daan; hoogstwaarschijnlijk zal zich de Kamer met deze zienswijze niet vereeni gen; in den tegenwoordigen staat van zaken is het evenwel niet waarschijnlijk dat dit conflict tot ernstige gevolgen zal leiden, indien men ten minste mag afgaan op de optimistische wijze waarop Gam- betta den toestand beschouwt. De lin kerzijde is daarentegen minder gerust en heeft zich dan ook bij de eindstemming over de wet op de middelen van stemming onthouden. In Italië schijnt Caïroli met de samen stelling van een kabinet te zijn gereed gekomen. In Griekenland heerscht veel opgewon denheid ten gunste van Engeland, we gens de uitingen van Derby, dat dit landje op het congres zou worden toege laten. In Thessalië woedt steeds de op stand; onderhandelingen met Hobart Pacha hebben tot niets geleid, de Turken maken zich weder aan hun gewone gru welen schuldig, hetwelk sommigen als een uitvloeisel hunner leer beschouwen het Mahomedaansch recht leert zulke gruwelen niet, ze vloeien eenvoudig voort uit ingeslopen misbruiken en uit den toe stand waarin het geheele rijk verkeert. De Engelsche gezant Layard heeft bij de Porte krachtig geprotesteerdmen weet echter sedert lang dat deze. protesten niets uitwerken. In Spanje komen steeds gunstige be richten uit de kolonie Cuba. Dat dit door het land van het hoogste belang is, be hoeft niet te worden aangetoond. België geniet op dit oogenblik de eer van een bezoek van Z. K. H. Prins Hen drik der Nederlanden. De adjudant des konings en de Nederlandsche gezant, ba ron Gericke, zijn Z. K. H. naar de grens te Esschen tegemoet gereisd. Allermin zaamst door de koninklijke familie ont vangen, heeft Z. K. H. zijn intrek geno men in het paleis des Konings. KENNISGEVINGEN. De Burgemeester van Amersfoort Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat het door den provin cialen Inspecteur van 's rijks directe belas tingen enz. in Noord-Holland en Utrecht executoor verklaard kohier No. 8 van de PERSONEELE BELASTING over het derde kwartaal van het dienstjaar 1877/78 aan den Ontvanger van 's rijks directe be lastingen alhier is ter hand gesteld, aan wien ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruike lijke plaatsen aangeplakt te Amersfoort, den 25. Maart 1878. De Burgemeester, VAN PERSIJN. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gelet op art. 264 der gemeentewet, Doen te weten, dat het oorspronkelijk kohier der plaatselijke directe belesting op de HONDEN over het dienstjaar 1878 Yoorloopig vastegesteld is en gedurende veertien dagen, te rekenen van heden, alle pieren, die Goldthwaite haar verzocht had voor hem op te ruimen. Dat zou ze nu eens doen, dan deed zij ten minste iets voor hem. Al kijkende, verscheurende en opstapelende zag ze in een ouden brief haar moeders naam staan. Dat moest ze toch eens lezen, 't Was een brief van Goldthwaite's vader, waarin hij zijn zoon mededeelde dat hij er zeer ver baasd over was dat Mrs. James op den stipten dag haar schuld was komen af doen. Maar," volgde er, «had ik kunnen denken dat mijn eigen zoon zich zoover zou vergeten om haar die som te geven, ik had liever geen cent gezien. Enfin, 't is gebeurd. Ik ben blij dat ge van de bende af zijt. Maar 3000 dollars is geen kleinigheid om zoo mee om te gooien, en je bent dwaas, datje 't volk er mee ge holpen hebt. Je kunt later nog wel eens er naar terug verlangen. Kom nu maar gerust weer thuis en vergeet die meid. »John Goldthwaite." Dus ook dit had hij gedaan 1 sO, Paul, werkdagen van 10 tot 1 uur, op de Secre tarie der gemeente voor eenieder ter le zing zal liggen, binnen welken termijn elk op het kohier aangeslagene bij den Raad bezwaren tegen zijnen aanslag kan inbrengen. Amersfoort, den 25. Maart 1878. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, De SecretarisVAN PERSIJN. W. L.SCHELTUS. De Burgemeester van Amersfoort doet te weten, dat de lijsten, aanwijzende de personen in deze gemeente bevoegd tot het kiezen vau leden voor de Tweede Ka mer der Staten-Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad, op heden zijn gesloten en in afschrift aangeplakt aan de bergplaats bi) het raadhuis, welke lijsten gedurende veertien dagen, te reke nen van heden, alle werkdagen van 10 tot 1 uur op de Secretarie der gemeente voor eenieder ter inzage liggen. Amersfoort, den 28. Maart 1878. De Burgemeester voornoemd, VAN PERSIJN. Amersfoort, 28 Maart 1878. Tot burgemeester van Appeltern is benoemd de Heer J. W. L. Thomson, commies ter gemeente-secretarie te Amers foort. Bij Kon. Besluit is opgeheven de con trole der belastingen, invoerrechten en accijnsen te Utrechten is de controle der zelfde middelen in de le afdeeling van Utrecht aangeduid als de controle Utrecht, en zijn daaronder ingedeeld de kantoren te Utrecht, IJselstein en Vreeswijk. De kantoren te Wijkbij Duurstede en Drie bergen zijn ingedeeld onder de controle Amersfoort, en het kantoor te Montfoort ingedeeld onder de controle Breukelen. Zondag e.k. zal de godsdienstoefening in de Remonstrantsche Kerk alhier ge leid worden door Dr. J. Hooykaas, predi kant te Rotterdam. Op Donderdag 4 April a.s. zalter gelegenheid van de opvoering van Sar- dou's tooneelspel Dora" door het Fran- sche gezelschap van den Heer Leclère uit Amsterdameen extra trein des avonds te 11 uren van Amersfoort naar Baarn rijden. Wij zijn der directie van den Oosterspoorweg dankbaar voor dien maatregel, waardoor niet alleen de inge zetenen van Baarn gebaat worden, maar ook indirect het geven van goede tooneel- voorstellingen hier ter stede wordt bevor derd. Het zal wel onnoodig zijn, onze stadge- nooten tot het bijwonen van die voorstel ling op te wekken. Het genot, om een der meesterstukken van den beroemden Fran- schen dramaturg in de oorspronkelijke taal te hooren en te zien, is te groot, om niet door ieder, die het waardeeren kan, op hoogen prijs te worden gesteld. Door den Kantonrechter te Amersfoort zijn op 20 Maart jl. de volgende veroor deelingen uitgesproken, als Paul!" riep Bessie, en ze liet haar hoofd voor over zinken en schreide of haar hart moest breken. Wat scheelt er aan, vrouwtje?" hoor de ze op eens en haar man stond naast haar. ïO 1 Paul, vergiflenisl" was al wat ze kon zeggen. Waarvoor?" »01 voor alles. Ik heb je miskend en ik ben zoo egoïst geweest. Ik weet nu alles, zelfs van jaren geleden I" »Kom, kom, alles is nu voorbij en in orde." »En Julian Rich?" Die is bezorgd en op weg naar Austra lië met zijn vrouw, waar ze een nieuw leven zullen beginnen. En hoe staat het nu tusschen ons, Bessie?" »Wij zullen hier een nieuw leven be ginnen, een gelukkig leven, want ik heb u hartelijk liefU' En van dat oogenblik af was alles zonneschijn en vrede in hun huis. (Naar het engelsch) 1. tegen C. v. W. en H. d. G. te Amers foort, wegens het maken van nachtelijk burengerucht, ieder tot eeue boete van f 5.50 of gevangenisstraf vau twee dagen; 2. tegen J. R. te Hoogland, wegens ge lijke overtreding, tot dezelfde straffen; 3. tegen A. P. en A. H. te Soest, we gens diefstal van hout, ieder tot gevange nisstraf van drie dagen; 4. tegen B. B., huisvrouw van P. v. d. K. te Soest, wegens gelijk wanbedrijf, tot dezelfde straf; 5. tegen W. O. te Amersfoort, wegens diefstal van blad, tot gevangenisstraf van een dag; 6. tegen H. v. V. te Hoogland, wegens gelijk wanbedrijf, tot gevangenisstraf van drie dagen;' 7. tegen G. d. W. te Soest, wegens het delven naar konijn, zonder vergunning, tot eene boete van f 10 of gevangenisstraf van drie dagen; 8. tegen H. Z. te Amersfoort, wegens het aanwenden van pogingen om wild te te bemachtigen doormiddel van wildstrik ken en het zich in het veld bevinden met wildstrikken, bij herhaling vau overtre ding, tot eene boete van f 40 of gevange nisstraf van zeven dagen; 9: tegen G. S. en G. v. d. B. te Soest, wegens het aanwenden van pogingen om wild te bemachtigen, zonder vereischte machtiging, de eerste bij herhaling van overtreding, tot eene boete van f 30 of gevangenisstraf van vijf dagen, en de tweede tot eene boete v3n f 20 of eene ge vangenisstraf van vier dagen; 10. tegen M. W., wed. A. R. te Baarn, wegens het niet sluiten eener tapperij op den bepaalden tijd, tot eene boete van f 20 of eene gevangenisstraf van zes dagen; 11. tegen J. A. O. te Amersfoort, we gens het maken van eene vooruitstekende betimmering aan zijne woning, zonder vergunning van Burgemeester en Wet houders, tot eene boete van f 3, of gevan genisstraf van een dag; 12. tegen J. v. H. te Amersfoort, wegens het rijden op bet klinkerpad aldaar, op twee verschillende tijden, tot twee boeten van f 3, of gevangenisstraf van een dag voor elke boete; 13. tegen J. v. M. te Hoevelaken, we gens het op twee verschillende tijden, in onmatigen draf rijden met een aange spannen wagen te Amersfoort, tot twee boeten van f 3, of gevangenisstraf van een dag voor elke boete. BINNENLAND. Bij Kon. besluit herbenoemd; tot bur gemeester van Woudenberg, J. B. de Beaufort. Benoemd: 1 tot kapt. van de 2de kl., de lste luitenant-instructeur in de rijkunst P. Haitsma Muiier, van het het regiment rijdende artillerie; 2. met ingang van 1 Meiaanst., tot inspecteur der artillerie, de gener.-majoor W. de Villeneuve thans inspecteur voor het personeel der artillerie, en tot commandant over de bereden artillerie, de generaal-majoor K. H. van Diepenbrugge, thans inspecteur voor het materieel der art.welke beide opperofficieren tevens, te rekenen van den zelfden datum, van hnnne tegenwoordige functiën op de meest eervolle wijze worden ontheventot commandant over de ves ting-artillerie, de kol. J. H. Frankamp, thans commandant van het 2de reg. vest.- art. 10. zijn benoemd a. tot inspect, van het milit. onderwijs, de kolonel P. M. Net- scher, van den staf der infanterie; b. tot gouverneur der Kon. Milit. Academie, de majoor M. C. F. Simon, vau den staf der art; 2o. de kolonel Netscher voornoemd, op de meest eervolle wijze ontheven van zijne tegenwoordige functiën van chef van het bureau Personeel en militaire Zaken" bij het Departement van Oorlog, lo. zijn benoemdtot voorzitter der commissie, te wier overstaan het eerlang plaats te grij pen examen, ter verkrijging van den rang van 2den luitenant bij het leger hier te lande en bij dat in Ned.-Indië voor onder officieren zal worden afgenomen, de kolo nel P. M. Netscher, inspecteur van het militair onderwijs; tot leden dier commis sie, de luit.-kolonel jhr. L. ridder van Rap-1 pard, van het 3de regiment huzaren, de majoors H. E. J. Heymans en C. W. T. von Jeetze, van het regiment grenadiers en jagers, alsmede de majoor A. J. F. Egter, van het 3de regiment vesting-artillerie; tot secretaris der commissie, de kapitein jhr. F. van Spengler, adjudant van den inspeeteur der infanterie; en 2o. is aan die commissie toegevoegd, voorzooveel betreft het afnemen van het examen der onderof ficieren tot het verkrijgen van den rang van 2den luit. bij hetNed.-Iud. leger, de kapitein L. W. J. J. Ramaer, van het wa pen der inf. van het Nederl.-Ind. leger, thans met verlof hier te landede luit. ter zee lste klasse Jhr. 0. Six, te Breda, is be noemd om met de stafofficieren der 2de divisie infanterie het terrein te verkennen in Noord-holland, waar in Augustus a. s. de groote manoeuvres zullen gehouden worden. DeSt.-Ct. no. 68 bevat een Kou. besl. tot wijziging van art. 9 van het reglement op het geneeskundig onderzoek omtrent de geschiktheid voor den dienst bij dezee en landmacht. Als assistenten kunnen aan 's Rijks Vee artsenijschool veeartsen worden geplaatst tegen een jaarlij ksche bezoldiging van f 1200, doch voor niet langer dan drie ja ren. Zjj, die wenschen in aanmerking te komen om aan den Minister van Binnen- landsche Zaken ter benoeming te wordeu aanbevolen, behooren zich, met opgave van leeftijd en overlegging van hun diplo ma als veearts, voor 1 Mei e. k. schriftelijk te wenden tot den directeur van 's Rijks Veeartsenijschool. Ook de Commissaris des Konings in Groningen moet, volgens de N. R. Ct. voornemens zijn binnenkort zijn ontslag tc nemen. De Gron. Ct. spreekt dit ge rucht ten stelligste tegen. De Minister van Justitie heeft ann de Tweede Kamer ingediend een ontwerp der regeling van de kosten in burgerlijke za ken en van de bevoegdheid der procureurs tot het bepleiten dier zaken. In tegenstelling met zijn ambtsvoor ganger wil de Minister de procureurs be houden, maar de verplichte dubbele rechts bijstand afschaffen. Ook mag der verlie zende partij geen procureurs onkosten in rekening worden gebracht. De betrekking van advocaat en procureur is vereenigbaar. Voorts stelt de Minister voor om Art. 1240 van het burgerlijk wetboek aan te vullen met de bepaling, dat een monde linge machtiging tot doorhaling van een hypothecaire inschrijving in 't vervolg niet meer geoorloofd is. De machtiging moet schriftelijk worden verstrekt. Prins Hendrik is heden ochtend, verge zeld Jhr. flolmberg, kamerheer, en Baron Van Hogendorp, adjudant, zoomede be geleid door Baron Gericke, gezant in Bel gië naar Brussel vertrokken teneinde eenige dagen de gast te zijn van Koning Leopold. De Prins is heden bij zijne komst te Brussel door den Koning, den Graaf van Vlaanderen en een talrijk gevolg ontvan gen. Op de grensplaats Esschen was hij opgewacht door een aide de camp en een ordennance-officier van den Koning. Het verblijf van Z. K. H. te Brussel zal twee dagen duren. Deu'20sten Augustus a. s. wordt te Stockholm het Internationaal Congres over het gevangeniswezen gehouden. Ne derland zal daar vertegenwoordigd worden door de hh. Netscher, van 's-Gravenhage jhr. mr, B. J. Ploos van Amstel, van Am sterdam, en mr. M. S. Pols, van Utrecht. De heeren P. C. Adrian, president der vereeniging van gymnastiek-onderwijzers in Nederland, en A. A. Sprenger, als com missielid daartoe benoemd, hebben een onderhoud gehad met den Minister van Binnenl. Zaken, betreffende de opneming der gymnastiek als verplicht leervak brj de lagere scholen. De Werkmansbode bericht, dat pogin gen wordeu in het werk gesteld voor een gepaste demonstratie van de zijde der

Weekblad voor Amersfoort en Omstreken | 1878 | | pagina 2