Het feest van Soest Vooruit* Koninginnedag* SOESTER COURANT Abonnementsprijs 11.50 p. kvv. 22e Jaargang - No. 67 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Bureau: Van Weedestraat 35 - Telefoon 2566 - Giro 126156 Franco per post f 1.75 p. kw. Dinsdag 27 Aug. 1946. KINDER-BLOEMENCORSO. Vrijdagmiddag werden de feestelijk heden in het kader van de V.V.V. feestweek voortgezet met een kin- der-bloemencorso. Waarschijnlijk ten gevolge van het bloemencorso, dat op 5 Augustus j.1. ter gelegenheid van den veriaardag van Prinses Irene werd gehouden, was de deelname ditmaal niet groot. Onder begeleiding van trommelsla gers trok de kleine stoet langs de voorgeschreven route om op de plaats van opstelling, den Soester wegweg, weer te worden ontbonden. De prijzen werden alsvolgt toege kend: le prijs Robby Tensen, 2e pr. Jaap Hoogkerspel, 3e pr. Hetty Tschur, 4e pr. Inga Tschur, Eerv. vermel ding Jan Weering en Arie Verhoef. OP HET LUNAPARK. Zaterdagmiddag was het groot feest voor de kinderen op het Lunapark. Niet minder dan 2000 kinderen wa ren gekomen om gratis gebruik te maken van de daar aanwezige at tracties waarvoor ze in groepen van 45 werden verdeeld. Er was heel wat tact voor noodig om deze zaak behoorlijk te laten marcheeren, maar de leiding bleek ook hier in goede handen. DE WIELERWEDSTRIJDEN. Zaterdagmiddag werden ook de Wielerwedstrijden verreden, welke aan de Beckeringhstraat werden ge houden en georganiseerd waren door de wielerclub „De Adelaar". De uitslagen van deze wedstrijden waren alsvolgt: Sprint amateurs: 1. E. Grift. 2. J. de Gans. 3. Schans. 4. Langendijk. 40 Ronden amateurs: 1. E. Grift. 2. J. de Gans. 3. Bakker. 4. Korten- hoeve. 5. Middelbeek. 6. Cornielis- sen. 7. Langendijk. 8. D. Kroon. 9. Spierenburg. 10. Hanson. 30 Ronden nieuwelingen: 1- Vet. 2. Schotman. 3. Spierenburg. 4. Schou ten. 5. J. Zoon. 6. Barbee. 7. EgeiT- schot. 8. Dijkstra. DE WANDELTOCHTEN. Groot feest was het ook Zaterdag en Zondag tijdens de gehouden wandel tochten. De belangstelling hiervoor was over weldigend. Niet minder dan 2243 personen namen op beide dagen deel. Het weer was bovendien uitnemend. Welgemoed en met de vereenigings- vlaggen voorop vertrokken de deel nemers zingend van de startplaats om het eerste gedeelte van het par cours af te leggen. Onder hen bevonden zich meerdere oudere dames en heeren, waaronder heeren van resp. 68 en 75 jaar. Het was ruim 5 uur, toen de eerste groepen en individueel'e loopers nog frisch in de zaal van Eemland terugkeerden voor een rust, welke door de meeste deelnemers maar eeer kort werd genoten. De jongeren, de 20 K.M.-tippelaars, namen hun rust in „Bosch en Duin". Had het eerste gedeelte van het parcours de deelnemers aan den 30 K.M.-tocht geleid door Baarn em van af de Emmabrug door de bosschen, de straatweg naar Hilversum over stekende, naar de Lage Vuursche en verder langs den betonweg en Ko- ninginnelaan weer naar Eemland, ma de rust ging het over den Eng en langs de Bosstraat naar de Wieksloot en Soestduinen en vandaar naar de verzamelplaats bij hotel „De Bosch- vijver'', waar de deelnemers werden opgewacht door de harmonie „P.V.O.". De jongeren, de 20 K.M.-wandelaars, liepen, met weglating van het ge deelte door de bosschen naar de Lage Vuursche hetzelfde parcours. Onder groote belangstelling van het publiek en de opwekkende tonen van de harmonie, trokken de deel nemers, stram marcheerend, langs den hoofdweg naar de zaal van ho tel Eemland, alwaar, in verband met een spoedig vertrek van verschillen de groepen, direct met de uitreiking der medailles werd begonnen. Na afloop deelde de heer Hendrik- sen, secretaris van de Wandelsport- vereenigïng „Dudok de Wit" mede, dat de uitreiking der groepsprijzen nog niet kon plaats hebben, daar ook Zondag nog een groot aantal vereeni- gingen moesten uitkomen. De heer Batenburg, voorzitter van „Soest-Vooruit", hierna het woord nemende, bracht allereerst dank aan het bestuur van „Dudok de Wit" voor de goede zorgen en de leiding, waardoor de eerste dag van dit on derdeel der feestweek uitnemend is geslaagd. Ook bracht spr. dank aan alle deelnemers voor hun komst naar hier. Spr. was overtuigd, dat niemand het betreurde met de mooie natuur van Soest en omgeving, waar in het parcours was uitgezet, te heb ben kennis gemaakt, waarom hij hoopte, dat deze kennismaking voor velen aanleiding mocht zijn, nog eens een bezoek aan Soest te brengen. Ook deed de heer Batenburg nog de mededeelling, dat voor de tochten, die op beide dagen zouden worden gehouden, het gemeentebestuur van Soesf, drie extra prijzen beschikbaar had gesteld, bestaande uit fraaie plaquettes. Tot slot sprak nog de heer H. F. van Woudenberg, secretaris van den Stichtsch-Gooischen Wandelbond, die naast een dankwoord aan de ver eeniging „Dudok de Wit" voor de goede organisatie, deze wandeltoch ten een groote propaganda noemde, in een groote plaats, waarin nog geen Wandelsport vereen. bestaat. Spr. was overtuigd, dat deze twee dagen oorzaak zullen zijn, dat ook in Soest spoedig een dergelijke vereeniging het licht zal zien. Ter opluistering was een goede band aanwezig, waardoor een prettig slot werd verkregen. Zondagmorgen reeds vroeg rolden autobussen en vrachtauto's, gevuld met deelnemers, ons dorp binnen. Ze kwamen van heinde en ver. De start welke te ongeveer 11 uur plaats had, verliep vlot en een half uur later zochten ruim 1500 wande laars hun weg door onze gemieente- Was het weer 's morgens overheer lijk, 's middags kwam daarin eenige verandering en kregen de dames en heeren onderweg een fiks regenbui tje. Wel werd 't loopen hierdoor eenigs- zins bemoeilijkt en 't parcours iets zwaarder, maar geen donderbui ver mocht de stemming en het enthou siasme te breken. Nagenoeg zonder uitvallers arriveer den allen aan de finish en ook nu was het de band, die de wachtenden in de zaal eenige gezellige oogenblik- ken bezorgde. Toen alle deelnemers terug waren, had de uitreiking der groepsprijzen plaats, waarbij weer het woord werd gevoerd door de heeren Hendrïs- sen, Batenburg en Munzert, zoorzit- ter van den Gooisch-Stichtschen Wandelbond. Hierbij bleek, dat niet minder dan 90 vereenigingen hadden deelgeno men en de groepsprijzen alsvolgt wa ren behaald: Senioren (30 K.M.): le prijs: S.O.S., Amersfoort. 75J,o p. 2e pr. A: Z.U.T. Amersfoort 72* l' p. 2e pr. B: Kievit, Bussum, 71 punten. 3e pr. A: Irene, Gorinchem, 69 p. 3e pr. B: Vivo, Hilversum. 68 punten. 4e pr. U.P.B., Utrecht. 67i/., punt. Junioren (20 K.M.): le prijs: Crooswijk, R'dam. 691p. 2e prijs: Z.U.T., A'foort. 69 punten. 3e prijs: S.O.S. I, A'foort, 62 punten. Militairen. le prijs: Marine, H'sum. 77i/-> punt. 2e prijs: Roode Kruis, Utr. 691/<> p. De Wisselbeker werd voor de 2e maal gewonnen door S.O.S. te Amersfoort. Dit tweedaagsche evenement was tevens het slot van de feestwieek van V.V.V., een week, zooals Soest in langen tijd niet heteft gekend. Aan het bestuur van „Soest-Voor uit" en de vereenigingen, die een of meer onderdeelen verzorgden, komt hiervoor een bijzonder woord van dank toe. Soest-Vooruit heeft op grootsche wijze haar 40-jarig bestaan herdacht en heel Soest heeft met haar dit jubileum gevierd. Voetbal. Zondag j.1'. speelde S.E.C. op de door L.V.V. te Laren georganiseerde se riewedstrijden in de 2e ronde tegen Baarn. Voor de rust wogen beide partijen goed tegen elkaar op. Het spel golf de snel' van doel tot doel en de beide verdedigingen hadden han den vol werk om onheil te voor komen. Plotseling echter plaatste midvoor Reijerse bij een S.E.C.-aanval een geweldig hard schot net onder de lat, dat op schitterende wijze door den Baarn-doelman tot hoekschop werd verwerkt. Na ongeveer een kwartier spelen nam Baarn vrij onverwacht de lei ding uit 'n goed opgezetten aanval. S.E.C. spande alle krachten in om den achterstand in te loopien en het Baarn-doel ontkwam weer op for tuinlijke wijze aan een doorboring toen het geheele binnentrio een fraai schot van rechts voor open doel miste. Even voor de rust vergrootte Baarn haar voorsprong tot 2-0 door een misverstand in de S.E.C.-verdediging. Na de thee had S.E.C. het beste van het spel en reeds na eenige minu ten verkleinde Post met een fraaien kopbal den achterstand tot 21. De Baarn-defensie kreeg het hier-^ na zwaar te verduren en meerdere aanvallen golfden op het Baarn-doel af. De linksbinnen Maassen bracht der, stand van dichtbij op 22, maar, tot groote teleurstelling der talrij ke supporters annuleerde de scheids rechter dit doelpunt, wegens ver meend buitenspel- Wel' trachtte Baarn door snelle uit vallen haar achterhoede opluchting te geven, maar S.E.C. bleef het beste van het spel behouden. De gelijkmaker blieef echter uit en toen het einde daar was, had Baarn een zwaar bevochten en tevens ge flatteerde 21 overwinning be- naald. S.E.C. 3 speelde te Laren een oefen wedstrijd tegen L.V.V. 2 en won met 8-2. Plaatselijk nieuws. LANDWACHTER AANGEHOUDEN. Men zal zich herinneren, dat ongeveer een maand voor de bevrijding de heler Smit, adjunct- commies bij de politie alhier, op het Kerkpad door een kogel werd ge troffen tijdens zijn vlucht bii een bezoek van landwachters aan zijn woning. Zaterdag is het Koninginnedag en dat wil zeggen feest. De veile feesten der laatste tijdein zijn echter mede oorzaak, dat het feestcomité geen programma heeft samengesteld, waarvoor wij vroeg uit de veeren moeten. Om ook de verschillende Buurtver- eqnigingen in de gelegenheid te stel len in eigen omgeving feestelijkhe den te organiseeren, zal op den mor gen van den 31en geen algemeene feestviering plaats hebben. .Op den middag zal dit wel het gie- val zijn. Te 2 uur zal aan den Heideweg de opstelling plaats hebben van hef blbemencorso, waarvoor de belang stelling reeds is ontwaakt. O.m. zal door een groot aantal leden van de Motorclub „Soest" worden deelge nomen, waardoor het geheel een bij zonder aspect zal krijgen. Na afloop van dit corso zal een ringstekerij plaats hebben met ver sierde sjeezen en waarschijnlijk ook op het losse paard. Een groot aantal sjeezen zullen on getwijfeld te voren ook aan het cor so deelnemen, zoodat ook deze voer tuigen ongetwijfeld een afzonderlijke groep zullen vormen. Waarschijnlijk zal ook een demon stratie door de rij vereeniging „De Paleïsruiters" op het programma prijken. Verder ligt bet in het voornemen de muziek vereeniging „P.V.O." te verzoeken des avonds een klein concert te geven in het rosarium en daaraan een muzikale rondwandeling te verbinden. Tot slot volgt dan op het Lunapark een groot vuurwerk. In ons nummer van a.s. Vrijdag zul len nog nadere bijzonderheden vol gen. De heer Smit werd overgebracht naar het ziekenhuis te Amersfoort en vandaar naar het kamp te Amers foort en de gevangenis te Scheve- ningen. Daar verbleef hij tot de bevrijding. Hij werd direct overgebracht naar een ziekenhuis te Den Haag, waarin hij tot twee weken geleden ver bleef. Thans verblijft hij in een rust huis voor oud-illegale strijders te Aerdenhout. 't Is begrijpelijk, dat dit geval de interesse had van de P.R.A. alhier. Lang is gezocht naar hem, die hef vijandelijke schot loste, maar de da der is nu gevonden. Het bleek te zijn F. W. W. van Neer, afkomstig uit Heerlen en thans in gesloten in het kamp te Valkenburg. Als bijzonderheid kan worden ver meld, dat deze landwachter en land verrader thans 20 jaar is en dus 18 jaren telde toen het geval zich op het Kerkpad afspeelde. VLEESCHVERKOOP ABATTOIR. Morgenmiddag (Woensdag) zal van 2 tot 2.30 uur, aan het slachthuis aan den Lange Brinkweg, verkoop van vleesch plaats hebben voor de nummers 4401 tot en met 4500. OPHEFFING. Naar men ons mededeelt, is thans een aanvang gemaakt met de ophef fing van de verschillende Bureaux van Vijanden en Landverraders over het geheele land. De goederen van deze bureaux komen thans onder beheer van de stichting Politieke De linquenten, die belast wordt met de uitgifte aan vrijgekomen N.S.B.-ers, die hulp noodig hebben. DIEFSTAL. Ten nadeel^ van K. aan den Klaar- wa ter weg werden 5 kippen ont vreemd.

Soester Courant | 1946 | | pagina 1