Y r ij d a g 31 October 1873. POSTKANTOOR TE AMERSFOORT. «Aff 2142. UUMSCU DlLIGENCE-DlBNSTEll Van Amersfoort naar Maarsbergen 's morgens 6 J op de eerste treinei naar Arnhem, en namiddag 6 uur. Van Amersfoort naar Barneveld 's avonds 9 na aank. der laatste trein. Van Barneveld naar Ame:..oort 'sm. 9 u* Zomerdienst aangerang 15 Mei 1873. Nederlandsche Centraal-Spoorweg. Vertrek van Amersfoort naar Utrecht 7.44, 11.1, 2.17, 3.18, 8.18. Vertrek van Amersfoort naar Zwolle 8.49, 9.43, 1.34, 6.16, 8.59 Diligence-dienst J. Floor, van Amersfoort naar Amsterdam ij u. nam., van Soestdijk 2 u., van Baarn 3 u., Eemnes 3}., aank. te Amsterdam te 6 uren. Dit blad verschijnt Maandag en Donderdagavond. Abonnementsprijs per kwartaal f I.franco per post 1.15. Prijs der Advertenlien van 1 tot 6 regels 60 Cts; elke regel meerder 10 Ctslegale, oiüciëele en onteigen. Advertentiën per regel 15 Cts. Reclames per regel 20 cents Aft. nummert 10 cents Bestellingen bij den Uitg. A. IJ. van Cleeffte Amersfoort Bureau AmertfoorLshe Courant. Stoovestraat bij de Langestraat, Wijk B, N4. 33, en bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren in het Rijk. Brieven franco. Advertentiën voor dit blad nit Rotterdam worden aangenomen door bet Algemeen Advertentieburaeu van Nuaa en tab Ditbab, Wijnstraat, Rotterdam. COURANT. sm. 'snam. 1 November 187 3. Het kantoor is geopend GEDURENDE DE WEEK:' DES ZONDAGS: van 7, tot 12 uur 'sm. van 9 tot 10,30 uur 1>3 's nam. 1 3 5,25 5,45 'sav. 5,25 t 5,45 7, 9 7,30 9 De laatste busligting geschiedt voor de verzending; per Centraal-Spoorweg. In de rigting naar U t re c h t ten 9.10 'smorg., 10.30 'smorg., 1.45 'snamidd. en 7.40 des avonds. In de rigting naar Kampen: ten 8.25 's morg., 1 uren 's nam., 5.40 des avonds en 8.25 des avonds, naar Naarden, Hilversum, Weesp, Soest, Baarn, Laren, Eemnes, Eemnes Buiten, Muiden enz. ten 1.15 'snam. naar Leusden, Woudenberg, Maarsbergen, Amerongen en Rijnspoorweg per diligence des morgens ten 6.30, en des namiddags ten 3 uur. met de postkarren in alle rigtingenbehalve naar het Noordendes nachts ten 1 ure. Naar Bunschoten des morgens ten ure. Hoogland en 'snamidd. ten 2} ure. Hoevelaken 'snam. 2J en ten 1 uur 'snachts. Stoutenburg morgens 9 De tijd tot aanteekening is uiterlijk 15 minuten en tot frankeering uiterlijk 5 minuten voor elke busligting. Voor de dienst der Postwissels en Quitantiën ter invordering is het Kantoor alle Werkdagen geopend van 's morgens 9 tot 12 uur 'cn des namiddags van 1 tot 3 uur. De ligting van de ijzeren Brievenbus aan de St. Jansstraat geschiedt 7.15 'smorgens, 12,45 uur 'snamiddags en 'savonds ten 7.25 en 11 uur. De bestellingen geschieden 's morgens ten 7.30 en 9.30, 's namiddags 2.30 en 's avonds ten 7 en 9,45 uur. De bestelling van 2.30 en 9.45 uur 'savonds vervallen des Zondags, en heefl de bestelling van 9,45 's avonds de overige dagen slechts in de kom <ler gemeente plaats. De verzendingen naar Ned. Oost-lNDië zijn bepaald als volgt: Over Brindisi. 13 Nov. 5 Febr. 27 19 11" Dec. 5 Maart. 25 19 8 Jan. 2 April. 22 16 30 25 Nov. 9 Dec. 23 6 Jan. 20 3 Febr. Over TriSst. Over Marseille. 6 Nov. 29 Jan. 20 12 Febr. 4 Dec. 26 18 12 Maart. 1 Jan. 26 15 9 April 23 Laatste busligting 7,40 uur 'savoncls. Tevens bestaat er nog gelegenheid tot het verzenden van brieven enz. naar Ned. OosT-iNDië per stoomvaartmaatschappij «Nederland", «Java" en pr. «Commercial Steamship Companij" omtrent welke verzendingen steeds inlichtingen aan het postkantoor te bekomen zijn. 17 Febr. 3 Maart. 17 31 14 April. Politieke Revue. Casimir Périerin wien men een royalist meende te zienheeft dezer dagenin een brief aan zijne kiezers, het volgende ter alge- meene kennis gebragt «Zoowel in de Nationale vergadering als in de dagbladen en in talrijke bijzondere gesprek ken en openbare Vergaderingen heb ik, sedert den val des Keicerrijks, meermalen gezegd, dat de conservatieve Republiekmits voor iedereen gelijk, vrijzinnig en krachtig optredend tegen de uitspattingen der factiënalleen bij magte was de orde te handhaven en onze on gelukken te herstellen. «Ik heb geloofd en het in het openbaar te kennen gegeven dat eene aanneemlijke en duurzame Monarchale Regering mij niet moge lijk voorkwam na de plegtige en herhaalde manifesten en verklaringen, waaruit, in spijt van alle thans aangewende pogingenom zulks te bedekken, daghelder voor iedereendie zich niet door ijdele woorden paaijen laat, blijkt dat onverzoenlijk strijdige beginselen onmogelijk te vereenigen zijn. Alleswat ik heb waargenomen zoolang ik zitting heb in dc Nationale Vergaderingalles, wat men thans doetzegt of voorbereidt bevestigt mij in deze opvatting." Mac-Mahon zou maatregelen nemenom wat er ook gebeurede onafhankelijkheid der Nationale Vergadering te doen eerbiedigen. Daartoe trekken reeds 4 regementen infan terie 1 regement kurassiers en 6 batterijen artillerie op Versailles aan. Zoo zal hij binnen weinige dagen in en om Parijs een leger van 100,000 man hebben, onder vertrouwde generaals en kolonels. De Fransche minister van financiën is voor nemens, tot dekking van het tekort van 180 millioen, voor te siellen niet het heffen van nieuwe belastingenmaar het verhoogen van de bestaande. Op den dag der bijeenkomst van de nationale vergadering zal de minister een algemeen overzigt van den financiëlen toestand indienen. Ook zal danvolgens de République francuisceen wetsontwerp betreffende de ge meentelijke organisatie inkomen. Het zon o. a. inhouden de bepaling dat men, om in de ge meente kiezer te zijnden 25jarige» leeltijd bereikt en drie jaren in de gemeente gewoond moet hebben. De maires in gemeentendie weer dan 10,000 zielen lellen, zouden door het uitvoerend bewind en in de andere door de prefecten benoemd worden. Het Duitsche rijks-oorlogsfonds van 40 mil lioen thalerdat volgens de wet altijd in ge munt geld voorhanden moet zijnzal bewaard worden in een toren van de citadel te Spandau. Hel fonds staat onder beheer eener commissie en van een curator. De deuren van den toren en de geldkist worden van dubbele sloten voor zien waarvan de voorzitter der commissie en de curator elk een sleutel in bewaring hebban. De toren moet voortdurend door een militairen wachtpost bewaakt worden en deu commandant van Spandau is aangeschreven om den minister van oorlog en dezen om den rijkskanselier altijd onmiddellijk kennis te geven van al wat op de veiligheid van den toren betrekking beeft. Uit bet fonds mag niets uitgegeven en er mag niets toegevoegd worden, zonder speciale mag- tiging van den rijkskanselier. De stenden van het hertogdom Brunswijk wier zitting 4 November a. s. geopend wordt zullen behandelen een regeringsontwerp tot wij ziging van de kieswet. De regering stelt voor het aantal vertegenwoordigers van 46 te vermin deren tot 33 de tegenwoordige wijze van stem men te doen vervangen door geheime stemming de zetels bestemd voor de leden der geestelijkheid niet meer te bezetten. Behouden zal blijven de bepaling, dat de afgevaardigden benoemd worden voor de helft bij algemeene verkiezingenen.- voor de andere helft door de in de belasting hoogst aangeslagen burgers eu de ligebamen van het hooger onderwijs. Treurig is de toon der Engelscbe bladen omtrent de Engelscbe expeditie naar de Goud kust. Niet slechts is bet geen triumfliedhetwelk aan de pen des verslaggevers ontvloeitmaar eer een verwijt, een zaak begonnen te hebben, die men zoo gaarne ongedaan zou willen ver klaren. Het is vooral de Timeswelke een treurzang aanheft over de geleden nederlagen. Zij zegt o. a.De toestandwaarin wij ons hebben laten medeslepen is een waaruit wij niet gereedelijk ontsnappen kunnen. Zulk een mee- warigen klacht mag wel als bet beste bewijs gelden van den werkelijk troosteloozen toestand van een oorlog, die, hoe nadeelig ook voorde Brilsche wapenen toch eenige satisfactie geeft aan hendie ten onzent na den schandelijken handel met de Kust gedrevenvoorspelden ondanks de spotternijen van betweters, vat nu gebeurt. Wat de Timet verder zegt is nog minder bemoedigend. Het klimaat, zegt zij, waarin de vijand verkeert is doodelijk voor Europeanen de wegenwelke er heen voeren zijn niet te volgen, de Ashantijnen zijn onbereikbaar, en, als men ze naderen kanzijn ze onkwetsbaar. Het is dan op dit oogenblik in Engeland de groote vraag, boe bet best, zonder «kleer scheuren" zicch nog bij tijds te redden. Zoo maar weg loopen gaat niet aanal zegt de leer van Bright ookdat de verstandigste maatregel is zoo spoedig mogelijk terug te keeren. Hel is dan ook wel aan te nemen dat men tot het laatste besluiten zal, wanneer de troepen bet geluk hebben een overwinning te behalen de oorzaak zal dan zijn een slecht klimaatde reden bet weinige voordeeldat men van de onderwerping van bet land denkt IC trekken en meer dergelijke redeneringen, die eigenlijk niets anders beieekenen dan met goed fatsoen een goed heenkomen zoeken.

Amersfoortsche Courant | 1873 | | pagina 1