Groote opruiming VAN MANUFACTUREN. Te Koop I. H. Pieper. TENTOONSTELLING mr SCHRIJNWERKER, was hij nl zeer spoedig een lijk. De tweede gedoode was een koetsier van den heer Schtned- ding uit Haarlem een bejaard man die met vrouw en dochter of kleindochter in een wagon zalbekwam ernstige verwondingen aan beide beenen en was door een bout getroffen. Hij leefde nog maar stierf kort daarna zijne vrouw en het j*onge meisje waren wel gekwetstmaar niet gevaarlijk ofschoon hel meisje zoo lusschen de wagens beklemd zatdat uien haar uil de beschotten heeft moeten uitzagen. Onder de gekwetsten zijn er eenigendie niet veivoerd konden worden en te Warmond verpleegd zijn, waar men veel hulpvaardigheid aan den dag legdein welk opzigl vooral de tot het seminarium aldaar behoorendenge prezen worden. Ook de docter van Warmond hielp getrouw de officieren van gezondheid de hh. van Koetsveld, v. Ankeren en Daniels, die dadelijk met de grootste kalmte te midden van de ontzettende tooneelen van schrik en ver warring het noodige deden en voorschreven. De aanleiding lol dit onheil schijnt te wijten aan den machinist Roesinkvan den Roller- damschen trein. De seinpaal die een paar hon derd el vóór tiet station Warmond is geplaatst en nog vele honderden ellen verder op zichtbaar is, toonde deroode lichten ten teeken van gevaar; toch stoof de trein in volle vaart voorbij hel station. Genoemde machinist in verhoor genomen voor de commissieop het station Warmond vergaderd, verklaail dal hij de lichten gezien heeltmaar den trein niet tot stilstand kon brengen voor de waarheid hiervan zou pleiten dal men den remtoeslel op zijn locomotief ge heel gesloten heeft gevonden zóó zelfs dat het met de giootsle moeite niet geopend kon worden men gelooft echter dat hij de lichten te laat heeft gezien en er toen voor* stoppen de noodige lijd niet meer was. AMERSFOORT, 17 Augustus 1874. Heden is door Heeren Burgemeester en Wet houders aanbesteed het schilderen van 1*. den buitenomtrek van het Raadhuis berg plaatsen, enz. Aannemer: N. Broers voor f 204. 2*. den buitenomtrek van de Waag, enz. Aannemer G. van Lummel (en wel bij loting met H. VV. Stol) voor f\10. 3°. den buitenomtrek van het gebouw «de Volmolen enz. Aannemer N. Broers voor f 75. Z. M. heeft benoemd tot adelborst Ie klasse bij de Ned. Zeemagl den adelborst der 2e klasse W. W'ijert. Door het provinciaal geregtshof iri Utrecht is opgemaakt eene aanbevelingslijst van zes can- didaten voor de betrekking van raadsheer in gemeld hof, waarop zijn gebragt1. Mr. C. G. Berger van Hengstregler in de arrondissements- teglbank te Utrecht, 2. Mr. F d. ft. <4. baron van Illersumregler in de arrondissemenls-regt- bank te Utrecht, 3. Mr. Croockewit Jr., regler in de arrondi»sements-rcgtbank te Amers foort, 4. Mr. A. F. L. Gregorijsubstituut-offi cier bij de arrondissemenls-regtbank te Utrecht, 5. Mr. J. van Brakel Schimmel, raadsheer in het provinciaal geregtshof in Drenthe, en 6. Mr. F. H. van Persijnregter in de arrondissement*- legtbank te Amersfoort. Zaturdagochlend jl. is iemand van gevorderden leeftijd hier ter stede in de Beek van hel plantsoen verdronken gevonden. Uit de legerplaats bij Mil'igen wordt gemeld dal de inianterie Zaturdagochlend in het tirail leren is geoefendterwijl de Vrijdagmiddag aange komen miliciens-verlofgangers Zaturdagmiddag van 5 lot 7 uren in de behandeling van het Beaumont-geweer onderwezen werden. De veld-artillerie hield afzonderlijke oefeningen. Zaturdagmiddag zijn de overige verlofgangers aangekomen, waaronder ook nagenoeg 930, die te Amersfoort waren ingekwartierd en waarvan slechts één wegens geringe ongesteldheid kor- telijk te Amersfoort moest achterblijven, zoodat daaruit blijkt dat bun gezondheidstoestand uit muntend was. Den 30sten dezer zal te Amsterdamonder voorzitterschap van den heer mr. A. de Pin(o de 25ste jaarlijksche vergadering van de maal- scijappij tot nut der Israëlieten iu Nederland worden gehouden. Bij deze gelegenheid tal een diner plaats hebben en tevens het zilveren jubilé feestelijk worden gevieid. In Frankrijk nemen de cooperative slagterijcn toe. In het departement der Indre-el-Loire hebben zich de meeste burgemeesters vereenigd om op deze wijze de slaglers te dwingen d» prijzen van het vleescb lager te stellen. Ook iu hel departement der Dure ziju verse hei- Van af heden zal ik groote opruiming houden van de in het seizoen overgebleven ARTTKELEN tot zeer veel verminderde prijzen. De artikelen zijn te veel om afzonderlijk te noemen. Amersfoort 17 Augustus IB71. De EXTRA-TREIN des WOENSDAGS namiddags te 6 uur 40 min. van AMERSFOORT naar BAARN zal NIET meer rijden. Amsterdam, den 14 Aug. 1874. DE ADMINISTRATEUR. dene van die instellingen tot stand gekomen. Te Rouaan hebben zeven vleeschhouwers zich verbonden om de tegenwoordige prijzen te ver lagen. In Bloit hebben de inwoners zich lot den gemeenteraad gewendopdat deze maat regelen zou nemen om goedkooper vlcesch te verkrijgen. Ook in Orleans vindt het lol stand brengen van een vlecschhouwerij vau ingezetenen zeer veel steun. Ook in verscheidene Nederlandsche steden bestaat het voornemen daartoe en niet enkel om de vleeschprijzerr verlaagd te zien maar ook om beier vteesch te verkrijgenvermits aldaar dikwijls tot de tegenwoordige hooge prijzen vleesch aan prompt betalende ingezetenen wordt geleverddal aan kwaliteit enz. zeer veel te wenschen overlaat. Parijs, 15 Aug. De Gazelle des Tribunauj deelt mede, betrekkelijk de ontvlugling van Bazaine in den nacht van 10 op 11 Aug., dal dezelfde soldaat van II tol f uur en van 3 tot 5 uur op schildwacht stond, terwijl telkens een be waker met hem kwam pralen waardoor hij in hel schilderhuisje werd gehouden. De bewaker is gevangen genomen. Men meerit dal hij in ver standhouding stond met twee inwoners uit Cannes. Keulen, f5 Aug. Bazaine is hier gisteravond met zijne echtgerioole en zijn zwager aangeko men. Hij overnachtte in het Nord-hólel en is heden met den trein van 11.45 uur verder ge reisd naar Brussel. j Correspondentie. G1KN110BNS-1.M&EIU TE A1EBSPÜ08T. De nieuwe bestraling reeds aangebragl en nog aantebrengen vindt veel bijval en dal genoegen zal sterk worden verhoogd, zoo de bestrating achter Amicitia lusschen Uliechischc (al zou dit maar van daar tot het le bordes geschieden) en Slijkstraten mede wordt vernieuwd. Hij con certen, tooneelvoorstellingen, vergaderingen enz., meest bezocht door belastingdragende ingezetenen en huisgenoolenis hel vooral voor dames aldaar zeer onpleizierig loop/enzijnde er geen noemenswaardige zijpaadjes. Men hoopt op de welwillende belangstelling van het gemeentebe stuur, om ook door de vernieuwing dezer be strating, die betrekkelijk niet kostbaar zal zijn in deze sedert lang gevoelde behoelle aldaar te ADVERTENTIE N. Voorspoedig bevallen van een ZOON Meiufvrouw DKüDERIKA CATHARINA VOR MERHubkrs. Sciusuam 14 Aug. 1874. De Heer en Mevrouw DE JONGE dk Bbauw bedanken voor de vele bewijzen van belangstelling bun betoond bij de geboorte van hunnen Zoon. Amersfoort, 17 Augustus 1874. de LATIJNSCHE SCHOLEN te Amersfoort, op Maandag7September des namiddags te 6 UT6in het schoolgebouw. D BURGER. gym», reel. een voor 2 jaren nieuw gekochte PIANINO (Bauvai8). Adres franco brieven letter A bureau Amersloortscho Courant Op Woensdag den 2* September 1874 des middags ten 12 ure zal ten burele van deD ondergeteekende worden aanbesteed de levering van 90 Hekioliler jarige Roode of Rhljn-f M tarwe, wegende minstens 77 Kilogram. \*2 90 Hekioliier jarige Zeeuwsche tar- w6, wegende minstens 74 Kilogram. <1»^ 60 Hekioliier jarige Inlandsche ol|~« Pruissische Rogge wegende minstens &-]* 72 Kilogram. Zwaardere graansoorten als boven ver meld zullen in evenredigheid der daarvoor te bedingen prijzeubij voorkeur worden geno men en de intezenden monsters moeten den juislen inbojd van één liter bedragen. De prijs van inschrijving geschiedt per Hek- tuliter; hel gewigt moet in het biljet en op den omslag vermeld wordeu en hel monster van hetzelfde merk als van dien omslag voor zien zijn. De voorwaarden liggen ter lezing in boven genoemde bakkerijvan 's morgens 10 tot 's middags 2 uur. Amersfoort, den 18 Augustus 1874. De Kolonel Garnizoens-Kommandant W DE VILLENEÜVE. De ondergeteekende heeft de eer zijne geachte stadgenoolen en envi- ronsbewoners te berigten dat hij zich alhier gevestigd heeft als en beveelt hij zich beleefdelijk aan tot het vervaardigen en repareeren van hetgeen lot zijn vak behoortbelovende een soliede en billyke bediening. A. D. ARONSON, Langstraat A 6 ten huize van D. S. ARONSON. De Aldeeling Amersfoort van het Genootsoliap voor Landbouw en Kruidkunde te Utrecht ia voornemens om op 28 AUGUSTUS 1874 eene te houden tb AMERSFOORT TAN PAARDEN, VEE, SCHAPEN. VAR KENS, GEITEN. BOKKEN en PLUIMGEDIERTE. Voor bijzonderheden wordt verwezen naar de Aanplakbilleiten en de Programma's op franco aanvrage te bekomen bjj den Secretaris in de Nieuwestraat te Amersfoort. Ken ieder zonder onderscheid >f hij al dan niet lid iswordt uitgenoodigd in te zenden. Men wordt verzocht daarvan aangifte te doen bij een der leden van het bestuur terwijl daar toe gelegenheid zal zijn op Donderdag 20 Augustus in de Siads-Herberg iu Amersfoort voormiddags van elf tot Óéu ure. Ambrsfoart 12 Maart 1874. Namens het Bestuur der Afdecling JOHs. KEIJSERSecretaris.

Amersfoortsche Courant | 1874 | | pagina 3