Vliegtuigen komen, vliegtuigen gaan. J 't Wordt Paschen! Voetbal. Burgerlijke stand. Plaatselijk nieuws. Geldige bonnen. ROB DE AVONTURIER Officieele mededeelingen. Plaatselijk nieuws. Predikbeurten. WILT U De dat Schiphol: vliegtuigen vertrekken en vliegtuigen komen. Het gewone beeld van eiken dag. Den laatsten tijd staat de Amster- damsche vlieghaven steeds weer in het middelpunt der belangstelling. De „gewone" en de fotoverslaggevers, alsmede de man-met-de-microfoon hadden de afgeloopen week wel bij Schiphol logies kunnen bespreken! Sir Archibald Clark Kerr die te genwoordig lord Inverchapel heet, 'n naamsverandering, waar wii even aan moesten wennen Dr. H. J- van Mook, de luit.-gouverneur generaal en de Indonesische delegatie zijn er behouden aangekomen, om de on derhandelingen: NederlandIndone sië in ons land op eigen terrein zouden wij in voetbaltermen zeg gen voort te zetten. Dat eigen terrein zag er niet slecht uit. Op de Hooge Veluwe, de bekende schepping van Berlage in ons Nationale Park, werden de gasten goed ontvangen en uitgebreide maatregelen werden ge nomen om de conferentie rustig en vlot te doen verloopen. Extra te lefoon- en telexlijnen werden gelegd het geweldige terrein wordt stevig bewaakt met pantserauto's en schild wachten langs de afrastering. Onze gasten waren er veilig veiliger dan de Europeanen in het land, dat in het geding is. Want hoewel de on derhandelingen blijkbaar een goeden keer hebben genomen met de vei ligheid in Indonesië is het maar zóó 2óó. Een paar grepen uit den jongsten tijd: te Bandoeng werd een brug op geblazen, 11 branden moesten in de stad worden gebluscht; te Semarang moesten extremisten door de Brit- sche artillerie worden beschoten; een Nederlandsche patrouille, door ex tremisten aangevallen en beschoten met mortieren verloor 1 officier en 6 soldaten werden gewond; te Ba tavia werden zelfs een oude man ën twee kinderen ontvoerd. Het is te hopen, dat bij het algeheel slagen der onderhandelingen ook aan die extremistische uitspattingen paal en perk kan worden gesteld en dat de Jappen, die de „Rampokkers" met raad en daad terzijde staan, spoedig uit Indonesië worden verwijderd. Dadelijk na de eerste besprekingen op de Hooge Veluwe vloog onze Mi nister-president op uitnoodiging van zijn collega Attlee naar Engeland, oro verder te bespreken, wat de gealli eerde taak in Indonesië moet zijn. 't Was voor Nederland zoowel als voor Indonesië een uiterst belangrij ke week! Wij hadden het hierboven over ver trekkende vliegtuigen. Het geheele Concertgebouw orkest vloog naar de Noordelijke landen, om daar nieuwe lauweren te voegen bij die, welke ze in Engeland ver- wierven. Het Concertgebouw-orchest gaf in deze landen eenïge concerten in verband met het bezoek, dat Prin ses Juliana en Prins Bemhard aan Denemarken en Scandinavië brachten. Dat langverbeide bezoek is in één woord overweldigend geweest. De Dèensche bladen, die. o wonder, in een omvang verschijnen, zooals wy die jaren geleden vóór den oorlog kenden (24 pagina's één ochtendblad) hebben ettelijke kolommen aan dit bezoek gewijd en ook de Zweden en Noren hebben zich niet onbetuigd gelaten. Door het bezoek van Prinses Juliana en haar gemaal zijn de vriendschaps banden met onze Noordelijke vrien den weer extra versterkt, al zullen wij ook nimmer vergeten, dat het deze landen waren, die ons van den hongerdood redden. Vliegtuigen komen en gaan. Hoover, de oud-president van de V.S., die thans een onderzoek in stelt naar den voedseltoestand in Europa, bracht een bezoek aan ons land. Ook hij kwam per vliegtuig op Schiphol aan. Met voldoening zal de ze Amerikaansche waarnemer hebben vernomen, dat Nederland Frankrijk met 70.000 ton graan heeft geholpen. Ter Internationale voedselconferentie te Londen, deelde Minister Mansholt mede, dat tot October 300.000 ton graan moet worden ingevoerd. Wij staan er met de voedselvoorzie ning dus niet zoo heel goed op, te meer, daar het de vraag is. of het aardappelrantsoen van 2 K.G. per week wel kan worden gehandhaafd. Aan den anderen kant mogen wij niet mopperen: den komenden winter zouden er 12 mud kolen beschikbaar worden gesteld, wij kregen Vrijdag weer tabak naar keuze, er is Virgi- nia-shag op komst, voor de verkie zingen van de Tweede Kamer en Provinciale Staten zijn de lijsten in gediend (de teerling is geworpen) en de Engelsche minister Noel Ba ker zeide, dat wat Nederland na de bevrijding heeft gepresteerd, aan het ongelooflijke grenst, waarbij hij er op wèes, dat al de ondergeloopen gebieden in dien tijd zijn droog gelegd. Ook Hoover verzekerde, dat hij er van overtuigd was, dat het Neder landsche volk tot zijn vroegere wel vaart zou terugkeeren. Zijn wij niet te zeer geneigd dit alles te beschouwen als iets, dat vanzelf spreekt Van de zes te behalen winstpunten hebben de S.E.C-elftalien Zondag j.1. er vijf bemachtigd. Zoo won S.E.C. 2 met 3-1 van 't Gooi 3, daarmede tevens revanche nemen de van de indertijd te Hilversum ge leden nederlaag. Het 3e elftal, uitspelende te Amers foort tegen de Boys, moest met een gelijkspel 22 genoegen nemen, na tot twintig minuten voor het einde de leiding te hebben gehad met 20. De derde ontmoeting S.E.C- 4Eem- land 2 eindigde in een 51 over winning voor S.E.C.; ruststand 21. Hieronder volgen de competitiestan den van de S.E.C--elftallen, die in den K.N.V-B., afd. Utrecht, spelen- De gedetailleerde uitslagen waren: S.E.C 2—'t Gooi 3 3—1 Amersf. Bovs 3S.E-C. 3 22 S.E.C- 4Eemland 2 5 Reserve 2e Klasse D. Veenendaal 3 9 8 0 1 16 3611 S.E.C 3 10 5 3 2 13 30—23 A.P.W-C. 2 8 6 0 2 12 37—9 Scherpenz. 2 10 4 1 5 9 2731 D.E.V- 2 8 2 2 4 6 22—48 Quick 3 11 1 2 8 4 20—45 Amf. Boys 3 11 1 2 8 4 20—45 Seserve 2e Klasse. Patria 4 6 6 0 0 12 31—7 S.E.C- 4 7 5 0 2 10 33—15 S.E.C 5 7 4 1 2 9 20—15 Baarn 4 6 4 0 2 8 23—13 Amsvorde 3 7 2 1 4 5 18—30 Saestum 3 4 1 1 2 3 8—18 K.V.V-A. 3 1 1 0 0 2 5—3 Amf. Bovs 4 3 1 0 2 2 10—17 Eemland 2 6 0 2 4 2 19—24 A-P.W C. 4 5 0 1 4 1 15-31 GEVESTIGD: Wed. J. H- Bonzei-Burger, Schou tenkampweg 75. K. J- J. Hamburg m. g., Hartmanlaan 13- J. Dalinem m. k., Rademakerstraat 28a* M» Henssen m. g., Soesterbergschestraat 99. W. Groeneveld-Homan, De Beau- fortlaan 14. A. G- Kemp m. vr., Klaarwaterweg 10. T. de Koe-de Vries m. k., Soesterbergschestraat 125. P- C- Pieren m. g., Van Maaren straat 2. D. de Roos m g., Vosseveld- laan 33. J. M- Goedhart m. vr., Soes terbergschestraat 1. D. de Haan m- g., Amersfoortschestraat 72. VERTROKKEN: E. Offerhaus-Verju, van Amersfoort schestraat 124f naar België, Remou- champs, Rue de Trois Ponts 30. G- Muijs m. g., vbn Da Costalaan 10 naar Zeist, Amersfoortschestraat 43. H. J- Karstens m. g., van Kampweg 62a n. Lisse, Heerenweg 21. W. Kersten m. k., van Kerk dwarsstraat 6 naar Hilversum, Laanstraat 3E. E. G- van Zanen-Jacobsohn m. k., van Van Lenneplaan 10 naar Amsterdam, 2e Steenstraat 114 huis. J. Kapaan m- g., van Amersfoortschestraat 72 naar Zeist, Oude Postweg 6. Th. C M. v. d. Hoeven m. g-, van Postweg 58 naar Zeist, Amersfoortschestraat 10G. VERHUISD IN DE GEMEENTE: C. van Dalen m. g-, van Bosstraat 18 naar Smitsweg 36. H. v- Heukelem m« g., van Heideweg 31 naar Sparrenlaan 2. B. Harms.. m- g., van Schrikslaan 41 naar Dorresteinweg 44- Wed. F. de Heer-Oosterbaan, van Nachtegaalweg 6 naar Julianapl. 10- W. Steitner m. vr-, van Beckeringh- straat 13a naar A. Hahnweg 1. J- Glas m. vr., van Braamweg 85 naar Kolonieweg 24. D. Hoogeveen m- g., van Wieksloot O.Z. 103 naar Bos straat 181. H. Pul m- g., van Postweg 52 naar Postweg 47. Wed. M- Bruijn- Schwenke m. k-, van Amersfoortsche straat 117 naar Amersfoortschestraat 134. G. A- Visser m. vr-, van Vrede hofstraat 11 naar Vredehofstraat 13. W- J* Jagtman m- g., van Bosstraat 55 naar Vosseveldlaan 6a. H. A- Z. v. Knobelsdorff mg-, van Hartman laan 9 naar Van Lenneplaan 10. P- Teerlink m. g. van Heuvelweg 17 naar Heuvelweg 37. CONCERT THEO VAN DE PAS. Dit eerste experiment slaagde boven alle verwachtingen en wii moeten den Soester Kunstkring wel dankbaar zijn voor dit initiatief. Donderdag 11 April speelde Theo van de Pas voor de Soester jeugd. Ieder werk werd door van der Pas op duidelijke eenvoudige wijze toe gelicht. Het prachtige, hoewel vrij zware programma, vond dan ook een zéér dankbaar gehoor. Wij hopen van harte, dat wij deze jeugdconcerten in de toekomst nog meerdere malen in Soest mogen hooren. Theo van de Pas is een pianist, met Voor de periode van 14 t.m. 27 April zijn de volgende bonnen geldig ver- Bonkaarten KA, KB, KC 604*. 173 t.m. 178 800 gram brood- 179 200 gram bloem. 180 100 gr. gedr. zuidvruchten- 181 400 gram suiker. 182 250 gram margarine. 183 125 gram margarine. 184 100 gram vet. 185 150 gram kaas. B 38 1600 gram brood. C 38 800 gram brood. B 39 2 K.G. aardappelen- Bonkaarten LA, LB, LC 604: 107, 108, 109 vleesch. 100 gr. vleesch- 110 vleesch. 200 gr. vleesch- 103 aardappelen. 2 K.G- aardapp. A 25 melk. 2 liter melk. B 25, C 25 melk. 3i/9 liter melk. Bonkaarten KD, KE 604: 679, 680 800 gram brood. 678 200 gram bloem. 677 500 gram suiker. 676 100 gram gedr. zuidvruchten. 675 250 gram boter. 674 125 gram margarine. 673 100 gram kaas. D 37, D 38. 400 gram brood. E 37. 500 gram rijst of kindermeel» Bonkaarten LD, LE 604: 607, 608, 609 vleesch. 100 gr. vleesch- 603 aardappelen. 1 K.G- aardapp. D 25. E 25 melk. 6 liter melk- Tabakskaarten enz. T 23 2 rant. tabaksartikelen. (Geen importsigaretten.) V 23 100 gr. chocolade of suikerw. X 23 2 rants. tabaksartikelen. (Geen importsigaretten.) een Zeer fijnen, gevoeligen aanslag en verbluffende techniek. Zijn Chopin is meesterlijk, de teere Berceuse klonk als een droom. Voor deze pianist bestaan geen tech nische moeilijkheden meer, zooals bleek uit de Etude van Scriabine en de Prélude van Rachmaninoff. 's Avonds speelde Van de Pas voor de leden van den Kunstkring. Hef programma omvatte 3 componisten: Brahms, Ravel (de bekoorlijke, rag fijne Sonatine) en Chopin, waar Van de Pas eerst recht in zijn element kwam, vooral in de Fantasie „Im promptu", met het subliem gespeelde middengedeelte. En dan.de Etudes van Chopin! De eerste was als een machtige on verzettelijke rots in de felle zee, de tweede fijn en glanzend, als drup pels dauw in den frisschen morgen. Als toegift: de wals in As. gr. terts! Dit concert was een waardig slof van dit seizoen, en we kunnen niet anders zeggen, dan dat de Kunst kring ons dezen winter héél waf moois heeft gebracht. Met spanning en onze beste wenschen zien wij uit naar het volgende seizoen. REPETITIE EXCELSIOR. Men verzoekt ons mede te deelen, dat het koor Excelsior a.s. Woens dag repeteert in de Van der Huchf- school aan de Molenstraat. Rob en zijn kameraad, onkundig van het feit, dat de weg versperd was, waren inmiddels in de grot op ver kenning uitgegaan, en toen ze in de verte licht zagen, begrepen ze, dat hier een tweede uitgang was. Ze liepen er heen en waren het volgend oogenblik gepakt en weggeleid. De overige leden van het gezelschap waarbij zich ook nu Sheeba, het in- landsche meisje bevond, dat niet naar haar volk durfde terugkeeren nu de priester haar wilde dooden, zochten zeer ongerust den omtrek af, zonder resultaat. De dinosaurussen waren op een ge heimzinnige wijze verdwenen maar men durfde zich toch niet ver van de machine te verwijderen daar de beesten ieder oogenblik konden te rugkeeren. Het verstandigste leek om in de lucht verdere nasporingiein naar de vermisten te doen. Nu is de lente in de lucht En overal klinkt blij gerucht, Op veld en op den akker. Het nieuwe leven breekt zich baan; 't Feest van Paschen vangt weer aan; De wereld wordt weer wakker. De lamm'ren hupp'len in de .wei; De boer staat lachende er bij Een vroolijk lied te fluiten. Er komt weer leven en vertier; De staldeur knarst in 't scharnier; Daar komt het vee naar buiten. Zie hoe een vlugge kievit zwiert; Het leven heeft gezegevierd; De aard' ontwaakt uit droomen. Zij heeft het feestkleed aangedaan; Een vogel vangt te zingen aan, Want Paschen is gekomen! Burgemeester en Wethouders van Soest; overwegende dat voor elk der Stem districten in deze gemeente een stemlokaal moet aangewezen worden, besluiten, met intrekking van het besluit van den Gemeenteraad van 22 December 1938, 2e afdeeling, no. 670, aan te wijzen de volgende stem lokalen voor elk der in de gemeente Soest ingestelde districten. Artikel 1. De volgende stemlokalen worden aangewezen in de vijftien stemdistric- ten, waarin de gemeente is verdeeld voor de verkiezingen van leden der Tweede Kamer, der Provinciale Sta ten en van den Gemeenteraad: I Gemeentehuis; II Verkooplokaal, B. Grothestr. 53; III Parochiehuis „St. Ludgardis" Vredehofstraat 5; IV Lokaal Nieuwstraat 57; V Mariaschool, hoek Beetzlaan en Mariastraat; VI Chr. ULO-school, P. Bernhard- laan 21a VII Van der Huchtschool, Molen straat 52; VIII School met den Bijbel, Drie- hoeksweg 16; IX Openb. School, Middelwijkstr. 72; X Gebouw „Trein 828", Birktstraat; XI „Eltheto" Drift je 4a; XII Huize „Buitenzorg" Heidew. 52: XIII School met den Bijbel, School straat 57; XIV „St. Jan", Amersf.straat 20; XV R.K. Kleuterschool, Generaaï W inkelmanstraat. ERNSTIG ONGEVAL Met zeer groote snelheid reed op de Steen hof f straat, nabij het St. Jo zefgebouw een jeep, komende uit de richting Amersfoort, bestuurd door een Hollandsch militair en waarin als lifters waren gezeten een Canadees, een Amerikaan en twee Soester jongens uit het Hollandsche leger, n»l. v. d. D., wonende aan de Torenstraat en V. aan de Schrikslaan. De bestuurder wierp plotseling het stuur om, toen de jeep tegen een der boomen aan de rechterzijde van den weg dreigde te botsen en de daardoor ontstane sterke zwenking was oorzaak dat het voertuig té gen den grond sloeg. De bestuurder en v» d. D- kwamen er met lichte kwetsuren af. maar de drie andere personen moes ten naar het militair ziekenhuis „Oog en Al" te Utrecht worden overge bracht» AFSLUITBOOM GERAMD. Een der afsluitbomen van den spoor overweg nabij station Soestdijk werd Vrijdag stuk gereden door een uit de richting Amersfoort komende truck met oplegger, waarvan de rem men niet in orde bleken te zijn. Ook de truck liep schade op. ZWART VLEESCH. Door ambtenaren van den C.C.D. werden in arrest gesteld H.C.V- en G.K. alhier, terzake het koopen en verkoopen van vleesch van clandes tiene slachting afkomstig. MOTOR-OMGEVAL. Op de schoolstraat had een aanrij ding plaats tusschen de motorrijders J.W.G- en W.G.v.d.B, beiden woon achtig in genoemde straat. Eerstgenoemde liep een blessuur op aan zijn voet, terwijl de motor van v. d. B- ernstige schade opliep. GAVEN AMERIKAANSCHE ROODE KRUIS. Door bemiddeling van het Neder landsche Roode Kruis werden via de plaatselijke afdeeling Soest in onze gemeente een aantal goede gaven uitgereikt van het Amerikaansche Roode Kruis. In de eerste plaats aan alle kinder tehuizen en aan Zonnegloren een partijtje sinaasappelen. Binnenkort komt er voor de kindertehuizen nog honing. Aan de tehuizen voor Ouden van Dagen (Mariënburg, St. Jozef, Bui tenzorg) werden uitgereikt in totaal 39 pond koffie, pl.m. 2500 blikken gecondenseerde melk en 62 kniede- kenties. Dat een en ander met groote dank baarheid werd ontvangen, laat zich begrijpen. OPBRENGST MAANDAGCENT TEN BEHOEVE VAN HET NED. ROODE KRUIS. In October 1945 werden alle school hoofden in de gemeente Soest aan geschreven, teneinde hun medewer king te vragen voor de inzameling van de Maandagcent ten behoeve van het Ned. Roode Kruis en spe ciaal bestemd voor het Indische kind. Enkele schoolhoofden hebben spon taan hun medewerking toegezegd. Onderstaand een overzicht wat tof nu toe werd ingezameld: Ö.L.S- Beetzlaan f 14.15 R.K. Jongensschool f49 40 O.L.S- Middelwijkstraat f 55. Chr. S chool Hees. f 25 v. d. Huchtschool f65 45 Jammer is, dat van de vele scholen in onze gemeente tot nu toe slechts bovenstaande aan het sympathiek doel medewerken. De heeren school hoofden van bovengenoemde scholen reeds hartelijk dank. De macht van het kleine spreekt uit bovengenoemde cijfers wel een dui delijke taal. Mag ik de hoofden van de nog niet medewerkende scholen nog eens vragen ook aan deze actie mede te werken? De secr.-penningm., Afd. Soest-Soesterberg, H. DE GRAAF. Goede Vrijdag (19 April). NED. HERV. KERK. Oude kerk. 7 uur Ds. J. I. v. Schaick Bediening H. Avondmaal. Emmakerk 10 uur Ds. E. Groeneveld, Bediening H. Avondmaal. 7 uur Ds. De Looze van Hilversum Bediening H. Avondmaal. Zonnegloren. 10 uur Ds. Roder van Bilthoven. GEREF. KERK. Julianakerk. 7.30 uur Ds. Wouters. Wilhelminakerk. 7.30 uur Ds. H. Pe likaan van Nïjkerk. CHR. GEREF. KERK. 7.30 uur Ds. L. de Bruijne. LAGE VUURSCHE- NED. HERV. KERK. 7 uur Ds. A. G. Haring. ESPERANTO NIEUWS. Thans is ook opgericht een vereeni- ging van Esperantisten, werkzaam in de grafische bedrijven in Nederland. Maksim Gorki was een groot vriend van Esperanto. Eens zeide hij: „Men voert wel eens tegen Esperanto aan, dat het een kunstmatige taal is, doch wij moeten zeggen: alles wat wij cultuur noemen en ons menschen van de dieren onderscheidt is toch ook kunstmatig! Denken wii bijvoorbeeld maar eens aan ons theekopje, het boek, een schip, auto, machines, een stoel enz. Het zou voor een mensch ook natuurlijk zijn om naakt rond te wandelen, maar we wonen in hui zen in plaats van holen of nesten en om ons heen zijn allemaal voorwer pen, ontstaan door de kracht van onzen wil en fantasie, opdat ons le ven gemakkelijker en aangenamer worde. Figuren als Faust, Donkichot. Prometeus e.d. heeft men toch ook Ouders en Grootouders dan ken allen hartelijk voor het medeleven en de belang stelling ondervonden voor en na de geboorte van JOHAN REINOLD. Fam. Rozendaal. Fam. Riddetikhof. Laanstr. 37. Soestdijk. Te koop gevraagd, witte SCHOENEN, m. 37. liefst Amerik. Anna Paulownalaan 36. TE KOOP Foto-toestel, waschkast, schilderstukje schilderijtjes, gr. lijst m. glas, lampekap. D. hoeden, japonnen, steen- werk. ijzeren potten, thee tafel, d. fiets z. b., met licht, kachelpijp, ijzeren w. pomp, eiken parapluibak, gasstelle tje. Burger, Beukenlaan 35. DUTCH GIRL, age 21, looks for an Eng- lish girlfriend. Please write to No 735 office of thls newspaper. TROUWJAPON te koop gevraagd (wit), met sluier, maat 38-40. Br. No. 734 bur. van dit blad. TE KOOP eenige damesmantels (40-42), damesjaponnen (40-42), da meshoeden, verpleegstersja ponnen, heerenschoenen (m. 42), heerencostuums, heeren regenjassen. heerenoverhem den. officiersjas b. m. (veld- grijs). Vredebofstraat 26, Soestdijk. Verkoop Woens dag van 3—6 uur. Jongeman, leeftijd 28 jr., ge huwd zoekt werk als EXPEDITIEKNECHT of iets dergelijks. Glas, Kolonieweg 24. WONINGRUIL. Gevr. riante woning Soest- Zuid of Soestduinen. Huur pl. m. f35.- p. m. Aangeb. woning bij station Soestdijk, kamers en suite, badkamer, drie slaapk. enz. Huur f 25.- p. m. Br. No. 737 bur. v. d, blad. WONINGRUIL. Gewoon huis te Utrecht, TE KOOP moderne 12-staafs aashaard zee wij Aanvang va Duu Het lesgeld Inschrijving i Algem. Bepraafplaats. Tekoop zeer soliede, mo dern, groot, massief eiken DRESSOIR Molenstraat 13. Beschaafd dame. 40 j.. z.z. g.g. als HUISHOUDSTER bij Heer. liefst met 1 of 2 groote kinderen, in ruil voor een gezellig tehuis. Brieven No. 738 bureau v. d. blad. lêlne woning te Soest of Baarn. voor ruim eerste bo venhuis Amsterdam-Oost, huur f 6 75 per week. Be vragen Schoutenkampw. 39 Te koop 1 -persoons ijzer ledikant met Auping matras, eiken boekenkast met glas in lood, eiken linnenpers en 3 tuinmatten. Regentessel. 1. Wie ruilt 1 p. br. meis- jessch. (35). z g.a.n., tegen witte meisjessch. G. Pels- weg 4. Te koop sla blement, 2 pe nachtkastjes, spiegel. eenp« brandkastje, h Av d B Melmweg 15 Te koop schrij tafel. S weg 15. Te koop ii zijnd H. en massieve ban van Asch. Bi

Soester Courant | 1946 | | pagina 2