Kinderbloemencorso. r Verkoopsters Verkopers Kousen reparatrice Cassières. Magazijnbediende. Leerling verkoopsters. GALERIES M0DERNES nv Gemeenteraads vergaderinq LANGE MEISJESKOUSEN. J. Hoppenbrouwers W. Hölzenspies, H. de Maar. Mr. F. C. Terlingen Voor Uw Taxi D. Engel's Taxibedrijf WIJ VRAGEN t UTRECHT. .J Aan de ouders der schoolgaande kinderen. Dinsdag 5 Augustus, n.m. 2 uur, wor den alle kindere© dier lagere scholen vaa Soest en Baarn (6-13 jaar) door de ge lukkige ouders van het dan jarige Prin sesje Irene ten Paleize Soéstdijk ver wacht, om met hun versierde fietsjes, wagentjes enz. enz. de jarige Féeste- linge geluk te wensen en uit handen van dit Prinsesje en haar Zusjes de mooie prijzen, verbonden aan dit Bloemencor so in ontvangst te komen nemen. Het zal voor de kinderen weer éetn vreugdevolle middag worden, opgelui sterd door de Militaire Kapel van de Dienst van de Kwartiermeester-Géneraal, gelegen te Soesterbérg. Als veel kinde ren der Lagere schollen aan dit bloe- oien-corso deelnemen, zal het jarige Prinsesje zeker in Haar schik zijn en het is bekend, dat deze kinderlijke ma nifestatie aan Hunne Koninklijke Hoog heden Prinses Juliana en Prins Bern- hard zeer welgevallig is. Daarom ouders, dat plan moet slagen. Spoort dus uw kinderen aan zich als deelnemers op te geven bij het Ver- keershuis of bij Fotohandel Louis Mook, liefst vóór Zaterdagmiddag. Tegen stor ting van 10 cent ontvangen zij een d|eel- nemerskaart en daarmede wéét het co mité zich verzekerd van voldoende be langstelling. Helpt de kinderen met hét aangeven van aardige plannetjes voor de versieringen qn laat honi, nu hét va- cantie is, eens bezig zïjin aan de voorbe reiding van dit Kinderbloemencorso, waarvoor door het comité prachtige prij zen beschikbaar worden gesteld. Soest mag zeker niet achterblijven én moet goed voor de dag komen, daarom, ouders, spoort uw kinderen aan bijzon der hun best te doen voor 'n mooie versiering van hun fietsje, wagentje enz. en mede te gaan naar het jarige Prin sesje ten Paleize Soéstdijk. Wit hebben gelukkig na de oorlog weer het voorrecht in de onmiddellijke nabij heid van het Prinselijk Gezin te wonen en wij verblijden ons weer op de vér jaardagen van de Leden, van dat Ge zin in de gelegenheid te zijn van ons medeleven in de vreugde van dat Ge zin te mogen delen. Dit kan nu weer geschieden op de vér jaardag van Prinses Irene. Ouders, de V.V.V. ,,Soest-vooruit'' met de Chr. Nat. Oranjever. Beatrix*' vra gen uw medewerking en rekêncjn dus op Uwe kinderen. J. G. A. BATENBURG, Voorzitter. Wegens vacantie van het personeel zal de Soester Courant a.s. Dinsdag niet verschijnen. Gisterenavond té 7 uur vergaderde dé raad onzer gemeente onder lèiding van Burgemeester Bentinck. De agenda, welke niet minder dan 22 punten vermeldde en evénveiel hamer- stukken werden, werd in een récordtijd afgewerkt, waarna de raad nog overging in geheime zitting. De besluiten op de agendapunten warén. als volgt: 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 28 Mei 1947. Zonder bemerking goedgekeurd. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. a. Verzoek om restitutie van betaald verlofsrecht door F. J. Bakker met voorstel restitutie fe verlenen ten be drage van f 18.75. b. Rapport inzake beplanting Bosstraat en Den Blieklaan en aanbrenging van straatnaamborden. c. Schrijven van de heer C. Buitendijk betreffende snoeien van rozen heggen langs wegen met voorstel hef in han den te stellen van B. en W. ter afdoie- ning. d. Mededeling van burgemeester en wet houders inzake de winkelsluiting. e. Schrijven van de heer Chr. de Vries inhoudende aanneming bdnoeming tot onderwijzer openbare u.l.o.school- f. Mededeling van Burgemeester en Wet houders inzake vergoeding vervoer-kos- ten leerplichtige kinderen. g. Verzoek van het bestuur van de Van der Huchfschool om medewerking voor de aanschaffing van schoolbanken en leermiddelen. e. Verzoek van het bestuur van de Chr. Ver. Lager- en uitgebreid lager onderwijs te Soesterberg inzake aanschaffing van materieel voor de lichamelijke oefening, i- Mededeling van Ged. Staten van geen Bezwaar inzake de bouw van een com plex van 7 arbeiderswoningen, i- Schrijven van de heer Hom, inhou dende zijn ontslag als raadslid, k. Schrijven van Ged. Staten houdende goedkeuring der gemeente- en bedrijfs- begrofingen 1946 en diverse wijzigingen der begrotingen. I Mededelingen van Ged. Staten van geen bezwaar tegen de uitgaven wegens herstelwerkzaamheden aan het Soester Natuurbad. Alle stukken werden voor kennisgeving aangenomen of gesteld in handen .van B. en W. 1. Voorstel tot overplaatsing van Mej. J. Nieboer van de openbare school voor v.g.I.o. naar de openbare school voor g.l.o. in de Kerkebuurt met ingang vaai 1 September 1947. Conform besloten. 4. Voorstel tot tegemoetkoming aan on derwijzeressen in de kosten van deel name aan cursus voor modern zang' en tekenonderwijs. Conform besloten. 5. Voorstel tot toekenning van voorschot op de vergoeding van vakonderwijzers aan bijzondere scholen. Conform besloten. 6. Voorstel tot toekenning van presen tiegeld voor de leden der commissies tot wering van schoolverzuim te Soest en Soesterberg. Conform besloten. 7. Voorstel tot doorbetaling van de huur der Nijverheidsschool door de gemeen te tijdens de bezetting van hef school gebouw in oorlogstijd. Aangehouden tot de volgende vergadé- ring. 8. Voorstel tot toekenning van een sub sidie aan de Aartsdiocesane Boeren eo Tuindersbond voor de landbouwwimter- cursus 1947-'48. Conform besloten. 9. Voorstel tot kosteloze eigendoms overdracht der personenauto aan de heer W. Groart, commandant der Brandweer. Na enkele opmerkingen van de héren De Kruijff en Nooder goedgekeurd. 10. Voorstel inzake wijziging der ver ordening regelende de samenstelling enz. der oommissies Sociale Zaken en Onder wijs. Conform besloten. 11. Voorstel inzake de bouw van 21 ar beiderswoningen aan de Klaarwaterweg, waartoe nodig, aankoop van grond van de heren W. Roest en W. Sukel. Conform besloten. 12. Voorstel tot wijziging van de begro ting 1946. Conform besloten. 13. Voorstel inzake oninbaarverklaring van posten betreffende het dienstjaar 1946. Conform besloten. 14. Voorstel tot renteverlaging van geld lening. Conform besloten. 15. Voorstel inzake conversie van geld leningen. Conform besloten. 16. Voorstel tot vaststelling van een gra- tifïcatieregeling voor het personeel der gemeente. Conform besloten. 17. Voorstel inzake gemeente-eigendom men t.w. a. wijziging raadsbesluit d.d. 2 April '47 inzake verkoop grond aan de Kerkvoog dij der N. H. Kerk, Soesterberg; b. uitgifte in erfpacht en verhuur van grond (Burg. Dekethpark) aan C. P. v. Vliet te Soest; c. verhuur perceel grond aan de Bunt- weg aan K. Wiersema en R. Afman (Ge reformeerde Kerk art. 31 K.O.); d. verhuur tuinmanswoning Braamhage aan J. van Dijk te Soest; e. verhuur garage Braamhage aan J. H. G. Veenstra te Soest; f. ruiling van grond gelegein aan de Mid denlaan c.s. met O. W. Moller, Bussunv Alle voorstellen goedgekeurd. 18. Voorstel tot verpachting van het ïachtrechf op gemeentegronden. Conform besloten. 19. Belastingreclames. Conform besloten. 20. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid G. van 't Klooster. Conform besloten. 21. Voorstel betreffende bouwplan com plex Hartweg. Conform besloten. 22. Voorstel ruiling van grond. Conform besloten. Plaatselijk nieuws. HET KINDERBLOEMENCORSO VAN 5 AUGUSTUS. Naar men ons mededeelt, zal het Kini- derbloemencorso Dinsdagmiddag 5 Au gustus worden opgesteld op het Juliana- plein, zo nodig vervolgd op de Prins Hendriklaan qrii aansluitende zijstraten. Opstelling te 1 uur namiddag. Vandaar vertrek met het Militaire Muziekcorps naar het Paleis. Aansluiting later dan op het Julïanaplein of inabïj het Paleis is niet mogelijk, de kinderen zorgen dus tijdig ter plaatse aanwezig te zijn. De fraaie uitgeloofde prijzen zijn vanaf Zaterdag geëtaleerd in een dér etala ges van de Bazar de Luxe, Van Wee- destraat 31, Soéstdijk. GESLAAGD. Voor 't Mulo-examen slaagden Wim van Kleef, Karei de Koster, Ali Marks en Jan van Schaick, leerlingen van <ie Chr. Uloschool alhier. JUBILEUM CONCERT „APOLLO". Een groot aantal toehoorders heieft Dinsdagavond onder de mooiste weers omstandigheden iin het Openluchttheater van Soest geluisterd naar het concert, dat het mannenkoor „Apollo" ter ge legenheid van het 25-jarig jubileum gaf. Het koor had zich de medewerking ver zekerd van twee andere mannenkoren uit de omgeving n.1. uit Baarn ©a Hil versum. De heer Van EedJen sprak namens hét bestuur van Apollo een welkomstwoord, waarin hij o.m. enige zangers en oud zangers in het zonnetje ztette, dié van ALLE MATEN. v. Weedestraat 44 naast de Apotheek HERB1LLON knippatronen voorradig. de oprichting af hadden medegewerkt. Pas om half negen kwam eindelijk de muziek aan het woord. Een grote ver scheidenheid van koren werden, afwis selend door de drie Verenigingen, uit gevoerd. Allen afzonderlijk fje noemen is niet weL doenlijk. Dc verschillemdé nummers getuigden van ernstig© studie en zonder aan de capaciteiten van de anderen te kort te doen, kunnen wij toch niet nalaten het Hilversumse koor even apart te noemen. Dit koor kan technisch zeer veel. Intussen, dit is ook door hef Soester en Baarns koor te bereiken. Wat de nummers van het Soester koor betreft, moeten wij 'even moémen „De Vink*' van Jos. Reekers. Niet omdat dit uit een oogpunt van compositie iets bij zonders is, maar wel om de wijze waar op Apollo het heeft gezongen. Dat is niet gemakkelijk en het sloeg dan ook dermate in, dat het slot nog eens her haald werd. De keuze van goed© mannefnkorénl schijnt moeilijk te zijn. Althans waren er enige, die artistiek niet véranitwoord zijn. Zo b.v. ,,0 wereld, gij zijt wonder schoon'* van Beethoven^ Dat is een be werking van een gedeelte van Beetho- ven's beroemd Sepfjett; en voorts dé gedeelten uit opera's, waar eén begelei dend symphonieorkest bij hoort. Deze dingen kam men toch beter achferwegé laten; zo worden de luisteraars verkeérd onderricht. Noch de componisten, noch het publiek zijn hiermee gediénd. In het laatste nummer, dat gezametnjljk door alle koren werd gezongen, had men voor de orkestbegeleiding enkéle koper blazers van „Crescendo'* uit Baarn uit genodigd. Zij hebben stellig hun best ge daan, maar om een mooie klank te pro duceren heeft mten méér nodig dan goe de dilettanten met harmoinïe-orkest-in- strumenfen. Intussen hébbeini we eein goéde avond gehad en „Apollo'' mag zeker miet vol doening op het jubileum-concert terug zien. Het moge een aansporing zijln om voort te gaan en te streven maar eén hoger peil van manmen-zaing. EERSTE LUSTRUM B.V. „CENTRAAL'* De nederlaagwedstrijden, georganiseerd ter gelegenheid van het éetrsfe lustrum van de biljartvereniging „Centraal'* wer den Dinsdagavond voortgezet met de ontmoeting Centraal tegen Onder Ons uit Soest. Het resultaat van deze derdé wedstrijd was, dat Centraal 38 winst- carambols maakte en „Onder Oins" 81. „Onder Ons'* wo|n alzo met 43 carambols en bracht tot nu toe B.V. „Centraal'* de grootste nederlaag toe. PLECHTIGE HERDENKING TAPANSE CAPITULATIE. De secretaris van de Club „Insulipjde" schrijft ons: In de j.1. Zaterdagavond gehouden ver gadering van de Club „Insulinde'* voor Amersfoort, Soesterberg, Soest, Soést dijk, Baarn, Lunterem en naaste omgte- ving, werd besloten op Zaterdag 16 Au gustus 1947, des avonds 8 uur, te Amers foort een plechtige bijeenkomst te hou den ter herdenking van hiet feit, dat op 16 Augustus 1945 Japan volledig capi tuleerde en de oorlog in liet Verre Oos ten werd beëindigd. Deze bijzondere plechtigheid zal gewijd zijn aan de nagedachtenis van hem, die vielen in de strijd tegen d© Japanse over weldiger, aan de vele duizenden die stierven in krijgsgevangenschap im Ned. Indië, Thailand, Birma en Japan en aan talloos velen, die in de Japanse honger kampen tengevolge van ontberingen en ziekten de dood vonden. Doch ook zal zij gewijd zijn aan het bittere leed in die kampen geledéim aan de grievende beledigingen, waaraan men bloot stond en niet het minst aan die duizenden dappere vrouwen, voor wie de jarenlange opsluiting nog meer be tekende dan voor de mannen; de vrou wen, die ondanks alles het hoofd hoog hielden en onder alle beproevingen door hun kranige houding als een lichtenid voorbeeld mogen worden gesneld. Voor de Indische Nederlanders bestaat en geen einklele rédein tot feelsf vieren; aan hen schonk de capitulatie van Ja pan niet de vrijheid waarop zij zo vu rig gehoopt hadden. Nog altijd voelen zij zich verdreven van huis, beroofd van hun bezittingen en hoewel zij in Ne derland een tweede vaderland vonden» is hef een land, dat velen1 hunmier geheel vreemd is of waaraan men is onfroeid na zovele jaren van afwezigheid. Is het wonder, dat er geen blijdschap is in hun harten en dat daardoor de herdenking aam de Japanse Ineenstorting een ander karakter moet hebben dan men gewoonlijk aan dergelijke gebeur tenissen geeft? Tijdens de plechtige herdlenking op 16 Augustus zal, geheel in het karakter van die avond, o.a. het woord gevoerd wor den door een legerpredikanf én 'n R.K. geestelijke, terwijl poginglqn in het werk worden gesteld om medewterking van plaatselijke corporaties te verkrijgen. De vereniging „Oost en West'*, afdeling Amersfoort en „Nibeg'* afdeling Amersfoort, staan zeer sympathiek te genover de plannen en op hun volle medewerking kan door de Club „Insu linde" worden gerekend. Zodra de plannen voor deze herden kingsbijeenkomst een meer concrete vorm hebben gekregen zullen wij de le zers daarover volledig inlichten. Gaarne hopen wij, dat deze plechtig© herdenking van de Japanse capitulatie» de eerste van die aard in Nederland, van alle zijden der bevolking van Amers foort en omstreken de interesse moge hebben, welke zij ten volle vérdienf. Voor de Club „Insulinde" zal de com- missaresse voor Soest en Soéstdijk, me vrouw B. A. de Bruijne, Soesterbergse- straat 38, vanaf September gaarne elk© week 'n avond beschikbaar stellen voor hef inschrijven van leden en htet geven van nadere inlichtingen. De eerstvolgende clubavond wordt ge houden morgenavond (Zaterdag) te 8 uur, in hotel Monopole, (bovenzaal) te Amersfoort. GETROUWD Arts, en 1 Augustus 1947. Rotterdam, Bentincklaan 49B. Advocaat en Procureur is VERHUISD van Mendelsshonlaan 7 naar HARTMANLAAN 48. Telefoon blijft 2671. Spreekuur uitsluitend des avonds 8 uur. NETTE BAKKERSBEDIENDE gevraagd bij A. Kramer, Vinkenweg 21. WIEG met bedje ter overname aangeboden. Ossendam- weg 28. TE KOOP GEVR. klein huisje of kleine villa, onverschillig waar. Woningruil mogelijk of event. inwoning. Brieven onder No. 453 bureau van dit blad. INPAKSTERS gevr. Baarnse Suiker- werkenfabr. Faas Elias- laan 32, Baarn. NET MEISJE gevraagd v. hele dagen. Goed loon. Hotel „De Schouw"» Birkfstr. 17. Soester Engweg 48 Telefoon 2543 voor de Afd. Herenmode, Schrijfbehoeften, Speelgoederen, Levensmiddelen enz. Leeftijd tot 30 jaar. voor de Afd. Ijzerwaren, Rijwie len en Electrische artikelen. Leeftijd 18 tot 25 jaar. of Jongedame, die daarvoor op geleid wenst te worden. Goede schoolopleiding en erva ring gewenst. Leeftijd 20 tot 30 jaur. Vanaf 16 jaar. Aanmelding dagelijks voor 1 uur bij de Personeelchef. Ie Etage.

Soester Courant | 1947 | | pagina 3