W. N. NIEUWENHÜIS VOOR ONZE DAMES. Voetbal. Loodgieter - Electriciën j Plaatselijk nieuws. LENSSEN! Geldige bonnen. DE AVONTURIER Moet de Jaarbeurs decentraliseren 7 Plaatselijk nieuws. Hoe 't bij de buren gaat. u OOK EEN HERENPYAMA MAKEN WIJ ZELF. Deze aardige herenpyama kan zowel van effen als van gestreepte stof worden ge maakt. Gebruikt u effen stof, dan wor- als garnering kraag, biezen en knopen in een afstekende kleur genomien. Bij ge streepte stof wordt de garnering geko zen, die met de kleur der stof overeen stemt. Op het eerste gezicht lijkt het misschien een beetje moeilijk, een pyama zelf ta maken. Dat valt echter geweldig mee. De broek heeft geen zakken. Die is dus al heel eenvoudig. Binnen een half uur zit die in elkaar. Voor het maken van de broek gaan we als volgt te wierk: Eerst wordt de bies onderaan de pijp opgezet. Hiertoe wordt een recht reepje stof met de goede kant tegen de verkeer de kant van de broek gelegd en gestikt. Dan vouwen wij de bies, stikken haar op de goede kant. Vervolgens wordt eepst de middenvoornaad gesloten. We maken van alle naden Engelse naden, dam is de pyama meteen afgewerkt. De sluiting wordt middenvoor gemaakt. Daarna wordt de gehele binnennaad van de broek gesloten. Tot slot wordt aan de bovenkant van de broek een zoom gestikt, waar door wij band of elastiek halen. Van het jasjiq worden eerst de beÜegstuk- ken aan het voorpand tegengestikt. Daar na sluiten wij de zij- en schoudernaden. De bies op de zakken wordt op dezelf de wijze als de bies op de broek beves tigd. Daarna de zakken opzetten- De kraag wordt van dubbelie stof geknipt, met de goede kanten tegejn elkaar wordt het kraagje gestikt, dan omgevouwen, platgeregen en vervolgens aan het jasje gezet. De mouwen bestaan uit eem onder- en een bovenmouw, die aan elkaar worden gestikt. De mouwbies wordt weer op gezet voor de mouwnaad wordt geslo ten. De ceintuur is een dubbelgestikte rechte bies. Het patroon van dit model is in de maten 46-48-50 en 52 a f 1.bij het „Patronenhuis", Middenweg '200, Amster dam-O. verkrijgbaar. Na ontvangst van een postwissel, waarop vermeld No. 4732A, maat wordt het patroon per omgaande toegezonden. S.E.C.—AMSVORDE 2-0. In een meer spannende dan fraaie wed strijd is S.E.C. er Zondag in geslaagd zich voorlopig van de bezetting van de eerste plaats in de 4e Klasse K te ver zekeren, door haar medegegadigde, Ams- vorde miet een 2-0 nederlaag naar dq Keistad terug te zenden. Toch was het Amsvorde speciaal in de tweede helft dat in 't veld bctjer voetbal speelde. De middenlinie der Amersfoorters speelde een verdienstelij ke w,edstrijd en vooral in haar voedende taak de,ed zij prachtig werk. De voorhoede der Amersfoorters echter hield het spel' veel te kort, een kolfje naar de hand vajn het resoluut spelende back-stel van S.E.C. Tevens ojntbrak het de zwarthemden aan een goede schutter, j wanneer zich een schietkans voordeed. De aanvallen der thuisclub waren veel gevaarlijker en vooral de S.E.C. linker vleugel stichtte nogal eens verwarring voor het Amsvordie doel, alwaar de steeds scherp opgestelde S.E.C.-midvoor Klompenhouwier, alle aandacht van de Amsvorde verdediging opeiste- Direct na het begin ontwikkelde zich een snel op en neer gaande strijd. Enigs hoekschoppen op beide doelen bleven zonder resultaat. De S-E.G. linksbuiten ontsnapte nogal icens aan zijin bewaking, maar zijn voorzetten waren meestal te scherp of te hard. Een mooi schot van j de Amsvorde linksbuiten Vi|nk, even goed door de S.E.C.-doelman Horns- veld gekeerd, verdient in deze periode vermlelding. Na een half uur spelen met wisselende kansen, kreeg de zeer streng bewaakte S.E.C.-midvoor, op 20 meter afstand van 't Amsvorde doel, plotseling een schietkans en met een formidabel schot opendie hij de score. 10. Aangemoedigd door dit succes volgde daarop direct wiederom enige S-E.C. aan vallen len het was de handige S.E.C. - linksbuiten Maassien, die snel' het rech ter verdedigingsblok van Amsvorde om speelde en zijn dribbel met qe|n fraai schot besloot, waar doelman v. d. Berg tevergeefs naar greep. S-E.C. leidde miet 2—0. Rechtsback G. Piieters raakte even la ter geblesseerd en werd vervangen. Niet ontmoedigd spieelde Amsvorde verde,r en enige gevaarlijke aanvallen1 op 't S.E.C.- doel volgden, maar de schoten van Han- nessen en HUhorst waren slecht gericht. De rust komt met een veilige 20 voor sprong voor S-E.C. De tweede helft zet Amsvorde direcfl in met lenige vinnige aanvallen, maar zoals wij in onze aanhef reeds vermeld den» het spel wordt voor hef S.E.C.-doel te kort gehouden, waardoor de verdedi ging der thuisclub steeds kan opruimen. Door het prachtige stuwende werk van de Amsvorde-mïddenlinie wordt &E.C. geheel in de verdediging gedrongen. De spanning stijgt met de minuut, maar de S.E.C.-verdediging weet #van geeini wijken. Als dan de S-E.C. do'elman reeds is gepasseerd, redt de resoluut spelende Van Kooij nog juist op de doellijn. Intussen tracht die S.E.C.-voorhoede door snelle uitvallen opluchting te brengen, maar de prima spelende Amsvorde-ac)h- terhciede geeft de S.E-C.-ers geen kans. Een hard schot van de Amsvorde mid- voor Hilhorst weet de S-E.C.-doelman met ieen duïksprong nog net tot hoek schop te verwerken, die uiteindelijk cok niets oplevert. Meer en meer verstrijkt de tijd ten hoe Amsvorde ook zwoegt, doelpunten blij ven uit. Vermoeidheid van de Amers foorters stelde de thuisclub in de ge legenheid in de laatste minuten hefspiel weer naar de Amsvordc-helft te verplaat sen. Enige aanvallen, over de vleugels ge leid, veroorzaken enige gevaarlijke situa- tie's voor 't Amsvorde-doel, maar ook hier houden verdedigers, stand en als ten slofte de goed en rustig leidende scheidsrechter het einde aankondigt, heeft S-(E.C. 'n kleine maar verdiende 20 overwinning behaald. De overige uitslagen waren: D.O.S. 4—S-E.C. '2 1—1 Baarn 3S-E.C. 3 01« MINERVA—B.D.C. 2—0. De belangrijke wedstrijd tegen de lei der van dq le Klasse A van de K.N.V.B., afd. Utrecht, „Minerva" te Utrecht, is in een 20 nederlaag voor het Soestqr B.D.C. geëindigd* Een paar foutjes in de B.D.C.-verdedi- l ging stelde de Minerva-voorhoede ia staat reeds voor de rust hun club een 20 voorsprong te bezorgen. Na de doelwisseling had B.D.C. het bes te van het spel, maar hoe de B.D.C. voor hoede ook zwoegde, het sterk verdedi gende Minerva gaf de Soesfers geen ge legenheid een tegendoelpunt te scorien, zodat tenslotte de ruqts-.and ook de eindstand werd. Daar het Doornse D.E.V. te Amersfoort met 45 de baas bleef over K.V.V.A. is B.D.C. iets gezakt op de competitielad der, hoewel de drie punten achterstand op de leiders o.i. nog wel in te halen zijn. Dus B.D.C.-ers de moed er in ge houden. NEMIBA-VOETBAL. De reünie van employés van diverse Middenstandsbanken, welke Zaterdag middag te Soest op het sportterrein aan de Fi.erdinand Huijcklaan plaats vond, is, mede dank zij het schitterende na jaarsweer, uitstekend geslaagd. Wij hebben de verrichtingen van voet ballers uit Gcies, Oostburg, Hoogezand» Venlo, Emmen, Rotterdam, Nijmegen, Vlaardingen, Assen1, Beek(L.)> Zwolle, Den Haag ien Soest kunnen aanschouwen en gezien de individuele prestaties kan de commissie o.i. een zeer sterk pro vinciaal elftal samenstellen om op 12 November ter gelegenheid van het 20-jarig' bestaan der Middenstandsbank N.V. te Amsterdam, tegen het Hoofd stedelijk elftal uit te komen. De resultaten van twee proefwedsfrijden waren: Soest comb.Provinciaal elftal 13. Prov- elftal (groen)Prov. elftal (grijs) 6-7. Van Weedestr. 23 Tel. 2577 'T NUT. Vrijdagavond hield die heer C. J. M. van der Hidde1 uit Maassluis voor 't Nuf een causerie over „De Nederlandse Zee sleepvaart''- Spreker gaf eerst eten in leiding en vergeleek daarbij ondqr an deren de roman van Jan de Hartogh: „Holland's Glorie" met de praktijk. De Hollanders zijn altijd „de'' mensen geweest van de zeesleepvaart. Ongeveer in het midden van de vorige eeuw is - de zeesleepdienst ontstaan en deze heeft zich tot op heden ontwikkqld tot een enorm bedrijf, want ook stoom schepen kunnen de hulp van sleepbo ten niiet ontberen. De zeeslepers, in hun kleine bootjes, die, vooral vroeger uiterst weinig comfort bo den, met de logge schepen als dokken;, tinbaggermol'ens, drijvende kranen enz. achter zich aan, waarmede zij soms de halve aardbol moesten rondvaren om op de plaats van bestemming te komen, hebben schitterend werk vericht en het rood-wit-blauw op alle zee- n van de we reld hoog gehouden. In de oorlog kwamen verscheidene van onze zeesleepboten in Engeland terecht en dit land en ook Amerika hebben eqn vloot van zeesleepboten laten bauwen, geheel volgens het model van de enze. Onze vloot van zeeslepers is nu niet meer de grootste, maar nog altijd kan Nederland de concurrentie op dit gebied het hoofd bieden, want de faam van de Nederlandse zeeslepers is doorgedron gen tot irv alle uithoeken van de werleld. Een hieel bijzondere reputatie gqnretejn de slepers, waar 't slepen van dokken betreft. Geen dok is ooit versleept ge worden, zonder dat Nederlandse zee slepers daaraan te pas zijn gekomqn. Meesterwerken van zeemanskunst zijn verricht door slepers die bij storm en ontij moesten maniouvreren met de ge weldige gevaarten achter zich aan. Hef Heeft U toekomst-wensen Siuit dan een Levensverzekering bij Van Weedestraat 29 - Soestdijk Voor het tijdvak van 19 October tof en miet 1 November zijn de navolgende bonnen aangewezen: Bonkaarten KA» KB, KC 711 Serie P. P-05 Diversen 750 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of 1500 gram jam» stroop enz., of 750 gram ver snaperingen. P-06 Diversen 250 gram waspoeder. Bonkaarten KD> KE 711 Serie P. P-13» P-14 Diversen 250 gram sui ker, boterhamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop enz., of 250 gram versnaperingen- P-15 Diversen 250 gram waspoeder. P-16 Reserve 500 gram bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel (alle soorten) ,of kinderbiscuits. P-17 Reserve 250 gram waspoeder. Bonkarten MA, MD, MH 711 (bijzondere arbeid» a.s. moeders en zieken) Serie P. P-21 Suiker 250 gram suiker, boter hamstrooisel enz- of 500 gram jam» stroop enz.» of 250 gram versnape ringen. Tabak- en versnaperingenkaar ten enz. P-01» P-02 Tabak - 1 rantsoen sigaret ten of kerftabak. P-03 Tabak 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak. P-01 Versnaperingen 200 gram ver snaperingen of 200 gram suiker, bo- terhamstrooïsel enz. of 400 gram jam, stroop enz. P-03 Versnaperingen 100 gram ver snaperingen of 100 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of 200 gram jam, stroop enz. De niet aangewezen? bonnen van Serie N kunnen worden vernietigd, evenals de niet aangewezen bonnen van de serie M van de bonkaarten K 709 en de niet aangewezen bonnen der oude Tabaks- era versnaperingenkaarten Q 707. is wel goed daar eens even bij stil' te staan. De slepers zijn over het algemeen af komstig uit de eenvoudige vissersbevol king van de Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden, uit IJmuiden1 en andere kust plaatsen. Er waren tal van fraaie lichtbeeldera. De heer v. d. Hidde bleek e(en onder houdend spreker en menige kwink slag uit hef zeemansleven gaf ee|n vro lijke noot aan zijn verhaal. Hij had een enthousiast publiek en ook hier geldt weer: „les absents ont tort''. Inderdaad: de afwiezïgen hadden ongelijk. TONEELGROEP „DE FIGURANTEN''. Voor een stampvolle zaal bracht de toneelgroep „De Figuranten", in Kern land, voor de derde maal te Soest het dramatische toneelspel „Een die niet geteld wordt" ten tonele. Ook nu werden de rollen van dit moei lijke stuk goed vertolkt en het daverend en dankbaar applaus na elk bedrijf was een waardige beloning voor het werke lijk sublieme spel van deze amateurs. „De Figuranten" komen nog dit jaar met een blijspel voor het voetlicht VOORDRACHTSOEFENING. Zaterdag 25 Oct. zal onze plaatsgenote Mevr. Te Boekhorst-Kolkmeijer alhier, met een deel van haar leerlingen iqera voordrachtsoefening houden in de aula van het Lyceum te Baarn. Het, programma bestaat uit liederen, aria's en ensemble's. Mej. Elfride Pilon, eveneens een plaats genote, zal solistische medewerking ver lenen. f Ondertussen was Rob door het meisje naar de grijsaard gebracht, die hem eni ge tijd scherp aankeek. „Welkom jonge man", sprak hij met een vreemde tong val. „Wat kom je hier doen?" Rob ver telde, hoe ze vanuit de vliegmachine de tempel gezien hadden en nu alleien maar wilde onderzoeken, wat dit voor een ge bouw was. De oude man wilde Rob meer vragen over die vliegmachine, maar plots storm de een neger het vertrek binnen, die In zijn taal vlug iets vertelde aan zijn mees ter. Rob vermoedde, dat er iets niet in orde was met zijn vrienden en dat was inderdaad zo. De grijsaard gaf haastig een bevel aan de neger en deze snelde het vertrek weer uit- „Je vrienden zijn gevangen genomen." vertelde het meisje aan Rob. „Grootva der beeft bevolen een olifant hier te brengen. Wij zullen je vrienden te hulp komen. Rob glimlachte dankbaar en na ut hoofdman eerbiedig gegroet te hebben, snelde hijj met zijn nieuwe vrien din naar de uitgang, waar een groje oli fant gereed stond- Mr. Milius, de directeur van de Jaarbeurs, heeft erover geklaagd, dat dit nationale instituut onvoldoende gelegenheid tot ont plooiing krijgt. Z.i. zijn grotere gebouwen dringend nodig, maar tot nu toe zijn alle plannen in die richting afgewezen. Voor andere, nog dringender bouwwerken, zijn de beschikbare materialen in de eerste plaats nodig. Mr. Milius meent, dat alle klachten over de overbelasting van de jaar beurs, zowel die afkomstig van de stand houders als van de bezoekers, terug kun nen worden gebracht tot het ruimtegebrek. De klachten van de bezoekers zijn, dat door de overmatige volte zaken-doen onmogelijk wordt; en eigenlijk komen de klachten van de standhouders op hetzelfde neer. Er ko men in verhouding tot de kopers te veel kijkers. Die kijkers stellen alle mogelijke vragen, kosten daardoor veel tijd en pro pagandamateriaal, maar eigenlijk hebben zij maar heel weinig belang bij het ten toongestelde. Daardoor komen de werke lijke kopers in het gedrang, gelegenheid voor rustige besprekingen is er dan bijna niet. Het spreekt vanzelf, dat hiermee het ka rakter van de jaarbeurs wordt aangetast. Teveel beschouwt het grote publiek de jaar beurs als een tentoonstelling en het bezoek daaraan als een gezellig uitstapje. Men trekt er in groepen naar toe, zwerft van stand tot stand en valt tenslotte ergens op een caféstoel neer met doodmoede benen, zonder dat men de gehele jaarbeurs heeft kunnen bekijken. Nu spreekt het vanzelf, dat onder deze kijkers tal van toekomstige kopers zijn. Als straks vertegenwoordigers van de fabrikanten de verschillende onder nemers komen bezoeken, weten deze min of meer wat er te koop is en op die wijze vervult de jaarbeurs een belangrijke voor lichtende taak. Het jaarbeursbestuur ziet er daarom sterk tegenop het bezoek te be perken, want men weet, dat de voorlich tingstaak van de jaarbeurs misschien nog belangrijker is dan zijn directe verkoops- waarde. Toch zullen, er maatregelen moeten worden genomen om aan de „overbevolking" van de jaarbeurs een einde te maken. Wij vra gen ons echter af of het jaarbeursbestuur wel op de goede weg is wanneer het de op lossing alleen zoekt in uitbreiding van ge bouwen. De beurs zal dan immers nog veel groter worden en daardoor waarschijnlijk j nog meer bezoekers trekken. Nu heeft het bestuur zich een tegenstander betoond van streekbeurzenhet pleit zelfs voor maat regelen tot beperking van deze gewestelijke instellingen. Doch zou het niet veel logi scher zijn, indien de jaarbeurs een vorm van samenwerking met deze streekbeurzen in overweging nam? Zelfs wanneer binnen niet al te lange tijd materialen ter beschik king komen, zal het bouwen van nieuwe jaarbeurshallen toch enkele jaren vergen en een oplossing op korte termijn voor de overmatige volte kan langs deze weg dus raiet gevonden worden. Wanneer men echter de beurs zou de-centraliseren, en in overleg met bestaande streekbeurzen kleinere beursen in verschillende provincieplaatsen zou organiseren, zou dit zonder twijfel de centrale beurs ontlasten. Tal van bezoekers uit de provincie zouden kunnen volstaan met hetgeen de streekbeurzen hen te bieden hebben en vele aanbieders zouden, juist wanneer zij uitsluitend voor het binnenland werken, hun plaatsruimte op de centrale beurs kunnen opgeven of verminderen. Wanneer men nu voorts voor de jaarbeurs het instituut schiep van „begunstigers der jaarbeurs", dan zou men verder het bezoek althans gedurende een gedeelte van de duur in de hand hebben door aan deze begunsti gers voorrechten bij het bezoek te verlenen. Veronderstel, dat deze begunstigers voor hun lidmaatschap vrije toegang zouden krijgen en dat de jaarbeurs gedurende de eerste vier of vijf dagen uitsluitend voor genodigden en begunstigers geopend zou zijn, dan zouden de buitenlandse bezoekers (die als genodigden te beschouwen zijn) en de werkelijk belangstellenden, die begunsti ger zouden worden, ruimte en rust vinden voor het afdoen van hun zaken. Men moet nu eenmaal roeien met de riemen, die men heeft en deze middelen zijn voors hands nog zeer beperkt. Juist omdat ons het jaarbeurswezen zeer ter harte gaat, stellen wij bovengenoemde punten thans aara de orde. Langs de hier aangegeven weg kan, dunkt ons, zonder grote kosten en zonder tijdverlies een oplossing voor de moeilijkheden worden gevonden, die ieder der partijen ten volle zou bevredigen. KOOKCURSUS. Uitgaande van. de Ned. Vrouwen Electr- Ver., afd. Soest, zal op 28 en 30 Octo ber isn 4 en 6 Nov. een' kookcursus voor daimes worden gegeven. De cursus is ge heid! gratis. Mem zie de advertentie in dit nummer. NOG WAT TE GOED. Aan twee Hilversummers, A. v. L. en R- J., die te veel spiritus hadden ge bruikt» werd door de politie gratis lo gies .verleend. Toen later bleek, dat zij nog recht hadden op respectievelijk 4 e* 6 dagen logies, heeft de politie ben de wieg gewezen naar het hiervoor spe ciale hotel1 te Utrecht. OPLICHTING. Mevr. D. alhier kocht van een handelaai een pan voor f6.50. Des avonds kwarr, de „goede ziel" terug met cte boodschap dat hij een nog beter exemplaar vooi het geld kon leveren, waarom mevrouw het geleverde exemplaar maar moest meegeven. De betere pan zou dan mor gen worden bezorgd. Het eerste had wel plaats» het tweede niet. Gelukkig maar voor de handelaar, dat hij aan het op gegeven adres aan de Birktstraat niet te vinden was. De politie zou ongetwijfeld een woordje hebben meegesproken, voor al? omdat aan dit adres reeds veel ver zoeken om een betere pan waren gedaan. AANRIJDING. M. alhier werd in de avonduren op de Stadhouderslaan aangereden door een vrachtauto met aanhangwagen» waardoor hij een hersenschudding bekwam en per ziekenauto naar zijin woning moest wor den overgebracht- AUTO-ONGEVAL. Een haastige autobestuurder wilde op de Steenhoffstraat zes achter elkander rijdende militaire vrachtauto's voorbij rijden, toen deze zes wagens naar links moesten uithalen om een aldaar gepar keerde auto te passeren. Deze haastige man raakte nog meer in de knel, toen eerni tegenligger naderde waarom hij een plaats zocht tussen de militaire auto's. Dit werd hem noodlottig ten een flinke beschadiging van zijn auto was het ge volg. OPGEPAST. Onbevoegden hebben dezer dagen in on ze gemeente met intekenlijsten gecollec teerd voor een kleuterschool. Men verzoekt ons daarom de inwoners te ad viseren alleen gelden af te dragen, wan neer de lijsten zijn gewaarmerkt en b.v. van een politïestempel zij|n voorzien. BEKEURD. Bekeurd werden 4 automobilisten we gens te snel rijden en 2 wielrijders, die het zonder licht meenden te kunnen stellen. VERRASSEND RESULTAAT. Men deelt ons het navolgende mede: In zijn vergadering van 6 October j.ï. besloot de Raad onzer gemeente aan! de Geref. Kerk in Soestdijk te verko pen het bouwterrein gelegen aan de Zwa- 1 uw en weg hoek Alb. Hahnweg voor een te Stichten gebouw voor jeugd- en Evain- gelisatvedienst. En dat het deze kerk ernst is met haar bouwplannen bewees zij vorige week. De in leïgen kring gehouden intekening voor dit doel, leverde het verrassende re sultaat op van f8200. De door haar in Nov.-Dec. begonnen ac tie bracht het tot dusver dus binnen de tijd van een jaar tot de som «van f 11.000.— totaal. Wanneer zij doorgaat zal het Inderdaad mogelijk worden, dat» wanneer ook an dere (actoren medewerken, binnen af zienbare tijd deze plannen verwezenlijkt worden. Iets wat voor deze kerk, die zich zeer uitbreidt en op korten termijn over een 2e vergadergelegenhqid zal dienien te beschikken, alleszins te hopen is. SOESTERBERG. PRIJZENCOMMISSIE. De prijzen commissie doet mededeling dat klachten over vermeende prijsopdrij ving schriftelijk kunnen worden inge diend bij het gemeentehuis te Soest, al waar de commissie iedere Dinsdagavond tussen half acht en acht uur zitting heeft. Klachten kunnen, in verband met de grotie afstand van de inwoners uit Soesterberg ook bij de Hulpsecretarie! uitbreidt en op korte termijn over eeip, diend. Op de valreep staande om Amerika voor korte tijd te verlaten, daar zijn aanwezig heid in België vereist werd, zei minister Spaak tot de hem ondervragende journa listen over de resultaten van de Veilig heidsraad en de vergaderingen der Ver. Naties te zijn teleurgesteld. Al zag hij nog niet dadelijk een breuk tus sen Oost en West, de toestand is toch van die aard, dat er een ongewenste spanning heerst, die de zo nodige vrede bedreigt. Ook was Spaak vóór afschaffing van bet veto-recht; en de Sovjet-eis aan de Wes terse landen om een einde te maken aan wat „van Russische zijde „oorlogsdreiging in de pers" werd genoemd, noemde hij on mogelijk, daar dit in strijd zou komen met de vrijheid, de vrije meningsuiting, een der democratische beginselen. Daar ligt een der grote verschilpunten met wat de Sovjet „democratie" noemt. In de Sovjet-Unie is geen vrijheid, niet voor de enkele persoon, niet Voor de pers. Vandaar ook. dat Wisjinsky in de Veiligheidsraad durfde spreken van „Engelse en Ameri kaanse oorlogsmisdadigers". Dat was toen daar de Griekse kwestie weer ter sprake kwam. Het zit de Rus dwars, dat Engeland en Amerika door hulpverlening aan Griekenland de communistische invloed tegengaan. Men weet, dat de door de Veiligheidsraad in het begin des jaars benoemde grenscommissie, om de Griekse klachten te onderzoeken over

Soester Courant | 1947 | | pagina 2