BIJVOEGSEL toe- of winkelhuis Beignets aux Pomies a l'instar de Paris, G. KAN. der van Vrijdag 27 October 1876 No. 2457. Politieke Revue. Kalmere stemming en betere prijsnoteringen van diverse staatsfondsenvooral Russische en Uostenrijkschc, vervingen in de laatste dagen de Deurspaniek en de plotseling gedaalde prijzen der vorige weekdie voornamelijk waren ver oorzaakt door 't sensatieberigt dat Rusland voor zieningen had getroffen omtrent vlug vervoer van legerkorpsen naar 't oorlogstooncel op 't Balkanschiereiland. Zoodanige paniek was ongewettigd door fei ten maar welligt door beursspeculanten uit de hoogere spheres gestookt. Zij was ongewettigd, omdat: de kozakken nog niet in Bulgarije en nog niet in de nabijheid van Konstantinopel waren; de Eiigclsche vloot nog niet voor Konstanti nopel ankerdeom die stad te bombarderen zoodra de kozakken aldaar brandewijn inet peper dronken cone Fransch-Engclsch-ltaliaansche landings- arméc nog niet was georganiseerd om op Turk- schen bodem repetitie te gaan houden van Alma- en Malakouzegopralen en eindelijk nog geen Engelsche vloot op weg naar Kroonstad was. Als beurslieden zich zóó laten beet nemen, door berigten van de mogelijkheid eener oorlogsuitbarslingen dat reeds i?ene zoo groote daling in staatsfondsen teweogbragtdan zou men misschien mogen vragen hoe enorm zal dan wol de daling worden bijaldien er feitelijk oorlogsgevaar is en werkelijk krijg lusschcn de groote Mogendheden uitbarst? En toch zouin dót gevaler welligt minder benrspanick oprijzen dan die der vorige week. Immersangst is meesttijds erger en nood- lottiger dan gevaar. Gelukkig ontwaart men thans dat men zich. zonder redelijken grond, te. veel heeft beangstigd, als zouden berigten van vervoervoorzieningen omtrent Russische armóekorpsen de voorloopers van Russische annexalieprojeclen zijn. Intusschen blijven wij er op vertrouwen Rusland zich niet zal verstoutenzelfs niet bij bulolle van Ooslcnrijksche neutraliteit, om weder met Turkije oorlog te voeren. Hel Ircell bij den vorigen oorlog in de Krim wel zooveel geleerd, om niet te vergelen zich niet bloottestellen nogmaalsen zeker alsdan duurder leergeld te betalen Mei betrekking lol hei oostersche vraagstuk rijn overigens ue volgende berigien en geruch ten bekend gevvoideo t°. Beilijnscli telegram van 25: »Uii paniculietc bron wordt gemeld dat de turksche «egot ing te Consiaiili.topel eenc znmenzwpfing tegen hei leven van den grootvi zier en Miilhat-pacha ontdekt heelt. De rad- draaijers, twee uleuias van den hoogvien rang en Ramie-pacha/.ijn gevan^n genomen en naar Rliotlns gedeporteerd. Men verwacht nog meer inhechtenisnemingen." V. Loudensch telegram van 23: De londonsche correspondent van den Manchester Gnanilan m«:ldtonder voorbehoud, doch uit geloolwaarde bron, dal Engeland en Frankrijk zijn overeengekomen, in geval van oorlog, gemeenschappelijk hel Succkanaal te bezettenten einde te zorgen dal deze waterweg open blijve voor de zeevaart, en voor de onzijdigheid van hel kanaal ie waken". Allerlei De Prov. DrenlscUe en Asser Courant behelst liet volgende uil Leeuwarden van 19 Oct.In de heden gehouden criminele zitting van het hol alhier, gcpresideeid door den heer Mr. W. Terpstra werd eene 28jarige ongehuwde vrouw van Veendatn N. S. genaamd, in de bank der beschuldigden geleid, omdat haar te laste gelegd was dat zij in den nacht van 20 op 21 Aug. j!., in hare woning aiaaar, een kind vali bel man nelijk geslacht, waarvan zij ongehuwd even te voren was bevallen opzettelijk heelt gedood. In snijd uiet vroegere gedane bekentenissen trachtte zij nu eerst te uiiikonncu maar kwam toch ten slotte terug tot bekentenis, dat zij bet kind wat levend was geboren, de hand op bel mondje heeft gelegd, opzettelijk om het van hei leven te berooven. 'loon zij geen leven meer bespeurde, omdat het kreunen en de trekkingen ophielden, nam zij de hand van het mondje ai en na zich overtuigd te hebben, dat er geen leven meer in het kind washaalde zij uit de gang een emmer, waar zij het lijkje in deed en dit toeu in een kast wegborg. Die vrouw beweerde zonder eenige hulp te zijn bevallen en toen zij haar kindje hoorde kreunen en met armpjes en beentjes trekken benam zij het de lucht om te kunnen blijven leven en tevens beweerde zij, zelve uit de gang de emmer te hebben gehaald ea het lijkje le hebben geborgen. Dat zij van eene sterke constitutie isheeft zij bewezendoor den volgenden morgen per wagen naar Winschoten te rijden, waar zij voor de Arr.-Regtbank optiad als getuige iil eene strafzaak. Maar toen ze weer te Veendam kwam was de geneesheer er reedsom op last van den burgemeester een deskundig onderzoek in te stel len. Eu die vrouw die deuzelfdeti dag onder het aanroepen van Gods naam getuigenis van de waarheid heeft afgelegd, nadat ze den vooraf- gaanden nacht heimelijk was bevallen en haar kintl had gedood die vrouw had nog de volhardende moed ora des avonds alles te ont kennen zells nadat de geneesheerop grond van een ingesteld onderzoek, verklaarde, dat zij kon te voren was bevallen en de tastbare be wijzen in handen bad. Nog altoos bleef zij ontkennenen eerst toen de rijksveldwachter haar dreigde eene huiszoeking le zulleo houden en zij das wisl dat er geen ontkennen meer aan was eerst loen bekende zij. Die viouw wilde nu voorden regler op nieuw ontkennen, doch de bewijzen waren le sterk, om onikentenis le kunnen volhouden. «Geen beest doodt zijn jong, maar gij vermoordt uw kintl"', voegde de president haar toe, die niet gelooven kon dat hare tranen een leeken van diep berouw waren want hare houding was diaaijen en bleef draaijeu en toen ze beginnen wilde hel vaderschap aan te wijzen, meikte de President haar op, dal de wel een onder zoek daarnaar verbood. De adv.-gen.Mr. B. W. N. Servatins, re- quireerde dat zij zou worden schuldig verklaard aan de misdaad van kindermoord voordeeeiste maal door de ongehuwde moeder gepleegd en dal zij worden vei uorrieeld tol tuchthuisstraf voor niet langer dan 2D jaren en uiet korter dan 5 jaren, met bepaling, dal een extract uil het a< rest gedrukt en te Groningen Lceuwardea en Veendam aangeplakt zal worden. De verdediger Mr. S. J. Cohen alhier, had een zware laak, oiudat uit de bekenteais en de verklaringen van de deskundigen voldoende ge bleken was, dal hei feil gepleegd is, maar hij wil toch pogen eenige verzachtende omstan digheden bij te brengen en beveelt haar in de clementie van het Hof aan. li:i,praalt 26 Oct. Onder de nagelaten werken van George Sand behoort ook een roman getiteld »E n- gevald", die reeds in '56 voltooid was en voor een deel de geschiedenis van Slapps behandelt,den jeugdigen Duitscuerdie in 1809 le VVeenen ier dood werd gebiagt wegens een plan om Napoleon le vei moorden. Het werk bleet bij gebrek aan een uitgever ongedrukt. Men verhaalt, dal de keizer van Brazilië op de Philadelphia-tentoonsieMing bij bet zien van een vliegwiel, dat zich met labelachlige snelheid bewoog, zeide«Dit vliegwiel overtreft zelfs de Spaansch-Amërikaansche republikeinen op het punt van omwentelingen." Naar men thans verneemt zal de opening van de geul in het Noordzeekanaal op 1 Nov. e.k. le Amsterdam van gemeentewege feestelijk worden geviertl. Vlaggen zullen op de gemeentelijke gebouwen geheschen, op het IJ een vuurwerk oulstoken en het raadhuis worden geïllumineerd. Vrijdag jl. is te Amsterdam plotseling over leden de heer jiir. nr. J. de Bosch Ketnper een dei geleerdste mannon van zijn tijd. Warm voorstander van den vooruitgang, bekwaam rcglsgcleorde en ijverig beoefenaar van de staat huishoudkunde en de statistiek vet licsl de we tenschap in hem een harer verdieus.elijksle vereerders. Zooals onlangs werd aangekondigd heef. ver leden Maandag te Brussel een internationaal kappers-congres plaats gehad. De Belgische kun- sieuaars van hel platteland moesten met hunne dam toe uit het buiienland overgekomen colle ga's, ten overstaan van de Brusselaren, een tiental rijkgeloktc jonge dames, met den rug naar de toeschomveis icgenover een rij spiegels gezeten in wedijver hei hoofd naar den laatsten smaak en in den kortst mogolijkcn tijd oplooijen. Middelerwijl gingen de leden der jury rondom met den grootsten ernst hunne aanmerkingen aan te teekenen. Nadat dit een anderhalf uur geduurd had weiden de namen der overwinnaars afgeroepen en de-medaille uitgereikt, waarop de Brussela ren builen mededinging eu uit louter liefde tot de kunsteen tweede reeks van dames onder handen namen. In eene andere zaal waren allerlei voorwerpen mol het kappersbedrijf in veibandtol eene tentoonstelling verzameld, als: pruiken van allerlei soort en kleur, reuk werken, toileiwaterijcs, zeepen, poeders enz..' verder allerlei in hei haar gewerkte voorwerpen souvenirs van allerlei aard schiidei ijen eu por tretten Binnen kort wordt ook eene tentoonstelling van valsch haar te Brussel gehouden. A D yinarjEN TIE N."" Ondergeteekende berigt dat door dl** hem gedurende de kermis, aangevangen maandag 23 October, een SALON is ingerigt tot ontvangst van het publiek, alwaar alsdan verkrijgbaar zijn Schilpadsoep, Pasteitjes, Patisseriën, Vanille- en Aardbeziënijs verder alle soorten van LIKEUREN enz. Mij verder in de algemecne gunst minzaamst aanbevelendeheb ik de eer te zijn met de meeste achting Uw Dienstw. Dienaar firma G. H. ZWIER. Men vraagt TE HUUR of TE KOOPtegen Februari of later op de langstraat te Amersfoort, een net en fiksch en ERVE (of TUIN) ter uiloefening eener nette zaak. Adres franco A. B. G. Bureau Amers- foortsche Courant. COCOS ZEEP. Niet* pleit sterker voor de v torircfTel ijk beid onzer Coconzcep dan de vele namaaksels, welke men door iiuililie van Eliquet en Stempel tracht aan den man te brengen. II. Kerkhofp. zonder C; H- K erckkofp. met K K; H. Krscr. aErp" met R in plaats O/" en nog meer aoderezijn de u{|a gemaakte stempels, waarmede me.) iloor verande ring of weglating van eene enkele letter hel publiek zoekt le misleiden teneinde een slecht product le kunne verkoopen. BS?* De goede echte toorl van hel vcrkoopiiu Is heeilden naam H. KElldCHOFF zoowel opdeZeepals op het Etiquet. Iluilendien slaat op het Eliquet onderaan gedrukt onze Firma «F. VON WfNDHBlM rs Ho., VERKOOPHUIS" TE AMSTF.RÜA M. If ij' verzoeken hel geacht Publiek op deze bijzonderheden viel le witten lellen. Onze Cocoszecp schuimt sterk, reinigt oogenhlik- kelijk. ontneemt alle scherpte aan de huid. maakt haar zacht en blank en geeft haar een jeugdig frisschg tint. Meu koopt een groot stuk voor 15 Cent. Rij liet Wasschcn van gekleurde goederen en zijden er. wollen stollen doet zij van eene zuiverder en minder scherpe loog bereid de kleuren minder aan en maakt de wol niet hard. Zij ondeischcidl zich hovendip- van de nagemaakte soorten door hare witte en doorschijnende kleur, door droogte en hardheid in bel gevoel. De nage maakte gelijken in kleuren gevoel veel op eene vetkaars. liet l'crslsch Inscctcupocdcr doodt oogen- hlikki-lijk Weegluizen. Vluoijen Mollen, Bladluizen, Mieren en alle andere Ongedierten. Wij verkoopen hel in Zakjes voor 5U Cents. PORTMAN'SC HF. politoer of Wrlj fwns, met gebruiksaanwijzing. Hel flescbje kost 15 Cent. Vlicgeulljiii, om Vliegen te vangen, hel llcschje kost '0 Ct. BR R.iNDKRJ stljfsclgl.ins doet liet IJzer glad en gemakkelijk over het goed beenloopen en het goed krijgt een mooijeii glans. Een Zakje kost 13 Cents. De nieuwe Minerale l.ijin is kleurloos, doorschij nend als glas en hecht hel gebroken voorwerp, hetzij van Porselein, Glas. tlonlMarmer. Uzcr of ander Metaal zoo stevig aan elkander, dat het eer on eei.e andere plaats dan op de gelijmde breken zal. Een Fhschje kost 3U Ct. liet vlekkenwater neemt alle mogelijke vetvlek ken weg uil Zijden. Wollen en andere Stollen, zonder de kleuren in het minst te veranderen. Prijs per Flacon 40 cents groote Flesel. f 1. Amsterdam VERKOOPHUIS. Amerstoart, B. .4. ran Ituijven. Baarn B. tan Dapperen. Hilversum. An dr. de IFit. LI treem, L. J. 11. Bosch P. T. tluinck Bazar onde grucui over de Rezenhrug. J. M. Porton, Oud-Kerkhof. Wijk bij Duurstede, Wed. C. '/.om. IJsselstein J. J. Groenhof Ze>slC. L. Schütt. Eu in de overige Steden in de hekeode DépóU.

Amersfoortsche Courant | 1876 | | pagina 5