die in de mode den toon aangeven dragen nu reeds kleederen die here voeten doen zien. Eindelijk toch hebben tij de onmogelijkheid ingezien om tich vrij in langesleepende ja- Eonnen te kannen bewegen. Afgezien nog van et stof dat te opnemen tijn de lange japonnen in huis, in 't rijtuig, op 't spoor en op schip teer ongemakkelijk, soodat ten laatste het nuttige boven het schoone (aoo het ten minste dien naam tal mogen dragen) zal zegevieren. Parijs heeit gesproken 1 L'afl'aire est jugée. Daar!" zei een heer, die langen tijd op .reis was geweest, lot zijn dienstmeisje«daar heb je vijl gulden 1 vertel me nu eens alles wal er al zoo gebeurd is." «Dank u wel mijnheer 1 want mevrouw heeft me reeds meer dan vijf gulden gegevenopdat ik niets zou ver tel Ie o." Niet de politieke tijdingenmaar de oogst- berigten verheugen de Fransche Malie. De hooi oogst is grootendeels aigeloopeu eu voortreflelijk nitgevallcu de graanoogst zal weldra beginnen en beloolt uitstekende resultaten aardappelen en wijn geven insgelijks de beste hoop, zoodat, als hel zoo vooitgaat, het jaar 1877 tot de gunstigsten zal behooren welke men in langen tijd beleeld heelt. Omtrent de nieuwe bronten pasmunt deelt deMed. Industrieel mededat er nog geeu bestelling ol aanbesteding van bronzen reepen heelt plaats gebad en eeist voor eenige dagen de stempel voor de 2j centstukken gereed is gekomen 1 Hel departement van fiuanuën zoo schrijft de 1 n d u s t r. schijnt zicb zeer langzaam te haasten of den volke een groole verrassiug voor te bereiden. Er wordt eene leening geopend tot oprigting van eti» Ainsterdamsche Droogdok-Maatschappij. Het grootste der thans beslaande droogdokken js65M. lang, terwijl onder de nieuwe handels vloot en bij de maiine vaartuigen zijn van 82 Al. lengte. Het plan is ontworpen van een ijzeren drij vend droogdok van zoodanige afmetingdat de grootste schependie door de sluizen kunnen schotten daarin kunnen dokken. Men meldt nit Zutphenvan 16 Julij Heden ochtend, tusschen 89 ure, heeft zich een dienstmeisjeuit Lochem afkomstig in de rivier de Berkel bij de Nieuwe Wandeling door verdrinken van bel leven berooid. Verdriet over bet vertrekken van haar vrijer, een infan terist, die zich voor het oostindische leger heelt verbonden terwijl hij beloofd had bij het verlaten der dienst met haar te huwen moet de ongelukkige tol het plegen dier waau- zioaige daad gebragt hebben. Als officiéél wordt uit Tirnowa van 15 dezer berigldat de voorhoede van het Russische leger den 13den dezer 's avonds ten 5j uur <ien Balkan is overgetrokken zonder een schot te doen. Den volgenden namiddag ten 2 ure bezette generaal Gurko de plaats Kbankion waar zich 300 Nizatus bevonden, die de vlngl namen. De Turken zijn teruggetrokken naar het dorp Konawo. De Russen hadden één doode «n vijl gewonden. Voorts wordt uit Londen dd. 16 Julij getele grafeerd «Uit Constanlinopel verneemt Reater's office van heden, dal 18 bataillons Russen, door Bulgaren geleid, den Balkan door deu Schipka-j>as passeerden en te Jenisagra aan kwamen." In den nacht van Zaturdag op Zondag barstte te Vervier» in België brand nit in hel huis van zekeren Burette, blikslager en koopman; het vuur ontstond in den winkel door een tot nog toe onbekende oorzaak. De vrouw poogde in allerijl eenige voorwerpen vau waarde van boven te balen, doch toen zij wilde terugkeereo vond zij de trap in volle vlam. Zij vlugtle in eene kamer der tweede verdieping, waaruit zij niet meer is kunnen ontkomen. De vrouw werd door den rook verstiktwaarna zij zoodanig verbrand werddal men haar ligchaam in een zak heeft moeten wegdragen. Burette is geheel gekleed ia bezwijming gevonden op een binnenplein; nog denzelfden nacht overleed hy aan zijn bekomen brandwonden zijn zoon sprong uit een venster der eerste verdieping en kwam er ongedeerd ai. Verscheidene personen die in bet brandende huis kamers bewoonden hebben half gekleed de vlugt genomen eene vrouw bekwam erge brandwondenzoodat men haar naar het gast huis moest brengen. Uit Hamburg wordt gemelddat aldaar in het begin der vorige week een herhaling heeft plaats gehad van een aanslag als door Thomas indertijd te Bremerhaven is gepleegd maar ge lukkigerwijze op kleine schaal. Door de echtge noot van den heer Windschen werd een kistje gevonden gewikkeld in eenige couranten. Te huis komende doet zij daarvan mededeeiing aan de leden van het gezin. Een der aanwezigen die de dagbladen bad verwijderdontwaarde dat op bet deksel de volgende woorden waren geschreven Beste Carl. Bij mijn doorreis alhier zend ik je een kleine verrassing. Later volgt mijn kriel. Uw toegenegen lleinrich. Eenigen lijd later werd het kistjedat met eeu stevig touw was vastgesnoerddoor den zoon des huizes geopend. Naauwelijks echter had hij dit doorgesneden of er volgde een vree- selijke ontploffing. Het glazen dak der plantenkas, waarin de jonge Windschen zich bevond weid verbrijzeld, de wanden uiteengeslagen eu hijzelf zoo ernstig gekwetstdal hij voor zijn leven verminkt zal zijn.. Tol heden is geen spoor van deu misdadiger ouldekt. Van alle ziekten, die dagelijks de sterflijst vermeerderen is de longteering zeker de meest algemeenede meest wanhupende voor de huisgezinnen. De ondervinding heeft eerst te Brussel en later bijna overal geleerd dat de teerdie een harst- aphtig product is van de denneneen zeer merk- waardigen en gelukkigen invloed heeft op de zieken, die aan teering of bronchitis lijden. De beste wijze om de ieer te gebruiken is in den vorm van kapsules. De tee kapsulet van Guyot zijn een der meest populairg geneesmid delen voor bovengenoemde ziekten. Gewoonlijk neemt men twee kapsules telkens voor men gaal eten. De weldadige invloed doet xich spoedig bemerken. Om zeker te zijn dat men de echte kapsules heeft moet op de driekleurige hand- teekening van den heer Guyotop het étiquette letten. Te verkrijgen te Amersfoort bij SAN DERS en in de voornaamste apotheken Telegrammen. Sti-Petersburg16 Julij. (Ag. tél. r.) Hel gar nizoen der citadel van Bayazid bestond uit SO officieren en 1587 soldaten, onder bevel van kapitein Chtokvitch. Gedurende het beleg wer den gedood 2 officieren en 114 soldaten, ge kwetst 7 officieren en 359 soldaten. De over geblevenen zijn te Igdur aangekomen in zulk een toestand van uitputtingdat een zeer zorg vuldige en langdurige verpleging noodig zal zijn om ze in het leven te behouden. In den laatslcn tijd hadden zij zich met bet vleesch van doode paarden gevoed. De russische bladen zeggen, dat grootvorst Nikolaas met eene onbeschrijfelijke geestdrift te Tirnowa ontvangen is gewordea De voorhoede staat onder den Balkan; de groot vorst-troonopvolger kornmandeert haar. Een ge detacheerd korps en de linkervleugel beginnen Nicopolis en Ruslschuck in te sluiten. Rustschuck zal uit Giurgewo heftig beschoten werden. De keizer bevindt zich te Fratechti. Konstantinopel17 Julij. (K. Z.) Er heerscht hier groote neerslagtigheid, en verbittering tegen Abdul-Kerim-pacha. Men begrijpt niet, hoe de Balkan onverdedigd kon zijn. De minister van marineReouf-pacliarukte eergisteren avond met groote onversaagdheid op tegen den vijand die van den Balkan vooruit^lrong en streed gis teren met uitstekend gevolgdaar hij den vij and ver terugwierp. Heden voormiddag werd intusschen gemelddat de Russen te Jamboli waren, en men vreest daarom-, dat het leger korps van Reouf-pacha kan omgetrokken en in den rug aangevallen zijn. Tot op dit oogenblik wordt in den Balkan hardnekkig gevochten. De uitslag is nog onzeker en het bezit der engten schijnt den Russen nog betwist te worden. Schumla, 17 Julij. De Russen hebben Med- schidje en Mangaier, in de Dobrudscha bezet welke plaatsen door de Turken ontruimd waren. Schoemla, 15 Julij. (Daily News.) Men ver wacht een grootcn slag in de nabijheid van Rasgrad. Andere dépêche. Eene russische kolonne trekt op naar het Balkangebergteover Dcmirkapu. Maritinin de nabijheid van Rustschukis door de Russen beschoten. Volgens hier ontvangen berigtenwordt de rauzelmansche bevolking overal met groote wreedheid door de Russen behandeld. Pera, 17 Julij. (K. Z.) Bij olficiëele kennis geving, aan de bevolking van Konstantinopel gcrigt en waarin melding wordt gemaakt van den togt der Russen over den Balkan bij llain- bogbas, wordt de bevolking ernstig aangemaand rustig te blijven en de regering te ondersteunen. Voorts is eene bemoedigende en vaderlandslie vende oproeping verschenen, strekkende, om den broedersdie onder de wapenen staan, ter hulpe te snellen en den binnengedrongen vijand terug te werpen. De ministers houden dag en nacht zitting op het Seraskieraat. Zij leggen een builengewonen ijver aan den dag om alles voor te bereiden en ten uitvoer te leggen wal voor de behoeften van hel leger gevorderd wordL A t c h i n. Een van den gocverneur-generaal van Ned. Indië bij het departement van koloniën ontvan gen telegram, dd. 14 dezer, bevat het bericht dat op aanstoking van den ex-radjah van Sim- pang-OIiraonze post in dat landschap is aan gevallen en dat daarop onze troepen zijn opge rukt naar de plaatswaar die ex-radjah zich ophield. Zijne versterking is na een kort gevecht genomen13 vuurmonden cn veel wapens en ammunitie werden buit gemaakt; de ex-radjah vluchtte; aan onze zijde werden 1 olïicier en 5 minderen gewond. De gezondheidstoestand in Groot-Atjeh wordt in hel telegram gunstig genoemd. Aldaar is in de vorige maand de generaal- raajoor Diemontop verzoek wegens ziekte als bevelhebber vervangen door kolonel van der Heijden. AMERSFOORT, 19 Julij 1877. Ter verkiezing op eergisteren van zes leden voor den Gemeenteraad van Amcrsloorlwaar voor het getal kiezers 613 bedraagt, werden ingeleverd 347 witte slembriefjes af blanco5 blijft 342 geldige volstrekte meerderh. 172 Uitgebragt zijn op de Heercn M. VAN BEEK266 stemmen. B. \V. VAN BURGSTEEDEN 262 ML L. CELOSSE262 Mr. F. II. VAN PERSIJN 242 C. SCHELTUS lzn241 s Dr. A. H. C. van Driel 45 II. W. A. van den Wall Bake. 45 VV. P. A. van Werkhoven 20 A. 11. Drijfhout van Hooff. ,11 11. J. Wiedeubrugge 10 J. Zandijk Jr.9 K. de Rooij8 P. van 'tSwartelund 5 t P. Loeber5 J. J. J. Jacobs4 C. Maas4 L. F. Maas Geesteranus3 P. A. Uuet3 A. Kamerbeek3 i> B. J. van Gelder2 P. Hondius2 D. P. Hamers2 Mr. Nedcrmeijer r. v. Rosenthal 2 C. V. Gerritsen2 en op andere Hoeren 1 slem. 345 gekleurde stcmbr. af blanco 14 331 geldige volstrekte meerderheid 106 Uitgebragt zijn op de llecren: A. II. Drijfhout van Hooff 101 stemmen. VV. P. A. van Werkhoven. 139 J. Zandijk Jr8 Mr. Nedermeijer ridder van Rosenthal5 H. W. A. van den Wall Bake. 4 o W. van Sandbrink3 en op andere Hoeren 1 stem. Diensvolgens zijn de v ij 1 eerstverraelde lleeren, aftredende leden van den Gemeente raad .herkozen, en zal Dingsdag 31 Julij do herstemming geschieden tusschen de Heeren A. H. Drijfhout van Hooff en W. 1'. A. van Werkhoven voor de plaatsvacant door het ver trek van den lleer Mr. C. A. van der Leeuw. Bij de verkiezing van drie leden voor den gemeenteraad van Soest zijn ingeleverd 85 gel dige stembiljettenvolstrekte meerderheid 43. Herkozen zijn de heeren G. C, Klooters met 82, A. Kuijer met 79 en E. A. Smorenburg met 74 steramen. Aar. de N. Rolt. C t. is het volgende gemeld Do nabij Soesterhcrg kampcorcnde mineurs maken het den burgers van Amersfoort dit jaar weder zeer lastig. Zij schijnen des Zaterdag avonds en des Zondags verlof te hebben oin het kamp te v Haten en man heeren dan naar de stad, echter niet zonder onderweg een of meer kroegen te hebben aangedaanxoodat de meesten vrij beschonken aankomen. In de stad loopen zij kroeg in kroeg uit en plegen allerlei baldadigheden, waaruit menige vechtpartij ont staat. L.l. Zondag was het zóó erg, dat. de politie, hoe flink ook tegenwoordig georganiseerdniet meer in staat was alleen de schandalen te be letten, en zij de hulp der hier in garnizoen

Amersfoortsche Courant | 1877 | | pagina 2