die op den bok wilde springen. Dadelijk toe gesneld, greep hij den man bij den kraag, die hevig ontsteld met behulp van nog een paar toegeschoten voerlieden werd gekneveld en onder een luid gejuich in den wagen naar de slaglerij teruggebiagt. Ilicr waren spoedig een paar politieagenten bij de hand om den diel verder een goed te huis komen te bezorgen. Te Nieuwe Schans heelt een gebrekkige nacht wacht en omroeper het halve eeuwleest van zijn gebrekkig worden gevierd door 't uilsteken der vlag. Up dicnzeltden dag heeft een ge- bogchclde sjouwerman aldaartevens broeder van de natte gemeente, door ophanging een einde aan zijn leven gemaaktna vooraf aan den balk te hebben geschreven «nooit gedacht." Het standbeeld van Boerhave12 voet groot, 4000 kilo zwaarvervaardigd door den heer Stracké en door Endhovcn te 's Hage gegoten is op zijn voetstuk geplaatst. tijdens haar leven aan hare toekomstige erf genamen aan te bieden, ten einde zeli deel te kunnen nemen aan den overvloed en de vreugde, waardoor die feesten zich aldaar kenmerken. PUBLICATIE. De COMMISSARIS .Ie» KONINCS in de PROVINCIE UTRECilT, Gesien hel besluit .an herren Gedeputeerde Siateu der pro.incie Utrecht, 4.1. 20 Jong 1872, No. 51; Gelet op art. II der wet »n 13 Joini 1857 (Slantibltd no. 87), Brengt b.j deze Ier kennie »«n de belanghebbenden, dal de ope- niug .an het jagihedrnf, vermeld onder lilt. d .au tri. 15 der voormelde wel thet schieten van waterwild), voor drie provincie ia bepaald op Maandag den 15. Julij aanslaande ter plaalate alwaar helrelve, ingevolge arl, 3 van hel reglemeni op de uitoefening der jagt en viavcberii in de provincie Utrecht, van 26 J>ilg 1853 (Pro vinciaal-lilail on, 72^, mag worden uilgeo-fend, en do aluiiing daar van later zal bepaald worden, terwijl ile jagtbeilrijven, bedoeld bij lilt. f en h van art. 15 der wet (het vani/en van waterwild met slagnetten en hst vangen van eendvogels in sens eendenkooi ot daarmede gelijk- etaanden toestel), mede up den 15 Julij aanstaande worden open gesteld. En, ten einde niemand eeoige onwetendheid hiervan voorwende, «al deae worden afgekondigd en aangeplakt waar ruik» Ie doen gebrui- kelilk ia. Utrechtden 25. Junij, 1872. De Gooimissaria dea Koning) voornoemd VAN DOORN. Te Rotterdam is een kassiersbediende in 't water gevallen met zijne poitefeuille vul wissels en banknoten, waaruit nog ongeveer f2000 vermist wordt. Hij en zijne porte-feuillc waren nat I De predikant van Oldemarkt heeft met zijne 84jarige vrouw zijn 81sten verjaardag gevierd en op dien dag nog tweemaal gepreekt. Het Vaderland weet nu stellig dat Napoleon lil bier niet in 't land is geweest. Zijne majesteit schijnt een dubbelganger te hebben. Te Meppol is een jonge bruiddie zich zoo bij den burgerlijken stand zou laten inschrijven, plotseling teruggetredentot groote teleurstel ling van den bruidegom eu tot verbazing van 't beele stadje. Volgens berigten van Rhodus is de stad Lerissi ongeveer 50 mijlen van daar verwijderd het tooneel van droevige gebeurtenissen geweest. Oen 18denMei kwam een sterke rooverbende van de bergen en begon een formele belegering van 'tstadje, waardoor de inwoners geheel van de naaste havenplaats werden afgesneden terwijl zij hunne bezittingen .niet durfden verlaten om niet in 't gebergte meegesleept te worden, zooals reeds velen hunner was te beurt gevallen. Toen men hiervan berigt ontvangen had te Mugla de hoofdplaats van het districtheeft de militaire opperbevelhebber aldaar een aldeeling ongeregelde ruiterij er heen gezonden die echtertoen zij vernam, hoe sterk de rooverbende wasterstond omkeerde zonder een aanval te wagen. Van Lerissi trokken de roovers naar zeewaar zij eenige vaartuigen namen, die hout laadden. Zij namen drie kapiteins gevangen en eischtcn na vele mishandelingen een losprijs van 500 Turksche ponden. Een der gevangenen werd losgelaten om 't geld te halen. Toen dit den roovers was ter hind gesteld, gaven zij hun gevangenen de vrijheid. Daarna trok de bendedie meer dan 100 man sterk moet zijnnaar de stad Kolamukiwaar zij zich van de douanc:;kas trachtte meester te maken. Een boot, die den 27sten Mei te Rhodus kwam, bragt hel berigt mededal er in de nabijheid van Kolamuki een hevig geweervuur was gehoord, waaruit men opmaakte, dat de tolbcamten en de burgers met de roovers handgemeen, w ren geworden. Wat daarvan de uitslag is geweest, is nog niet bekend. Men ziet dat de veiligheid in Turkije, buiten de grootste stedenniets beter is dun voor eenigen tijd in Griekenland. Te Bordeaux is nu gearriveerd de Amerikaan kolonel Rips, die de sterkste zwemmers uit Frankrijk heelt uiigedaagd tot een wedstrijd. Onder hen, die deze uitdaging aannamen, is zekere Lhéritier, lid van de maatschappij tot redding van drenkelingen in de RBóne. Deze Lhéritier isbehalve redder van verscheidene menschenlevens, dichter, zeeman, tooneelkun- stenaar en lid van de Sociélé de gens de lettres te Parijs. Over zijne verdiensten in de eerste der genoemde kwaliteiten, wordt het volgende mede gedeeld: zijue eerste daad van dien aard was liet redden van een zijner kameraden aan boord van een der schepen van de Middellandschi zeevloot, onder bevel van den prins van Joinville. Hij was toen veertien jaar oud. Als komediant zich te Rio-Janeiro bevindende, onderscheidde hij zich bij een branddoor op een vierde verdieping uit hel midden der vlammen eene moeder met haar kind tc redden. Behalve deze ieilteu, zou men eene lange lijst van zijne heldendaden kunnen mededeelen, die een be wijs geven van zijnen uioed eu zijne tegen woordigheid van geest Kolonel Rips weet dus, waaraan hij zich te houdcii heeft. Eene weduwe te Tilsit is op den zonder lingen inval gekomen oir. haar eigen lijkmanl. waarvan te Tilsit altijd veel weik wordt gemaakt, K o ii n i s g o v i ii De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gelet op art. 18 der wet van 14 September 1806 (Staatsblad n". 138), houdende bepalingen betrekkelijk de inkwartieringenz. Doen te weten dat de bij art. 17 dier wel bedoelde lijst door hen is aaugelegd, in afschrift aan de berg plaats bij hel raadhuis aangeplakt is en gedurende veertien dagente rekenen van heden, op de Secretarie der gemeente voor eenieder ter inzage zal liggen alle werkdagen van 10 tot 1 uur Amersfoort, den 27. Juni 1872. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, De Secretaris, A. G. W1JERS. W, L. SCHELTUS. AMERSFOORT 27 Junij 1872. Door het provinciaal geregtshof in Utrecht is eergisteren uitspraak gedaan in de zaak van C.te Amersioorl, die appel had aangeieekend van het ten zijnen opzigte gewezen vonnis der Arr.-Regtbauk te Ameisloort, waarbij hij was vrijgesproken van het hem te last gelegde leit van het inwerpen van glasruiten in begin April jl.waarna ook door het Openbaar Ministerie opziglens datzelfde vonnis van vrijspraak was geappelleerd. Door het Hof is C. niet-ontvankelijk verklaard in zijn booger beroep, op grond dat een vrijgesprokene niet kan appelleeren omdat hij er geen belang bij beeft. Door hel Hof is bevestigd het vonnis der Regtbank tegen v. d. if., mede wegens April- feiten, doch zijne stral van zes weken cellulair verminderd tot eene maand cellulair. Mede is door het Hof het vonuis tegen den timmermansknecht K-, te Amersfoortgeheel be vestigd, ook wegens Aprilfeiten. De straf blijft dus eene maand cellulair. Naar wij vernemen zullen de examens van de leerlingen uer Hoogere Burgerschool te Amersfoort plaats hebben op 8, 9 en 10 Julij. Een zeer geacht stadgenootde Heer R. A. IV. baron van Heeckerensedert 4jaar directeur van het postkantoor te Amersfoort, vroeger post directeur te Doesburg is Diugsdagjl. overleden. In deze betrekking muntte bij uit door werkzaam heid en doorzigt, terwijl hij, als voorzitter der Hulpbank, en bij andere nuttige zaken zich steeds met naauwgezelheid en belangstelling van zijne taak kweet. De Heer A. D. Meihorstcommies bij het post kantoor te Rotterdamis benoemd lol waarne mend postdirecteur te Amersfoort. Herstemmingen voor de verkiezing van Hoofd ingelanden voor hel Heemraadschap der Eem enz. l6'e District, Woudenberg; 24 Juni 1872. F. W. de Ridder Fz274 si. D. C. J. Harmsen223 D. van de Haar194 Mr. M. J. L. Baron Titels van Aiuerongeu van Renswoude 193 De beide eerstgenoemde alzoo verkozen. 2Je District, Amersfoort; 25 Juni 1872 A. van de Haar192 R. van de Hoet155 De eerstgenoemde alzoo verkozen. Een veehouder schrijft dat hij de melk van zijne aan tongblaar lijdende koeijen heeft doen koken en alkoc' jn cn eerst daarna aait de vette- en fokkalveren doen geven, liet gevolg is geweest, dal al zijn kalveren gezond zijn ge bleven. Een landbouwer, veehouder te Hazerswou.le, j wiens vee mei is aangetast, evenmin door long ziekte als in deze dageri door tongMaarhcctt opgemerkt, dal zijne weide sterk bezet is mei de zoogenaamde wilde zuring, welke plant gretig door zijn vee wordt gebruikt. Verder bemerkte hij dat een rund vroegertoen bet lijdelijk uit die weide was verwijderd geweest, door de longziekte is aangetast. Nog merkt hij opdat het vee van zijn buurmanin dien zelfden polder, in wiens weide de wilde zuring zich niet voordoetop 'dit moment sterk door tongblaar geplaagd wordt. Politieke Revue. De meerderheid der Fransche Kamer schijnt den Republikeinschen uitslag der jongste ver kiezingen te wijten aan Thiers. Dat is nog een gevolg van de gewoonte om de verkiezingen te leiden, zooals dit plaats had onder 't keizerrijk. Maar Thiers liet de slembus volkomen vrij. Daarom geeselt "hel Journal des Debats de behouders, die altijd de oogen opheffen tol het Gezag en met gevouwen banden afwachten wal van boven komt. Valt dit niet uit naar hun zin dan vallen zij bet Bewind aan. Daarom duwt Tlrers haar en zeer teregt toe waarom hebt gij de stembus niet anders laten spreken De Regeering is uwe almagl Gij moet deze dan ook hard vallen als het te veel droogt of te veel regent. Gij moet van haar eischendat zij vrouw Margriet, op haar naamdag, droog houdt. De drie nieuwe algevaardigden Deregnancourt Bert cn Barni hebben zich laten inschrijven op de lijst der republiekeinsche linkerzijde. De Fransche bladen hebben zich lang bezig gehouden met onderhandelingen tusschen Thiers cn t'on Arnim over de ontruiming van 't Fran sche grondgebied. De Prov. Corr. bevestigtdat er onderhandelingen worden gevoerd en voor stellen van Frankrijk verwacht, maar meldt verder niets van de zaak. Men hoopt, dat de thans ingeleverde petitie ten vooideele van verplicht onderwijs door ongeveer 850.0UD personen geteekend, een ge tal, dat men op 1 millioen meent te kunnen brengen een goeden indruk op de nationale vergadering zal maken. Pius IX heeft een uilvoerigen brief geschreven aan kardinaal Antonelli en schijnt daarin een beroep te doen op de Europeesche Gouverne menten, ten einde hem zijn wereldlijk gezag weder te doen berkrijgen. «Als ieder Gatholiek, zegt de Paus 't regt heeft om voor zijn persoon 't regt van vrije godsdienstoefening te eischendan heeft hij ook het regt, ja dan <s liet zijn pligt om die vrijheid te vragen voor 'l hoofd -ijner ke?k. De Univers daarop wijzende eindigt met de profetie «groote gebeurtenissen slaau voor de deur 1" Het voorstel de Pressensé tot het uitschrijven van eene amnestie ten voordeele van de com munisten, die van geene midaden tegen't ge- meene regt zijn beschuldigd, wordt door de commissie van onderzoek «ontijdig" geacht. Daarentegen, vond men 't voorstel van den heer Mortimer, in hoofdzaak bepalende, dat geen dagblad een beredoneerd overzigt mag geven van eene kamerzitting, zonder in 't zelfde num mer het officiële op te nemenzeer tijdig. ADVERTENTIE N. Heden overleedtot bittere droefheid van mij en mijne kinderen mijn geliefde echt genoot R. A. W. Baron VAN HEECKEREN directeur der posterijen te Amersfoort. S. E. VAN HEECKEREN— voa Wbrki». den 23 Junij 1872. Eenige en algemeene kennisgeving. DANKBETUIGING voor de belangstelling bij de geboorte van onzen Zoon oudervouden. Aukibfoobt J. C. LEINWEBER. 26 juni 1872. 11. G. LEINWEBER—Dijk. Kosteloos ingevolge b<-*ct,ikking «Ier Arron'lissemenU- lirchthoiik Ie Amersfoort dd. 14 Februari 1872. Bij vonnis der Arrondissemenls Rechtbank te Amers foort dtl. 19 Juni 1872, behoorlijk geregistreerd is WILIIELMINA VERSTEEG, we luwe van JACOBUS GESLER, gedomicilieerd te Oiljk, thans verblijf hou dende in hel genee skundig geslitht voor krankzinnigen te Utrecht, ter zake van krankzinnigheid, gesteld onder curatele. Geschiedende hiervan aankondiging ter voldoening aan de wel, door mjj ondergctcekciideprocureur hij genoemde Rechtbank als ten verzoeke van HENDRIK VERSTEEGarbeider lo Ewjjkdeze onder curatele stolling vervolgd hebbende.

Amersfoortsche Courant | 1872 | | pagina 3