Te Koop EEN HUIS, Te koop KANTOOR-, SCHOOL-, SCUIIIJF- TEEKENBEHOEFTEN, D. A. CUNTZ. onthaal aldaar te beklagen. Hiervan komt zijn wij goed ingelicht, voor een groot deel de eer toe aan den Heer Mr. J. B. de Beaufort Burgemeester der gemeente Woudenberg. Voor den Oosterspoorweg is met de werk zaamheden in de gemeente Utrecht en Maar tensdijk een begin gemaakt. De hooge waterstand belemmert echter de aarden werkendie trou wens voor Utrecht nog alleen zijn aanbesteed tot aan de Biltstraat. Van de kunstwerken, welke zijn aanbesteed tot en met de brug over den Krommen Bijn, wordt aangevangen met die over de Biltsche-vaart. Reeds is in dc Nieuwe Baan een loots opgeslagen. De gebouwen, getimmerten enz. staande op voor den Ooster spoorweg aangekochte perceelen en waarvan de dadelijke opruiming voor het werk noodig is, worden op 30 Oct. voor afbraak verkocht. Binnen weinige dagen zullen de laatste perceelen, die in der minne te verkrijgen zijn geweest, aan de Holl. IJzeren Spoorweg-maatschappij worden overgedragen. Alsdan zal de geregtelijke onteigening aanvangen van de enkele ontbre kende perceelen gelegen in het arrondissement Utrecht. Daarna mag de aanbesteding worden verwacht der werken tusschen de Biltstraat en de aansluiting aan den Staatsspoorweg bij de Lunetten op de Houtensche vlakte. Zooals men weet, worut het tegenwoordige station van den Staatsspoorweg gemeenschappelijk station van Staats- en Oosterspoorwegingevolge eene daartoe gesloten overeenkomst tusschen het rijk, de Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoor wegen en de Holl. IJzeren Spoorweg-maat schappij. Behalve dit gemeenschappelijk station zal de Holl. IJzeren Spoorwegmaatschappij een eigen locaal-station hebben, onmiddellijk achter de Maliebaan tegenover de Maliebrugwaar voor de gemeente Utrecht den toegangsweg levert; tot het maken van dien weg wordt le villa tegenover de Maliebrug onteigend en ge sloopt. In de zitting van de Tweede Kamer van Dingsdag jl. is de Wet op de Besmettelijke Ziekten, na uilligling der artikelen houdende instelling van cholera-commissen aangenomen met 49 tegen 13 stemmen. De wet treedt uiterlijk 1 Mei 1873 in werking. Gisteren was aan de orde de Indische begrooling. Bij de dingsdag jl. gehouden verkiezing te Amsterdam voor een lid van de Tweede Kamer, in de plaats van den Heer Heemkerck Bin, zijn uilgebragt 1956 geldige stemmen. Hiervan hebben verkregen: de heer G. Fabius 643, de heer mr. J. A. Jolles 616, de heer mr. 4. Svan Nierop 536, de heer mr. J. J. Teding van Berkhout 155. Geen der candidaten heeft de volstrekte meer derheid op zich vereenigd, en dus moet herstemd worden luschen de hh. Fabius en Jolles. Te Londen verloor maandag jl. een man die in dienst eener gasmaatschappij wasonge lukkig het leven. Ten einde het vertier in de wijk Mile End niet te stuitenhad men bij het leggen van gaspijpen een tunnel onder den weg gegraven; omstreeks 7 uur in den avond ontsnapte er gasen begaven drie personen zich onder den grond om het lek met klei te stoppen, doch werden zij door het gas bedwelmd. Twee kwamen weder bij maar den laatste kon men niet spoedig genoeg bereiken, en was deze tusschen de gaspijp en de aarde geklemd. Toen hij eindelijk met boothaken boven werd gebragt, ontdekte men dat hij overleden was. In den namiddag van denzelfden dag nam een loodgieter te Bronghty Ferry proeven met gasdat dienen moest om platen lood zamen te klinken. De cilinder, waaiin zich het gas bevond, waarschijnlijk overladen zijnde, sprong, zoodat het deksel tegen het hoofd van den man verbrijzeld werd. Twee andere personen ontkwa men op wonderbaarlijke wijze, ofschoon een gedeelte van den toestel hunne hoeden afsloeg. Men meldt uit Brielle Naar aanleiding van hel besluitonlangs door de hooldcommissie genomen om nog voor den winter het fondament voor het standbeeld te loggen, is daaimede door den metselaar P. Vee- nenbos oene begin gemaakt op dc door die commissie gekozen plaats, in overeenstemming mot het te bouwen asyl. In de vergadering der Uircchlsche commissie met het bestuur der hoofdcommissie is besloten voorloopig een hoofdgebouw te maken, waarin 10 gehuwde invalide zeelieden kunnen worden opgenomen, in de hoop dat later aan dit hoofd gebouw ter voltooijing nog twee vleugels zullen kunnen worden gebouwd. De hoofdcommissie is voornemens haar stand beeld in den volgenden zomer te onthullen eu heeft aan haar bestuur opgedragen om voor- I taan in overleg te treden met de Ulrechtschc comissie, lot regeling der asyl-belangen. Zaturdag jl. is de stoomboot Batavier, varende van Rotterdam op Londen tengevolge van aan varing, gezonken. Wij veinemen omtrent het verongelukken van dezen bodem en wat daartoe aanleiding gaf, de volgende bijzonderheden van een der passagiers. Terwijl de Batavier de Theems afvoer, met bestem ming naar Rotterdam, kwam een groot stoom schip, onder Turksche vlag, naar gissing 3000 ton en varende in de lijn van Petersburg naar Konstantinopel, met vollen vloed de Theems op zetten en liep door eene verkeerde manoeuvre de Batavier aan stuurboordszijde achter den boeg in en met zulk eene kracht, dat deze spoedig vol water liep en in de diepte wegzonk. Passa giers hadden slechts den tijd hun lijf te bergen en zoowel dames als heeren toonden door den nood gedrongen, eene ongekende vaardigheid in het overklimmcn op de Turksche boot. Alleen een klein kind, van ongeveer 6 jaren, stond aan den kajuitstrap en scheen, door het water midscheeps, oogenschijnlijk reddeloos. Gelukkig werdt. dit ontdekt door den loods Knutsen, die de Kosmopoliet III tot Wight uitgeleide gedaan had, en nu per Batavier terugkeerde. In een oogwenk had hij zijne zeelaarzen uit en langs de loopplank over de Batavier door het water badende, het kind bereikt en op zijn schouder geladendoch keerde naauwelijks terug, of de Batavier zonk weg en zonder eene nabijzijnde sloep, was hij mischien het slagtoffer zijner menschlievendheid geworden. De passagiers te Londen teruggekeerd, werden van daar over Harwich, door de zorg der agen ten van de Ned. stoombootschappij, verder ge zonden. Eenige jonge'ui zaten vrolijk bijeen aan de oevers van de Zumbroin in Wabasha Counfy, toen zij eensklaps een grooten ratelslang in hun onmiddellijke nabijheid ontdekten. Een uit 't gezelschap begon terstond zijn viool te bespelen, en tot elks verbazing kwam er nog een slangenkop tusschen de rotsen le voorschijnen zoo tot 9 toe. De dieren, die met welgevallen luisterden naar de toonen der muziekwerden allen voor den afloop van 't concert zonder moeite afgemaakt. In N°. 2028 van 11 October jl. werd gemeld, dat het ZIJNE MAJESTEIT DE KONING heeft behaagd inteteekenen op een door den Heer A. II. van Cleeff te Amersfoort uittegeven Gedenkboek der Kampering in de Legerplaats bij Milligen in Augustus en September 1872 en remi- niscens aan vorige Kamperingen aldaar. Thans hebben ook daarop ingeteekend Z. K. H. PRINS FREDER1K DER NEDERLANDEN, de generaal Graaf van Limburg Slirum, Minister van Oorlog, de generaals Mac-LeodMansfeldt Weitzelvon Molz en een aantal hoofd- en verdere officieren en particulieren. De inteekening blijft opengesteld lot primo November e. k. h 75 cents per Exemplaar. Na dien datum wordt de prijs aanmerkelijk ver hoogd. Correspondentie. Ofschoon wij herhaaldelijk, omdat de betrekkelijke positie het medebragl, omtrent de Eem-kweslie stuk ken hebben geplaatst, die niet-onderteekend waren in de courant achten wij het, ten minste voorloopig nu geraden daaromtrent en over de walergraaf-kweslie en den watergraaf Mr. Kien Eltzman geen andere dan in de couianl onderteekende stukken optenemen, eensdefls vredelievendheidswegeanderdeels omdat nog een kapitaal punt tot klaarheid moet worden gebragt en de behandeling der onderwerpelijke Eem-aangclegenhcid in de aanst. zitting der Provinciale Stalen van Utrecht, waarvan de Ileeren Mrs. A. G. Wijersvan Bel en Kien Eltzman leden zijn dient te worden afgewacht. Wij leggen dus voorloopig alles ter zijde wat men daarover niet-onderteekend geplaatst wenscht. Burgerlijke Stand vau Amersfoort* BEVALLEN: 16 Oct, Gerritje Johanna Blok, geb. van Ommen, d. 17 Oct. Maria van Hamcrsveldgeb. Machielsez, Antonia Laseur, geb. Quick, z. Ever tje Maller, geb. Veenendaal z. 18 Oct. Willemlje van Doorn, geb. van Kommer, z. Johanna Pa Hand, geb. Pannckoek, z. 19 Oct. Mnria Hcllevoort, geb van Doorn. z. Calrina Schreudergeb. van Daal, d. 20 Oct. Francina Slikvoorl, geb. Be ij erz. Fiederika Berg, geb. van Dijk, z. 21 Oct. Johanna van Doorn, geb. van Beest, z. Evcrdina Eliza Noomengeb. van Swedend. Anna Geerlruida Jacobsgeb. van den Brink, d.22 Oct, Antonia Tuilhof, geb. van Dijk, z. 23 Oct. MarrigjeHofland, geb. Kamerbeekz. GEHUWD: 23 Oct, Anionic Kraniknmp met Willemlje Broekhuizen. Eveit Ailar met Anna Verschuur. OVERLEDEN: to Oct. A'driana Laseur, 4 d. Hendiikus Johannes van Hoorn, 73 j. geli. met Alida Johanna Hendrika Keiler. 18 Oct. Rijk van den Akker, 75 j. wedr. van An netje Peterse de Vries. 19 Oct. Een 1. k. van Hendrikus Gerardus Jacobus de Bruijn. Een dito van Huberlus van Willigenburg. 20 Oct. Catbarina Secoma, 77 j. ADVERTENTIEN Getrouwd R. CRUIJFF en J. W. DE RIDDER. Ameroxgen 24 Oct. 1872. Getrouwd Dr. J. J. P. VALETON Jr. Tbeol. Doet. en ber. Pred. te Varik en A. C. VOORHOEVE die mits dezen ook namens hunne wederzijd- scbe oudersbunnen hartelijken dank betuigen voor de talrijke en treffende bewijzen van vriend schap en deelneming hun bij deze gelegenheid van alle kanten op allerlei wijzen geschonken. Amersfoort 24 October 1872. De ondergeteekende, enkele uren per 1 week beschikbaar hebbende, wensclite die te besteden tot het geven van PIANO LESSEN. Reflecterenden worden beleeid verzocht zich aantemelden. B. T. STJIJCK. Ondergeteekende heelt de eer te berigten dat wegens vertrek uit deze gemeente de Hoiltkooperij vroeger door hem van den Heer A. D. METHORST overgenomen met 1 November 1872 zal overgaan in banden van den Heer J. KOEKEBAKKER en verder voor diens rekening voortgezet worden. Onder dankbetuiging voor het genoten ver trouwen beveelt hij zijnen opvolger beleef delijk aan. Amersfoort 22 October 1872. H W STEFFELAAR. Onder referte aan het bovenstaande geef ik mij de eer ter kennis te brengen dat met 1 November 1872 de Houtkooperijdoor mij van den Heer H. W. STEFFELAAR over genomen en voor mijne rekening voortgezet wordt. Blij vleijende met het vertrouwenvroeger door den Heer A. D. METHORST en later door den Heer H. W. STEFFELAAR genoten te worden vereerd, beveel ik mij minzaam in de welwillende attentie aan. Amersfoort, 22 October 1872. J. KOEKEBAKKER. staande op het beste gedeelte van Amersfoortvan ouds bekend onder den naam van de nieuwe bakwaarin sociëteit, kof- fijliuis en slijterij wordt uitgeoefend en geschikt zijnde voor alle affaires met een bovenhuis, bevattende 8 kamers en verdere gemakken met vrijen opgang. Informatiën franco bij Mej. Wed. GÓEDRAAD te Amersfoort. 8 Mud puik beste lange WOLKAM MERS a f 2.75 het mud franco tehuis en 25 Kop gepelde MAIS. Te bevragen bij D. A. CUNTZBoek- en Papier handel Langestraal A 10. en by LangestraalAmersfoort ONTVANGEN een grootc sortceringPortO Monnaios zeer soliodc en goedkoopsigaar kokers en verdere lèar-artikeleu. Vuoits Kien-, Schimmel-, Domino-, Schaak-, Dam Solitair- en Triktrakspellen alles tegen de minste p r ij z e n. Beste SPEELKAARTEN van al 4—6, 8-10 C ts. en Uoogcr. Bougies 1 pak 32 Genten. 10 31 per pak.

Amersfoortsche Courant | 1872 | | pagina 3