LANDERIJEN. MACHINALE PEPERMUNT, Wei- en Hooiland Duitschland. In de maand September zal de Czaar van Rusland tegelijk met den Keizer van Oostenrijkeen bezoek te Berlijn afleggen. Voegt men daarbij, dat nog on langs de Kroonprins van Italië een bezoek bracht aan het Berlijnsche hofen dat de Duitsche Kroonprins bij het hof van Wee- nen uiterst vriendschappelijk is ontvangen, dan begrijpt men, dat sommigen in Frank rijk (en in andere lauden) niet zeer op hun gemak zijn bij al die bezoeken en tegenbe zoeken. Te Berlijn hebben zich gevallen van cholera voorgedaan. Van alle zijden gaan er klachten op over de verregaande na latigheid van het bestuur in het voorkomen of beteugelen der onreinheid, die in dezen tijd dubbel gevaarlijk is. De werkstaking der Essen'sche mijnwerkers is zoo goed als geëindigd. Spanje. De Koning schijnt door de sym pathie van een groot deel der bevolking een:ge vergoeding te ontvangen naden, on langs op hem gepleegden moordaanslag. Ook de Paus heelt hem geluk gewenscht na de mislukking van den aanslag. De Jezuiet Victor Jacquis, die te Rome is gearresteerd onder verdenkingen van medeplichtigheid aan dit complot, heeft dit vermoeden opge wekt door, eenige uren vóór dat de daad werd gepleegd, aan het telegraafkantoor te gaan vrageu of er ook iets bekend was van den aanslag op het leven van den Koning van Spanje. België. De Koningin heeft het leven ge schonken aan een erfgenaam echter geen troonsopvolger. Als prinses, werd de jong geborene slechts met 20 kanonschoten be groet; een prins zou er 101 gekregen hebben. Italië. Een gedeelte van den Mont- Cenis spoorweg in de onmiddelijke nabij heid van den tunnel is door eene belangrijke aardstorting vernield. Er zijn bij dit onge val geen persoonlijke ongelukken te betreu ren alleen heeft het een belangrijk opont houd ten gevolge gehad. INGEZONDEN. Kerk en Schoolnieuws. ADVERTENTIËN. Aanzienlijke Verkoop RUIM 70 BUNDERS MET DE FIJNSTE PEPERMUNT OLIE BEREID, (dubbel sterk) uit de Fabriek van HOEK <Sz Co., t© Amsterdam. HOEK Co., fabrikanten- gelegd. Peel heeft daarop de volgende zit ting eene interpellatie aangevraagd. De redering heeft, naar aanleiding van 't be kende vonnis van den rechter Keogh, eene vervolging ingesteld tegen den bisschop van Clonfert en 19 andere geestelijken. Het voorstel van den afgevaardigde Gilpin, tot afschaffing van de doodstraf, is met over- groote meerderheid door het Lagerhuis ver worpen. De directie van het vrouwen- hospitaal te Birmingham heeft Miss Louise Alkins, die te Zurich gestudeerd heeft en f daar gepromoveerd is, tot doctores aan die inrichting benoemd. In het Lagerhuis had 11. Dingsdag eene discussie plaats over de opportuniteit vau het handhaven eener Britsche missie in het Vaticaan. Lord En- field hield staande, dat de Paus door 't ver lies zijner staten niet tevens den titel van onafhankelijk souverein had verloren. Mijnheer de Redakteur! We baasten ons u opmerkzaam te maken dat aan de onlangs door ons zoo hoogge roemde inrichting van den Hr. B. te Barne- veld, volgens advertentie in de Amersf. Ct. van 26 Juli ook gelegenheid bestaat tot voorbereiding voor liet hospitaal. In 't be lang van Barneveld's roem als eene gezonde plaats hopen we, dat slechts zeer weinigen van dit aanbod zullen gebruik maken. A. 1 Aug. '72. Q. N. Mijnheer de Redakteur! Na het lezen van het stuk, getiteld: »de Gulden Eeuw," voorkomende in het laatste nommervanuw Weekblad, heb ik deze week ook eens ter dege goed opgelet of werkelijk de Nachtwacht was afgeschaft. Ik geloof echter dat gij u in die meening een weinig hebt vergist; althans, indien de Nacht wacht was afgeschaft, zij dan na dien tijd weêr in functie is getreden. Want het is de wezenlijke waarheid, dat ik 11. Maandag avond ten half twaalf uur drie personen, als wakers gekleedkalm en waardig over de straat heb zien loopen. Eerst maakte ik mij, tengevolge van het lezen van het bedoelde stuk, ongerust dat er onraad was, maar ik vernam daarvan sedert niets. Toen ik echter de wakers geen van de volgende avonden meer heb gezien, maakte ik deze tweeledige conclusie öf wel gij hebt gelijk gehad in uwe onder stelling, dat deze Gemeente moreel zóó was vooruitgegaan, dat nachtelijk toezicht der policie overbodig is geworden, waarover ik mij uitermate verblijdde; öf wel die policie profiteert van de veror dening, waarbij het geklep en het luidkeels verkondigen van het nachtelijk uur is afge schaft en vertoont zich thans maar in het geheel niet meer (of slechts zeer zeldzaam), nu zij niet meer kan gehoord worden. Dit laatste zou ik met het oog op ons kos telijk geld, dat alsdan ten eenenmale wordt verspild, zeer bejammeren. Als altijd Uw Dw. Dienaar L. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Well c. a. C. Leffef, te Eist bij Ame- rongen; te Bruinisse G. J. Noorneu, te St. Maartensdijk; te Ylst J. W. Felixte Utrecht. Bedankt: voor Ooltgensplaat door H. J. P. van der Linden, te Hoevelaken. Christ. Geref. Kerk. Beroepen: te Utrecht A. S. Eutingh, te Rotterdam. Het tweede noordelijke Evangelisch Zendingsfeest in het Asserbosch is door duizenden bijgewoond. Nadat het geopend was met eene rede van Ds. Segers te Gro ningen, is het woord gevoerd door de Heeren Adama van Scheltema vau AmsterdamHoog van HaarlemVan Rappard van Sexbierum, Kruijtf van Yelp, Sijpkens van Elburg, Lindeboom van 's Hertogenbosch, Moulyn van Weesp, Ploos van Amstcl van HilversumAxenl'eld van Godesbcrg, Van Gispen van Kampen, Van Toorenen- bergen van Groningeu, en Nederhoed van Middelstum. Volgens de Noordstar zal de opbrengst der gehou den collecte worden verdeeld onder de Utrcchtsche zen- ding-vereenigiug; de Nederl. zcuding-vereeniging te Rot terdam de Ned. Geref. zending-vereeniging te Amster dam de zending der Christel. Geref. kerk te Ermelo; het Java-Couiité en de Broedergemeente te Zeist. De Asser Courant schat het getal der aanwezigen op 8000. Aan de hoogere burgerschool te Amsterdam wordt gevraagdeen leeraar in de Fransche taal en letterkunde op eene jaarwedde van f 2000. Adres voor 18 August' s ter gemeente-secretarieafd. onderwijs. Daar de pogingen tot het benoemen van een leer aar in het handteekenen aan de hoogere burgerschool te 's Hage vTochteloos zijn gebleven, hebben B. en W. den Raad voorgesteld dc jaarwedde van den te benoemen leeraar van f 900 op f 1500 te brengen. Het anti-schoolwetverbond is te Utrecht inderdaad tot stand gekomen. Resds is de vereeniging f 500 rijk haar geschonken door een onbekende. (N. v. d. D.) Door den Raad der gemeente Wageningen is beslo ten aan de hulponderwijzers aan de openbare scholen aldaarbij het verkrijgen der acte van hoofdonderwijzer eene verhooging van tractement toe te kennen van vijf tig gulden 's jaars en bij het verkrijgen van aanteeke- ningen op hunne acte vijf-en-twintig gulden per jaar. Ook is aan de beide gemeente-veldwachters eene jaar- lijksche toelage van vijftig gulden ieder toegekend. De uitslag der verkiezingen van twee leden der Tweede Kamer voor de kiesdistrik- ten Deventer en Rotterdam, op 1 Augustus jl. gehouden is als volgt Deventer. Uitgebracht 1011 stemmen, waarvan op den hr. Blussé 688, op den hr. W. A. A. J. Schimmelpenninck 113 en op den Heer A. Schimmelpenninck 199 stemmen. De Heer Blussé is alzoo gekozen. Rotterdam. Uitgebracht 1243 stemmen, waarvan de Heer O. van Rees 834, en de Heer van den Berch van Heemstede 383 stemmen bekwam. De Heer van Rees is alzoo gekozen. Overleden: Jakop Jan van Goor., oud juist één jaar. B. J. VAN GOOR, Amersfoort, A. E. VAN GOOR, 2 Aug. 1872.Blokhuis. van Op VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1872 (en niet Vrijdag 2 Augustus, zooals vroeger is geannonceerd) 's middags 12 uur, zal in de Sociëteit Amicitia te Amersfoort, in het openbaar worden verkocht: met eenig BOUWLAND, gelegen onder Hoogland, Provincie Utrecht, in de Pol ders de HaarOver- en Neerzelderthe lend door de eigendommen van Mevrouw van Walehren, Barones van Brienen, de H.H. CroockewitVerlorenMr. J. de Louter, Baron Taats van Amerongen van Renswoude en anderenin Diverse Per- ceelen en Massa's. Verhuurd voor ƒ3000,per jaar. Breeder bij billetten omschreven en na der onderrigt te bekomen ten kantore van de Notarissen D. Seheerenberg te Amersfoort en E. P. Temminck te Utrecht. De veranderlijke temperatuur en het natte weder hebben eenen geduchten invloed op het inenschelijk lichaam, daar zij het bloed onzuiver maken en slechte bestanddeelen in het reservoir de longen, achterlaten. Van daar dat wij van alle kanten als het ware omringd zijn door bronchitis, pleuris, asth ma, tering, enz.welke alleen door Hollo- way's onfeilbare middelen gereedelijk kun nen genezen worden, omdat de krachtige stoffen haar van het bloed zuiveren en alle verzwakkende bestanddeelen uit het lichaam verdreven worden, In geval van slechte spijsverteering duizeligheid hoofdpijn geestelijke en lichamelijke vermoeidheid werken deze heelende Pillen als een toover- middel. Zij verdrijven rhumatiek en jicht, terwijl zij onmisbaar alle vrouwelijke kwa len bij jong of oud, bij zwak of sterk genezen. Doosjes Pillen en Potjes zalf, f 0.80, f 1,85, f3.—, f6,75, f 13,50, f20.50 zijn op franco aanvrage a contant te bekomen bij alle Apothekers in Nederland, alsmede in Holleway's Etablissement te Londen, 533 Oxford Street, vroeger 244 Strand. Deze superfijne Pepermunt behaalde in 1868 op de Nijverheids Tentoonstelling te Arnhem den Eersten Prijs in Nederland en werd bekroond met de ZILVEREN MEDAILLE. De Jury gaf hiervan in haar uitgegeven verslag, op pag. 11, de vol gende verklaring: »Dit fabrikaat beveelt zich aan door zuiverheid van smaak, daar het van de Eerste Kwaliteit grondstoffen vervaardigd wordt, door sierlijkheid van vormvolkomen wit heid en matigen prijs." Bovengenoemde Pepermunt hebben wij verkrijgbaar gesteld in pakjes van 15 Cents bij de Heeren C. B. Kok Zoon te Amersfoort.

Weekblad voor Amersfoort en Omstreken | 1872 | | pagina 3