jaet hier tegenwoordig- zijn, in werkelijken dienst worden opgeroepen, en wel tegen den 16. Juli aanstaande, de "verlofgangers van liet 2. regement Vesting-Artillerie der lichting van 1870; tegen den 9. Augustus aanstaande, die van het regement Grenadiers en Jagers en van het 7. en 8. regement Infanterie, lichtingen 1869 en 1870; tegen den 28. Augustus aanstaande, die van het 2. regement Vesting-Artillerie, tot de lichting van 1869 behoorende. En voorts dat de manschappen der lichting van 1869 zoo van de Infanterie als van de Artillerie, die vóór den 1. Augustus 1873 gehuwd zijn, ditmaal buiten oproeping worden gelaten. .Amersfoort, den 7. Juli 1873. De Burgemeester voornoemd, A. G. WIJERS. AMERSFOORT, 11 JULI 1873. Ter vervulling van de vacature in de Pro vinciale Staten van Utrecht, onstaau door het overlijden van het lid Mr. J. C. G. C. Laan hebben 11. Dinsdag 403 van de 894 kiesgerechtigden hunne biljetten ingeleverd, waarvan bij de opening der stembus op den volgenden dag 8 bleken van onwaar de te zijn. De volstrekte meerderheid (198 stemmen) werd door niemand,, verkregen, want de Heer Mr. J. Cock JBloruhoff te Baarn verkreeg 152, de Heer W. Beukers te Bun schoten 111, de Heer W. Gollard te Soest- dijk Gl, de IleerW. A. Croockewit te Amers foort 60 stemmen, terwijl de overige 11 stemmen verdeeld waren. Er moet alzoo eene herstemming plaats hebben tus- schen de Heer MJ. Cock Blomhoff en W. Beckers. In de zitting der Provinciale Staten van Utrecht op 8 dezer is, in de plaats van wijlen Mr. Laan, tot lid van Gedeputeerde Staten gekozen Mr. H. Rooijaards van Scherpenzeel te Utrecht. De zomervergadering der Prov. Staten is dien dag gesloten. Dinsdag jl. werd in de vergadering der Nederlandsche Maatschappij van Nijverheid te Utrecht met algemeene stemmen op voor stel van den Voorzitter Vrolik aan de Heer Dr. L. C. E. E. Fock te Amersfoort voor zijne handleiding over de zijdeteelt de tweede gouden medaille toegekend, geslagen op den stempel der Maatschappij. Maandag avond ten 7 uur hield de kies- vcreeniging »Vooruitgaug" afd. Gemeente raad) in het lokaal Amicita te Amerfoort eene nadere vergadering tot aanvullig van den lijst van vijf candidaten voor het lid maatschap van den Gemeenteraad aldaar, ten gevolge van het bedanken van den Heer Mr. C. A. van der Leeuw. Op Let gros wer den geplaatst de IIH. Dr. A. H. C. van Driel, Dr. L. C. E. E. Fock, J. Keyser en H. Ger ritsen, welke laatste echter terstond verzocht niet in aanmerking te komen. Na bespre king dezer personen werd tot de stemming overgegaau, en verkregen Dr. van Driel 11, Ivevser 3 en Dr. Fock 1 stem, zoodat tot kan didaat der vereeniging nevens de vier vroe ger verkozeneu werd geproclameerd de Heer Dr. A. H. C. vak Driel, die ter vergadering aanwezig zich bereid verklaarde deze kandi datuur te aanvaarden. De kiesvereeniging Amersfoort" verga derde dienzelfden avond ten half negen ure en stelde de 5 aftredende leden tot kandi daten. Woensdag jl. had de promotie plaats van leerlingen der Hoogere Burgerschool alhier. Yan de 43 leerlingen werden 23 na voldoend examen tot eene hoogere klasse toegelaten; 8 werden voorwaardelijk bevorderd, wanneer zij op 1 September e.k. een voldoend her examen in enkele vakken hebben afgelegd; 12 zullen het onderwijs in hunne klasse nog gedurende een jaar moeten bijwonen. Van de 4e naar de 5e klasse werd bevor derd N. J. Kollewijn met den len graad. Yan de 3e naar de 4e klasse:. W. C. M. van Eeten, F. de Hartogh, E. J. Kalker en R. A. Kollewijn met den 2den, en R. J. van Beek, A. A. Gerssen en G. G. Suermondt met den 3den graad. Van de 2e naar de 3e klasse: H. Burger, A. J. L. Croiset, E. van de Roemer, H. Wortman en P. Wijers met den len, en J. J, Goetzee met den 2den graad. Van de le naar de 2e klasseW. Naudin ten Cate, G. J. Schnuring en G. W. C. Wes tenberg met den len, S. Aronson, C. J. Ok- huijzen, W. F. D. Schroder en A. van der Valk met den 2den, en J. F. Maurits Gan- derkeijden en D. L. de Rochemont met den 3den graad. 4 leerlingen hadden wegens verlaten der school zich van het examen teruggetrokken. Donderdag en Vrijdag had het toelatings examenvoorde Hoogere Burgerschool "ffiier plaats. Daaraan hebben voldaan de volgende jongelieden: voor de 4e klasse: J. Willink, voor de 3e klasseK. F. H. Roos. voor de 2e klasse: A. C. van Langen, die zich had aangemeld voor de 3e klasse. voor de le klasse: C. J. Neeb en A. W. van Walchren, die zich beiden hadden aan gemeld voor de 2e klasse, voorts: W. B. Buma, J. van der Plank, M. J. Kollewijn, G. Hubers van Assenraad, D. J. J. Laan, J. Burger, J. H. Ram, J. Bergsma en M. J. I. Sprenger. De aspirant W. Zwier kan na her-examen in Nederduitsch en Fransch worden toege laten. Eén aspirant werd afgewezen. Naar ons is medegedeeid zal in de vol gende week, als ten vorigen jare, van wege de Afd. Amersfoort van het Nederl. School verbond, in den tuin van A. Maters, buiten de Slijkbarrière, aan die leerlingen van de Stads Armenschoolde school der Herv. Diakonie, die van de Dames Directrices dei- loterij ten voordeele van behoeftigen, en de handwerkschool voor meisjes van de Stads Armenschool, welke zich door getrouw schoolbezoek eenige onderscheiding hebben waardig gemaaktgezamenlijk ten getale van ruim 450, een kersenfeest worden bereid, en is voor dat doel van een lid der Afdeeling bij de Commissie voor dat feest reeds de toe zegging ontvangen van voor zijne rekening te willen voorzien in het benoodigde kren tenbrood tot onthaal der kleinen. Woensdag 9 dezer nam de Heer Mr. W. A. de Beaufort met zijne echtgenoote intrek op zijn zomer- en winterverblijf »de Treek" onder Leusden. Een schitterende ontvangst was den jeugdigen eigenaar door de inwoners der gemeente Leusden bereid. Algemeen wapperden vlaggen en met kunstige hand was allerwege sierlijk groen gemaakt. Plech tig werden de nieuwe bewoners aan het be gin der gemeente, de Moffenbrug, ingehaald door eene eerewaeht van 140 mannen te paard, waarvan 30 prachtig waren gecostu- meerd, die lien over Hamersveld, Heiligen berg en Leusden langs de Protestantsche kerk tot aan het buitengoed vergezelde. Het geheel werd opgeluisterd door de muziek van het Regement Rijdende Artillerie. Zondag 13 Juli wordt de predikbeurt in de Remonstrantsche kerk vervuld door Ds. P. Keiler van Hoorn, predikant te Dord recht. Naar men verneemt zullen de mineurs en sappeurs den 19 Juli e.k. het kamp bij Soes- terherg verlaten en naar hun garnizoen te Utrecht terugkeer en. De trein van den Rijnspoorweg die Zater dagmiddag te 3 ure 5 minuten uit den Haag naar Goud: vertrok en waarmede Prins Hendrik met gevolg zich naar Soestdijk be gaf, is, in Gouda komende, tengevolge van het verkeerd leggen van een wissel, op een ander spoor en daardoor tegen den gereed- staanden trein naar Rotterdam geloopen. De passagiers van beide treinen ondervon den een hevigen schok; een kindje is met een been onder den trein geraakt, doordat een Rotterdamscke dame, die tijdens de botsing den stilstaanden trein verliet, baar even wicht verloor, waardoor het kind haar ont glipte en onder den trein geraakte. Het been is geheel verbrijzeld, zoodat het geamputeerd is moeten worden. Overigens had de nalatig heid van den wisselwachter gelukkig voor niemand ernstige gevolgen. Er is een ge rechtelijke vervolging tegen dezen laatsten ingesteld en voorloopig is hij uit zijn betrek king ontslagen. De opbrengst van den Nederl. Centraal- spoorweg bedroeg in de maand Juni jongst!, f 54,559,80, tegen f 45,739,84 in de maand Juni 1872. Van lo. Januari tot uit. Juni jongstl. was de opbrengst f300,408,ZD/ar of f43,673,li1/» meer dan in dat tijdvak van 1S72. Het Utr. DU. deelt mede dat er kans be staat op het verkrijgen van gelegenheid tot recktstreekscke verzending van goederen met den Nederl. Rijnspoorweg en den Ned. Centraal, benevens bet Noorder- en Zuider nel der Staatsspoorwegen. De Centraal- spoorwegmaatschappij zet de taak op touw. De Arr.-Reehtb. te Utrecht heeft D. de L., conducteur bij de Centraalspoorweg- maatschappij, beschuldigd van manslag door onvoorzichtigheidveroordeeld tot eene maand cellulaire gevangenisstraf. De ver oordeelde had een trein laten vertrekken zonder zich te hebben overtuigd dat alles in orde was, waardoor een wisselwachter, die zich tusschen de waggons bevond, verwond werd en aan de gevolgen overleden is. Bij gelegenheid der 100ste vergadering van de afdeeling Over-Veluwe van de Gel - dersche Maatschappij van laudbouw te Nij- kerk zal op Donderdag 17 Juli e.k. aldaar eene tentoonstelling en beproeving van Stroo- en Wortelsnijders en eener Dorsch- machine worden gehouden. Des avonds t6ü 7 uur wordt op het tentoonstellingsterrein door het muziekkorp van de dd. Schutterij te Utrecht (luit.-kapelra. C. Coenen) een con cert gegeven. Alle leden van eenige veree niging vau landbouw hebben met ééne dame, op vertoon vap hun bewijs van lidmaatschap,, vrijen toegang tot beiden; ieder ander be taalt in eens af f 0,25 per persoon. Binnen 14 dagen na de sluiting der ten toonstelling zal er eene verloting plaats heb ben van land- en tuinbouwwerktuigen tegen f 1 het lot. Men schrijft uit Harderwijk, dat de komst aldaar van manschappen in de laatste dagen zeer groot is, zelfs zoo, dat er een 200-tal rondloopen, zonder nog van de militaire uni form voorzien te zijn. De tweede expeditie naar Atjin levert voor velen aldaar nog al voordeelen op; er komen o.a. voor schoen en kleedermakers handen te kort. Gedurende het verblijf op de legerplaats (te Milligen van 12 Aug. tot 10 Sept.) wor den, in vervanging van de campagne-vivres, de navolgende toelagen per dag genoten: door den divisie-kommandant f 12,door den kommaudant eener brigade f5,50; door deD chef van den staf der vereenigde troe pen, den militairen intendant of onder- intendant en chef, en den officier van gezond heid, chef van den geneeskundigen dienst, ieder f3,75; door den kommandant van het regiment kavallerie en den kommandant van de artillerie, ieder f3,75; door een ma joor f 1,85; door een kapitein of ritmeester f 1,50 en door een ln of 2n luitenant f 1,30. De officieren van de militaire administra tie en van den geneeskundigen dienst genie ten de toelagen volgens de rangen, waaraan zij zijn gelijk gesteld. Zij, die de oefeningen bijwonen, en in hunne standplaatsen, hetzij ter zake van het verblijf aldaar, hetzij wegens bijzondere dienstverrichtingen, eene bijzondere toelage genieten, blijven, gedurende hunne afwezig heid uit de standplaatsen, in het genot dier toelage gehandhaafd. De levensmiddelen ten behoeve van de onderofficieren en verdere militairen, worden voor rekening van de menages aangeschaft. Als eene tegemoetkoming in de kosten deswege wordt, gedurende het verblijf op de legerplaats, de dagelijksche soldij verhoogd, voor een adjud.-onderofficier met f 0,25 en voor de overige onder-officieren en mindere militairen met f 0,10.

Weekblad voor Amersfoort en Omstreken | 1873 | | pagina 2