I n W. N. NIEUWENHUIS Zonnegloren viert 25-jarig bestaan Loodgieter - Electriciën ROB DE AVONTURIER 90~ Alle verzekeringen. Laat Fa. v. d. WIJNGAART adviseren Hoe U zich moet assureren! Heideweg 29 - Soest Telefoon. 2064 Geldige bonnen. Voor net tijdvak van 20 Juli tot en nie/t 2 Augustus 1947 zijn de navolgende bon nen aangewezen: Bonkaarten KA, KB, KC 707 Serie H. H-01 Brood 800 gram brood. H-02 Brood 400 gram brood. H-01 Boter 125 gram boter. H-02 Boter 125 gram margarine *of 100 gram vet. H-03 Boter 250 gram margarine of 200 gram vet. H-01 Melk 4 liter melk. H-03, H-Q5 Melk - 7 liter melk. H-01 Vlees 100 gram vlees. H-02 Vlees 200 gram vlees. H-01 Algemeen 200 gram kaas. H-02 Algemeen 750 gram suiker, bo- tethamstrooisel enz., of 1500 gram lam, stroop enz., of 750 gram cho colade of suikerwerk. H-03 Algemeen 125gram koffie H-04 Algemeen 50 gram thee. H-05 Algemeen 100 gram bloem of zelfrijzendbakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid). H-03 Reserve 1600 gram brood. H-06 Reserve 800 gram brood. Bonkaarten KD, KE 707 Serie H. H-ll Brood 800 gram brood. H-ll Boter 250 gram boter. H-12 Boter 125 gram margarine of 100 gram vet. H-13, H-15 Melk 12 liter melk. H-ll, H-12 Vlees 100 gram vlees. H-ll Algemeen 100 gram kaas. H-12, H-13 Algemeen 250 gram sui ker, boferhamstrooisel enz., of 500 gram jam, stroop enz., of 250 gram chocolade of suikerwerk. H-13 Reserve 800 gram brood. H-14 Reserve 100 gram bloem of zelfrijzendbakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid). H-16 Reserve 600 gram bloem of zelfrijzendbakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid). Bonkaarten MA, MB, MC- MD, ME, MF, MG 707 (bijzondere ar beid, a.s. moeders en zieken) Serie H H-21 Brood 800 gram brood. H-21 Boter 250 gram boter. H-22 Boter 250 gram margarine of 200 gram vet. H-21 Melk 5 liter melk. H-21 Vlees 300 gram vlees. H-22 Vlees 100 gram vlees. H-21 Kaas 200 gram kaas. H-21 Eieren 5 eieren. H-21 Suiker 250 gram suiker, bo terhamstrooisel enz., of 500 gram jam, stroop enz., of 250 gram cho colade of suikerwerk. Versnaperingenkaarten: enz. QB, QC 707. H-33 Versnaperingen 200 gram choco lade of suikerwerk, of 200 gram sui ker, boterhamstrooisel enz., of 400 gram jam, stroop enz. H-36 Versnaperingen 100 gram cho colade of suikerwerk, of 100 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 200 gram jam, stroop enz. De niet-aangewezen bommen van Sierie G kunnen vernietigd worden. Van Weedestr. 23 Tel. 2577 MEER PAARDENVLEES OP EEN BON. De ranfsoenwaardering vamt paardem- vlees, welke op 6 Juni j.1. voorlopig ge lijk gesteld werd aan die van rund- of varkensvlees, zal van 18 Juli af gesteld worden op 125 gram. Met ingang va» deze datum zal men dus op een bon voor 100 gram vlees 125 gram paarden- vlees zonder b^en kurumen kopiein. Burgerlijke Stand. GEBOREN. Alida Wilhelruina, dochter van W. Smink en P. v. d. Hoed, Lajo- ge Brinkweg 39. Adrianus Johanmes Ma ria* zoon van J. E. van Esveld en C. A. Korfekaas, Birktstraat 44. Gerrit Adre- anus Marcus, zoon van P. Andeweg en D. van Vulpen, Rembrandtlaan 7a. Gerrit Lambertus Cornelis, zoon van C. H. v. Buuren en R. E. Berendsen, Verl. Tal- malaan 35. Evert, zoon van E. V. Her waarden en T. J. Dalstra, Van Lemmep- laan 76. Antonius Johanmes Petrus Ma ria, zoon van P. J. v. d. Bremer en J. Th. Nieuwenhuizen, Hildebrandlaan 5. Anna C-atharina, dochter van P. van Rij en A. C. Bouchard, Driffje 10. Elbert- je, zoon van H. N. Wijnhoff en A. S. van Klingeren, Kerkpad N.Z. 2. Gerke Everardus, zoon van H. Steensma en J. E. van Zuilen, Soesterbergsestraaf 9. Wilhelmus Maria Aloysius, zoon van H. P. J. Lusfenhouwer en M. J. J. v- Doren, Heuvel weg 26. Anna Dirkje Ma ria, dochter van T. Groenhuis Roeten en C. P. N. de Kruijf, P, Potterlaan 24- ONDERTROUWD. J. Lieuwen, 26 jr., sergt. vliegtuigtelegr., Rotterdam en 1. H. Pol, 20 jr., Heuvelweg 25b. A. de Kruijff, 41 jr., postbeambte, Da Costa- laan 5b en E. Renooij, 32 jr., Birkt straat 26a. J. L. M. Gooijer, 25 jr., fa- brieksarb. en H. A. Lascaris, 32 jr., Ajnersfoortsestraat 38. S. M'. Zoetelief 23 jr., slager, Van Weedestraat 14 en H. A. H. Meeder, 20 jr., Kerkpad N.Z 32. R. C. Frederiks, 39 jr., admïn.amb. we deropbouw, Druten en N. Wuister, Beetz- laan 52. H. de Jong, 31 jr., afd. chef fa briek v. levensm., Jutphaas en J. R. Leertouwer, 24 jr., Molenstraat 137. C- v. d. Zouwen, 23 jr., ambt. Raad van Arb., Burg. Grothestraat 31 en C. de Kruijk, 26 jr., Amsterdam. GEHUWD. Th. G. Verheul, 24 jr., con troleur melkcontr.sfation en G. S. Wijn tjes, 24 jr., Birktstraat 75. OVERLEDEN. Gerda J. van der Plaat, 33 jr., geh. m. W. J. Wissink. Wijhe Maria C. Oudsfeijn, 85 jr., wed- van F. Vogelaar, Laanstraat 24. Sport. voetballen NEDERLAAGWEDSTRIJDEN K.P.S. Ten bate van de NI WIN speelde K.P.S. (Kon. Paleis Soestdijk) op haar terrein aan de Praamgracht, de 8e Nederlaag wedstrijd tegen het elftal van de Sport vereniging P.T.T. te Baarn. Voor de rust had K.P.S. het beste deel van het spel en de Baarnse achterhoede moesf alle zeilen bijzetten om doelpun ten te voorkomen. Het doel van P.T.T. ontkwam een keer aan een doorboring, toen de bovenlat een fraaie kopbal vam de midvoor van K.P.S., redding bracht. Even later ontkwam "de snelle liniks-bui- ten van K.P.S-, Barend Hoogeveen, zijn strenge bewaking, zette fraai voor, waar na midvoor Mariens met een kopbai onhoudbaar zijn club ae leiding gaf. P.T.T. kwam er daarna beter in en ging het spel tot de rust vrijwel gelijk op. Na de rust vlotte hef bij de Baarnaars beter en menig aanval werd op het K.P.S. doel ondernomen, doch het ontbrak hem aan een goede schutter, waardoor meni ge kans verloren ging. Wel trachte K.P.S. het spel te verplaatsen, maar de P.T.T. achterhoede beheerste het spel volkomen en zette steeds met verre trappen haar voorhoede aan het werk. Een kwartier voor tijd slaagde de geheel ongecfekfe P.T.T.-midvoor er in een goede voorzet van links in een goal om te zette», daar mede de stand op 1—1 brengend. De laatste minuten werd verwoed om hef winnende doelpunt gestreden, doch de resp. verdedigingen hielden stanid, zodat het einde kwam met een 11 ge lijk spel, hetgeen de verhouding goied weergaf. POSTDUIVENSPORT De beide Soesfer Postduivenverenigingen „De Vriendschap'' en „De Zwaluw hiel den Zondag wederom een wedvlucht van C-hateauroux in Zuid-Frankrijk, afstand 652 K.M. De duiven werden oom 6 uur met Wes tenwind gelost. De uitslag voor de Postduivenvereniging „De Vriendschap" was: 23 duiven in concours. Aankomst eerste duif om 4 uur 48 min. 58 sec-, aankomst laatste prijswinnende duif om 12 uur 49 min. 44 sec. De persoonlijke prijzen werden alsvolgt behaald: W. Nieuvvenhuis 1-3. H. Pohl- man 2-6. E. Daatselaar 4-5. Mei. C- Zim- merman 7 en W. Roest 8. De resultaten van de Postduivenvenepi- niging „De Zwaluw" waren: 25 duiven in concours. Aankomst eerste duif om 4 uur 35 min. 40 sec. en laatste prijs winnende duif om 11 uur 10 min. 54 sec. De persoonlijke prijzen vielen tem deel aan: G. Hooijer 1. H. Kriek 2. J. Kamer beek 3, Sj. Rijksen 4-6. N. Baltus 5. De resultaten van beide verenigingen in combinatie waren: 48 duiven in con cours, aankomst eerste duif 4 uur 48 min. 58 sec. en aankomst laatste prijswin nende duif om 12 uur 49 min. 44 sec. De gedetailleerde uitslag was: W. NEeu- wenhuis 1-6. G. Hooijer 2. H. Kriek 3. H. Pohlman 4-9. J. Kamerbeek 5. E- Daatselaar 7-8. Mej. G. Zimmerman 10. Sj. Rijksen 11-13. N. Baltus 12 en W. Roest 14. WANDELSPORT „DE EEMKANTERS". Ten huize van de voorzitter kwam Woensdagavond de Wandelsporivereen. „De Eemkanfers" in vergadering bijeen. Toen om klokslag half acht de voorzit ter de vergadering opende, wanen 24 le den aanwezig. Wegens verschillende vacatures in htet bestuur werden de volgende leden tot bestuurslid gekozen: J. T. Groart, se cretaris; A. Radstok, 2e secretaris en Mej. G. E. Bunt, penniiagmeesteres^e. Besloten werd om op 28 Juli a.s. we derom met de trainingsmarsen voort te gaan, verzamelen om 7.30 uur bij de Brandweer Centrale. Zaterdag 16 Augus tus zal aan de Standaard-Tocht van „Wil'helmina" te Amersfoort worden deelgenomen. Na enkele technische besprekingen sjaot de voorzitter deze geanimeierde ver gadering te ongeveer half elf. Wandelsport-liefhebbers kunnein zich op geven bij de secretaris, de beer J. T. Groart, Van Weedestraat 36, alsmede op 28 Juli, te half acht, op de verzamel plaats (Brandweer Centrale, Lange Brink- weg), vanwaar vertrokken wordt voor het maken van een trarniiinigsmars. DE VIERDAAGSE TE NIJMEGEN. Aan de Vierdaagse Afstandmaten, wel ke ook dit jaar wederom te Nijmegen worden gehouden en a.s. Dinsdag 22 Ju li aanvangen, zal ook door c-eto aantal plaatsgenoten worden dcelgenomJen. O.m. zullen ♦deelnemen zes I|edöni van de Soester Politie Sport-Vereniging en de heren Van Noese', Schlebaum, B. Koppen, J. T. Groart cn P. Renooij. Wij wensen de heren vefel succes. Plaatselijk nieuws. NOOIT TEVREDEN. Op 17 November j.i. werd in een café alhier in besloten kring een familiefeest gevïera. De politie had voor deze gele genheid extra verlof tot latere sluiting verleen®, d.w.z. tot 's nachts drie uur. Maar dit was een van de feestgangers, de 32-jarige W. M. de V., blijkbaar nog niet voldoende, want toen de politie agent v. d. M. omstreeks half vier de gasten aanmaande huiswaarts te keren, verzette hiï zich tegen de politieman en schol,d hem uit voor „een grote boeren kinkel"t Het minder prettige slot van hef fuifje vond dezer dagen plaats voor de Utr. politierechter, waar de V. op het matje moesf verschijnen wegens belediging van een ambtenaar in functie. Verdachte verklaarde het voorgevalliene te betreuren en voerde als verzachtende omstandigheid aan, dat hij min of meer 1 Predikbeurten. SOEST. NED. HERV. KERKEN. Oudekerk. 10 uur, D®. E. G. van Ke- kem. Jeugddienst. Emmakerk. 10 uur, Ds. D. van Krugten. 5.30 uur Ds. Vroegindewey van Huizen. Hees. 10 uur, Ds. J. Vermaas van Amers foort. Zonnegloren. 10 uur, Ds. E. Groeneveld. Eltheto. 10 uur, Kinderkerk. Evangelisatiesamenkiomstön: Zondag 20 Juli, 7.30 uur, Eerw. Heer Fey» in de kerkzaal te Hees. Woensdag 23 Juli, 7.30 uur, Eerw. Heer Van Gorkum, in de zaal v. d. Broek, Nieuwstraat 57. GEREF. KERKEN. Julianakerk. 8.30, 10.15 en 4.30 uur Ds. A. Brouwer. Wïlhelminakerk. 10 en 5 uur Ds. H. v. d. Berg. GEREF. GEMEENTE. Kleine Rembrandtzaal. 10 qn 5 uur lcesdienst. Maandag, 7.30 uur, Ds. M. Blok van Zeist. CHR. GEREF. KERK. 10 en 4 uur Ds. L. de Bruijne. VER. VRIJZ. GODSD. (N.P.B.) Gebouw „Religie en Kunst". 10.30 uur Mei. C. E. Jolles. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. (Chr. Ulo, Prins Bernhardlaan 21a). 10.30 uur Ds. J. E. van Brakel. lage vuursche NED. HERV. KERK. 10 ön 6,30 uur Ds. A. G. Haring- VERZORG UW HUID! Tegen zonnebrand, stuklopen, door zitten, schrijnen, smetten, en ter ver betering der huid Purol of Purolin. Door 't crème-karakter is Puroltn geliefd door de vrouw voor zich zelf en de baby. onder de invloed verkeerde toen het incident met de politie zich afspeelde. Mede gelet op 's mans blanco strafre gister liet de rechter het ditmaal bij een geldboete, n.1. f40.of twintig dagqn hechtenis. DECEMBERNACHT. De film, welke deze week in City ver toond wordt, speelt zich af in de mu ziekwereld. De voortreffelijke vertolking der hoofdrollen en de muzikale omlijs ting, welke op zeer hoog peil staan, ma ken het tot één der beste producten va» de Franse Cinematografie. BOUWEN ZONDER VERGUNNING. Een hartig woordje sprak de Utr. po litierechter, Mr. Visser, dezer dagen bij de behandeling van verschillen de zaken tegen personen, dije op eigen houtje aan het timmeren en metselen waren gegaan. Daartoe behoorde ook de 60-jarige win kelier J. M. alhier, die van de gelegen heid om een paar beschadigde schoor stenen te herstellen, gjebruik had ge maakt voor een tamelijk flinke verbou wing. ,,'t Was maar een kleinigheidje", trachtte de man zich te veronlfischuldi- den. Maar de Officier van Justitie vond een bouwopdracht van f 1400.nu niet bepaald een peuleschilletjfe in deze tijd en eiste tegen verdachte f 150.boe te of een maand hechtenis. Na een krachtig pleidooi van Mr. Van Schaik halveerde de politierechter deze straf. T.B.C. COLLECTE. Morgen, Zaterdag 19 Juli, houdt „Her wonnen Levenskracht" eeni oollecfle ter bestrijding der T.B.C. Een aanbeveling tot het schenken van een gift achten wij overbodig. AANGEHOUDEN. Op verzoek van. de politie alhier werd te Assen*aangehouden de mijnjderjarigje zoon van de woonwagenbewoner F. E.. die de ouderlijke wagen was ontvlucht. ,M>y «.'ui.,» Toen hij gbsd verborgen zat, deed hei meisje de deksel op het kruik en maak te een teken aan de buitenkant, wat be duidde, dat de kruik gevuld was met spe cerijen, evenals enige anderen. Toen ver dween ze haastig. Spoedig nadat het meisje vertrokken was, kwam de hoofdman de kelder binnen. Een troep negerslaven met Lange sta ken volgde hem en op een fctevel van hun meester staken ze de stokkien door de touwen, die om sommige kruiken gewik keld waren. Ook de kruik waar Rob in zat werd opgelicht en weggedragen en ondier be waking van gewapende mannen werd de lange rij kruiken vervoerd door de ne gers. Rob zat intussen in de kruik zich af te vragen, wat er gebeuren ging e» of er kans was om te ontvluchten. In het sanatorium „Zonnegloren", anders zo rustig gelegen tussen bossen, heïdte en duinen, kwamen Woensdag, ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan, zefar vele belangstellenden va» heinde e» vér re bijeen, om dit jubileum te herdjqnken. Onder de belangstellende» merkten wij. op: H.K.H. Prinses Juliana, Dr. v. d. Berg, directeur van de Volksgezondheid, namens de regering; Mr. Ter Pelkwijk, Burgemeester van Utrecht; Mr. W. A. J. Visser, burgemeester van Den Haag; de heer Molendijk, burgemeester van Amersfoort; Mr. A. L. des Tombe* bur gemeester van Apeldoorn; Mr. S. P. Ba ron Bentinck, burgemeester van Soest; Jhr. T. C. C. Tuijl van Serooskerken, burgemeester van Zuilen, Pastoor Lom- merse van Soest-Zuid; verschillende predikanten, doktoren en andere voor aanstaande personen. H.K.H. Prinses Juliana, die precies half twaalf arriveerde, kreeg bij aankomst door het dochtertje van de Geneesheer directeur, Meta Berghauser Pont, ejen fraaie tuil rose anjers aangeboden. De heer G. Fritzsche, voorzitter, open de de eerste jubileumdag met gebed en het zingen van psalm 106 en Gezang 202 en het lezen der psalmen 127 en 121. Spr. richtte zich dan allereerst tolt H. K.H. Prinses Juliana, waarbij hij Haar welkom heette op de plaats, waar 20 jaar geleden wijlen Koningin Emma het Sanatorium opende, daarmede getuigen de van Haar grote belangstelling in de T.B.C.-bestrijding. Zo bevestigt en bestendigt Gij, Hoogheid» aldus spr., de traditie, daar te zijn, waar het volk in nood is. Zoals ook bij de opening veel autoritei ten bijeen waren, zo is het ook nu een vreugde zovele van alle instanties ver tegenwoordigd te zien. Spr. heet daar om welkom de aanwezige burgemdes- meesters, predikanten, vrouwen van pre dikanten, vrienden en vriendinnen. Een eresaluut brengt spr. aan hen, die het initiatief namen tot de oprichting van dit sanatorium. Met eerbied en dankbaarheid, aldus spr., gedenken wij Prof. Dr. Slofemaker de Bruijne, Dr. G. J. H. Huis» Dr. Bak huizen van der Pint, Van Holthe tot Echten, Dr. Meijerink, Van Nierop. Jnn- sen, Dr. v. d. Brugge en Jhr. Roeri,- welke steeds een belangrijke plaats in onze vereniging innemen. Met ere gedenkt spr. ook Jhr. Mr. Rut- gers van Rozenburg, de heer N. Jansen, afd. financiën, dc ziel van het werk; T. W. Jansen, administrateur; zuster Van Steijn Kallefeld, adï. directrice, opge volgd door Dr. J. A. W. Berghauser Pont, alsook Mevrouw A. H. De Beau- fort-Hooft Graafland en dankt hen voor alles, wat zij voor het sanatorium deden. Ook dankte spr. de Soesfer predikanten voor de geestelijke verzorging dier zieken. De geneeshecr-ditiecteur J. A. W. Berg hauser Pont, daarna hef woord nemende, sprak ongeveer als volgt: Hoogheid, ge acht bestuur, dames en heren. De strijd tegen de T.B.C. is een strijd, die lang zaam veld wint en de sanatoria spelen daarbij een grote rol. De oorzaak der ziekte vindt zijn oor sprong veelal in een slechte behuizing. Het sterftecijfer is thans weer gelijk aan dat van voor de oorlog; tijdens de oor log was dit driemaal zo hoog. Spr. wenste het bestuur geluk met dat gene, wat tot stand gebracht werd, ge durende deze jaren en bovenal dankt spr. hiervoor God. Veel werk staat nog te wachten, o.a. de stichting van ruime werkplaatsen, uit- breding van het zusterhuis en de bouw van een waardig bedehuis. Daarna werd staande het Volkslied en gezang 101 gezongen, waarna de Prinses een bezoek bracht aan de talrijke stands en een rondgang maakte door het sanatorium. In de ruime pauze, die daarop volgde, werden de duizenden belangstelleren bouillon en belegde broodjes aangebo- den. Daarna werd aan verschillende sprekers de gelegenheid geboden hun gelukwe»- te uiten. Als eerste sprak Dr. v. d. Berg» voorzitter van Volksgezondheid, als ver tegenwoordiger van de regering. Hierna sprak Ds. de Bruin, Driebergen, namens de synode der N. Herv. Kerk;Ds. Kersbergen namens de centrale vereni ging der T.B.C. bestrijding; Dr. Ger- brandy Dr. Sikkinga namens de vereni ging van Tuberculoze artsen; de heer Mullaart namens de federatie der Dya- oonïcn, Jan van Zutphen namens Zon nestraal; Dr. Bergstra namens sanatori um „Sonnevanck" te Harderwijk; Baron Bentinck, burgemeester van Soest; Mevr. Piemont-Ket, namens de Ned. Herv. predikantsvrouwen; de heer Willemsie namens de Amsterdamse dyaconie, die een oouvert met f 5000.overhandigde; Mevrouw Lotein uit Nijkerk, welke na mens de Ned. Herv. Vrouwenclub een schrijftafel met stoel en boekenkast aan bood voor de meubilering van de pre- dikanfskamer en namens de vereniging te Puffen, voor hetzelfde doel, een ron de tafel met twee fauteuils met Vloer kleed; Ds. Ix>tein; Ds. de Bel, welk|e f 1500.«schonk namens de Herv. dya conie te Schiedam; Mevrouw Zonneveld uit Alphen aai» de Rijn met f650.—; Ds. Groeneveld, namens de Soester Kerkraad cn Kerkvoogdij; Ds. Van Gee- len namens de Utrechtse Dyaconie, wie ke f Ï00.aanboodDs. de Bot v« Kralinge» (Rotterdam) welke namens c Dyaoonie f 600.overhandigde. E heer Schuurman uit Utrecht bood ru mens de vereniging van oud-patiënte een enveloppe met f 10.000 aan; D Van Oord uit Vlaardingen namens d dyaconie f500.plus f 18.65 bijeen gt bracht door kinderen van de Zondai school; de heer Badema van Bodegrave de opbrengst van een collecte gehor den in de kerk, groot f 500.Ook ui Doefinchem werd nog een gift aangc boden en uit Veenendaal een bedrag vaj f 208.—. Daarna dankte de voorzitter allen voo hun gelukwensen en datgene, wat zi Zonnegloren heoben geschonken. De talrijke aanwezigen verlieten daaro] de fraai versierde feesttent en verspréid den zich over hef terrein, waar de da mes in de stands, waarin van alles t< koop was, goede zaken maakten, terwij menigeen zich voorzag van loten, tei bate van de uitbreiding van Zomneglo Donderdag vulden honderden oud-pa tü-nten, vrienden en vriendinnen uit al le delen van het land de grote, rijk mlet Vlaggen en bloemen versierde tent, orr dit gedenkwaardig feest te herdenken. Nadat gezamenlijk gezang 132 was ge zongen, sprak weer de heer Fritzsche Hii dankte allen voor de grote liefde voor Zonnegloren, hetgeen zeer wordl gewaardeerd. Mevr. A. H. de Beauforf-Hooft Graaf land, lid van het dagelijks bestuur, be tuigde haar grote dankbaarheid voor hel weer als van ouds bijeen zijn en voor de grote liefde, die er voor Zonneglo ren bestaat. Straks, aldus spreekster, zult gij u weder over het gehele land verspreiden, maar werkt U in uw eigen kring verder. Alleen door samenwerking kunnen wij van Zonnegloren maken, wat wij er van gedacht hebben. De geneesheer-ditiecfeur, Dr. J. A. W. Berghauser Pont sprak over de zegen van dat werk en de adjudant-directri ce, Zuster R. Kley over de blijheid van dat werk. Nadat het zusterkoorfje een loflied had gezongen, dankte de heer N. Jan sen beheerder van de financiën der vereniging, de oud-patiënten voor de fraaie gift van fJO.OOO en deelde ver der mede, dat tot nu toe giften ten be drage van ruim f 22.000 waren binnenge komen, benevens een gift van f 1000. voor een permanent kerkgebouw. Daarna verspreidde de aanwezigen zich over hef prachtige terrein voor een be zoek aan de vele stands van de bazar ten bate vap de uitbreiding van het sa natorium. Wegens vacantie van tiet personeel zal de Soester Courant a.s. Dinsdag niet verschijnen. GESLAAGD. Voor hef te Amsterdam gehouden ex amen van de vakschool voor banketbak kers slaagde de heer M. Zondervan. KINDER BLOEMEN-CORSO OP 5 AUGUSTUS. Voor alle leerlingen op de lagere scho len (niet voor ouderen), dus alleen voor de 6-13 jarigen zal op de verjaardag van Prinses Irene, Dinsdag 5 Augustus, een bloemen-corso worden georganiseerd. Deelgenomen kan worden alleen of in groepsverband van ten hoogste 6 kin deren met allerlei soorten waglentjes.- karretjes, fietsen, autopeds en diergelij ke. Ook groepjes met bogen, linten e.d. zijti mogelijk. Tevoren zal een jury de verschillende deelnemers keuren en er zullen fraaie prijzen voor de verschillende onderde len beschikbaar zijn. Uitdrukkelijk zij Gijsbert Gerardus Egbers en Albertha Magarctha Westcrbeck hebben de eet U kennis te geven van hun voorge nomen huwelijk, dat zal plaatshebben op30Julla s des 's morgens om 9 uur. ten gemeentehuize, waar na deKerkelijke inzegening te 9.30 uur. in de Parochie kerk van de H. Familie te Soest Zuid. Soest-Zuid. 13 ]uli 1947. Heideweg 41b Nleuweweg 46. Toekomstig adres Jullana- laan 24, Soestdijk. Gelegenheid tot feliciteren op de Huwelijksdag, Park laan 5, Soestdijk. Niet In de gelegenheid zijn de van ieder persoonlijk afscheid te nemen, roep ik langs deze weg al mijn vrienden eD bekenden een hartelijk vaarwel toe. j:g. f. kooy. Soesterbergsestr. 14. Soest. A. b. Skymaster Amsterdam Batavia. H. van 2 en Evelicna Visser geven namens v ouders kennis voorgenomen waarvan de v zal plaats hebbei derdag 24 Juli 11 uur, in het huis te Soest. Kerkeliike bevet 11.30 uur door eerwaarde Hee Groeneveld in Herv. Kerk (Em Soestdijk. Gelegenheid tot sen na afloop vai in de consistorie Soestdijk. Pr. Bernbardlaar Julianalaan 78, Ondergetekende geachte cliëntei dank voor het v en de prettige c de afgelopen jare R. van Schout enkamgw

Soester Courant | 1947 | | pagina 2