W. N. NIEUWENHUIS Plaatselijk nieuws. Als velen weten. Geldige bonnen. Loodgieter - Elecfriciën WERELDTAAL. 14. Voorstel tot wijziging van de kinderbijslagverordening. De heer BURGWAL zou bedoelde bijslag gaarne uitgebreid zien voor gebrekkige kinderen beneden de vastgestelde leeftijd. De VOORZITTER meent, dat der gelijke gevallen beter steeds afzon derlijk kunnen worden bezien. Weth. VAN ZADELHOFF acht de regeling niet juist De normale lo nen, moeten zodanig zijn» dat zij voldoende zijn voor man, vrouw en 2 kinderen. Het voorstel wordt hierna goedge keurd. 15. Voorstel tot huur van grond aan het Nieuwerhoekplein ten behoe ve van de plaatsing van een wacht huisje voor busreizïgers. Conform besloten. 16. V oorstel tot verlenging van de huur van het perceel Amersfoorf- sestraat 12 ten behoeve van de po litiedienst te Soesterberg. Conform besloten. 17. Behandeling van het verzoek van Wed. M. de Bree tof aankoop van erf- pachtsrecht van een perceel aan de Bosstraat. Conform besloten. 18. Voorstellen inzake gemeente-ei gendommen t.w. a. tot vernuut van de gemeentewo ningen: Nieuwstraat 8 aan H. Wijn hof; Plasweg 40 aan A. A. C. van Hensbergen; Plasweg 32 aan A. Kos ter; Buntweg 1 aan S. Simonsz. b. Tot verpachting van weiland aan de Soesterbergsestraat aan W. G. v. Oostrum. c. Tot verpachting vanTbouwland aani de Verl. Talmalaan aan J. B. Lanser en P. Majoor. d. tot verhuur van grond aan de Middenlaan aan K. Hoffland. De heer OOMS zegt zich met hef voorstel te kunnen verenigen, wan neer de huurders zich tijdens de bezetting juist hebben gedragien. waarop de VOORZITTER mede deelt, dat hierover geen klachten zijn binnen gekomen. De agenda is hiermede afgehandeld, doch de VOORZITTER wenst nog een voorstel van B. en W. te be handelen, jnd. de verkoop van de kleine luchtbeschermingsspuit, welke niet meer benodigd is. De taxatie is f1200.-. De heer KRUIFF informeert of de ze spuit niet kan worden aangewend voor kampeerterreinen, hetgeen volgens de VOORZITTER niet nodig is. Ook Weth. VAN ZADELHOFF is deze mening toegedaan, omdat ook in Soesterberg nog eenzelfde spuit ter beschikking is. De raad gaat hierna over in besloten zitting. OPPRICHTING ARBEIDERSAVONDSCHOOL. Het ligt in de bedoeling van de moderne arbeidersbeweging fe Soest Om in dit jaar over te gaan toit de oprichting van een arbeidersavond school. HELP DE VOGELS. VOGELSTERFTE ENORM. Het Hoofdbestuur van de Neder landse vereniging tot Bescherming van Vogels doet een ernstig beroep op alle Nederlanders de nood onder de vogels, tengevolge van de lange en strenge winter, zoveel mogelijk te lenigen door het strooien van voer» niet slechts in tuinen, doch ook in polders en op de plassen. De vogels, die hier overwinteren, zijn wel tegen de kou bestand zolang ze genoeg te eten kunniein vinden. Nu de rivieren en de plassen bedekt zijn. is de sterfte in de vogelwereld ongewoon groot geworden. Men vindt anders slechts zelden dode vogels. Dieren, die hun einde voelen naderen, verbergen zich. Wil- liam Long heeft er een van zijtn mooiste verhalen over geschreven. Kraaien, meeuwen en buizerd ont dekken de dode vogels oerdier dan wif. Vooral de watervogels hebben het hard te verduren. Onze roerdom pen, die toch al vrii zeldzaam wor den. als gevolg van ontginningen en inpolderingen, zullen zich nauwelijks kunnen herstellen. - Allerlei kleinere vogels: mussen, spreeuwen, vinken, roodborstjes, mie- reis, kuifleeuweriken komen op hef voedsel af, dat vogelvrienden strooi en. Voedert de vogelsI Ge doet er juisf nu prachtig werk mee en hef is een bron van genot voor u en de uwen! Brood, kaaskorstjes, aardappelen, zaad. 'n brokie vet als het kan, rot te appels, wat ge maar missen kunt» het houdt hen in leven. AANRITDING. Op de overweg nabii station Soest- dijk had een aanrijding plaats door onoplettendheid van de bestuurder van een luxe auto, die aldaar een vrachtauto wilde passeren. Bedoelde bestuurder zag blijkbaar te laat. dat van de voor hem riïden- de vrachtauto, welke direct na het passeren van de overweg de aan de linker zijde van de weg gelegen Spoorstraat wilde inslaan, de rich tingaanwijzer was uitgestoken. Het gevolg was een botsing» waar door de voorzijde van de luxe auto danig werd beschadigd en daar de luxe auto bekneld raakte tussen de vrachtauto en de enige nog functio nerende afsluitboom, liep ook deze boom eenige schade op. OP DE BON. Drie personen, die betrapt werden op het stelen van dennenbomen gin gen hiervoor op de bon. SCHOORSTEENBRAND. Op de Koningimnelaa.n ontstond een schoorsteenbrand, welke door de brandweer deblust werd. OOK E. KARELSEN WEER WINNAAR. Tiïdens de Zondag j.1. vanuit Assen- delft gehouden 12 dorpen-tocht, waaraan 112 personen deelnamen, kwam onze plaatsgenoot E. Karei sen als 9e aan. Doordat 10 prijzen waren uitgeloofd, werd hij een der winnaars. SOESTERBERG. MOTORCLUB „SOESTERBERG'-. In café ,,'t Centrum" organiseerde bovengenoemde club, met mede werking van de K.N.M.V., een pro- paganda-avond. Door de heer Elgersma werden eni ge prachtige sportfilms vertoond, ter wijl de heren Stoel en Leenheer» respect, voorzitter en afdelings voorzitter van de K.N.M.V., een op boeiende wijze voorgedragen histo risch overzicht gaven van de mo torsport en de onfwikl^Iing van de K.N.M.V. De vele belangstellenden hebben een leerzame en genoeglijke avond gehad. BEëDIGING RESERVE OFFICIEREN. Op het exercitieferrein van de Du- moulin kazerne had Vrijdagmiddag de plechtige beëdiging plaats van 26 reserve officieren, dienst doende bii de dienst van de kwartiermeesfer- generaal te Soesterberg. De verzamelde troepen van het le en 4e bataljon uitrusfingsitroepen stonden onder commando van; Ma joor Dekker. In zijn toespraak vooraf wees deze op de ernst van de eedsaflegging. Vervolgens werd de eed of belofte afgenomen door de Lt. Kolonel J. H. de Bruijn, commandant van het regiment uitrustingstroepen. Onder de aanwezigen merktein wif op, Lt. Kolonel Kromhout» directeur algemene uitrusting. Ondanks de hevige sneeuwval maak ten de troepen een uitstekende in druk. Na afloop der beëdiging volgde nog een toespraak van Majoor Dek ker, waarin deze o.m. wees op de verantwoordelijke taak der jonge of ficieren. Daarna had 'n défilé der verzamelde troepen plaats, voorafgegaan door de stafmuziek van de dienst van de kwartiermeester-generaal. Er was te onze kantore heel waf over te doen. Gerbrands, die dol graag een opvouwbare rubber boot wilde kopen, had in de krant een pracht van een advertentie ge vonden. Die dingen waren er nog niet en nu stond er een in voor zo'n goeie honderd pop. „Da's gewoon te geef, Winter, ik heb er dadelijk op geschreven''. Ta, dat wist Winter, hij had die ad vertentie zelf geplaatst, enkel en al leen om Gerbrands er eens tussen te nemen. Winter wist vooruit al, hoe het verder zou gaan. Gerbrands zou hem opgetogen de brief laten lezen, waarin hij zou worden uitge nodigd, de boot fe komen bezichti gen. Winter vertelde links en rechts, hoe hii de boot-maniak fe pakken had en de belangstelling voor het aanstaande boten-koopje van Ger brands was algemeen. Doch ziet. Winter had méér brie ven op zijn gefingeerde bootaanbie ding gekregen en één van die brie ven baarde hem enige zorg. Een firma, die zich blijkens haar brief hoofd bezig hield met im- en export» maakte er in een heftig gesteld schrijven bezwaar tegen, dat hii een rubberboot, een artikel, daf zij al leen importeerde, voor zulk een be lachelijk lage prijs wilde verkopen. Men zou hem, als steller der ad vertentie, wel weten fe vinden ein al les in het werk stellen om die verkoop te verhinderen. Die brief maakte de mop voor Win ter lang zo moppig niet meer. Hii kon echter niet terug. Het halve kantoor was uitgenodigd om er ge tuige van te zijn, als Gerbrands met een rode roos in het knoopsgat, het herkenningsteken, het bekende café binnenstappen om z'n boot te koo- pen. Winter was die middag hef middel punt van een grote schare belang stellende collega's die iedere nieuw- binnenkomende met belangstelling opnamen. Met daverend gejuich zou Gerbrands worden ontvangen. Alleen Winter voelde zich door de impor- teursbrief niet helemaal' op z'n ge mak en toen er dan ook een vreem de meneer op hem toesfapfe. ver schoot hii van kleur. „Meneer, ik weet, dat u een rub berboot wenst te verkopen'', begon de vreemdeling, terwijl hij tof grotten schrik van Winter een brief van de importfirma toonde. „Wii nemen daar geen genoegen mee, meneer, De boot zal niet worden verkocht, dat zal mijn firma tot elke prijs verhinderen.'' Winter, die met de vreemde waf terzijde was gaan staan, deed zijn best. de vertegenwoordiger aan hef verstand te brengen, dat hef maar een mop was. doch de andere scheien daar niets van te geloveen. De man begon hoe langer hoe harder te schreeuwen en tal van collega's die de verklaringen van Winter be vestigden, deden nu hun best, de vertegenwoordiger fe overtuigen. Maar die man was niet tof andere gedachten fe brengen. Zijn firma zou daar rechtszaken van maken. die boot bleef het eigendom van zijn firma, daf was diefstal. De politie zou dat wel uitmaken. De vrolijke café-stemming was allang onder het nulpunt gedaald en algemeen waren de collega's van oordeel, dat Winter lelijk zuur was. Die arme Winter wist niet meer waf hii moest zeggen. Met grote angstogen stond hij de ra zende vertegenwoordiger aan te kij ken. totdat. „Hou nu maar op, Bob'', hoorde men plotseling zeggen. Verrast keken allen in de richting van de spreker. Daar stond Ger brands, de man, die #de boot zou moeten kopen. Gerbrafids, met ie©ra grote rode roos in het knoopsgat. „Je hebt je rol prachtig gespeeld, Bob'', vervolgde hij. „Als je mii in de boot wilt nemen, beste Winter, moet ie vroeger op staan. In elk geval moet je de mop niet rondbazuinen vóór zii volkomen V oor het tijdvak tot en mef 15 Maart zijn de navolgende bonnen aange wezen. Bonkaarten KA, KB, KC 703 Strook no. 2. 63-1 brood 800 gram brood. 63-2 brood 400 gram brood. 63-1 boter 25v0 gram boter. 63-2 boter 250 gr. margarine of 200 gram vet. 63-1 Melk 4 liter melk. 63-3. 63-3 melk 7 liter melk. 63-1 vlees 100 gram vlees. 63-2 vlees 400 gram vlees. 63-1 algemeen 250 gram kaas. 63-2 algemeen 1 ei. 63-3 algemeen 500 gram sinaasap pelen (vóórinlevering). 63-4 algemeen 100 gram bloem of kindermeel (niet uit rijst be reid). 63-5 algemeen 125 gram koffie. 63-6 algemeen 50 gram thee. 63-D reserve 1600 gram brood. 63-K reserve 800 gram brood. Bonkaarten KD, KE 703 Strook no. 2. 64-1 brood 800 gram brood. 64-1 boter 250 gram boter. 64-2 boter 125 gram margarine of 100 gram vet. 64-2, 64-3 melk 12 liter melk. 64-1, 64-2 vlees 100 gram vlees. 64-1 algemeen 100 gram kaas. 64-2 algemeen 1 ei. 64-3 algemeen 1 k.g. sinaasappe len (vóórinlevering). 64-R reserve 800 gram brood. 64-S reserve 100 gram bloem of kindermeel (niet uit rijst be reid.) 64-U reserve 600 gram bloem of kindermeel (niet uit riist be reid.) 64-V reserve pl.m. 90 gram Deen se toiletzeep (vóórinlevering). Bonkaarten MA, MB, MC, MD. ME, MF, MG 703. Strook no. 2. 63-4 brood 800 gram brood. 63-4 boter 250 gram boter. 63-4 margarine 250 gram marga rine of 200 gram vet. 63-4 melk 5 liter melk. 63-4 vlees 300 gram vlees. 63-5 vlees 100 gram vlees. 63-4 kaas 200 gram kaas. 63-4 eieren 5 eieren. Van Weedestraat 23 Soestdijk - Tel. 2577 is geslaagd. Als je even had nage dacht, zou je hebben begrepen, dat Bob, een vriend van mij» die voor verfegenwoordigertje speelde, nooit van onze afspraak hier had kunjnen weten. Ga je mee, Bob? We nemien er een op de goede afloop!'' Wist u reeds, dat de Griekse mi nister van onderwijs aan onderwijs- autorifeifen en directeuren van il/v- richtingen voor M.O. een rondschrif- ven gezonden heeft, waarin hii hief onderricht in Esperanto en de le zing van „Helena Esperanitisfo'' Ja hun aandacht aanbeveelt? En daf aan de universiteit te Lodz (Polen) een leerstoel' voor Esperanto is in gesteld? Onbekend zal het u wel' zijn, dat Ir. A. Belohlavek als redacteur voor de uitzendingen in vreemde falen, verbonden aan radio Praag II ver klaard heeft, daf de Esperanfo-pro- gramma's tot die uitzendingen in vreemde talen behoren, waarnaar het meest geluisterd wordt. Bii internationale sporfontmoetimgeit in het Olympisch Stadion zal voort aan ook de Esperanfo-vlag wappe ren!

Soester Courant | 1947 | | pagina 3