W. N. NIEUWENHUIS r Onder controle* CEINTURES en RIEMEN J. HOPPENBROUWERS Loodgieter - Electriciën ROB DE AVONTURIER FLI Met Ri D. Coöperat We wisten, dat Jan heel veel goed illegaal werk had gedaan en toen hij dus in gezelschap met een ernstig gezicht verzekerde, dat hij ook wet voor collaboratie „gepikt" zou kun nen worden, schoten we allemaal in een lach. „Toch heb ik een keer voor de Duit- scher gewerkt", verzekerde Jan ern stig. „Toen kon je er zeker niet onder uit?" veronderstelde een van ons. „Natuurlijk niet, ik zag ze te laat komen, ze haalden me met een man of vier van huis en ze dwongen me ertoe te rijden, 't Was meefnens! Ik stond voor de keus: op staanden voet te worden doodgeschoten óf rijden. Nu moet je niet denken, dat rijden minder gevaarlijk was: de spoorwegen staakten al lang en elke vrachtauto werd op den weg ge mitrailleerd. Met Henk, m'n maat, de bijrijder, die ook met zoo'n eeregeleide van huis werd gehaald, werd ik in onze eigen vrachtauto geduwd er kwa men twee kerels met een spuit ach terop wie werden bedreigd, dat we bij het minste of geringste zon der pardon zouden worden neergeschoten en kregen toen op dracht ergens in het noorden kaas te gaan laden. Het scheen niet bepaald een plezier tochtje te worden, maar we hadden geluk: op den heenweg geen vlieg tuig in de lucht en de commandant van het geval, die bij ons in de ca bine zat, was niet eens zoo'n erg beroerde kerel. „We zullen zien, dat we ze een stel kazen afhandig maken, Jan", had Henk me toegefluisterd. „Het moet .al gek gaan, als dat niet lukt." Zwijgend waren we den tocht be gonnen, maar het duurde niet lang of de officier in de cabine zat hon derduit te kletsen over den „Krieg" en over te controle, die hem nogal zwaar scheen te drukken. „Je mag wel opletten, bij de IJssel brug", bracht ik hem in m'n mooiste Duitsch aan z'n verstand. „Daar plunderen die collega's van jou baast elke vrachtauto". „Ach so Mijn mededeeling scheen hem tot diep nadenken te stemmen en bij de IJsselbrug verdubbelde hij z'n waak zaamheid. Den twee mannetjes, die op de kazenberg troonden, werd or der gegeven omlaag te komen, dan konden ze beter opletten, meende m'n officiertje, die met mij mee naar binnen moest om de papieren te laten controleeren. Toen we terug kwamen, zag ik al aan Henks glunderende snuit, dat die controle dik in orde was geweest. „De sufferds bleven aan een kant staan, we zitten al boven op drie kaasjes." Tijdens onze afwezigheid had m'n gewiekste bijrijder kans gezien aan den anderen kant van de auto drie kazen te verduisteren en in de ca bine onder te brengen. Maar, er zou nog meer komen. Het was rustig in de lucht geweest, maar tegen den avond kwamen de vliegtuigen en daar wij dicht bij huis waren, weigerde ik pertinent verder te rijden. De officier had groofe bezwaren, maar over doodschieten werd niet meer gesproken. Hij wou in elk ge val doorrijden, maar ik dacht er niet aan, den grooten open weg in te slaan. Het was heeïemaal niet noodig, den wagen te laten bewaken want hij kon in een loods staan en de officier kon er den sleutel van krijgen. 't Was wel erg verleidelijk. Meneer de officier lag ook liever in bed dan dat hij in een vrachtauto met kaas zat. Om kort te gaan: de auto werd in onze loods gezet, wij konden naar huis met de opdracht, den volgenden ochtend heel in de vroegte vrijwil lig terug te komen, anders zouden we met de gewapende macht wor den gehaald, en de officier sliep dien nacht met den sleutel onder zijn hoofdkussen. Den volgenden ochtend werd de tocht voortgezet. Alles verliep naar wensch, doch toen de kazen werden gelost, bleken er 23 te kort te zijn. Menschen lief, dat was je wat! De officier kwam, wit om z'n neus, naar mij .toe. „Hoe was dat nu mogelijk!" „Dan heeft u niet goed geteld", ver zekerde ik rustig. Ze telden nog eens en nog eens, maar die 23 mooie, groote kazen waren en bleven weg. „Zouden ze bij die IJsselbrug dan toch?" „Ik denk het wel", zei ik doodbe daard. U heeft er bovenop gezeten en ik heb ze niet." Nee, zoo wijs was die officier ook. Maar.hij kon ook niet weten, dat Henk van onze loods.óók een sleutel had. GROOTE SORTEERING' v. Weedestraat 44 naast de Apotheek Plaatselijk nieuws. OM EEN KWAJONGEN. Doordat een iongen, gezeten op een rijwiel nabij de Kath. kerk aan de Steenhoffstraat op den rijweg bleef rijden en een tegenligger in aantocht was, moest de bestuurder van een sleep auto's, afkomstig uit de dump te Deelen, plotseling remmen. De eerste aanhangwagen botste hier door tegen den voorsten wagen, waardoor beide wagens schade oplie pen. Het verkeer, dat hierdoor stag natie ondervond, moest door de po litie worden geregeld. ZONDER RIJBEWIJS EN LICHT. Meerdere motorrijders moesten een bonnetje in ontvangst nemefti, we gens het rijden zonder rijbewijs en een aantal wielrijders wegens het in de avonduren rijden zonder verlich- fing. VERVOERSVERBOD VOOR EIEREN. Met ingang van 21 September is 't vervoer van eieren verboden. Zoo- als bekend, was tot nu toe het ver voer van geringe hoeveelheden (tot 25 stuks) ook aan particulieren zon der vergunning toegestaan. In het vervolg zulllen slechts eieren mogen worden vervoerd, welke door de vereischte formulieren zijn gedekt. APPELEN GEWILD. Meerdere inwoners komen zich bij de politie beklagen, dat kleine en groote Soesters meer dan gewone be langstelling hebben voor het fruit in hun tuinen. Het is goed hierbij te bedenken, dat de politie op haar beurt weer bij zondere belangstelling heeft voor deze belangstellenden, hetgeen 'n aantal kleinere Soesters reeds ondervonden. Geldige bonnen. Voor de periode tot en met 28 Sep tember werden nog aangewezen de navolgende bonnen: Bonkaarten KA, KB, KC 610: 576 algemeen 100 gram bloem. 577 algemeen 50 gram thee. Bonkaarten KD, KE 610: D 19 reserve 100 gram bloem. E 19 reserve 300 gram bloem. Tabakskaarten enz. T 48 2 rantsoenen tabaksartikelien. Van Weedestraat 23 Soestdijk - Tel. 2577 DIEFSTALLEN. Ontvreemd werden een rijwiel ten nadeele van Th. V. en een manteltje uit de Uloschool aan de Prins Bern- hardlaan, dat toebehoorde aan een der leerlingen. FRAUDE MET DISTRIBUTIEBONNEN. Door den directeur van het Distribu tiebedrijf alhier werd aangifte ge daan van fraude, gepleegd met in geleverde consumentenbonnen, door J. A. W. en P. H. alhier. De politie stelde een onderzoek in en maak te procesverbaal op. GEVECHT IN DE AUTOBUS. T. alhier werd in een der autobussen van Tenssen zoodanig door v. R. te Baarn mishandeld, dat eerstge noemde een ernstige bloeduitstor ting boven het rechter oog bekwam. Hij werd door Dr. Stroband behan deld en per auto naar zijn woning vervoerd. Tegen van R. werd pro^ cesverbaal opgemaakt. MISHANDELD. J. M. van B. kwam de politie de me dedeeling deen, dat hij was mishan- deld door W. W. GEVONDEN GOED VERKOCHT. Tijdens het onderzoek in een dief stal, waarvoor C. v. d. K. alhier zich in arrest bevond, kwam tevens aan het licht, dat door hem op den Olij- keweg een bril met hoornen mon tuur in etui was gevonden, wel ke artikelen door hem waren ver kocht voor f2. Bril en etui konden in beslag wor den genomen en kunnen door den eigenaar aan het politiebureau wor den afgehaald. RIJWIEL GEVONDEN. Door een padvindster werd aan hef politiebureau een heerenrijwiel öe- deponeerd, dat zij, ontdaan van de banden, had gevonden in de bos- schen aan de Sparrenlaan. Het kar retje heeft verchroomde velgen en stuur, Nord-iicht-lamp en terugtrap rem. De eigenaar kan zijn bezit bij de politie afhalen. VOORBEREIDENDE SCHOOL OF NIET? Moet een kind naar een voorberei dende school of niet? Ja, dat is een punt, wat zeker de meeïte waard is om eens onder de loupe te worden genomen. De eene moeder zal het kind thuis "willen houden, omdat het nog lang genoeg naar school kan gaan. Zij za\ de aandacht vestigen op de groote kans, die de kleine heeft op besmet telijke ziekten, zooals mazelen e.d. Een moeder van een groot gezin zal er misschien dankbaar voor zijn, dat er eindelijk weer een handenbinder- tje voor eenige uren per dag veilig zit opgeborgen. En zij denkt er ver der niet bij na, of het wel of niet goed is voor het kind. Wij voelen meer voor de opvatting van het jonge moedertje, dat hef zelfs van groot belang vond, haar eenige dochtertje naar een voorberei dende school te sturen. „Ik vind bet noodig, dat mijn kind met andere kinderen in aanraking komt en dat het gemeenschapsgevoel wordt bijgebracht, zoodat het nu reeds leert begrijpen, dat de wereld niet alleen om haar draait." Inderdaad, deze vrouw drukte het misschien een beetje, te sterk uit, doch wij kunnen zeggen, dat het wel haast voor ieder kind goed is, wan neer het de voorbereidende school bezoekt. Hier worden de kinderen immers onder deskundige leiding den geheelen dag bezig gehouden, terwijl moeder thuis, bieestal geen tijd en in sommige gevallen er ook geen lust toe heeft, zich rrnet de kleine te bemoeien. Er zijn maar heel weinig kinderen, die zich zelf bezig kunnen houden en men behoeft heusch niet te den ken, dat het eigen kind veel lastiger is dan andere, als het eens zeurt of baldadig is. Hoe lief en hoe rustig kan zoo'n kleine lastpost op school zijn. Dif komt niet omdat de onderwijzeres meer invloed op het kind heeft dan de moeder, doch is alleen een gevolg van het feit, dat de onderwijzeres tijd heeft om het kleintje bezig te houden. Een belangrijke factor is ook nog. dat de kiitderen spelenderwijs zin voor orde en netheid wordt bijge bracht. Zij moeten op school de voorwerpen, die zij hebben gebruikt, precies zoo opbergen, als ze ze heb ben gevonden. Iets, waar thuis nog al eens de hand mee wordt gelicht. Moeder is zoo gauw geneigd te zeg gen: „schiet maar op, ik doe hef zelf wel." En zij beseft niet, dat zij den grondslag legt voor een slor dig mensch. Wat het gevaar voor besmettelijke ziekten betreft, deze angst is schro melijk overdreven. Het kind kan evengoed in trein, tram of bus met een kinderziekte worden geïnfec teerd. Een klein neefje of buurjon getje kan de besmetting eveneens in huis brengen. Het gevaar op school voor deze in fectie is niet grooter dan daarbuiten. ^§8-1 Nu de priester onschajdelijk was ge maakt vond professor Prewe, die met een parachute uit de vliegma chine was gesprongen, het raadzaam de koningin gunstig te stemmen door haar de schatten te toonen, die in den tempel gevonden waren. Vol belangstelling volgde de konin gin de vreemde mannen, die tot zulke groote dingen in staat bleken en toen haar de kostbaarheden ge toond werden, die zooveel jaren' in den tempel waren verborgen geble ven, begon ze vertrouwen in haar gasten te krijgen. Rob en Sheeba werden ongeduldig onder de vriendschapsbetuigingen, die de vorstin en de professor met elkander hielden, en besloten hun vrienden in de tank te gaan opzoe ken, die misschien hun hulp noodig hadden. Voetbal. A.P.W.C.—S.E.C. 2—5. Wij hadden van het Amersfoortsche A.P.W.C. zulke goede berichten ge hoord, dat wij Zondagmiddag niet gerust naar Birkhoven gingen om de eerste ontmoeting in deze competi tie van S.E.C. tegen haar rivaal van vroeger jaren te gaan aanschouwen. Niettegenstaande S.E.C. tijdens het spel twee van haar beste spelers, wegens opgeloopen blessure's moest missen, is de overwinning van S.E.C. geen oogenblik in gevaar geweest en laten wij daar direct aan toevoegen1, dat het vertoonde spel der paars gelen ons danïg is tegengevallen. A.P.W.C., met den wind en de zon in den rug, had in de eerste helft, vooral door de verdedigende taktiek van S.E.C., in het veld eenig over wicht. De S.E.C.-verdediging was echter in prima conditie en wist, gesteund door haar middenlinie, re gelmatig met verre trappen haar voorhoede aan het werk te zetten, waarna steeds razend snelle aanval len op het A.P.W.C.-doel volgden. Bij een van deze aanvallen loste de rechtsbinnen Post een fraai hard schot, dat de A.P.W.C.-doelman ech ter na een prachtigen duiksprong nog juist uit zijn doel wist te stom pen. Even later redde de doelman van S.E.C. op prachtige wijze, toen een der S.E.C.-achterspelers, in 't nauw gebracht, onverwachts bijna in el- gen doel kopte. Er was ongeveer 20 minuten ge speeld, toen, na een snellen aanval der Soesters, de A.P.W.C.-verdedi ging geen gelegenheid kreeg de bal behoorlijk weg te werken. De bal kwam bij den naar binnen gekomen rechtsbuiten, die van dichtbij de sco re opende en de stand op 01 bracht. Tien minuten later bracht dezelfde speler, na fraai samenspel, met een hard diagonaal schot, den stand op 02 voor S.E.C. A.P.W.C. werkte hard om den ach terstand in te loopen en de S.E.C.- verdediging moest dan ook alle zei len bijzetten om onheil te voorko komen. Even voor rust moest de S.E.C.-doelman toch voor een fraai schot van den A.P.W.C.-middenvoor zwichten. (21). Met dezen stand kwam de rust. Na de thee een ge heel ander spelbeeld. Met den wind en de zon in den rug speelde S.E.C. meer aanvallend en het was de S.E.C.-middenvoor, die, na een tien tal minuten, een voorzet van rechts ineens inkogelde. waarmede de stand op 13 werd gebracht. Nog gaf A.P.W.C. zich niet gewonnen en de linksbuiten slaagde er dan ook in met een schot vanaf den vleugel den verkeerd opgestelden S.E.C.- doelman te passeeren. 23. Even daarna moest de goed spelende achterspeler van S.E.C. zich, wegens een opgeloopen blessure, laten ver vangen. Het zag er zoo op het oog niet zoo roos-kleurig voor S.E.C. uit, maar de omzetting in het elftal bleek geen verzwakking en de voor hoede van S.E.C. maakte aan alle onzekerheid reeds spoedig een ein de met twee fraaie doelpunten, resp. door midvoor en rechtsbinnen ge scoord, daarmede de stand op 25 brengende. Geslagen speelde A.P.W.C. verder. Het spel werd ook iets forscher, maar de goed leidende scheidsrech ter hield de teugels strak. Verandering in den stand kwam er niet meer en met 'n verdiende 52 overwinning kwam het einde. S.E.C. heeft de competitie goed ingezet. De uitslagen der lagere elftallen waren: S.E.C. 2-E.M.M.T5 2 5-1 S.E.C. 4Soesterberg 2 8—0 B.D.C. Uitslagen van j.1. Zondag. Comp. B.D.C. 1—V.V.Ö.G. 1 2—4 Vriendsch. B.D.C. Jun S.E.C. Jun. 4-0 fKJ Het is B.D.C. niet gelukt dien leo wedstrijd op haar nieuw terredn te winnen. Aan spanning heeft het ech ter niet ontbroken en zij, die zich de moeite gegeven hebben naar de zen wedstrijd te gaan zien, zijn ge tuigen geweest van een door B.D.C, uitstekend gespeelde match. Door het verliezen van de toss werd B.D.C. gedwongen voor rust met den wind in den rug te spelen. Het eer ste doelpunt was voor de Soester club maar V.V.O.G. zag kans gelijk te, maken en enkele oogenblikken later zelfs de leiding te nemen. Ruststand 12. Met den wind tegen zag het er voor B.D.C. na de rust bedenkelijk uit, maar de kracht van V.V.O.G. ken nende, wierpen de jongens zich met nog meer elan in den strijd. Met moeite hield de verdediging van de gasten zich staande tegen de steeds weer terugkeerende voorhoede van B.D.C. Dat dit soms op een minder geoorloofde manier plaats had, bleek uit een B.D.C. toegekende straf schop, die op onberispelijke wijze werd benut. 21. Vrouwe Fortuna is B.D.C. echter nog niet goed gezind, als gevolg waarvan V.V.O.G. wederom de lei ding nam. In de laatste seconde wist zij haar voorsprong zelfs nog te vergrooten, zoodat 't einde kwam met een 24 nederlaag voor B.D.C. Het vertoonde spel wettigt echter de verwachting, dat B.D.C. wel van plan is in deze competitie 'n hartig woordje mee te spreken. De junioren brachten het er beter af en stuurden de S.E.C.-junioren met een 40 nederlaag naar huis, zoodat toch één overwinning op het nieuwe terrein kon worden geboekt. Goed zoo jongens! Geven jullie aan je groote broers maar 't goede voor beeld. Goed voorbeeld doet immers goed volgen! Plaatselijk nieuws. HET HOUDEN VAN PLUIMVEE. In de maatregelen ten aanzien van het houden van pluimvee is een ver eenvoudiging gekomen. Volgens de oude bepalingen mocht iemand al leen pluimvee aanhouden, wanneer hij in het bezit was van een door het Bedrijfschap voor Pluimvee en Ei eren afgegeven vergunning. Thans mogen particulieren zonder vergun ning ten hoogste tien stuks pluimvee aanhouden. Voor personen, die een landbouw bedrijf exploiteeren mag dit totaal de vijftig stuks niet overschrijden. Voor hen, aan wie in 1946 door of namens het Bedrijfschap voor Pluim vee en Eieren een kuikentoe wijzing te hunne name werd uitgereikt voor 130 kuikens, mag het aantal zonder vergunning aan te houden stuks pluimvee maximaal 75 stuks bedra gen. Op overeenkomstige toewijzin gen voor 200 kuikens, mogen thans 125 stuks pluimvee worden aange houden. Het verbod geldt eveneens niet voor personen, die in het be zit zijn van een vergunning tot het houden van pluimvee, afgegeven door of namens genoemd bedrijf schap, en vermeldende het aantal stuks volwassen pluimvee, dat ten hoogste mag worden aangehouden tot 'een door het bedrijfschap vast te stellen tijdstip. In alle andere ge vallen is een vergunning van het Bedrijfschap voor Pluimvee en Eie ren vereischt. ONGEVAL OP OVERWEG. Door het breken van een kabel var. een der afsluitboomen van den over weg nabij station Soestdijk, viel deze afsluitboom, na te zijn opgehaald, weder naar beneden, hetgeen nog tijdig werd opgemerkt door den be stuurder van een luxe auto, die juist wilde passeeren. Door sterk remmen voorkwam hij, dat de afsluitboom op zijn auto te recht kwam, maar dit had tot ge volg, dat een achter hem rijdende auto tegen zijn wagen botste. De schade, welke hierdoor aan beide wagens ontstond, wordt onderling ge regeld. Te koop eiken ameuble ment en tafeltje. Leegel, Koninginnelaan 24 boven. Gevraagd, door vrouw met 3 groote dochters, ge deelte van huis of kamers met stookgelegenheid. Br. 1121 Bur. S C. Ruilen. Aaogeb. Teddy beermantel (1. 12-13 jaar) voor mantel 15 jaar, 1 p. nieuwe damessch. m. 38 voor hooge jongenssch. m. 37, jacquetvoorbroek, gew. maat (ook te koop), don kere winterjas voor regen jas. Ferd. Huycklaan 6A. Gevraagd fl. werkster voor 1 dag per week a f0.50 per uur. Bartolotti- laan 18. Vermist, sedert Donder dag, zwart katje, 3 maan den oud, met goudgele oogen. Wie het terugbe zorgt ontvangt een pakje shag of geld als belooning. Lankamp, Stationsweg 18. Werkster gevraagd voor twee dagen per week in klein gezin. Aanm. 's avonds na 5 uur. Vosseveldl. 37. Te koop zoo goed als nieuwe donkere heerenjas, groote maat. De Genestet- laan 3a. Te koop twee-pers. spiraalmatras, 2 paar meis jesschoenen 35-36, jongens jas pl.m. 15 jaar, meisjes jurk 12 jaar, 2 fauteuils, ijzeren een-pers. ledikant met toebehooren, een naai- tafeltje. Driehoeksweg 8. Te koop aangeboden of in ruil voor 2 fietsbanden zwareheerenwinter jas, groo te maat, v.o. kwaliteit. Te koop aangeb. 2 gouden damespolshorloges. Te ruil aangeboden gaskolenfornuis voor klein gasfornuis. Te ruil aangeboden blank ei ken uitschuiftafel voor ron de tafel, liefst blank eiken. Hartmanlaan 33.LÜLZ^ Orgelles aangeb. voor eerstbeginnenden. Br. No. 1125 bur. S.C. Het adres om Uw lam pekamp opnieuw te over trekken of wasschen is G. Gillebaard. Van Lennep- laan 14. Klein stukje zijde voorradig. Te koop aangeb., we gens vertrek naar buiten land, dames- en heeren winter onder- en bovenkl., lakens enz., v.o. laken ma rineuniform en uitm. Luit. t, zee 2e kl:. Brusselsch, Pa- raquay en Spaansch kant. Te bez. na Woensdag a s. H. Ritzema, v. Straelenl. 25. BAKKERSBEDIENDE (halfwas) of gevorderd leer ling gevraagd voor gemengd bedrijf. P. J. Majoor. Ra- demakerstraat 29. Soester berg. TE KOOP prima wintermantel, maat 40, eventueel ruilen voor maat 42. Posthumus, Steen hoffstraat 6. Gevraagd in gezin van 2 pers. kl. huis, centr. verw., JUFFROUW voor de huishouding, van 9-5 uur. Zondags vrij. Hulp van werkmeisje. Voor ver dere inlichtingen Tel. 2727. RUILEN 6 luiers en groot lichtblauw wollen wiegdekentje (nieuw) voor wol. D. Engel, Soester Engweg 48. Gevraagd dame (gepei stoffeerde KAMERS met gebrui genegen de zes behulpz 1123 bur. v Nette gesto ZIT-SLAj gezocht, oi Baarn, met k of pension, prijsopgave bureau van FLINK W. gevraagd.H 78, Soest. PENSIOF aangeboden dente of der{ Geen beroe No. 1124 b BANKST1 te koop. Mi Mevr Grijm laan 11, vra dig mogelijk BESCHAJ HUISHOl die de zor nemen voor gaande kind werkster aar WONING Woning in kamer ensu badkamer n bad. zijkame con over g van het huis te Soestdijk letter Z bur Aangeboden ZIT-SLA7 met gebriik voor dame laan 25. Te koop as beste TWEEWIEL1 Driehoekswt P. de Ruyt vraagt voo goed kunne brieven of d' Aunilslaa HOTEL 7 laan 2, Ba< Goed loon. P. de Ruyt vraagt voo Aanmelden naar Soester Ei 1905 De jaarlijks De agenda kantoor St< O.m. zal d eenigszins 1

Soester Courant | 1946 | | pagina 2