bid- niniffli HEROPENING :«S .■door behoefte gedrongen, de zieke zonder toejligt 'achterlatenzonder de droeve gevolgen te berekenen, die dergelijke onbezorgdheid na zich kan slepen. Uit Gramsbergen wordt gemeld dat de bewo ners van hetaan het kanaal boven Anerveen nieuw aangelegde dorp de Krim in den grootsten angst waren; Niet het vuur der westersche mogend heden maar wel dat der veenbranders joeg 'hun dien schrik aan. Gelukkig, dat de bewoners van Sebastopol den nood der Krimmenaren bemerk ten en hen dadelijk te hulp kwamen. Met vereende krachten werd de voortgang van het vuur gestuit, waartoe het draaijen van den wind ook veel toe- bragt. anders ware welligt het gansche dorp, uit een veertigtal keeten bestaande, eene prooi der vlammen geworden; terwijl nu slechts e'e'ue keet verloren is gegaan. Dezelve was niet tegen brand schade verzekerd, doch de inboedel is gered. In den nacht van 22 Mei heeft eene koe van W. Kuiper te Smilde een kalf ter wereld gebragt met eeneu kop, volkomen op dien van een paard gelijkende; bek, tanden, tong, ooren, maan en kuif, alles als bij een paard; hetzelve had wel oogleden, maar geenc oogappels. Overigens geleek het volkomen op eene koe, behalve, dat het kruis weer meer van een paard had. 't Was een dik zwaar kalf, van 'l vrouwelijk geslacht en is dood geboren. Te Vlissingen werd andermaal en met ver dubbelde inspanning eene proef genomen, om de Itavensbourne boven water te krijgen; daartoe waren duikers en werktuigkundigen, sedert de laatste mis lukte poging, onder en boven water werkzaam. Duizenden van nieuwsgieringeninzonderheid uit Zeelands hoofslad, stonden met de ziel indeoogen te turen, en na verloop van eeniue uren brak er andermaal een zware ijzeren ketting, en de Havens- bourne bleef onvcrwrikiiaar onder water. GEHEUGDE BKItlGTKN. Aan een particulier bcrigt wordt ontleend, dat eene Mesikaansche bezending voor den beesten tuin te Rotterdam in gereedheid lag; iels van deze be zending werd aan boord genomen, veel is plotse ling overleden en hel overige is bij gebrek aan scheepsrib 111 te achterwege gebleven. Hel was eene zeer keurige sorleering^ als: uit het honden- en hazengeslacht, twee kleine keizerlijke zwarte sprink hanen, enz. Veertig ijzeren vaartuigen worden te Blackwall gebouwd" bestemd voor het uitbaggeren van den Nijl. Keizer Napoleon zal in October den Koning van Beijeren te Munchen bezoeken. De schermutselingen tuSsolicn de Engelschcn en de Chinezen duren voort. Prins Napoleon zal waarschijnlijk met eene Duitschc prinses in het huwelijk treden. Carpentier, de beruchte dief van den Noorder spoorweg, heeft op aanraden van zijnen advocaat Lachaini" <>0000 francs, die nog in zijn bezit wa ren teruggegeven en vleit zich met de hoop, dat welke straf hem opgelegd worde, hij die niet zal behoeven te ondergaan. Het Gildewezen zal ook iu Oostenrijk afgeschaft worden. In het station te Gratz boog zich de stoker del- machine bij hot binnen rijden door de enge deur van liet stookhuis te ver voorover, zoudat hem het hoofd van den romp afgerukt werd. De Baron von Burger, kamerheer van den Aarts hertog Fardinrnd Max, is door een jongeling, die denzelfdcn naam draagt als de baronvcrradelijk vermoord. De moordenaar is gevat. Eene bende gaauwdievenmeest tot den fatsoen lijken stand belioorendeis te Milaan ontdekt. De grootvorst Michael van Rusland laat Peters- burg een prachtig paleis bouwen. Te Claremont zullen alle prinsen van liet huis Orleans tot eene conferentie bijeenkomen. Te Parijs is het huis Turneissen gefailleerd en wordt het deficit op 22 millioen begroot. Rusland zal even als de andere mogendheden tegen China optrekken, hoofdzakelijk wegens onge regeldheden aan de grenzen voorgevallen. In den Spaanschen Senaat zijn de iw isltooncelcn aan de orde van den dag. De Keizer van Oostenrijk ontvangt op zijne reis door Hongarije tallooze petition waarhij do hand having der Hongaarsche nationaliteit gevraagd wordt. De President der Verecnicde Staten van Noord- Amerika, Buchanan, is zoo mede alle de gasten die met hern aan oenen maaltijd deelnamen, door eene gevaarlijke ziekte aangetast, naar men zegt ten gevolge van vergiftiging. Lord Palmerston wendt bij het Spaansche Gou vernement de krachtigste pogingen aan, ten einde de afschaffing van den slavenhandel op Cuba te verkrijgen. Te Holyhead (Engeland) is eene buitengewoon groole bewerking van ontploffing geschied, waar voor men 21000 pond buskruid gebruikte. Men deed een gedeelte van het gebergte, bestaande uil 1(50000 van den hardste» quartz-rotsteensprin gen. Op bet komniari'lo «vuur» rees en storte den berg over, ecue opening van 450 voet lang, 120 boog en 60 breed latende. De prefect van Seine »n Marnc (Frankrijk) heelt een bevel uitgevaardigd dat de SrhoolmccsUrs voor taan in uniform onderwijs moeten geven. De Koning van Napel» onlangs op zijne tafel onder de papieren die bij moest onderteeke- neu ook ecu, waarbij bij zelf werd verbauucn. Waar wordt nu volop gras gemaaid? Op heden 15 Mei 1857, heb ik ondergeteekende in den Haarlemmermeerpolder, afdeeling Rijk, sectie BB, laten grasmaaijen voor veertig koeijen, door een man en een jongen, die het gras met den spoorweg, zonder paard, gebragt hebben naar de ruivenwaaraan liet vee bij mjj gevoederd wordt De koeijen loopon op stroo op eene afgerasterde plaats geschikt tot mestbereiding. Ik wensch te weten, of er elders in Nederland op dezen zelfden dag genoeg gras is geweest, om liet te kunnen maaijen Ik wensch dit om te kun nen vergelijken den tijd van liet eerste aankomen van liet gras op mijn land, dat gedraineerd is, met ander land, dat niet is drooggelegd. Indien men ergens vroeger heeft gemaaidwensch ik den jnisten dag te weten. Aanstaanden Maandag 18 Mei,begin ik te maaijen voor den hooibouw. Wie hit niet gelooft, kan bet komen zien. Badhoeve, 16 Mei 1837. Mr. J. P. Amersfoordt. Wij vestigen de aandacht onzer stadsx-nooten en lezers op de gooetroijeerde Mccrveuf en IJziai- VEiu' van den Heer 11. van Soineren, te Rotterdam, wiens Muurverf een zeker middel is tegen den vochtigeu en roetvlekkerigen doorslag van Muren, tegen de vcrwcersvlekken in de hardsteen en tegen de verrotting van lambriseringen, plinten en vloe ren door de zoo vernielende Champignons. Wy meenen zulks met des te meer aandrang te moe ten doen, omdat vooral hier in Amersfoort zeer vele huizen door den Champignon geteisterd wor den. Ook zijne IJzeuveiu-, is een volkomen behoed middel tegen het verroesten van het IJzer en iu onderscheidene soorten voorhanden. Vele architecten, werkbazen en eigenaars van gebouwen hebben omtrent beide Verfsoorten, welke zeer eenvoudig iu het gebruiken met bet beste gevolg aangewend zijn, zeer gunstige certificaten algegeven. Wij herinneren ook aan wat ten vorige jure in deze Courant is vermeld geworden, dat de Heer Abrahamson, hoek Langeslraat en Selierp- bicrstrnal te Amersfoort, de vocht iu zijn huis, waartegen vele andere middelen door metselaars en stukadoors te vergeefs waren aangewend, daar mede overwonnen heeft. De Depothouder te Amersfoort is dc lieer iY. La- seur Mr. Metselaar en Steenhouwer, op het Havik, die geheel op de hoogte van de behandelingswijze is en deze Verf met de gunstigste resultaten ge bezigd heeft. Met doel te nemen iu de gcldlccuiug ten behoeve der Iloriorinde Kerk, kan men iu meer dan een opziet nul doen. Men kan in die Iccuing deel ne mende. met het algeiiiecne belang te gelijk liet bijzondere bevorderen. Men bcschuiiwc b. v. liet (jeleende geld als eene giltals eene donatie, waar van alleen de revenuen voor een lijd lang komen aan de Hervormde Kerk iu liet algemeen. Vooreen tijd lang. Het kapitaal zelf kan men lot onderscheidene einden bestemmen. Men kan liet bestemmenlot verbetering van het fonds of der diakonie, of dei- kerk, n. I. van de gemeente, waartoe men behoort. Men kan hel ook tot andere einden bestemmen, namelijk 61' tot een pensioen- of tot een weduwen- londs ten behoeve van den predikant of de predi kanten of ook tot een fonds door welks revenuen het predikants-traeleinent, in deuregel veel teiaag, kan worden verhoogdof waardoor men hier een hulpprediker en daar een tweeden predikant kan verkrijgen. Er zijn o! zoo velerlei behoeften, en aan goeden wil ontbreekt liet niet. CORRESPONDENTIE. Wij ai-hlcn licl niet raadzaam, en zoude liet zelfs zeer onvoorziglig van ons zijn. out hel door II. II. Maandag ingezonden!! op le nemendoch hebben wij aan de daarbij betrokkenen mededeeling van den inhoud gedaan en ge ven wij II. de verzekering, dat zijne goede wenken ter harte genomen worden. 1/ij zal immers de zuak en niet liet schrijven over de zaak willen. Tot mondelinge expli catie kan hij zich ten onzent vervoegen. Wij blij mede werkzaam. n duar- Onzc bestendige lezer G. vraagt namens eéFTge bewoners achter in de Slijkstraat, of bet voldoende is, dal de Om roeper (ilie volstrekt geen Stentor is; niet verder komt (l ui lol de Yai'kcnsiiiurkt over de Koestraat. Ook in de Slijkstraat verneemt uien gaarne zijn intéressant stads- Voor dit maal voldoen wij aan liet verzoek tul opname; in liet vervolg wende men z.eli niet dergelijke aanmerkin gen tol de personen zelve, en indien zulks vruchteloos iilijkt te zijn, tot hunne superieuren. Aan dit monstertje van stedelijke verzoeken lol ons gerigt, kan men zich bel begrip vormen wal veelal de partij is. Red.) De Burgerlijke Stand i volgend nummer. ADVERTENTIE N. i JUftlJ E. K., van des voormiddags 8 tot 's avonds 7 ure, zijn te hoop en ter Bczii/lit/irn/ gesteld eene Collectie H O IV D E IV beslaande in E.nc.elsciik Patrijs-, Rai.onek.s- SvtoissK-Gekeerde Poedels en de zeldzame St. BERNARDS Hond, bij de Weil, van Manen, in liet Logement de Arend, buiten de Slijkpoort, te Amersfoort. (1281) De Ondergeteekende geeft 2(jne Geacht. w Begunstigers, zoo binnen als buiten de Stad, te kennen dat hy zjjne Affaire verp]aat*t heeft van de Latigegracht naar de Lannestraat naast den winkel van den lieer Meijers. Amersfoort, 26 Mei 1857. I»») 'UUgUl- VAN DE TE AMERSFOORT, op i/en Jsten Juiiif. Van verschillende zijden aangezocht, om ook Dames in de gelegenheid testellen, van de Baden gebruik te maken, berigt de ondergetee kende, dat, bij genoegzame deelneming, delnrig- ting van des morgens 10 tot des namiddags 1 ure uitsluitend voor Dames geopend wordt, en er ge durende dien tijd een voldoend vrouwelijk perso neel, ter assistentie, aanwezig zal zijn; dat, wie zulks inogtv erkiezen, van 't einde van dc Kleine Koppel met een bootje naar de Inrigting zul wor den overgezet, en dat er gelogeubeid bestaat, oin voor Dames te tcekeneu, aan de Inrigting of ten huize van de Commissarissen, de 11.11. Dr. A. m» der Leeuw, F. T. de Charro en Snijle Luit. der Vcld-artillerie. De Directeur, (>'J83) T. fl. J. SCHUTEK.HA.V. GEOOTROOJJEERDE MUURVERF, zijnde een uitmuntend middel te gen Vochtigeu en Roetvlekkericen doorslag der MUREN. GE0CTR00IJEERDE IJZERVERF, strekkende ter beveiliging van allerlei IJZEREN VOORWERPEN tegen Roest. Te bekomen bij den Ondergeteekende a 50 Cts. per Va Ned. tl', in Potten van verschillende grootte. Prospectussen wegens den aard en liet gebruik dezer verwen, benevens vele belangrijke'Attes ten wegens de deugdelijkheid derzeive, worden op aanvrage alom verzonden. 11. VAN SOMEREN, in erf waren Lokken en Vernissen (1984) Oppert, 232, te Rotterdam. Eene kleine Ilollandsche Brochure van den pbil.intropisclien Pr. Julius Lobclhal, die korte en dui delijke luedcdoelingcn bevat over beginnende l unair. 1-aiig en andere borstziekten, wordt iu onderstaande Depóts afgegevenwaar ook bet in zijne aanwending zeer eenvoudige middel ter genezing te ontbieden is voor Gulden bet ilcschjc. STOI.L S IIRL'1'PELKN bevrijden «ogenblikkelijk van de hevigste kiespijnmen behoeft slechts een daarmede bevochtigd puntig watje in bet oor te stoppen, aan de zijde waar de kiespijn is. Het Ilcschjc kost f I. ÏHWH III III kan genezen worden door Pr. PINTERS HUUrilElU iiiagHctlMchc Hui-pillen. Ilct zijn kleine Pillen, in een Watje gerold, dat even als een gewoon aljo in bet Oor gestopt wordt. Een Poosje, waarin CO dezer Watjes, wordt voor ƒ2,50 verkocht. Amsterdam, Verkoophuis. I SchoonhovenAII. Valk. Amersfoort, Gebr. Jlriinino. 11 trechl. T. tJhlrnbroek.L. J. BodegravenJ. R. E. G. I Bosch en 1', J. l/iiinck. Sclilalman. IViancn, A. Verkerk. Hilversum, li. J. Jvan I ZeijslC, G. Adlttng. En iu de bekende Depóts in dc andere Steden. (1985; V PR ZM.F EN PILLEN VAN IIOl.l.OWAY zijn een zeker werkend middel tegen zinkingen en jichtpijnen. I,.... Hle vendamwas lijdende 'aan l.'ev. zinkingen, en beproefde een aantal zeer vermaarde hulp middelen. in lionp daardoor verligliug in zijne smaden te erlangen, doel) de ziekte nam veel meer. en zo., ten i... .1 .1 tiii li.il liitil .liiil ■■■mui lm. Vi.t'li ..li ii.i 'mi dat. hij het lied niet meer kon noch voeten kon bewegen. In d. werd hem door een en Pillen van lloll.i lldellik (I bet. vriend eene zekere hoeveelheid 7.x av ter hand gesteld. 11ij begon ine -kaldra lliiddrlljk daarvan gebruik te maken, en aid... eene ve, betering iu zijnen toestand gevoelende, ging hij geduimd elf weken daarmede voort, en geniet thans eene volmaak' gezondheid. gezonuueiu. Door het verminderd debiel zijn de prijzen als mijl Doosjes luiten a ƒ0,8». ƒ1.83. /TLOO, /ïi.73. f\\ 1.50. ƒ20,50. Potjes y.ntf a/«.SO, /I.8S. /TUI». /7.03. f\S.HS, ƒ20.93. '/.ijii op franco aanvragen a contant te bekomen L. GROIITENIHIRST. le I trechlhij vas ar. ROEMER te Amersfoort, en hij J. STRAM MAN- hnol'd-Pepólhouder le 's Itosch. alsmede I 8 Londen. Strand 2 li. en te Ara-W'. MO Maiden- 2 Ij,,,,., IIOIAAJII A Y 'S BTAltLtSSli.llLA TLA. Gedrukt Ier Boek- en Courant-Drukkerij van A. II. vax CLE E FE te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1857 | | pagina 2