miiiiif lisimuF AANBESTEDING. IV S. BLOM, AMERSFOORT, 20 Maart 187$. Maandag den 24 Maari 1873, des namiddags éón uur zal de gemeenteraad van Amersfoort eene vergadering houdenwaarin de punten van behandeling zijn: 1°. Kohier van de hondenbelasting over 1873. 2°. Advies van Burgemeester en Wethouders óp het rekwest van grondeigenaren aan den Leusderweg tot in gebruik geving van grond met ontwerp-besluit. 3". Voordracht tot af- en overschrijving van posten op de gemeenle-begrooting over 1872. 4°. Rekwest van den heer F. T. Weitiel om eervol ontslag als gemeen te-veearts. 5°. Rekwest van den hulponderwijzer A. J in sen om eervol ontslag. 6°. Benoeming van een heel en vroedmeester, tevens geneeskundige bedoeld bij art. 25 van het reglement op de huizen van ontucht 7» Benoeming van een veearts, met rekwesten. 8o Benoeming van leden der stem-bureaux voor de verkiezingen in 1873. Ter zitting der Arrondissements-Regtbank te Amersfoort van heden is uitspraak gedaan in de zaken van J. C. F. B.veroordeeld wegens bedelarij tot eene maand gevangenisstraf en opzending naar een bedelaarsgesticht J. J. de S., c. s. te Zeistvrijgesproken van diefstal W. V., te Wijk bij Duurstede, veroordeeld tot eene maand cellulair en geldboeten van f 8.en /S,50 wegens toebrengen van slagen en kwetsuren en hel opzettelijk schade Loebren- gen aan eens anderen roerende eigendommen H B te Maarn veroordeeld lot 42 dagen gevangenisstraf wegens diefstal van een gereed schap van landbouw in de weide of op den akker. eu is behandeld de zaak van A. d. II. en zijn Zoon wegens verhindering der werkzaamheden van rijksambtenaren. Het O. M. eischic ver- oordeeling van den mr. vleeschliouwer A. d. B. tot 2 geldboeten, ieder van ƒ200; bij niet be taling gevangenisstraf van G dagen tot 2 jaar; en vrijspraak van den Zoonals zijnde in dienst van zijnen vader. Uitspraak 27 Maart. Door den Heer Mr, I. D. Burgeradvocaat alhier werden zij verdedigd. De Kiesvereeniging de Eendragt vergadert Dingsdag avond 25 Maart e. k., des avonds te halfacht in Arnicitia, tol hel opmaken van een candidalengros voor eene plaats in den gemeen teraad van Amersfoort. De Kiesvereeniging Amertfoorl vergadert Don derdagavond 27 Maart e. k.te halfacht, in Arnicitia lot het opmaken van een candidalen gros voor eene plaats in den gemeenteraad. Dc 2e vergadering der A/deeling Amersfoort van de Vereeniging ter bevordering van het Volksonderwijs in Nederlandgisteren avond in .4mici/ia gehouden, werd door een talrijk en belangstellend publiek bijgewoond en strekte tot voortzetting van het debat, gehouden in de vergadering van 5 Maarijl., waarvan het verslag te vinden is in onze courant No. 2071 van tl Maart jl. Gisteren avond voerden het woord Professor Brummelkampuit Kampen. Meijer, onderwijzer uit Rotterdam, en de te Amersfoort wonende Heeren A. M. Chumaceiroond-opperabijn van Cuia^ao; M. Bruininks en II. W. Kalffpredi kanten; Dr. D. Burgerrector van het Gym nasium; Dr. IE J- Menalda van Schouwenburg directeuren A. MKollewijn iYs-, leeraar aan de Hoogere Burgerschool alhier. Wegens onvoldoende deelneming op de lijst van inleekening zal de voorgenomen voorstelling in Arnicitia te Amersfoort door het Antw. too- neelgezelschaponder den Heer Eloy Lemaire niet plaats hebben. De expositie van oleographiën (copiën naar schilderijen in olieverf) door de Heeren Gebr. Kochuit Amsterdam Dingsdag jl. in Arnicitia te Amersfoort gehouden was druk bezocht en verdiende dit in alle opziglenwant die repro ductie van schilderijen, waaronder van de grootste meesters des ouden en uieuwen lijds is uit muntend. Eergisteren middagomstreeks halfvier is te Amersfoort eene bejaarde vrouw die in niet nuchteren toestand boven eene test met vuur in slaap was gevallen verbrand, 'l Schijnt dat zij nog heelt getracht hare in brand geraakte kleederen te blusschen door naar eene achter hare woning gelegen pomp te loopenwant aldaar werden enkele stukken aarer gedeeltelijk verbrande kleederen gevonden. Dc buren trachtten nog de ongelukkige te redden. Zalurdag j l. hielden de onderofficieren en manschappen der Weerbaarheids Vereeniging Prins Hendrik der Nederlanden" te Soest en Baarn hun jaarlijksch assaut op alle wapenen dat dank zij de goede zorgen der feestcommissie naar aller genoegen en in de beste orde afliep. De smaakvol gedecoreerde zaalde liefelijke toonen der muzijk zoo welwillend door eenige leden van het muziekcorps der rijdende artillerie uil Amersfoort verstrekt, de juistheid waarmede de werkende leden proeven hunner bekwaamheid aflegden, dit alles werkte mede om dien avond tot een regt genotvolle te maken. Alle eer in dezen komt toe aan den instructeur bij dit corps, den sergeant-majoor P. Danielswiens onvermoeiden ijver zulke schoone resultaten wist te verkrijgen. De fraaije prijzen rnel een opwekkend woord door de Kommandanten der beide afdeclingen den overwinnaars uitgereikt, zoowel als het hartelijke woord van dank namens de burgerij bij monde van den Heer Pen getuigden van veler ingenomenheid mei de feestvreugde van dien avond. Bij de verkiezing vaneen lid voorde Tweede Kamer in hel dislriet Leiden zijn van de 2788 ter slembus opgekomen 1745 uitgebiagt heb bende geldige stemmen. Üe meerderheid was derhalve 873. De uitslag was dat verkregen Mr. Neeb 651 Mr. van den Berch van Heemstede 462; Di. Nuijens 440; en Mr. H. /.Graaf Schim- melpenninck 185. Diensvolgens geschiedt herstem ming lusschen de twee eerstgenoemden. Deze week is op den paralel van den spoor weg bij Vught weder een ongeluk gebeurd. De voerman van Oers uit de gemeente Esch reed met paard en kar over dien weg toen een spooi irein kwam aanstoomen. Het paard werd schichtig en ging op bol. De voerman greep het dier bij de lijn, maar struikelde en werd door de kar over reden hij verkeert in zeer zorgwekkenden toe stand. Up de kar zalen twee jonge meisjes waar van een moedig van den wagen sprong, de leidsels van het paard greep en het dier staande hieldbeiden kwamen met den schrik vrij. In het Fransche dep. van Opper-Savoye is in de eerste dagen dezer maand een gedeelte van den berg Char ingestort, waardoor 450,000 kub. ellen aarde en rotssteen in het aan den voet van den berg gelegen enge dal zijn neder- geploft. Een geheel pijnbosch cn verscheiden chalets met hunne tuinen en boomgaarden zijn in den val medegesleepten een twaalftal woningendie op de tegenover liggende berg helling lagenzijn door dc afgeschoven en neergestorte rotsblokken en hoornen insgelijks verwoest. De oorzaak van hel onheil schijnt gezocht te moeten wordeu in de instorting van eenige leigroeven aan den voet van dea berg. Voor de betrekking van boofdonderwijzer aan de Armenschool 1ste klasse te Groningen, jaarwedde /"It 00 hebben zich 49 sollicitanten aangemeld. 't Examen zal plaats hebben Zalurdag 22 dezer. De juiste wijze van bereiding van het, volgens verklaring van Dr. Sasse, uitmuntend werkende middel tegen hoest, is deze Neem kilo beste Smyrna-vijgenkilo Boerhaafschc (zwarte) klontjes 1 flescb Jamaica rumknip de vijgen in twee, indien zij groot van stuk zijn in vier stukjes Stoot de klontjesals deze wat groot of hard zijneen weinig fijn. Doe vijgen en klontjes laagsgewijze in een inmaak- flesch of pot en giet de genoemde rum er op. Sluit het vast met blaaskurk of stop. Na ver loop van eenige urenwanneer de klontjes reeds voor een deel opgelost en met liet vocht vermengd zijn en de vijgendaarvan door trokken, beginnen te zwellen kan men er ge bruik van maken. Men neme daarvan nu cn dan een spijslepel vol, met een paar stukjes van de vijgen, Men doe dit vooral 's avonds en lier- hale het wanneer de hoest blijft kwellen ook des nachts. Men schrijft uit Sliedrechtvan 17 Maart: Zalurdag j I. brak alhier eer: hevige brand uit, welke men des avonds ten half acht ure voor hel eerst gewaar werd in een spaanderschelf dat bij een schuurtje stond in de nabijheid van het midden veermet dal gevolg, dat ten twaalf ure des nachts 2 heerenhuizen, 1 hofstede en 7 arbeiderswoningen met een schuilt (je iu dc asch lagen. Te 12J ure was men den biand meester. Ooi zaak zooals altijd ombekend. Bij liet omvallen van een muur zijn 4 personen zwaar gekwetst. Negen huisgezinnen zijn van dak beioofd. De voornaamste panden zijn: van mej de wed. IV Visser, der heeren A. Schiaui, T. VolkerA. BosKr. Boer enz. Zooals meti zegt is alles legen brandschade verzekerd. De officier van justitie heeft onderzoek gedaan. K o n ii i 8 o v i li De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien de aanschrijving van den heer Com missaris des Konings in de provincie Utrecht d.d. 17 Maart 1873, No. 1 Az. (Provinciaalblad No, 36) en art. 228 der gemeentewei; Brengen ter kennis van de ingezetetien dat ingevolge de wet van 8 November 1815 (Staats blad No. 51), alle vorderingen ten laste van het Rijk over het jaar 1872, vóór den 1. Julie.k. moeten worden ingediend bij de autoritei.en door wie de bevelen tot het doen van leverantiën zijn gegeven; en dat de belanghebbenden die hiertoe van de tusschenkomst des gemeeniebe- sluurs wenschen gebruik te maken hunne declaratiën vóór den 30. Juni aanslaande ter Secretarie belmoren inteleveren; terwijl voorts in herriunering wordt gebrachtdat de vorderingen over 1872 ten laste van deze gemeente, vóór laastgemeld tijdstip ter Secretarie moeten zijn ingediend. Amersfoort, den 21. Maart 1873. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester De SecretarisA. G. W1JERS. W. L. SCHËLTUS. ADVERTENTIE N. Getrouwd: Mr. W. H. I)E BEAUFORT en A. M. VAN EEGIIEN. Amsterdam, 20 Maart. Op Vrijdag den 4dra April 1873. des middags tc 12 ut6zal door watbrghaaf en IIbenraden van het Heemraadschap de Ekm Uekcm en Aankleve van dien, gevestigd te Amersfoort, in hel locaal Arnicitia aan het plantsoen te Amersfoort, bij in schrijving worden aanbesteed Het uitdiepen en onder profil brengen van een gedeelte van de BUITENGRACHT van Amers foort en een gedeelte van de BARNEVELDSCHE BEEK onder Amersfoort, ter gezamenlijke lengte van 3009 meter. Eet bestek ligt ter inztge te Veenendaal in het logement van ALTENA;te Wouden berg in het REGTHUIS en te Amersfoort bij den Kameraar T. J. VAN AS, bij wien tevens de teekeningen enz. kunnen worden in gezien en de bestekken verkrijgbaar zijn 4 ƒ0,50. De aanwijzing zal plaats hebben op Dings dag 1 April i873. des voormiddags te tiea ure, te beginnen aan de Groole Koppelpoort te Amersfoort. Watergraaf en Heemraden voornd. Mr C. J. KIEN ELTZMAN Watergraaf. Mr. J. VAN DER LEEUW, Secretaris. Utreeh(8che8traat A 95 heeft ontvangen eene partij SIGAREN als de merken: La JustitiaChica, Turca Souvenir, Jacob vanLennep, allen van f 20.per mille. een knappe vlugge JONGEN om opgeleid te worden in het SLAGERS VAK bij O. SCHUILKM.W. De haar versterkende en Haar ontwikkelende oud- Cartagena's Berg Plantenolie is een zeer heilzaam middel om te gebruiken bij Kinderenhel bevordert den groei van hel Haar bij uitnemend- ürid en houdt hel tevens in stand. Wat ziet men ook niet vele mcnschen, die, ten gevolge van in hunne jeugd Hoofdkliercn te hebben gehad, kale plekken op het Hoofd hebben; door hel gebruik dezer Haarolie doet men weder nieuwe wortelen ontkiemen en men krijgt eene ferme haarbol Wie zich soms op jeugdigen Iceliijil sehaamt voor een kaal hoofd (hoewel buiten zijne schuld)kan het voorkomen door hel gebruik dizer Haarolie, die 4 GO Cents het Flescbjc verkrijgbaar is gesteld hij A. BR EET VELTtc Delft aan liet lloofd-dépól cn verder bij Philip MeyersAmersfoort, Blancke en KloekWijk bij Duurstede, Gebr. van Dijk Baarn.

Amersfoortsche Courant | 1873 | | pagina 3