8 taats-Loterij P. L. Laseur. GEKSTE KIVALITEIT Hoof-Kaas. Y oorradig D. A. GUNTZ. J. fllAKMAN VAN DEN BERGH, DAMES. PATÉS DE FOIES GRAS "in M O. SCHG1LEMA1V, LOOPMEISJE S T E E D S nog opmerkelijker is de bijzonderheid dat bij hel huwelijk tegenwoordig waren de vader van den bruidegom, die 107 jaren lelt, en de moe der van dc bruiddie onlangs haar 104e jaar is ingetreden. Er waren 80 gasten allen zoons, kleinzoons en neven van de gehuwden. Naafloop van het bruiloftsmaal werd het bal geopend door den vader en de moeder der echtelieden die tot groote pret van de aanwezigen een me nuet uitvoerden. Het bal duurde tot den anderen morgen zes uur en werd besloten door een tweede/ iamiliediner. Voor de regtbank van koophandel te Brussel dient op 't oogecblik een curieuse zaak. Een chanteuse heeft vervolging ingesteld tegen den directeur der opera en eischt den bij contract bepaalden rouwkoop van 10,000 trancs, omdat 't contract door den directeur werd verbroken. Zij werd geëngageerd op conditiedat zij in den smaak van 't publiek viel. De eerste opvoe ding liep goed af. Bij haar tweede optreden werd in de zaal gefloten maar de pers oordeelde gunstig. Nu wil de chauleuse door een enquête bewijzen, dat zij wél in den smaak van het publiek viel. Het onderwijs in de mythologie is, volgens het prospectus van de Peslher kostschool voor jonge dames noodig, omdat men zonder my thologie dc hedendaagsche operetten niet be grijpt. Een Berlijnsch blad geeft nu aan de Peslher kostschoolhouderes in gemoede den raad om ook voor het onderwijs in de aardrijkskunde een plaatsjen in te ruimen, opdat de elèvesin slaat zullen wezen om althans bij benadering de graadbreedte der plaatsen op te geven, waar hare rendei vous' plaats hebben. Ook de sterre- kunde mag niet geheel verwaarloosd worden anders immers zal de jonge dame, wanneer haar geliefde zijn «of ik u liefheb, vrtag het de sterren" laat hooren in verlegenheid geraken en niet weten tot welke ster ze zich met de vraag in kwestie moet wenden. Tegen het einde van den cursus make de onderwijzeres vooral veel werk van de cijferkunstzonder welke het aan de elève nooit mogelijk zou wezenhet juiste bedrag te berekenen van hel vermogen dat haar uitverkorene verklaart aan hare voelen te zullen leggen. Eindelijk zullen ze in 't hu welijk de volle waarde leeren beseffen van de botaniedie haar geleerd heeftdat er leliën zijn die niet spinnenmaar toch voortdurend prachtig gekleed gaan. Lord Penzancevoorzitter van bet geregtshof van echtscheidingenheeft ten gevolge van overspanning van geest ontslag genomen. De Times verheugt zich dat dit nog bij tijds ge schiedt. In den laatstverloopen tijd deden zich de gewone kenteekqnen van hersenzwakte op, en de geneesheeren hebben minstens een jaar staking van werkzaamheden bevolen. Lord Pen zance is 56 jaren oud en onderscheidde zich gedurende tien jaren door grooten ijver als regler in echlscheidingszaken en als voorzitter van het departement der bekrachtiging van uitersle-wilsbeschikkingen eene vereeniging van bezigheden waarlegen zijn voorganger sirCress- well-Cresswell zich reeds verzet had. Wat meer islord Penzance ontving bij het aan vaarden van het ambt schriftelijk eene waarschu wing van de griffiers der regtbank dat één enkel persoon onmogelijk de vereischte werkzaamheden waarnemen kon. Sedert zijn die werkzaamheden vijf-cn-iwinlig pet. vermeerderd. Een jongman van 23 jaardie opgegeven wordt als een juwelier van Birminghamis tot honderd p. st. boete of zes maanden ge vangenisstraf veroordeelddaar hij een kist die aangegeven was als speelgoed bevattende uit Botterdam per Pacific naar Harwich en van daar naar een adres in Houndsdilen (Londen) gezonden had. Die kist bevatte eehterbehalve speelgoed, 72 pond tabak. Het schijnt dat deze poging tot smokkelen reeds eenmaal gelukt was. AMERSFOORT 4 November 1872. Gisteren voormiddag werd bij de godsdienst oefening der Hervormde Gemeenten te Amers foort weder eene extra-gift van f 40. gecol lecteerd. lleeds meermalen in dit jaar werden buitengewone gaven ontvangen. De gevers, die zoo liefderijk in den nood van armen willen voorzien, verdienen warmen dank. Volgens besluit van de Commissie van Toe- zigt op het Middelbaar Onderwijs te Amersfoort zullen van af 1 Nov. de lessen aan de Hoogere Burgerschool weder als vroeger gegeven worden op Donderdagmiddag, jnplaats van op Woens dagmiddag. Naar wij vernemen werd het ter dier zake tot de bovengenoemde Commissie gerigle verzoek van eenige ouders der leer lingen gesteld in handen van H. H. predikanten alhieren werd door die heeren berigtdat er bij hen geen bezwaar bestond om dat verzoek toe te staan. Bij Z. M. besluit van 31 Oei. jl.N°. 18 is tot commissaris van politie te Amersfoort be noemd de heer F. de Klopper Jr.thans inspecteur van politie te Rotterdam. 't Corps sollicitanten naar betrekkingen bij de hoogere burgerscholen is na de jongste acte- examens, wat de vakken: Nederlandsche taal- en letterkunde, vreemde talen en hare letterkunde geschiedkundige, staats- en handclswetenschap- Eenhet schoonschrijven en de gymnastiek etreft, vermeerderd met 25 dames en 37 heeren. Voor dc dames is door de examinatoren menig vleijend woord gesproken. Aan de universiteit te Zurich studeeren tegen woordig ongeveer 90 jonge dames. De me dische feculleit telt meer vrouwelijke dan man- nclijke studenten. Ook de Juridische afdeeling heeft een vrouwelijke student. Verleden week geraakte de colossale chignon van freule Kagchelpijp te Berlijn op de openbare straal in brand. Een straatjongen had haar met een lucifer aangestoken. Gelnkkig was de machine verassureerd." Twee brandspuiten deden goede dienst. Door de verschillende Kamers van Koophandel en Fabrieken in ons land worden op "t voor stel van Deventer, pogingen berarmd ten einde eene meeting te beleggen, waarop de vraag zal worden besproken of «de oprichting van recht banken van koophandel in Nederland wensche- lijk is" Terwijl de burgemeester van Brusseleen liberaalabsent is, verhoogde de Raad zijn tractcment tot 20,000 franc's met ƒ5000 fr. als toelage voor huishuur. Aan zeker gehuwd hoofdonderwijzer in Neder land is voor 't zelfde doel vy/lien gulden toegelegd. Een Hollandsch koopman, die dat hoorde, vroeg waar die man woonde en kreeg ten antwoord «in een verlaten ooijevaars-nest 1" Postkantoor te Amersfoort. Tengevolge van bet gewijzigd uur van vertrek der Diligence naar Maarsbergengeschiedt de Busligting aan het Postkantoor, voor de ver zending met genoemd middel van vervoer, des morgens ten 6 ure. Het volgeud Coiirantuiuuiuer zal ecu paar uren later dan gewoon lijk verschijnen ADVERTENTIE N. Aan de RIJKS NORMAALLESSEN te Amersfoort is eene beurs, van 320 's jaars, vacant, waarvan het bedrag bestemd is om aan jonge lieden, die tot Onderwijzer wenschen te worden opgeleid, kost en huisvesting te verschaffen. De vereischten om voor die beurs in aan merking te komen zijn 1°. woonplaats in de provincie Utrecht; 2". ouderdom van minstens 11 en hoogstens 16 jaren 3°. het blijkbaar voornemen om lot onder wijzer te worden opgeleid 4°. kennis van de eerste beginselen der hoofd vakken van 't lager onderwijs. Zij, die in aanmerking wenschen te komen worden uitgenoodigdzich met naauwkeurige opgave van hun adres en onder overlegging van hunne geboorte-acte en van eene genees kundige verklaring, waaruit blijkt, dal zij van een gezond lichaamsgestel zijnV r 15 No vember 6. k. met vrachtvrije brieven bij den ondergeteekende aantemelden. De toewijzing der beurs geschiedt na een vergelijkend examenwaarvan tijd en plaats nader aan de sollicitanten zullen worden bekend gemaakt. Utubcht, 3 November 1872. De Inspecteur van 'l lager onderwijs in de provincie Utrecht, M. SALVERDA. Gekwalificeerd Collecteur der bericht dat de TREKKING der EERSTE KLASSE van de 280e STAATSLOTERIJ zal beginnen op Maandag 11 November 1872. DE DIRECTIE DER MAATSCHAPPIJ «Genot door Voorzorg" gevestigd te Waddinxveen, brengt bij deze aan belanghebbenden ter kennis, dat als AGENT van bovengenoemde Maatschappij is benoemd de Heer L. VAN RUITENBEEK te Amersfoort De Directie voornoemd P. NOURRISSE. R O T T E K I) A 1*1 S C H E VEER. Vertrek van AMERSFOORT: Woensdag avond 6 November over Haarlem Leiden 's Hage Dklft Scihedam naar ROTTERDAM. Vertrek van ROTTERDAM Woensdag 13 November over Gouda naar AMERSFOORT. IS3 De Commissaris van dit veer houdt zitting in het Wachlkantooraan de Groote Koppel. De Veerschipper, J. L. VAN OOTMARSUM. De ondergeteekende ontvangen hebbende de nieuwste modellen voor het saisoenverzoekt beleefdelijk Uwe gunst ook in bet maken en vermaken derzelve. C. 1TJLIE, Modiste. ONTVANGEN DE van LOUIS HENRY te Straatsburg en In de stad te Koop aangeboden eene nette ITIII/I in mahonijhouten kast, zeer geschikt voor eers tbegi n nende. Te bevragen franco brieven onder letter B, bureau Amersfoortsche Courant. Yerkrjjgbanr bij SPEKSLAGER, Langstraat. Verlangd om dadelijk in dienst lak* ie iredeu een van 1316 jaar. Loon, benevens voeding40 h 50 cents 's weeks. Zich te vervoegen aan het Bureau dezer Courant onder N°. 285. LaiujeslraatA dO, Amersfoort. Een groote sorteering Schaak-, Lotto-, Klok en Hamer, Domino-, en Triktrak Spellen. Jas-, Ombre cn Whist Kaarten. 46810 tol de fijnste spellen 4 75 Ct. het spel. Ombredoozen, Naaikistjes, Toiletten, Lepeldoosjes, Schrijf-lesseuaars enz. Een soliede sorleering Porte-monaies en Porte-sigares en verdere Leèrwaren. Verders Albums-SchrijfmappenPor tefeuilles Poezie-Albumsfijne Parfu- meriën en Odeur-Zeepen van een der ge- renomeerste fabriekanten. Lippenzalf, Teerzeep en Boehm's Carbolic Desinfecting-Zeop. Alles tot zeer billijke en vaste prijzen. Bougies 32 Cents per Pak. per 10 pak 51 Visite Kaartjes op dof of glacé Carton letteren grootte naar verkiezing per lOOstuks in net étui 90 Cents.

Amersfoortsche Courant | 1872 | | pagina 3