het kwetsen der religieuze gevoelens der geloovigen; kerken gebruikt als stal len enz. enz. De eertijds zoo geheimzinnige over tocht van Rudolf Hess. den plaats vervanger van den Führer (10 Mei 1941) kwam voorts in helder licht te staan. Zijn vlucht was bedoeld om Engeland ,,zïjn laatste kans" te geven. Hilter zou de ineenstorting van het Britsche imperium ten zeer ste bereuren en hij wilde voorkomen, dat de hebzuchtige Amerikanen En geland en Canada inrekenden. Hess had gedacht, dat de vredesonder handelingen dadelijk na zijn aan komst zouden kunnen beginnen en dat zijn eïsch: de regeering Chur- chill moet aftreden, onmiddellijk zou worden ingewilligd- Nu wij weten, hoe anders alles uit pakte, doet de tocht van Hess wel heel naïef en zonderling aan. Volgens de laatste berichten uit Spanje zou er een accoord tusschen Don Juan en Franco zijn bereikt. Franco zou voorloopig niet aftreden en Don Juan er van hebben over tuigd. dat hij er beter aan deed, nog wat te wachten. Intusschen is Spanje niet tot de U.N.O. toegelaten, op grond van de meer dan vriendschappelijke betrek kingen welke dit land tijdens den oorlog met de aanvallende naties on derhielden. Plaatselijk nieuws. CLANDESTIENE SLACHTER IN ARREST. Terzake medeplichtigheid «en clan destiene slachting werd in arrest ge steld en naar Utrecht overgebracht G. A. W. alhier- OPRICHTING ALGEMEENE GYMNASTIEKVEREENIGING. De Nederlandsch Hevormde en Geref. Jeugdraden alhier, overtuigd van de groote behoefte die er voor de Soester jeugd bestaat aan een algemeene sportvereeniging. welke verschillende takken van sport be oefend, hebben het initiatief geno- nemen om tot oprichting van een dergelijke vereenïgïng te geraken- Voornamelijk wordt voorloopig ge dacht aan de turnsport en genoemde jeugdraden willen nu trachten om een algemeene gymnastiekver. op te richten op een zoo breed mogelijke basis, zoodat er voor iedereen plaats in deze vereenïging is. Om tot dit doel te geraken wordt een vergadering uitgeschreven op Maandag 25 Februari a.s., des avonds 8 uur, in de kleine zaal van Religie en Kunst, waarvoor allen die sym pathie voor bovengenoemd plan heb ben. worden uifgenoodigd. Ook de eventueel nog bestaande be sturen van de vroeger hier gevestig de turnvereenigingen. welke door de omstandigheden niet meer in de gelegenheid zijn de turnsport te doen beoefenen, worden bij deze uifgenoodigd. Zie verder de advertentie in het nummer van Vrijdag a.s. ESPERANTO NIEUWS. Wist U. dat in Engeland en Frank rijk groote belangstelling bestaat voor de oprichting van de internatio nale vereeniging voor onderwijzers- Esperantisten en dat in Nederland ook steeds meer personen, bij het onderwijs betrokken. Esperanto gaan Ieeren? CLANDESTIEN GASVERBRUIK. J. L.. wonende aan de Molenstraat- werd betrapt op gebruik van gas buiten den meter om. waarvoor hij een procesverbaal moest incasseeren. BALDADIGHEID. Door eenige baldadige knapen die bij de politie bekend zijn, werden meerdere ruiten van den watertoren aan de Oranjelaan stuk gegooid. ALBERT DE BOOY EN PROF. JIMMURAY. De belangstelling voor den toch zoc zeer bekende zanger Albert de Booy en den telepaath Jimmuray, Zater dagavond in Eemland, was zeer ge ring. Komt er misschien te veel van het goede in Soest? De artisten heb ben er zich toch niet door laten ontmoedigen, integendeel, wat zij ons hebben geboden was van zeer goed gehalte. Albert de Booy, welbekend door de radio, bracht voor elck wat wils en bevredigde iedere smaak met zijn ernstige, vroolijke en levensliedjes. Op voortreffelijke wijze imiteerde hij Zarah Leander. Charles Trenet en Paul Robinson. Na de pauze zong hij liederen speciaal op verzoek. Naast zanger bleek hij tevens een goed humorist te zijn. Hij liet ons menigmaal hartelijk lachen om zijn kwinkslagen. Prof. Jimmuray gaf eenige frappan te staaltjes van zijn kunst te zien. Hij spoorde verborgen voorwerpen op, beschreef, geblinddoekt, trouw ringen, persoonsbewijzen, medailles en andere dingen, die door eenige personen in de zaal in couvert wa ren gestoken, alsmede door het ra den van gedachten, met en zonder rechtstreeks contact. Gedurende drie uren werden wij aangenaam bezig gehouden en wij hebben drie uur genoten. HANDEL IN VARKENS. G. V. aan den Wiekslotenveg. die clandestien in varkens handelde, werd gearresteerd en naar Utrecht overgebracht. Voetbal. De resultaten van de door S.E.C* speelde wedstrijden waren: S.E.C. 5Amsvorde 3 41 D.E.V. 2-S-E.C- 3 4-4 S.E.C. 2Donar 2 niet gespeeld- R.K.B.V-V.—S-E.C. 1-4 Hef vijfde elftal behaalde haar le overwinning ten koste van Amsvor de 3. Te Doom vond een spannend partijtje voetbal plaats tusschen D.E.V. 2 en S-E.C- 3. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat de Doornaars zouden gaan winnen, want na 15 minuten in de 2e helft hadden zij' een 31 voorsprong, maar de S.E.C.- ers hielden dapper vol en zagen er kans toe den stand op 33 te bren-1 gen. Wederom nam D.E.V de lei ding,, maar even voor tijd bracht de linksbuiten van S.E.C. den stand op 44, waarmede 't einde kwam. Daar er geen scheidsrechter aanwe zig was, kon de ontmoeting S.E.C* 2Donar 2 niet doorgaan. Tenslotte won het eerste elftal met 41 te Blaticum van R.K.B.V-V. De Blaricummers boden heftig te- gestand, zoodat de rust met een Geldige bonnen. Bonkaarten KA KB KC 603: 040 t.m- 046. 800 gram brood 038, 039. 200 gram bloem. 037. 400 gram suiker. 035, 036. 250 gram margarine. 034. 100 gram kaas. 033. 100 gr- kaas. (extra rantsoen); B 13. 800 gram brood. B 14. 1 k.g. aardappelen- Bonkaarten LA LB LC 602: 021, 022, 023 vleesch. 100 gr. vleesch* 017 aardappelen. 2 k.g. aardappelen- A 07 melk. IV2 liter melk. B 07, C 07 melk. 3 liter melk. Bonkaarten KE KD 603: 540, 541. 800 gram brood. 538, 539. 200 gram bloem. 537. 500 gram suiker. 536. 250 gram boter- 535. 125 gram margarine. 534. 100 gram kaas. 533. 100 gram kaas (extra ranfs.) D 13 D 14 Res. 400 gram brood. E 13 Res. 500 gr. rijst of kindermeel- Bonkaarten LD LE 602: 521, 522, 523 vleesch, 100 gr. vleesch« 517 aardappelen. 1 k g. aardappelen- D 07, E 07 melk. 5 liter melk. slechts 10 voorsprong voor S.E.C- inging. Dit doelpunt werd op fraaie) wijze uit een voorzet van links door den rechtsbinnen ingekopt. Reeds spoedig na 'f begin van de tweede helft vergrootte de rechtbin- nen met een schuiver den voorsprong van, S.E.C. tot 2-0- De spanning kwam er nog eve,n in, toen R.K.. B-V.V. pen strafschop kreeg toege wezen wegens een overtreding bin nen de beruchte lijnen en daardoor de stand op 21 voor S.E.C. kwam te staan. De linkshalf van S.E.C- scoorde daarop met een ver schot een fraai derde doelpunt, terwijl de rechtsbuiten den eindstand op 41 voor S.E.C. bracht- Uit de nu reeds tien gespeelde wed strijden behaalde S.E.C. 19 winst punten door 9 overwinningen en één gelijk spel en gaat nog ongeslagen aan den kop van de 4e klas, ge volgd door Baarn met slechts één winstpunt minder. A.s. Zondag zal beslist worden wel ke van deze twee de leiding in de 4e Klasse zal nemen, daar Baarn S.E.C. te Soest komt bezoeken Bij het eerste treffen te Baarn won S-E.C. met 32 en de Baarnaars zul len er alles op zetten om revanche te nemen. Het is dan ook te begrij pen. dat er voor den komenden strijd a.s. Zondag geweldige belang stelling bestaat. Het bestuur van S.E.C. heeft, om het publiek as- Zondag niet teleur te stellen, de ge legenheid opengesteld om zich voor af van een toegangskaart te voorzien. De toegangsbewijzen zijn. vanaf Woensdag verkrijgbaar aan de na volgende adressen: C. v. Wijngaarden. Birktstraat 7; P* Steur. Steenhoffstraat 54; H. v. d* Broek, Beckeringhstraat 18 en Zon dag van 10 tot 12 uur op het terrein- Daar was dan ook reden voor. Vlak achter de kudde renden woeste, met pijl en boog gewapende jagers, die de achterblijvenden van de beesten met pijlen beschoten en er in slaag den eenigje te dooden. Bij de tank hielden ze halt. Ver baasde kreten weerklonken, en een cogenblik later werd het ongewone monster van alle kanten beklommen door de bruine krijgers. De toestand voor de blanken werd er niet be ter op. Maar weer kwam er hulp opdagen van onverwachte zijde. Twee dino saurussen, misschien wel dezelfde van straks, waren op het tooneel ver schenen en de aanvallers kenden wellicht deze gevaarlijke vijanden. Vlug kozen ze het hazenpad- Onze aloude strijd tegen de zee heeft zich het laatste jaar in zonder heid geconcentreerd op Walcheren* Deze strijd zou waarschijnlijk niet moodig zijn geweest, als. ongeveer 350 jaar voor Christus de zooge naamde Cimbrïsche vloed den water stand van de Noordzee niet had verhoogd. Te dien tijde moet ook het „Kanaal" zijn ontstaan, de afscheiding tus schen Engeland en Frankrijk. De we reldgeschiedenis zou trouwens een heel ander beeld te zien hebben ge geven, als de landengte tusschen En geland en Frankrijk toen niet door het water was bedolven. Doordat in die lang vervlogen tij den de waterstand van de Noord zee lager was dan tegenwoordig, kon het land ook lager liggen. Een bewijs hiervoor is, dat in 1646 in de nabijheid van Domburg op Wal cheren, uit den grond bij het strand ardu'nsfeenen fundamenten van 'n tempel en sporen van woningen zijn gevonden. Bij zeer lage eb vond men er buiten de duinen in 1807 een kerkhof met doodkisten waar in nog geraamten waren, met ket tinkjes, penningen enz. om de hals, met sabel, piek en andere wapen uitrustingen nog naast zich. Ook op het eiland Tolen werden bij een lage eb overblijfselen van huizen ontdekt, waaruit men kon opmaken, dat c?e grond van deze landen vroeger lager moet hebben Doordat de stand der Noordzee vroeger veel lager was, konden de Cimbren zonder zeedijken onze la ge landen bewonen. Ook vindt men men nimmer gewag gemaakt van zeedijken bij de Batavieren. Van hen vermeldt de geschiedenis alleen, dat zij hun woningen op terpen, op Hoogten bouwden. Niet alleen aan de zeekust, ook el ders werden ontdekkingen gedaan, die er op wezen, dat Nederland vroeger lager lag dan, tegenwoordig* In de Alblasserwaard bijvoorbeeld werden omstreeks 1830 boomstam men ontdekt, die ongeveer drie me ter onder den grond lagen. Bij Steenbergen, prov. Brabant, werd zelfs een bosch met staande boom stammen opgedolven. Ook op an dere plaatsen van ons land werden eenige meters ^diep boomstammen gevonden, zooals bij Abcoude (Z.H.)* Wij kunnen ons Nederland zonder polders en dijken niet goed voor stellen. Dat behoeft ook niet te ver wonderen, als men kennis neemt van onderstaand lijstje, waaruit blijkt, dat wij reeds lang geleden met den strijd tegen het water be gonnen. Reeds in 1097 werd de Krimpener- waard bedijkt. - 1253 Rijnland - 1255 Delfland - 1277 Alblasserwaard -1303 Zuid-Hollandsche Waard - 1322 het Waterschap van Woerden - 1355 Oudhoorn in Voorne - 1366 Schel- luinen, Hardinxveld, Papendrecht enz. - 1373 en 1394 Oude- en Nieu we Tonge - 1460 en 1461 Middelhar- nis, Sommelsdijk en Duivenwaard, Eiland Flakkee - 1473 Zuidland, Ei land Voorne. - 1475 de Quak en Strenijten, Voorne - 1480 Meliszand, Flakkee. - 1482 Ooltgensplaat, Flak kee. - 1494 Westnieuwland, Flakkee- 1572 was het eiland Rozenburg nog niet aanwezig. - 1591 Oud Wester- loo, Flakkee. - 1593 de Nieuwe Oost-* dijk, Flakkee - 1605 Roxenisse, Flak kee- - 1611 Nieuw Westerloo, Flakkee. 1621 Rooklaarsplaat, Flakkee. - 1625 Groot Komstrijen, in ce Beijerlan- den. De Diemer- of Watergraafsmeer bij Amsterdam. - 1653 de groote en kleine Zuiderpolder, Flakkee. - 1669 Kraaijerspolder, Flakkee. - 1751 de eerste afsluiting van de Scharre-Zee en de hals, Flakkee. - 1762 Kraaije- nisse en Kraaijenstein in Flakkee* 1769 de Adriaanpolder, Flakkee. - 1780 de Eendrachtspolder. Flakkee. 1803 de Hals- en Scharre-Zeepolder. waardoor de twee eilanden Goede reede en Flakkee zijn vereenigd. Plaatselijk nieuws. DIERENBESCHERMING- Vrijdag hield de afd. Soest van de Ned. Ver. tot Bescherming van Die ren de jaarlijksche ledenvergadering. Uit de jaarverslagen van secretares se en penningmeester bleek, dat de afd. Soest en omstreken in 1945, vooral in de tweede helft des jaars. veel voor de dierenbescherming heeft kunnen doen. Het aantal leden( steeg in 1945 van 333 tot 375. Nd verkiezing is het Bestuur nu alsvolgf samengesteld: A. v. Asselt, voorzit ter; Mevr. M. G- Gïjzen-Geerlïng. se cretaresse; A. Langkamp, penning meester; Mej. M. Spoor en A. C Westveer, bestuursleden- In 1946 zal weer een algemeene ver gadering plaats vinden. Als afgevaar digde werd gekozen de heer A. van Asselt en als event. plaatsvervanger den heer A. Langkamp. De voorstellen voor de algemeene vergadering zijn: het komen tot een wettelijke bepaling, waarbij prikkel draad verboden zal worden voor om rastering van weilanden; de oprich ting van een Suze Groshansfonds tot steun van hef humanitaire jeugd werk; het uitgeven van een dieren- kalender door het Hoofdbestuur en het doen vervaardigen van reclame platen, die de misstanden aangeven ten opzichte van de dieren. Besloten werd een belangrijk bedrag af te dragen aan de Asylcommïssïe, welke commissie verdere plannen' hoopt te maken met het oog op het eerlang tot stand komen van een asyl, dat aan alle eïschen voldoet. Besproken werd tenslotte, dat de afd. Soest verschillende lezingen op hef gebied der dierenbescherming zal organïseeren. SPROOKJES-SPELEN. De Sprookjes-Spelers, die de vori ge maal de kinderen zulk een vreug de geschonken hebben met het sprookje .De drie betooverde prin sesjes" (de stuk gedanste schoen tjes), komen a.s. Zaterdagmiddag, 23 Febr., half drie. weer terug, nu met hef sprookje ..'f Dappere kleerma- kertje" (zeven in één klap). GEZINSVERZORGSTER. Als gevolg van de moeilijke oorlogs jaren zijn vele huisvrouwen niet meer tegen den taak der gezïnslei- ding en -verzorging opgewassen, met als gevolg, dat ze weken, soms maan den lang ziek zijn. Omdat zij nooit tot rust komen, kunnen zij des te moeilijker herstel len; zij hunkeren naar hulp, naar iemand, die de zorg voor de huishou ding en voor de kinderen tenminste voor 4 a 6 weken geheel zelfstandig zou kunnen overnemen, waarbij te vens de verpleging van haarzelf, de zieke, in goede handen zou zijn. De krachten, die ter beschikking staan, zijn bij lange niet voldoen de, mede in verband met de tenge volge van de repafricering steeds stij gende nood- De taak, die een gezinsverzorgster gesteld wordt, is zeker niet gemak kelijk, maar uiterst dankbaar. Zij neemt de leiding van de huishou ding voor den tijd. dat de huisvrouw ziek is. geheel zelfstandig over en verzorgt tegelijkertijd de zieke. Het gaat dus om een beroep, dat geheel op zichz De centr de gezin salarieer De socia zeer gro< ming en leven. Wij reke zich ten Volkshei len opge AANRIJ Twee ei wederon had pla alwaar t luxe, koi en een richting botsing doelde gen mo< raakte t auto en onherste Een an< daarop straat tusschei van S01 leger, e uit laat J. B., zeten ei voorruit een en door I werd bt woning De lux< niet in ernstig ernstig CABAE Door komenc baret-a^ Morgen Bandy lijkhed( terwijl naar ,1 Twee 1 van de getwijft gaan. RIJWI1 Rijwieli Karretj schuur kels aa Grothe den Br DE SPROOKJESSPELERS Directie: Ina Krediet en Carel Eckhart. Hotel Eemland Zaterdag 23 Februari, 2.30 uur. "~„Zeven in één klap" Medewerkenden o.a. Nora Gerretsen, Ina Krediet, Helen Vandendaele, Carel Eckhart, Gerard de Groot, Peter v. d. Linden, Ton Schatborn. Prijzen 10.50. tl.-, f 1.50. Plaatsbespreken dagelijks in de serre van 35 uur. WONINGRUIL. Gevraagd zonnig huis, liefst alleenst. op hoo- gen zandgrond bij bosch en heide, te ruilen met fl. heerenhuis te Voor burg, vlak bij Den Haag en bij de trambaan Den Haag-Voorburg-Leiden, desnoods te koop. Br- B 46 Adv. Bur- Havekot- fe, Bilthoven. Gevraagd in gezin van dierenarts, zonder kin deren, een FLINK MEISJE voor dag en nacht. Ge wend zelfstandig te werken. Hulp voor ruw "werk aanwezig. Mevr v. d- Grift, Dallaan 4, Baarn. GEVRAAGD Halfwas smid-bankwer ker en een flinke leer jongen. Smederij C. G. Timmermans, Bakkerw- 3, Soestdijk. Wie ruilt ruime WONING bev. 5 kamers, veel berg ruimte, voor iets kleine re woning met schuur, omgeving Soest-Zuid of Soestdijk. Wed B. v- d. Kuit, Schoutenkampw- 3 Soest-Zuid. NET MEISJE gevr. v dag of d.e-n. met huiselijk verkeer. Goed loon. E A. Ra demaker. Middelwijkstr- 49, Tel. 2175- MEISJE gevraagd vcor hahe of heele dagen. Aanmelden 's avonds na 7 uur Kerk- pad Z.Z- 24a. WONINGRUIL. Huis, in Oog en Al, bij het park, event. te rui len voor grootere flat woning in centrum stad a £45 p. m bev- ka mer en suite, boven 4 kamers, badkamer, zol der en groote kelder, te lefoon aanwezig, voor alleenst. huisje in Soest, f35 a f40 p.m Br. J- ter Wee, J. S- Bachstr. 47, Utrecht, of telefoon K 3400-21571. WONINGRUIL. met Duivendrecht aan de rand van Amsterdam, tram en bus, riant vrij bovenhuis, twee kamers en suite, gr. keuken en hal; bov. 3 slaapkamers, badkamer en hal, huur f 35.-, tegen landhuis of villa, niet te groot, te Soestdijk, ook bereid tot koopen. Br. no- 592 bureau van dit blad. ALLE SOORTEN ANTIQUITEITEN te koop gevraagd. Klaar- waterweg 8: Degene, die Zaterdag middag een oude fiets geruild heeft tegen een goede fiets op luchtban den bij Bibliotheek Smit. werdt verzocht. deze spoedig terug te bren gen bij ce Zeeuwsche Bakkerij. Kerkstraat 7- Daar bedoeld persoon bekend is. wordt hem aangeraden dit spoedig te doen. daar anders po- litie-maatregelen volgen- Wachbok met wringer i.g.st. ruilen tegen 1 gr- en twee kl. cocos gang- deurmatten, i.g.st. Hei deweg 66. Flinke mestpluis te koop. Bevr. Bosstr. 61- Te huur teneden-sui- te plus keuken, ongem.» vcor dame (liefst bene den 50 jaar). Br. no. 600 bur. v. d- blad- Te koop steel en, ta fels, tu ngereedschappen, groote kist met la, kas ten. waschtafels en nachtkasten, schoolbord, spiegelglas en glas. boe- keniek. spiegel, gastafel, pendules 1 markies van 3i M.. 1 ïnarkïes van £75 M., theetafel, lam- pekappen- Te zien op Donderdag a.s. v. 10-12 en 2-5 uur. Julional. 37- GEREF0RMEERI „0NDERZ0E S wegen; van bc eenigir in de |UL D.V. op a.s., 's avo Spreker Ds. G. Meiji Onderwerp Gelegenhei TOEGANG VR Komt aller NET TWEEDE MI gevraagd voor dag n. of werkster. Di reis, Burg. Grothes WIE RUILT kinderschoenen m. 22 tegen m. 25? Bergstraat 14.

Soester Courant | 1946 | | pagina 2