Verhuring- BIJ INSCHRIJVING* FLINK JONGELING, K.K. militaire rijschool te Hannover te worden gedetacheerd teneinde de oeieningen bij deze school te kunnen bijwonen. Maandag 26 October e. k. wordt in Amicitia te Amersfoort eene voorstelling gegevenwaarin een der hoofdrollen wordt vervuld door den Heer Louis Bouwmeester t algemeen als uitmuntend acteur bekend. Maandag jl. ongaarne melding gemaakt heb bende van de zotte vertelsels te Amersfoort en elders in omloop omtrent een liefhebber, die in paradijstenue op diverse plaatsen in de environs zou zijn gezien en schrik onder boe rinnetjes enz. verspreidendezoo is van toen af deze gekke historie nog gekker geworden want. een viertal personen begingen de onbe grijpelijke dwaasheid Dingsdagochtend 13e jl. te 1 uren een man die reizende was om werk te zoekenals arrestant naar Amersfoort te brengen, onder verdenking de naakllooper te zijn en waren zij waarschijnlijk verlokt door het geruchtdat de aanhouder f26belooning zou ontvangen, iets dat ook al tot de uitstrooi sels dezer bespottelijke koffijkransjes-geschiedenis behoort. Deze arrestatie leidde lot vrij wat opschudding onder het publiekwelke nog toenam toen tegen den middag een zeer kras beschonken persoon die in de oranjestraat dwaasheden uitkraamde, door politieagenten werd ingerukt. Beide personen voormeld zijn, vermits eigen lijk niets tegen hen aantevoeren isuit hun arrest ontslagen waartoe moest worden gewacht tot het volk er geen acht meer op sloeg, teneinde beide personen voor onaangenaamheden te vrij waren. Niet enkel onder de volksklassemaar ook on der de hoogere standen blijven dwaze geruchten circuleren omtrent dien luchtig gecoslumeerden schrikvogelvan wien tot nu toe niemand kan bewijzen dat hij hem persoonlijk heelt gezien maar waarbij men enkel te werk gaat op gron- delooze oudewijvenpraaljes van de zus van Grietje de melkvrouw het grootje van Berend Snijboon de meuje van Pieternelletje Schuurgoed en van meer zulke onbekende getuigen 11 Verschillende bladen hebben een paar dagen geleden gemeld, dat niet Trompenberg bij Hil versum, maar wel thans Baarn is aangewezen 1 voor de oprigling aldaar van een gesticht voor herstellenden. Hierop moeten wij aanmerken dal door onze courant en andere couranten reeds in J u 1 ij uit Soestdijk is medegedeeld, dat onder de hooge bescherming en goedkeuring van Z. K. H. Prins Hendrik zoodanig élamisse- mentinden vorm der Duitsche •heilanstahen" aldaar zou worden opgerigtwaartoe Dr. Mess uit Scheveningen welwillend zijne medewerking heeft toegezegd, zijnde de uilwerking en voor- loopige leiding dezer zaak door Z. K. H. aan den Heer M. Pleijte te Baarn opgedragen. Godard is gisterenmiddag 3 u. 40 min. uil Tivoli te Utrecht in zijn luchtballon opgeste gen met 3 reizigers en 't is ons onbekend of de aapdie mede zou opstijgen zich daarbij bevond. De provinciale Staten van Zuid-Holland hebben gekozen tot lid van de Eerste Kamer den Heer J. D. Fransen van de Putte, oud minister van Koloniën, en tol lid van gedeputeerde Staten den Heer Mr. H. C. Verniers van der Loeff. Te Hoorn verkreeg bij de verkiezing voor een lid van de Tweede Kamer de voormelde Heer Fransen van de Putte 1034 en de Heer Bloem 991 stemmen waarover herstemd moet worden. De Heer Faber verkreeg 140 en de generaal von Wrongel 46 stemmen. De stoker des Oosterspoorwegs (zie vorig N°.) die een rail op den spoorweg gelegd en later weg genomen had enz. is door het Prov. Gereglshof in Noord-Holland veroordeeld tot 9 maanden cellulair en tevens voor altijd onbevoegd ver klaard tot het bekleeden van eenige betrekking bij een spoorweg op Ned. grondgebied. Dezer dagen is aan den sultan van Turkije wederom een zoon geboren, De jonge prins heel Mchemei Seif-Eddin, 't welk overgezet zijnde, beteekent: «het zwaard van de godsdienst." winter gehouden onder 't gehoor van een ge vierd redenaar gaan zitten. Zij kunnen deze dan beter volgen. Als zij vragenwat kost ons nu die rede voering dan is dat niet geheel en al ongepast. Bnrgerlyke stand van Amersfoort. GEBOREN 9 Oct. Engelma, d. van Johannes Kraan en Maria Tondeur. .Beentje d. van Gerrit van de Pijpekamp en Willemijntje Wa- gensveld. Johannes Franciscus z. van Her- manus Leenards en Lamberta van Beek. 10 Oct. Johannes z. Van Steven Ilartogsveld en Adriana Keizer. 11 Oct. Klias Johan nesz. van Lambartus Ruitenberg en Hendrika Prins. 12 Oct. Jacob, z. van Jacob Lablans en Jannetje van Diermen. ONDERTROUWD 15 Oct. Willem van den Brink en Maria Bakkenes. GEHUWD: 14 Oct. Johannes Dirksen en Johanna Maria Brizee. Marinus van Dijk en Petronella Gouw. Pieter Ruisendaal en Alberta van Bikkelenberg. Gijsbei tus Hermanus Ge- rardus Lambrechts en Willemina Gouw. OVERLEDEN: 9 Oct. Jannetje Kolfschoten, 48 j. echlgenoote van Simon Gouw. 10 Oct. Engelina van Bijncn24 d. 12 Oct. Neellje van Minnen 10 m. Maria Elisabeth Nümberger9 m. 13 Oct. Gcrritje Roodiek 42 j.echlgenoote van Cornelis van der Pol. 14 Oct. Abraham van Binnendijk, 10 m. 15 Oct. Leonardus Besiers76 j. wedr. van Gecrtruida Bokstein. ADVERTENTIE N. *ir* Heden overleed zacht en kalm na een langdurig lijden tot diepe droefheid van mij ons eenig kind en verdere betrekkingen, mijn innig geliefden Echtgenoot de Heer GERRIT JAN BEEKMAN, in den ouderdom van ruim 37 jaren. Arnhem II. ii. IIARTII00RN, 10. Oct 74. Wed. G. J. BEEKMAN. Eenige en algemeene kennisgeving. De Heer en Mevrouw C. A. VAN DER LEEUWvan Druijnen betuigen hunnen dank voor de bewijzen van belangstelling ondervon den bij de geboorte van hunne dochter. Amersfoort, 14 October 1874. De BURGEMEESTER van BAARN Gezien het Raadsbesluit van 15 Sept. j.l. waarbij is besloten om met ingang van dit jaar de op den laatsten Maandag en Dingsdag van October invallende KERMIS AP TE SCHAFFEN. heeft goedgevonden: 1°. Dit besluit van den Raad ter algemeene kennis te brengen gelijk geschiedt bij deze 2°. Bekend te maken dat ter uitvoering van gemeld Raadsbesluit op 26 en 27 Octo ber e. k. geene kramen of uitstallingen op de straten of openbare wegen zullen worden toegelatenen dat muzijkanlen liedjeszangers of andere dergelijke personen hun bedrijf gedurende die dagen niet in het openbaar zullen mogen uitoefenen. De Burgemeester van Baarn HOLLERUS. Het BESTUUR der AMERSfOORTSCHE B0UWVEREENIG1NG zal voor den tijd van één jaar, en verder van jaar tot jaar, bij enkele inschrijving verhuren: 1*. 44 Aren BOUWLAND. 2°. 22 Aren GRASLAND, gelegen aan den Naarderslraatweg. Inschrijvingsbiljetten, voor ieder perceel af zonderlijk en ook bij elkanderinoefen worden ingeleverd op Donderdagden 22 Octo ber e. k.tusschen 10 en 12 uurbij den ondergeleekende. De voorwaarden liggen vier dagen te voren bij den lieer C. BEBBERSingel naast hel raad huis, ter lezing. 15 October 1874. M. VAN BEEK, fa. Secretaris. V peg on d e n. Geheel ben ik het eens met den lieer Dr. Menalda van Schouwenburg waar hij in zijn stuk der Amersfoorlsche Courant van Dinsdag 13 October zegt«de prijzen zijner vleeschleve- ranciers hem boog voorkomenbij vergelijking met de verlaagde vleeschprijzen in andere plaat sen;" doch ook prijsopgaven beteekenen niet genoegwaar tevens menigwerf in >le kwaliteit van vleesch groot verschil zit. Men zal inzon derheid daarin van het bon plaisir der slagers afhankelijk blijven, die zich bij verlaging van vleeschprijzen door kwaliteit, extra-beentjes enz. of wel op andere wijs weten schadeloos te stellen en aan nuisvrouwen en dienstboden veel weten voor te pratenwat geen ingang zou vinden bij de heeren-der schepping, die echter de huishouding aan de andere sekse behooren over te laten. Daarom zal sparteling met de slagers niets helpen. Het eenig afdoend middel om goed en goedkoop vleesch te verkrijgenis het oprichten eener onderlinge slagerij en met Dr. v. S. doet het mij leed dat het plan daartoe nog niet is doorgegaanhetgeen wel eenigszins kan worden geweten aan onvoldoende toelichting van het plan en omdat geen persoon of commissie met zijnen naam of hare namen optrad. Men vond het kapitaal daarvoor ƒ20,000. in 200 aandeelen van ƒ100.te groot. Maar men lette er opdat het niet genoeg is eene slagerij aan le vangen. Zij moet ook worden voortgezetwant denkelijk zal het tusschen haar en de slagers een strijd op leven of dood worden en om dèt uit te houden moet er geld, veel geld beschikbaar zijn, zoodat, al wordt bij de oprichting, in den eersten tijd, maar f 10. of ƒ20.storting opgevorderd, de beheerders der slagerij de macht moeten hebben, naarge lang van de behoefte, opvolgend tot het opvragen der volgende stortingen, tot f 100.per aandeel toe te kunnen overgaan. De zaak is zeer eenvoudig aan te leggen eenigszins in den geest van het plan van Dr. Mouthaan te Utrecht, die misschien ook wol ter voorlichting de vergadering zal willen bij wonen zooals deze door Dr. v. S. wordt bedoeld te worden bijeengeroepenhetgeen door velen wordt gehoopt spoedig zal geschiedenhetzij door de door Item bedoelde Vereenigingof door eene commissie uit hare leden en zeker zal deze vergadering talrijk worden bezocht Mocht de Vereeniging of zoodanige commissie daartoe ongenegen zijndan zal Dr. v. S. groote dienst aan de burgerij bewijzen door persoonlnk het initiatief der bijeenroeping le nemen. Gaarne zullen velen naar de vergadering snellen. EEN VLKESC1IETER. AMERSFOORT, 15 October 1874. Op Dingsdag, den 20. October 1874, des namiddags te édn uur, zal de Gemeenteraad van Amersfoort eene vergadering houden, waain de punten van behandeling zijn 1". Rekest van den sergeant van politie om verhooging zijner jaarwedde. 2". ld. van hulponderwijzers aan de armen school. 3°. Begrootingen van het Weeshuishet bur gerlijk armbestuur en de schutterij voor 1875. 4°. Begrooting der gemeente voor 1875. 5°. Staten van oninbare posten ter zake van den hoofdelijkcn omslag en de hondenbelasting over 1873. Rapport van Burg. en Weth. betrekkelijk de werken huiten de Koppel enz.door de Spoorwegmaatschappij aangelegd. 7°. Aanvullings-kohieren van den hoofdelijken omslag en de hondenbelasting over 1874. 8*. Benoeming van eene regentes voor het burger weeshuis. Bij Kon. besluit van 10 October jl. is bet ingesteld eereteeken, tot belooning van eervolle langdurige werkelijke dienst bij de schutterijen toegekend o. a. aan Jhr. G. K. van den Santheuvelmajoor-kom- t andant der dd. schutterij te Amersfoort; aan J. A. Hoksbergen en J. K. van Wyland, beiden sergeant-majoor bij de dd. schutterij te Amersfoort. Bij de in het vorig nummer vermelde uit Amersfoort geregtigden tot dccoratien enz., zich onderscheiden hebbende in den oorlog tegen Atchin (18731874), behoort mede de korpo raal der mariuiers H. Jvan de Buntdie door Z. M. is benoemd tot Ridder der Militaire Willemsorde 4e klasse. Aan den len luitenant C. M. E. van Löben Sets, van bel regiment rijdende artillerie te Ameis- loortis toegestaan om gedurende zes maanden, te rekenen van primo November e. k.bij de De Prov. Drenthsche courant zegt Het Nomadisch lezers-coi ps heeft zijne winter- campagne begonnen. Hier en daar is reeds een spreker, met een oud paard 't stellnadje opgereden. Van daar dat er toebehoorders zijn die met oude courantenwelke in der tijd een verslag gaven van sommige redevoeringen in den vcrigen In eene MANUFACTURENZAAK SüL'CfcJa alhier wordt gevraagd een eenigszins bekendheid in 't vak zal de voorkeur hebben, mits met bewijzen van eerlijk gedrag. Brieven onder letter P. Bureau Amers- foortsclie Courant.

Amersfoortsche Courant | 1874 | | pagina 3