ZALF HOLLOWAY. DRUIVEN-BORSTSIROOP Schoonmaakster. EEN OPPASSER VERHURING. ADVERTENTIËN. Aanbesteding, Verpachting Het ONDERHOUDSWERK van de openbare bestrating in de gemeente gedurende de laatste drie kwartalen van het jaar 1878. Het GRASGEWAS over de ja ren 1878,1879 en 1880, van het Jaagpad langs de rivier de Eem, de Dijken en het Maatje vóór het Stadsland. Het ONDERSTUK van het ge bouw genaamd het St. AGA- THAKLOOSTER, voor den tijd van drie jaren, inte- gaan met den 1. Mei 1878. W. L. SCHELTUS. WERTROUWEN V 7TTÜTTTI KAN EEN ZIEKE alleen in zulk een Ge neeswijze stellen die evenals Dr. Airy's, Natuurgeneeswijze, feitelijk getoond heeft goed te zijn. Dat door deze Geneeswijze buitengewoon gunstige zelfs verbazing wekken de Genezingen werden verkregen, blijkt uit de in het rijk geïllustreer de werk Dr, Airy's Natuurgeneeswijze met Fenkelhonig-. Zuiverste medicinale Levertraan. Het ,is 7evbodig nog Tr te 71ggen Bedanktvoor Barneveld J. E. Steen bakker Morylion Loysen te Bruchem en Kerkwijk. Drietal le KampenW.J. Jorissen, te ApeldoornH. W. A. Verhoeff, te Vlaar- dingen, en J. Cromsigt, te Cortgene. De heer W. J. Jorissen, te Apeldoorn, die als no. i voorkomt op het 3tal te Kampen, heeft den kerkeraad verzocht bij de aanstaande beroeping niet in aan merking te komen. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Hattem, G. de Braai, te Apeldoorn. BINNENLAND. Z. M. de Koning heeft C. W. graaf van Limburg Stirum, te Arnhem, be noemd tot HDs. kamerheer in buitenge wonen dienst; J. P. Hofstede, hoofddi recteur der posterijen, benoemd en ge committeerd om Nederland en zijne ko loniën te vertegenwoordigen op het in de maand Mei a. s. te Parijs te openen in ternationaal postcongres. terwijl C. W. baron Sweerts de Landas Wijborgh, vroeger inspecteur der posterijen en te genwoordig directeur van het postkan toor te Rotterdam, is aangewezen om hem als tweede gevolmachtigde ter zijde te staanbij het wapen der infanterie, bij den staf van het wapen, tot gen.-ma joor, bevelhebber in de 3de militaire af- deeling, de kolonel P. Heitz, comman dant van het 8ste regiment infanterie. De kolonel H. J. W. Westenberg, van den staf der artillerie, bevelhebber in de 3de militaire afdeeling, op pensioen ge- sseld en het bedrag van dat pensioen be paald op f 2045 'sjaars. Bij Zr. Ms. besl. is benoemd tot raads heer in het gerechtshof te Amsterdam, mr. E. Boas, thans rechter in de arron- dissements-rechtbank aldaar. Met ingang van 1 April is bij deNeder- landsche Bank voor den tijd van zeven jaren benoemd tot JPresident-Directeur, mr. W. C. Mees. De Heer Henry Havard, de bekende schrijver over ons land en onze kunst is tot officier der orde van de Eikenkroon benoemd. Naar men meldt is de heer mr. P. Ver loren van Themaat, secretaris der Rid derlijke Duitsche Orde, Balije van Utrecht aangewezen om tijdelijk de be trekking van rentmeester-generaal dier orde waar te nemen. De Minister van financiën maakt be kend, dat het saldo van 's Rijks schatkist bij de Nederlandsche Bank, op 2 Maart jl., en de som der betaalmiddelen op dat tijdstip bij de betaalmeesters aanwezig, te zamen een bedrag uitmaakte van f 16.618.641.5 7l/„. Het U. D. verneemt dat de vice-admi- raal P. A. v. Rees, directeur en comman dant der marine te Nieuwediep, door den Keizer van Rusland is benoemd tot com mandeur der orde van den H. Stanislas en dat de luit. ter zee ie kl. commandant van het instructievaartuig Het Loo\ G. Kruijs, is begiftigd met de Kruisorde van St. Anna. Prins Hendrik is te Luxemburg terug gekeerd en wordt Woensdag in de resi dentie verwacht. De Minister van Oorlog brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat op 1 Octo ber dezes jaars jongelieden zullen worden toegelaten om bij hetgarnizoens-hospitaal te Amsterdam te worden opgeleid tot offi cier van gezondheid hier te lande en tot militair apotheker hier te lande. De aan te nemen jongelieden moeten op den dag der toelating den vollen leeftijd van zeventien jaren hebben bereikt en niet ouder zijn dan twintig jaren. Zie verderde St.-Ct. No. 49. Op het einde der maand Maart zal een vergelijkend examen worden gehouden voor Nederlanders, minstens 20 jaar oud zijnde en den leeftjjd van 30 jaren nog niet overschreden hebbende, die genegen zijn te worden aangesteld tot militair op zichter der genie 3e klasse bij het Ned.- Iudische leger. Ter toelating tot het examen wende men zich vóór 20 Maart e. k. tot het De partement van Koloniën, bij gezegeld re quest met duidelijke opgave van adres. Zie verder St.-Ct no. 52. Door het Departement van Oorlog zullen, naar men verneemt, in al de groote militaire etablissementen stoombrand- spuiten geplaatst worden. Omtrent de verliezen van het Indische leger in en door den oorlog tegen Atjeh, van April 1873 tot omstreeks Juli 1877, geeft de Januari-aflevering van het In disch Militair Tijdschrift een reeks van opgaven, waaruit het volgende blijkt: Gesneuveld aan bekomen wonden, over leden en vermist zijn 43 Europeesche officieren, f inlandsch officier, 269 Euro peesche en 234 inlandsche minderen; ge wond zijn 185 Europeesche en 3 inland sche officieren, benevens 1194 Europee sche en 1190 inlandsche minderen. Voegt men bij de eerstvermelde getallen 48 Europeesche officieren en 3057 Europee sche en 1658 inlandsche minderen, die aan ziekte overleden, dan komt men tot een totaal overledenen van 5280 perso nen, waarvan ruim 80 pCt. door ziekte en ruim 10 pCt. door den vijand. Van de gewonden (ongerekend de overledenen), ten getale van 2572 perso nen, werden 2318 of 90 pCt. door scho ten, 175 of 6'/s pCt. door houwen of ste ken en 83 of 5Y» pCt. door andere oorza ken verwond. De sterkte der troepen was, zooals men weet, zeer ongelijk. Se dert de eerste expeditie in 1873, toen de sterkte 3368 man bedroeg, is zij steeds toegenomen en bedroeg omstreeks Juli 1877 10,450 man. De oefenings-divisie, onder bevel van den kapitein ter zee W. K. van Gennep, is in den avond van den 25sten dezer van Madera naar St. Vincent (Kaap-Ver- dische eilanden) vertrokken. Naar de Held. en Nd. Ct. meldt heeft de proeftocht van het ramtorenschip Ko ning der Nederlanden uitnemend vol daan. Het schip zal wellicht Zondag naar Oost-Indië vertrekken. Het tekort van f9000 voor de Neder landsche Noordpoolexpeditie is thans ver minderd tot ongeveer f 6700. Het oorlogsschip Atjeh is op 27 Febr. door het Noordzeekanaal naar zee ver trokken. Het schip had een diepgang van 60 centimeter en volbracht de reis in 5 uren. Uit 's Hage meldt men ons, dat de Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Maandag 11 Maart a. s., te half vier uren. Volgens De Stand, is tegen de verkie zing voor een lid der Tweede Kamer in het district Zevenbergen protest aange- teekend, omdat 105 stemmen van de ge meente Waspik, zonder geteekend pro- ces-verbaal ingekomen, toch als geldig zijn beschouwd. De kiesvereeniging Burgerplcht, te Wildervank, heeft als candidaat voor de Tweede Kamer bij de aanstaande herstem ming in het kiesdistrict Winschoten ge steld: mr. J. W. J. baron De Vos van Steenwijk. De gezondheids-commissie te Peters burg heeft de invoer van de tcerhapsules van Guyot geauthoriseerd van wege hun ne nitstekende uitwerking in geval van verkoudheidcatharrenbronchitis en teering. Twee kadsules, ingenomen tel kens als men gaat eten, brengen spoedig beterschap. De behandeling kost slechts zes a acht centen per dag. Om zeker te zijn dat men de echte kap- sules heeft, moet men op de driekleurige handteekening van den heer Guyot, óp het etiquette letten. In de meeste goede apotheken zijn de kapsules te verkrijgen. Eene Weduwe, van aanbeveling voor zien, P. G., goed kunnende en willende werken, zag zich gaarne belast met eenige WERKHUIZEN. Zips ook gene gen als NOODHULP, dagdienst, zich te verhuren. Adres onder Lett. N bij den Boekhandelaar A. M. SLOTHOUWER. van goede getuigschriften voorzien, se dert jaren eenige Heeren bedienende, heeft door vertrek eenige uren open en zag die gaarne weder bezet. Tc bespre ken onder Lett. J. B. bij den Boekhande laar A. M. SLOTHOUWER. OPEN BA RE DKBURGEMEESTER ex WETHOU DERS van AMERSFOORT zullen op Maandag, den 18dcn Maart 1878, des voormiddags te e 1 f ure, ten Raadhuize in het openbaar A. AANBESTEDEN, bij enkele inschrijving voor den vierkanten Meter: B. VERPACHTEN: C. VERHUREN: De Voorwaarden liggen op de plaatse lijke Secretarie voor eenieder ter lezing, alle werkdagen van 10 tot 1 uur. Inlichtingen zijn te bekomen bij den Gemeen te-architect of den Opzichter door wien aanwijzing zal worden gedaan voor het perceel B aan de groote Melm aantevangen, op Donderdag, den 14. Maart 1878, des voormiddags te elf ure. De Secretaris van Amersfoort, afgedrukte talrijke ECHTE GE TUIGSCHRIFTEN. volgens welke zelfs die zieken nog genezen wer den, voor wie hulp niet meer moge lijk scheen. Elke zieke mag zijn toe vlucht tot deze beproefde Genees wijze, met te meer vertrouwen ne men, daar de leiding der genezing, wanneer dit verlangd wordtaan daarvoor opzettelijk aangestelde practische geneesheeren wordt toe vertrouwd. Nadere inlichtingen daar omtrent vindt men in het 500 blad zijden dikke boek: Dr. Airy's Na tuurgeneeswijze, prijs EEN Gulden, bij bijna alle boekhandelaren door het geheele Rijk te ontbieden, als mede door Richter's Boekhandel te Rotterdam, die het boek op aanvra ge en franco toezending van 20 post zegels a 5 ct., dadelijk franco verzendt. Ongesteldheden der nieren, te herken nen door den diep gezeteldeu pijn in den rug en geringe afscheiding van water, kunnen in derzelver benaauwden en snel len loop tegen gegaan worden, door deze regelende Pillen. Derzelver voortreffelijk tonische en versterkende eigenschappen, voorkomen de verarming van het bloeden de storting van deszelfs omloop, kenmer ken van ongesteldheid der nieren, en dik wijls eindigende in gedeeltelijke of geheele waterzucht. De onderviuding heeft den bijna onveranderd gunstigen uitslag be wezen die men verkrijgt, wanneer Hollo- way's Zalf goed op de nierstreek is inge wreven. Deze behandeling zal de heete en verdroogde huid ontspannen, de daarmede vergezeld gaande hardlijvigheid overwin nen en eene overvloedige afscheiding door de nieren bewerken: kenteekenen die de voorboden zijn van wijkende ziekte en terugkeerende gezondheid. Doosjes Pillen en Potjes Zalf f 0,80, f i,85 f3,—, f 6.75 f 13,50, f 20,50, zijn op franco aanvragen a contant te be komen bij alle Apothekersin Nederland, alsmede in Holloway's Etablissement te Londen 533 Oxford Street, vroeger 243 Straud. Dit is geen zoogenaamd geheimmiddelhet bestaat uit druivensuiker en Zwitser- scken honig met een aftreksel van mout, orange-bloesem en fenkel. Het werkt spoedi ger en is aangenamer in liet gebruik dan de andere midelen, die tegen de borstaan- doeningen aaugewend worden, als borstthee, drop, malz-extract, borstbonbons, enz, Deze borstsiroop werkt genezend en verzachtend bij keelpijn, heeschheid, hoest, pijn in de borst, kramphoest en kuchhoest. De flesch met gebruiksaanwijzing 60 ct. en fr -vvi vj. «AM.Ü. over de algemeene aanwending van lever traan bij oorstkwalen, kliergezwellen, bleekzucht, enz. Het is alleen de onaangename smaak van de gewone levertraan, die aan een meer algemeen gebruik in den weg staat. Daarom is het mijn streven geweest de fijnste levertraan in den handel te brengen en een goeden smaak beeft, daar ik de verschetraan aanstonds filtreer, op flesscben tap en luchtdicht laat sluiten. In elk magazijn zelfs in de beste apotheken, moet de lever traan ranzig worden, wanneer zij langzamerhand, weken en maanden lang, van die dat algetapt wordt. In flesscben van 30, 50 en 90 ets. IJ7Pr-LPVPltr3 All vau ft^gemeeue bekendheid, dat ijzer een onmisbaar be- 0 e L stauddeel van ons bloed is. Waar bet in te geringe hoeveel heid voorhanden is, zijn kwaadsappigheid, bleekzucht en klierziekten de natuurlijke gevolgen. Van alle zoogenaamde ijzerpraeparaten is deze oplossing de geschiktste. Eén eetlepel bevat 0,15 gram ijzer in een licht verteerbaren vorm. De flacon kost 50 cents. Bovenstaande urtikelen zijn te bekomen te Amersfoort, Ph. Meijers. Arnhem, G. J. de Waal. Barneveld, Weduwe P. A. Menger. Elbnrg, C. C. Hengeveld. P. Bronsveld. Hilversum, E. M. de Zoete. Nijkerk, J. H. Nijland. Scherpenzeel. A. J. Vosselman. Veenendaal, Wed. J. Klomp. Wageningen, J. H. Stock er. Emmerich 11. von Gimborn. Druk van G. W. Boonstra, te Barneveld.

Weekblad voor Amersfoort en Omstreken | 1878 | | pagina 4