AJIERSFOORTSCIIE COURANT. fh 35. DONDERDAG 3 Juni) 085% 3 Junij, Donderd. 4 Vrjjd. Quaterl.; Egmond en Hoorne onthoofd, 1568. (kondigd1648. 5 Zaturd. Quaterl.Nijkerk paardenm.; de Munslersche Vrede in Nederland afge- 6 ZOND. H. Drievuldigheid Rhenen kermis; G. Metiken overl., 1831. 7 Junij, Maand. Rhenen paardenmarkt; Paul Gerhardt overl., 1676. 8 Dingsd. Bunschoten kermis; A. H. Francke overl., 1727. 9 i) Woensd. ®'L. Kw.; Pascal geb., 1629. 10 Donderd. H. Sacramentsdag. JAARLIJKSCU YERSLAG dek GEMEENTE AMERSFOORT over het jaar 1851, Opgemaakt door Burgemeester en Wethoudersingevolge art. 182 der Wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), en aangeboden aan den Raad dier Gemeente den 6den Mei 1852. {Vervolg.) HOOFDSTUK IV. Geldmiddelen. De gewone ontvangsten hebben bedragen /6726Q.31 De buitengewone600,68 Directe belastingen. a. Opcenfen op 's Rijks directe belastingen, a 1986,04 Hoofdelijke omslag, brandgeld 2280,00 b. Belastingen op voorwerpen van verbruik waarop Rijks belasting geheven wordt. Opcenten op de Rijks accijnsen. Gedisleleerdbinnen- eu builenlandsch. 19265,14 Wijn (eigen belasting)2437,25 Gemaal14694,47s Geslngt3345,88s Turf 3073,66 Steenkolenu 688,49s eend. Belastingen op voorwerpen, waarop geen Rijks belasting geheven wordt. Heffingen of retributiën voor het gebruik of genot van openbare gemeentewerken, bezittingen of inrigtingen en dat van door of van wege het gemeentebestuur verstrekte diensten. Botergeld2617,12 Vuur-, Haven- en Tongeld5842,59 Waag98,13s Scheepstimmerwerf (de rekening nog niet ontvangen)pro Memorie. Gewone en buitengewone uitgaven bedragen tot op dit oogenblik: Gewone ƒ62099,29 Buitengewone9017,54 a. Kosten van het gemeentebestuur 4576,34 b. de publieke werken 15289,64s c. Belasl'ngen en ongelden1319,89 d. Kosten van het openbaar onderwijs 4745,02s e. Uitgaven voor inrigtingen tot bevordering van kunsten en wetenschappen. Nihil. Toelagen voor onderstand van behoeftige en liefdadige instellingen14829.00 g. Onvoorziene uitgaven408.21s A. Buitengewone uitgaven9017,54 HOOFDSTUK V. Gemeente-eigendommen, Werken, Inrigtingen. a. Gemeente-gebouwen.. De staat der gemeente-gebou wen kan over het algemeen als voldoende worden aangemerkt. Gedogen de middelen al niet dat meer dan de noodzakelijke kosten van onderhoud daarvoor worden besteedzoo zijn deze evenwel aangewenden die gebouwen daardoor voor verval behoed. Du kosten van onderhoud hebben bedragen de som van plus minus /5022,82s. b. Gemeente-gronden. De staat derzelve is, voor zoo ver de landerijen betreft, vrij gunstig; getuige de aanmerkelijke vermeerdering in huurprijs bij de ver pachting, zoo in het afgeloopen jaar, als onlangs op geleverd. Met de ontgiuuing van woes'.e gronden aan den berg is in het afgeloopen jaar, op het voetspoor van vorige jaren, voortgegaan, en is daaraan zelfs eene aanmerkelijke uitbreiding gegeven, ten gevolge van eene bijdrage daarvoor van ƒ700, als opbrengst van een carrousel op 4 Maart 1851, door de onder-officieren en manschappen van het garnizoen der Rijdende Artil lerie alhier, ten voormelden einde gegeven. Het woeste gedeelte heidegrond wordt door verschil lende ingezetenen, legen betaling eener kleine recog nitie, gebruikt tot snijden van heide en steken van plaggen, waardoor deze weder een indirect voordeel genieten. o. Straten en Pleinen. Voor het onderhoud hiervan is, zoover de middelen daarvoor aangewezen toelieten, zorg gedragen. De toestand van sommige straten maakt helechter wensehelijk, dal tot verbetering van dezelve, voor het vervolg, iets meer kan worden te goed ge daan. d. Gemeente-Polder-of Buurtwegen en Voetpaden. Voor de instandhouding hiervan is, door het voeren der schouwen, zoo veel mogelijk zorg gedragen. Nieuwe wegen of voetpaden zij» in het afgeloopen jaar niet aangelegd of dezelve verbeterd. Wij laten hierbij volgen eene opgave van de in deze Gemeente aanwezige 1°. Buurtwegen: Liendertscheweg naar Hoogland, rijweg met voetpad; Lageweg naar Hoevelaken, rijweg met voetpad; Zandweg langs de steen- atraat of Hessenweg naar Stoutenkurg, rijweg met voetpad; Schamraersleeg naar Stoulenburg, rijweg met voetpad; Heiligenbergerweg naar Leus denrijweg met voetpad; Puinweg naar Leusden, rijweg met voetpad; Appelweg naar Leusden, rijweg; voetpad oaar Leusden, oud Kerkpad, oude Soeslerweg naar de Birkt en Soest, rijweg; jaagpad langs den Eem naar Soest; Dorrenstein- 6che of Doodenweg van Heiligenberg naar Leas den, rijweg; Zwarte weg naar de Zwartesteeg, rijweg. 2°. Openbare rij- of landwegen, voetpaden, enz.: Groenesteeg, Smokkelpad, Walersteeg, voetpad naar Hoevelakenidem aan de Haspelgrooto Nuchtegaalsleeg, kleine Nachtegaalsleeg, Luijanrd groole LuijaardDurrenslcinsche steegweg langs Kokjens-BoomgaardWalersteeg, Monnikenpad, oude Ulrechtsche weg, VlasakkerswegWolven- steeg, twee voetpaden naar de Birkt, Koedijker- weg, Buren wegje, SchutlerhoeverlaanDieven- weg, Meiksteeg, Middelhoefsche weg, Isseltsclie steeg, Woeslijgerweg. Rivieren, Kanalen en Vaarten. Op den staat der sluizen, duikers, bruggen, enz., de overvaart aan de Melmis het noodige toezigt gehoudeneu kan deze als voldoende worden aangemerkt. Havens. Ofsolioon geen eigenlijke haven aan deze gemeente behoortineenen wij evenwel te dezer plaatse melding te inoeten maken van den ingang uit de Zuiderzee aan den mond van den Eem. Aldaar wordt, door het behoorlijk onderhoud van paalwerk en zee weringen, behoorlijk gezorgd voor den veiligen ingang der schepen. Desniettegenstaande hebben daar ter plaatse somtijds bij lang water verzandingen plaats, welke het wensehelijk is, dat uit den weg geruimd worden. Of schoon de onderhandelingen daartoe strekkende tot hiertoe nog geen gevolg hebben gehadhopeu wij evenweldal de middelen tot verbetering dezer zaak spoedig zullen worden aangewezen. (itVordt vervolgd.) Wij herinneren den Kiezers de vervulling hunner burgerpligtop Dingsdag den achtsten Junij eerst- komendendoor mede te werken ter benoeming van een Lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaalmet te kennen geven, dat, volgens bij ons ingekomen berigten, de herkiezing van den Heer Mr. A. W. Engelen over het algemeen als hoogst wensehelijk wordt geacht; weshalve wijdie tot dus verre geene andere Kandidaten hoorden noemen onze mede-Kiesgercgtigden aanraden om hunne stem uit te brengen op voornoemden Heer Mr. A. W. ENGELEN. KENNISGEVINGEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der GEMEENTE AMERSFOORT, Gezien de aanschrijving van den Heer Commissaris des Konings in de provincie Utrecht, vervat in het Provinciaalblad van den 24 Mei 1852, N°. 48, Brengen ter kennisse van de belaughebbendondat de blanco aanvragen tot het erlangen eener Jagt- en Vischakte kosteloos verkrijgbaar zijn ter Secretarie dezer Gemeente, dagelijks (uitgezonderd de Zon- en Feestdagen), van des voormiddags 10 tol des namid dags 1 uur. Amersfoort, 29 Mei 1852. Burgemeester en Wethouders voorn., A. G. WIJERS. De Secretaris, W. L. SCHELTUS, loco Secr. De BURGEMEESTER er WETHOUDERS der GEMEENTE AMERSFOORT Doen te weten, dat door den Raad dier Gemeente, in zijne vergadering van den 6 Mei 1852, is vastgesteld de volgende Verordening: VERORDENING, betreffende het Toezigt op de Vreemdelingen. Dz RAAD der GEMEENTE AMERSFOORT, Overwegende, dat volgens do Wet betrekkelijk do toelating, uitzetting enz. van Vreemdelingen van den 13 Augustus 1849 (Staatsblad, N°. 39) en de verdere daaromtrent bestaande bepalingen, de Hoofden van Policie niet alleen met het verkeer van Vreemdelingen binnen hunne Gemeenten behooren bekend te zijn, maar ook aan hen de verpligting is opgelegd deswegens aan hoogere authorileiten rapporten in te zenden, Heeft noodzakelijk geoordeeld het navolgend Regio- ment vast te stellen Art. 1. Niemand raag eenen Vreemdeling van buiten 's Lands ten zijnen huize verblijf geven of doen ver nachten, tenzij hiervan dadelijk na diens aankomst kennis gevende aan het Bureau van Policie en deszelfs Reispas aldaar deponerende. 2. De Logement- en Slaapstedehouders zullenonver minderd het houden van Registers, waartoe zij volgens Art. 475, N°. 2, van het Wetboek van Strafregt ver- pligt zijn, dagelijks, des morgens vóór acht ure, aan het Bureau van Policie inzenden eene Lijst van alle personendie in hun Logement intrek genomen en vernacht hebben. 3. Onverminderd de verpligtingen, welke tot de inwoning in deze Gemeente betrekkelijk zijn, wordt aan allen, die personen in kwartier nemen en doen vernachten of zoogenaamde Kosthuizenhoudersverbo den dit te doen, zonder alvorens daarvan aan het Bureau van Policie te hebben kennis gegeven. 4. De overtredingen tegen de in dit Reglement ge maakte bepalingen zullen worden gestraft met eene geldboete van één tot zeven gulden. Aldus vastgesteld in de Vergadering van den Raad der Gemeente Amersfoort van den 6 Mei 1852. De Voorzitter, A. G. WIJERS. De Secretaris, DE LOUTERWeth,fung. Secr. Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde Staten van Utrecht, volgens hun berigt van den 19 Mei 1852, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 29 Mei 1852, des voormiddags ten 11 ure. Burgemeester en Wethouders voorn. A. G. WIJERS. De Secretaris, W. L. SCHELTUS, loco Secr. BINNENLAND. AMERSFOORT, 3 Junij 1852. Daar de H.II. de Louter, van Walchren, Scheltus, Methorst, van den Bergh en Kok niet verschenen zijn ter Raadsvergadering van 29 Mei en 1 Junij j.l., en op die beide vergaderingen art. 48 der Gemeentewet moest worden toegepast, is de Amersfoortsohe Gemeen teraad wederom (zie Amersf. Cour. N°. 34), ten derden male ter vergadering opgeroepen tegen heden avond, ten 7 ure. Alsdan zullen behandeld worden de navol gende punten 1°. Voorstel, tot regeling der vervanging van de Raadsleden. 2". Benoeming van eenen Wethouder. 3°. Benoeming der Commissie voor de Schutterij, bedoeld bij art. 11 en 15 der wet van 11 April 1827- 4°. Benoeming van het Slembureau. 5°. Missiven van den Heer Mr. L. Zegers Veeckens, betrekkelijk zijne benoeming als Raadslid. 8°. Zitting nemen van nieuwe Raadsleden. (Vreerad is deze orde van behandeling. Behoorde N°. 5, als betrekking hebbende op het onderzoek der geloofsbrieven van nieuwe leden, niet eerst in behan deling te worden gebragt, waardoor wclligt N". 1 zou vervollen? Zal de inachtneming van de bovengestelde orde niet welligt aanleiding geven, dat slechts zes personen eenen Wel! ouder uit hoogstens zes leden, want de nieuwe Raadsleden zijn in dit geval niet ver kiesbaar, en de commissie en het stembureau bij N". 3 en 4 bedoeld, uit acht leden zullen benoemen? Waarom niet 1°. Missive enz., 2°. Voorstel enz., 3°. Zitting nemen van nieuwe raadsleden4°. Benoeming vfln eenen Wethouder; 5° en 6". de beide overige punten?) De Arrondissemonls-Beglbank te Amersfoort, be schikkende op het verzoekschrift, op grond van het Arrest van den Hoogen Raad der Nederlandend.d. 10 April 1852 (zie Amersfoortsehe Cour. van 27 Mei j.l.) door M. G. Versteegh Jr. en D. C. Versteegh, te Leersum, aan haar ingediend, heeft, bij vonnis van 28 Mei j.l., overeenkomstig het gedane verzoek, ver klaard: 1°. Dat de requestranten in de Directe Belastingen over het jaar 1852 gezamenlijk zijn aangeslagen tot een bedrag van ƒ87,365, hetwelk evenredig verdeeld voor elk hunner bedraagt ƒ43,68; 2°. Dat zij mitsdien zijn kiesbevoegden voor de Leden van de Tweede Kamer der Statcn-Generaalder Provinciale Stalen en van den Gemeenteraad van Leersum 3°. Vernietigd de beschikking van den Gemeenteraad van Leersum d.d. 29 Maart I.I. waarbij is ge handhaafd, de beslissing van Burgemeester en Welhoudercn der gemeente Leersum, om hen niet op de kiezerslijsten, voor die gemeente opge maakt, te plaatsen; 4°. Gelast, dat de Burgemeester, Voorzitter van den Gemeenteraad van Leersumhenop vertoon van dit vonnis, alsnog op de kiezerslijst van de ge meente Leersum voor het jaar 1852, zal plaatsen; 6°, Den Staat der Nederlanden, do provincie Utrecht en dc gemeente Leersumveroordeeld in solidum,

Amersfoortsche Courant | 1852 | | pagina 1