WITTE VLOEIBARE LIJM BRIELLE'S GEDENKDAG Latijnsche School Vrachtwagendienst I?' ED. CAUDIN te Parijs. 5®2S' PERSONENVERVOER. Kerk- en Schoolnieuws. INGEZONDEN. AD VERTENTIËN. te .Amersfoort. D. BURGER, (Encrier magique.) A. M. SLOTHOUWER heeft voor handen Wonrfcr-Inkfkokers, wier vreemdsoortig samenstel pas is uitgevonden. Wie van deze Wonder-Inktkokers er zich a f 2 één aanschaft, behoeft in geen 100 jaren inkt te koopen. Men bedient zich slechts telkens van schoon water. In dezen inktko ker zijn twee openingen; in de eene doet men water, waarna spoedig in de andere dit water in eene schoone inkt veranderd is. Wie zich dus dezen inktkoker aanschaft, verschaft zich veel gemak. ZOMERDIENST des morgens te 6 ure. De ondergeteekende beveelt zijne onder neming bij het geëerd publiek beleefd aau, voor het incasseren van Wissels enz. enz. zal de gewenschte zorg worden besteed. Amersfoort, Achter Amicitia. A. VAN NIMWEGEN. Deze lijm is voor Kantoor en huiselijk gebruik zeer aan te bevelen. Zij is dienstig' voor: PAPIER, CARTON, HOUT, PORSELEIN, GLAS, STEEN, etc. NEERLANDS DERDE JUBILEE aard munt öf het metaal door papier ver vangen is." vEen toestand, die ons noodzaken zal ora tot den venkelen gouden standaard over te gaan." Het Admiraliteits-hof te Londen heeft 2 Aug. uitspraak gedaan in het geding van De Batavier tegen de Charkeili. Aan eerst genoemd vaartuig alleen wordt de aanvaring geweten, maar het wordt hiervoor niet aan sprakelijk geacht, omdat een gepatenteerde loods aan boord was, zooals de wet eischt, en de bevelen, door dezen gegeven, waren nage komen. De eisch om schadevergoeding, door Dc Batavier ingesteld, is dus afgewezen. s Gravenhage5 Aug. De twee eska drons van het alhier garnizoen houdende lste regement hussaren, die aangewezen zijn om in de legerplaats te Milligen te kampee ren, vertrekken daartoe aanstaanden Zondag vroegtijdig. De route naar het kamp zal te paard worden afgelegd, zoodat de kavallerie eerst den daarop volgenden Woensdag in het kamp zal arriveeren. De betrekking van directeur van het tijdelijk postkantoor, in het kamp bij Milli gen, voor dit jaar, is opgedragen aan den heer H. J. H. Bouwmeester, commies der posterijen aan het postkantoor te 's Graven hage. De inspecteur voor het geneeskun dig Staatstoezigt voor Gelderland en Ut recht verklaart het volgendeIn verschil lende dagbladen wordt bericht dat zich te Doesburg een geval van aziatische cholera zou hebben voorgedaan. Ter geruststelling van het publiek kan ik gelukkig verzekeren, dat de patient aan eenvoudige inlandsche cholera, zoogenaamden boord, geleden heeft en reeds hersteld is. Ik^ heb dan ook aan den burgemeester dier gemeente op 30 Juli geschreven, dat inlandsche cholera geene besmettelijke ziekte is, en derhalve geene maatregelen van voorzorg noodig zijn. Ned. Herv. Kerk. 'Bïkoepen te Ankeveen en te Acquoy, de Heer J. F. W. Klcbcr, emer. pred. van Angcrcn te Baarn. Bedankt: voor Kenden H. W. van Lindonk, te Leusden Volgens De Standaard is dc keer Koeken, predikant te Moerdijk, bij deurwaarders exploit gesommeerd om het gc- heele kerkelijke archief der gemeente aan dc eischcrs, het klassikaal bestuur te Breda en deu consulent van Moerdijk, den heer Glasius, over te geven of voor hem beschikbaar te stellen. De gewezen predikant moet geantwoord hebben „zich thans hierover niet te kunnen uitlaten." In plaats van de h.h. Boneval Faure en Steenberg, die bedankt hebben voor hunne benoeming tot secundi van leden der commissie van advies omtrent de reorganisatie, door de algemeene Synode benoemd, zijn gekozen dc hh. Mr. E. K. J. Bertling, te Assen, en B. A. Overmante Hein- kenszand. In het begin van September zal ds. Cohen Stuart zich naar de alg. vergadering der Evangelische alliantie te New-York begeven, om daar de Nederl. kerk te vertegen woordigen. Volgens de Stand, gaat Prof. van Oosterzee niet mede. Doopsgez. Gem. Bedankt: voor Krommenie, Is. Molenaar, prop. Oud Katholieke Kerk. De wijding van den Duitschen Bisschop Reinckens zal thans bepaald 11 dezer te Rotterdam plaats hebben. De wijding van pastoor Rinkel tot Bisschop van Haarlem zal denzelfden dag plaats hebben. De nienw benoemde hooglecraar te Utrecht, Dr. IVijune, zal met 1 October die betrekking aanvaarden. Naar het Hbld. mededeelt heeft Dr. Rosenstein, Koogleeraar te Leidenbedankt voor de uitnoodiging om zich beschikbaar te stellen voor het Athenaeum te Am sterdam. Op de te Utrecht in het begin dezer week gehouden 15e algemeene vergadering van de verecniging voor paeda- gogiek was een der voornaamste onderwerpen van bespre king de invloed van de hoogere burgerscholen op het open baar uitgebreid lager onderwijs. Aan de beraadslaging hier over namen o.a. deel de Heer Salverde, inspecteur, en ver scheidene leeraren bij het Middelb. onderw. Ook over de tucht op de scholen en andere onderwerpen werd nog ge sproken in deze bijeenkomst, welke met een gczelligen maal tijd besloten werd. Nadat de avond van Woensdag aan ontspanning was gewijd, is gisteren morgen de tweede zitting van het te Arn hem vergaderde Nederl. Onderwijzersgenootschap geopend. Ten aanzien van de twee gestelde vragen1. Acht men het oogenblik al of niet gekomen om op eene herziening van de wet van 1857 aan te dringen, en 2Wat moet in het een of ander geval door het genootschap worden gedaan, werd, na langdurige beraadslaging, besloten eene commissie te be noemen om alle bezwaren tegen genoemde wet te onder zoeken. Na onderzoek van het rapport in alle afdeelingen zullen in de volgende jaarvergadering bepaalde voorstellen door het hoofdbestunr gedaan worden. Ten aanzien van dc veelbesproken vraag over de al of niet wenschclijkheid van de afschaffing der vergelijkende exa mens, heeft de vergadering met 63 tegen 15 in laatstge noemden zin beslist. Verscheidene paedagogische onderwerpen werden daarna nog behandeld; wegens de hooge temperatuur in de zaal (den foyer van den schouwburg), tengevolge waarvan men naar buiten verlangde, bleven enkele punten onafgedaan. De vergadering werd daarop gesloten. Te Meppel is van wege de „Confessioneele Vereeni- ging" opgericht eene vereeniging genaamd „Het Pen ningske", welke ten doel heeft minvermogende kinderen gratis de bijzondere Christelijke scholen te laten bezoeken. Mijnheer de Redacteur! Niet gewoon om in de courant te schrij ven, wilde ik toch gaarne onderstaande re gelen geplaatst zien en vraag daarom bij u een plaatsje; en wel deze vraag: Worden de met functiën belaste personen bij de brand weer wanneer zij mankeeren of zich van hunne posten verwijderen, ook vervolgd even goed als de geaffecteerden P. ADMISSIE-EXAMEN Maandag 1 Sep tember, des namiddags te 6 ure in bet Schoolgebouw. Bij de docenten is gelegenheid voor het plaatsen van kost leerlingen. Rector der L. S. ook ingericht voor Van AMERSFOORT naar UTRECHT visa versa DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. Kf) Verkrijgbaar hij Ott O+C Via. A JU. SLOTHOUWERte Amersfoort. Bij den Boekhandelaar J. J. HOFSTEDE te Brielleis verschenen op door W. J. HOFDIJK. Niet licht zal Nederland zijne heuglijke feestvieringen van den le April 1872 vergetenheerlijke feestvieringendie het hart van iederen waren Vaderlander met dubbele warmte hebben doen kloppen, en aan het buitenland het bewijs geleverd der innige verbinding tusschen Volk en Vorstenhuis. Dc hoofdplaats der feestelijkheid was het kleine Brielle, welks naam daardoor een verlevendigden klank in onze historie heeft verkregen. Daar werd de plech tige herinneringsdag door de tegenwoordigheid des Konings gewijddaar werd met wederzijdsche hartelijkheid het verbond tusschen den Nazaat van Willem van Oranje en de afstammelingen van het heldenkroost der zestiende eeuw als het ware openlijk vernieuwd. Die dag is voor tijdgenoot en nageslacht onvergetelijk; de bijzonderheden daarvan, in menig opzicht zoo treffend, mogen niet verloren gaan, en verdienden daarom nauwkeurig en levendig te worden gehoekt. De heer Hofdijk gaf aan de uitnoodiging gehoor om dit op zich te nemen, en hij heeft zich daarvan op eene uitstekende wijze gekweten. Op boeiende wijze beschrijft en geeft hij in het Gedenkboek alles, wat op dat feest betrekking heeft, waaronder ook de toasten aan het déjeuner dinatoire door Zijne Majesteit en andere autoriteiten uitgebracht. Ook de telegrammen en missiven, zoowel van het buitenland, als uit Ne derland op dien dag ontvangen, zijn er in opgenomen. Aan het slot zijn, in alphabetische ordede namen der Sub-Commissiëndie de Hoofd-Commissie in het tot stand brengen van het feest behulpzaam zijn geweest, er in vermeld, waardoor het dus voor die personen ook een familie-Gedenkboek geworden is. Dit Gedenkboek, dat met een geïllustreerden omslag prijkt, bevat bovendien platen van: de Steenlegging, de Optocht en het Standbeeld, zooals het iD Septem-' her a.s. onthuld zal worden. De prijs is op gewoon papier 3,— en op best papier 4,—» Gedrukt bij G. W. Boonstra.

Weekblad voor Amersfoort en Omstreken | 1873 | | pagina 4