Dépot deed nasporingen doch kon geen inlichting ont- tangen. Maanden verliepen er en ome jongeling hoorde niets meer tan zijne koopvrouw. Onlangs echter werd by by een notaris ontboden, die hem te kennen gaf, dat hij een erfenis voor hem in zijn bezit had. Voor my eene erfenis?" vroeg de verbaasde jongeling. Jaantwoordde de notarisvan eene vrouw die er het volgende briefje bij heeft gevoegd". Ik ben aan het einde van mijn leven ik heb noch ouders, noch bloedverwauieu. Ik benoem daarom tot mijn eenigen erfgenaam den lieer L. die van mij een jaar lang 's morgens een potlood kocht.en wien ik had gezegd, dat dit hem lot zijn geluk zou strekken." LL jongeling was verstomd. Hij had altijd om de woorden van de koopvrouw gelagchen. De erfenis bestond uit vele vaste goederen en eeue som van 30,500 francs ougeveer aan effecten. Politieke Kevue. Men is nog geenzins gerust omtrent den stand van zaken, al is het zwaard in de schede gestokeu. Te Berlijn verkeert men in ongerustheid omtrent de inzigten van Keizer Napoleon. Niet zoo zeer een oorlog met Frankrijk wordt daar gevreesd, waut, mogi deze uitbarsten, dau zou I'ruissen niet alleen staan, maar een geducb- ten bondgeuoot hebben, die het voor oiets zou doen terugdeinzendie bondgenoot is bet Üuilsche nationale gevoelwat graaf Bismarck augstig maakt is het vermoeden, dat een soort vau Fraosch- Oostenrijkscb-Russiscbe coalitie ontslaan zaldie hemjuist op bet oogenblik dat Pruissen met moeyeltjkheden zal te kampen hebben voortsprui tende uit de inlijvingen van eeuige Uuitsche Staten, nieuwe verlegenheid kan berokkenen. Men meldt dat de generaal von Mauteutlel dan ook mei geen ander doel naar Sl.-Petersburg gezoodeu is gewor den, dan om Rusland te doen instemmen met de tegenwoordige politiek van Pruissende pogingen in dieQ geest gedaan sluiten echter op zeer ern stige bezwaren. Pruissen wil voor het oogenblik althans de zekerheid van Rnslands onzijdigheid in geval van een oorlog met Frankrijk. Be gezondheidstoestand van Keizer Napoleon moet, naar gezegd wordt, veel te wenscheu over- laten. L)e vergrootings-politiekdie thans in zwang komt, verontrust, en te regtde kleinere Staten. Het is op deze toch dat de grootere Stateu hunne uilbreidingspolitiek zullen bol vieren. Dat von Bismarck ons gaarne zou annexeeren spreekt van zeif. Door Nederland zou Duilschland als door een tooverslag zeemogendheid zijn en in wei.tig tijds eene geduchte zeemogendheid kunnea worden. Maar Frankrijk zou zeer gaarne Belgie' en ons Land aan hel grouie Rijk toevoegen, terwijl het de magt heeft om wat bet wil te volvoeren. Maar Engeland zou niet duldeadat op die wijze zijne heerschappij ter zee voor goed werd gefnuikt. Op de verzekering van von Bismarck dat hij wei kans zag om Luxemburg los te krijgen en iels van België er bij zou Keizer Napoleon heb ben geantwoord: «heb ik een of ander uoodig dan kan ik voor mij zelf bij de Souvereinen van Nederland en België het woord wel doen. Op dit oogenblik spreek ik alleen van de grenzen van 1814, met het oog op Pruissiscli grondgebied." Volgens andere beriglen wil Fraakryk in 't bezit zijn van de vestingen PnilippevilleMariënburg, Saarlouis. en Landau. De beide eersten liggen in België, de derde in Pruissen en de vierde in Beijereo. De Koning van België beeft de waterpokken maar m ligten graad. Het Belgische volk is een weinig bekomen van den schrik voor de Fransche grenzen van 1814 op de lippen van Napoleon III. Ook houdt de brand van Amwerpen de aandacht j van het geheele volk bezig. Dat is in waarheid eeii nationale ramp. De grenzen van 1814 welke zijn die? De natuurlijke" de grenzen van de Pyreneën de Alpen en den Rijn. Limburg, Noordbrabant en Zeeland zouden dan I Fransch wordenstrikt genomen ook bet Over- xuaasche en de Betuwe. Von Bismarck paait de liberalen met het voor- uitzigl op een Duitsch Parlement, op Duilscbe ëe'nbeideen denkbeeld, waardoor ieder Duitscher begeisterd wordt, en op een Noord-Duitschen Bond onder de leiding van Pruissen. Wij vreezen echter, dal de Pruissische liberalen vele teleurstellingen van de gaven van von Bismarck zullen ondervinden, in zoo verre als zij verwachten, j oat van deze gaven eene uitbreiding der volks- vrijheden het gevolg zal zijn. En de Duilscbe Bond Men zal zien dal deze niet anders is. dan eene brug. om de Slaaijes. die met Pruissen verbonden zijnzoetjes in den gebenedijden Pruissischen Staat te brengen, onder de jonkheerlijke leiding ran von Bismarck. Admiraal Persano, die voor een krijgsraad zal teregt 6taan is eigenlijk gevangen maar op zijn woord van eer vourioopig op vrije voelen gesteld. Zjjo degen 's hem afgevraagd en men ziel hem nu te Florence in burgerkleeding op straat. Het is voor het overige moeijelyk den krijgsraad waar voor by zal verschijnenzamen te stellenwant regtens moet die door een admiraal gepresideerd worden en Italië heeft geen anderen zeeofficier van dien raDg dan den beschuldigde zelvcn. Men zou den raad nu wel door een generaal kunnen laten presideren, maar deze verstaat niets van maritieme zaken. Charlotte, Gemalin van Keizer Max, is thans te Parijs met eene portefeuille vol klaglen en plannen en een zak gevuld met decoration voor Staatslieden en redacteurs van invloed uitoefenende dagbladen. Of de Keizerin, eene schrandere en moedige vrouw't geluk zal bebbea dat zij dea Keizer beweegt om zijne eigene schepping niet ten prooi aan de Republtkeiuen te laleu is te betwijfelen. Keizer Napoleon heeft in Europa op dit oogenblik zoo veel te doen Men zegt daareuboven, dat Charlotte, alles goed en zuinig berekend 3G millioen fraus moet hebben om haar echtgenoot op loopendea voet te houden. Misschien was het beter, dat de Hooge Vrouw eene visite bragl aan von Bismarck. Deze toch kan voor haar van een anderzooveel geld krijgen als hij maar wenscht De schrandere redacteur van hel Parijsche Journal des Débats geeselt de Engelsche politiek ten aauzieu vau Duilschland. Zij boezemt ons zoo schrijft hy weinig achting in en komt mij geeusztns benijdenswaardig voor. Pas weinig maanden geleden had Engeland geen woordeu van afkeuring geen beleedigiugen geer, hoon voor ztju Miuisier genoeg. «De Souvereindie Denemarken had aangetast, was een verrader der zaak van alle Koningen een schender der tractaleu en hem werd gepro feteerd dat zijne aanrandingen eenmaal zouden ueerkomen op zijne kroon eu zelfs op zijn hoofd «De Minister, die met 's Lands vertegenwoor- diging in openbaren strijd was getreden en inet de zweep in de hand ui het Parlement verscheen, was een verachter van alle Goddelijke eu men- selielijke wetten, en moest een eiudeMiebben gelijk aan dal van Strafford ouder Karei I. «Hoe kwam het, dat plotseling het verachtelijke lood in zuiver goud veranderd werd Hoe hebben de Koning van Pruissen en Graaf von Bismarck zoo onverwachts genade gevouden bij de puriteinen van Engeland O, wij vernemen het omüat naast Fran krijk een groote Mogendheid is opgetreJeu omdat voortaao Frankrijk niet ulleeu op het vasteland de wet zal kunnen voorschrijven omdat het naaldge weer het gegroefde kanon heeft onttroond." De Opinion yalionalc heeft ongunstige berillen onlvansen over den gezondheidstoestand van Gari baldi. Zijne beenen zijn zoo manerdal het pijn- hjk is oin aan le zien. Hij is bleek en draast op zijn gelaat de sporen vau smartelijk lijden. Hij heeft een zwaren aanval van rhuinalick gehad en voelt bestendig de gev' 'gen van zijne tweede wond. llij kan zich slechts per rijtuig verplaatsen en houdt zich alleen slauode door de geestkracht van zijn wil. Op eene noia van Zr. Ms. gezant te Londen strekkende om van het Enselsche gouvernement vergunning te bekomen voor den invoer van iiooru vee en schapen uit de onbesmette provinciën van Nederlandheeft lord Stanley het volgend ge- aalwoord Foreign Office. 3 Augustus I860. Ik heb de eer u te berigten dal ik van de lords van den geheimen raad bengl heb ontvangen van de mededeeling die ik hun deed na het ontvangen van uwe nota van den lÜJen Jnlij waarin werd aangedrongen op verzachting van het verbod van invoer van hoornvee en schapen uil Nederland; en het is met leedwezen, dat ik n mededeel dal hunne lordschappen huns ondanks tol hel besluit zijn gekomen, dat zij, voor het tegenwoordige, het nog niet geraden achten om, op welke wijze dan ook de vcrbodsmaatregelen tegen den invoer le verzachten. Ik heb de eerenz. Stanley. Maandag 13 Aug., s middags 12 ure, woedde de brand te Antwerpen met dezelfde lievigheid voort. De wind was weêr omgeslagen zoodat de vlammen op nieuw naar de stad worden leruaaedreven. De binnenmuren van een aantal verbrande of in vlam staande nebouwen dreigden inlestorten waardoor de werkzaamheden voor de brandweer enz. hoogst gevaarlijk werden. De rnagazijoen Gans en Crypte zijn geheel uitgebrand. Haariu waren aanwezig de volgende goederen 11.000 vaatjes petroleum 1500 halen wol, 10,000 zakken guano, 1500 blokken palissanderhout, 700 blokken palmhoutSOO blok ken satijnhout, benevens andere aanzienlijke partijen werkhoul, alsook touwwerk, boflij enz. 11 nre 's avonds. Sedert eenige uren was de brand veel verminderd. Het vnnr in de pakhuizen van de Crypte, is uitgebluschl. De magazijnen van den zoegenaamden Tempel zullen waarschyulijk vau de vlammen verschoond blijven. 14 Aug. II uur 's morgens. De brand schijn t tbaos eindelijk geconcentreerd te zijn. Gisteren is men er in geslaagd eenige honderde vaten petro leum le redden. AD VERTENTIEN. Getrouwd H. M. STIEKKEL SCHOEMAKER vau Breda, en G. C. BROUWER. Amersfoort, 16 Augustus 1866. van BINNEN- en BUITEN-JALOUSIëNin alle Kleuren, voor ƒ2,50 per el, franco .tan huis. H. VAN DE WATER, Groenmarkt. /rjffiji De ondergeteekende laat aan zijne geëerde Stadgenooten bekend nlwm dat van af heden zijne woonplaats is op den HOF, hoek Vijver, alwaar de AVAGEN des Maandags eu AVoensdags op het gewone uur zal afrijden en dat het Kantoor van af heden voor BESTELGOEDEREN en GELDSWAARDEN aan bovengemeld huis is gevestigd. De Ondernemer, H. L. MONK Ut mitlt'ÏS HEVALKXTA AltAlllCA. De Revalcnla is geen medicament maar een krachtig roedsel dat zeer gunstig werkt, gemakkelijk te vertelen is en derhalve under alle'tanden sedert jaren vele kenuisscn en vrienden lelt. Kinderen en Zwakke Personen die de Revalcnta als ontbijt en avondeten geregeld gebruiken zullen er zich uitermate wel bij bevinden. De llcvalcnta is een heerlijk, gemakkelijk, goedkoop smakelijk geneesmiddel, dat nooit kwaad doen kan en altijd helpt als bet maar goed gekookt wordt, waarop wij bijzonder aandringen inocten. Men zie daar over ile kleine gebruiks-aanwijzing, die bij iedere Bus los afgegeven worilt en zorge, dat daarbij met een weinig oplettendheid te werk gegaan worde. Men zij op zijne hoede legen nagemaakte soorten de echte Revalenu van de llecrcn BARRY DU BARRY en Co. 77 Uegentstrcct Londen wordt alleen verkoch) door het Verkoophuis en deszclfs Dépots Men lette er vooral opdal iedere llus tot waarborg der Kchlheidmet de llandleekeniiig van «F. VUN WIN DU KI Al en C". VERKOOPHUIS voorzien is. De prijs der Reraleula is: kleine bussen S/'/jüi'iils 1 K -. '2 IC /3.30, 3 a" S, 12 u* 16. AmsterdamYKKiiOOl'iiUIS. Amersfoort A. II. run Straal. L. .1It. /Soich Itujrenen (l. 1. Meijer, I'. J. Iluinck, Lijnmarkt. voorheen )l. Steijrei/f. i l'. T. Iluinck Bazar oude lla.irn b. tan Dapperen eu gracht over de Bczeiulirug, Gez. Petersen Aobtie. \V nk bij Duurstede VS cd. Hilversum, Awlr. dc IC,1. C. lom. L'treciit, T. UUtenbroek. Oude lJsselslein. J. J. Groenhojf Gracht, bij de Hamburg-Ze isl C- L. Schiiti. brug. T. U/itcn'iroek. Clioor- Eii in de overige Steden in de bekende Depót». t'ILLK.V es ZALF vu 110LL0VFAÏ. Zegepraal over alle mogilijke Ziekten. Er ligt in bel uienschelijk ligchaam eene gestadige neiging om van kracht tot zwakheid over le gaan. leu zij eenige uiiddeh-n worden aangewend om de vermindering van krachten en oudere schadelijke invloeden ai le weren. De llolloway pillen zullen dit doel uitnemend doen be- reikvii. Zij vervullen alles wat de meest eisckende zieke kan verlangen. Als kwade vochten verbeterend middel regelen zij de maag en brengen zij den lever in werking; als afdrijvend middel, verbeteren zij de hoedanigheid van het bloed als zuiverend middel bevorderen zij de wormwijie beweging der ingewanden en als versterkend middel geven zij kracht aan liet zenuwgestel. Zij hebben de ge zondheid teruggegeven aan duizendc lieden die door ziekten verteerd werden. In alle gevallen van slechte spijsvertering vail hartkloppingen hevige uitwaseming, schele hoofdpijn benuouwdlieden en verstopping der werkingen moeten zij die daaraan lijden hunne toevlugt nemen tot de llolloway pillen die hen uiiuiucr zullen misleiden. liracht en Slerklc. Alle verstandige lieden zoeken de gezondheid hel koste wat het wil te verwerven inaar ongelukkiglijk, deuken zij er zelden aan dan wanneer zij hen verlaat; of wanneer zij reeds geheel verloren is. De llolloway pillen zijn lieden ten dage zoo hoog geschal in 'l algemeen gevoelen wegens hare eigenschappen van het bloed tc zuiveren en den eetlust op te wekken en de goede spijsvertering te bevorderen dat er niets anders meer noodig is dan ze te doen kennen als hel beste en zekciste middel om de sterkste gezondheid en eene daarmede overeenstemmende ligchaamskiaclit terug tc geven of iu stand le houden. Zij werken als zuiverend kr.ichtherstcllrnd wijzigend en aldrijveiid middel eu zij oefenen op al dc organen den woiiderbaaisteu invloed uit, door ze te voorzien vjii allerzuiverst bloed en de hoeveelheid en hoedanigheid van elke afscheiding te regelen. De llolloway pillen zullen aan de zwakste en t.èrslc zieken kracht en een gevoel van gemak le verschaften. Door liet vermeerderd debiet zijn de prijzen als votgl Doosjes Pillen a 10.80. 11.83, 13 00. tti.7v. 113.50, f'iOióO- Potjes lui/ a (0.80, 11.83. 13 00. 16.7 13.3 J, 120.3 0- Zijn op trancoaanvragen a contant te bekomen b.j L. J. GRUOl'EN 1)01181', te Utrecht; G. C. I'. vz.v oe ROEMER, tc Amersfoort, en bij J. STRAAT MAN hoolii-Uépólliouder le's Muscis alsmede tc Londen Strand 214 en le Item- 1 ork 80 Maiden- I.aine IHJLL'JJPA I'S ETAHI.ISSE Hfi.V PEA Gedrukt ter Bock-, Kantoor- en Courantdrukkerij vau A. II. VAN CLEGFFte Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1866 | | pagina 2