wTn. nieuwenhuis Gedwongen verbruik» Modernisering van de landbouw» Loodgieter - Electriciën Plaatselijk nieuws. VOOR ONZE DAMES. ROB DE AVONTURIER Ook 002e bakkers staken! De mededelingen van de Minister van Land bouw over zijn „jampolitiek" kunnen dhs niet bevredigen. De Minister zegt o.a., dat de jamfabrikanten zich dienen in te stellen op de vraag van het publiek en dat deze door de instelling van de keuzebon is terug gelopen. Als tussenzinnetje staat daarbij, dat het instellen van deze keuzebon ver band hield met de door de regering gevolg de loon- en prijspolitiek. Hiermee wordt be doeld, dat de regering het verbruik van suiker en jam wil houden binnen de nauwe grenzen, die op het ogenblik zijn vastge steld. om te voorkomen, d^t de lonen niet toereikend zouden zijn voor de uitgaven. „Laat de mensen maar minder duiker en jam eten, dan komen ze ook aan het eind van de week minder tekort." Dit is een enigszins zonderling standpunt, dat wij trouwens op velerlei terrein van de regeringsmaatregelen aantreffen. Men dwingt het publiek tot een bepaald ver bruik, omdat dit in de regeringsplannen past. Maar daardoor komt men op zeer ge vaarlijk terrein. Er wofdt bijv. in het ge heel geen rekening mee gehouden, dat het vleesrantsoen belangrijk is verlaagd, zodat er voor boterhambeleg, zoals worst, e.d. veel te weinig overschiet. De anderhalf ons vlees, die wij in de week krijgen, is toch werkelijk niet overdreven en als men daar van nog een gedeelte moet gebruiken voor worst, dan heeft men eigenlijk maar eens in de week een stukje vlees op tafel. De regering zal misschien aanvoeren, dat er vis in overvloed is, maar iedere huis vrouw weet, dat vis duurder komt dan vlees. Een pond vis is vrijwel niets, terwijl men van een pond vlees op een bevredi gende manier porties kan snijden en boven dien en dit is zeer bèlangrijk kan men van vlees de onmisbare jus maken. Het staat dus vast, dat door de verlaging van het vleesrantsoen de moeilijkheden om iets voor de broodmaaltijden te gebruiken van de vleesbonnen belangrijk zijn ver groot. Heel normaal is het dan, dat men zich behelpt met jam. Het zou dus uit een oogpunt van rantsoenering en volksvoeding volkomen verantwoord zijn, wanneer men tegenover de vermindering van het vlees rantsoen een verhoging van de jamtoewij zing had gesteld. De regering wil dit echter kennelijk niet en naar alle waarschijnlijk heid zit hierbij een ander streven op de achtergrond. De Minister zegt n.1. verder, dat de fabri kanten zelf de verantwoordelijkheid dragen wanneer zij zich niet aanpassen aan de ge wijzigde omstandigheden en geen rekening willen houden met het afnemen van de af zetmogelijkheden. Dit nu is een allerzonder lingst betoog. Uit het bovenstaande volgt immers, dat de regering zelf de afzetmoge lijkheden kunstmatig beperkt en dat het publiek geenszins jam kan kopen naar be hoefte. Wij staan voor het merkwaardig verschijnsel, dat de jamfabrikanten vol doende jam fabriceren en dat de vraag bij het publiek groot genoeg zou zijn om die productie op te nemen, doch dat de rege ling zich tussen productie en behoefte stelt en daardoor zowel publiek als fabrikanten dupeert. Zij motiveert dit met de verwij zing naar de prijs- en loonpolitiek, doch zij verliest uit het oog, dat men toch iéts op zijn boterhapi moet hebben en dat bij ge brek aan jam andere artikelen moeten wor den gekocht, die vaak duurder zijn en min der bevredigen. Wij achten het dan ook zeer onwaarschijnlijk, dat door de beper king van de jamindustrie de kosten van levensonderhoud lager zouden blijven dan wanneer de regering het mogelijk maakte, dat de grote voorraden onder het publiek worden gebracht. Deze zelfde vorm van gedwongen gebruik, die tegelijkertijd ons bedrijfsleven buiten: gewoon hindert, vinden we overal terug. Wij. noemen slechts het voorbeeld van de Franse fietsen, waarvoor het publiek weinig belangstelling heeft, doch die ons eenvou dig opgedrongen wordt. Als alle voortbrenging in Nederland en alle verbruik zo tot de laatste cent uitgekiend werd, zouden wij ons neerleggen bij de alles overheersende noodzaak ,doch als wij zien, welk een ontstellende hoeveelheid nutteloze producten nog steeds gefabriceerd wordt en hoe weinig de besteding van de voorraden textiel bijv. overeen komt met de werke lijke vraag, dan geloven wij, datjjle over heidsinstanties verstandiger zouden doen met op het punt vaif de verbruiksregeling een minder star standpunt in te nemen en er meer naar te streven productie en vraag hun natuurlijk evenwicht te laten zoeken, dan zowel fabrikant als verbruikers te ma ken tot de slaven van een of ander rege ringsbureau. De Ne^rlandse landbouw heeft op het ogenblik te kampen met een ontstellend te kort aan „trekkers". Zestig duizend paar dek, die de benodigde trekkracht op zou den kunnen brengen, bezit ons land niet en zelfs wanneer dit minimum aantal ter ge legener tijd bereilfc zou kunnen worden, zouden de jaarlijkse deviezen uitgaven al leen al aan voer een 60.000 X f 500. 30.000.000.bedragen. Het zes jaren plan voor de landbouw, dat op het Departement voor Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening onder leiding van Minister Mansholt uitgewerkt wordt, biedt echter in dit opzicht ongekende voor uitzichten. Enige tijd geleden werd reeds gewag gemaakt van het plan, om ter me chanisering van de Nederlandse landbouw o.a. 15.000 tractoren, 3000 pootmachines en 2000 aardappelrooimachines aan te schaf fen. Wanneer wij 15.000 tractoren stellen te genover 60.000 paarden, dan valt uit de vergelijking te leren, dat door aanschaffing van machines die een 13 V2 millioen per jaar kosten direct in het eerste jaar 16,5 millioen gulden aan deviezen bespaard zal kunnen worden. De volgende jaren zullen de onderhoudskosten slechts een gedeelte van de a^anschaffingskosten uitmaken, ter- wijl het grote vrijkomende overschot aan vlees een niet onwelkome verlichting zal brengen voor 's lands uitgaven aan de viezen. Van groot belang zal echter het tempo zijn waarmede de mechanisatie uitgevoerd zal worden. Het aantal tractoren in ons land bedraagt om en nabij 6000 stuks. Er zal dus naar gestreefd worden, om dit aantal twee en een half maal zo groot te doen worden. Rekenen wij het werkterrein, dat een tractor kan bedienen op ongeveer 80 hectaren, dan zal, wanneer de mechanisatie; het beoogde peil behaald zal hebben, in to taal 12 millioen ha bouwland bestreken kunnen worden. Mechanisatie van de Nederlandse landbouw betekent tevens, dat de Nederlandse indu strie in de toekomst een grote uitbreiding zal moeten ondergaan. Op deze wijze zou dan tevens een groot probleem opgelost kunnen wordenwat te doen met de be- volkingsaanwas op het platteland. En als tegengestelde werking zal door aan trekkingskracht van de Nederlandse indu strie de Nederlandse boer tot mechanise ring van zijn bedrijf gebracht worden. Het ligt in de bedoeling, om de Nederland se industrie gelijke tred te doen houden met de mechanisatie van de landbouw en daar- de fabricatie van landbouwwerktuigen qjfen bedrijfsterrein Vormt voor lichte en kleine industrieën zal de algemene conclusie moe ten zijn, dat dit onderdeel van het zes jaren plan voor de landbouw in alle .opzichten gunstige perspectieven opent voor het Ne derlandse welvaartspeil. De prijzen van de landbouwproducten zijn van die aard, dat een verdere verlaging niet verantwoord zou zijn voor de Neder landse boer.- Ook hierbij zal het door me chanisering van de landbouw mogelijk zijh om ons land te laten blijven concurreren tussen deinternationale prijzen op_de we reldmarkt. De kostprijzen zullen indien noodzakelijk verlaagd kunnen worden en wanneer de Nederlandse boer zich in de eefste plaats zal richten op de voortbrengst van kwaliteitsproducten, zal het perspec tief op de wereldmarkt zeker niet ongun stig te noemen zijn. ONGEZONDE TOESTANDEN BIJ FRANSE SPOORWEGEN De Franse spoorwegen, die in een staats-- maatschappij samengevoegd zijn, vertoon den op hun begroting van dit jaar „slechts" een tekort van 90 millioen francs (2 mil lioen gulden). De totale uitgaven beliepen nl. 141.640 millioen frs. en de inkomsten 141.550 millioen frs.; bij dergelijke astro nomische getallen is een bedragje van 90 millioen van geen betekenis meer. Doch dit fraaie resultaat is alleen op papier bereikt. De staking van enkele weken geleden kostte een 300 millioen frs. en als men de subsidies bij elkaar telt, die de Franse Staat aan de spoorwegen en aan de Parijse ondergrondse trein betaald heeft sinds de bevrijding, dan blijkt het, dat de staat ai meer dan 20.000 millioen frs. heeft bijge past. Stelt men daartegenover, dat de Ne-, derlandse spoorwegen in 1946 een batig sal do hadden met 84 millioen gulden, hoewel de transportprijs per km. in Nederland lager is dan in Frankrijk, dan is het wel duidèljjk, dat er-met de Franse spoorwegen iets" niet in ordè is. Er heerst daar nl. het zonderlinge systeem, dat talloze mensen om de meest uiteenlopende redenen tegen verlaagd tarief mogen reizen, zodat twee derde van de reizigers de volle prijs niet betalen. Het spoorwegpersoneel in de eerste plaats reist vrijwel naar believen voor niets. Ambtenaren krijgen reductie, grote gezinnen en oud-strijders, van de beide wereldoorlogen betalen eveneens speciale tarieven, gaat men met tien man op reis, dan wordt 50 pet. vermindering gegeven, en zo gaat het maar döor. Geen wonder dus, dat de spoorwegen overbelast zijn met teveel reizigers en desondanks te weinig in komsten hebben. Deze spoorwegpoiitiek is typerend voor het ongezonde bestuur, waaronder Frankrijk lijdt. Iedere regering tracht zich populair te maken door cadeau tjes aan het grote publiek, maar het land gaat er onherroepelijk mee naar de af grond! Van Weedestr. 23 Tel. 2577 TEGEN DE SPOORBOOM. Voor de zoveelste maal werd wéér ©ein der afsluitbomen over de Spoorovergang nabij station Soestdijk stuk gereden. Gek toch. dat de spoorwegen geen mid del kunnen vinden 0111 dit te Voorkomen. Wij zullen mijnheer Oekman er eens over spreken. DE GESTOLEN ELECTROMOTOR. De 19-jarige G.J.B. alhier, die eén elec- trische motor voor een wasmachine no dig had. doch* deze liefst zo goedkoop mógelijk wilde bekomen, nam daartoe een minder gunstig bekend staand per soon. zekere M. W. in de arm. Deze roofde het begeerde apparaat weg bij de weduwe B.-J., doch de diefstal lekte uit en Vrijdag j.1. hadden de man nen zich voor de Utr. Politierechter té verantwoorden, waar B. tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek vain voorar rest werd veroordeeld én zijn medeplich tige W. tot drie maanden met aftrek. HUISVREDEBREUK. Terzake huisvredebreuk wérd procesver baal opgemaakf tegen S. alhier. VERKEERSZONDAARS. Bekeurd werden zes wiélrijders, die zon der licht reden; 4 automobilisten, die dé maximumsnelheid aan hum laars lapten; twee bakkers, die hun personeel voor 4 uur 's morgens arbeid lieten verrich ten; 1 autobestuurder, die personen ver voerde, zonder hiertoe, vergunning te heboen; 2 motorrijders, die ook in het donker meenden de wég fce kunnen vim- den; 1 lid van hetzelfde gilde, dié niet stopte op een bevel van een man mieit blinkende knopen, alsmede een autobe stuurder die de Torenstraat in verboden richting bereed. Voor onze robbedoes. Een leuk pakje voor onze jongens van twee tot zes jaar. Een broekjé met bre tels is voor onze kleuters wel hét meest practïsche. Zo'n broekje zit altijd keu rig en het zakt nooit af. Het strakke, puntig opgezette bovenstuk, dat midden voor met knoopjes is gegarneerd, staaf bijzonder aardig. De trots van oinze klei ne man zullen wel de echté zakke|n zijn, die in de broek zitten. D.ezé wordeln eetrst ingezet, vóór de zijnaden van hetbroêk- je worden gesloten. Dan maken we de sluiting middenvoor en sluiten de middenachtemaad, waarna de pijpjes verder worden géslofen. De naden van het stukje worden dichfge- stikt en de sluiting middenvoor gemaakt. Het stukje wordt op het broekje gé- stikt. De banden worden dubbelgestikf en 'aan het voorpand met knoop en knoopsgat gesloten. Het blousje is heel éénvoudig en heeiff ruime mouwen. Het bobby''kraagie staat de kleintjes altijd erg lief. Dé sluiting kan middenvoor worden gemaakt, doch men kan het bloesje van voren ook gé- sloten houden en van achteren een splitie maken en dit met drukknopen of knoop en knoopsgat sluiten. Aan de onderkant kan een band of elastiek door het'broekje worden gehaald, doch no dig is het njet, omdat het broekje hoog sluit. Het patroon van dit pakje is voor de leeftijd 2-4 en 4-6 jaar a f0.80 bij hef ..Patronenhuis'', Middenweg 200, Am- sferdam-O verkrijgbaar. Na ontvangst van een postwissel, waarop vermeld: No. 4723, leeftijd wordt hef patroon U omgaand toegezonden. CURSUS VOOR SCHEIDSRECHTER. NOm te komen tot een soort keurcorps van scheidsrechters, heeft hét bestuur van de K.N.V.B. dit jaar een cursus georganiseerd, waarop een 25-tal scheids rechters uit ot\s land door verschillende docenten zullen- worden onderricht. Voor deze cursus„ welke dit jaar. van 7 t.m. 14 September te Lunterén zal wor den gehouden, is onze plaatsgenoot, dé heer W. Buhrman Jr., aangezocht. Als men weet., dat ruim 700 gegadigden zich voor het volgen van deze cursus hadden opgegeven, kan men de toélating van 1 de heer Buhrman wel zien als een bij- I zondere onderscheiding. Plotseling verbrak een koor van gillliendé kreten de ochtendstilte. Hét was da bende bedouinen. die hein vanuit het ra vijn had gevolgd en nader was geslopen. In volle galop stormden ze naderbij en binnen een paar minuten zouden dé blanken overweldigd zijn. Met getrokken nabels en zwaaiende ge weren kwamen ze nader. Mét eiem grim mige blik zagen Rob en zijn nieuwe vrienden hen nader komen. ,.Wé zitten lelijk in de knel''» meendé de bestuur der. ,,De machine kan nog niet rijzen. We moeten ons i'n de kajuit verschan- sen.*' De Bedouinen waren nu zeKêr, dat de blanken aan huin genade waren overgè- leverd en ze zetten hun paarden tot nog groter spoed aan» Reeds klonken hier en daar schotén» en de kogels suisden langs hen heên. Erg zullen het ook onze gemeènfenaren gevonden hebben, dat in Amsterdam ên andere grote plhatsen gedurênde de eer ste drie dagen der komende week geiea brood verkrijgbaar zou zijn, doordat de bakkers in die plaatsen op die dagen zouden staken, omdat ze met de ministêr- niet in één schuitje konden komen inzake de broodprijs, maar geschrokken zullen zij zijn, toen zij vernamen, dat ook onze Soester bakkers het bijltje er bü neerleggen. De actie, welke haar oorsprong vond in Amsterdam, heeft zich thans tot het gehele land uitgebreid, met uitzon dering van de provincies Groningen dn Friesland, waar de broodprijs 2 tot 3 cent hoger ligt. En wat nog erger is, de heren gaan/ in de tweede helft van dé weiek ook niet aan het werk. We hadden ons al verzoend met dé get- dachte dat we op a.s. Dondérdag, Vrij dag en Zaterdag brood zouden inslaan voor die dagen en de drie eerste dagidn der komende week. maar ook zij kênnetn hun pappeheimers. De heren staken en blijven staken, tot de broodprijs omhoog gaat of tof de door het Rijk ingetrokken toeslag op het meel weer wordt verleend. Tot nu toe werd door hef Rijk zoveel tpe$la£ op het brood verleend, dat dé priis practisch kwam op 28 cent. De eerste verlaging hébben de bakkers geslikt, maar nu met deze tweéde verla ging het werk met verlies gêpaard moet gaan. verfikken de heren hét langer. We kunnen het ons indefiken. Té ve;el wordt er gelegd op de ruggen van dé handelaar in de directe levènsbehoeffefn en mede als gevolg daarvan vrezen wij, dat ook de heren kruideniers zich niet zo druk zullen maken om ons de grote hoevelheden meel te verstrekken, waarvan wij door gebrek aan boter en olie toch ook niets eetbaars kunnen ma ken Voetbal. NEDERLAAGWEDSTRITDEN S.E.C. S.E.C.—A.P.G.S. BIT TROPISCHE HITTE. De opening van het voetbalseïzoên kan nauwelijks een genoegen geweest zijn voor de voetballers. In een voor voetbal volkomen ongeschik te temperatuur bond S.E.C. Zondag de strijd aan tegen het sterke A.P.G.S. uit Amsterdam aan. S.E.C. verscheen met invallers voor dé linksbuiten Maassen en rechtsbinneln Post. zodat de voorhoede danig verzwakt was. Voeg daarbij twee kanf-halfs, die volkomen faalden en de gevoelige ne derlaag die S.E.C. te incasseren kreeg, is volkomen verklaard. Het eerste half uur gaf S.E.C. behoorlijk partij, hoewel toen reeds aan hét snel le spel der Amsterdammers té zien was, dat S.E.C. ging verliezen. Bij de stand 1-2 voor A.P.G.S. verliet Klompen houwer, bevangen door de warmte het veld en vanaf dit moment was het met de tegenstand van S.E.C. gedaan. De rust kwam met 1-4 voor A.P.G.S. De tweede helft bêgon direct weelr mert een aanval ie nd spel der gasten. Een kwartier hield de S.E.C.-defensié nog stand, maar toen recf^sback Koster we gens een armblessure niét verder kon spelen, was het met de têgenstand van S.E.C. gedaan en voerde de uitstêkeind spelende Amsterdammers dé stand tot 110 op. S.E.C. ontving een lesje, dat haar nog lang zal heugen. Wil S.E.C. in de ko mende competitie een dragelijk figuur slaan, dan moet op de eerste plaats naar jongere spelers worden omgezien, spe lers die een bal behoorlijk kun'nên plaat sen en het begrip hebbén, dat voetbal een spel is, dat op snelheid berust. ERE-WEDSTRI1D BAARN-S.E.C. Tot besluit van de nederlaagwedstrijdén van K.P.S. zal morgenavond (Woensdag), fe 6.30 op het terrein aan de Praam gracht een ere-wedsfrijd worden gespeeld door BAARN en S.E.C., welke dan te vens geldt als de officiële opening van dit terrein. Hef geheel zal worden opgeluisterd door muziek van het Vrijwillig Muziekcorps der Cavallerïeschool te Amersfoort. Dit corps zal zich te 5.30 uur opstellen voor ons raadhuis en vandaar in op tocht naa* het voetbalveld aan de Praam- - gracht trekken, vergezeld van dé adspi- ranten van Baarn en S.E.C., met de resp- clubvlaggen en gekleed in clubcostuum. Z.K.H. Prins Bernhard zal na afloop van de wedstrijd, de prachtige zilverên bekér aan de winnaar uitreiken". De gehele opbrengst komt ten goede, van de NIWIN. Plaatselijk nieuws. ZILVEREN PRIESTERFEEST PASTOOR R- G. LOMMERSE. Vrijdag was het 25 jaar geleden, dat Pastoor R. G. Lommerse van de paro chiekerk van de H. Familie in Soest- Zuid. de H. Priesterwijding ontving. Bijtna tien jaar heeft de jubilerènda priester in onze gemeente geweirkt; hij heeft de bouw van de nieuwe parochie kerk aan de St. Willlibrordusstraat voor bereid, waarvan hij in 1939 tot pastoor werd benoemd. Het spréékt vanzelf, dat het priesterfeest van déze in wijde kring beminde herder op grootse wijzê gevierd is. Op de vooravond werd de jubilaris aan de Smitsweg feestelijk ingêhaald. De T.B.B. te paard, deputaties van de vak- en standsorganisaties, jeugdverenigingen, sportverenigingen en de muzïêkverieni- ging „Wilskracht'' uit Amersfoort, als mede bruidjes enz. gingen dé opejn lan dauer vooraf, waarin pastoor Lommerse, vergezeld van pastoor W. M. Voss van Soest, gezeten was. Overal hingen vlag gen uit en honderden stonden langs dè wegen om de jubilerendê priester tö verwelkomen. Op het kerkplein, dat geheêl versierd was met groene slingers en vlaggen in de pauselijke en nationale kléurem, sprak de heer W. Wantenaar, voorzitter van het feestcomité, een woord van welkom, waarna een zestigtal schoolkinderen een feestlied zong. Daarna betrad pastoor Lommerse de naar i de een van de kunstenaar A. Stok- hof de Jong versierde kerk, waar hij mét assistentie van pastoor Voss als diaken en pater S. van der Meer O.F.M., éeln neef van de jubilaris, als subdiaken, eén kort lof celebreerde. Op de eigenlijke feêsfdag droeg pastoor Lommerse 'n plechtige Hoogmis op, ge assisteerd door pater van der Meer als diaken en kapelaan C. Hartman, zoon van de parochie, als subdiaken. Als presbyter assistent fungeerdé pastoor W. M. Voss, die tevens de feéstpredïcatie hield. In het priesterkoor hadden plaats geno men Mgr. G. Wantenaar, apostolisch perfect en de hoog eérw. bqer P. J. M. Sandkuijb deken van Amersfoort. Het parochieel mannen- en jongênskoor zong onder leiding van de heer H. C. Hendrikse de wisselende gezangen van het feest van Maria ten Hemelopneming en de „Missa Te Rogamus Domine" van Thermignon. Na afloop van de Hoogmis bood de pa rochie bij monde van de heer W. Wan tenaar op het kerkplein zijin gelukwensen aan, Vergezeld van de aanbieding van de feestgave: eén geldelijke' bijdrage voor het fonds tot oprichting van een1 fröbelschool en een schilderstuk van' de heer Stokhof de Jong, voorstelléndö de H. Rutgerus, de patroon van de pas toor. Namens de K.A.B. bood de voorzitter, de heer G. van de Bedum, een ejnviel- loppe met inhoud aan. Ontroerd door zoveel blijken van sym pathie dankte pastoor Lommerse in eén geestig speech je voor dé hem gebrachte hulde. 's Middags was er receptie aan de pas torie waarvan door katholiek zowel als niet-katholïek een druk gebruik gémaakt werd. Tot besluit van de dag celebreerde pas toor Lommerse met assistentie van twee zonen der parochie een pléchfig dairtk- lof met Te Deum. KEURING BOKKEN. In ons vorig nummer hebben wij bericht- dal op Zaterdag 30 Augustus een keu ring van dekrijpe bokken in onze ge meente zal worden gehouden. Deze keuring zal niet, zoals bericht plaats hebben op het terrein van C. A. Bufzelaar, Korte Brink weg, doch op hef terrein Blieklaan hoek le Héeaerlaantjifl. BOS- EN HEIDEBRANDEN. Onder de meerdere bos- en hei de,brand jes, die ook in de laatste dagen wêer uitbraken, bevond zich een flink brandje langs de spoorlijn Utrecht-Amersfoort, ontstaan door een vonk van een pas serende trein. Padvinders, militairen», burgers en brandweer bestreden het vuur. maar konden niet verhinderen, dat ongeveer 1000 M 2. bos en beidé ver loren ging. RIT WIEL GESTOLEN. Om een ijsco fe kunnen kopen bij dé ijscoman aan het einde van de Nieuwé- weg plaatste een meisje haar rijwiel te gen een boom. Een jongeman, die gedurende enige da gen in onze. gemeente heieft lopen leu ren met elastiek, greêp het rijwiel en ging er ijlings mee van door. AUTO IN BRAND. Een op de Burg. Grothestraat rijdende militaire vrachtauto moest gisterenmid dag vriiwel plotseling steppen, waardoor een andere achterrijdénde vrachtauto te gen eerstbedoelde wagen botste. Het benzine-reservoir van dé militaire wagen geraakte hierdoor lek ên de uit stromende benzine vatte vlam. In een miinimum van tijd stond hierdoor de vrachtwagen geheel in vlammen e(n deze vlammen laaiden zo hoog op, dat het dak van de heer Eggen kamp. voor wiens perceel, hetwelk miejt riet is gel- dekt. het ongeval plaats vond, op éélt» punt vlam vatte. De brandweer, die spoedig aanwezig was, hield met chic waterstralen hét dak van genoemde bakkerij nat, terwijl êe(n vierde straal op de auto gericht bleef. De auto brandde geheel uit, waardoor alleen elnig oud ijzer overbleef, hetwelk door qen militaire wagen moest worden wegge sleept. Ook de auto, welke het ongeval veroor zaakte, moest door een andere auto wor den weggesleept.

Soester Courant | 1947 | | pagina 2