FEESTELIJKHEDEN IN DE HOEK. SOESTER COURANT Abonnementsprijs f 1.50 p. Uw. 23e Jaargang - No. 32 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTBIJK BureanVan Weedestraat 35 - Telefoon 2566 - Giro 126156 Verschijnt 2 inaal per week. Dinsdag 22 April 1947. Otliciëie mededelingen. De Directeur van Gemeentewerken brengt in Herinnering -de volgende voorschriften voor het ophalen van as en vuilnis,waaraan de aangesloten inwoners zich dienen fe houden: Tuinvuil wordt slechts in geringe hoeveelheid opgehaald en alleen dan, wanneer het behoorlijk bijeen is verzameld of bijeen is gebonden tot een maximum lengte van 1.50 M., of in een behoorlijke bak is gestort. As en vuilnis moeten worden aange boden in metalen emmers, welke voorzien moeten zijn van een onaf scheidelijk daaraan verbonden, goed sluitende deksel. Met andere vuil nisbakken zal alleen als tijdelijke overgangsmaatregel genoegen wor den genomen. Teneinde te voorkomen, dat het ledigen van de emmer wordt be moeilijkt, mogen as en vuilnis niet in de emmer worden gestampt. De emmers mogen geen grotere in houd hebben dan 60 liter. Meer dan één emmer mag alleen dan gelijk tijdig worden aangeboden, indien de gezamenlijke inhoud der emmers meer dan 100 liter bedraagt. Voor het geval een recht wordt be taald van f5.— per ïaar, kan de gezamenlijke inhoud der emmers maximaal 200 liter bedragen. De te ledigen vuisnisemmers moeten Tijdig bij het hek van 'f betrokken huisperceel aan de straatzijde wor den geplaatst, of indien geen hek aanwezig is, nabij de voorgevel van 't huisperceel. OVERBRUGGINGSGELD. De chef der afdeling Sociale Zaken maakt bekend, dat de uitbetaling der te weinig ontvangen overbruggings- gelden, wegens verhoging van de kin derbijslag, over het 4e kwartaal van 1946, zal plaats hebben ten kantore van de gemeente-ontvanger, Steen- hoffstraat 6, op Woensdag 23 April a.s„ des avonds om 7 uur. SCHOUW. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen "ter openbare kennis, dat op Maandag 19 Mei a.s. zal wor den gevoerd de schouw over de in de gemeente gelegen wegen, vojefpa- den, waterleidingen, bruggen, heulen, heggen enz. Belanghebbenden worden daarom herinnerd aan de artikelen van het Reglement op het onderhoud en Ge bruik der Wegen in de provincie Utrecht. Overtreding der daarin voorkomende bepalingen wordt gestraft overeen komstig dat reglement. HERDENKING DER OORLOGSSLACHTOFFERS. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de bevrijding dit jaar in deze gemeente op die navolgende wijze zal worden herdacht. Op Zaterdag 3 Mei, des namiddags 18 uur, zal'van alle openbare gebou wen en particuliere woningen de vlaggen halfstok gehangen worden. Oni 19.30 uur zal een ieder kunnen deelnemen aan de dusgenaamde „stille tocht'', die, gelijk het vorig jaar, zal aanvangen nabij het rosa rium, de hoek Soesterbergsestraat- Gallenkamp Pelsweg en Beukenlaan en ten doel heeft het herdenk ings- kruis op de algemene begraafplaats aan de Veldweg. Van 19.45 tot 30 seconden voor 20 uur zullen de in de gemeente aan wezige klokken luiden. Te 20 uur precies zal, nadat 30 se conden tevoren, door middel van de brandsirene, dit tijdstip is aangekon digd, op de algemene begraafplaats twee minuten van volkomen stilte in acht worden genomen. Verzocht wordt in het openbare le ven eveneens deze stilte in acht te nemen. De weg naar de begraafplaats zal slechts te voet en in volkomen stil-, zwijgen, zonder vlag of vaandel wor den afgelegd. Het brengen van een eenvoudige hulde, door het strooien van bloemen op de plaats der herdenking is wel mogelijk. Op die avond zullen^fna 18 uur geen openbare vermakelijkheden plaats vinden. Te Soesterberg zal op de fusillade plaats, 's middags om 3 uur, 'n so bere herdenking worden gehouden. De plechtige herdenking zal, evenals het vorige jaar, worden georgani seerd door de Raad van Oud-Illegale Werkers. Verwacht wordt, dat de inwoners zullen medewerken om de gedachte aan de jn de strijd gevallenen we derom op passende wijze levendig te houden. Sport. ACTIF—SEC 0—1. Met dezelfde cijfers als SEC in de eerste helft van de competitie op el- gen terrein vain Actif verloor, heeft het Zondag te Hilversum van de Hil versummers gewonnen en daarme de tevens revanche genomen. De Soester ploeg was weder geheel anders opgesteld als de vorige week tegen RKBVV en door deze wijziging ging er o.i. niet veel kracht van de voorhoede uit. De vrij krachtige wind deed veel afbreuk aan het spel. SEC, dat eerst het windvoordeel had, was dan ook het meest in de aanval, maar daar er in de voorhoede een goede schutter ontbrak, bleven voorlopig doelpun ten uit. Eerst na een half uur spe len had de linksbuiten van SEC, Verwoerd, met een boogbal succes, toen hij daarmede de geheel ver keerd opgestelde Actïf-doelman passeerde. 01. Met dezelfde sfand kwam ook de rust. Niettegenstaande Actif in de tweede helft het windvoordeel had, behield SEC ook nu het initiatief, maar wist van de nu en dan voorkomende kan sen niet te profiteren. Het laatste kwartier kwamen de Hilversummers echter opzetten en de SEC-doelman had al zijn talenten nodig om doel punten te voorkomen. Hoe hard de Actifspelers ook zwoegden, SEC hield stand en wist de 01 voor sprong te behouden en daarmede d,e wedstrijd te winnen SEC 2 verspeelde weer een kostbaar punt» door tegen BFC 2 gelijk te spelen. In 't veld speelden de Bus- summers ontegenzeggelijk beter als de Soesters. Van de SEC-voorhoede ging weinig kracht uit, daar de bim- nenspelers teveel achter blevterti om de verdedigende taak van de mid denlinie te steunen. Dank zij de goede verdediging van SEC 2 konden de Bussummers maar 2 maal scoren en daar midvoor, Reijerse, door flink doorzetten, ook tweemaal wist te doelpunten, kwam het einde met een 22 gelijk spel. SEC 3 deed het ook nu weer goed en won met 40 van Hilversum 6. SEC 4 speelde te Amersfoort met 4-4 gelijk tegen KVVA 2. BDC, dat momenteel zonder terrein zit, speelde nu te Bilfhoven op het FAK-terrein tegen haar concurrent voor de laatste plaats, het HlIVer- sumse DOSV, met 11 gelijk. s Door deze uitslag blijven beide clubs met een gelijk aantal winstpunten op de onderste plaats staan. Dat wordt hachelijk voor BDC. BILJARTEN. Vrijdagavond werd in café Grave- maker te Soestdijk de laatste ronde gespeeld om het persoonlijk kam pioenschap biljarten derde klasse libre, district Eemland. Van veel belang waren d«ze wed strijden niet meer, daar de Amers- foorter Krijnen iin de vorige ronde reeds beslag op de titel had gelegd. Krijnen, die met zes gespeelde en zes gewonnen partijen aan het hoofd stond, kreeg deze avond zij|n eerste nederlaag te incasseren en wel van de goed spelende Th. Visser. Na afloop reikte de heer Schouten, consul van de Ned. Biljart Boind, de kampioensmedaille aan de win naar uit, terwijl alle acht finalisten een herinneringsmedaille in ont vangst kregen te nemen. De biljartvereniging „De Vergulde Wagen'', waarvan de heer Krijnen lid is, bood de kampioen bloemen aan. De uitslagen vain de gespeel de partijen waren als volgt: 1. Van Dorssen 125-52-15 2.40. 2. R. v. d. Linden 82-52-8 1.57. 1. Butselaar 125-45-10 2.77. 2. De Bakker 114-45- 18 2.53. 1. Ten Hoeve 125-37-15 3.37 2. Meijer 92-37-17 2.43. 1. Visser 125-29-22 4.31. 2. Krijnen 54-29-101.86 De eindstand ziet er nu als volgt uit: 1. B. Krijnen 2.64. 2. G. vain Dorssen 2.74. 3. Th. Visser 2.69. 4. D. ten Hoeve 2.80. 5. C. Butselaar 2.26. 6. Chr. Meijer 2.54. 7. W. C. de Bak ker 2.45. 8. R. v. d. Linden 2.-- DISTRICTSKAMPIOENSCHAP CADRE KLASSE A. Om het districtskampioenschap bil jarten cadre klasse A speelde „De Gouden Ploeg'' uit Soest Zondag middag te Utrecht de return wed strijd tegen „'t Groene Laken" uit Utrecht. Na een spannende wedstrijd slaagde de Soester ploeg er in ook deze ontmoeting met 42 te winnet). Door deze overwinning is „De Gou den Ploeg" gerechtigd uit fe komen in de a.s. wedstrijden om hef kam pioenschap yan Nederlaind. op de verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana en op de Natio nale Feestdag op 5 Mei, Door de V.V.V. „Soest-vooruit'' is. in nauwe samenwerking met de Chr. Nat. Oranjevereniging „Beatrix" en met inschakeling van de Federatie van Buurtverenigingen en van andere daarvoor in aanmerking komende plaatselijke verenigingen, hef volgen de voorlopige programma opgesteld, waarin mogelijkerwijze nog enige veranderingen kunnen komen. WOENSDAG 30 APRIL 1947. Des middags bloemenhulde en zang- hulde van Soester schoolkinderen in de Paleistuin van het Paleis Soest dijk. Dit in samenwerking met de Baarnse schoolkinderen. Na afloop van deze zanghulde zal er gelegenheid zijn voor de inwo ners van Soest en Baarn, evenals vorige jaren, hun bloemenhulde op de gebruikelijke wijze aan de jarige Prinses te brengen. Des avonds zal er volkszang zijln, met medewerking van een Muziekcorps uit Amersfoort in Soest-Zuld, ter wijl in het rosarium een feestcon- cert zal plaats vinden door de Soes ter Harmonie P.V.O. Na afloop zal er een groot vuurwerk zijn in de omgeving van hef Paleis Soestdijk in samenwerking met Baarn. MAANDAG 5 MEI 1947. 8 uur uitsteken der vlaggen en lui den der feestklokken. 9 uur Rede van de Edelachtbare Heer Burgemeester bij het Koningin Emmamonument, benevens koor zang en kinderzang (Soester school kinderen). 1U.30 uur Kindervoorstelling iin hef Openluchttheater, toegankelijk voor DE BIJL ERIN. Volgens de nieuwste bordetn-aan- winsf in onze gemeente, loert de dood aan de kant, als we geen weg gebruikers zijn met verstand. Zonder de waarheid hiervan tegen te willen spreken, zou ik er toch met een kleine variatie van willen maken, dat de dood aan de kant zal blijven loeren, zolang er nog niet voldoende verstand is om de bijl in de bomen aan de kant van de weg te zetten. U dacht natuurlijk, dat ik was uit gepraat over de bomen langs de hoofdweg nadat er enige tijd geleden nogal het een en ander over geschre ven was. De serie ongelukken van de laatste maanden en de zojuist ge plaatste borden nopen mij er nog- eens op terug te komen. En gaat U nu niet weer zeggen, dat ik niet van de natuur hou en van die ake lige dingen meer. Geloof U me, ik ben stapel op mooie dingen, maar ik heb een vreeselijke hekel aan bomen, die het uitzicht belemmeren en het verkeer door een te nauwe poort persen en daardoor ongeluk ken veroorzaken. Want de ongeluk ken gebeuren voor 90 procent en misschien méér op de hoofdweg met bomen en niet b.v. op de Vre dehofstraat. Ik zal, als de bomen weg zijn, wel licht de eerste zijn, die de hoofd weg afschuwelijk vindt, maar ik zal ook meteen weten, dat het nodig was, dat het moest. Het snelverkeer wordt nu eenmaal steeds intenser en er-gaat haast geen dag voorbij zonder meer of min der ernstig ongeluk. Ook mét de borden. Iemand veronderstelde, dat het weg halen der bomen invloed zou hebben op de regenval. Ik zou haast zeggen: waar wachten we dan op? Waf mij betreft regent hef mieer dan genoeg. Maar alle gekheid terzijde. We kun nen toch niet over „ontbossing'' spre ken, als de hoofdwegbomen eruit gaan. Het hout zou misschien een welkome aanvulling zijn voor de industrie, als dit ook nog gewicht in de schaal zou leggen. En waar is nu het gemeenteraadslid, die hef nu eens gaat hebben over de ontei gening der voortuintjes van onwil-, lïgen, zodat we eindelijk eeln goed fietspac' krijgen en niet de voetgan gers tussen het verkeer dwingen? Daar zouden we het leven van de bomen misschien nog even mee kun nen rekken. H. OEKMAN de Soester schoolkinderen. (Opvoe ring van de avonturen van Pietje Smeerpoets.) 10.30 uur Bioscoop-voorstelling in 'f City-theater, waar vertoond zal worden de film „Good bye Mr. Chips.'' De entree's hiervan komen ten bate van de Stichting 1940-'45. Onderhandelingen zijn gaande met de Motorclub Soest ovtr hef geven van demonstraties in de ochtend op het landgoed „Braamhage''. 2.30 uur Paardensport en rimgrijde- rij op een nog nader aan te geven plaats te Soestdijk. 2.30 uur Opvoering in het Open luchttheater van het legende-spel „Het Vrouwtje van Stavoren" ge volgd door gymnastiek-demonsfraties van plaatselijke gymnastiekvereen. Des avonds feestconcert door de Soester Harmonie P.V.O. in het ro sarium, na afloop waarvan optocht met fakkels en lampions naar een te ontsteken vreugdevuur. De mogelijkheid bestaat, dat hef avondprogramma van 30 April en 5 Mei verwisseld worden. Nadere bijzonderheden en publica ties zullen nog volgen.

Soester Courant | 1947 | | pagina 1