De Soester raad bijeen. Plaatselijk nieuws. Schilders en Schil deressen gevraagd Vrijdagavond kwam de raad onzer gemeente in 'm spoedeisende vergadering bijeen ter afdoening van slechts een 5-tal punten. De noodzakelijkheid der vergadering was vermoedelijk gelegen in een aangelegenheid, welke i/n geheimjQ zitting werd behandeld. De openbare vergadering werd daar door van weinig belang, waardoor deze na een half uur weer was be ëindigd Ka de gebruikelijke opening werd allereerst behandeld punt 2 der agenda. 2. Beëdiging van het toegelaten lid R. Tolman. Nadat de heer Tolman de beloften had afgelegd, wenste de voorzitter hem geluk met zijn benoeming. 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 28 Februari 1947. De heer NOODER zegt, dat vooral de raadsvergadering de plaats is voor het vrije woord. Daarom juist heeft spr. in de vorige vergadering een en ander gezegd met betrtekking tot de Ged. Staten en het eigenaar dige is, dat juist dit niet in de notu len is opgenomen. We hebben nu een stenografisch ver slag, zodat zoiets niet behoeft voor te komen. Spr. verzoekt alsnog aan vulling, waaraan zal woerden voldaan. De VOORZITTER maakt 'hierna melding van een mededeling van Gedeputeerde Staten, dat zij hun besluit inzake aankoop van grond voor wegverbreding hebben ver daagd. 3. Voorstel tot benoeming van een lid van de Financiële Commissie en van de Commissie Strafverordenin gen. B. en W. stellen voor de heer R. Tolman te benoemen. Aldus besloten. 4. Voorstellen inzake gemeente-ei gen domen t.w.: a. tot kosteloze ingebruikgeving van grond aan de Helb'ngweg aan be woners van „Goed Wonen' b. Tot kosteloze ingebruikgeving van grond aan de Birktsferaat aan G. A. Hagen. Weth. VAN ZADELHOFF wijst er op, dat in de grondcommissie stem men zijn opgegaan tegen de bepaling, dat bij verkoop der gronden de be langhebbenden geen vergoeding zul len ontvangen voor hef gewas. De heer A. HILHORST ondersteunt deze gedachte. De heer NOODER meent, dat deze bepaling weinig bezwaar geeft. Vanneer dé grond tijdens het be zaaien wordt verkocht, komt de be slissing van Ged. State©! toch niet voor de oogst af. Het voorstel wordt goedgekeurd. Weth. VAN ZADELHOFF deelt hier na mede, dat nog enige herstellin gen nodig zijn aan de gemeentetoren, iuist daar, waar tijdens de oorlog bet huisje van de luchtbescherming heeft gestaan. De kosten bedragen f700.Spr. verzoekt de raad dit bedrag toe fe staan, opdat het werk ineens kan worden afgemaakt. De heer KRUIJF informeert, of de kosten niet op het rijk kunnen wor den verhaald. A!s de voorzifter zegt, dat dit niet mogelijk zal zijn, wordt het voor stel goedgekeurd. 5. Voorstel tot aankoop van onroe rend goed. De VOORZITTER deelt bij dit Punt mede, dat deze zaak, betref fende aankoop van gronden fe Soes- terberg, nog niet rijp is voor behan deling* B. en W. stellen voor dit punt in de Volgende vergadering te behandelen, waartoe wordt besloten. RONDVRAAG. De heer NOODER vraagt aandacht voor enige vakpatroons, die werk zaamheden hebben verricht aan de woningen van „Ons Belang". Deze mensen wachten reeds lang op de afdoening hunner rekening. Weth. VAN ZADELHOFF zal hier naar informeren'. De heer A. HILHORST merkf op, dat tijdens de vórige vergadering is gesproken over het genieten van dubbel salaris door een ambtenaar. Spr. verzoekt over deze zaak het volle licht te laten schijnen, nu van detachering geen sprake blijkt fe zijn. De VOORZITTER zegt deze aange legenheid in de volgende vergadering te zullen behandelen. De heer CLEMENS verzoekt de bouwvallen van het gymnastieklo kaal te Soesterberg nog voor de zomer te willen afbreken. Wanneer hiervoor geen toe zegging kan worden gedaan, zal spr. een voorstel doen. Deze zaak zal worden bezien. De raad gaat hierna over in gehei me zitting. ORATORIUM „ST. CAECILIA''. Ter gelegenheid van het twaalf ie» een half jarig bestaan d^r R.K. Ge mengde Zangvereniging „Hoger Stre ven'' werd Zondagavond in het St. Jozefgebouw, door dit koor het ora torium „St. Caecilia" uitgevoerd. De leiding berustte bij de heier W. J. van Boxel, dirigent van het koor. Vooraf werd ten gehore gebracht „Tenebrae facte simt" van Haydn, alsmede de „Kerkaria" van StradeÜa, welke gezongen werd door Mei. Schalkx, lid van het koor. Tijdens de uitvoering der beide num mers kon reeds worden opgemerkt, dat het koor op hoog peil staaf en over prima stemmen beschikt. Beide nummers werden gedurfd en vol gloed gezongen. Niet minder was dit het geval tij dens de uitvoering van het oratorium, dat aan de uitvoerenden hoge eisen stelden. Heerlijk klonken bij afwisseling de verschillende delen voor gemengd, dames en mannenkoor, duet en soli. Tot iets machtigs groeide bovendien het 10e koor en slotkoor uit, waar door aan hef slot een onbedaarlijk applaus losbrak. De solipartijen werden op sublieme wijze vertolkt door Mej. J. Schalkx, sopraan en de heren W. Tiemens, te nor en W. Butzelaar, bas, allen leden van het koor. Wii maken ons compliment aan di rigent en koor, omdat wij het een belangrijke prestatie achten een der gelijke uitvoering geheel miet eigen krachten te geven. BAND NEDERLAND-INDIë. Leden van de Band Nederland-In- dië worden gewezen op de viering van het 1-jarig bestaan van de Band, welke morgenavond (Woensdag) te 7.15 uur plaats heeft in de grote zaal van het Gebouw voor K. en W. aan de Marïaplaats te Utrechif. Alle leden worden aangespoord de ze avond te bezoeken. Vertrek per trein 6.20 uur uit Soestdijk. DIEFSTAL. K. R., die zijn bijna nieuwe over all in de keet van Gem. Werketn aan de Lange Brjnkweg had opgehangen, moest ervaren, dat deze bij zijn te rugkomst in andere handen was overgegaan. BALDADIGE JEUGD. Door enige jeugdige personen, die zich langs de spoorlijn ophielden, werd eert seinpaal iodainig bewerkt, dat deze onklaar was geworden. Op niet malse wijze werden zij door de politie onder handen genomen. EEN MOEDER. Mevr. D., die de zorg heeft voor 8 kinderen en wier man in een der kampen verblijft, heeft de gewoon te steeds elders te verblijven, waar door de kinderen zonder toezicht zijn. De toestand dezer kinderen was zodanig, dat klachten bij de politie inkwamen, waarom de gangen van deze moeder nauwlettend zullen wor den nagegaan. HEIDEBRAND. Een vrij ernstige heidebrand woed de Zondag aan de Heideweg. 4 Per sonen uit Amsterdam waren hiervan de oorzaak, doordat zij in de hei hadden gerookt. Procesverbaal werd opgemaakt. PROCESVERBAAL. R. E. A. kreeg een bekeuring we gens het rijden zonder licht. R. de B. uit Alkmaar bereed een auto zonder nummerplaat en kreeg evemjqens 'n bon. BALDADIGE JEUGD. De vindingrijkheid van onze jeugd gaat reeds zover, dat dezer dagien een "hekwerk werd bewerkt met een spuit brandende benzine. EEN ZELDZAAMHEID. Bh" de heer Drost aan het Kerkpad N.Z. 10 had dezer dagen een blij de en tevens zeer zeldzame gebeur tenis plaats. Door zijn geit werden miet minder dan vier jongen geworpen. Het viertal maakt het goed. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, on ze lieve Man. Vader. Behuwd- en Grootvader. Samuel Schoenmaker, in de leeftijd van 72 jaar. C. A. Schoenmaker van Heijningen. Amersfoort, M. Hendriks- Schoenmaker. A. Hendriks. Thijs. Soestdijk. 17 April '47. Koninginnelaan 151. De begrafenis heeft plaats gehad Maandag 21 April, op de begraaf plaats der Ned. Herv. Gemeente te Soest. 15 Mei a s. hopen onze geliefde ouders. J. HORST en A. T0LLEB00M. hunne 40 jarige echtver eniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare Kinderen en kleinkinderen! Soest, 22 April 1947. Molenstraat 87. In plaats van kaarten. ONDERTROUWD GERARD DE BEER en RIE PIEPER. De huwelijkinzegening zal plaats hebben op Woens dag 23 April a.s., te 10 uur, in de parochiekerk van O; L. Vr. Onbevlekt Ontvangen te Soestdijk, Soestdijk. Wilhelminalaan 17. Koninginnelaan 16. Toekomstig adres: Batavia. Te koop tuinmeube len, of te ruilen voor karpet A. Hamstra, Heuvelweg 33. Te koop nieuw kip penhok, geschikt voor 10 kippen. Soesferberg- sestraat 48. Te koop nikkelen rooksfoel, paar dames schoenen, (bruin, m. 38), een kalfslederen korte damesjekker. Wed. v. Leersum, Eïgendomweg 87, Soest-Zuid. Te koop herendemie, z.g.a.n., m. 48, v.o. kwa liteit, f60.pl. 20 pun ten. Dames deux pièces, licht groen, nieuw, maat 42, f55.— pi. 20 punten. Vosseveldlaan 21 boven. Ter overname i.g.sf.z. Q.N. buffet met 4 dito stoelen met losse raam- zittingen. ronde trektafel met tuimelblad, 3-pers. zitbank en enige O.H. ronde bijzettafeltjes. Steitner, Alb. Hahnw. 1. Te koop zw. zomer mantel (z.g.a.n.), vooroori. kwaliteit. Ong. maat 44. Prijs f65Julianalaan 8. Na 6 uur. Te koop emailie bad (in prima staat). 6 mahonie houten stoelen, hanglamp (als nieuw), zwart marmeren pendule, goed tennisracket. Stationsweg 5. Te koop zwart-wit zij den japon, voorp. gepl., nieuw, v.o., maat 44-46.z. punten, f 90.8-hoekig eiken tafeltje, bladm. 70. hoogte 73 cM„ donker br. f 15.-. ecru-zijden tule bed sprei, nieuw. 2-pers. en ecru -zijden tule bedgordijnen, samen f25.-, Aquariumglas (31-49) m. rots, f20.-. mooie ganglamp, koper en glas 15. bloemtafel met tegels 15.Stadhoudersl. 124 boven. Woningruil. Wasse naar-Soest (omg.). Zonnige woning op plein, 4 kamers, badkamer, 2 W.C-'s, keu ken. bijkeuken, zolder en 2 kleine kamertjes, 2 vaste wastafels, diepe kasten, voor- en achtertuintje, cen trum dorp, bij tramb. Lei- den-Den Haag, in goede conditie, (huur f40.— per mnd.), tegen huis buiten. Br. Verweij. W. Pyrmont- laan2, Soestdijk, Tel. 2218. Te koop paar zw. 1. dameslaarzen (maat 371k)> p. d. schoenen, zw. 1. met peau de suède (maat 36l/3), h.h., bonte m. schort. V osseveldlaan 12 Gevraagd kokkin, v. half Mei tot 1 Septem ber, voor koken en keu- kenbezigh., salaris f25.- per week plus verval. Br. No. 1 Adv. bur. Esed., Van Weedestraat 7. Soestdijk. Te koop kinderstoel, kinderledikant en loop hek. Plas weg 24. Te koop buikmando line met foudróal en lichte windbuks. P.Vonk, Burgem. Grothestraat 8. Dames-, heren- en kinderkleding, schoenen, jongensbroeken en jassen, kinderwagen, 2-pers. bed- stel, zeil, vloerbedekking enz. vindt U bij Roemah Moerah, Van Weede straat 26-28. Te koop huiskamer ameublement en pluche tafelkleed, alles v o. kw. Verlengde Talmalaan 3. In ruil aangeb. een in goede staat zijnde v.o. kinderwagen voor dito wandelwagentje. Ook te koop box, kinderstoel en zinken zitbad. Te bezich tigen Rembrandtlaa© 3. Te koop gehaakte nieuwe bedsprei, 2-pers. Heideweg 82. Te koop crème trouw japon. Nieuweweg 64, 2 maal bellen. Te koop weckketel met flessen en ringen. Prins Hendriklaa© 11. Te koop 2 clubfeut., 4 stoelen, gr. salontafel, theekast, tafelschemerl., 2 gr. spiegels, salonlamp m. zijden kap, vierlichts kroontje, def. radiotoe stel, def. stroontplaat- apparaat. Dyn. luidspre ker, hoorn luidspreker en klokstel. Van Len- neplaan 76. Te koop 1-pers. mah. ledikant, Molensfr. 114. Te koop z.g.a.n. gra- mofoonplafen: Sotoata no. 9 in A Major, op. 47 (Beethoven, 4 platen) Symphonie no. 9 d-molf op. 125 (L. v. Beetho ven, 9 platen). Stee©- hoffstraat 67. KANTOOR. Prettige werkkring aan geboden voor vrouwe lijke kantoorbediende. Di ploma's machineschrijven en steno strekken tot aanbeveling. Br. No. 261 bur. S.C. KOST en INWONING gevraagd te Soest door besch. heer op leeftijd, gezond, geëvacueerd, in net rustig gezin met of zonder huiselijk verkeer. Br. No. 262 bur. S.C. GEVRAAGD een net eerlijk meisje of een nette jongen, gene gen alle voorkomende werkzaamheden voor de zaak te volbrengen. Van Haarlems Consumptie- handel, Van Weedestr. 45, Tel 2324. WONINGRUIL. Aangeb. in één der bui tenwijken van Utrecht, een huis, bev. behalve keuken en badkamer, 4 grote en 3 kl. kamers, tegen huis te Soest of Soestdijk, niet duurder dan f30.p. mnd. Adr. Amsterdamschesfraatw. 687, Utrecht. WONINGRUIL. Aangeboden iin Amster dam-W. benedenhuis (3 kamers) f33.— p. mnd. of 2e bovenhuis (5 k'a- ïpers) f32.50 p. mnd, in ruil voor huisje te Soest of omgeving. Br. no. 244 bureau Soester Crf. voor het decoreren van kleine voorwerpen. Huis arbeid, zoowel voor hele dagen als avonduren. Be slist ervaren krachten. In het bezit van pense len. Persoonlijk aanmel den met proefwerk. „Fresco", Eigendomweg 104, Soest-Zuid, Tel. 2123.

Soester Courant | 1947 | | pagina 3