TE HUUR: ÜU BARRY'S REVALENTA AlAlfidA aimaisM MMÜ» DE PILLEN VAN HOLLOWAY. Mazxint is ziek zegt men en velen roepen Risacoli toe: «doe gloeiende kolen op het hoofd van dien volksman! want dan zult g|j hem win nen voor uwe politiek Zal Risacoli durven? Zoo jadan haaste hy zichwant ais Maxzini stierf op vreemden grond, dan zou derevolutie er welligt eene eer iu stellen eene Qnvervulde belofte fe wreken. De Fransche Minister van Buitenlandsche Zaken de heer de Touvenelklaagde in July i8u I aan den Paus over de onbehoorlijke taal door den Bisschop van Poitiers iü zijne hoofdkerk over den Keizer gevoerd. Van die zaak werd niet meer gesproken en bij velen was zy natuurlijk reeds vergeten. Maar ziet! daar komt zjj op 't onverwachts uil den doofpot. Had men te Rome de Thouvene'.'s brief maar eenvoudig gedeponeerd ter griffie Keizer Napoleon IU is anders gewoon antwoord te ontvangen ais hg iets vraagt of over iets klaagt? Hoe 't zijde Bisschop van Poitiers verbrak het stilzwygen en schreef een brief aan den Minister, waarin hij beweert, dat die staatsman door slechte hoorders is misleid, dat zijne woorden zijn verminkt en dat bjj niet sprak wat hem in den mond was gelegd. Te regt merkt men hierop aan, dat het sermoen van den Bisschop 't eerst is medegedeeld door kerkelijke bladenen dat de Bisschop toen gezwegen heeft over den lof hem toegezwaaid. Wat waarheid zy zeker is, en het pleit niet voor de kracht des Keizers tegen over de geestelijk- beid dat een Bisschop, die hem, bykans een jaar geleden, op den kansel beleedigdenu eerst goed vindt te antwoorden op eene klagt daarvoor officiéél aangeheven. In Spanje is eene deputatie uit Engeland aange komen ten behoeve van de Protestanten die ach ter de grendels zuchten omdat zij den Bijbel lazen. Men scbrjjft dat de President-Minister, O'üonnel, die deputatie zeer koel beeft ontvangen. Dit zou op zyn minst zeer onverstandig zyn, want die voor ongelukkigen spreekt, heeft regt op eene beleefde behandeling. Keize- Alexander hervormt dag en nacht en is •nu bezig met het onderwijs. Te Warschau is bet nu vrij rustig en de nieu we Bisschop beeft zijne leeken dringend vermaand •om in de kerken geen revoiutionnairc liederen aan te heifen. In het oficiëele dagblad van Warschau wordt •de namen bekend gemaakt van 143 personen die zijn veroordeeld ter zake van woelingen. Amerika is gereed ter strijde. Die dat 's avonds slapende leestis verzekerd dat hij 's morgens niet zal ontwaken door kanon schoten. ZITTING van den Raad der gemeente Amersfoort van 18 February 1862. Tegenwoordig al de leden. Na het voorlezen en goedkeuren van de notulen der vorige vergadering, is aan de orde: 1*. Het kohier van den hoofdelijken omslag dienst 1862ten bedrage van ƒ22887,4*2. Daar hiertegen geene réclames zijn ingekomenwordt het met algemeene stemmen goedgekeurd. 2*. De beraadslaging over hel al of niet aanbe steden Tan het uitdiepen der grachten. De Voorzitter herinnertdat hij reeds in de Torige zitting had medegedeelddat er geene be zwaren schenen te beslaanvolgens het oordeel van Burg. en Weth.legen het nemen eener proef voor den tijd van één jaar om bet uitdiepen der grachten voor gemeente-rekening te doen plaats hebben. De kosten zouden waarschijnlijk wel niet minder n.aar vermoedelijk toch ook niet veel meer bedragen dan die der aanbesteding, en men kon dan later met kennis van zaken een definitief be sluit nemen. De beer van Lookhorst merkt op, dat reeds vroeger door de Gezondheidscommissie hetzelfde denkbeeld is geopperd. Hij ondersteunt het ook ten sterksteniet alleen om financiële redenen maar vooral, omdat het kan strekken ter bevor dering der openbare gezondheid. De aannemers diepen nu slechts hier en daar uit, waar zij mee- nendat zy dit met voordeel kunnen doen. Op andere plaatsen laten zij het vuil in de grachten liggenzoodat zelfs de afloop des waters er door belemmerd wordt. Dit is dus niet in het belang der gemeente. In stemming gebragt wordt het voorstel van Burg. en Weth. met algemeene stemmen aangenomen. 3°. Benoeming van eene regentes voor het Bur ger-Weesbuis. Hiertoe zijn voorgedragen Mevrouwen Wijers van de Poll ea Hering. Met meerderheid van stemmen wordt als zooda nig benoemd Mevrouw Wijers, aan welke stemming door den Voorzitter geen deel werd genomen. 4*. Benoeming van eenen Commies der plaatse lijke belastingen, waartoe wordt benoemd J. de Valk. 6®. Beüoeming van eenen hulponderwijzer aan de openbare armenschool. Met 14 stemmen wordt daartoe benoemd Al. Dik ker th3Cis hulponderwijzer te Ochten in Gelderland, De Voorzitter geeft kennis dat de teekening en bet bestek voor de verbouwing der tusschenscbool afgewerkt zijn. Gedurende de werkzaamheden zal de 3Chool tydelyk moeten verplaatst wordenen zullen Burg. en Weth. dus de noodige magtiging behoeven om hiervoor zorg te dragen. Zij mcenen I dat zith hiertoe eene geschikte en min kostbare 1 gelegenheid voorJoet. xal de genoemde stukken gedurende eenige dagen ter secretarie doen liggen ter inzage van de ledenen verzoekt hendie eenige wijzigingen daarin wenscheiyk mogtenachten deze aan hem te willen mededeelen. De heer van Lookhorst vraagt het woord en zegt dat in de vorige zitting door een der leden is ge sproken over gebrek aan medewerking van de zy- de der Diaconie-Besturen. Daar sommige leden van één dier besturen hem hebben medegedeelddat zij zich daardoor gekwetst gevoelden, en gaarne wenschten te wetenwelk bestuur werd bedoeld en waarin dat gebrek aan medewerking zou be staan zoo verzoekt hij het bedoelde raadslid thans die gevraagde inlichtingen le willen verschaflen. De Voorzitter zegtdat hy verwonderd is over dat verzoek. Ieder raadslid mag inlichtingen vragen aan Burg. en Weth., maar nergens wordt de be voegdheid gegeven om de leden te nopen tol der gelijke uitleggingen van vroeger geuite gevoelens. De wet wil integendeeldat ieder lid daarin zoo vrij mogelijk handele. Hy voor zich herinnert zich niet wie het bedoelde raadslid isen verzet er zich wel niet tegendat aan hel verzoek gevolg worde gegeven, maar meende toch dit een en ander te moeten opmerken. De heer van Hel ondersteunt het gevoelen van den Voorzitter. Hij meent ook, dat het om der ge volgen wil niet wenschelijk is, dat aan het verzoek voldaan worde. Het onderwerp is thans niet aan de orde, en zoowe! de gemeentewet als het regle ment van orde schijnen zich daartegen te verzeilen. De heer van Lookhorst antwoordt, dat hetgeen hij bedoelde ook door de couranten is publiek ge maakt, en men daarom vooral eenige opheldering verlangt. Wordt die niet gegevendan zal men het daaromtrent medegedeelde slechts als couran ten-praatjes beschouwen, (-fj De Voorzitter herneemt, dat er geen officiéél raadsverslag in de couranten wordt geplaatst, en de raad voor het daarin opgenomene niet aanspra kelijk is. Men kan alleen gissen naar den oorsprong daarvan. Hij heeft ook wel eens opgemerkt, dat hetgeen daarin voorkwam minder juist was, maar daar het geen officieel verslag was, heeft hij zich daaraan verder niet gelegen laten liggen. ("j De heer L. E. Lagerweij gelooft dat hy het raadslid is door den heer van Lookhorst bedoeld daar hij vroeger heeft gezegddat hij «;ich niet te veel voorstelde van de medewerking der Diaconie- Besturen. Naar aanleiding van het aangevoerde in den loop dezer discussien meent hij dat het beter iszich thans niet op nieuw in te laten met die vragen van den heer van Lookhorst. Hij blijft echter bereid om de grondenwaarop zijne vroe ger gesprokene woorden beri.sten, aan ieder me- detedeelendie er belang in stelt ze te vernemen en zich daartoe tot hem wil wenden. Niets meer te behandelen zijnde wordt hierop de raadszitting door den Voorzitter gesloten. (-J-J Verslagen zijn geen praaljes-zamcnweefsels. De Amersf. Ct. maakt nooit praatjes over Raadszakcn en ware bet wenschelijk dat anderen dit evenmin zouden doen als dan zouden er in en builen den Raad en bij den a/loop der zittingen sommige onaangenaamheden worden vermeden. Het gemeentebelang en bet eigenbelang des sprekers zouden daarbij winnen. Hetgeen in den Raad wordt gesproken, is ook wel eens minder juist; bij gevolg kan dat ook wel eens minder juist worden teruggegeven. De geachte Voorzitter spreekt van Ciuranlen; dus: meervoudig. Wat de Amersf. Ct. betrefthare verslagen hebben Zijnerzijds geene mishillijking verdiend. (f) Uit deze verklaring van den beer L. E. Lagerweij blijktdat hetgeen in het verslag der vorige zitting daar omtrent voorkwam bepaald juist is. Overigens bevat de Courant jaren achtereen de versla gen der Raadszittingen getrouwelijk naar de copie zon der zelfs eene enkele aan- of opmerking daarbij te voegen. Tbans geschiedt dit voor de eerste inaal en moet dit nu geschieden omdat de Conrant noodeloos in de discussien is gemengd. Red. Amersf. Ct. ADVERTENTIEN. Bevallen van eene DOCHTER, E. W. BORST geliefde echtgenoot van A. CRAMEB Genees-//eel- en ui-loskundige. woudenberg 18 February 18C2. Op HEES onder du gemeente SOEST een welgebouwd HUISJE mpt STAL Icn SCHUUR alsmede ruim 2 bunders ËÜa best BOUWLAND en een gedeelte BOSCH naar verkiezingom een en ander in te rigten tot hovenierderij. Te bevragen by hen UITGEVER dezer COURANT. is geen medicament maar een voedsel, dat zeer gunstig op de spijsverteringsorganen werkt, en daardoor eene menigte ziekten en onpasselijkheden genezen tn voorkomen kan. Er zijn voorbeelden in groote menigte, dat aii ZONDER HULP VAN MEDICIJNEN langdurige ongesteldheden ge nezen heeft. Duizenden htbhen openlijk verklaard, dat zij hunne genezing aan haar te danken nebben. Men kan ze zonder inconvenient gebruiken en de genezing volgt gewoon lijk spoedig. Zij is voor kinderen en vo'wassenen als ontbijt zeer aan te bevelen. Zuigelingen kunnen er mede gevoed en groot gebragt worden. Zieken kunnen geen beter difet houden dan zich bij de Rcvaleiltn te bepalen. Zij kan op ver schillende wijze zeer smakelijk gereed gemaakt worden. Dc echte Revalcnta van de Heeren Uarry du Barry en C°. 77 RegentstreetLondon, wordt alleen verkocht door het Verkoophuis en deszelfs Depóts. Men lette er vooral opdat iedere Bustot waarborg der echtheid door JF. fö.V MVKXi) UEEJM Verkoophuis, gelcekend is. Dc prijs der Revatenla is: 87«/4 cents, ƒ2, ƒ3.50, f8, 16. AmsterdamVerkoophuis. gracht hij de Hainhurge- Amersf'ooi't7. II. van brug. T. Chlenbroek. Choor- Ruijven en Itl. Sleijreiff. straat. L. J. II. Bosch cn Baarn E. van Dapperen en P. JUuinck. (lez. Petersen Noooe. Vianen, B. Swaving. Hilversum, Andr. de ff it. Wijkbij Duurstede, Wed. 1,oenen a/d Vecht, Wed. O. Zorn. Mulder. IJsselstein, J. J. Grocnhoff. Utrecht, T. Uhlenbroek.öude Zeijst. C. ff. Adlung. En in de overige Sleden in de bekende Depóts. Uittreksel uit eenei: Brief, welken wij ontvingen: nik kan UEd. tevens berigten, dat de Rbvalenta hier steeds met goed gevolg gebruikt wordt, vooral door diege nen, die aan Maagziekten lijden. Ik heb vele Ruitcnklanten, die bepaald alle Dingsdagen (zijnde hier de wekelijksche marktdag) hunnen inslag komen doen, en verwacht dan ook per ommegaande de bestelde Revalenta, daar ik anders ligt eenigen niyncr vrienden zouden moeten te leur stellen, aangezic.i mijn voorraad niet meer groot is. Purmerend. (Get.) S. J. VEEN. Koorts en koortsachtige ziekten. In den winter vertoonen zich deze soort van ongesteld heden gewoonlijk, daar zij veroorzaakt worden door groo te en elcctrische verstorting in den dampkring. Deze pillen zijn voornamelijk om te verhinderen dat dc kwade sloffen van den lever zich aan het gestel mededeelenals ook om de bedorven vochten van het bloed Ie verwijderen. Zij wenden ongesteldheden af door den lever tot meer werk- dadigheid op te wekken, tevens regelen zij den aandrang des harten en maken den bloedsomloop standvastig. Zij bevorderen de spijsvertering en stimuleren de nieren. De pillen van Holloway, die zoo zacht werken, zijn hijzonder dienstig om alle koortsachtige ziekten tc ontwortelenzon der het zenuw-gestel in wanorde te brengen. Ieder gere geld huisgezin nioest van deze wonderbare middelen voor zien zijn. Plotselinge dood. Tegen het begin van het jaar wordt men dikwijls in dc dagbladen verrast door de onverwachte sterfgevallen. Dc oorzaak van dit schielijk sterven ligt in het hoofd rit in het hart. Bij de minste drukking op het hoofd cn op de borst moet dadelijk de heilzame zalf van Holloway ge wreven worden over den ruggegraat en over de borst; ter zelfdcr tijd moet men de pillen ook regelmatig innemen. Deze beschermende maatregelen zullen het opstijgen van het hlocd naar hel hoofd belettenen alzoo dc beroerte of het beslag afwere.a. Een der heide geneesmiddelen moet men steeds gebruiken, wanneer de komende aanval wordt aangekondigd door loomheid, duizeligheid enz. Dan is het nog tijd om eene ongelukkige omstandigheid te voorkomen. Door hel vermeerderd debiel zijn de prijzen als volgt Doosjes Pillen aft),80, fl.85. f3,00. f6.75. 113.50, f20.50. Potjes Zalf h ID.80, 11,85, f3.00, f7,50.113,85. f20.(J5. Zijn op franco aanvragen a contant te hekomen hij L. J. GROQTENDORST, te Utrecht; hij G. C. T. van db ROEMER, te Amersfoort, en hij J. STRAAT. MAN, hoofd-Dcpoihouder te 's Bosch a Is in ede le Londen Strand 244 en te New-York80 Maiden- Lane, HOLLOWAYS ETABLISSEMENTEN. BURGERLIJKE STAXD VAN AMERSFOORT. REV ALLE?.'8 Febr., Johanna van /Vaarde», d. 10 Febr.Helena Gcertruida Esselinkgeb. Caro d. Stoffelina van Vee?igeb. van Veisend. 12 Febr.Johanna Blikkendaalgeb. de Wil. z. 13 Febr.Everlje van Wijland geb. van der Lin den8. Leentje Wijnandsgeb. Kroesd. 14 Febr.Johanna van Kekengeb. Roos z. ONDERTROUWD13 Febr.Johannes van der Geld met Johanna Putman. Jocobus Tondeurmel Jacoba van Goor. Johannes Putman met Elisa beth Massa. GEHUWD12 Febr., Arien Eijkelenburg met Hendrik a Le Roij. Jan Boormeester met Slaria Elisabeth Walters. OVERLEDEN0 Febr., Johannes Rijnders 3 j. Een levenl. k. van Aart van Plateringen. 10 Febr., Fraticina Rulselaar1 j. Tcunis van den Rerg04 j.gehuwd met Maria Elisabeth Kraandijk. 11 Febr.Cornelis Holb j. Gerarda Maria Eijkelman, 74 j.gehuwd met Mat- thijs Niesz. Helena var> der Flier67 j. Francis van den Kieboom48 j.gehuwd met Mar- griei/ta van Appelen. 12 Febr., Franciscus Steen- beek 2 j. Hendrikus Pouwe50 j. Antonia van Nimwegcn4 m. 13 Febr.Arie den En ting2 j. 14 Febr.Hendrika Steenbeek, 10 m. Jannetje Schuin, 4 w. Geerlruida Quick, 4 Gedrukt ter Boek-, K«ntoor- en Courantdrukkerij van A. II. VAN CLEEFF, te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1862 | | pagina 2