CONCERT Onze eigen moeilijkheden. Soester Symphonie Orkest AVONTURIER Schilders Woningruil. „Zon en Schild" Kantoorbediende Staat ter Dekking Co van Woerkom Kantoorbediende, Eers Te li Leer Stoom neemt De Zw C. UIT actief persoon Wij vallen van de eene zwendelparfij in de andere. Nauwelijks zijn we goed en wel ingelicht over de Uni- le ver-af faire en over de meer dan schandalige H.A.R K-geschiedenis, over de porcelein- en aardewerk vondsten te Utrecht, of er worden weer nieuwe zwendelpraktijken aan het licht gebracht. Een rechtschapen mensch moet zoo wel tot de conclusie komen, dat er geen integere Nederlanders meer zijn en dat onze heele maatschappij na den oorlog geducht op de helling moet. En we zouden haast den In dischman, pas in Holland terug, ge lijk geven, toen deze .verklaarde: Holland hangt van drie C's aan el kaar: Corruptie, Connectie en Con tanten. Ditmaal is het de stichting „Kin dertehuizen 1945" te Rotterdam, die de aandacht vraagt. De economische recherche aldaar had geconstateerd, dat er aan den linker Maasoever veel „zwarte melk" werd verkocht (dat zijn de bovengenoemde contan ten). Het onderzoek bracht aan het licht, dat de administratie van genoemde Stichting veel meer kinderen opgaf dan zij in werkelijkheid verzorgde en dat het tegoed aan bonnen wel met de leverancier in orde werd ge maakt (zie hier Corruptie!) De tegoeden waren aanzienlijk: 1700 kilogram vleesch, 300.000 rantsoenen brood, meer dan 10.000 liter melk enz. De hoofdadministrateur speelde voor Sinterklaas en zorgde ervoor, dat sommige bestuursleden hun boodschappen zonder bonnen kon den doen (en dat is Connectie). Helaas, er zijn nog heel veel Neder landers, die goed schijnen, doch die als vurige egoïsten en volksbedrie gers moeten worden gesignaleerd en gevonnist. Aan het vonnissen vain de Neder landers, die zich in bezettingstijd gft is droegen, - -is men nu toe: Max Blokzijl werd gefusilleerd en van „leider" Mussert werd vernomen, dat hij geen gratie-verzoek zou indienen. Een andere „Germaansche held", fwien destijds heel veel eer werd bewezen, Gerardus Mooijman, werd gearresteerd, toen hij, ontvlucht uit een Duitsch interneeringskamp, op weg was naar zijn geboorteplaats Voorburg. Hij zal zich nu hebben te verantwoorden voor de 34 Russische tanks, die hij aan het Oostfront ver nietigde. Zou die Mooyman hebben gedacht, dat hij het in Nederland beter zou krijgen dan in Duitschland? Waar schijnlijk had hij dan geen kennis genomen van de boodschap, die de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk tot de overheid en tot het Ne- derlandsche volk richtte en waarin zij mededeelde, dat de behandeling der geïnterneerden haar met groote zorg vervulde; zij wees erop, dat er in de kampen toestanden zijn, in strijd met de maatstaven, die aan 'n menschwaardige behandeling mo gen worden gesteld en dat er mees tentijds een onafhankelijke commis sie van toezicht ontbreekt. Met droefheid constateerde de Sy node de trage berechting der po litieke gevangenen. Daarover mogen de bekende bunkerbouwers en van collaboratie beschuldigde Gebr. De Vilder niet mopperen: ze waren de ze week al aan de beurt. Uit het proces bleek weer eens, dat ook de ze zaak vele kanten heeft en dat men na onzen vijfdaagschen oorlog niet goed wist, welk standpunt men ten opzichte van den vijand kon of moest innemen. Het land-oorlog-regiem ent van 1907, dat in die dagen als leidraad werd genomen, sprak niet over vliegvel den. Als men op het gevoel moet afgaan, dan weet men wel welke richting dit uitdraait, als er wat te verdienen valt. En de „Ballast Mij.", die vliegvelden verbeterde en aan legde heeft een officieel berekende winst van 3i/0 millioen gemaakt. Ie der der verdachten verdiende 186 duizend gulden. In elk geval een aardige duit. Met belangstelling ziet men de uitspraak in deze zaak tege moet. Belangstelling is er uiteraard ook nog steeds voor ons Indië, waar de onderhandelingen nu dan toch op gang komen en waarover de eer ste berichten bevredigend schijnen te zijn. Laten we daar het beste maar van hopen. Intusschen worden op verschillende eilanden de Nederlanders met vreug de door de bevolking begroet en ook het economische leven wordt hier en daar weer hervat. Zoo is reeds bericht, dat de eerste olie van Bor- neo naar Australië zal worden ge bracht. Het gewone leven herneemt zoo langzamerhand zijn rechten. De parlementaire Indische commis sie der Staten-Generaal moest zon der jhr. mr. B- C- de Savornin Loh- man vertrekken. Door ziekte was hij verhinderd. Deze ziekte had een ernstig verloop: een paar dagen na het vertrek van de commissie is jhr. De Savornin Lohman overleden. Met hem verliest de Chr. Hist. Unie een van haar bekwaamste leiders. In verband met dit overlijden moes ten de dies-feesten der Utrechtsche vrouwelijke studentenverzen. worden afgelast. ZATERDAG om 2 uur begint de PLAATSBESPREKING voor het te geven door het op MAANDAG 25 MAART a.s., aan het St. Joseph gebouw, waar ook nog toegangsbewijzen verkijgbaar zijn. Voetbal. De uitslagen van de j.1. Zondag ge speelde wedstrijden waren: S.E.C- 2—Baarn 2 1—2 S.E.C- 3Scherpenzeel 32 A.P.W C. 4-S.E-C, 5 6-6 Voor a.s. Zondag 24 Maart is het programma alsvolgt vastgesteld: 11.30 uur Donar 2S.E C- 2. 12 uur S.E.C-4—S-E.C. 5 2.30 uur S.E-C.De Zebra's. Het tweede elftal speelt reeds om half twaalf te Hilversum tegen Do- nar 2; twee partijen, die aan elkaar gewaagd zijn, dus voorspellen is moeilijk. S.E.C- 4 en 5, die in een afdeeling spelen, ontmoeten elkaar om lfi u. Het vierde elftal, dat ongeslagen aan het hoofd staat van haar afdeeling, is aan haar positie verplicht te win nen. Het zal echter wel spannen, want de spelers van het vijfde zullen de overwinning niet cadeau geven. Voor het eerste elftal wordt weder om een zware maaltijd opgedischt. De Zebra's komen op bezoek en dezë* Hilversummers zijn niet voor de poes, dat heeft S.E.C- 2e Kerstdag ondervonden, toen met een 33 gelijk spel genoegen moest worden genomen. Wil' S.E-C. zijn kleine kans op de eerste plaats behouden, dan mogen geen punten meer verspeeld worden, zoodat a.s. Zondag gewon nen moet worden. S.E.C- komt met een eenigszins ge wijzigde opstelling uit en laten wij hopen, dat dit de productiviteit van de voorhoede ten goede zal komen. In ieder geval verwachten wij een spannende wedstrijd, daar beide par tijen er alles op zullen zetten hun laatste kleine kans te behouden. Hef elftal dat verliest is definitief uitge schakeld. Predikbeurten. Zondag 24 Maart 1946. SOEST. NED. HERVORMDE KERK. Oudekerk 10 uur Ds. E. Groene- veld. 5 uur Ds. Kalf, van Rotterdam. H. Doop. Eimmakerk. 10 uur Ds. Kalf- 5 uur Ds. Groeneveld. Hees. 10 uur Candidaat Van Beu- sekom, Utrecht. Zonnegloren 10 uur Ds. Gerritsen, Amersfoort. Eltheto. 9-45 uur kinderkerk. Evangelisatie-samenkomsten: Zondag 24 Maart, n.m. 7 uur. in huize „Buitenzorg", Heideweg 52. Woensdag 27 Maart, des avonds half acht, in de zaal v. d. Broek, Nieuw- straat hoek Laanstraat. GEREF. KERK. Julianakerk. 10 e;n 4 uur Ds. S- "Wou ters. v Wil'helminakerk. 10 en 5 uur Ds. G. F. Snel, van Rossem- CHR. GEREF. KERK. 10 uur Ds. L* de Bruijne, 5 uur lees- dienst. VER. VRIJZ. GODSD. (N-P.B.) 10.30 uur Ds. B Gast, Utrecht. LAGE VUURSCHE NED. HERV. KERK. 10 uur Ds. A. G- Haring, 6 ,uur candidaat Vonk Noordergraaf, van Utrecht. Plaatselijk nieuws. CORRESPONDEEREN MET JAVA. De afd. Socst-Soesterberg van het Nederlandsche Roode Kruis maakt bekend, dat door tusschenkomst van het Indonesische Roode Kruis ge correspondeerd kan worden met personen, die in de kampen op Java, buiten geallieerd gebied, zijn geïn terneerd en met wie geen gewone briefwisseling mogelijk is. Inlichtingen verstrekt het bureau van het Ned. Roode Kruis, Van Wee- desüaat 4. ZONDGGSDIENST APOTHEKEN. Zondag 24 Mrt. is geopend apotheek „Soestdijk", Van Weedestraaf 46. AIÏz verzekeringen. Laat Fa. v. d. Wijngaart adviseeren Hoe U zich moet assureeren Kerkpad 17a N.Z. - Soestdijk - Tel. 2873 Geldige bonnen. Van 17 tot cn met 30 Maart zijn de volgende bonnen geldig. Bonkaarten KA KB KC 604: 137. 250 gram jam, stroop enz. 138. 50 gram thee. 139. 3 doosjes lucifers. Bonkaarten LA LB LC 604: A 20 melk. li/.-> liter melk. B 20, C 20 melk. 3 liter melk. 088 aardappelen. 2 k.g- aardapp. Bonkaarten KD KE 604: 637. 250 gram jam, stroop enz. 638. 3 doosjes lucifers. Bonkaarten TLD LE 604: D 20, E 20 melk. 6 liter melk. 588 aardappelen. 1 k.g- aardapp. Tabakskaarten enz. T 20. 2 rantsoenen rook- of shagta- bak (geen sigaretten of sigaren). V 20. 100 gram chocolade of suikerw- X 20. 100 gram chocolade of suikerw. SCHOORSTEENBRAND. Donderdagmorgen reeds vroeg brak een schoorsteenbrand uit ten huize van W.J.B- aan de Beetzlaan. De brandweer was het brandje spoedig meester. ONZE POLITIE SPEURT. Ten huize van J. S. aan de Vosse- veldlaan stelde onze politie een on derzoek in. Verschillende Duitsche en Canadeesche legergoederen en wapens werden in beslag genomen* GROOTE HEIDEBRAND. Een ouderwetsche heidebrand ont stond Dinsdagmiddag op een terrein nabij 's Zomers Buiten tusschen de- spoorlijnen Utrecht-Baarn en Utr.- Amersfoort. Mede door de aanwezigheid van betrekkelijk veel militairen, die in 's Zomers Buiten verblijf houden, kon veel hulp geboden worden en gelukte het onze brandweer de brand te blusschen. Toch ging niet minder dan 2 H.A. heide en vlieg dennen verloren. Door oordeelkundige bestrijding kon worden voorkomen, dat een in de nabijheid gelegen groot bosch vlam vatte. Vonken uit een passeerende locomo tief hadden de brand veroorzaakt. Verloren cam'ée in gouden rand (gedachte nis), Donderdagmorgen 9-10 Soest-Zuid of Soest-1 duinen. Tegen goede bel. terug bez. Velïenga, Hei deweg 70. Enkele bekwame SCHILDERS EN SCHILDERESSEN gevraagd als thuiswer kers. Bekend met deco ratieve beschildering van zijden stoffen. Fresco, Eigendomweg 102. Met één sprong was Rob in het wa ter en met een paar slagen bij de boot, die bedenkelijk dicht nabij de waterval gekomen was. Rob klauterde in de kano, maakte de boeien van het meisje los, stuur de de kano naar de kant en greep éen overhangende tak, terwijl zijn nieuwe kennis zich aan hem vast klemde. Dit was niet naar de zin van eenigc waterbewoners, die dreigend dichter bij kwamen, en slechts door eenige goed gemikte schoten op een af stand konden worden gehouden. Heden overleed, zacht en kalm, mijn beste man, onze vader, behuwd- en Grootvader, IZAK PIETER VAN BREDA, oud - gemeentesecretaris van Colijnsplaat en Kats, in den ouderdom van 70 jaren. Uit allernaam, T. VAN BREDA- Steenkamer. Soest, 19 Maart 1946. Kerkstraat 21. De begrafenis zal plaats vinden op de Ned. Herv. begraafplaats, aan den Veldweg te Soest, Za terdag 23 Maart, des nam. 1 uur. Met groote blijdschap ge ven wij U kennis van de geboorte van onze dochter Wilhelmina Adriana. W. J. van Diermen. T. van Diermen- Gijsbertsen. Soestdijk, 19 Maart 1946. Stadhouderslaan 152. Met dankbaarheid geven wij U kennis van de ge boorte van onzen Zoon Johan Relnold. A. Rozendaal. G. M. W. Rozendaal- Ridderikhot. Soestdijk, 18 Maart 1946. Laanstraat 37. Zoo de Heere wil; en zij leven hopen onze geliefde ouders, G. VAN BARNEVELD en F. VAN BARNEVELD- Brouwer, 31 Maart a.s. den dag te herdenken, dat zij 25 jaar in den echt zijn ver bonden. Dat zijn nog lang ge spaard mogen blijven is de wensch van hun dankbare kinderen WILLEM. ADRIANA. PIETER. GIJSBERT. Gelegenheid tot felici- ren Woensdag 27 Mrt. van 3 tot.5 uur na' 7 u, Soestdijk, Schriksl. 29. Op Zondag 31 Maart a.s. hopen onze geliefde Ouders, P. B0EREMA en F. B0EREMA- Dijkstra, vijf en twintig jaar ge trouwd te zijn. De Heere spare hen nog lang voor elkaar en voor hun dankbare kinderen IDA en COR. MARTHA. ELSE. DOETZE. KLAAS. HILDA. Soest, 22 Maart 1946. Driehoeksweg 14. Thuis: Donderdag 28 Maart, vanaf 's avonds half acht. Te koop pitriet salon- wieg met bedje, in ruil voor een damesrijwiel. Hartmanlaan 82. Te koop z.g.an. zwar te Pluche damesmantel, m. 44-46, m. baret en moftasch. Schouteqk.weg 39, Soest Zhid. G. H. FERGUS0N en W. J. G0GSSEN, geven hiermede kennis ver. hun voorgenomen huwelijk, uet D.V., vol trokken zal worden cp Donderdag 4 April a.s., ten stadhuize Soest om 11 uur. De kerkelijke inzegening heeft daarna plaats in het gebouw „Religie en Kunst" in de Rem- brandtlaan te Soestdijk, om 11.30 uur door Ds. S Gosses, doopsgezind predikant te A'foort. Soest, 20 Maart "1946. Hartmanlaan 4. Eenige en algemeene kennisgeving. P. H GROENEVELD ge. D. W. DE BRUIJN hebben de eer LI, mede namens wederzijdsche ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Don derdag 28 Maart a.s. Kerkelijke huwelijksinze gening in de Emmakerk te 2.30 uur door den WelEerw. Heer Ds. E- Groeneveld. Na het einde van den dienst gelegenheid tot felicitatie. Toekomstig adres: Lun- terscheweg 2, Ede. Cornelis Schippers en Alida Dorresteyn, hebben de eer U kennis te geven van hun voor genomen huwelijk, waar van de voltrekking D.V. zal plaats hebben op 3 April a.s., te 1-30 uiur nam., te Baarn. Kerkelijke inzegening te 2 uur in de Chr. Geref. Kerk, Nassaulaan. Baarn door den WelEerwaarde heer Ds. S. v- d. Molen. Receptie: 26 Maart van 8-9 uur Kerkstraat 38: 28 Maart van 7-8 uur Zandvoortlaan 15, Baarn. Baarn, Maart 1946. Zandvoortlaan 15. Kerkstraat 38. Toekomstig adres: Ko- ninginnelaan 155, Soest dijk^ Sol. Jaarsma haard kachel in ruil aangeb. tegen kl. kolomkachel. Br. no. 680 bur- v. d- bi- Te koop een i.g.st z. v.o* kinderwagen. Tevens fe koop aangeb. fl'. reis- wieg, zoo goed als nw. Soesterbergschestr. 93. Te koop aangeboden 4 Old-finish haardfau- teuiltjes m. tafeltje, een haard en een electrische gramofoon m. 25 platen. Hartmanlaan 46. Te koop aangeboden compl. 2-pers. slaapka merameublement, 1 eet tafel met 4 stoelen en 2 fauteuils. Te bez. tus schen 10 en 12. Hilde- brandtlaan 6. Te koop kookkachel, z.g.a n„ uitschuiftafel en jongenssch., m. 27 Lange Brinkweg 70. HUISNAAISTER gevraagd voor 1 dag in de 14 dagen. Mevr. H- M. Cochius, Sparrenl. 12 Metaalwarenfabrïek gevestigd in de omgeving van Amersfoort zoekt stamp- en perswerk, liefst met bijlevering v. materiaal. Br. no- 317 Adv. Bur. Esed-, Van Weedestraat 7. Rullen z.g.an. br. mantelpak, m. 42 veer 1 a 2 zomerjaponnen, m. 44. Beethovenlaan 14. Bontmantel ter over name gevraagd, m. 44. Br. m. prijs en bontsoort no. 316 Adv. Bur- Esed, Van Weedestraat 7. Ruilen, bruin mantel pakje, m. 40-42, tegen gekleede donkere jurk, dezelfde maat. Korte Brinkweg 1. Gevonden een horlo- Tegen gemaakte kos ten terug te bekomen: Eigendomweg 94. Ruilen nieuwe meis jes of nieuwe jongens schoenen (34 en 33) voor paar damessportschoe nen (40), zoo noodig met bijbetaling. Nieuwew. 22a Te koop kook fornuis, 2 goede naaimachines, 2 pendules. Tevens beste werkschoenen, m. 45, ge vraagd in ruil voor gum milaarzen. Noorderw. 81 Juffrouw b.z.a- voor kousen stoppen en aard appelschillen van half 10 tot half zes a f 2.p. d- Br. no. 681 bureau van dit blad. Te koop prima dub bele lichte regenjas. P. Beijen, Eigendomweg 14 Wonïngruil. Aangeb. woning te Soest, tev. 4 kamers en gr. keuken, huurprijs f 5.p. w tegen huis te Soest met 5 kamers en kleine keu ken. Huur tot f 6.— p w. of f26.p. .mnd Br. no. 682 bur. v. d blad. Te koop aangeboden kolenfornuis in goeden staat. Schrikslaan 42. 3 z.g.an. witte sla gers jassen te koop. Nieuwstraat 21. NETTE BAKKERSLEERLING gevraagd. J. v- Leek, Brood- en Banketbakke rij. Beukenlaan 18a, Gevraagd bekwame, aan gename HULP IN DE HUISHOUDING van ouder echtpaar (rus tend medicus); desgew. extern. Soesterbergsche- straat 109. gevraagd. W. v. Doorn, Kerkstraat 24, Soest. VERLOREN: 2 groene shawls en een gebloemd shawltje, van staion Soestduinen naar Birktstraat 10a, Soest. Tegen beloon, terug te bezorgen Birktstraat 10a Aangeboden gr. Ie bo venhuis in Amsterdam, 5 kamers, Admiraal de Ruijterweg 93, huurpr. f45.—. Gevraagd vrij huis met flinke tuin, huurpr. f35 a f40. Br. Admiraal De Ruijterweg 931, Amster dam T/rct. te AMERSFOORT vraagt voor spoedige indiensttre ding een (m. of vr.), goed typist(e), (liefst bekend met boek houden), Sollicitaties aan den Geneesheer-Directeur. 1. De driejarige Stamboek en Premiehengst ,,Hippo", zoon van de welbekende „David II", gitzwart, met twee witte voeten en kol letje. Dekgeld 170. 2. De bekende 8-jarige Groninger Stamboekhengst „Carol", vos, beide achter- beenenhalf wit en kol. Dek geld f50.— Beleefd aanbevelend. Bedrijfsleider A. v. d. Ham, De Eult, Torenlaan 88. Baarn. Telef. K 2954-2259. Te bezichtigen Vrijdag 29 Maart, des middags 2 uur, op de boerderij. Het loopt storm en geen wonder. Daar gaat-ie. Box f9.—. Kinderledikam 1 14.— 1 peis. hout Ledi kant f21. 1 pers. Wasch tafels f7.50, 2 pers. Wasch tafel, iets moois t 20.— prima Kookkachel f 14. Vuurduveltje, als n. f 12. platte gronds BastSule f20.— Aquarium 70-50 c.M. f 10,— Dubbele Fietschtasch f5.50 Divan 1 42. Divankleed f 25. eiken Buffet f 57. staande Schemerl. f 25.50, mooie eiken Sjoelbak f27, prima Tafels 122. pracht cylinder Bureau, mah. f 57.— Linnenkastje f 16. nog circa 25 Stoelen, per stuk f 5. D. schoenen nieuw, m. 37 f 15. D. schoenen prima zolen, m. 39 f 9. p. schoenen, prima zolen, m. 40 f9. Heeren Pan toffels, prima zolen en hak ken 111. Philips Radio, goed spelend 1 97.50. elec trische Gitaar, zonder ge breken f 57.50, electrische Gramofo®n comb. f 140. Verder groote voorraad in meubelen en klein goed. Thuisbezorgen zonder prijsverhooging. Bij ons slaagt U voor In- en Verkoop. Beckeringhstr. 13. Soestdijk Dc Ned. Fotografische Industrie N.V., Soest* duinen, vraagt voor direct 9° tje de! ii Het pianc gebaren z van toegê Es, Koloi Nederlai Corespoi Vans onze ter 1 Kanfo Tele Agent N.Z. 2, Vanaf1 Hoort Zaterd In RO REPAR De L fl 1 i in Café D bij dezen len zijn, t< spoedig m te kunnen Vanwege den gesteii Onderl Betonv Wate Bol Wee bekend met machineschrijven. Door goed ingevoerde, reeds jaren bestaande firma wordt gevraagd een voor den verkoop van een veel gevraagd artikel aan particulieren. Brieven onder letter B. bureau v. d. blad. Midde

Soester Courant | 1946 | | pagina 2