Koninginnedag te Soest. IN DE HOEK. SOESTER COURANT f150 p kwart. Per post f175 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Verschijnt iederè Dinsdag en Vrijdag. 23e JAARGANG - No. 66BureauVan Weedestraat 35 - Telefoon 2566 - Giro 126156 - VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1947. Op wel zeer sobere wijze heeft Soest ditmaal Koninginnedag gevierd. Jammer, want nagenoeg iedéreien had vrij af en het feit, dat in onze gêmepnfce niet veel te beleven was, was oorzaak, dat velen nu naar omliggende plaatsén trokken. Aan het verzoek, om Maandagmorgen té 8 uur de vlaggen uit te steken, be hoefde geen gevolg te worden ge'geven, omdat reeds Zondagmorgen vroeg allé vlaggen naar buiten gingen, hetgeen aan de Zondag een gehééi ander beeld gaf. Aanvangende te 9.30 uur, had in de mor genuren op een terrein aan de Pqfier v. d. Breemerweg éen ten too nstelling en keuring plaats van paarden en fokveé, in het kader van de landbouwdag. De resultaten der kéuring waren als volgt: Klasse 1. Merrie's met veulens: 1. C. v. Logtenstein; 2. W- Burgstede. Klasse 2. Landbouwpaarden van 6 jaar en ouder: 1. Anf. Kuijer; 2. P. A- Hilhorst. Klasse 3. Landbouwpaarden van 3-6 jaar: 1. A. v. d. Hengel; 2. J. J. Brouwer; 3- J. J. Brouwer; 4. Ant. Kuijer. Eervolle vermejding Joh. v. d. Breemér. Klasse 4. 2-jarige landbouwpaarden: 1. A. Hilhorst; 2. Ant. Kuijer; 3. Hartman, 4 en 3 J. v. d. Breemer. Klasse 6. Handelspaarden: 1. J. Brouwer. Fokvee (geregistreerd). Klasse 1. Dek stieren geboren voor 1 Octobér 1943: 1. K. Lam met Robert III; 2. Joh. v. d- Breemer met Cor 31; 3. A. F. Kuipèr met Bokje; 4. Wed. C. Wantenaar mét Leen der t Klasse 2. Dekstieren géboren vóór 1 Oc tobér 1946: 1. A. W. Kuijer met Piet v. d. Staag; 2. G. Hofslot met Theo. Klasse 3. Melkkoeien géboren vóór 1 October 1942: 1. P. A. Hilhorst; 2. L. Dooper; 3. P- A. Hilhorst; 4. P- A. Hil horst; 5. C. Logtenstein. Klasse 4. Melkkoeien géboren vóór 1 October 1943: 1. Joh. v. d. Breemer; 2. P. A. Hilhorst; 3. G. Hofslot; Eervolle vermelding G. Hofslot- Klasse 5. Melkkoeien géboren voor 1 Oc tober 1944: 1. P. A. Hilhorst; 2. A. Hilhorst; 3. A. W. Hilhorst; Èervolle ver melding K. Lam en C. Logtenstein. Klasse 6. Vaarsen geboren voor 1 Octo ber 1945: 1. Ant- Schothorst en G. Hof slot; 2. A. F. Kuiper en Ant. Schot horst; 3. Ant- Schothorst. Klasse 7. Pinken geboren vóór 1 Oc tober 1946: 1. Joh. v. d. Breëmer; 2. en 3. A. W. Kuijer; Eervoile vérmelding A. W. Kuijer en W. Roest. Klasse 8. Kalveren geboren na 1 October 1946 en voor 1 Maart 1947: 1. en 2. W. Roest; 3. H. Hilhorst. Klasse 9. Kalveren na 1 Maart 1947: 1. K. Lam; 2. L. Dooper; 3- A. Hilhorst, Eervolle vermelding Ant. van Kloostér 2 x en K. Lam. Klasse 10. Drie koeien van één éigenaar (enkele koeién en schotten): 1. P. A. Hilhorst; 2. A. W. Hilhorst; 3. A- W. Kuijer; Eervolle vermélding G. Hofslot- Klasse il. Vier pinken, afstammelingén van één stier: 1. A. W. Kuijer; 2. A. Schothorst. Klasse 12. Vier kalveren, afstammelingen van één stié£: 1. K. Lam1; 2. W. Roest; Eervolle vermelding P. J. v. d. Breemer. Fokvee (Ongeregistréerd). Klasse 1- melkgevende koêieji, boven 3 jaar: 1. P. A. Hilhorst; 2. Verwoerd; 3. P. A- Hil horst; Eervolle vermelding J. J. Brou wer. Klasse 2. Melkgevende schotten: 1. A. v. d. Hengel; 2. M. Verwoerd; 3. K. Lam; Eervolle vermelding G. Logténstein. Klasse 5. drachtige vaarzen: 1. en 2. J. J. Brouwer; 3. P. A. Hilhorst. Klasse 6, pinken: 1. Ant. Stalenhoef; 2. P. A. Hilhorst; 3. en 4. A- v. d. Hengel- Klasse 7. Kalveren: 1. en 2. D. Lam; 3. P. A. Hilhorst. .De jury bestond vóór paarden uit de heren C. Hoogendoorn te Utrecht en C. van Willegen te Bunnik. Voor fokvee uit de heren H. Brouwer, L. Lokhorst, Paradijs en Swiersfra. In de loop van de morgen arriveérds in onze gemeentè een gdzelschap Zeeuwqn uit Oost-Kappelle, welke pérsonen door onze burgemeestêr ten gemelentehuize werden ontvangen en toegesproken, waar na de burgemeester van Oostkappelle de heer F. Sprengér, dankte voor de hartelijke ontvangst. Terwijl het muziekctjrps der Zéeuwen daarna con rondgang maakte door de ge meente, collecteerden Zefeuwse meisjqs in hun schilderachtige klederdracht voor de stichting Nieuw Walcheren'. Na in ,,De Gouden Ploeg'* het middag maal te hebben gebruik't, trokken onze Zeeuwse gasten mét de muziek naar hdt terrein aan de P. v. d. Breemerweg, waar, als onderdeel van de Landbouwdag, een concours voor een- en tweespannen en demonstraties en wedstrijden door „De Paleisruiters*' plaats hadden. Het was er echt gezéllig en dé belang stelling was groot. Eein grote groep gé- meentenaren, had, zonder iets te kunne# waarnemen, een plaats gezocht op de P. v. d. Bremerweg en hét lijkt ons toe, dat de entreeprijs ad f 1.hiêraan niet vreemd zal zijn geweèst. De resultaten waren als volgt: Klasse 1. Eenspannen tot 5 jaar: 1. Ant. v. d. Hengel met Irona; 2. P. A. Hil horst. Eervolle vermelding W. Hartman. Klasse 2. Eenspannen 5 jaar en oudér: 1. C. Blankensteijn; 2. J. J- Brouwer; 3. G. van Dijk met .Sonja Htnie. Eervollè vermelding Wed. A. Kaats en Ant- Sta lenhoef. Klasse 3. Tweespannen: 1. P. A. Hilhorst; 2. Ant. Stalenhoef; 3. C. Blankensteijn. Eervolle vermelding J. J. Brouwér. De kampïoensprijs viel ten deel aan A. v. d. Hengel met Irona. De prijswinnaars van het springconcours waren: H. v. d. Zouwen, le prijs; Voort huizen, 2e prijs; Kuijer, 3e prijs; v. d. Heijden, 4e prijs. Verder werden nog gêhouden: een Pa rade, Tally-Ho, Vossenjacht en Hunga- rische Post. 's Avonds vond in Hotel „De Gouden Ploeg*' de prijsuitreiking plaats. Gelijktijdig werden in het Natuurbad dé aangekondigde zwemwedstrijden gehou den, welke ook door onze burgémeesteir werden bezocht. Ook de Zeeuwen kwamén op bezoek ejn ook hier moesten de bezoekers offeiren voor Walcheren. De resultaten der zwemwedstrijden wa ren: 100 Meter schoolslag dames: 1. O. Mons- jou, 1 min. 52 sec. 2. J. Poot, 1 min. 55 sec. 3. G. Doornspeet, 2 min. 10 sec. 100 Meter schoolslag heren: 1. J. Vlugtèr, 1 min. 28 sec. 2. A. Stïglïe, 1 min. 36,9 sec. 3. G. Soors d'Ancona, 1 min. 45 sec. 100 Meter borstcrawl heren: 1.» A. Stïg lïe, 1 min. 30 sec. 2. Broekman, 1 min;. 51 sec. 3. G. Soors d'Ancona, 2 min'. 4,9 sec. 50 Meter schoolslag meisjes: 1. N. Schouten, 53.6 sec. 2. A. v. d. Schoot 1 min. 1 sec. 3. M-v. d. Schoof, 1 min. 2.4 sec. 50 Meter vrije slag meisjés: 1. K. Mons- jou, 40 sec. 2. B. Louman, 46 sea 3. J. Elberse, 47.8 sec. 50 Meter schoolslag jongems: 1. D. de Boer, 46.6 sec. 2. L. Nieuwenhuizên, 48.4 sec. 3. J. uit 't Vuur, 51.2 sec. Des avonds werd in het openluchtthêater onder leiding van Kapelmeêsfeir v. d. Laan, door de Militaire Kapel van de Dienst van de Kwartiermeêster-Gene/raal te Soesterberg éen uitnemend geslaagd concert gegeven. De velen, die dé gang naar het open luchttheater hadden gemaakt, hêbbqn daar genoten van het eérste1 tot hie; laatst nummer. Ook in het rosarium werd 's avotods een concert tot besluit gégeven. Eerst liet het muziekcorps dér Zqeuwtetn zich horen, hetgeen door dé vele aanwe zigen zeer op prijs werd gèsfeld, waarna P.V.O. een voor deze dag passénd pro gramma ten gehore bracht. Voetbal. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN S.E.C. Zondag wordt op het sportterrein aan de Schrikslaan de laatste medérlaagwed- strijd gespeeld, welke wedstrijden door S.E.C. zijn georganiseerd. Om half drie bind S.E.C. de strijd aan tegen B.V.C. de bekende 3é klassear uit Bilfhoven. Deze wedstrijd is voor S.E.C. de laatetê repetitie, daar Zondag 14 September de competitie weder aanvangt, mét de ontmoeting S.E.C.Barneveld. OPENING TERREIN B.D-C. Zondagmiddag werd het nieuwe voétbal- terrein van de R.K. Voetbalvérejniging B.D.C. aan de Ferdinand Huijcklaan of ficieel in gebruik gestéld met de wed strijd B.D.C.-S.E.C. Als genodigden waren o.m. aantvezig dé pastoors Smit, Voss en Lommerse, de laatste als geestelijk adviseur der ver eniging, alsmede de héér Batenburg, als vertegenwoordiger van dé burgemeester, wethouder K. de Haan en bêsturqn van diverse verenigingen. Het terrein was met vlaggen versierd, terwijl de met planten én bloemen ge tooide ingang het geheél een feestelijk aanzien gaf. Nadat de voorzitter van B.D.C. de aanwezigen een uiteenzetting had gegeven van de moeilijkheden, welke het bestuur moest overwinnen om uit eindelijk aan een behoorlijk speelv>e(ld te komen, daar van gemeëntewege zeer weinig voor de beoefening van de sport in de openlucht wordt gedaan, en dank had gebracht aan de fa milie Wantenaaf, verzocht hij aan pasfoor Lommerse de laatste bêlletsékta te willen verwijderèn, om tot gebruik van het sportveld over te gaan. Nadat pastoor Lommerse een oranje lint had doorgeknipt, betraden, onder applaus van het publiek, de elftallèn het speelterrein. Nadat pastoor Lommerse ook de aftrap had verricht, ontwikkelde zich direct 'n aardige wedstrijd. De rust kwam met 10 voor B.D.C. In de tweede helft was S.E.C. qen tik je sterker en wist van een foutje' in de B.D.C. verdediging te profitéren om gelijk te maken. Met dé stand 11 kwam ook het einde van dit geanimêeirde par tijtje voetbal. Er was veel publïêke be- langsfelüing. B.D.C. kunnen wij gelukwen sen met haar nieuwe têrrein. Distributiedienst Soest. BRANDSTOF VOOR KAMER- EN PENSIONBEWONERS. Met ingang van heden zijn bij de distri butiedienst formulieren M.D-X 323-16 vér- krijgbaar voor het aanvragen van vaste brandstoffen voor kamer- en pensionbé- woners voor het stookseizoen 1947-'48. De formulieren moetén worden inge vuld: a. de linkerhelft door de kamérverhuur der b. de rechterhelft door dé huurder(s) en vóór 20 September a.s. bij dé distri butiedienst, Kerkpad Z.Z. 55, afd. Voor lichting, worden ingeleverd. Voor Soesterberg kunnen in dit tijdvak aanvraagformulieren worden afgehaald en ingediend bij het bijkantoor, bêhalve op Dinsdag en Donderdag. Op het formulier moet o.a. worden vêr- meld aan hoeveel pérsonen kamers zijn verhuurd. Hierbij mogen niet voorkomen: kinderen van de verhuurdèr; kostgangers met z.g. huiselijk verkeér; inwonend dienstpersoneel; persoHien, die slechts 'n slaapkamer hebben gehuurd; pêrsanqn geboren ind 1 October 1931. Pensions met 10 of meer gasten, mogen geen formulier M.D. 323-16 invulllen. Deze pensions kunnen pér formulier M.D. 393-06, eveneens af té halen aan het loket voorlichting, brandstoffen aan- I vragen bij het Toewijzingskantoor van 't Rijkskolenbureau te Amersfoort. Plaatselijk nieuws. LOOP DOOR SOEST. Zaterdagmiddag 6 September a.s., té half vier, vindt de traditionele Loop door Soest wederom plaats. De start én finish zijn op het S.E.C. - terrein aan de Schrikslaan. Het 3 K-M- lange parcours gaat over de Schriks laan, Soester Bngweg, Talmalaan, Ru benslaan, Prins Bernhardlaan, Juliana- laan, Korte Bergstraat, Hellingweg, Nach- tegaalwèg, Schrikslaan naar het S.E.C.- terrein. Een veertig tal lopers hébbejn voor de loop ingeschreven, w.o. zich enkele be kende athleten bêvinden. De loop wordt voorafgegaan met een junioren-wedstrijd tussen S.E.C. en B.D.C., terwijl na de loop de ontmoe ting S.E.C. 2 tege# Quick 2 uit Amers foort zal plaats vinden. TENTOONSTELLING FLORALIA. Dinsdag 9 en Woensdag 10 Septembêr a.s. houdt de vereniging ,,Floralia'' alhier een tentoonstelling van de door de schöoljeugd gekweekte plantjes, in ge bouw „St. Jozef' aan de Sfeenhoffstraat. De opening zal plaats hebben Dinsdag 9 September, te 3 uur 's middags én tot 10 uur 's avonds zal er voor het publiek gelegenhêid zijn, tegen betaling van 10 ct., de tentoonstelling te bezoeken. Woensdagmorgein komein de scholén op bezoek, om te zien naar dé resultaten van eigen kinderen én die der amderq scholen, 's Middags te 4 uur heeft dé prijsuitreiking plaats, waarna de tentoon stelling -nog tot 's avonds 10 uur geopend zal zijn voor het publiek. Mochten kindervrienden hét bestuur nog aan ^enkele prijzen kunnéin helpen, dan zullen zij gaarne worden aanvaard. EEN ZWARE JONGEN. .Nauwelijks uit de gevangenis ontslagen, toog de 24-jarige Amsterdamse bankwer ker G. E. op een avond in Juni van dit jaar, samen met een andér berucht persoon, zekere Van L., naar Soèst om zich door middel van een kraakje wat geld te verschaffen. Hun eerste nachtelijk bezoek gold de schuur van de rijwielhersteller H. van B. alhier, waaruit zij een rijwiel ont vreemdden. Daarop trokken zij naar dé woning van L. B. Z. alhier, waar zij een gouden heren horloge én eten vulpetn mee namen, doch deze operatie werd het tweetal noodlottig. De bewonêrs bemerk ten onraad en maakten alarm, zodat de inbrekers door de politie gégrepen kon den worden. Dinsdag had een hunner, de bankwerker G. E., zich terzake van deze inbraken Toen ik één van de vorige malen schrééf over ,,Soest-Vooruif', verwachtte ik commentaar, hetgeen ook prompt ge schiedde in de vorm van een waslijst za ken, waarin „Soest-Vooruif' wél wat deed. Met evênvqel gemak zou ik een nog grotere lijst kunnen samen stéllqn', waarin V.V.V. niets deed, maar ik laat dit achterwege, omdat re- én dupliek dan geen einde zou némen en ik ka# niet iedere wéék over V.V.V. schrijve#. Toen ik veronderstelde, dat V.V.V. in slaap was gesukkeld, bedoeldê ik niet daarmede iets onaangenaams té zeggen. Ik kan mij het verweer zêer goed inden ken, want ik weet zeèr goed uit nfmi schooltijd, dat het niet leuk was, wan neer b.v. de onderwijzêr op zo'n specia le manier vroeg „slaapt u?'\ Dat je dan met je gedachten he(el -ergens anders was dan bij de droge kost van hem, kon je hem niet vér tellen. Dat is nu juist waar de schoen wringt. Als we in onze gemeénte niet weten waaraan V.V.V. werkt, wanneer er niét Kvat meer dan tot nu toe aan de wég wordt getimmerd en we niét op de hoogte worden gehouden van wat Soést- Vooruit voor Soest doet, is er weinig enthousiasme voor Soest-Vooruit. Dit meeleven zou in onze gemeente! met haar ruim 20.000 inwoners toch veel groter moetén zijn, ook al, omdat de contributie zo miniem is. Van de vriendelijke uitnodiging om éen dagje op het Verkeêrshuis te komen zal ik geen gebruik maken. Routinewerk ge loof ik wel. Maar wat ik graag zou zien en horen, is, wat meer tam-tam en uiterlijk 1 op de 5 Soesters lid van Soest-Vooruit''. Dit laatste heeft Soest-Vooruit zélf in de hand. H. OEKMAN. voor de Utr. Rechtbank te verantwoor den, waar hij één jaar en negen maande# gevangenisstraf tegen zich hoordé eisen. De verdedigster, Méj. Mr. van Veren, pleitte voor een gêdeelfiellijk voorwaar delijke straf. Uitspraak 16 Septembêr a.s. DIPLOMA ZWEMMEN. Zaterdagmiddag vond in het Natuurbad het afzwemmen plaats van verscheidene leerlingen van genoemde inrichting, voor het verkrijgen van het diploma B, géoe- fend zwemmer(ster), van dé Kon. Ned. Zwembond. Begrijpelijk bestond er, vooral van dé zijde der ouders, grote belangstelling. De organisatie was uitstekend én het af werken van de verschillende zwemproe- ven verliep vlot. 129 Candidaten ontvingen uit handen va^ wethouder K. de Haan, tevens voorzitter van het Stichtingsbestuur, het begêerde diploma. Alvorens de heer Dé Haan tot de uitreiking overging, sprak dq hèer Soetekouw, official van de K.N.Z.B. de geslaagden toe. Hij spoorde hén aan niet de beoefening van dé zwemsport door te gaan en te ijveren voor dê oprichting van een zwemclub. Vooral in verênigingsver band kunnen de zwempresfafiês worden opgevoerd. Tevens compliménteerck spr. de badmeester mét het behaalde succes van zijn groot aantal leerlingen. EERSTE LUSTRUM B.V. „CENTRAAL'*. Vrijdagavond werd de viering van het eerste lustrum van de Biljartvêrqniging Centraal besloten met dé nsderlaagwed- strijd Centraal—'t Gooi. Het mocht 't Gooi niet gelukken Centraal éen gedö- cideerde nedérlaag toe te brengen, waar door de vereniging „ZonnehéuveT' uit Soest winnaar werd van dit tournooi. Aan het slot van deze avond reiktê de voorzitter van „Centraal'', de -heer A. v. d. Linden, de prijzen met énige toe: passelijke woorden uit. Een fraaie beker ontving de Biljartvereniging „Zonnehéu veT' als eerste prijs, dé twqed'e' prijs, een lauwertak, de biljartvereniging „Dê Vier sprong uit Hilversum en de derdé prijs, een medaille, dé Biljartvereniging „Dn Vaart, eveneens uit Hilversum. PARADE OP HET VLIEGVELD. In verband met de herdenking van het 25-jarig bestaan van het Regiment Uit rustingstroepen vond Dinsdagmorgen te elf uur op een der startbanen van het vliegveld Soesterbêrg een parade plaats van het eerste én vierde bataljon van dit regiment voor de comandant, Luite nant-Kolonel De Bruijn. Vele militaire autoriteiten, w.o. generaal Winkelman, waren aanwezig. Ook bur gemeester S. P. Baron Bêntïnck met de wethouders Van Zadeihoff» De Haan én Van de Areind, gaven van hun belangstel ling blijk. Na de parade defileerden op de Veld maarschalk Montgomeryweg de troepén voor Generaal Winkelman en dé verdere autoriteiten en genodigden. Er was ook veel publieke bêlangstelling terwijl de bewoners van Soêsterb/erg door het uitsteken der driekleur van hun me deleven blijk gaven.

Soester Courant | 1947 | | pagina 1