Dienstbode, D.A. CUNTZ, Illuminatie. Illuminatie. BKItlGT. 60 PERCEELEN STIJGEKUOGTKS EN SLIKTEN V&HI&obiikdssiq, AFBRAAK, ALS: 12000 PANNEN, MAALSTEENEN EN IJ Z E R W E R K ARNHEM. en nieuwe muziekstukken ten gehoore worden gebragt. Amersfoort zal alzoo luisterrijk het Nationale Feest vieren 1 Hebben we in ons bovenstaand stuk en in onze talrijke feeslopstellen ons nu en dan ver galoppeerd, verkeerdheden geschreven, fouten gemaakt en wie niet werkt, maakt geen fouten dan rekenen we op de welwillende vergiffenis onzer waarde lezers, en zeker zullen ze ons die schenken, in het besef dat Mentchenliefde Vrijheidsliefde, Vaderlandsliefde an Oranjeliefde onze pen bestuurde en dat aan wien veel sehrijjt, ook veel mag worden vergeven I AMERSFOORT 21 Maart* 1871. De Optoglcommissie heeft Dingsdagavond jl. eene talrijk bezochte vergadering gehouden waarin de volgorde van den optogt is gearres teerd hebbende zich patroons bereid verklaard, om aan het hoofd hunner werklieden daarbij tegeuwoordig te zijn. In de zaak van Heeren Bewindvoerders van den afwezigen notaris v. D. (Eischers procureur Mr. van der Leeuw) tegen den land bouwer Wijnbergen te Odijk (Gedaagde procureur M L. Celosse) waarvan we in een vorig nummer met een enkel woord de gevallen decisie me dedeelden, hadden de Eischers van den gedaagde betaling gevraagd van boomvruchten en te veld staande boekweitdoor den gedaagde gekocht op eene veiling ten overslaan van dezen notaris gehouden. De ontvankelijkheid van de ingestelde vordering werd door den gedaagde o. a. betwist op grond daarvan dat de notaris zelf eene dergelijke vordering niet op eigen naam zou hebbeu mogen in stellen omdat hij bij den bewusten verkoop slechts handelde als lasthebber van de ver koopers. De Reglbank overwoog dat de hierbij te beslissen vraag is: of een notaris die als zoo danig boomvruchten en te veld staande gewassen verkoopt op tijd, geregtigd is op eigen naam hel door de gebrekige koopera verschuldigde van hen in te vorderen f en daaromtrentdat al kon men aannemen, dat de wet van 22 Pluvióse an VIIwaarop de Eischers zich beroe pen ook betrekking beeft op verkoopingen van roerende goederen op lijd dan toch aan de daarbij bedoelde officiers publics ponder welke de notarissen zijn begrepen) het regt om op eigeu naam de kooppenningen in te vorderen, als of zij zeiven de verkoopers warenzeker niet uitdrukkelijk wordt toegekenddat dit evenmin implicile geschiedt, daar uit de be woordingen der wet niet is af te leiden dat hel verleenen van zulk een regt aan die ambtenaren in de bedoeling des wetgevers zou gelegen hebbendat art. 1 dier wet dan ook niet zegtdat die officiers publics de eigenlijke verkoopers zijnmaar alleen dal de verkoop in hunne tegenwoordigheid en door hun ministerie zal moeten plaats hebben dal hierbij komt dat de wetgever bij het daar- stellen der wet van 22 Pluvióse an VII uit sluitend het oog schijnt gehad te hebben op verkoopingen a contantdat dit volgt uit het verband dezer wet met de arrêlé's van 12 Fructidor an IV en 27 Nivóse an V en met de in beiden vermelde wettenblijkens wlke dc notarissen, wat de verkoopingen van roerende goederen aangaatwaren in de plaats getreden der Jurés priseursten aanzien van welke, bij de acte van bekendheid aan het Chóielct van 25 Mei 1703 vermeld wordt, dat zij de koop penningen onmiddellijk door de koopers moeten doen betalendat hierom dan ook waar schijnlijk onder de voorschriften van art. 5 der wet van 22 Pluvióse an VII niet is opge nomen dat de namen der koopers in het proces verbaal moeten worden genoemd, daar dit bij contante betaling eene noodelooze formaliteit kon schijnen en het doel dier wet dan ook eigenlijk was om de regten der schatkist te waarborgenniet om de regten van koopers en verkoopers te regelendat de auteur der Eischers zijn regt tot vorderen tegen den gedaagde niet kan onlleenen aan de genoemde wet van 22 Pluvióse an VII en dal hij dit evenmin zou kunne') ontlecnen aan het proces verbaal van verkoop omdat daaruit niet blijkt van ecnig beding, waarbij de notaris werd gesubrogeerd in dc regten van de verkoopende eigenarendoch alleen dat de betaling ten sijnun kantore en in diens handen moest ge schieden en dal vermits dus der Eischers auteur is onbevoegd lot het instellen der vor dering ook de Eischers daarin niet-ontvanke- lijk zijn. Voor de Eischers was gepleit door den Heer Mr. J. van der Leeuw procureur alhier en .voor den gedaagde door den Heer Mr. 5. A. M Adu Mosch advocaat te Utrecht. Op den 15 Maart Jl. gaven de onderofficieren en manschappen der Weerbaarheids-vereeniging prins «Hendrik der Nederlanden", afdeel ing Baarneen assaut ter gelegenheid van de sluiting van den wintercursus in de verschillende wapen oefeningen en het benoemen van eenige élèves tot prevot op den sabel. Zoowel dc feestcom missie voor de smaakvolle versiering der wapen zaal als den meester instructeur P. Daniels voor den ijver, dien winter aan het onderrigt be steed komt alle lof toe. Ook de sergeant meester J P. Dikhaufuit Utrechtdaartoe door hel Commilé uitgenoodigd maakte zich dien avond zeer verdienstelijk met de leiding der verschil lende oefeningen. De uitgeloofde prijzen werden onder gepaste en hartelijke toespraken op het einde van den feestavond uitgereikt door den kolonel de Nor mandie s'Jacob. In een armenhuis te New-York werd onlangs een inde kommervolste omstandigheden levende vrouw opgenomen, Weinige weken na haar meldde zich ook een arm man aan die ins gelijks opgenomen werd. Deze betoonde een zoo groote genegenheid voor die vrouwdat zij eindelijk aan zijne bede gehoor gaf, met hein trouwde en in de wereld terugkeerde. Na eenige dagen kwam het uitdat die vrouw van een verren bloedverwant eene erfenis van 30000 dollars ten deel gevallen was. Haar tegenwoordige echtgenoot had toevallig kennis daarvan ver kregen en zich in het armenhuis laten opnemen om een schitterende zaak te maken. In den avond van 7 Februarij hebben ter gelegenheid van den Passar Malanivoor hel eerst sedert de opening van den spoorweg avondtreinen geloopen langs de lijn Batavia- Koningsplein. Om het hall uur was op de beide stations gelegenheid tot vervoer en dat hiervan ruimschoots is gebruik gemaakt, bewijst het cijfer der vervoerde passagiersdat van des avonds 6 tol 12 uur 2041 personen bedroeg. Alles ging in de beste ordeEuropeesche machinisten bestuurden de treinendie flink langs de baan reden, terwijl de directie zeil op de lijn tegenwoordig was. Er is waarschijnlijk geen uitvinding, die meer ingang heeft gevonden dan de naaimachine. In de Vereenigde Stalen worden er jaarlijks 750-000 gemaakt en verkocht- De fabriekanten moeten nacht en dag doorwerken om aan de groote aanvraag te kunnen voldoen. In het begin van Mei wordt te Berlijn dc «Academie voor Joodsche Wetenschap" geopend. Hel leeraarscollegic is reeds volledig geconsti tueerd. Prof. Steinthnl is voor den tijd van een jaar, in te gaan 1 April, tol voorzitter benoemd. De collegiën zullen worden gehouden in de nabijheid der Universiteit. Zij zijn geheel kos teloos, echter zullen alleen ingeschreven studen ten daarbij worden toegelaten. Men verzekert dat tusschen Frankrijk en België hel .stelsel der relourkaartjeshetwelk tijdens de wereldtentoonstelling heeft gewerkt op nieuw zal worden ingevoerd. Misschien zal het ook wel tusschen Frankrijk en Engeland worden in praclijk gebracht. Men verwacht toch daarvan een grooteren toevloed van vreem delingen te Parijs, want het is en blijft er vrij stil. Burgerlyko Stand van Amersfoort. BEVALLEN: 15 Maart, Elisabeth Brandscn, d. Johanna Zevenboom, geb. van Vonno, d. Geerlruida Martijnse, geb. van Doevcr- den, d. 16 Maart, Johanna van den Heuvel, geb. Pot, z. 18 Maart, Willemijna Botton- burg, geb. van Groningen, z. 19 Maart, Cornelia van PI uren geb. Boerse, z. OVERLEDEN: 13 Maart, Wijnnnd van Ha- sclen 6 m.15 Maart, Johanna Wilhclmina Dunncwolt, 49 j. wed. van Johannes de Jeger. 16 MaartLena Harat89 j. wed. Leeman van den Douwer. 19 MaartMaria Martijnse 83 j. Wie zich integaan 1 April e. k. op de Amersfoortschs Courant abonneert, ontvangt de verschenen en nog te verschijnen Maartnummcis gratis De Courant, tweemaal 's weeks verschijnende, op het tegenwoordig vergroot formaat, tot den abonnements-prijs per kwailaal van slechts I. hier ter stede, en 1,15 franco per post voor liet geheele Rijk is thans een der goedkoopste Nedcrlandsche bladen en wordt derhalve be leefdelijk tot het nemen van abonnement uitgenoodigd. De Uitgever, A. H. VAN CLEEFP. AP-VF, HTENT1EN. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze moeder en behuwd-moeder betuigen wij bij deze, onzen opregten dank Namens mijne behuwd-broeders en zusters, W. N. LINK. Amrusfoort 20 Maart 1872. De Notaris Mr. J. de Louter zat op Dinsdag 26 Maart 1872 des voormiddags 10 UT0 bij het nate- vermelden HOUT in 't openbaar vorkoopon; ook zeer geschikt voor een© groot© party EENE DITO BRANDHOUT, alles liggende in liet bosch nabij de 2e Tol aan den 6 tra at weg van Amersfoort naar Utrecht. Mevrouw ABBING te Delft, VERLANGT tegen 1* Mei eene voor meid alleen van goede getuigen voorzien. Op Dingsdag 26 Maart 1872 des voormiddags ten 9 uur, aan den Hoek in de Gemeente Amersfoort, zal men publiek aan de meestbiedenden verkoopen Keue aanzienljjke parly BALKEN, nienwe PLANKEN, PALEN, METSELSTEEN2 PAAR cn hetgeen meer ter Verkoop zal worden aangeboden. e a I o rn bekcude C. B E C K E R 'S i ItVMNSKN KM BASCULES 'worden alleen ver» tardigd en zijn te hrkoinen b|) de Fahrikauteu BECKERkBUDDING LangenelraalA. J\o. dO. Steeds voorradig eene groote'sorlering LAMPIONStcor da aan slaande feestviering. H. 11. Aannemers genieten een flinke provisie. KAARSEN voor de LAMPIONS per dO Pak 3d Cl, kei pak per Pak Si Cl.

Amersfoortsche Courant | 1872 | | pagina 3