Tan de prostitutie." lames Stansfeldlid van het Britsche Parlement, zal het presidentschap vraarnemeoen prof. Aimé Humbert als com- missaiis-gencraal tegenwoordig zijn. Het streven Tan genoemd verbond is in de eerste plaats gerigt tegen de wettelijke of krachtens politie verordening toegelaten prostitutie. Het is ver deeld ia vijf sectiënen elke sectie heeft haar standpunt van waar de strijd wordt gevoerd: zedelijkheidvolkhuishoudkundeopenbare ge zondheidszorg wetgeving en weldadigheid. De verslagen dezer vergaderingen zullen zeker interessant zijn. Het is tevens te hopen dat Mr. S. van Houten aldaar tegenwoordig is om propaganda voor zijne «sexueele moraal" en zijn «beperkend progeoituurstelsel" te maken. Bij een koninklijk besluit van 3 Augustus 1817 werden vijf surnumerairs bij de registratie benoemd de heeren P. P. F. Piersens W. J. van Boneval Faure, K. T. C. baron van Hemen tot Dingshol, J. Keller en M. E. Gousset van Heel. Alle vijf hebben in verschillende betrek kingen by de registratie den dag beleefddat zij vijftig jaar lang bij dat vak waren. Den heer van Heel ontvanger der registratie te Loenen aan de Vecht, is het nu gegund zijn zestigjarige loopbaan te herdenken. Men zou hieruit kunnen opmaken, dat de registratie tot de gezonde vakken behoort. Door de Belgische justitie, welke reeds be gonnen is den befaamden Philippart te vervolgen o«er zijne Tramway-maauchapptj, wordt nu een onderzoek ingesteld naar de wyze waarop hij de «Banque beige du commerce el de l'induslrie" bestuurtwelke hij in 1875 met een kasvoorraad van 28 millioen weder in werking heeft gebragt en die dit jaar failliet is verklaard met een kasvoorraad van 17 francs 1Reeds zijn getuigen gehoordom over deze pragtige financiële operatie inlichting te geven. Inmiddels is Phi lippart naar Luxemburg vertrokken om zich bezig te houden met den Prins-Hendrik- spoor wegobligatiéndie hy van 825 tol 113 Irancs heeft doen dalen. «Hoe schrijft gij uw naam vroeg een kanton- regter aan een getuige. Ja meneerdal is een heele dingsigheidmijn overgrootvader schreef zich van Lierem met een m., mijn grootvader met een a.mijn grootvaders broer. «ia goed zeg maar hoe gij hem schrijft 1" «Ik schrijf mijn naam met een kruisje, me neer I" De schoenenfabrikanten in de Vereenigde Stalen leggen zich tegenwoordig toe op het gebruiken van de huiden van Alligators. In het laatste jaar werdeu niet minder dan 20.000 dezer vraatzuchtige dieren tot dit doel gedood. Velen hadden eene lengte vaa 18 tot 20 voet. De goedgekeurde huiden worden in met sterk gezouten water gevulde vaten verpakt en naar de looijers in het noorden gezonden waar zij na eene bewerking van 6 k 8 maanden voor gebruik gereed worden gemaakt. De schoenen van dit leder zjjn bijzonder sterk. Men deelde hel berigt mede dst een model- arbeidershuisje te Scheveningen te zien is en slechts fKOO kost. Die prijs is niet hoogmaar toch buitengewoon hoog vergeleken met de som zegt de Arnh. Cl., welke in sommige deelen van de Veluwe voor eene woning wordt vereischt. Een aantal jaren geleden misschien zijn de tijden ook in dit opzigt duurder geworden werd ons door een bewoner van de Veluwe verzochthem in staat te stellen om een huis te bouwen op eene andere plaats dan hij woonde. Toen wy naar het beAoodigde kapitaal vroegen, antwoordde de maqdal hij met 28 cents te- vreden was «voor wat spijkertjeshout was er genoeg te vinden plaggen dienden tot dak het gereedschap leende de man en de tijd had hy aan zich. Hij ontving zijn kapitaal en woont misschien nog in hetzelfde huis. De Arnh. Crt. zegt Als reden, waarom het Kabinet aanbleef, wordt na in het Dagbl. van NecL-Indie mede gedeeld zij het ook onder den titel van histoire contemporaine fantastique" dat dit geschiedde om de f 20,000 voor het ontzegelen en zegelen van den grafkelder te Delft, bij den tv verwachten dood der Koninginniet aan den heer Kappeynemaar aan den heer van Lynden te bezorgen. Dat dit waar is gelooft niemandmaar dat het kiesch is sulke opmerkingen te maken, zal ook wel niemand gelooven. Bovendien was dit niet (20,000.maar wel 1 5000.-— f waarvoor de Minister gratis lak moest geven. Te Oosterhout heeft iemand bij den burger lijken stand een jongen aangegeven die later bleek een meisje te zijn. Dat gebeurt soms meer maar sterker is, wat in 'tzelfde Oostei hout een paar dagen later gebeurdedat iemand uil den omtrek een kind kwam aangeven en op de vraag, of 'teen jongen of een meisje was, antwoordde, dal hij 't zelf nog niet wist, oindat hut kind nog geboren moest worden. Twee vischvrouwen kregen onlangs twist over de verkiezingenzooals men ligt begrijper kan ging hel op een schelden los. •Jijriep de eene met een half verroeste slem ■jij bent een stemmendief." En jij een feeks," schreeuwde de ander. Jij bent nog erger," hernam de eerste weer, •je bent een mannenmoordster." «En jy gilde de tweede met verkropte woede, die haar bijna stikken deed, «jij bent, ja, jij bent een colorado-kever Colo.... colo...." stamelde de andere overbluft. Du woord was haar te magtig, zij gaf zich gewonnen. Modiste. «Hoe wenscht ge de japon?" Keukenmeid. «Naar de laatste modemaar niet met een kosak of een tunnike... dat is me te ordinairzoo dragenreeds mijne mevrouw en de lreule hare japonuen." De speelbankhouder Francois Blanc is jl. Zon dag op de badplaats Leuk (Loueche), in hel Zwil- schersche kanion Wallis, in den ouderdom van 72 jaren overleden. Hij laat hel kolossale vei- mogen na van 7580 millioen lians. Het eerste gedeelte van dit kapitaal verwierf bij in Homburg later woonde en werkte hij te Monaco. Een der meest bekende woordspelingen uit den tyd toen Blanc onder de speelbanken te Homburg nog den scepter zwaaide, is: Mettez Rouge, Mettez Noir, C'est toujours Blanc qui gagne. Of: gij moogt zetten op zwart of op rood, wit (Blanc) wint altijd. Te Vernon in Wisconsin stierf dezer dagen de gewigtigste viouw van Amerika. Zij heette Ruth Beriondoch was in het geheele westen bekend onder den naam Fanny Wallace. Zij had vroeger daar namelijk steeds rondgereisd om zich te laten zien als dikke damedoch leefde nu stil en algemeen geacht in den schoot van haar gezin. Zij was 81 jaar oud meer dan 7 voel lang en woog 585 pond* Voor het geregtshof in Seeland (Zwitserland) stond dezer dagen de opligteisbende leregt, die hier te lande gedurende eenige jaren op de allerbrutaalste wijze zwendel beeft gedreven, nl. Friedcrich Guslav Dürrichdirecteur van de zoogenaamde «Agence financière nationale", en zijne trawanten Leroy en Glanchei. Genoemde Dürrich is eenige maanden geleden door het Ned. gouvernement uitgeleverd. Zijn verhoor heelt meer dan twee dagen geduurd. Hij is de hoofdleider geweest van verscheidene zwende- larijen. Van deftige familie alkomstig, kwam hij op jeugdigen leeftijd te Parijswaar hij met zijn zwager Duchesne hoofdzakelijk van bedrog leefde. Na een tweejarig verblijf te Londen kwam hij in 1867 naar Holland en leelde er eerst onder den naam van de Rijk. De Agence Finan- cière, later door hem opgerigtwas een zeer ingewikkelde en fijn doordachte schurkerij. Uit de correspondentiën blijkt, dat Dürrich met de voornaamste Europesche zwendelaars in betrekking stond, van den ex-minister van Napoleon Clément Duvemoislot den thans te Genève gevangen gehouden Benoict de la Corbière. De beruchte zwendelaar Porruche te Konsiantinopei was een zijner beste vrienden en toen de schandelijke correspondentie tusschen deze heeren staande dc zitting der regtbank werd voorgelezen riep Dürrichals om zich toch eenigstins le regivaardigen«on ne vit pas de l'honneur, on vit d'affaires." Overigens is hij zeer geslepen en heeft de regibank moeite genoeg om hem door strikvragen ia de eagte te drijven. Paul Leroy tz te Airecht geboren en 11 jaar oud. In Engeland noemde hij zich John Lau- ristow en in Holland van de Nise. Zijn vader, de voortvlugtige Augustin Leroyis een man van 70 jaren. De beschuldigde werpt de schuld op zijn vader, hij beweert, dat deze de zaken dreef en dal hij, zonder van hun aard iets te weten daarbij een ondergeschikte rol vervulde. Hij geeft echicr zulke tegenstrijdige antwoorden, dat zijn collega Dürrich hem meermalen mede lijdend aanziet. Uit het geluigcnveihoor bleek, dat lal van fabrikanten en bankiers zijn opgeligt. Zooals bekend is, had dc Nederlandsche politic reeds lang Dürrich c. s. in liet oogdoch kon beu daar er geen aanklagten inkwamenniets doen. Noch de Nederlandsche, noch de Zwitsersche politie zijn dan ook bij deze heeren gunstig aangeschreven. Na de verdediging van Dürrich door den heer Reicbel en van Leroy dooi den heer Kummer (Clanchel kon geen advokaat betalen) werd Dürrich veroordeeld tol een tuchthuisstraf van driejaren, zonder mindering der preventieve, Paul Leroy kreeg 18 maanden tuchthuisstraf met allrek van A maanden en Jules Clanchet een jaar correctionele gevangenisstraf met aftrek van 0 maanden preventieve. De oude Leroy werd bij verstek tot 3 jaren tuchthuisstraf vei- oordeeld. De fransche binden melden dat graaf d'IIau- tefort, afstammeling van een der oudste ge slachten van Picardië, deze week overleden is. Toen hij 15 jaar oud was, verloor hij zijn vader en zijn naaste bloedverwanten op hel schavot door het schrikbewind in Frankrijk opgerigt. Ziju zielsverdiiel daarover was zoo groot, dat hij zich geheel aan de zaïuenleving ontrok en zich vestigde op Champien by Mouldidier een der prachtigste antieke kasteelen die in Fran krijk nog gevonden en door hem van graaf d'Estotuniel geërld. Hij had nu dan ouderdom van 99 jaar bereiktzonder het ooit verlaten te hebben, sedert hij er zich als knaap van de wereld afzonderde. Hij ontving nooit bezoekers en bezocht ook niemand en wandelde alleen des nachts en door niemand vergezeld in het park. Vier en tachtig jaar heelt hij dal leven geleid. Hij bewoonde slechts twee vertrekken van het kasteel. Het overigeniet alleen om zijn bouwstijl maar ook om versieringen, kunst schatten en oudheden merkwaardig en uitmun tend onderhouden was voor alle vreemdelingen en belangstellenden te zien. Hem zag niemand dan een enkel vertrouwd kamerdienaar. Toch was hij in den gcheelen omtrek bemindwant hij was de oncigihare weldoener der armen en lijdenden. Geen nood was er dien hij niet trachtte te lenigen. Zijn inkomen besteedde hij aan het onbekrompen onderhoud van het kasteel uiet aanhooriglieden en aan liefdewerken. Zijne ach terneven zijn zijne erfgenamen. De hei log de Blacas is er een van. Uit Königshofen, een plaatsje in Baden meldt men dal dit oord voor de duels der Zuid-Duilsche studenten schijnt le ziin uitgekozen. Nadat on langs aldaar zoodanig gevecht geleverd was, kwamen Maandag der vorige week ongeveer 100 studenten le dier plaatse aanalkomstig uit Erlangen, Wurzburg, Tubingen, Heidelberg, Straatsbuig en Bazel, begeleid door twee genees- heeren met de vereischte verbanden ja zelfs ijs mede brengende. In een logement huurden zij daarop een zaal en nam hel gevecht, nadat de deuren gesloten waren, een aanvang. Allengs begon de bótel- houder te bemerken, lot welk doel zijn vertrek werd gebruikten poogde eerst alleen later door gemeentelijke autoriteit geholpen aan het gesa bel een einde te maken. Echter te vergeefs. Niet dan nadat eeu 25ial personen door meer dan 150 bouwen verwond was, hield men met dit afschuwelijk vermaak op. Wel is het te betreuren dat niet krachtige stemmen in Duitschlaml zich tegen deze bar- baarschheden der jongelingschap verzetten. Telegrammen. Weenen, 2 Aug. (Daily News.) Per telegraaf is hier, doch slechts als gerucht, de mededec- ling ontvangendat hel aan de Russen na het ontvangen van groote versterkingengelukt is gisteren avond ten 7 uur Plevna le nemen met groot verlies aan beide zijden. Weenen, 3 Aug. (K. Z.) In bijzondere be- rigten uit Bucharest wordt gemelddal aldaar een algemeene paniek heerscht. Dc Turken gaan voort met hunne militaire bewegingen, welke voor de Russen van steeds gevaarlijker aard worden. Mehemet en Osman-pacha trekken van verschillende kanten op tegen Tirnowawaar zij waarschijnlijk hunne aansluiting zullen tot stand brengen. Officiële berigten zijn hier niet ontvangen. Budapest 2 Aug. (Rép. fr.) Volgens hier ont vangen berigten zijn bij het jongste gevecht te Plevna geheele regeinenlen der Russen vernie tigd en zou hun verlies minstens 10,000 man bedragen. iConstanlinopcl, 2 Aug. Suleyman-pacha heefl, na een aan den vijand geleverd gevechtDings- dag zijnen inlogt te Eskisaghra gehouden. Eenige stukken geschut zijn in onze handen gevallen. De Russen hebben aanmerkelijke verliezen ge leden. Aan de wreedheden die dc Kozakken cn Bulgaren plegen komt geen einde. Vrouwen cn kinderendie naar Khidukeui gevlugl waren zijn vermoord gewordenandere gezinnen, die

Amersfoortsche Courant | 1877 | | pagina 2