„Soest Vooruit" viert haar 40-jarig bestaan. SOESTER COURANT Abonnementsprijs f 1.50 p. k\v. 22e Jaargang - No. 66 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Bureau: Van W eedestraat 35 - Telefoon 2566 - Giro 126156 Franco per post f 1.75 p. kw. Vrijdag 23 Aug. 1946. dat de laaatste nummers van het Stieren. 1. Joh. v. d. Breemer. 2. W. De fqesttwieek ter gelegenheid van 't 40-jarig bestaan van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer „Soesf- Vooruit" werd Vrijdagavond ingezet meit een CONCERT in het rosarium, aangeboden door de Muziekvereeniging „P.V.O.". Onder de aanwezigen bevond zich ook het voltallige bestuur van „Soest- Vooruit". Dat geheel Soest met dit jubileum meeleeft, werd wei zeer duidelijk gedemonstreerd door de groote op komst der gemeentenaren. Onder groote stilte werd de muziek belui sterd en een hartelijk applaus klonk na elk nummer. Was het weer tijdens dit concert uit nemend, minder goed was het Za- nemend, minder goed was het Za- demonstraties op het S-E.C.-terrein. Toch gingen alle sportevenementen door en de belangstelling was bo ven verwachting groot. GECOSTUMEERDE VOETBALWEDSTRIJD. De gecosturoeerde voetbalwedstrijd, waarmede den middag werd inge zet en waarvoor de elftallen waren samengesteld uit spelers van S.E.C. en de Sportvereeniging P.T.T., gaf menig komisch moment te aanschou wen, waardoor vele malen de lach over het terrein schalde. De aftrap werd verricht door den heer Batenburg, voorzitter van „Soest-Vooruit". Van de costuums was zeer veel werk gemaakt en de menschen van de P.T.T. toonde nu eens hoe bet bij dit lichaam, niet toegaat. De ons zooveel zeggende letters P.T.T. vie len menig maal van hun voetstuk en brievenbussen en telefoontoestellen botsten vaak tegen elkaar. Direct hierna had de start plaats van den LOOP DOOR SOEST, over een afstand van 3i K.M., waarvan de uitslag als volgt was: Af deeling A (niet-leden van S.E.C. le prijs P. J. Wigtenbroek, Amers foort. 2e prijs J. Bunschoten, Huizen. Af deeling B (leden van S.E.C.) le prijs en Wisselbeker H. van Dor- restein. 2e prijs J Veldhuizen. 3e prijs A. Rommers. 4e prijs H. van Riet. S.E.C.—HUIZEN. Onder leiding van den heer v. d. Biezenbos, scheidsrechter van den K.N.V.B volgde daarna de voetbal wedstrijd S.E.C. I-HUIZEN I (kam pioen der Zaterdagmiddag-competi tie). Van beide kanten werd uitne mend voetbalspel getoond en er is gedurende de tweemaal 45 minuten flink gestreden. Toch kon HUIZEN niet verhinderen, dat de gastheeren de fraaie door „Soest-Vooruit" uit geloofde medaille behaalden. De uit slag was 41 voor S.E.C. DE RECEPTIE. Intusschen werd in de zaal van ho tel „Eemland" door de jubïleerende vereeniging een receptie gehouden. Een prachtige plantenversiering, waartusschen de Soester kleuren do mineerden, was in de zaal aange bracht en vele fraaie bloemstukken maakten het geheel tot een lusthof. Onder de zeer velen, die hun ge luk wen sc hen kwamen aanbieden, merkten we o.m. op, afgevaardigden van de Y'ereenigingen voor Vreemde lingenverkeer te Bïlthoven, Zeist, Baarn en Amersfoort, Ned. Roode Kruis, afd. Soest, Politie-Sport-ver- eeniging, Voetbal vereeniging S.E.C., Soesterbergs Bloei, De Soester Kunstkring, Lawn Tennis Club Soest, P.T.T. Sportvereeniging. Soester Har monie P.V.O.Wandel sport vereeni ging „Dudok de Wit", Baarn, Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B., de ve le Buurtvereenigingen en vele ande ren. Het Gemeentebestuur van Soest, vertegenwoordigd door de Wethou ders Van Zadelhoff en De Haan programma werden afgewerkt. KLEINKUNST-UITVOERING. Dinsdagmiddag verzamelden zich we derom velen in het openluchtthea- den waarnemend gemeente-secretaris fer voor de voorstelling, wel Goedkoop (de wnd- burgemeester was verhinderd) bood het bestuur van „Soest-Vooruit" een enveloppe met inhoud aan, met de bedoeling het bedrag te storten in een fonds tot stichting voor een nieuw Ver- keershuis. Voor ditzelfde doel werden door meerdere vereenïgingen even eens enveloppen met inhoud aange boden. Het was van half 4 tot half 6 een aanhoudend komen en gaan. Hartelijke woorden werden gewis seld en w enschen geuit en uit dit alles bleek overduidelijk, welk 'n be langrijke plaats „Soest-Vooruit" in onze gemeente inneemt. De laatste bezoekers waren nauwe- lijksvertrokken, toen weer anderen arriveerden om getuige te zijn van het UITREIKEN DER PRIJZEN. ke gegeven werd door Nic. v. Oos- trum's Show-orkest met medewer king van Ciska Harms, Loekie van der Linden, Ben Steggerda, Tonny Schifferstein en Benny Vreden. Een keur van liedjes en één-acters werden afgewisseld met moderne muziek, waarvan de uitvoering op hoogen prijs werd gesteld. Vooral Benny Vreden, die, of alleen of met anderen een belangrijk deel van het programma verzorgde, was onver beterlijk. Ook hier werd de regen echter spel breker. Toen het enthousiasme zijn hoogtepunt bereikte, joeg een groo te onweersbui publiek en spelers de bosschen in. DE GALA-AVOND. Des avonds volgde in de zaal van „Eemland" de gala-avond voor ge- noodigden, waaraan medewerkten Ger de Roos met z'n „Rascals", Ben- welke tijdens de sportdemonstratie's 5^ Vreden en de Wama s. 1 I IpnO \\i nmo'c +1VOQ It waren behaald. Deze uitreiking had plaats door den voorzitter van „Soest-Vooruit" in te genwoordigheid van het voltallig be stuur. VLIEGERWEDSTRIJD. Maandagmiddag werd de feest- week voortgezet met een vliegerwed strijd om fraaie prijzen. Daar ook prijzen waren uitgeloofd voor de Deze Wama's, twee nette heeren met, naar onze begrippen, zeer leelijke nieuwe schoenen, te lange geruite jassen enz. waren onverbeterlijk in hun liedjes, grollen en uitbeelding. De muziek van „De Rascals" was zoo af, dat men, ter afwisseling, graag eens een dissonant zou hebben gehoord. Ger de Roos wist bovendien de aan wezigen in zijn attractie's te betrek- fraaiste vliegers, had in den mor- ken en Benny Vreden was, als altijd, gen een keuring der vliegers plaats. De prijzen hiervoor werden alsvolgt toegekend: 1. Joop de Goede. 2. Jan Veenendaal. 3. Bob ter Haar. 4. Her man Brandt. 5. Wim Heïnhuis. 6. Hans van Schalkwijk. 7. Gerrit Roo- zen. 8. Harry van Leek. 9. Henk Fa- ber. In den vliegerwedstrijd werden de prijzen als volgt toegekend. 1. Wim Vos. 2. Jan Schouten. 3. Hans van Schalkwijk. 4. Willem de Kruijff. 5. H. Hooft. 6. Gerrit Roozen. 7. Pe ter Walstra. 8. Jan Verzaal. 9. Joop van der Veer. GALA-CONCERT. weer eenig in zijn liedjes en zijn uitvallen. LANDBOUWDAG. Woensdag was het de groote Land- bouwdag, waarvoor, niettegenstaande het minder goede weer, zeer groote belangstelling bestond. Des morgens had een tentoonstelling plaats van rundvee en paarden, ter wijl er des middags een concours was voor één- en tweespannen en 'n demonstratie van de „Paleis-Rui ters". Voor de verschillende onderdeelen werden de prijzen alsvolgt toege kend: Afdeeling paarden. Blanken- Des avonds had in het Openlucht Theater een Gala-concert plaats, dat gegeven werd door het Stafmuziek- Merrie met veulen. 1. J. corps van de Amsterdamsche Politie, steïn. 2. W. Hartman, onder leiding van den Inspecteur- Kapelmeester Joh. Pinkse. Op uitnemende wijze werd 'n schit terend programma afgewerkt. Uit de menigte, die het openlucht theater vulde, steeg na elk nummer een daverend applaus op. Jammer was het, dat de regen niet toeliet, Landbouwpaarden 3-6 jaar. 1. J. J. Brouwer. 2. A. C. v. Logtenstein. 3. W. Hartman. 4. P. A. Hilhorst. Landbouwpaarden 2 jaar. 1. A. J. v. d. Hengel. 2. Joh- v. d. Bremer. Jaarlingen. 1. T. Kuijer. 2. A. W. v. d. Breemer. Afdeeling koeien. '06 v.V Het bestuur van „Soest Vooruit tijdens de receptie op j.1. Zaterdag. van Roometn. Mélkkoeien. 1. T. Kuijer. 2. J. J. Brouwer. 3. P. A. Kuijer. 4. W. van Roomen. 5. G. v. Logtenstein. Eerv. Verm. W. van Roomen, Joh. Kok (2 maal) en R. Veldhuizen. Drachtige koeien. 1. G. Hartman. 2 en 3. P. A. Hilhorst. Eerv. Verm. A. C. van Logtenstein en W. van Roomen. Vaarsen en schotten. 1. Wed. A. v. Doorn. 2. Joh. Kok. 3. P. A. Hil horst. 4. C. van Logtenstein. Eerv. Verm. K. Lam. Vaarzen. 1. T. Kuijer. 2. W. van Roo men. Eerv. Verm. Wed. Wantenaar. 1-jarigen. 1 en 2 A. J. v. d. Hengel'. Eerv. Verm. T. Kuijer. U.-jarigen. 1. W. Mulder. 2 en 3. P. A. Kuijer. Handelskoeien. 1 (2 maal), 2, 3 en Eerv. Verm. P. Barreveld. Concours Landbouwpaarden. Eénspannen 2-4 jaar. 1 Wed. A. Kaats. 2. J. Blankenstein. 3. W. Hartman. 4. P. A. Hilhorst. Eénspannen 5 jaar. 1. G. C. v. Dijk. 2. A. J. van Stalenhoef. Kampioensprïjs. G. C. van Dijk. Tweespannen. 1. J. Blankenstein met 1 paard van Logtenstein. 2. A. J. Stalenhoef m. 1 p. van W. Hart man. 3. P. A. Hilhorst m. 1 p. van I Brouwer. 4. G. C. van Dijk m, 1 p. van J. Blankenstein. Speciale prijs. P. Barneveld voor 2 vossen (buiten mededinging). Groote belangstelling ging ook uit naar de demonstratie van de Soes ter Rijvereeniging „De Paleis-Rui ters". Hierin werden de prijzen alsvolgt behaald Poppenrit. 1. Wijntjes. 2. P. Kuijer. 3. C. Kok. 4. R v. d. Bremer. 5. G. Stalenhoef, Soesterbêrg. Tally-ho. 1. Beemer. 2. v. d. Zou- wen. 3. Wijntjes. 4. Muis. Stoelendans. 1. P. Kuiper. 2. R. v. d. Breemer. 3. C. Kok. 4. v. d. Zou- wen. Dressuurproef. 1. A. v. d. Hengel. 2. C. Kok. 3. J. Logtenstein. 4. Voort huizen. 5. A. Kok. 6. Muis. Een speciaal woord van lof komt toe aan den heer P. Barreveld, die, met zijn inschrijvingen voor de klas sen één- en tweespannen, de lief hebbers iets bijzonders bood. De in 1938 door den heer Jhr. C. van de Brandeler 'uitgeloofde wis selbeker voor degene, die het hoog ste aantal punten van de tentoon stelling behaalde, is voor 1946 ge wonnen door T. Kuijer, Bern weg, met een totaal van 15 punten. MUZIKALE RONDGANG. Zeer vielen hadden zich 's avonds weer verzameid op het pleintje van de Soesterbergschestraat, om, onder de w elluidende muziek van de Har monie „P.V.O.", op te trekken naar het terrein aan de Paulus Potter- laan, alwaar de opening plaats had van HET LUNAPARK. Reeds vroeg op den avond was het daar een drukte van belang en over het meeleven der burgerij hadden de ondernemers zeker niet te kla- gen. SPROOKJES-MIDDAG. Gisterenmiddag was het weer feest voor de kinderen door de opvoering van het sprookje „De drie betoover- de Prinsesjes", i,n het Openlucht theater. Hier hebben de vele kleintjes, maar ook vele grooten niet weinig geno ten van het werkelijk uitnemende spel van het kunstzinnig Jeugdtoo- neel'.

Soester Courant | 1946 | | pagina 1