4 Het gemaskerd bal. Plaatselijk nieuws. WAARSCHUWING. Firma Van de Wijngaart Gymnastiekver. „Olympia" Bij Van Veen De vrijgezel, Baron Mévière> bevond zich geheel alleen in één zijner luxu eus ingerichte kamers. Terwijl' hij in een grote fauteuil zat te lezen, rust ten zijn voeten op een andere stoeL Vanmiddag had hij paard gereden met de knappe dochter van de mil1- Honnair Walton. Plotseling legde hij met een ruk zijn boek neer en luisterdie, want er klonk gestommel in de gang. Vlak daarop ging de deur van zijn ver trek open en een map trad binnen. „Wel vervloekt*', mompelde Baron Mévière verbaasd. „Wat komt u hier doen? Wat wenst u?" „Goedenavond baron'', zei de vreem de indringer met een kalnue en dui delijke stem. „Hoe durft u hier „Ik moet me verontschuldigen'', zei hij, de baron in de rede vallend. „Ik dacht dat u al weg was.*' „Weg?'' herhaalde de Baron stom baasd. „Wel, voor het bal-masqué bij de familie Walton'', antwoordde de vreemdeling op een zeer beschaafde doch besliste toon. De Baron fronste de wenkbrauwen en keek de man nauwletfie<nd aan. Hij bemerkte nu opeens, wat een wondervolle gelijkenis de vreemde ling met hemzelf vertoonde. De neus, ogen, kin en het figuur, alles was sprekend het zijne. Hij kwam dan ook spoedig tot de conclusie, dat de indringer op een gemene ma nier hiervan zou willen profiteren. Maar de Baron bleef kalm en hield zijn positieven bij elkaar, met zijn gewone nonchalance bleef hij in de stoel zitten en zijn benen rustten daarbij nog steeds op de tweede stoel. De koelbloedigheid van zijn dubbelganger was er echter niet min der om. Integendeel. Met ijzige kalmte haalde* deze een revolver en een klein flesie fe voorschijn. Hier mede stapte hij op de baron toe en zeide: „In de eerste plaats, ba ron, moet ik u verzoeken niet heit minste alarm te maken. Deze re volver is geladen en dit flesje be vat chloroform. Ik zou het ten zeer ste betreuren, wanneer ik van een of ander gebruik zou moeten maken'. II hebt het echter geheel' in eigen hand.'' Baron Mévière lachte flauwtjes en antwoordde: „Ik verzeker u, dat dit niet nodig zal zijn.'' „Dank u'\ zei de indringer en ver volgde toen met kalme stem: „U was van plan naar het gemaskerde bal van de familie Walton te gaan.'' „Ja". „Het costuum, dat u daar zoudt dra gen, was volkomen gelijk aani het mijne." Bij deze woorden knoopte hij zijn ias los en toonde de Baron de kleren, die-hij daaronder droeg. „Ja!maar hoe weet ge dat alles?" „Omdat ik iuist bij Srnith was, toen uw bestelling kwam. Maar genoeg hierover, Baron, laat mij verder ver tellen." De Baron knikte. „Na de dans zoudt ge u met juf frouw Walton hebben afgezonderd, om haar ten huwelijk te vragen." De Baron richtte zich een weinig op en keek de vreemdeling sprakeloos aan. „Om haar te herkennen, had u af gesproken een bepaald soort mas ker fe dragen. Ik moet dat masker van u hebben", zei hij kalm, maar uitdrukkelijk. „Daarvoor kwam u dus hier", riep de Baron uit. „En hernam de vreemdeling om tevens de verzekering te hebben, dat u niet op het bal zult verschijnen, want twee baronnen Mévière zou wel1 eens misverstand kunmem ver oorzaken. Maar mag ik u eerst verzoeken, mij het masker te wil len geven." „Daar", gaf de Baron bits ten ant woord en wees op de sofa. De vreemdeling greep het masker en stak het in zijn zak. Toen vervolgde de baron: „Alleen op één voor waarde zal ik niet op het bal ver schijnen." „En die is?" „Dat u mij zult vertellen, wat ge daar op het bal zult uitvoeren." „Met genoegen, Baron. Wanneer ik met mejuffrouw Walton gedanst zal hebben en over een huwelijksaanzoek heb gezinspeeld, geef ik haar de wens fe kennen een stil' plekje fe willen opzoeken. Ik doe daar ejmgje druppels chloroform op mijn zak doek en zij zal tijdelijk ophouden te bestaan. Dan ontdoe ik haar van haar diamanten collier en haar gouden armbanden en stap, met enige duizenden guldens meer iit mijn zak, dan ik er gekomen ben, de deur uit. Zoals u ziet, heel een voudig." „Inderdaad", zei de baron, die aan dachtig had zitten luisteren. Toen pakte de dubbelganger de knop van de deur en zei: „Twee van mijn man netjes houden de wacht voor uw huis en de telefoon is afgesneden. Goeden avond, barojn." Hii sloeg de deur achter zich dicht en baron Mévière was weer alleen. „Wat 'n reuze geluk,'' zei hij met een olijk gezicht, „dat ik niet be hoefde op te staan, anders zou hij geweten hebben, dat ik vanmiddag van het paard ben gevallen en me juffrouw Walton mij met haar wa gen naar huis heeft vervoerd. SPELEN OP DE SPOORBAAN. Nogal veelvuldig komt het voor, dat kinderen spelen op de verhoog de spoorbaan van de Tijm Soestdijk- Baarn, nabij het viéduct tussen de Korte en de Lange Brirakweg. Ook nu was dit het geval en onder hen bevond zich het 4-iarig zoon tje van de familie W., welke aan de Korte Brinkweg, in de directe nabijheid van de spoorbaan woon achtig is. Dit knaapje kwam in aanraking met een uit Baarn komende trein en hoe wel het onverklaarbaar is, dat het ventje slechts enkele onbeduidende wondjes had opgelopen, achtte men het toch goed het kind voor onder zoek over fe brengen naar het Eli- sabeth-ziekenhuis ie Amersfoort. RAAD VAN OVERLEG. De raad van overleg, gevormd door het Roomsch Katholiek Werklieden verbond, de Soester Bestuurders- bond en de Christelijke Besturen bond kwam 12 Maart i.ï. in jaarver gadering bijeen. De opkomst was vrij goed. De voorzitter, de heer R. Hilhorst, opende de bijeenkomst met een har telijk welkom. Na de gebruikelijke agenda, waarbij het jaarverslag van de secretaris en het financieel verslag werden goed gekeurd, volgde de samenstelling van het bestuur: voorzitter, R. Hilhorst; secretaris, H. Swart (tevens penning meester); 2e voorzitter, H. Fenne- ma); leden, F. Buskens, S. F. Dek selse en A. van Vliet. Het secretariaat van de Raad Van Overleg is gevestigd Braamweg 102. Verschillende voorstellen, diie fe zij- nertijd uitgewerkt zullen worden, passeerden de revue. Ernstige critiek werd door verschillende afgevaardig den geuit tegen het feit, dat er nog winkeliers zijn, die weigeren comsu- mentencrediefbonlnen aan fe nemen. Door de heer S. F. Besselse, afge vaardigde van de R.v.O. in de zencommissie, werden nog enige be langrijke mededelingen gedaan. De taak van de leden der prijzen- commissie is in de eerste plaats pre ventief. De ingekomen klachten wor den door de commissieleden miet de betreffende winkeliers besproken^ waarbii uiteraard de naam van de klager achterwege blijft. Men tracht de'zaak in der minne te schikken en de overtreders te overtuigen.dat hun handelwijze onjuist is. Mocht deze wijze van optreden geen re sultaat hebben, dan wordt de klacht doorgegeven aan de prijsbeheersing. Behalve dat men klachten betreffen de te hoge prijzen, koppelverkoop e.d. kan doorgeven aan de prijzejn- commissie, Steenhoffstraat 5, staan ook de vakorganisaties open voor het aannemen van klachten. De namen van de aanbrengers blijven geheim. Met deze korte inlèiding was men tevens aan het einde der vergade ring. De voorzitter besloot dan ook deze bijeenkomst met een opwek king, dat allen hun beste krachten zullen geven voor de belangen der georganiseerde arbeiders. SAMENKOMST VOOR IEDEREEN. De uitgestelde samenkomst voor iedereen, uitgaande van de Nederl. Evangelisatie, heeft nu plaats op Vrijdag 21 Maart, half acht, in hef gebouw Eltheto. Spreker voor die avond is Ds. Gerritsen van Amersfoort. Opge voerd zal worden: In hef Rijk der Overwinning''. Met medewerking van het zangkoor. Men zie de adverten tie in dit nummer. INBRAAK. In het afgelopen week-end is tij dens afwezigheid der bewoners inge broken in een perceel aan de Mo lenstraat. Ontvreemd werd een damiesrjjwiel' en een herenwinterjas. De politie stel de een onderzoek im maar de da ders zijn spoorloos. OPBOUW-MOEILIJKHEDEN. In Frankfort heeft men hef plan opgevat het verwoeste „Goethehuis" weer op te bouwen. Doch zo een voudig was de uitvoering van dit plan niet. Om aan hout voor het dak te ko men, moest de architect eerst een drijfriem voor een lintzaag leveren. De drijfriem kon hij echter pas krijgen, toen hij de leverancier ce ment beloofde. Voor het cement moest een hoe veelheid goede wijn geleverd wor den, die men echter pas kreeg, na dat men de wijnleverancier een be tere woning had beloofd. Een woning was toevallig ter be schikking. Voor gebruikte heren en dameskleding, v.o. pan talons. colberts, japonnen en mantels, naar Roemah Moerah, Van Weedestr. 26. Meisje gevraagd voor de huishouding, van 8.30 tot 12 uur. J. Verhoeff, Kostverlorenweg 1. Net persoon (bekwame tuinman), b.z.a. als tuinman op buitenplaats. Br. No. 176 bur. S.C. Mantelpakje te koop (zwart). Br.No. 177bur.S.C. Te koop prima koemest, ook per wagenthulsbezorgd. Nieuweweg 51. Te koop regen- en andere mantels (38-40), witte pullover (42) en divan. Rembrandtlaan 8. Nette werkster b z a. voor alle dagen. Inlichtin gen Beetzlaan 39c. Werkster gevr., 2 x per week een halve dag. Barto- lottilaan 18. Ervaren breister vraagt breiwerk. Mevr. Koster, p.a. Soesferberg- sestraat 86. Te koop z.g.a.n. da meswintermantel met bontkraag, m. 46-48. Heideweg 6. Ter overname bruin mantelpak, v.o., m. 44 en grijs tweed mantelpak, v.o., m. 44, f 45-per stuk. Bartolottilaan 5. Te koop prima v.o. kinderstoel; tochtscherm v. fiets, fornuispot en to trekkarrctje. Vondellaan 18 rechts. Te koop zwart zij den avondjurk met kaïnt r bijpassende onderj., f70.Adres te bevra gen Visser's Boekhand., Kerkstraat 20a. 2 Besch. meisjes ge-- vraagd per 1 April' of 1 Mei, voor div. werk zaamheden en om opge leid te worden in de be diening (2-ploeg. stelsel).- Prettige werkkring. Zon der goede getuigen on nodig zich te melden. Tevens 'n leerl. huis- knechf-kellner, niet be neden 18 jaar. Aanbie dingen hotel „De Birkt- vijver", Birkfsfr. 83b, bii sportpark Birk hoven. Te koop goed zilVe- ren zakhorloge; tevens 6 konijnen met hok. Kolonieweg 6. Droge takkenbossen te koop aangeboden. Gallenkamppelsweg 18. In het ..LICHTBAKEN" van ZATERDAG 1.1. werd opnieuw Uw aandacht gevestigd op de misleidende polis-voorwaarden enz. van MALA F1DE VERZEKERING-MAAT SCHAPPIJEN. Daarom herhalen wij deze reeds eerder ge plaatste Geregeld blijkt ons, dat POLISSEN VAN VERZEKERINGEN onvolledig, ongunstig of onjuist zijn opgemaakt. Daardoor kan bij schade grote moeilijkheid over uitbetaling ontstaanzelfs recht op uitke ring geheel of gedeeltelijk verloren gaan- Het is daarom Uw eigen belang om U over VORM en VOORWAARDEN van Uw po lissen VAKKUNDIG te laten inlichten vóór bet te laat is. Hiertoe-zijn wij gaarne zonder enige verplich ting bereid. MAKELAARS- en ASSURANTIEKANTOOR Heideweg 24 Soest Telefoon 2064 Uitgaande van de Herv. en Geref. Jeugdraden. De oefeningen van Donderdagavond zullen weer aanvangen en wel Donderdag 20 Maart. De oefeningen van Maandagavond zullen weer aanvangen Maandag 31 Maart. Te koop aangeboden melkzaak, omzet ruim 700 liter. Adres te bevr. Visser's Boekhandel, Kerkstraat 20a. Franse conversatie lessen aangeboden door dame (ook kinderen). Clublessen in tekenen v. kinderen op Woens dag en Zaterdagmiddag. De Genestetlaan 13. Te koop mooie blau we zomermantel (40-42) f 25.z.g.a.n. blhuwe damessch., m. 39 f8.50, z.g.a.n. v.o. tennis- en gymnastieksch., 37 f7.50, z.g.a.n. leren fototas f3, Zwarte damessch., (37) f 2,50, versch. kleuren da meshoeden, p. st. f2.50. Schoolstr. 2, Soest. Verloren porteman- naie met distributiebon nen. Tegen beloning te rug te bezorgen H. van Dorresteijn, Vaarde- hoogtweg 2, Soest. Voor Brussel gevr. net meisje voor klein gezin; hulp van werk ster. Beginsalaris f72.-. De Gejnesfetlaan 13. Te koop vier jonge honden, 10 weken oud, Pincers. M. Kwak, Monf- gomeryweg 3, Soestdui- nen (waterleiding). REN MET 5 KIPPEN te koop, le lég, f55.—. Adres te bevragen bur. van dit blad. kunnen geplaatst worden a. een hulp voor de wasserij, b. een bekwaam strijk ster, c. meisjes voor de man gel, d. meisjes voor opleiding. Aanmelden Stoomwasserij Van Veen Acacialaan20A. Baarn, van 8 tot 5 uur. H.H. LANDBOUWERS! Wilt gij met 1 of meer bunder land f800.— tot f 1500 verdienen Schrijf dan vrijblijvend om nadere inlichtingen onder No. 178 bureau van dit blad.

Soester Courant | 1947 | | pagina 3