Ontvangst van den Burgemeester. IN DEN HOEK. SOESTER COURANT Abonnementsprijs 11.50 p. hw. 22e Jaargang - No. 94 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Bureau: Van Weedestraat 35 - Telefoon 2566 - Giro 126156 Franco per post, f 1.75 p. kvv. Vrijdag 29 Nov." 1946. Een 40-tal afgevaardigden van di verse plaatselijke vereenigïngen wa ren Woensdagavond in de ^aal van „Eemland" bijeen, om te beraadsla gen over de wijze, waarop de nieuwe Burgemeester door de S oester bur gerij op den dag van zijn installatie zou worden ontvangen. Op deze bijeenkomst waren mede aanwezig de Wethouders Van Za- delhoff, De Haan en Van de Arend, alsmede de heer Batenburg, gemeen te-secretaris en de heer Bakker, hoofdinspecteur van politie. De leiding der vergadering was in handen van de Weth. Van Zadelhoff, die na de aanwezigen wielkom te hebben geheeten, allereerst de mededeeling deed, dat, als gevolg van een verzoek van den burgemees ter, de installatie niet zou plaats hebben op Woensdag 4 Dec., doch op Dinsdag 3 December a.s. Tevens deed hij de miededeeling, dat er voor den burgemeester bij zondere redenen zijn om de bur gerij te verzoeken hem op den mor gen niet feestelijk in te halen. Mocht men dit echter wel wenschen, dan wil hii zich hieraan niet onttrekken. Spr. zou gaarne zien, dat aan hef verzoek van den burgemeester ge volg werd gegeven. In de plaats van een feestelijk inhalen op den mor gen zou des avonds een défilé van de plaatselijke vereenigïngen en in woners kunnen worden gehouden, waarbij een vertegenwoordiger der burgerij den burgemeester zou kun nen toespreken. Verder wijst spr. er op, dat de op roep tot deze bijeenkomst wel is uitgegaan van 't gemeentebestuur, maar dat men dit alleen moet zien als een uiting om verschillende per sonen uit de burgerij bijeen te bren- gen. Volgens spreker zou het noodig zijn, dat uit de aarfwezigen een commis sie wordt gekozen, die de plannen zou moeten maken en uitwerken. Daar de vergadering zich wel met deze gedachte kon vereenigen, werd een commissie samengesteld uit de navolgende heeren: W. Groart (Soest-Vooruit), W. C. Priem (Fe deratie van Buurtvereenigingen), G. J. Schalkx (R.K. Middenstands-Ver- eeniging), Th. Scheurwater (Chr. Oranje-Ver. „Beatrix"), W. Schim mel (Jonge Boerenbond) en T. Re- nes (Zangver. „Apollo"). Op denzelfden avond had teSoes- terberg op uitnoodiging van „Soes- terbergs Bloei'' eveneens een be spreking, plaats tusschen bestuurders van verschillende vereenigingep» voor hetzelfde doel. De plannen van het gemeentebestuur en de commissies van Soest en Soes- terberg samenvattend kan nu 't vol gende beeld worden gegeven van de bijzonderheden, welke zich ter ge legenheid van de komst van den nieuwen burgemeester zullen voor doen. Dinsdag 3 December. Voorm. 10 uur op de Vredehofstr. aankomst van den Burgemeester, vanwaar hij wordt afgehaald door de „Paleisruiters'' en leden van den Jonge Boerenbond te paard. Tijdens den tocht naar het gemeen tehuis zullen de kinderen van alle scholen zich langs den rijksweg op stellen. 10.30 uur installatie van den burge meester ten gemeenfehuize. Van 2.30-3 uur gelegenheid tot ken nismaken met den burgemeester voor de ambtenaren en van 3-4 uur voor de burgerij. 's Avonds te 7.15 uur op de Anna Paulownalaan (tegenover „Braam- hage") opstellen der vereenigingien voor het défilé waartoe alle vereeni- gingen, vooral de ieugdvereenigingen in vereenigingscostuum, met vaandels en vlaggen worden uitgenoodigd. De stoet zal langs den hoofdweg trekken naar het rosarium, alwaar de heer J. H. A. Rupert den bur- meester zal toespreken namiens de burgerij en de Soesfer Harmonie en de gezamenlijke zangvereenigingein zich zullen doen hooren. Het gemeentehuis en rosarium zul len worden versierd, terwijl beiden 's avonds zullen zijn verlicht. Vrïidag 6 Dèc. te Soesterberg. 's Middags van 3-4 u. in hotel „Huis ten Halve'* receptie voor de Soester- bergsche burgerij. De Burgemeester zal met zang der schoolkinderen worden ontvangen, 's Avonds te 7.30 uur, eveneens in hotel „Huis ten Halve", kennisma king met den burgemeester door de bestuurders van alle te Soesterberg bestaande vereenigïngen. Deze avond wordt met muziek opgeluisterd. Dat Dinsdag a.s. de vlaggen huis aan huis uit moeten zullen wij niet behoeven te zeggen. Ollicleele mededeellngen. Burg. en Weth. van Soest maken bekend, dat, in verband met de in stallatie van den heer Mr. S. P. Baron Bentinck als Burgemeester dezer gemeente op Dinsdag 3 De cember 1946, de bureaux der Ge meente-secretarie en het kantoor van den Gemeente-Ontvanger dien dag voor het publiek gesloten zullen zijn. In afwijking van het vorenstaande zal het bureau van den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand dien dag des voormiddags tusschen 8.30 'en 10 uur wel geopend zijn. De directeur van Gemeentewerken deelt mede, dat in plaats van Dins dagmiddag (3 Dec.) op Woensdag middag (4 December) vuilnis zal worden opgehaald. Distrttmtienieuws. UITREIKING BONKAARTEN AAN GEREPATRIEERDEN. De uitreiking van bonkaarten aan gerepatrieerd en zal geschieden op 18, 19 en 20 December a.s., in het uitreikingslokaal St. Jozefgebouw, Steenhoffstraat, van 9-12 uur en van 1.30-4 uur. Te Soesterberg zal deze uitreiking geschieden tijdens de gewone uitrei king van bonkaarten op 3, 4, 5 em 6 December a.s. UITREIKING BONKAARTEN. Voor hen wier geslachtsnaam begint met de letters Wa t-m. We op Zaterdag 30 Nov. Wi t.m. Zij op Maandag 2 Dec. Uitreiking geschied in het St. Jo zefgebouw aan de Steenhoffstraat, Zaterdag van 9-11.30 uur. Maandag van 9-12 en van 1.30-4 uur. SOESTERBERG. Voor hen wier geslachtsnaam begint met de letters A t.m. F op Dinsdag 3- December. Uitreiking heeft te Soesterberg plaats in café ,,'t CentrumRademaker- straat 6, van 10-2 uur. AANVRAGEN WERKSCHOENEN. In het tijdvak van 2 t.m. 14 Decem ber a.s. kunnen tijdens de gewone kantooruren, aanvragen worden in gediend voor werkschoenen bij het loket „Voorlichting". Voor Soester berg kunnen deze aanvragem inge diend worden aan het hulpdistribu tiekantoor aan de Rademakerstraat te Soesterberg. Zij, die na 30 November 1945 een bon voor werkschoenen (ook En- gelsche werkschoenen) hebben ont vangen, komen thans niet ïm aan merking. Bedrijven met meer dan tien arbei ders die onder bovenstaande bepa lingen vallen, moeten collectief aan vragen. Deze collectieve aanvragen moeten door de bedrijfsleiders wor den ingediend in de gemeente waar het bedrijf is gevestigd. Bij de indiening der aanvragen die nen de Tweede Distributiejstamkaar- ten te worden overgelegd. BONAANWIJZING VOOR BLOEM EN RIJST. Er zal om reden van vereenvoudi ging binnenkort verandering komen in de bonaanwijzïng voor bloem en rijst voor de iongste kindergroep. Thans worden deze bonnen per veer tien dagen aangewezen en geven, zooals bekend, recht op een rant soen van 300 gram bloem en 250 gram rijst per twee weken. Te beginnen op 7 December zal voor bloem telkens een bon van 600 gram worden aangewezen voor vier weken. Voor rijst zal met ingang van 21 December heizelfde geschie den met dien verstande, dat pesr 4 weken 500 gram wordt versterkt. Er komt dus geen verandering in de grootte der rantsoenen. MAXIMUMPRIJS VOOR KOFFIESURROGAAT. Het bedrijfschap voor Granen, Zaden ven Peulvruchten heeft voor alle soorten en kwaliteiten koffiesurro- gaat een uniformen maximumprijs vastgesteld. Deze bedraagt voor den consument f0.30 per half pcnd Burgerlijke stand. GEBOREN: Geurt Jan, zoon van G. H. van Woudenberg en A. Immink, Heu- velweg 36. Theodorus Huberfus Her- manus, zoon van J. Th. M. Boers en A. M. E. Brugman, Torenstraat 3. Wilhelmina Margo, dochter van H. J. Westemeijer en E. *S. v. d. Deijs- sel. G. Pelsweg 11. Klaasje, dochter van G. de Wilde en D. WesÉeneng, Eigendomweg 112. Johannes Jozef Maria, dochter van G. F. ten Pas en H. W. v'. d. Laan, Nieuwstraat 50. Wulfert Wouterus, zoon van J. v. d. Meij en C. H. Tolboom, Nieuwe- weg 86. Anthony, zoon van P- Hap- pe en J. Groen, Emmalaan 10. Eli- sabeth Hendrica Bernadetfje Luiset- te Hentriëtte, d. v. A. P. J. C. Vrakkïng en H. A. v. Doorn, Kerk- pad Z.Z. 94. Lamberdina, dochter van J. Schlebaum en S. van Dijk, Zwaluwenweg 17. ONDERTROUWD: C. Kleijn, 35 jr., boomkweeker, de Bilt en M. C. W. Baaij, 34 jr., Vos- seveldlagn 21b. H. P. Majoor, 24 jr-, mach.bankwerker, tijdelijk Sema- rang en J. H. Verschoor, 21 jr., Ko- ninginnelaan 83. J. Brons, 28 jr., op perman, Nachtegaalweg 14 en J. A. Beijer, 23 jr., Smitsweg 2a. Th. J. Sevink, 22 jr., mach.bankwerker, Krommeweg 16 en A. H. v. Hoof, 20 ir., Van Weedestraat 11. J. Mole naar. 50 jr., mach. houtbewerker en H. Roffel, 38 jr., Smitsweg 18. GEHUWD: F. R. Groenestein, 26 jr., los arbei der en A. v. d. Brink 29 jr., Vrede hofstraat 32. G. Paarlberg, 49 jr., courantenbezorger en J. M. T. Die naar, 48 jr., Van Weedestraat 29a. H. v. d. Beid, 33 jr., timmerman en G. Walet, 25 jr., Barneveld, Amersfoortschesfcraat 88. Tj. Licht hart, 41 jr., binnenhuis-architect en G. Komin, 25 jr., Ie Heeserlaantje 46. W. M. Weide, 42 jr., rijksambte-. Dat wordt dan samen. Mummelend gaan de blikken van de winkeljuf over m'n zakje en doosje. Twee boodschappen heb ik en ik zie haar vier bedragen onder elkaar schrijven Ze ziet m'n blik en rekent hardop voor: 60 voor de koekjes, 1.20 voor de gebakjes, 20 voor de bloem en 15 cent voor het doosje. „Vindt U dat nu niet een beetje grijs?" vraag ik. Maar ze vat me niet. Grijs is voor haar alleen maar een kleur. De juffrouw mompelt iets van dat zij het toch ook niet cadeau krijgen. Blijkbaar is ze goed geïnstrueerd. Ik doe er het zwijgen maar toe,. Geeft toch niets. Het schijnt gewoon te te zijn geworden ;en per slot, ik kan toch slecht die roomdïngen in m'n zak steken. Het treintje van 5 uur naar Soest zal wel weer eivol zijn en als ik net zoo'n gezellige klant naast me heb staan als gis teren. Zou maar trammalant geven thuisWaarom ik die dingen dan niet in Soest had gekocht enzoo. Ik voel de honende blik van de juf als ik me naar buiten wring. M'n boter bracht ik, m'n suiker en de bloem, ondanks het feit, dat de positie van die artikelen nog niet best is volgens de regieerïng. En nu wordt me het gebakdoosje ook nog in rekening gebracht. Hoe deden die Koekenbakkers daf eigenlijk vroeger? Toen een banket bakkerswinkel er inderdaad nog als een banketbakkerswinkel uitzag en niet als stapelplaats voor boter en suiker? Om nieteens te praten van eieren en clpceder? Als m'n zoon er weer over begint, dat-ie met alle geweld stoker op een locomotief wil worden, zal ik hef hem met een paplepel ingieten: Ban ketbakker wordt je in Utrecht en niet anders. Krijg je alleen met de volgende geld- saneering misschien last. Wat ook het ergste niet is. H. OEKMAN. naar en J. E. van Putten, 28 jr., Oranjelaan 19. N. J. Muis, 25 jr-, opperman en M. fj. Kamphorst, 21 jr., Beckerïnghstraat 30. OVERLEDEN: Petrus J. Barfels, 58 jr., weduwnaar van C. W. A. Losemann, Radema kerstraat 8. Wilhelmina H. Twïsk, 81 jr., weduwe van C. P. Hoge- stijn. Vredehof straat 10. Alida Mid delhof, 82 jr., gehuwd m. H. Grob- bink Sfationswag 18. Peter v. Mont- frans, 83 jr., weduwnaar van G. Geurts, v. Lenneplaan 76. Wessel Verdonk. 63 jr., gehuwd met H. J. Schoonejongen, Soesterb.str. 14. F- van Breukelen, 62 fr., ongehuwd» L. Brïnkweg 9. J. Kuiper, 78 jr., \vednr* van G. W. Mantel, Buntweg jW Plaatselijk nieuws. DE ZEVENDE SLUIER, Deze belangrijke film, een der groot sten, die in dit seizoen worden ver toond, draait deze week in City. In deze film maken we kennis met Francessa Cunnïngham, de gevierde piano-virtuose. Vijftien jaren van haar leven wor den verteld, vijftien jaren, waarin zij liefde en haat, extase en wan hoop leert kennen. Het is ook een schoone muziekfilm, waarin we Chopin, Beethoven, Grieg, Mozart en Rachmaninoff tegelijk bewonderen. De groote belangstelling voor deze film in andere plaatsen is oorzaak, dat per avond twee voorstellingen zullen worden gegeven.

Soester Courant | 1946 | | pagina 1