BIJVOEGSEL BEIIOORENDE BIJ HET Amersfoort en Omstreken VAN ZATERDAG 20 JANUARI 1872, No. 4. BOUW- ONTGINNING-MAATSCHAPPIJ Kapitaal. Aandeelen. Bestuur. Bouw- en Ontginning-Maatschappij voor Gooiland. WEEKBLAD VOOR De Heer M. Dieudonné te Hilversum heeft ons de statuten toegezonden der Bouw- en Ontginning-Maatschappij voor Gooiland wij zijn te zeer ingenomen met dit plan, dat getuigt van een prijzenswaardige zucht, om kalm en geleidelijk op den weg van vooruit gang voort te schrijdendan dat we een oogenblik zouden aarzelen zijn verzoek in- tewilligen, om de belangen der Maatschappij, zoo veel in ons vermogen is, te steunen. Wij achten het daartoe niet ondienstig onze Lezers bekend te maken met de voor- loopige statuten der Maatschappij en de na men harer oprichters. De Redactie. CONCEPT-STATUTEN. voor Gooiland te Hilversum. benaming. doel. zetel en duur. Art. 1 Er wordt eene Naamlooze Ven nootschap opgerigt onder den naam van Bouw en ontginning Maatschappij voor Gooiland. Art. 2. De vennootschap stelt zich ten doel het aankoopen en verkoopen van gron den en vaste goederen in of om de nabijheid van den thans in aanbouw zijnde Ooster- Spoorwegverder om die gronden in bebou wing en exploitatie te brengen of te doen brengen, daarop gebouwen te stichten, die te verkoopen, des noods te verhuren, alles op zoodanige wijze als bij Reglement zal worden bepaald en vastgesteld. Door ont ginning wordt ten deze niet verstaan, het brengen in kuituur van heide-gronden, wor dende alhier alleen beoogd de gronden voor tuinen en omgevingen van Villa's, Lustho ven, Buitenplaatsen en alle andere gebouwen. Art. 3. De zetel der Vennootschap is gevestigd te Hilversum. Art. 4. De Vennootschap wordt aange gaan voor den tijd van Vijf en twintig jaren, ingaande van den dag waarop de Acte van oprigting verleden wordt na bekomen goed keuring door Z. M. den Koning van deze Statuten. Minstens een jaar voor het ver strijken van dien termijn zal de Algemeene Vergadering van Aandeelhouders over het al of niet voortzetten beslissen. Art. 5. Het kapitaal der Vennootschap bedraagt »De hoegrootheid van 't Kapitaal zal wor den voorgedragen bij eene eerste bijeenkomst van belangstellenden, geneigd tot deelne ming." Art. 6. De Aandeelen zullen zijn van »mede voor te dragen op de eerste bijeen komst." Zij zullen kunnen worden gesplitst in halve of vierde aandeelen. Het bedrag der Aandeelen wordt gestort bij den aanvang der Vennootschap of naarmate de gelden be- noodigd zijn naar het oordeel van Commis sarissen of van het Bestuur. De aandeelen worden gesteld op naam of in blanco ter keuze van deelnemers. De overdragt der aandeelen op naam geschiedt door aanteeke- ning in een Register van overdragt na eene daartoe strekkende verklaring zoo van den aandeelhouder als van den verkrijger, door beiden persoonlijk of door bij Notariële acte gemagtigden en door een daartoe uit het Bestuur gecommitteerden geteekend. Bij eigendoms overgang der aandeelen op andere wijze dan door overdragt geschiedt de aan- teekening op voldoend bewijs. De volmag- ten en stukken krachtens welke de aantee- kening plaats heeft blijven berusten bij of onder het Bestuur. Aandeelen op naam kun nen op verlangen van den eigenaar aan toon der worden gesteld tegen voldoening der kosten van zegels en Leges door het Bestuur vast te stellen. Art. 7. Het Bestuur der Vennootschap is onder toezigt van een Raad van Commis sarissen en behoudens de opdragt aan twee Directeuren van het dagelij ksch beheer op gedragen aan de Heeren: N. N. X. X. »Het getal leden te bepalen en de keuze te doen door aandeelhouders bij volstrekte meerderheid van stemmen. Daarbij wordt tevens aangegeven de tijd van aftreding. Bij eene eerste bijeenkomst, ïkan de noodzakelijkheid al dan niet van »het benoemen van Commissarissen wor- »den beoordeeld ook met het oog op de mindere of meerdere uitgebreidheid der »deelneming." Het Bestuur zal zich kunnen doen adsis- teren door technische consulenten, die op het verzoek van het bestuur, alle plannen zullen ontwerpen en uitwerken, bestekken opmaken en dus als Bouw Inspectors der Maatschappij worden benoemd tegen een vast salaris en eene provisie door het Be stuur in overleg met den Raad van Commis sarissen vast te stellen. De Raad van Commissarissen zal zamen- gesteld uit Leden door de Algemeene Vergadering van Aandeelhouders te benoe men. Art, 8. De Directeuren worden aange steld voor onbepaalden tijd, zij kunnen door Commissarissen worden geschorst, ingeval van pligt verzuim of nalatigheid in de ver vulling van hunne pligten; Commissarissen roepen in dat geval eene buitengewoone ver gadering van aandeelhouders op, die, na beide partijen gehoord te hebben over het ontslag van den geschorsten Directeur of Directeuren zal beslissen. Art. 9 Ieder Directeur geniet eene door Commissarissen te bepalen jaarlijksche be zoldiging uit de kas der Vennootschap. Art. 10. Het Bestuur vertegenwoordigt de Vennootschap in en buiten regten. Tot het voeren van regtsgedingentot het sluiten van dadingen, tot het opnemen Van gelden heeft het Bestuur de magtiging van den Raad van Commissarissen benoodigd Alle stukken de Vennootschap verbindende worden namens het Bestuur door twee leden geteekend. Voor de correspondentie is de teekening van een voldoende. Ieder lid van den Raad van Commissaris sen heeft steeds en ten allen tijde regt van controle over de handelingen van het Be stuur en over de handelingen van de Direc teuren. De Directeuren behoeven dè magtiging van het Bestuur tot het doen van aankoop en het verkoopen, zoo ook tot opbouw van huizen of aanleg van villa's enz- De verhouding en de werkzaamheden tusschen de Directeuren en het Bestuur worden nader geregeld in eene Vergadering van Aandeelhouders zoo ook tijd en wijze van liet doen van Rekening enz. enz. De ondergeteekenden Bestuurderen van de Bouw en Ontginning Maatschappij voor Gooiland te Hilversum opterigten, ver klaren bij deze te committeren en magtig te maken den Heer M. DieudonnéMede- Bestuurder en Ontwerper der Maatschappij om alle voorbereidende werkzaamheden te verrigten en te doen verrigten, Ontwerp Statuten aan de Sanctie van Z. M. den Koning te doen onderwerpen; voor ons en in onzen naam de toetreding te ver zoeken en te verkrijgen van die Heeren welke ons wel zullen gelieven te steunen als Leden van den Raad van Administra tie of van den Raad van Commissarissen ten einde aan Zijne Majesteit den Koning der Nederlanden het Beschermheerschap aan te bieden over Onze Maatschappij welke zich ten doel zal stellen te bevorderen, de ontginning, de ontwikkeling door Exploitatie van de gronden van Gooiland, 't heerlijke Gooi land dat door den Ooster-Spoorweg aan de poorten van Amsterdam, kan doen verrijzen NIEUW-ARCADIA VAN NEDERLAND, Nieuwe parel aan de Kroon van het Huis van Oranje. Hilversum 15 December 1871. was geteekend) Alberti, Burgemeester van Hilversum. F. J. de Jong Burgemeester van Blaricum. Langeriiuizen Burgemeester van Huizen. A. de Groot Lid van den Raad v. Hilversum. G. Westenberg, Burgemeester van Bussem. H. A. van den Wall Bake, te Utrecht. D. Wattez, Boomkweker, te Naarden. M. G. Tétar v. Elven, Archit. te Amsterdam. H. M. Tétar v. Elven, Archit. te Amsterdam. Ed. F. M. Dieudonné, te Hilversumen M. Dieudonné, Ontwerper.

Weekblad voor Amersfoort en Omstreken | 1872 | | pagina 5