W. N. NIEUWENHU1S Hoe het bij de buren gaat» Kindercape's. J. Hoppenbrouwers Burgerlijke stand. Plaatselijk nieuws. AFSCHEID. Loodgieter - Electriciën ROB DE AVONTÜRIER 90~ Alle verzekeringen. Laat Fa. v. d. WIJNG AART adviseren Hoe U zich moet assureren 1 Geldige bonnen. Plaatselijk nieuws. Predikbeurten. «Wie van de ^heren?'' Duitsland en Oostenrijk schuiven naar voren. Neen, niet om te wor den geschoren, wel om onder het mes te komen. De grote Vier zijn te Moskou gearriveerd en, voorlopig, horen wij slechts goeds over de ontvangst en alles wat 'daar zo bij hoort. Amerikaanse journalisten mochten zelfs zo maar over de Mos- kouse zender hun indrukken weer geven. Een goed begin is het halve werk. De agenda hebben de heren goed gekeurd en zij hebben reeds een drachtig besloten, dat Druisen als geografisch onderdeel van Duits land zal ophouden te bestaajn. De bakermat van het Pruisische mili tarisme verdwijnt dus van de kaart. Voorts zijn er goede voornemens te over: beperking der geallieerde be zettingstroepen in Europa, de uit voering van de besluiten destijds te Potsdam genomen en bevordering der democratie in China, werden na de eerste zittingsdag genoemd. Is het aan die kant dus nog koek en ei dat neemt niet weg, dat de Amerikanen minder goed zijn te spreken over het optreden van de Russische bondgenoot in Hcingarïje. Volgens hen werd Bela Kovacs, de secretaris-generaal van de meerder heid der Hongaarse Kleine Boeren partij door de Russen op ongemoti veerde beschuldigingen gearresteerd. In een protest-nota werd dit „on gerechtvaardigd'' ingrijpen van de Soviets in binnenlandse aangelegen heden van Hongarije genoemd. De Russen zijn het met deze zienswij ze lang niet eens. Zij hebben ver klaard, dat genoemde heer Kovacs deel uit maakte van een complot, dat de democratische regering van Hongarije bedreigde. Een gezamen lijk, geallieerd onderzoek, hetgeen Amerika en Engeland voorstelden, zou volgens hen iuist een directe inmenging betekenen in de Hongaar se binnenlandse aangelegenheden. Men zoeke het maar uit, hetgeen echter zonder onderzoek wel heel moeilijk zal zijn. Onderzoek alle dingen en behoudt het goede, is 'n waar en wijs woord, dat in de Amerikaanse bezettings zone van Oostenrijk werd toegepast. Daér ontdekte men weer een nazi activiteit, die men zeker niet zou willen behouden. Talrijke arrestaties werden reeds verricht en ofschoon er weinig over wordt doorgegeven, is wel gebleken, dat men daar door middel van zwarte handel aan geld voor weerwolf-organisaties trachtte te komen. Is het nazi-probleem voor de hele wereld van groot belang, president Truman heeft in een rede, die hij voor beide Huizen van het Ameri kaanse congres hield, enige vraag stukken van het Nabije Oosten be handeld, die er mede zijn mogen. De Griekse kwestie en de Paljestijnse geschiedenis, waar de gemoede ren nog lang niet tot rust zijn ge komen, werden onder de loupe ge nomen. Het vraagstuk der Dardanel- len is eveneens nog niet tot een op lossing gekomen. Daar wil Rusland, de grote bondgenoot, één of meer vingers in de pap houden. Alis wij zo'n beeldspraak tenminste in ver band met de enige toegangsweg tot de grote ijsvrije Russische haven kunnen gebruiken. Maar bij moei lijkheden in het Nabije en Verre Oosten blijft het niet. Daarvan kan de Belgische minister van Buiten landse zaken, Spaak, getuigen. Hij had te Praag een verdrag met Tsje- cho Slowakije getekend. Toen hij daarna, natuurlijk in een beste stem ming, in zijn land terug kwam, was het er de dood in de pot. Er was een 24-uur-staking uitgebroken als protest tegen de financieele politiek der regering. Ook de regering staak te en het lijkt niet uitgeslotein, dat nu ook de Katholieken aan de rege ring zullen gaan deelnemen. Je kan in deze tijd maar moeilijk van huis, zal Spaak hebben gedacht. Ook met Polen heeft Tsjecho Slo wakije een verdrag aangegaan. Beide Tanden hebben zich verbonden om gezamenlijk te kunnen optreden te gen Duitsland of een met Duitsland verbonden land. Spoken op klaar lichte dag? Wii zouden het niet dur ven verzekeren. Verdragen en allianties. De wereld is er vol van. Naar verluidde, zou Engeland ook met ons land een alliantie willen sluiten, als men met België tot overeenstemming zou ko men. Stappen daartoe schijnen ech ter nog niet te zijn ondernomen. v. Weedestraat 44 naast de Apotheek HERBILLON knippatronen voorradig. GEBOREN. Cornelis, zoon van C. Wiliemse en G. J. van Leersum, Kooiweg 4. Marianne Yvoinpe, doch ter van A. van Tol en J. H. Navis, Beckeringhstraat 5. Margaretha An- thonia, dochter van P. J. Poolen en A. P. v. d. Berg, Bosstraat 37. Jo- han Everardus Jozef, zoon vap E. Hilhorst en J. H. Elfrink, Duinweg 2a. Elisabeth Margaretha, dochter van P. C. Floor en H. C. Dirksen» Parklaan 23a. Albertus Gerardus, z. van C. P. Marks en G. M. ten Hoo- ve, Kerkstraat 25. Gerardus Corne lis Joseph, zoon van R. Hilhorst en H. C. 't Lam, Korte Hartweg 10. Elsemieke, dochter van Th. J. Reg- ter en A. C. L. J. Barzilay, Pr. Bern- hardlaan 52. ONDERTROUWD. J. van Velzen, 31 ir., kruideniersbediende, Baarn en C. J. van der Kuilen, 29 jr., Noor- derweg 45. W. van Manen, 36 jr., sigarenmaker, Ede en C. Reijerse, 24 jr., Generaal Winkelmanstraat 83. M. van Hornsveld, 19 jr., losarbei- der, Nieuwstraat 35c en N. Dorre- steijn, 22 jr., Molenstraat 124. GEHUWD. H. Reulen, 34 jr., elec- tromonteur en G. Brons, 25 jr., Utrecht, Zenithstraat 11. G. A. van Weel, 45 jr., grondarbeider en P. G. v. d. Kleij, 45 jr., Generaal Win kelmanstraat 83. OVERLEDEN. Neelfje van Eijk, 80 jr., weduwe van J. Leguit, Oude Tempellaan 2. Pieter Papenburg, 12 weken, Van Lenmeplaan 25. DIEFSTAL VAN MILITAIRE GOEDEREN. In de namiddag van 7 Februari ver schenen bij de sleper J.v.d.B. alhiier twee militairen met een militaire vrachtwagen, die hem drie aufowie- len met banden te koop aanboden. Voorts vroegen ze hem, of hij ook de legerauto niet wilde kopien of hel- oen verkopen, v. d. B., die uit eiein en ander heel goed op had kunjnien maken, dat hij met enige dieven iln uniform te doen had, ging op de aanbieding van de banden in en be taalde voor de drie stuks f450. Deze koop legde hem geen windei eren, want enige dagen later ver kocht hij ze weer voor f700. Met de voorgenomen verkoop van de auto ging het minder fortuinlijk, ofschoon B. zijn best deed aan ver schillende autohandelaren en -bezit ters de wagen te verkopen, gingen de eventueelie gegadigden daar niet op in, omdat B. hun verteld had, dat er „een Tucht je aan de wagen zat''. Maandag j.f. had v. d. B. zich we gens doorzichtige transacties voor de Utr. Politierechter te verantwoorden, die hem wegens opzetheling tot 4 maanden gevangenisstraf veroordeel de. STICHTING 1940-1945. Op Zaterdag 15 Maart a.s., des na middags 3 uur, wordt in het City- theater een voorstelling gegeven van de bekende film „Boys town'' (Jon- Zo, je gaat ons weer verlaten. Akelige, zinken munt, 'k Ga eens even met j/e praten: Geef eens antwoord als je kunt. ('k Kan het denk ik beter latend Miserabel geldstuk.punt. Uitgedacht door een paar weke Hersenen in oorlogstijd: Ik veracht jeuitroepteken, Zinken stukje narigheid. 'k heb je lang genoeg bekeken, Wanproduct van ^geldbeleid. Laat men teilen van je maken, 'n Wijle is 't je nog gegund, Dek desnoods als zink de daken, Maar verwïjn dan gauw als munt. 'k Ben blij dat 'k je kwijt ga raken, Uitgestelde emmer.punt. Van Weedestraat 23 Soestdijk - Tel. 2577 gensstad). De baten van deze voorstelling ko men geheel ten goede aan de stich ting 1940-1945. Zoals bekend, stelt deze stichting zich ten doel, de financieele ver zorging van de nagelaten betrekkin gen. Een opwekking deze goede film te gaan zien, is dus haast wel over bodig. GESTRAFTE WEERSPANNIGHEID. Toen de 22-iarige voerman E. J. v. d. D. op 29 Maart van het vorige jaar met zijn motorfiets op de Beetz- laan alhier reed, werd hij bij een kruispunt door twee polifïe-agenten in uniform gesommeerd af te stap pen. D., die geen rijbewijs bij zich had, reed echter door, hetgeen wei nig baatte, want de politiemannen noteerden net nummer van her mo torrijwiel en bezorgden hem enige uren later een procesverbaal. Maandag j.1. had de motorrijder zich voor de Utr. Politierechter tc ver antwoorden wegens hef niet voldoen aan een vordering door een ambte naar.^ Een week gevangenisstraf hoor- u?. kij tegen zich eisen, mede omdat hij zich wéleens eerder aan een dergelijk feit heeft schuldig ge maakt. Toen verdachte mededeelde, dat hij voor deze misslag reeds een geldboete had moeten betalen we gens het rijden zonder rijbewijs, be sloot de Politierechter het vqrder maar met een financieelje vergelding af te doen en werd hem alsnog' een boete van f 15.subs. tien dagen hechtenis opgelegd. weldige stenen beeldeo, terwijl de leeuwen langzamer volgden, alsof ze zeker van hun prooi waren. Nu begon Robs kracht hem te bege ven en hijgend naar adem wankel de hij voort, toen een vreemde man nenfiguur vanuit de schaduw te voor schijn trad. Hij was gekleed als een monnik en droeg eein staf jn de ome en een verlichte lantaarn in de an dere hand. Langzaam naderde hij. Toen hij Rob in het gezicht kreeg, die ademloos op hem af strompelde, stond de oude man verrast stil, toen liep hii haastig naar Rob toe en vat te hem beet, juist op het moment, dat deze op het punt stond, ip el kaar te zakken. „Vat moed'', riep hij uit. „Ik zal! zorg voor ie dragen.'' Hij sloeg z'n arm om Rob heen ea samen liepen ze voort. Toen gaarde hii al de krachten, die hem nog overgebleven waren bijeejn en schoot langs de voet van de tem pel. Z'n enig oogmerk was, zich zover mogelijk van de leeuwen te verwijderen. Bij de hoek van de ruïne vloog hij langs een paar ge- Heideweg 29 - Soest Telefoon 2064 Voor het 'tijdvak tot en met 29 ^Mrt. zijn de navolgende bonnen geldig verklaard. Bonkaarten KA, KB, KC 703 (Strook no. 3.) 65-1 brood 800 gram brood. 65-2 brood 400 gram brood. 65-1 boter 125 gram boter. 65-2 boter 125 gram margarine of 100 gram vet. 65-3 boter 250 gram margarine of 200 gram vet. 65-1 melk 4 liter melk. 65-2, 65-3 melk 7 liter melk. 65-1 vlees 100 gram vlees. 65-2 vlees 400 gram vlees. 65-1 algemeen 200 gram kaas. 65-D reserve 1600 gram brood. 65-E reserve 200 gram kaas. 65-K reserve 800 gram brood. Bonkaarten KD, KE 703 (Strook no. 3.) 66-1 brood 800 gram brood. 66-1 boter 250 gram boter. 66-2 boter 125 gram margarine of 100 gram vet. 66-2, 66-3 melk 12 liter melk. 66-1, 66-2 vlees 100 gram vlees. 66-1 algemeen 100 gram kaas. 66-R reserve 800 gram brood. 66-U reserve - 500 gram rijst of kindermeel (uit rijst bereid) of kinderbiscuits. 66-S reserve 1000 gram sinaasap pelen (voorinleveripg). 66-V reserve 1500 gram sinaasap pelen (voorinlevering). Bonkaarten MA, MB, MC, MD. ME, MF, MG 703. (Strook no. 3.) 65-4 brood 800 gram brood. 65-4 boter 250 gram boter. 65-4 margarine 250 gr. margarine of 200 gram vet. 65-4 melk 5 liter melk. 65-4 vlees 300 gram vlees. 65-5 vlees 100 gram vlees. 65-4 kaas 200 gram kaas. 65-4 eieren 5 eieren. Op 20 Maart zullen bonnen wor den aangewezen voor suiker, versna peringen en tabak. De bonnen 66-S reserve ie|n 66-V re serve voor sinaasappelen, moeten uiterlijk op 19 Maart worden inge leverd bii een detaillist in groepte en of fruit De n iet-aangewezen bonnlen v£in strook no. 2 kunnen worden vernie tigd. BON VOOR GEDROOGDE ZUIDVRUCHTEN. - A oor de week van 23 tot 29 Mrt. zal een bon worden aangewezen voor 100 gram gedroogde zuidvruchten. Dit rantsoen zal alleen verstrekt worden aan de groepen met eetn B-, C- of D-kaart, omdat de aanwezige voorraden een uitgebreidere distri butie niet toestaan. DIERENBESCHERMING. Een jongein vain 18 jaar wist op slu we wijze vogels te vangen met een zeef, waarna hii de dieren dood trapte. Door honger gedreven ver liezen de vogels iets van hun ge wone voorzichtigheid en zijin hier door nogal makkelijk te vangen- De iongen strooide brood om ze te lokken. Veelbelovende jeugd! Door een jongen van 15 jaar werden twee jonge hondjes ergens aan de kant van de weg in de sneeuw gede poneerd: „om er af te zijn!'' Waar schijnlijk hebben de ouders in dit geval de meeste schuld. Gelukkig werden de honden tijdig ontdekt en werd voor beide een goed tehuis gevonden. Tot drie maal toe werden ketting honden aangetroffen in vuile hok ken zonder stro en dat met de ze koude! Hierin werd verbetering gebracht. De inspecteur betrapte tw,eemaal voerlieden er op, dat zij hun paard afranselden. De stal in het woonwagenkamp blijft een „zorgenkind''. Nu bleek ier schurft te zijn uitgebroken; maatre gelen om verdere besmetting te voor komen, werden door de politie ge nomen. Overtreding van het oogkleppen verbod voor paarden blijft aan de orde van de dag. OPROEP AAN DJE JONGEREN. Soest is op sportgebied vrij veel ach ter bij andere plaatsen, terwijl de gelegenheden tot bieoefeping van verschillende sporten hier veel meer aanwezig zijn. Zo bieden de duinen b.v. eep pracht gelegenheid voor de beoefening van de modelzweefvliegsport. Uit diverse delen van het land ko men hier clubs heen om hun pres taties te tonen en hun toestellen te proberen, terwijl in Soest zelf tot voor kort niets van dien aard be stond. Maar die tijd is voorbij. Een groep jongens, die voorheen de ze sport individueel beoefenden, za gen grote clubs uit andere plaatsen op hun terrein uitkomen met toe stellen, die zii ook bouwden. Men stak de hoofden bii elkaar en er werd gezegd: „Dat kunnen wij ook''. Toen is de grondslag gelegd van de huidige club, met een eigen bouwlokaal en een bekwame leiding. Maar wij moeten veel meer jongens hebben. Het lokaal is nog veel te groot. Iedere Zondagmiddag van 2.30-5 uur is er bouwmiddag, ieder bouwt zijn eigen toestel onder lei ding van een bekwaam bouwleider. Het materiaal is in de club verkrijg baar. Contributie voor iedere jon- gensbeurs bereikbaar. Heb je interesse, kom dan eens kij ken in ons lokaal Vosseveldlaain hoek Da Costalaan. Het is er lekker warm. Kom anders eens prateft met omzie bouwleider op Maandag of Donder dag, 's avonds tussen 7.30 en 9 uur, op* Braamweg 25» bij F. van der Schoot Jr., of schrijf naar H. v. d. Putten Jr., Soesferbergsestraat 133a, Soestduïnen, onder opgaaf van naam, adres, je dagelijkse bezigheid en je verlangens. ONSTERFELIJKE LIEFDE. Deze film, welke vanaf hedenavond in City draait, wordt beschouwd als 't belangrijkste product op filmge bied, dat in de afgelopen jaren in Frankrijk werd gemaakt. Onsterfelijke liefde is bovendien een film met een aeer goed gege ven, waardoor overal zeer grote belangstelling naar deze film uit gaat. Het is een verhaal van volmaakte liefde, die door het kwaad der men sen niet kan worden, gedood. OORKONDE VOOR HET PRINSELIJK PAAR. Woensdagmiddag werden afgevaar digden van verkenpersgroepen uit Baarn en Soest op het paleis toe gelaten, om een oorkonde aan te bieden, welke afgezonden was door de Sf. Martinus-troep te Beek (L). Deze oorkonde was doorgegeven van de ene groep naar de andere en eindelijk in Soestdijk beland. De oorkonde was vergezeld van een logboek, waarin aan de laatste troep werd verzocht de oorkonde ten paleize aan te bieden en de handtekeningen te verzoeken van H. K. H. de Prinses en de Prins. Dit logboek, waarin alle verslagen waren opgenomen vap de tocht, die met de oorkonde is gemaakt, was versierd met verschillende tekenin gen van de plaatsen, welke waren gepasseerd en zelfs van het paleis Soestdijk, dat met een stevige ket ting met het wapen vap Beek (L.) was verbonden. Het bezoek duurde ongeveer een kwartier en tijdens dit bezoek werd aan de verkenpers en leiders be schuiten met muisjes aangeboden. VALSHEID IN GESCHRIFTE. De 23-jarige vrachtrijder J. R. al hier had van de desbetreffende in stanties een vervoerbewijs voor fruit ontvangen, gedateerd op 8 Novem ber 1945. Hij was dien dag verhin derd, daar zijn wagen defect was. Hij deed het de volgende dag en ver anderde op* het vervoerbewijs de 8 in een 9. Het geval werd bemerkt en R. deswege tot f5.boete ver oordeeld. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag 16 Maart is geopend apo theek „Soestdijk'', Van Weedestr. 46. HET NATUURBAD WEER IN GEBRUIK? Het bestuur van de stichting tot be heer van het Soester Natuurbad overweegt het bad te Soiestduinen voor het volgend zwemseizoen we der open te stellen, indiep ep voor zover het college van Gedeputeerde Staten aan het herstel' van de door oorlogsgeweld en door vernieling vrijwel geheel verwoeste gebouwen enz., zijn goedkeuring zat hechten. De herstelkosten worden zeer hoog geraamd; hiervan zal slechts een ge ring bedrag voor oorlogsschade in aanmerking mogen worden gebracht. Het restant van de oude schuld blijkt ook niet gering te zijn, zodat, gelet op de gegeven cijfers, de toekomst van het natuurbad onzeker is. Het stichtingsbestuur heeft dan ook even eens in overweging genomen het bad te verkopen en eep kleine inrichting aan de Eem te doen plaatsen. De verkregen ervaringen met de voor 1946 aan de Eem geplaatste noodin- richting zijn daartoe hoopgevend. SOESTERBERG. R.K. TEHUIS VOOR MILITAIREN. Op Woensdag 19 Maart a.s. wordt het R.K. Militair Tehuis „Huis ten Halve'* officieel geopend in tegen woordigheid van verschillende mili taire en burgerlijke autoriteiten, 's Morgens te 9 uur plechtige H. Mis in de parochiekerk van Soes- terberg. Om half elf officieele ope ning van het Tehuis, 's Avopds half acht feestavond voor de alhier gele gerde militairen. Het tehuis is ingericht voor de jon gens van de du Moulinkazerne, het Kamp van Zeist, het Boschkamp te Huis ter Heide en het autopark „Soestduinen'L In de toekomst ook voor de jongens van het militair vliegveld. Het tehuis is toegankelijk voor alle militairen. SOEST. NED. HERV. KERK. Oudekerk. 10 uur Ds. P. Veen van Utrecht. Jeugddienst. 5 uur Ds. D. van Krugten. Emmakerk. 10 uur Ds. E. Groene- veld. 5 uur Ds. E. de Looze van Hil versum. Hees. 10 uur Candidaat Verwelius van Huizen. Zonnegloren. 10 uur Ds. D. vap Krugten. GEREF. KERK. Julianakerk. 10 en 4-30 uur Ds. A. Brouwer. Wilhelminakerk. 10 en 5 uur Da. H. v. d. 'Berg. GEREF. KERK (art. K.O.). Gebouw „Eltheto''. 2.30 en 7.30 uur Ds. H. Dijkstra van Zeist GEREF. GEMEENTE. (Kleine RembrandtzaalA 10 en 5 uur ieesdienst Maandag 17 Maart, nam. 3 uur en 's av. 7 uur, Ds. M. Blok van Zeist CHR. GEREF. KERK. 10 en 3.30 uur Ds. W. A. Zijiema van Nieuweroord. VER. VRIJZ. GODSD. (N.P.B.). 10.30 uur Dr. R. Miedema van A'frt. LAGE VUURSCHE. NED. HERV. KERK. 10 en 6 uur Ds. A. G. Haring.

Soester Courant | 1947 | | pagina 2